fkgintra.lt 2019 m. balandžio 16 d. 10:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

PAR merginos žino, ko gali tikėtis Lietuvoje

Lietuvos čempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ gretas sustiprino pasaulio čempionate žaisiančios futbolininkės (VIDEO)

N.Vilakazi ir J.Seoposenwe.
fkgintra.lt nuotr.
N.Vilakazi ir J.Seoposenwe.
Prancūzijoje birželio mėnesį prasidėsiančiame 2019 metų pasaulio moterų futbolo čempionate rungtyniaus ne tik kelios buvusios Šiaulių „Gintros-Universiteto“ žaidėjos, bet ir komandos naujokės.
 
Šis faktas paaiškėjo po to, kai Lietuvos čempionių ekipai pavyko į savo gretas prisivilioti dvi Pietų Afrikos Respublikos rinktinės nares – 25 -erių metų Jermaine Seoposenwe bei 30-metę Nothando Vilakazi.
 
„Gintra-Universitetas“ po ilgai trukusių derybų sukirto rankomis su šiomis žaidėjomis, kurios turėtų tapti rimtu pastiprinimu ruošiantis UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrui. Po šio papildymo komandos komplektacija yra baigta.
 
Prie reprezentacinės Šiaulių miesto ekipos prisijungusios futbolininkės teigė nekantriai laukiančios susipažinti su komandos draugėmis bei pripažino, kad sutikti su „Gintros-Universiteto“ pasiūlymu paskatino ir Leandros Wilomos Smedos rekomendacijos, kuri pernai gynė Lietuvos čempionių garbę. 
 
Pastaroji po sėkmingo sezono Šiauliuose turėjo galimybę likti komandoje dar vieneriems metams, bet pasirinko pelningesnį Švedijos klubo pasiūlymą.
 
Prieš pirmąją treniruotę naujokės pasidalino mintimis apie laukiantį iššūkį pasaulio čempionate, karjeros etapus, norą debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygoje bei stipriąsias savo žaidimo puses.
 
Papasakokite apie savo karjeros etapus. Kada apskritai susidomėjote futbolu?
Jermaine: futbolą pradėjau žaisti būdama 12 metų. Iš pradžių kelis metus tai dariau su berniukais ir, manau, tai man labai padėjo tolesniuose žingsniuose. Prisijungusi prie merginų komandos Pietų Afrikoje „Santos Ladies“ iš karto jaučiausi fiziškai tvirta, pasitikinti savo jėgomis. Baigusi pagrindinę mokyklą išvykau studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur atstovavau Sanfordo universiteto komandai. Tai buvo labai vertinga patirtis. Galėjau mėgautis žaidimu, tobulinti savo įgūdžius futbolo aikštėje bei kartu siekti gerų rezultatų, nes turėjome išties gerą kolektyvą. Įgijusi išsilavinimą grįžau į gimtinę bei prisijungiau prie JVW klubo, kuris varžosi aukščiausioje Pietų Afrikos SASOL moterų futbolo lygoje.
 
Nothando: susidomėjau futbolu labai jauna, o pradėjau jį žaisti būdama 9-erių. Į Lietuvą atvykau iš aukščiausios Pietų Afrikos SASOL lygos, kur pastaruosius kelerius metus atstovavau Tembisos „Palace Super Falcons“ komandai. Nors ten sąlygos buvo tikrai geros, lyga pajėgi, o aplinka sava, vis tik norėjosi išeiti iš komforto zonos ir išbandyti savo jėgas užsienio klube. Džiaugiuosi sulaukusi šio šanso ir stengsiuosi pateisinti naujosios komandos lūkesčius.
 
Jermaine, kaip tau sekėsi universiteto komandoje JAV? Kokie pagrindiniai skirtumai išryškėjo tarp Pietų Afrikos ir JAV futbolo?
Prisitaikyti buvo visai nesunku. Mane išties sužavėjo labai profesionali trenerių štabo darbo etika, aukščiausio lygio medicinos aptarnavimas, beveik tobulai išvystyta infrastruktūra. Dėl tokio šilto priėmimo sugebėjau greitai įsilieti į komandą ir tapti svarbia jos nare. Sunku įvardinti didelius skirtumus tarp Pietų Afrikos čempionato ir JAV universitetų lygos, nes ir ten, ir ten dominuoja fizinio kontakto futbolas, greitis, individualaus meistriškumo išraiška. Universitetų lyga labai konkurencinga, buvome sudėtingoje grupėje, bet turėjome didelių ambicijų tapti geriausia konferencijos komanda, o tai išties motyvavo iš savęs išspausti maksimumą.
 
Abi puikiai žinote, kad praėjusį sezoną „Gintrai-Universitetui“ atstovavo jūsų komandos draugė PAR rinktinėje Leandra Wiloma Smeda. Ką ji jums papasakojo apie Lietuvą, Šiaulių miestą, futbolą mūsų šalyje?
Jermaine: Leandra mums papasakojo labai daug gero. Visų pirma apie jūsų klubą, kuris, kaip sakė ji pati, visada išliks jos alternatyva numeris vienas, kur ji dar norėtų sugrįžti. Pasakojo apie Lietuvoje vyraujantį klimatą, kuris per metus kardinaliai keičiasi  – nuo plius 30 iki minus 20 ir daugiau (šypsosi).
 
Nothando: ji pasakojo, kad buvo labai laiminga turėdama galimybę atstovauti klubui, kuris rungtyniauja aukščiausio lygio Europos turnyre – UEFA Čempionių lygoje ir ne tik rungtyniauti, bet ir siekti aukštų rezultatų. Taip pat Leandra papasakojo ir apie Lietuvą, kad tai rami, savo žalia gamta išsiskirianti šalis, o Šiauliai – miestas, kuriame yra viskas ko reikia. Apie komandą mūsų rinktinės kapitonė atsiliepė tik geruoju. Smagu žinoti, kad atvykome į profesionalų klubą, kuris daro viską, kad atvykęs žaidėjas galėtų kuo greičiau integruotis ir jaustis kaip namie.

 
Ką žinote apie prestižinį Europos futbolo turnyrą UEFA Čempionių lygą? Ar domitės šio turnyro rezultatais, stebite rungtynes? Galbūt teko matyti ir „Gintros-Universiteto“ susitikimų?
Jermaine: UEFA Čempionių lyga pradėjau domėtis nuo tada, kai viena iš mano komandos draugių PAR rinktinėje pasirašė sutartį su Rusijos klubu „Rosijanka“. Teko stebėti keletą rungtynių, po kurių pradėjau sekti viso turnyro rezultatus. Ne daug rungtynių yra transliuojamos per Pietų Afrikos televiziją, bet atsiradus galimybei išsipirkti transliacijas internetu galėjau pamatyti kur kas daugiau mačų. Kai sužinojau, kad Leandra žais UEFA Čempionių lygoj,e nepraleidau nei vienų „Gintros-Universiteto“ rungtynių šiame turnyre. Pernai jūs peržengėte atrankos barjerą, o vėliau nusileidote Prahos „SK Slavia“ komandai, kuri nužygiavo iki pat ketvirtfinalio. Taip pat žinau ir tai, kad 2017 metų sezone aštuntfinalyje jus eliminavo viena geriausių turnyro komandų „FC Barcelona“.
 
Nothando: žinau, kad tai elitinis Europos turnyras, kuriame žaidžia įvairių Europos šalių pajėgiausi klubai. Šis turnyras vertinamas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje kalbant tiek apie vyrų, tiek moterų futbolą. Esu stebėjusi ne vienas rungtynes, o pernai žiūrėjau ir „Gintros-Universiteto“ susitikimus šešioliktfinalyje, kur jums nepasisekė kovojant prieš Prahos „SK Slavia“. Nekantrauju ir pati debiutuoti Čempionių lygoje bei prisidėti prie sėkmingų naujosios komandos rezultatų.
 
Esate PAR rinktinės narės ir atstovausite savo šalį 2019 metų pasaulio pirmenybėse, kurios startuos jau birželį. Patekote į labai stiprią grupę – teks kovoti su ispanėmis, vokietėmis ir kinietėmis. Kokie tikslai yra keliami PAR rinktinei?
Jermaine: pradėsiu nuo to, kad atstovauti savo šaliai yra didžiulė garbė ir tuo pačiu atsakomybė. Pasaulio čempionate atstovausime ne tik savo valstybei, bet ir visam Afrikos žemynui. Tai ypatinga akimirka. Tokie įvykiai yra, ko gero, didžiausias motyvacijos užtaisas siekti užsibrėžtų tikslų kiekvienai jaunai mergaitei jos pirmuosiuose sportinės karjeros žingsniuose. Kadaise aš stebėjau ir palaikiau mūsų buvusias PAR rinktinės nares, iš jų mokiausi, didžiavausi jomis, o dabar tokį patį pavyzdį jaunajai kartai turiu rodyti pati.
 
Taip, mūsų grupė išties sudėtinga. Bet mūsų tikslas yra tapti pasaulio čempionato atradimu, kuris maloniai nustebintų visus futbolo aistruolius. Gerų rezultatų galime pasiekti tik kovodamos iš visos širdies. Galbūt kažkam gali atrodyti, kad PAR rinktinei geras rezultatas yra iškovoti nors tašką, bet mes turime didesnių tikslų – norime peržengti grupės barjerą.
 
Nothando: paantrinsiu Jermainei sakydama, jog giname ne vien PAR garbę, bet atstovaujame ir visam savo žemynui. Žaisti pasaulio čempionate yra turbūt kiekvieno žaidėjo svajonė, todėl turėsime mėgautis kiekviena akimirka ir, žinoma, atiduoti visas jėgas, kad pasiektumėme geriausią įmanomą rezultatą. Varžovės tituluotos ir labai pavojingos, tačiau mes jų nebijome, eisime į aikštelę kovoti dėl pergalių.
 
Kodėl PAR rinktinė yra vadinama Banyana Banyana? Ką tai reiškia?
Jermaine ir Nothando kartu: Banyana Banyana išvertus į anglų kalbą reiškia „merginos“. Tai yra Sesoto kalbos, kuri priklauso bantų kalbų grupei, išsireiškimas. Ja kalbama tik Pietų Afrikoje ir Lesote ir ji priklauso vienai iš 11 oficialių Pietų Afrikos kalbų.
 
Įvardinkite stipriąsias savo žaidimo puses?
Jermaine: esu dešiniakojė žaidėja, bet man nekyla problemų žaisti ir kairėje pusėje. Galiu sėkmingai žaisti abiejų kraštų saugės pozicijose, o taip pat dažnai esu efektyviai išnaudojama puolimo grandyje.

Universalumas ir sugebėjimas prisitaikyti pagal trenerio taktinę schemą yra didžiausias mano privalumas.
 
Nothando: kadangi mano stiprioji koja yra kairė, esu šiek tiek išskirtinė žaidėja (šypsosi). Galiu žaisti tiek kairiosios gynėjos, tiek saugės pozicijose. Esu mobili žaidėja, prisitaikanti prie įvairių žaidimo stilių ir aikštėje atiduodanti visą savo energiją.

*  *  *
 
Abi futbolininkės vilkint geltonai juodus marškinėlius galės debiutuoti jau šį šeštadienį, pirmosiose šio sezono Baltijos lygos rungtynėse, namuose su Rygos futbolo mokykla. Kviečiame visus futbolo aistruolius 17:30 val. atvykti į Gytarių dirbtinės dangos stadioną ir palaikyti „Gintrą-Universitetą“.

Jermaine Seoposenwe žaidimo epizodai:

 


Nothando Vilakazi žaidimo epizodai:


Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Jaunieji krepšininkai patyrė nesėkmes
2019 06 16
Jaunimas
Baltijos taurės turnyrą pralaimėjimais baigė Lietuvos vaikinų ir merginų U14 rinktinės. Kontroliniame mače suklupo ir devyniolikmečiai.
Į naujas kovas – su tuo pačiu treneriu
2019 06 16
Žvilgsnis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus, išsaugodama trenerį Gediminą Petrauską. Ekipoje jau yra ir naujokų.
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 06 15
Jaunimas
14-mečių Baltijos taurės varžybose Lietuvos merginos iškovojo pergalę, o vaikinai suklupo. Mūsų šalies U19 rinktinė kontroliniame mače pranoko latvius.
 
Lemiamose rungtynėse – nesėkmė
2019 06 16
Baltijos taurė
Lietuvos moterų rinktinei nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse lietuvės 0:2 pralaimėjo varžybų šeimininkei Latvijos ekipai.
Lietuvos čempionate liko vienas lyderis
2019 06 16
Mažasis futbolas
Birželio 16 dieną Telšiuose vyko ne tik miesto šventė, bet ir trečiasis 2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato 7x7 etapas.
„Sūduva“ išvengė lygiųjų su „Panevėžiu“
2019 06 15
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 14-ojo turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie 2:1 (0:1) įveikė „Panevėžio“ futbolininkus ir iškovojo 9-ąją pergalę iš eilės.
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
Šveicarijoje – Lietuvos bėgiko pergalė
2019 06 16
Svetur
Lietuvos lengvaatlečiai startavo varžybose Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje.
 
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
A.Tapinas: „Su mumis jau dirba psichologai“
2019 06 14
Turnyras
Po Birštone vykusio turnyro A.Tapinas teigė, kad ne viskas buvo taip blogai, kaip galima buvo tikėtis pusantrų metų nelaikius rankose teniso raketės.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Suomijos trasoje – atkakli kova
2019 06 16
Žiedinės lenktynės
Kol Lietuvoje vyrauja tropiniai karščiai, į Suomiją atvykę NEZ, BEC6H ir BaTCC serijų sportininkai galėjo atvėsti.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
Sugrįžimą apkartino lūžęs ratas
2019 06 15
Rali-krosas
Rokas Baciuška, praleidęs dvi lenktynes, grįžo į kovą su stipriausiais pasauio ralio-kroso čempionato dalyviais.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuviai išsaugojo olimpinę viltį
2019 06 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Kroatijoje vykusiame pirmajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro etape užėmė trečiąją vietą.
Čempionai apgynė titulus
2019 06 16
Šaudymas
Ekstremaliomis oro sąlygomis Lietuvos šaudymo į skraidančius taikinius čempionai R. Račinskas ir R. Sventickas apgynė savo titulus.
Šeimininkai liko be medalių
2019 06 16
Šiuolaikinė penkiakovė
Kaune baigėsi 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) čempionatas. Paskutinę dieną vyko estafečių varžybos.
 
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Lažybų skandalas privertė keisti rinktinę
2019 06 10
Situacija
LTOK išreiškus susirūpinimą dėl vieno iš 3x3 krepšinio rinktinės nario veiklos, prieštaraujančios sporto etikai, LKF nutarė perrikiuoti komandos gretas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas