Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 19 d. 13:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio

Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“

Baltijos lyga.
volley.ee nuotr.
Baltijos lyga.
   
Praėjusių metų Baltijos moterų tinklinio lygos vicečempionė Alytaus „Prekyba-Parama“ šiemet pasiekė pačią svariausią savo pergalę – tapo čempione

Šiemetiniame Baltijos moterų tinklinio lygos čempionate žaidė 8 komandos: po tris iš  Lietuvos ir Latvijos bei dvi iš Estijos. 

„Prekyba-Parama“ reguliariajame sezone buvo trečia, o geriausiai žaidė 2018m. čempionė Tartu „TU- Bigbank“. 

Pasak čempionių trenerio, žinomo praeityje Lietuvos tinklininko alytiškio Kęstučio Pačėso, jo vadovaujamai komandai nesėkmingai susiklostė pirmasis turas – nepavyko suburti geros komandos, susirgo pats treneris, kuris nevyko į rungtynes Jonavoje ir Daugpilyje. 

„Iškilo ir finansinė problema, miesto savivaldybė mums pinigus skyrė tik spalio mėnesį, kai startavo čempionatas.  Reikėjo rengtis varžyboms, o mūsų kišenės buvo tuščios. Gal dabar, pasikeitus miesto valdžiai, mūsų gyvenimas pasidarys kitoks“, - sako ketvirtą sezoną komandą treniruojantis K. Pačėsas. 

Nepaisant sunkios čempionato pradžios, finaliniame keturių komandų turnyre Tartu komandai pavyko atsitiesti ir tapti čempione. Kas lėmė pergalę?
Nepaisant sunkumų, čempionatui rengėmės normaliai. Turime geras treniruočių sąlygas Suaugusių ir jaunimo mokykloje įsteigtame Tinklinio centre. Nuvažiuodavome pažaisti draugiškų rungtynių su Gardino komanda. 
 
Pavyko suburti puikią ekipą, kuri rimtai treniravosi ir turėjo tikslą Baltijos čempionate pasirodyti ne prasčiau nei praėjusiais metais. 

Komandoje žaidė trys mūsų moksleivės Aušrinė Mikelionytė, Erika Kižytė ir Tautvilė Grinkevičiūtė, tačiau Ugnė Dulskytė gydėsi traumą ir nesitreniravo. 

Komandą sustiprinome jungiančiąja žaidėja Oksana Rusnačenko, Agne Daunyte, Katerina Dudnikova, Kamile Dremo, Jeketerina Kovalskaja, Karina Blaškevič. Tai – daugiausiai vilnietės trenerės Astos Jansonienės auklėtinės. Jos atvažiuodavo į treniruotes Alytuje, žaidėjoms apmokėdavome už kurą

Treniruoti moterų komandą gerokai sunkiau nei vyrų. Tačiau su merginomis  pavyksta gerai sutarti, nors retkarčiais ir įsižiebia kibirkščių. Tačiau kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų. 

Pusfinalyje 3:1 nugalėjote Rygos RVS, o finale – po dramatiškos kovos 3:2 įveikėte pernykštę čempionę Tartu „TU-Bigbank“. Su aikštelės šeimininkėmis tikriausiai buvo sunkiausiai žaisti?
Viskas prasidėjo nuo pusfinalio, kai kovėmės su rygietėmis. Komandų treneriai Rygos RVS komandą laikė turnyro favorite. 

Rygiečių antruoju treneriu dirba garsusis praeityje Latvijos tinklininkas Pavelas Selivanovas. Toje komandoje suburtos jaunos, perspektyvios latvių žaidėjos. 

Partijomis po lygios kovos pirmavome 2:0 ir, atrodė, jog nugalėsime sausu rezultatu. Tačiau vis dėlto vieną partiją rygietėms pralaimėjome. 

Finalo rungtynes žaidėme gana atsargiai, žinojau, jog visas krūvis teks patyrusioms žaidėjoms, o jaunų alytiškių, dar neturinčių didesnio patyrimo, į mėsmalę buvo neprotinga mesti. Retkarčiais jas išleisdavau į aikštelę, tačiau netrukus vėl pasodindavau ant atsarginių suolelio. Rungtynės buvo sunkios ir džiaugiuosi, kad ypač atsakingais momentais mūsų komanda nepalūžo.  

Ar komanda sulaukė daug sveikinimų?
Vieno kito. Viliuosi, kad komanda bus pagerbta miesto savivaldybėje, galbūt, paskatinta kokia nors pinigine premija, kurios tinklininkės tikrai nusipelnė.  
 
Dabar miestui vadovaus naujas meras, gal jis kitaip žiūrės į komandas, kurios garsina Alytų.   

Davėme gerą impulsą dabar trims Alytuje dirbantiems tinklinio treneriams Tautvilei Grinkevičiūtei, Sigutei Kažukauskaitei ir Artūrui Sidarui. 

Man, 70-mečiui, etato jau nereikia, svarbu, kad komanda būtų tik finansuojama ir laiku gautų pinigus. Kiek jų dar reikės - susirinksime. Jau ant nosies Lietuvos čempionato pusfinalis, o mes dar neturime finansavimo. 

Labai džiaugiuosi, kad su savo moterų komanda nesu vienišas. Man geranoriškai padeda legendinis miesto moterų tinklinio treneris Julius Jankauskas, kuris, tiesa, į varžybas nevažinėja, sako, per savo gyvenimą jau prisivažinėjo iki soties ir dabar nori ramiai gyventi. Tačiau jis talkina per treniruotes. Dar ne taip seniai mūsų moterų tinklinis, vadovaujamas Juliaus Jankausko, garsėjo Lietuvoje, per šalies čempionatus buvo kietas riešutėlis pajėgiausioms komandoms ir pelnydavo medalių. 


Tačiau kai jis prieš kokius devynerius metus pasitraukė, Alytaus moterų tinklinis pritilo. Dabar prireikia daug pastangų, norint vėl suburti gerą komandą. 

Ekipa turi kinzeterapeutą Justiną Geraltauską, kuris važinėja su komanda į turnyrus. Jis mums daug pagelbėjo Tartu. Prieš rungtynes jam tekdavo nemažas krūvis, tekdavo teipuoti, masažuoti kelias  žaidėjas. 

Per pusfinalio rungtynes su Rygos RVS paskutinėje partijoje čiurną patempė Jekaterina Kovalskaja. Visą naktį jai buvo dedamas ledas ant kojos, prie jos budėjo Justinas. Sportininkė kažkiek atsigavo ir, nors ne visa jėga, tačiau galėjo žaisti lemiamas rungtynes.  

Ar dosnūs jūsų komandos rėmėjai?   
Išgyventi mums padeda bendrovės „Prekyba“ ir „Parama“, kurių vadovai Vilius Gavelis ir Kęstutis Muliuolis yra dideli tinklinio entuziastai. Jie ir anksčiau rėmė Lietuvos čempionate žaidusią Juliaus Jankausko vadovaujamą komandą.  
 
Šios bendrovės mums kiekvieną mėnesį skiria po kelis šimtus eurų. Komandai truputį padeda ir bendrivės „Almeida“ vadovas Eugenijus Vichrovas, miesto tinklinio klubui „Jotvingiai“ vadovaujantis direktorius Vytautas Pajarskis. 

Tačiau pinigų šiandien yra, o rytoj jų jau trūksta. Vien finalinis turnyras Tartu mums buvo gana brangus: viešbutis kainavo 1170 eurų, transportas – 1400, plius maistpinigiai žaidėjoms.  

Ar tikitės čempionių taurę iškovoti ir Lietuvos lygoje? 
Praėjusiais metais, tapus Baltijos lygos vicečempionėmis, galvojome apie aukso medalius Lietuvos čempionate. Tačiau neperšokus griovio, nesakyk „Op“. 
 
Trys žaidėjo gavo traumas ir komanda subyrėjo. Ypač stokojome gerų užtvarų statytojų. 

Tačiau tikimės, kad pernykštis likimas šiemet nepasikartos. Bijome traumų, o daugiau nieko. 

Pusfinalio rungtynes kitą savaitgalį žaisime su Jonavos „Achema“. Pirmąsias – Jonavoje, antrąsias – Alytuje ir trečiąsias, jeigu prireiks, vėl Alytuje, nes turime aikštelės pranašumą.

Pagrindinės mūsų varžovės, kovojant dėl aukso medalių, manau bus pernykštės čempionės kaunietės. Mūsų pagrindinis tikslas – pergalė, kitaip ko tada išbėgti į aikštelę. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelio“ vasaros darbai – beveik baigti
2019 07 24
Žvilgsnis
„Mes ieškome įžaidėjo ir dar vieno aukštaūgio, kuris būtų jaunas lietuvis", - teigia „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas.
Originali puokštė ir netikėtas linkėjimas
2019 07 23
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau antrąją stovyklos dieną šventė. Kol kas ne pergalę, o 34-ąjį komandos senbūvio Renaldo Seibučio gimtadienį.
„Net nebuvo dvejonių, ar tęsti karjerą“
2019 07 23
Žvilgsnis
Ateinantis sezonas 198 cm ūgio M. Lukauskiui bus 24-asis profesionalo karjeroje ir antrasis paeiliui „Betsafe–LKL“ čempionate atstovaujant Prienų klubui.
 
Trenerį džiugina žaidėjų atsidavimas
2019 07 24
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės 5:0 San Marine: „Nebuvo viskas taip paprasta, nors rezultatas ir didelis“.
„Sūduva“ šeimininkavo San Marine
2019 07 23
Europos lyga
Europos lygos rungtynėse Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai svečiuose net 5:0 įveikė San Marino čempioną „SP Tre Penne“.
Svarbiausias laimėjimas – patirtis
2019 07 23
Paplūdimio futbolas
Pasaulio reitinge antrąją vietą užimanti Portugalija užbaigė lietuvių žygį 2019 m. pasaulio paplūdimio futbolo čempionato atrankos varžybose Maskvoje.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Burtai lietuvių nenuskriaudė
2019 07 23
Burtai
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pirmajame pasaulio čempionato atrankos etape susitiks su Slovakijos, Farerų salų ir Liuksemburgo ekipomis.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Atrankos barjerai – neįveikti
2019 07 24
Plaukimas
Pietų Korėjoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato rytinėse varžybose trečiadienį lietuviams net rekordai nepadėjo patekti į kitą etaapą.
Baku – permainingi rezultatai
2019 07 23
Europos jaunimo olimpinis festivalis
Trečiąją Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio Azerbaidžano sostinėje Baku dieną Lietuvos delegacija buvo labai arti pirmojo medalio.
Europos žaidynėse – šimtas lietuvių
2019 07 23
Žaidynės
Liepos 26 - rugpjūčio 4 d. Turinas pulsuos sporto ritmu. Į 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių sostinę suvažiuos Europos meistrų žaidynių dalyviai.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas