fkgintra.lt 2019 m. balandžio 16 d. 10:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

PAR merginos žino, ko gali tikėtis Lietuvoje

Lietuvos čempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ gretas sustiprino pasaulio čempionate žaisiančios futbolininkės (VIDEO)

N.Vilakazi ir J.Seoposenwe.
fkgintra.lt nuotr.
N.Vilakazi ir J.Seoposenwe.
Prancūzijoje birželio mėnesį prasidėsiančiame 2019 metų pasaulio moterų futbolo čempionate rungtyniaus ne tik kelios buvusios Šiaulių „Gintros-Universiteto“ žaidėjos, bet ir komandos naujokės.
 
Šis faktas paaiškėjo po to, kai Lietuvos čempionių ekipai pavyko į savo gretas prisivilioti dvi Pietų Afrikos Respublikos rinktinės nares – 25 -erių metų Jermaine Seoposenwe bei 30-metę Nothando Vilakazi.
 
„Gintra-Universitetas“ po ilgai trukusių derybų sukirto rankomis su šiomis žaidėjomis, kurios turėtų tapti rimtu pastiprinimu ruošiantis UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrui. Po šio papildymo komandos komplektacija yra baigta.
 
Prie reprezentacinės Šiaulių miesto ekipos prisijungusios futbolininkės teigė nekantriai laukiančios susipažinti su komandos draugėmis bei pripažino, kad sutikti su „Gintros-Universiteto“ pasiūlymu paskatino ir Leandros Wilomos Smedos rekomendacijos, kuri pernai gynė Lietuvos čempionių garbę. 
 
Pastaroji po sėkmingo sezono Šiauliuose turėjo galimybę likti komandoje dar vieneriems metams, bet pasirinko pelningesnį Švedijos klubo pasiūlymą.
 
Prieš pirmąją treniruotę naujokės pasidalino mintimis apie laukiantį iššūkį pasaulio čempionate, karjeros etapus, norą debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygoje bei stipriąsias savo žaidimo puses.
 
Papasakokite apie savo karjeros etapus. Kada apskritai susidomėjote futbolu?
Jermaine: futbolą pradėjau žaisti būdama 12 metų. Iš pradžių kelis metus tai dariau su berniukais ir, manau, tai man labai padėjo tolesniuose žingsniuose. Prisijungusi prie merginų komandos Pietų Afrikoje „Santos Ladies“ iš karto jaučiausi fiziškai tvirta, pasitikinti savo jėgomis. Baigusi pagrindinę mokyklą išvykau studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur atstovavau Sanfordo universiteto komandai. Tai buvo labai vertinga patirtis. Galėjau mėgautis žaidimu, tobulinti savo įgūdžius futbolo aikštėje bei kartu siekti gerų rezultatų, nes turėjome išties gerą kolektyvą. Įgijusi išsilavinimą grįžau į gimtinę bei prisijungiau prie JVW klubo, kuris varžosi aukščiausioje Pietų Afrikos SASOL moterų futbolo lygoje.
 
Nothando: susidomėjau futbolu labai jauna, o pradėjau jį žaisti būdama 9-erių. Į Lietuvą atvykau iš aukščiausios Pietų Afrikos SASOL lygos, kur pastaruosius kelerius metus atstovavau Tembisos „Palace Super Falcons“ komandai. Nors ten sąlygos buvo tikrai geros, lyga pajėgi, o aplinka sava, vis tik norėjosi išeiti iš komforto zonos ir išbandyti savo jėgas užsienio klube. Džiaugiuosi sulaukusi šio šanso ir stengsiuosi pateisinti naujosios komandos lūkesčius.
 
Jermaine, kaip tau sekėsi universiteto komandoje JAV? Kokie pagrindiniai skirtumai išryškėjo tarp Pietų Afrikos ir JAV futbolo?
Prisitaikyti buvo visai nesunku. Mane išties sužavėjo labai profesionali trenerių štabo darbo etika, aukščiausio lygio medicinos aptarnavimas, beveik tobulai išvystyta infrastruktūra. Dėl tokio šilto priėmimo sugebėjau greitai įsilieti į komandą ir tapti svarbia jos nare. Sunku įvardinti didelius skirtumus tarp Pietų Afrikos čempionato ir JAV universitetų lygos, nes ir ten, ir ten dominuoja fizinio kontakto futbolas, greitis, individualaus meistriškumo išraiška. Universitetų lyga labai konkurencinga, buvome sudėtingoje grupėje, bet turėjome didelių ambicijų tapti geriausia konferencijos komanda, o tai išties motyvavo iš savęs išspausti maksimumą.
 
Abi puikiai žinote, kad praėjusį sezoną „Gintrai-Universitetui“ atstovavo jūsų komandos draugė PAR rinktinėje Leandra Wiloma Smeda. Ką ji jums papasakojo apie Lietuvą, Šiaulių miestą, futbolą mūsų šalyje?
Jermaine: Leandra mums papasakojo labai daug gero. Visų pirma apie jūsų klubą, kuris, kaip sakė ji pati, visada išliks jos alternatyva numeris vienas, kur ji dar norėtų sugrįžti. Pasakojo apie Lietuvoje vyraujantį klimatą, kuris per metus kardinaliai keičiasi  – nuo plius 30 iki minus 20 ir daugiau (šypsosi).
 
Nothando: ji pasakojo, kad buvo labai laiminga turėdama galimybę atstovauti klubui, kuris rungtyniauja aukščiausio lygio Europos turnyre – UEFA Čempionių lygoje ir ne tik rungtyniauti, bet ir siekti aukštų rezultatų. Taip pat Leandra papasakojo ir apie Lietuvą, kad tai rami, savo žalia gamta išsiskirianti šalis, o Šiauliai – miestas, kuriame yra viskas ko reikia. Apie komandą mūsų rinktinės kapitonė atsiliepė tik geruoju. Smagu žinoti, kad atvykome į profesionalų klubą, kuris daro viską, kad atvykęs žaidėjas galėtų kuo greičiau integruotis ir jaustis kaip namie.

 
Ką žinote apie prestižinį Europos futbolo turnyrą UEFA Čempionių lygą? Ar domitės šio turnyro rezultatais, stebite rungtynes? Galbūt teko matyti ir „Gintros-Universiteto“ susitikimų?
Jermaine: UEFA Čempionių lyga pradėjau domėtis nuo tada, kai viena iš mano komandos draugių PAR rinktinėje pasirašė sutartį su Rusijos klubu „Rosijanka“. Teko stebėti keletą rungtynių, po kurių pradėjau sekti viso turnyro rezultatus. Ne daug rungtynių yra transliuojamos per Pietų Afrikos televiziją, bet atsiradus galimybei išsipirkti transliacijas internetu galėjau pamatyti kur kas daugiau mačų. Kai sužinojau, kad Leandra žais UEFA Čempionių lygoj,e nepraleidau nei vienų „Gintros-Universiteto“ rungtynių šiame turnyre. Pernai jūs peržengėte atrankos barjerą, o vėliau nusileidote Prahos „SK Slavia“ komandai, kuri nužygiavo iki pat ketvirtfinalio. Taip pat žinau ir tai, kad 2017 metų sezone aštuntfinalyje jus eliminavo viena geriausių turnyro komandų „FC Barcelona“.
 
Nothando: žinau, kad tai elitinis Europos turnyras, kuriame žaidžia įvairių Europos šalių pajėgiausi klubai. Šis turnyras vertinamas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje kalbant tiek apie vyrų, tiek moterų futbolą. Esu stebėjusi ne vienas rungtynes, o pernai žiūrėjau ir „Gintros-Universiteto“ susitikimus šešioliktfinalyje, kur jums nepasisekė kovojant prieš Prahos „SK Slavia“. Nekantrauju ir pati debiutuoti Čempionių lygoje bei prisidėti prie sėkmingų naujosios komandos rezultatų.
 
Esate PAR rinktinės narės ir atstovausite savo šalį 2019 metų pasaulio pirmenybėse, kurios startuos jau birželį. Patekote į labai stiprią grupę – teks kovoti su ispanėmis, vokietėmis ir kinietėmis. Kokie tikslai yra keliami PAR rinktinei?
Jermaine: pradėsiu nuo to, kad atstovauti savo šaliai yra didžiulė garbė ir tuo pačiu atsakomybė. Pasaulio čempionate atstovausime ne tik savo valstybei, bet ir visam Afrikos žemynui. Tai ypatinga akimirka. Tokie įvykiai yra, ko gero, didžiausias motyvacijos užtaisas siekti užsibrėžtų tikslų kiekvienai jaunai mergaitei jos pirmuosiuose sportinės karjeros žingsniuose. Kadaise aš stebėjau ir palaikiau mūsų buvusias PAR rinktinės nares, iš jų mokiausi, didžiavausi jomis, o dabar tokį patį pavyzdį jaunajai kartai turiu rodyti pati.
 
Taip, mūsų grupė išties sudėtinga. Bet mūsų tikslas yra tapti pasaulio čempionato atradimu, kuris maloniai nustebintų visus futbolo aistruolius. Gerų rezultatų galime pasiekti tik kovodamos iš visos širdies. Galbūt kažkam gali atrodyti, kad PAR rinktinei geras rezultatas yra iškovoti nors tašką, bet mes turime didesnių tikslų – norime peržengti grupės barjerą.
 
Nothando: paantrinsiu Jermainei sakydama, jog giname ne vien PAR garbę, bet atstovaujame ir visam savo žemynui. Žaisti pasaulio čempionate yra turbūt kiekvieno žaidėjo svajonė, todėl turėsime mėgautis kiekviena akimirka ir, žinoma, atiduoti visas jėgas, kad pasiektumėme geriausią įmanomą rezultatą. Varžovės tituluotos ir labai pavojingos, tačiau mes jų nebijome, eisime į aikštelę kovoti dėl pergalių.
 
Kodėl PAR rinktinė yra vadinama Banyana Banyana? Ką tai reiškia?
Jermaine ir Nothando kartu: Banyana Banyana išvertus į anglų kalbą reiškia „merginos“. Tai yra Sesoto kalbos, kuri priklauso bantų kalbų grupei, išsireiškimas. Ja kalbama tik Pietų Afrikoje ir Lesote ir ji priklauso vienai iš 11 oficialių Pietų Afrikos kalbų.
 
Įvardinkite stipriąsias savo žaidimo puses?
Jermaine: esu dešiniakojė žaidėja, bet man nekyla problemų žaisti ir kairėje pusėje. Galiu sėkmingai žaisti abiejų kraštų saugės pozicijose, o taip pat dažnai esu efektyviai išnaudojama puolimo grandyje.

Universalumas ir sugebėjimas prisitaikyti pagal trenerio taktinę schemą yra didžiausias mano privalumas.
 
Nothando: kadangi mano stiprioji koja yra kairė, esu šiek tiek išskirtinė žaidėja (šypsosi). Galiu žaisti tiek kairiosios gynėjos, tiek saugės pozicijose. Esu mobili žaidėja, prisitaikanti prie įvairių žaidimo stilių ir aikštėje atiduodanti visą savo energiją.

*  *  *
 
Abi futbolininkės vilkint geltonai juodus marškinėlius galės debiutuoti jau šį šeštadienį, pirmosiose šio sezono Baltijos lygos rungtynėse, namuose su Rygos futbolo mokykla. Kviečiame visus futbolo aistruolius 17:30 val. atvykti į Gytarių dirbtinės dangos stadioną ir palaikyti „Gintrą-Universitetą“.

Jermaine Seoposenwe žaidimo epizodai:

 


Nothando Vilakazi žaidimo epizodai:


Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Rinktinėje – patirtis ir jaunystė
2019 04 20
Stalo tenisas
Pasaulio stalo teniso čempionate dalyvaus šeši Lietuvos sportininkai. Tarp jų – ir žaidžiančioji moterų rinktinės trenerė 42 metų Rūta Paškauskienė.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas