FK "Vilnius" 2019 m. kovo 18 d. 19:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Širdis traukė į Vilnių“

FK „Vilnius“ žaidėjas Aldas Korsakas apie naująją komandą: „Svarbiausi mūsų privalumai: jaunatviška energija, noras žaisti, kurti, būti komanda.“

A.Korsakas.
Elvio Žaldario nuotr.
A.Korsakas.
   
Praėjusį penktadienį LFF Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtintas galutinis šalies I lygos dalyvių sąrašas. Tarp jų yra ir tik šių metų sausio 8 dieną įkurtas futbolo klubas "Vilnius".

Klubas formaliai perims savo jaunimo ugdymo partnerio VšĮ "Baltijos futbolo akademija" teisę dalyvauti šiose pirmenybėse ir varžysis FK "Vilnius" pavadinimu.

Pakalbinome klubo žaidėją Aldą Korsaką, kuris vienas pirmųjų prisijungė prie ambicingus tikslus puoselėjančio Vilniaus klubo.
 
Kada tavo gyvenime atsirado futbolas ir kodėl būtent futbolas?
Futbolą pradėjau lankyti būdamas šešerių metų, dar net nėjau į pirmą klasę. Didžiausią ačiū už tai turėčiau sakyti savo tėčiui, nes būtent jis mane atvedė į pirmąją futbolo treniruotę. Nuvedė, patiko, taip ir likau.
 
Kokiuose jaunimo ugdymo struktūrose teko lankyti futbolo užsiėmimus? Kokiuose klubuose žaisti?
Visko pradžia buvo futbolo mokykla „Vilnius“, kur mane ir atvedė tėtis. Ten žaidžiau iki 16 metų. Tada atsidarė “Žalgirio akademija”, gavau kvietimą pasirodyti atrankoje. Pavyko patekti į akademijos sudėtį, taigi, žaidžiau ten. Po to sekė dar keletas stotelių: iš “Žalgirio" akademijos perėjau į pagrindinę “Žalgirio” komandą, treniravausi kelis sezonus, sužaidžiau nemažai rungtynių, bet nesijaučiau save pakankamai realizuojantis, todėl nusprendžiau “Žalgirį” išmainyti į Kauno “Stumbrą”. Tad teko persikraustyti į Kauną, kur žaidžiau sezoną, bet supratau, kad ne man, nes širdis traukė į Vilnių. Tada sužinojau, kad kuriamas “Vilniaus” futbolo klubas.

Kodėl priėmei FK "Vilnius" pasiūlymą? Klubas - ką tik susikūręs ir dar nieko neįrodęs. Nebaugino nežinomybė?
Visų pirma, pasidomėjau, kas čia vyksta, kokia tai organizacija. Sužinojau, kad čia yra du žmonės, su kuriais aš dirbau visą vaikystę. Tai Ivanas Švabovičius ir Dimitrijus Kartušovas. Jie - mano autoritetai. Manau, tai turėjo didžiausią įtaką. Taip pat norėjau atstovauti Vilniui, nes pats esu vilnietis. 
 
Na, o dėl nežinomybės, tai buvo, tiesa pasakius, bet didelę įtaką padarė žmonės, kurie dirba šioje organizacijoje. Pats Petras Narbutas, mano jau minėti treneriai, taip pat Igoris Morinas, kuris nacionalinėje rinktinėje buvo asistentu. Mane sužavėjo šie žmonės ir jų darbai, indėlis į futbolą, taigi, kaip ir nebuvo sunku apsispręsti.
 
FK "Vilnius" deklaruoja, jog remsis lietuvių žaidėjais. Kaip vertini šią pasirinktą strategiją?
Mano praeitose komandose apie 70% klubo sudarydavo žaidėjai ne iš Lietuvos. Dabar, patekus į šią struktūrą, kur bus vien lietuviai, labai džiaugiuosi. Bus įdomu pamatyti, kaip viskas vyks, ką mes galėsime sukurti ir pademonstruoti aikštelėje. Kol kas tikrai labai smagu, kad visi esame savi. Žinoma, jei klubas nuspręs pakviesti kelis užsieniečius, manau, mus tai tik dar labiau paskatins treniruotis ir įrodyti, ko esame verti, nes ta kasdieninė konkurencija komandoje labai sveika. 

Su FK "Vilnius" treniruojasi jau antras mėnuo. Kaip vertini komandą?
Aš asmeniškai labai tikiu šia komanda. Kol kas rezultatai pasiruošimo sezone nėra labai geri, bet, kaip sakoma, pasiruošimas yra pasiruošimas, o sezonas yra sezonas. Sezono metu, manau, atsigausime, nes komandinė atmosfera kasdien vis gerėja, tikiu, kad viskas bus gerai.


Kokioje pozicijoje aikštėje pats jautiesi geriausiai?
Šiuo metu žaidžiu dešiniojo gynėjo pozicijoje. Vaikystėje teko žaisti vidurio saugu, bet treneris mane matė kaip krašto gynėją, ir labai džiaugiuosi, kad matė, nes čia tikrai jaučiuosi geriausiai.
 
Žaisite I lygos čempionate. Kokius asmeninius tikslus keli būsimajame sezone?
Sau asmeniškai keliu aukščiausius tikslus, nes Pirmoje lygoje žaidžiu jau ne pirmą sezoną. Anksčiau įmušdavau po vieną įvartį per rungtynes, dabar tikiuosi, jų bus dar daugiau. Stengsiuosi kuo labiau padėti komandai savo sukaupta patirtimi, būti varomąja jėga. Žinoma, labai svarbu užimti kuo aukštesnę vietą, taigi tikrai stengsimės žaisti vieningai ir kartu kopti aukštyn.

Kaip manai, kokie jaunos komandos privalumai ir kokie trūkumai?
Svarbiausi privalumai: jaunatviška energija, noras žaisti, kurti, būti komanda. O minusai, manau, kad laukia nauji iššūkiai. Iš patirties žinau, jog tai reikalauja nemažai laiko ir kantrybės, nes nelengva iš karto gerai pradėti. Vyresni komandos žaidėjai tikrai padės jaunesniems integruotis tiek į I lygą, tiek į ekipą.
 
Taip pat džiaugiuosi, kad yra 3-4 futbolininkai, su kuriais jau teko žaisti anksčiau, ir dabar vėl turiu galimybę būti vienoje komandoje.
 
Ką manai apie vyriausiąjį trenerį Igorį Moriną?
Su Igoriu Morinu tenka dirbti pirmą kartą. Tikrai palieka gerą įspūdį kaip strategas ir treneris, matosi, kad turi labai daug patirties ir tai bando perteikti mums. Taip pat treneris Dimitrijus Kartašovas, mano vaikystės treneris, didžiausia pagarba jam, puikiai išmano savo darbą.
 
Treniruotėse plušate negailėdami jėgų. Kas jus motyvuoja?
Treneriai tikrai deda labai daug pastangų, kad mus motyvuotų. Ypač, kai būna rytinės treniruotės, nes juk ne visada (o ypač jaunesniems) yra noro dirbti iš pat ryto. Tai čia tikrai labai didelis ačiūtreneriams, kurie mus skatina.
 
O kaip pats save motyvuoji?
Na, net nežinau, čia turbūt, jau toks amžius, kad man nebereikia savęs motyvuoti. Pats suprantu, kad reikia ir noriu.

Ką palinkėtumei FK "Vilnius" fanui? 
Palinkėčiau pergalių, gražaus futbolo, kurį tikrai bandysime kurti. Taip pat paprašysiu palaikymo, nes esame nauja komanda. Kuo didesnis palaikymas, tuo žaidėjams yra geriau, jie jaučiasi patogiau aikštelėje, žino, kad jais tiki sirgaliai. Ypač tai svarbu jaunimui. Tai jų nauji startai, naujas sezonas, nauja komanda.
 
Kaip vertini komandos pasiruošimą I lygos čempionato startui?
Aš asmeniškai jaučiuosi pasiruošęs šiam sezonui. Kiek teko kalbėti su kitais žaidėjais, jie taip pat nusiteikę pozityviai.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelio“ vasaros darbai – beveik baigti
2019 07 24
Žvilgsnis
„Mes ieškome įžaidėjo ir dar vieno aukštaūgio, kuris būtų jaunas lietuvis", - teigia „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas.
Originali puokštė ir netikėtas linkėjimas
2019 07 23
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau antrąją stovyklos dieną šventė. Kol kas ne pergalę, o 34-ąjį komandos senbūvio Renaldo Seibučio gimtadienį.
„Net nebuvo dvejonių, ar tęsti karjerą“
2019 07 23
Žvilgsnis
Ateinantis sezonas 198 cm ūgio M. Lukauskiui bus 24-asis profesionalo karjeroje ir antrasis paeiliui „Betsafe–LKL“ čempionate atstovaujant Prienų klubui.
 
Trenerį džiugina žaidėjų atsidavimas
2019 07 24
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės 5:0 San Marine: „Nebuvo viskas taip paprasta, nors rezultatas ir didelis“.
„Sūduva“ šeimininkavo San Marine
2019 07 23
Europos lyga
Europos lygos rungtynėse Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai svečiuose net 5:0 įveikė San Marino čempioną „SP Tre Penne“.
Svarbiausias laimėjimas – patirtis
2019 07 23
Paplūdimio futbolas
Pasaulio reitinge antrąją vietą užimanti Portugalija užbaigė lietuvių žygį 2019 m. pasaulio paplūdimio futbolo čempionato atrankos varžybose Maskvoje.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Burtai lietuvių nenuskriaudė
2019 07 23
Burtai
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pirmajame pasaulio čempionato atrankos etape susitiks su Slovakijos, Farerų salų ir Liuksemburgo ekipomis.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Atrankos barjerai – neįveikti
2019 07 24
Plaukimas
Pietų Korėjoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato rytinėse varžybose trečiadienį lietuviams net rekordai nepadėjo patekti į kitą etaapą.
Baku – permainingi rezultatai
2019 07 23
Europos jaunimo olimpinis festivalis
Trečiąją Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio Azerbaidžano sostinėje Baku dieną Lietuvos delegacija buvo labai arti pirmojo medalio.
Europos žaidynėse – šimtas lietuvių
2019 07 23
Žaidynės
Liepos 26 - rugpjūčio 4 d. Turinas pulsuos sporto ritmu. Į 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių sostinę suvažiuos Europos meistrų žaidynių dalyviai.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas