Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 25 d. 12:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai

27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.

„Salama 2019“.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
„Salama 2019“.
   
Turnyro sumanytojas – kūno kultūros mokytojas Kazimieras Kuprys, Salomėjos Nėries gimnazijoje dirbantis nuo 1993-iųjų. 
 
Turnyras prasidėjo vasario 16-ąją. Rungtynės buvo žaidžiamos gimnazijos salėje savaitgaliais. 

Finale susitiko 2010-jų ir 1997-ųjų laidų absolventai, susitikimą po atkaklios kovos 52:45 laimėjo pirmieji, kuriems atstovavo ir Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. 

Trečia turnyre – 2011-ųjų abiturientų laida. 

Į turnyrą – su dovanomis 

Kaip teigė šių varžybų pradininkas ir pagrindinis organizatorius K. Kuprys, šiemetinis turnyras iš kitų išsiskyrė tuo, kad jis sutraukė daug rėmėjų, kurie baigė šią gimnaziją. 
 
Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius į savo buvusią mokyklą, kurioje pradėjo mokytis nuo devintos klasės 2009-aisiais ir joje gavo brandos atestatą, įžengė su dovanomis – per iškilmingą turnyro uždarymą antros vietos laimėtojams jis skyrė šalikus ir gertuves, o kūno kultūros mokytoją K. Kuprį apdovanojo skėčiu ir  saldainiais.

Asmenine dovana ministras apdovanojo ir gimnazijos direktorę Jolitą Marcinkevičienę. 

Tarptautinės kompanijos „Oracle“ vadovas Baltijos šalyse Andrius Skunčikas į salę atvyko irgi ne tuščiomis – turnyro laimėtojams įteikė sportines kepuraites ir gertuves. 

Pagrindinis šio turnyro rėmėjas nuo pačio pirmojo turnyro  - buvęs šios gimnazijos mokinys, o dabar Žvėryno nekilnojamojo turto agentūros vadovas Irmantas Rimas, kuris kasmet nugalėtojams pagamina sportinius marškinėlius su jų pavardėmis ir numeriais.

Vyko snaiperių konkursas

Prieš prasidedant kovai dėl trečiosios vietos, turnyre buvo surengtas tritaškių metimo konkursas, kuriame dalyvavo 8 žaidėjai. 

Nugalėjo Ladas Bitė (2019- ųjų laida). Antras buvo Marius Veriga (2008-ųjų laida),  trečias – Paulius Bertašius (2008-ųjų laida).

„Salamos“ visi laukia
     
„Buvę gimnazijos mokiniai ypač laukia šių varžybų, nuolat teiraujasi, kada jos prasidės ir bus galima pradėti siųsti paraiškas. Visos komandos nemažai prisidėjo prie šio turnyro surengimo, baigusieji pasisiūlė paremti varžybas. Negaliu išskirti nė vienos komandos, žaidėjo, kadangi rungtyniavo visi mano mokiniai.  Kovos buvo tikrai įdomios. Jau ketvirtfinalyje susitiko 2007-ųjų ir patys vyriausieji, pernykščiai šio turnyro laimėtojai,1995-ųjų laidų abiturientai. Nugalėjo jaunystė, galvojau, kad ši komanda laimės ir turnyrą, tačiau kamuolys apvalus. Kovos buvo ypač atkaklios ir negali nuspėti, kas laimės turnyrą“, - sako K. Kuprys. 
 
Finalines rungtynes stebėjęs Žemynos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Edmundas Liekis prasitarė, kad jis visą laiką svajoja apie tokį turnyrą ir savo gimnazijoje. Tačiau jam vis nepavyksta sutelkti gimnaziją baigusių žaidėjų. 

„Reikia tik pradėti, o po to įsivažiuosime. Tokius turnyrus Lietuvoje rengia nemažai mokyklų, kol dar dirbu, savo svajonę būtinai stengsiuosi įgyvendinti“, - teigė E. Liekis. 

Tačiau jam nepatinka tai, kad praktiškai visus pinigus „suvalgo“ teisėjavimas. Visoms rungtynėms nuo pat pradžių teisėjavo Nacionalinės krepšinio lygos arbitrai. Pačios komandos apsimokėjo starto mokestį po 100 eurų ir jie buvo skirti teisėjams apmokėti už darbą.   


Smagu sugrįžti į mokyklą 

Prieš prasidedant finalinėms rungtynėms, 1997-ųjų laidos žaidėjas A.Skunčikas teigė, kad nugalės jo vadovaujama komanda. 

„Turnyre dalyvaujame kasmet. Smagu susitikti tuos, kurių nematai visus metus, pasimatyti ir pabendrauti su savo kūno kultūros mokytoju Kazimieru Kupriu. Jam reikėtų statyti paminklą, mokytojas randa laiko kasmet organizuoti šias varžybas. „Salamos“ turnyras – puiki proga grįžti į savo mokyklą, salę, persirengimo kambarius“, - sakė A. Skunčikas, žaidęs gynėjo pozicijoje. 
 
Šiemet jų komanda susijungė su jaunesniais, 1998-1999-ųjų laidų abiturientais. „Tai, matyt, ir nulėmė tai, kodėl patekome į finalą. Labai daug padėjo jaunesnės jėgos“, - kalbėjo direktorius. 

A.Skunčikas pripažino, kad jam, kompanijos vadovui, vis sunkiau surasti laiko pasitreniruoti, bet „Salamos“ turnyro stengiasi nepraleisti. 

Rimtai nepasitreniravus, jam buvo sunku aikštelėje pasižymėti. Užtat pasižymėjo direktoriaus komandos draugas Andrius Varnelis, pelnęs 18 taškų.

Rezultatyvusis žaidėjas turėjo ir aistringą sirgalę – savo mamą Loretą Varnelienę, S. Nėries gimnazijos kūno kultūros mokytoją.

Direktorė: „Sporto salės laukia renovacija“ 

Finalinis susitikimas buvo ypač atkaklus. Kone visą laiką pirmavo 2010-jų absolventų  laida, kurioje išsiskyrė ministras V.Sinkevičius ir kineziterapeutas Tomas Balčius (jis buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas – 18 taškų).  Pastarasis savo komandos draugams netgi pasakė, kad, ekipa nelaimės tol, kol visi žiūrės tik į jį ir nežais kaip komanda. Bendražygiai įsiklausė į šiuos Tomo žodžius ir aikštėje buvo vienas kumštis.  

Tačiau jau antro kėlinio pabaigoje keturias pražangas gavo V. Sinkevičius, kuris, pataikęs tris tritaškius, buvo priverstas saugotis – vis dažniau sėsdavo ant atsarginių suolelio ir nuo ten vadovaudavo komandai.  

Lyg ant adatų sėdėjo varžybas stebėjusi gimnazijos direktorė Jolita Marcinkevičienė, kuri plojimais palydėdavo kiekvieną taiklų metimą. 

„Visą laiką sirgdavau už 1996-jų gimnazistų laidą – tai mano pirmieji auklėtiniai. Tačiau jie šiame turnyre anksti iškrito.  Žiūrėdama varžybas, galvoju, reikia sirgti už patirtį, už tuos, kurie palaiko šią gražią tradiciją, už tuos, kurie, nors jau ir sulaukę 40-ies, ateina ir žaidžia. Tačiau bežiūrėdama atkaklią kovą, nė nepastebiu, kai pradedu sirgti tai už vienus, tai už kitus“, - sakė  gimnazijos direktorė, kuri nenorėjo išskirti nė vieno žaidėjo, nes daugumą jų mokė. Direktorei buvo malonu visus alumnus vėl matyti gimnazijoje. 

„Rungtynės pareikalavo nemažai jėgų, aikštelėje buvo proga išlieti vyrišką energiją, kuri žaidėjams veržėsi per kraštus. Tikiuosi, kad po šio turnyro krepšininkai, sportinį pyktį palikę šioje salėje, bus geresni. Viliuosi, kad kitąmet žaisti bus dar geriau, nes mūsų sporto salės laukia renovacija“, - sakė J. Marcinkevičienė.
  
Pirmasis gydytojo aukso medalis

Turnyro nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti specialiai pagamintais medaliais bei prizais. Nugalėtojų gretose apdovanojimu džiaugėsi ir Santaros klinikų vyresnysis pilvo chirurgijos gydytojas rezidentas 27-erių Augustinas Baušys. 

„Krepšinį žaidžiu nuo mokyklos, kurią baigiau 2010-aisiais, pradžios. Liko nuostabūs prisiminimai. Šįkart finale pelniau tik 3 taškus, žinoma, nedaug. Kaustė didelė įtampa, su kuria buvo nelengva susitvarkyti. Tačiau asmeninis pasirodymas didelio vaidmens nevaidino. Svarbiausiai, kad komanda gerai sužaidė ir nugalėjo. Turėjome savo lyderius, taškų rinkimo mašiną Tomą Balčių ir Virginijų Sinkevičių, kurie aikštelėje padarė savo darbą“, - po rungtynių sakė A. Baušys. 
 
Tai buvo aštuntasis gydytojo „Salamos“ krepšinio turnyras. Jis visada stengiasi atrasti laiko, susidėlioja naktinius budėjimus, kad tik galėtų dalyvauti šiame turnyre. 

„Tikriausiai nė viena gimnazija nepuoselėja tokios gražios tradicijos, kur susirenka žmonės, kurie mokyklą baigė anksčiau nei aš pradėjau, ir mes kartu žaidžiame.   „Salamos“ turnyras – unikali tradicija, tikiuosi, jog ji gyvuos dar daug metų. Tai – mūsų komandos pirmasis aukso medalis. Kitąmet varžovai mus tikrai labiau vertins, tačiau savo titulus stengsimės apginti“, - sako A. Baušys. 
 
Gydytojas pasidžiaugė, kad gera krepšinio komanda susibūrė ir Santaros klinikose, gydytojai vieną kartą per savaitę susirenka pasitreniruoti. 

„Sportą man vis sudėtingiau derinti su darbu, todėl pratybas dažnai tenka praleisti ir tai nukenčia mano fizinė forma“, - pasiguodė gydytojas. 

Turnyre dalyvavo dar vienas chirurgas Jonas Drąsutis, atstovavęs  2000-ųjų laidos absolventams, tačiau jų komanda kovas baigė pogrupio varžybose.  
 
    
   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gaila, kad paleidome gerą šansą"
2019 04 24
Komentaras
„Apie teisėjus nieko nesakysiu. Jeigu duosite pinigų, aš pasiruošęs šnekėti“, - kalbėjo Š.Jasikevičius, komentuodamas "Žalgirio" - "Fenerbahce" susitikimą.
„Žalgiris“ nebeturi kur trauktis
2019 04 23
Eurolyga
Blankaus puolimo ir kietos gynybos rungtynėse „Žalgirio“ krepšininkai namie neatsilaikė prieš „Fenerbahce“ ekipą Eurolygos ketvirtfinalio serijoje (VIDEO).
Savaitės žaidėjas - "Juventus" aukštaūgis
2019 04 23
LKL
Naudingiausias kovo mėnesio LKL krepšininkas M. Gebenas pirmą kartą šį sezoną tapo savaitės žaidėju.
 
"Grįžau į Lietuvą stipresnis"
2019 04 23
A lyga
2016-aisiais iš tuometinių "Trakų" išvykęs į gimtąją Baltarusiją, grįžęs į "Riterius" A. Gurenka sako,kad A lygos lygis išliko toks pat.
UEFA licencijos - penkiems klubams
2019 04 23
Kuluaruose
LFF Licencijavimo komitetas išdavė UEFA licencijas "Sūduvai", "Žalgiriui", "Riteriams", "Stumbrui" ir "Kauno Žalgiriui".
Pirmo rato pabaigoje iššovė "Palanga"
2019 04 23
A lyga
Pirmojo rato finišas: favoritai grįžo į turnyro lentelės aukštumas, T Kišas pelnė septintą įvartį, A.Skarbalius - nepatenkintas savo komandos rezultatais.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
 
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
V. Žala debiutuos Europos ralio čempionate
2019 04 24
Ralis
"Didelę įtaką apsisprendimui turėjo tai, kad kaimyninėse šalyse - Latvijoje ir Lenkijoje vyksta du Europos čempionato etapai", - kalbėjo lenktynininkas.
Tradicija sulaužyta nebus
2019 04 24
Elektromobilių lenktynės
Kol elektromobilių lenktynių Vilnius - Palanga teisėjai sumuos rezultatus, vyks vaikų varžytuvės.
Motokrosas: daugės lenktynių ir dalyvių
2019 04 24
Motokrosas
Didžiausia naujovė artėjančiame 2019 m. Lietuvos motociklų kroso sezone – nuo 5 iki 6 padidėjęs Lietuvos čempionato etapų skaičius.
 
Visos jėgos ir mintys – auksinei svajonei
2019 04 24
Biatlonas
Po sunkiausio sezono biatlonininkas Tomas Kaukėnas ilsėsis egzotiškoje Bė saloje, o po to vėl kibs į darbą. Svarbiausias jo tikslas – olimpinis auksas.
Lietuviai nusileido ir slovakams
2019 04 23
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė pralaimėjo penktąsias rungtynes.
Lietuviams - lenkų smūgis mačo pabaigoje
2019 04 23
Draugiškos rungtynės
Draugiškų Lietuvos ir Lenkijos ledo rituliininkų rungtynių pabaigoje varžovai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju ir tuo pasinaudojo maksimaliai.
Pasaulio čempionate - lietuvių nesėkmės
2019 04 23
Stalo tenisas
Pasaulio stalo teniso čempionate veteranė R. Paškauskienė 0:4 pralaimėjo 16-metei amerikietei A. Wang. Nesėkmes patyrė ir kiti lietuviai.
Jubiliejinė taurė - kaunietės rankose
2019 04 23
Biliardas
Į didžiausias moterų pulo varžybas „M8 taurė 2019“ Kaune susirinko 20 sportininkių iš visos Lietuvos, o finale rungėsi dvi kaunietės.
Žiemą – ant sniego, vasarą – ant vandens
2019 04 23
Žvilgsnis
Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas: apie pasibaigusį sezoną, ilgus plaukus, Seppe vardą, krepšinį, olimpines viltis.
 
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas