Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 25 d. 12:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai

27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.

„Salama 2019“.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
„Salama 2019“.
   
Turnyro sumanytojas – kūno kultūros mokytojas Kazimieras Kuprys, Salomėjos Nėries gimnazijoje dirbantis nuo 1993-iųjų. 
 
Turnyras prasidėjo vasario 16-ąją. Rungtynės buvo žaidžiamos gimnazijos salėje savaitgaliais. 

Finale susitiko 2010-jų ir 1997-ųjų laidų absolventai, susitikimą po atkaklios kovos 52:45 laimėjo pirmieji, kuriems atstovavo ir Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. 

Trečia turnyre – 2011-ųjų abiturientų laida. 

Į turnyrą – su dovanomis 

Kaip teigė šių varžybų pradininkas ir pagrindinis organizatorius K. Kuprys, šiemetinis turnyras iš kitų išsiskyrė tuo, kad jis sutraukė daug rėmėjų, kurie baigė šią gimnaziją. 
 
Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius į savo buvusią mokyklą, kurioje pradėjo mokytis nuo devintos klasės 2009-aisiais ir joje gavo brandos atestatą, įžengė su dovanomis – per iškilmingą turnyro uždarymą antros vietos laimėtojams jis skyrė šalikus ir gertuves, o kūno kultūros mokytoją K. Kuprį apdovanojo skėčiu ir  saldainiais.

Asmenine dovana ministras apdovanojo ir gimnazijos direktorę Jolitą Marcinkevičienę. 

Tarptautinės kompanijos „Oracle“ vadovas Baltijos šalyse Andrius Skunčikas į salę atvyko irgi ne tuščiomis – turnyro laimėtojams įteikė sportines kepuraites ir gertuves. 

Pagrindinis šio turnyro rėmėjas nuo pačio pirmojo turnyro  - buvęs šios gimnazijos mokinys, o dabar Žvėryno nekilnojamojo turto agentūros vadovas Irmantas Rimas, kuris kasmet nugalėtojams pagamina sportinius marškinėlius su jų pavardėmis ir numeriais.

Vyko snaiperių konkursas

Prieš prasidedant kovai dėl trečiosios vietos, turnyre buvo surengtas tritaškių metimo konkursas, kuriame dalyvavo 8 žaidėjai. 

Nugalėjo Ladas Bitė (2019- ųjų laida). Antras buvo Marius Veriga (2008-ųjų laida),  trečias – Paulius Bertašius (2008-ųjų laida).

„Salamos“ visi laukia
     
„Buvę gimnazijos mokiniai ypač laukia šių varžybų, nuolat teiraujasi, kada jos prasidės ir bus galima pradėti siųsti paraiškas. Visos komandos nemažai prisidėjo prie šio turnyro surengimo, baigusieji pasisiūlė paremti varžybas. Negaliu išskirti nė vienos komandos, žaidėjo, kadangi rungtyniavo visi mano mokiniai.  Kovos buvo tikrai įdomios. Jau ketvirtfinalyje susitiko 2007-ųjų ir patys vyriausieji, pernykščiai šio turnyro laimėtojai,1995-ųjų laidų abiturientai. Nugalėjo jaunystė, galvojau, kad ši komanda laimės ir turnyrą, tačiau kamuolys apvalus. Kovos buvo ypač atkaklios ir negali nuspėti, kas laimės turnyrą“, - sako K. Kuprys. 
 
Finalines rungtynes stebėjęs Žemynos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Edmundas Liekis prasitarė, kad jis visą laiką svajoja apie tokį turnyrą ir savo gimnazijoje. Tačiau jam vis nepavyksta sutelkti gimnaziją baigusių žaidėjų. 

„Reikia tik pradėti, o po to įsivažiuosime. Tokius turnyrus Lietuvoje rengia nemažai mokyklų, kol dar dirbu, savo svajonę būtinai stengsiuosi įgyvendinti“, - teigė E. Liekis. 

Tačiau jam nepatinka tai, kad praktiškai visus pinigus „suvalgo“ teisėjavimas. Visoms rungtynėms nuo pat pradžių teisėjavo Nacionalinės krepšinio lygos arbitrai. Pačios komandos apsimokėjo starto mokestį po 100 eurų ir jie buvo skirti teisėjams apmokėti už darbą.   


Smagu sugrįžti į mokyklą 

Prieš prasidedant finalinėms rungtynėms, 1997-ųjų laidos žaidėjas A.Skunčikas teigė, kad nugalės jo vadovaujama komanda. 

„Turnyre dalyvaujame kasmet. Smagu susitikti tuos, kurių nematai visus metus, pasimatyti ir pabendrauti su savo kūno kultūros mokytoju Kazimieru Kupriu. Jam reikėtų statyti paminklą, mokytojas randa laiko kasmet organizuoti šias varžybas. „Salamos“ turnyras – puiki proga grįžti į savo mokyklą, salę, persirengimo kambarius“, - sakė A. Skunčikas, žaidęs gynėjo pozicijoje. 
 
Šiemet jų komanda susijungė su jaunesniais, 1998-1999-ųjų laidų abiturientais. „Tai, matyt, ir nulėmė tai, kodėl patekome į finalą. Labai daug padėjo jaunesnės jėgos“, - kalbėjo direktorius. 

A.Skunčikas pripažino, kad jam, kompanijos vadovui, vis sunkiau surasti laiko pasitreniruoti, bet „Salamos“ turnyro stengiasi nepraleisti. 

Rimtai nepasitreniravus, jam buvo sunku aikštelėje pasižymėti. Užtat pasižymėjo direktoriaus komandos draugas Andrius Varnelis, pelnęs 18 taškų.

Rezultatyvusis žaidėjas turėjo ir aistringą sirgalę – savo mamą Loretą Varnelienę, S. Nėries gimnazijos kūno kultūros mokytoją.

Direktorė: „Sporto salės laukia renovacija“ 

Finalinis susitikimas buvo ypač atkaklus. Kone visą laiką pirmavo 2010-jų absolventų  laida, kurioje išsiskyrė ministras V.Sinkevičius ir kineziterapeutas Tomas Balčius (jis buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas – 18 taškų).  Pastarasis savo komandos draugams netgi pasakė, kad, ekipa nelaimės tol, kol visi žiūrės tik į jį ir nežais kaip komanda. Bendražygiai įsiklausė į šiuos Tomo žodžius ir aikštėje buvo vienas kumštis.  

Tačiau jau antro kėlinio pabaigoje keturias pražangas gavo V. Sinkevičius, kuris, pataikęs tris tritaškius, buvo priverstas saugotis – vis dažniau sėsdavo ant atsarginių suolelio ir nuo ten vadovaudavo komandai.  

Lyg ant adatų sėdėjo varžybas stebėjusi gimnazijos direktorė Jolita Marcinkevičienė, kuri plojimais palydėdavo kiekvieną taiklų metimą. 

„Visą laiką sirgdavau už 1996-jų gimnazistų laidą – tai mano pirmieji auklėtiniai. Tačiau jie šiame turnyre anksti iškrito.  Žiūrėdama varžybas, galvoju, reikia sirgti už patirtį, už tuos, kurie palaiko šią gražią tradiciją, už tuos, kurie, nors jau ir sulaukę 40-ies, ateina ir žaidžia. Tačiau bežiūrėdama atkaklią kovą, nė nepastebiu, kai pradedu sirgti tai už vienus, tai už kitus“, - sakė  gimnazijos direktorė, kuri nenorėjo išskirti nė vieno žaidėjo, nes daugumą jų mokė. Direktorei buvo malonu visus alumnus vėl matyti gimnazijoje. 

„Rungtynės pareikalavo nemažai jėgų, aikštelėje buvo proga išlieti vyrišką energiją, kuri žaidėjams veržėsi per kraštus. Tikiuosi, kad po šio turnyro krepšininkai, sportinį pyktį palikę šioje salėje, bus geresni. Viliuosi, kad kitąmet žaisti bus dar geriau, nes mūsų sporto salės laukia renovacija“, - sakė J. Marcinkevičienė.
  
Pirmasis gydytojo aukso medalis

Turnyro nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti specialiai pagamintais medaliais bei prizais. Nugalėtojų gretose apdovanojimu džiaugėsi ir Santaros klinikų vyresnysis pilvo chirurgijos gydytojas rezidentas 27-erių Augustinas Baušys. 

„Krepšinį žaidžiu nuo mokyklos, kurią baigiau 2010-aisiais, pradžios. Liko nuostabūs prisiminimai. Šįkart finale pelniau tik 3 taškus, žinoma, nedaug. Kaustė didelė įtampa, su kuria buvo nelengva susitvarkyti. Tačiau asmeninis pasirodymas didelio vaidmens nevaidino. Svarbiausiai, kad komanda gerai sužaidė ir nugalėjo. Turėjome savo lyderius, taškų rinkimo mašiną Tomą Balčių ir Virginijų Sinkevičių, kurie aikštelėje padarė savo darbą“, - po rungtynių sakė A. Baušys. 
 
Tai buvo aštuntasis gydytojo „Salamos“ krepšinio turnyras. Jis visada stengiasi atrasti laiko, susidėlioja naktinius budėjimus, kad tik galėtų dalyvauti šiame turnyre. 

„Tikriausiai nė viena gimnazija nepuoselėja tokios gražios tradicijos, kur susirenka žmonės, kurie mokyklą baigė anksčiau nei aš pradėjau, ir mes kartu žaidžiame.   „Salamos“ turnyras – unikali tradicija, tikiuosi, jog ji gyvuos dar daug metų. Tai – mūsų komandos pirmasis aukso medalis. Kitąmet varžovai mus tikrai labiau vertins, tačiau savo titulus stengsimės apginti“, - sako A. Baušys. 
 
Gydytojas pasidžiaugė, kad gera krepšinio komanda susibūrė ir Santaros klinikose, gydytojai vieną kartą per savaitę susirenka pasitreniruoti. 

„Sportą man vis sudėtingiau derinti su darbu, todėl pratybas dažnai tenka praleisti ir tai nukenčia mano fizinė forma“, - pasiguodė gydytojas. 

Turnyre dalyvavo dar vienas chirurgas Jonas Drąsutis, atstovavęs  2000-ųjų laidos absolventams, tačiau jų komanda kovas baigė pogrupio varžybose.  
 
    
   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelio“ vasaros darbai – beveik baigti
2019 07 24
Žvilgsnis
„Mes ieškome įžaidėjo ir dar vieno aukštaūgio, kuris būtų jaunas lietuvis", - teigia „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas.
Originali puokštė ir netikėtas linkėjimas
2019 07 23
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau antrąją stovyklos dieną šventė. Kol kas ne pergalę, o 34-ąjį komandos senbūvio Renaldo Seibučio gimtadienį.
„Net nebuvo dvejonių, ar tęsti karjerą“
2019 07 23
Žvilgsnis
Ateinantis sezonas 198 cm ūgio M. Lukauskiui bus 24-asis profesionalo karjeroje ir antrasis paeiliui „Betsafe–LKL“ čempionate atstovaujant Prienų klubui.
 
Trenerį džiugina žaidėjų atsidavimas
2019 07 24
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės 5:0 San Marine: „Nebuvo viskas taip paprasta, nors rezultatas ir didelis“.
„Sūduva“ šeimininkavo San Marine
2019 07 23
Europos lyga
Europos lygos rungtynėse Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai svečiuose net 5:0 įveikė San Marino čempioną „SP Tre Penne“.
Svarbiausias laimėjimas – patirtis
2019 07 23
Paplūdimio futbolas
Pasaulio reitinge antrąją vietą užimanti Portugalija užbaigė lietuvių žygį 2019 m. pasaulio paplūdimio futbolo čempionato atrankos varžybose Maskvoje.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Burtai lietuvių nenuskriaudė
2019 07 23
Burtai
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pirmajame pasaulio čempionato atrankos etape susitiks su Slovakijos, Farerų salų ir Liuksemburgo ekipomis.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Atrankos barjerai – neįveikti
2019 07 24
Plaukimas
Pietų Korėjoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato rytinėse varžybose trečiadienį lietuviams net rekordai nepadėjo patekti į kitą etaapą.
Baku – permainingi rezultatai
2019 07 23
Europos jaunimo olimpinis festivalis
Trečiąją Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio Azerbaidžano sostinėje Baku dieną Lietuvos delegacija buvo labai arti pirmojo medalio.
Europos žaidynėse – šimtas lietuvių
2019 07 23
Žaidynės
Liepos 26 - rugpjūčio 4 d. Turinas pulsuos sporto ritmu. Į 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių sostinę suvažiuos Europos meistrų žaidynių dalyviai.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas