Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 11 d. 20:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos olimpiečių idėjos peržengia sienas

Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidente jau trečiai kadencijai perrinkta Maskvos olimpinė čempionė plaukikė Lina Kačiušytė.

Konferencijos akimirka
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Konferencijos akimirka
   
„Pagrindinis mano siekis – tęsti pradėtus darbus ir kuo labiau užimti visus olimpiečius. Norėtųsi, kad prie mūsų prisijungtų ir visa Lietuvos bendruomenė“, - Lietuvos olimpiečių asociacijos ataskaitos ir rinkimų konferencijoje sakė vieningo palaikymo sulaukusi L. Kačiušytė. 
 
Ji viceprezidentais pasiūlė toliau dirbti kaunietei Birutei Statkevičienei ir vilniečiui Romualdui Bitei, generaline sekretore – Vidai Vencienei, iždininku – vilniečiui Sigitui Kučinskui ir revizoriumi – Stasiui Šaparniui.  

Asociacijoje didesnių pasikeitimo neįvyko, tik į  valdybą išrinkta kaunietė Rita Ramanauskaitė. 

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete vykusioje konferencijoje dalyvavo 28 olimpiečiai iš 36 asociacijos narių.

Konferencijos delegatus pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, ji įteikė ir LTOK apdovanojimus 80 metų jubiliejus šventusiems irkluotojui Celestinui Juciui ir lengvaatlečiui Kęstučiui Orentui. 

Konferencijoje dalyvavusius olimpiečius sveikino ir LTOK garbės prezidentas, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas  Artūras Poviliūnas. 

„Su Lietuvos olimpiečių asociacija gyvename po vienu stogu, esame viena olimpinė šeima, gerai pažįstame vieni kitus. Esate autoritetai, o jais taip greitai netampama, prireikia 15-20 metų, kol savo darbais įrodote, kad jus taip būtų galima vadinti. Džiaugiuosi, kad lankotės gimnazijose, ir mokiniai gali pamatyti Lietuvos autoritetus. Reikia toliau tęsti tuos darbus, kuriuos dabar atliekate“, - kalbėjo A. Poviliūnas. Apie asociacijos 2018-ųjų veiklą kalbėjo L. Kačiušytė. Ji pasidžiaugė, kad buvo padaryti absoliučiai visi darbai, kurie buvo planuoti, olimpiečiai dalyvavo visuose renginiuose, kuriuose jie norėjo. Keli renginiai buvo neplanuoti. 

„Metai prasidėjo linksmai ir pakilia nuotaika – Vilniaus rotušėje per Vilniaus sportininkų apdovanojimus prizas už viso gyvenimo nuopelnus teko Adolfui Aleksejūnui. Vėliau aktyviai dalyvavome LTeam olimpiniame žiemos festivalyje Jonavoje, kur kartu vyko ir mokyklų žaidynės, buvome treniruotėje pas kineziterapeutą. Mums kiek netikėtas buvo pakvietimas dalyvauti tarptautiniame Amerikos mokyklos edukaciniame renginyje Vilniuje. Buvome nuvykę į trijų valandų varžybas, skirtas Nepriklausomybės dienai pažymėti Elektrėnuose, dalyvavome renginyje, skirtame Lietuvos atkūrimo šimtmečiui „100 laužų“, Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavime“, - kalbėjo L. Kačiušytė.

LOA prezidentė šskyrė tarptautinį simpoziumą Lenkijos nepriklausomybės 100-mečiui pažymėti, kuriame ji dalyvavo kartu su B.Statkevičiene, R.Bite ir asociacijos darbuotoja Ijole Domarkiene, sporto kino festivalį, kur labiusiai įstrigo filmas „Ar tu tinklinis?“. 

Su šių metų asociacijos veikla supažindino LOA viceprezidentė B. Statkevičienė.

„Mūsų asociacija įsikūrė 2003-iaiais, per tą laiką tapome labiau žinomi pasaulyje, todėl ir šių metų mūsų veiklos programoje yra tarptautinių renginių. Pasaulio olimpiečių asociacijos vadovus sudomino vienas mūsų projektas su pagyvenusiais žmonėmis, kuriems mes galime padėti judėti ir su jais bendrauti.   Šis projektas, kuris gali būti tęstinis, pateko į geriausiųjų penketuką. Konkurse dalyvavo 150 valstybių“, - kalbėjo B. Statkevičienė.  
 
Jau šį sekmadienį į Lozaną jį vyksta pristatyti kartu su L. Kačiušyte. Laimėjus šį konkursą, LOA atitektų piniginis prizas. 

Dėl LOA 2018 m. biudžeto vykdymo ir 2019 m. biudžeto kalbėjo LOA iždininkas Sigitas Kučinskas. Konferencija šiuos dokumentus patvirtino. 
    
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Rinktinėje – patirtis ir jaunystė
2019 04 20
Stalo tenisas
Pasaulio stalo teniso čempionate dalyvaus šeši Lietuvos sportininkai. Tarp jų – ir žaidžiančioji moterų rinktinės trenerė 42 metų Rūta Paškauskienė.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas