Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 11 d. 20:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos olimpiečių idėjos peržengia sienas

Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidente jau trečiai kadencijai perrinkta Maskvos olimpinė čempionė plaukikė Lina Kačiušytė.

Konferencijos akimirka
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Konferencijos akimirka
   
„Pagrindinis mano siekis – tęsti pradėtus darbus ir kuo labiau užimti visus olimpiečius. Norėtųsi, kad prie mūsų prisijungtų ir visa Lietuvos bendruomenė“, - Lietuvos olimpiečių asociacijos ataskaitos ir rinkimų konferencijoje sakė vieningo palaikymo sulaukusi L. Kačiušytė. 
 
Ji viceprezidentais pasiūlė toliau dirbti kaunietei Birutei Statkevičienei ir vilniečiui Romualdui Bitei, generaline sekretore – Vidai Vencienei, iždininku – vilniečiui Sigitui Kučinskui ir revizoriumi – Stasiui Šaparniui.  

Asociacijoje didesnių pasikeitimo neįvyko, tik į  valdybą išrinkta kaunietė Rita Ramanauskaitė. 

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete vykusioje konferencijoje dalyvavo 28 olimpiečiai iš 36 asociacijos narių.

Konferencijos delegatus pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, ji įteikė ir LTOK apdovanojimus 80 metų jubiliejus šventusiems irkluotojui Celestinui Juciui ir lengvaatlečiui Kęstučiui Orentui. 

Konferencijoje dalyvavusius olimpiečius sveikino ir LTOK garbės prezidentas, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas  Artūras Poviliūnas. 

„Su Lietuvos olimpiečių asociacija gyvename po vienu stogu, esame viena olimpinė šeima, gerai pažįstame vieni kitus. Esate autoritetai, o jais taip greitai netampama, prireikia 15-20 metų, kol savo darbais įrodote, kad jus taip būtų galima vadinti. Džiaugiuosi, kad lankotės gimnazijose, ir mokiniai gali pamatyti Lietuvos autoritetus. Reikia toliau tęsti tuos darbus, kuriuos dabar atliekate“, - kalbėjo A. Poviliūnas. Apie asociacijos 2018-ųjų veiklą kalbėjo L. Kačiušytė. Ji pasidžiaugė, kad buvo padaryti absoliučiai visi darbai, kurie buvo planuoti, olimpiečiai dalyvavo visuose renginiuose, kuriuose jie norėjo. Keli renginiai buvo neplanuoti. 

„Metai prasidėjo linksmai ir pakilia nuotaika – Vilniaus rotušėje per Vilniaus sportininkų apdovanojimus prizas už viso gyvenimo nuopelnus teko Adolfui Aleksejūnui. Vėliau aktyviai dalyvavome LTeam olimpiniame žiemos festivalyje Jonavoje, kur kartu vyko ir mokyklų žaidynės, buvome treniruotėje pas kineziterapeutą. Mums kiek netikėtas buvo pakvietimas dalyvauti tarptautiniame Amerikos mokyklos edukaciniame renginyje Vilniuje. Buvome nuvykę į trijų valandų varžybas, skirtas Nepriklausomybės dienai pažymėti Elektrėnuose, dalyvavome renginyje, skirtame Lietuvos atkūrimo šimtmečiui „100 laužų“, Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavime“, - kalbėjo L. Kačiušytė.

LOA prezidentė šskyrė tarptautinį simpoziumą Lenkijos nepriklausomybės 100-mečiui pažymėti, kuriame ji dalyvavo kartu su B.Statkevičiene, R.Bite ir asociacijos darbuotoja Ijole Domarkiene, sporto kino festivalį, kur labiusiai įstrigo filmas „Ar tu tinklinis?“. 

Su šių metų asociacijos veikla supažindino LOA viceprezidentė B. Statkevičienė.

„Mūsų asociacija įsikūrė 2003-iaiais, per tą laiką tapome labiau žinomi pasaulyje, todėl ir šių metų mūsų veiklos programoje yra tarptautinių renginių. Pasaulio olimpiečių asociacijos vadovus sudomino vienas mūsų projektas su pagyvenusiais žmonėmis, kuriems mes galime padėti judėti ir su jais bendrauti.   Šis projektas, kuris gali būti tęstinis, pateko į geriausiųjų penketuką. Konkurse dalyvavo 150 valstybių“, - kalbėjo B. Statkevičienė.  
 
Jau šį sekmadienį į Lozaną jį vyksta pristatyti kartu su L. Kačiušyte. Laimėjus šį konkursą, LOA atitektų piniginis prizas. 

Dėl LOA 2018 m. biudžeto vykdymo ir 2019 m. biudžeto kalbėjo LOA iždininkas Sigitas Kučinskas. Konferencija šiuos dokumentus patvirtino. 
    
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Jaunieji krepšininkai patyrė nesėkmes
2019 06 16
Jaunimas
Baltijos taurės turnyrą pralaimėjimais baigė Lietuvos vaikinų ir merginų U14 rinktinės. Kontroliniame mače suklupo ir devyniolikmečiai.
Į naujas kovas – su tuo pačiu treneriu
2019 06 16
Žvilgsnis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus, išsaugodama trenerį Gediminą Petrauską. Ekipoje jau yra ir naujokų.
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 06 15
Jaunimas
14-mečių Baltijos taurės varžybose Lietuvos merginos iškovojo pergalę, o vaikinai suklupo. Mūsų šalies U19 rinktinė kontroliniame mače pranoko latvius.
 
Lemiamose rungtynėse – nesėkmė
2019 06 16
Baltijos taurė
Lietuvos moterų rinktinei nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse lietuvės 0:2 pralaimėjo varžybų šeimininkei Latvijos ekipai.
Lietuvos čempionate liko vienas lyderis
2019 06 16
Mažasis futbolas
Birželio 16 dieną Telšiuose vyko ne tik miesto šventė, bet ir trečiasis 2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato 7x7 etapas.
„Sūduva“ išvengė lygiųjų su „Panevėžiu“
2019 06 15
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 14-ojo turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie 2:1 (0:1) įveikė „Panevėžio“ futbolininkus ir iškovojo 9-ąją pergalę iš eilės.
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
Šveicarijoje – Lietuvos bėgiko pergalė
2019 06 16
Svetur
Lietuvos lengvaatlečiai startavo varžybose Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje.
 
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
A.Tapinas: „Su mumis jau dirba psichologai“
2019 06 14
Turnyras
Po Birštone vykusio turnyro A.Tapinas teigė, kad ne viskas buvo taip blogai, kaip galima buvo tikėtis pusantrų metų nelaikius rankose teniso raketės.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Suomijos trasoje – atkakli kova
2019 06 16
Žiedinės lenktynės
Kol Lietuvoje vyrauja tropiniai karščiai, į Suomiją atvykę NEZ, BEC6H ir BaTCC serijų sportininkai galėjo atvėsti.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
Sugrįžimą apkartino lūžęs ratas
2019 06 15
Rali-krosas
Rokas Baciuška, praleidęs dvi lenktynes, grįžo į kovą su stipriausiais pasauio ralio-kroso čempionato dalyviais.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuviai išsaugojo olimpinę viltį
2019 06 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Kroatijoje vykusiame pirmajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro etape užėmė trečiąją vietą.
Čempionai apgynė titulus
2019 06 16
Šaudymas
Ekstremaliomis oro sąlygomis Lietuvos šaudymo į skraidančius taikinius čempionai R. Račinskas ir R. Sventickas apgynė savo titulus.
Šeimininkai liko be medalių
2019 06 16
Šiuolaikinė penkiakovė
Kaune baigėsi 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) čempionatas. Paskutinę dieną vyko estafečių varžybos.
 
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Lažybų skandalas privertė keisti rinktinę
2019 06 10
Situacija
LTOK išreiškus susirūpinimą dėl vieno iš 3x3 krepšinio rinktinės nario veiklos, prieštaraujančios sporto etikai, LKF nutarė perrikiuoti komandos gretas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas