Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 19 d. 13:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio

Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“

Baltijos lyga.
volley.ee nuotr.
Baltijos lyga.
   
Praėjusių metų Baltijos moterų tinklinio lygos vicečempionė Alytaus „Prekyba-Parama“ šiemet pasiekė pačią svariausią savo pergalę – tapo čempione

Šiemetiniame Baltijos moterų tinklinio lygos čempionate žaidė 8 komandos: po tris iš  Lietuvos ir Latvijos bei dvi iš Estijos. 

„Prekyba-Parama“ reguliariajame sezone buvo trečia, o geriausiai žaidė 2018m. čempionė Tartu „TU- Bigbank“. 

Pasak čempionių trenerio, žinomo praeityje Lietuvos tinklininko alytiškio Kęstučio Pačėso, jo vadovaujamai komandai nesėkmingai susiklostė pirmasis turas – nepavyko suburti geros komandos, susirgo pats treneris, kuris nevyko į rungtynes Jonavoje ir Daugpilyje. 

„Iškilo ir finansinė problema, miesto savivaldybė mums pinigus skyrė tik spalio mėnesį, kai startavo čempionatas.  Reikėjo rengtis varžyboms, o mūsų kišenės buvo tuščios. Gal dabar, pasikeitus miesto valdžiai, mūsų gyvenimas pasidarys kitoks“, - sako ketvirtą sezoną komandą treniruojantis K. Pačėsas. 

Nepaisant sunkios čempionato pradžios, finaliniame keturių komandų turnyre Tartu komandai pavyko atsitiesti ir tapti čempione. Kas lėmė pergalę?
Nepaisant sunkumų, čempionatui rengėmės normaliai. Turime geras treniruočių sąlygas Suaugusių ir jaunimo mokykloje įsteigtame Tinklinio centre. Nuvažiuodavome pažaisti draugiškų rungtynių su Gardino komanda. 
 
Pavyko suburti puikią ekipą, kuri rimtai treniravosi ir turėjo tikslą Baltijos čempionate pasirodyti ne prasčiau nei praėjusiais metais. 

Komandoje žaidė trys mūsų moksleivės Aušrinė Mikelionytė, Erika Kižytė ir Tautvilė Grinkevičiūtė, tačiau Ugnė Dulskytė gydėsi traumą ir nesitreniravo. 

Komandą sustiprinome jungiančiąja žaidėja Oksana Rusnačenko, Agne Daunyte, Katerina Dudnikova, Kamile Dremo, Jeketerina Kovalskaja, Karina Blaškevič. Tai – daugiausiai vilnietės trenerės Astos Jansonienės auklėtinės. Jos atvažiuodavo į treniruotes Alytuje, žaidėjoms apmokėdavome už kurą

Treniruoti moterų komandą gerokai sunkiau nei vyrų. Tačiau su merginomis  pavyksta gerai sutarti, nors retkarčiais ir įsižiebia kibirkščių. Tačiau kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų. 

Pusfinalyje 3:1 nugalėjote Rygos RVS, o finale – po dramatiškos kovos 3:2 įveikėte pernykštę čempionę Tartu „TU-Bigbank“. Su aikštelės šeimininkėmis tikriausiai buvo sunkiausiai žaisti?
Viskas prasidėjo nuo pusfinalio, kai kovėmės su rygietėmis. Komandų treneriai Rygos RVS komandą laikė turnyro favorite. 

Rygiečių antruoju treneriu dirba garsusis praeityje Latvijos tinklininkas Pavelas Selivanovas. Toje komandoje suburtos jaunos, perspektyvios latvių žaidėjos. 

Partijomis po lygios kovos pirmavome 2:0 ir, atrodė, jog nugalėsime sausu rezultatu. Tačiau vis dėlto vieną partiją rygietėms pralaimėjome. 

Finalo rungtynes žaidėme gana atsargiai, žinojau, jog visas krūvis teks patyrusioms žaidėjoms, o jaunų alytiškių, dar neturinčių didesnio patyrimo, į mėsmalę buvo neprotinga mesti. Retkarčiais jas išleisdavau į aikštelę, tačiau netrukus vėl pasodindavau ant atsarginių suolelio. Rungtynės buvo sunkios ir džiaugiuosi, kad ypač atsakingais momentais mūsų komanda nepalūžo.  

Ar komanda sulaukė daug sveikinimų?
Vieno kito. Viliuosi, kad komanda bus pagerbta miesto savivaldybėje, galbūt, paskatinta kokia nors pinigine premija, kurios tinklininkės tikrai nusipelnė.  
 
Dabar miestui vadovaus naujas meras, gal jis kitaip žiūrės į komandas, kurios garsina Alytų.   

Davėme gerą impulsą dabar trims Alytuje dirbantiems tinklinio treneriams Tautvilei Grinkevičiūtei, Sigutei Kažukauskaitei ir Artūrui Sidarui. 

Man, 70-mečiui, etato jau nereikia, svarbu, kad komanda būtų tik finansuojama ir laiku gautų pinigus. Kiek jų dar reikės - susirinksime. Jau ant nosies Lietuvos čempionato pusfinalis, o mes dar neturime finansavimo. 

Labai džiaugiuosi, kad su savo moterų komanda nesu vienišas. Man geranoriškai padeda legendinis miesto moterų tinklinio treneris Julius Jankauskas, kuris, tiesa, į varžybas nevažinėja, sako, per savo gyvenimą jau prisivažinėjo iki soties ir dabar nori ramiai gyventi. Tačiau jis talkina per treniruotes. Dar ne taip seniai mūsų moterų tinklinis, vadovaujamas Juliaus Jankausko, garsėjo Lietuvoje, per šalies čempionatus buvo kietas riešutėlis pajėgiausioms komandoms ir pelnydavo medalių. 


Tačiau kai jis prieš kokius devynerius metus pasitraukė, Alytaus moterų tinklinis pritilo. Dabar prireikia daug pastangų, norint vėl suburti gerą komandą. 

Ekipa turi kinzeterapeutą Justiną Geraltauską, kuris važinėja su komanda į turnyrus. Jis mums daug pagelbėjo Tartu. Prieš rungtynes jam tekdavo nemažas krūvis, tekdavo teipuoti, masažuoti kelias  žaidėjas. 

Per pusfinalio rungtynes su Rygos RVS paskutinėje partijoje čiurną patempė Jekaterina Kovalskaja. Visą naktį jai buvo dedamas ledas ant kojos, prie jos budėjo Justinas. Sportininkė kažkiek atsigavo ir, nors ne visa jėga, tačiau galėjo žaisti lemiamas rungtynes.  

Ar dosnūs jūsų komandos rėmėjai?   
Išgyventi mums padeda bendrovės „Prekyba“ ir „Parama“, kurių vadovai Vilius Gavelis ir Kęstutis Muliuolis yra dideli tinklinio entuziastai. Jie ir anksčiau rėmė Lietuvos čempionate žaidusią Juliaus Jankausko vadovaujamą komandą.  
 
Šios bendrovės mums kiekvieną mėnesį skiria po kelis šimtus eurų. Komandai truputį padeda ir bendrivės „Almeida“ vadovas Eugenijus Vichrovas, miesto tinklinio klubui „Jotvingiai“ vadovaujantis direktorius Vytautas Pajarskis. 

Tačiau pinigų šiandien yra, o rytoj jų jau trūksta. Vien finalinis turnyras Tartu mums buvo gana brangus: viešbutis kainavo 1170 eurų, transportas – 1400, plius maistpinigiai žaidėjoms.  

Ar tikitės čempionių taurę iškovoti ir Lietuvos lygoje? 
Praėjusiais metais, tapus Baltijos lygos vicečempionėmis, galvojome apie aukso medalius Lietuvos čempionate. Tačiau neperšokus griovio, nesakyk „Op“. 
 
Trys žaidėjo gavo traumas ir komanda subyrėjo. Ypač stokojome gerų užtvarų statytojų. 

Tačiau tikimės, kad pernykštis likimas šiemet nepasikartos. Bijome traumų, o daugiau nieko. 

Pusfinalio rungtynes kitą savaitgalį žaisime su Jonavos „Achema“. Pirmąsias – Jonavoje, antrąsias – Alytuje ir trečiąsias, jeigu prireiks, vėl Alytuje, nes turime aikštelės pranašumą.

Pagrindinės mūsų varžovės, kovojant dėl aukso medalių, manau bus pernykštės čempionės kaunietės. Mūsų pagrindinis tikslas – pergalė, kitaip ko tada išbėgti į aikštelę. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gaila, kad paleidome gerą šansą"
2019 04 24
Komentaras
„Apie teisėjus nieko nesakysiu. Jeigu duosite pinigų, aš pasiruošęs šnekėti“, - kalbėjo Š.Jasikevičius, komentuodamas "Žalgirio" - "Fenerbahce" susitikimą.
„Žalgiris“ nebeturi kur trauktis
2019 04 23
Eurolyga
Blankaus puolimo ir kietos gynybos rungtynėse „Žalgirio“ krepšininkai namie neatsilaikė prieš „Fenerbahce“ ekipą Eurolygos ketvirtfinalio serijoje (VIDEO).
Savaitės žaidėjas - "Juventus" aukštaūgis
2019 04 23
LKL
Naudingiausias kovo mėnesio LKL krepšininkas M. Gebenas pirmą kartą šį sezoną tapo savaitės žaidėju.
 
"Grįžau į Lietuvą stipresnis"
2019 04 23
A lyga
2016-aisiais iš tuometinių "Trakų" išvykęs į gimtąją Baltarusiją, grįžęs į "Riterius" A. Gurenka sako,kad A lygos lygis išliko toks pat.
UEFA licencijos - penkiems klubams
2019 04 23
Kuluaruose
LFF Licencijavimo komitetas išdavė UEFA licencijas "Sūduvai", "Žalgiriui", "Riteriams", "Stumbrui" ir "Kauno Žalgiriui".
Pirmo rato pabaigoje iššovė "Palanga"
2019 04 23
A lyga
Pirmojo rato finišas: favoritai grįžo į turnyro lentelės aukštumas, T Kišas pelnė septintą įvartį, A.Skarbalius - nepatenkintas savo komandos rezultatais.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
 
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
V. Žala debiutuos Europos ralio čempionate
2019 04 24
Ralis
"Didelę įtaką apsisprendimui turėjo tai, kad kaimyninėse šalyse - Latvijoje ir Lenkijoje vyksta du Europos čempionato etapai", - kalbėjo lenktynininkas.
Tradicija sulaužyta nebus
2019 04 24
Elektromobilių lenktynės
Kol elektromobilių lenktynių Vilnius - Palanga teisėjai sumuos rezultatus, vyks vaikų varžytuvės.
Motokrosas: daugės lenktynių ir dalyvių
2019 04 24
Motokrosas
Didžiausia naujovė artėjančiame 2019 m. Lietuvos motociklų kroso sezone – nuo 5 iki 6 padidėjęs Lietuvos čempionato etapų skaičius.
 
Visos jėgos ir mintys – auksinei svajonei
2019 04 24
Biatlonas
Po sunkiausio sezono biatlonininkas Tomas Kaukėnas ilsėsis egzotiškoje Bė saloje, o po to vėl kibs į darbą. Svarbiausias jo tikslas – olimpinis auksas.
Lietuviai nusileido ir slovakams
2019 04 23
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė pralaimėjo penktąsias rungtynes.
Lietuviams - lenkų smūgis mačo pabaigoje
2019 04 23
Draugiškos rungtynės
Draugiškų Lietuvos ir Lenkijos ledo rituliininkų rungtynių pabaigoje varžovai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju ir tuo pasinaudojo maksimaliai.
Pasaulio čempionate - lietuvių nesėkmės
2019 04 23
Stalo tenisas
Pasaulio stalo teniso čempionate veteranė R. Paškauskienė 0:4 pralaimėjo 16-metei amerikietei A. Wang. Nesėkmes patyrė ir kiti lietuviai.
Jubiliejinė taurė - kaunietės rankose
2019 04 23
Biliardas
Į didžiausias moterų pulo varžybas „M8 taurė 2019“ Kaune susirinko 20 sportininkių iš visos Lietuvos, o finale rungėsi dvi kaunietės.
Žiemą – ant sniego, vasarą – ant vandens
2019 04 23
Žvilgsnis
Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas: apie pasibaigusį sezoną, ilgus plaukus, Seppe vardą, krepšinį, olimpines viltis.
 
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas