FK "Vilnius" 2019 m. kovo 18 d. 19:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Širdis traukė į Vilnių“

FK „Vilnius“ žaidėjas Aldas Korsakas apie naująją komandą: „Svarbiausi mūsų privalumai: jaunatviška energija, noras žaisti, kurti, būti komanda.“

A.Korsakas.
Elvio Žaldario nuotr.
A.Korsakas.
   
Praėjusį penktadienį LFF Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtintas galutinis šalies I lygos dalyvių sąrašas. Tarp jų yra ir tik šių metų sausio 8 dieną įkurtas futbolo klubas "Vilnius".

Klubas formaliai perims savo jaunimo ugdymo partnerio VšĮ "Baltijos futbolo akademija" teisę dalyvauti šiose pirmenybėse ir varžysis FK "Vilnius" pavadinimu.

Pakalbinome klubo žaidėją Aldą Korsaką, kuris vienas pirmųjų prisijungė prie ambicingus tikslus puoselėjančio Vilniaus klubo.
 
Kada tavo gyvenime atsirado futbolas ir kodėl būtent futbolas?
Futbolą pradėjau lankyti būdamas šešerių metų, dar net nėjau į pirmą klasę. Didžiausią ačiū už tai turėčiau sakyti savo tėčiui, nes būtent jis mane atvedė į pirmąją futbolo treniruotę. Nuvedė, patiko, taip ir likau.
 
Kokiuose jaunimo ugdymo struktūrose teko lankyti futbolo užsiėmimus? Kokiuose klubuose žaisti?
Visko pradžia buvo futbolo mokykla „Vilnius“, kur mane ir atvedė tėtis. Ten žaidžiau iki 16 metų. Tada atsidarė “Žalgirio akademija”, gavau kvietimą pasirodyti atrankoje. Pavyko patekti į akademijos sudėtį, taigi, žaidžiau ten. Po to sekė dar keletas stotelių: iš “Žalgirio" akademijos perėjau į pagrindinę “Žalgirio” komandą, treniravausi kelis sezonus, sužaidžiau nemažai rungtynių, bet nesijaučiau save pakankamai realizuojantis, todėl nusprendžiau “Žalgirį” išmainyti į Kauno “Stumbrą”. Tad teko persikraustyti į Kauną, kur žaidžiau sezoną, bet supratau, kad ne man, nes širdis traukė į Vilnių. Tada sužinojau, kad kuriamas “Vilniaus” futbolo klubas.

Kodėl priėmei FK "Vilnius" pasiūlymą? Klubas - ką tik susikūręs ir dar nieko neįrodęs. Nebaugino nežinomybė?
Visų pirma, pasidomėjau, kas čia vyksta, kokia tai organizacija. Sužinojau, kad čia yra du žmonės, su kuriais aš dirbau visą vaikystę. Tai Ivanas Švabovičius ir Dimitrijus Kartušovas. Jie - mano autoritetai. Manau, tai turėjo didžiausią įtaką. Taip pat norėjau atstovauti Vilniui, nes pats esu vilnietis. 
 
Na, o dėl nežinomybės, tai buvo, tiesa pasakius, bet didelę įtaką padarė žmonės, kurie dirba šioje organizacijoje. Pats Petras Narbutas, mano jau minėti treneriai, taip pat Igoris Morinas, kuris nacionalinėje rinktinėje buvo asistentu. Mane sužavėjo šie žmonės ir jų darbai, indėlis į futbolą, taigi, kaip ir nebuvo sunku apsispręsti.
 
FK "Vilnius" deklaruoja, jog remsis lietuvių žaidėjais. Kaip vertini šią pasirinktą strategiją?
Mano praeitose komandose apie 70% klubo sudarydavo žaidėjai ne iš Lietuvos. Dabar, patekus į šią struktūrą, kur bus vien lietuviai, labai džiaugiuosi. Bus įdomu pamatyti, kaip viskas vyks, ką mes galėsime sukurti ir pademonstruoti aikštelėje. Kol kas tikrai labai smagu, kad visi esame savi. Žinoma, jei klubas nuspręs pakviesti kelis užsieniečius, manau, mus tai tik dar labiau paskatins treniruotis ir įrodyti, ko esame verti, nes ta kasdieninė konkurencija komandoje labai sveika. 

Su FK "Vilnius" treniruojasi jau antras mėnuo. Kaip vertini komandą?
Aš asmeniškai labai tikiu šia komanda. Kol kas rezultatai pasiruošimo sezone nėra labai geri, bet, kaip sakoma, pasiruošimas yra pasiruošimas, o sezonas yra sezonas. Sezono metu, manau, atsigausime, nes komandinė atmosfera kasdien vis gerėja, tikiu, kad viskas bus gerai.


Kokioje pozicijoje aikštėje pats jautiesi geriausiai?
Šiuo metu žaidžiu dešiniojo gynėjo pozicijoje. Vaikystėje teko žaisti vidurio saugu, bet treneris mane matė kaip krašto gynėją, ir labai džiaugiuosi, kad matė, nes čia tikrai jaučiuosi geriausiai.
 
Žaisite I lygos čempionate. Kokius asmeninius tikslus keli būsimajame sezone?
Sau asmeniškai keliu aukščiausius tikslus, nes Pirmoje lygoje žaidžiu jau ne pirmą sezoną. Anksčiau įmušdavau po vieną įvartį per rungtynes, dabar tikiuosi, jų bus dar daugiau. Stengsiuosi kuo labiau padėti komandai savo sukaupta patirtimi, būti varomąja jėga. Žinoma, labai svarbu užimti kuo aukštesnę vietą, taigi tikrai stengsimės žaisti vieningai ir kartu kopti aukštyn.

Kaip manai, kokie jaunos komandos privalumai ir kokie trūkumai?
Svarbiausi privalumai: jaunatviška energija, noras žaisti, kurti, būti komanda. O minusai, manau, kad laukia nauji iššūkiai. Iš patirties žinau, jog tai reikalauja nemažai laiko ir kantrybės, nes nelengva iš karto gerai pradėti. Vyresni komandos žaidėjai tikrai padės jaunesniems integruotis tiek į I lygą, tiek į ekipą.
 
Taip pat džiaugiuosi, kad yra 3-4 futbolininkai, su kuriais jau teko žaisti anksčiau, ir dabar vėl turiu galimybę būti vienoje komandoje.
 
Ką manai apie vyriausiąjį trenerį Igorį Moriną?
Su Igoriu Morinu tenka dirbti pirmą kartą. Tikrai palieka gerą įspūdį kaip strategas ir treneris, matosi, kad turi labai daug patirties ir tai bando perteikti mums. Taip pat treneris Dimitrijus Kartašovas, mano vaikystės treneris, didžiausia pagarba jam, puikiai išmano savo darbą.
 
Treniruotėse plušate negailėdami jėgų. Kas jus motyvuoja?
Treneriai tikrai deda labai daug pastangų, kad mus motyvuotų. Ypač, kai būna rytinės treniruotės, nes juk ne visada (o ypač jaunesniems) yra noro dirbti iš pat ryto. Tai čia tikrai labai didelis ačiūtreneriams, kurie mus skatina.
 
O kaip pats save motyvuoji?
Na, net nežinau, čia turbūt, jau toks amžius, kad man nebereikia savęs motyvuoti. Pats suprantu, kad reikia ir noriu.

Ką palinkėtumei FK "Vilnius" fanui? 
Palinkėčiau pergalių, gražaus futbolo, kurį tikrai bandysime kurti. Taip pat paprašysiu palaikymo, nes esame nauja komanda. Kuo didesnis palaikymas, tuo žaidėjams yra geriau, jie jaučiasi patogiau aikštelėje, žino, kad jais tiki sirgaliai. Ypač tai svarbu jaunimui. Tai jų nauji startai, naujas sezonas, nauja komanda.
 
Kaip vertini komandos pasiruošimą I lygos čempionato startui?
Aš asmeniškai jaučiuosi pasiruošęs šiam sezonui. Kiek teko kalbėti su kitais žaidėjais, jie taip pat nusiteikę pozityviai.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gaila, kad paleidome gerą šansą"
2019 04 24
Komentaras
„Apie teisėjus nieko nesakysiu. Jeigu duosite pinigų, aš pasiruošęs šnekėti“, - kalbėjo Š.Jasikevičius, komentuodamas "Žalgirio" - "Fenerbahce" susitikimą.
„Žalgiris“ nebeturi kur trauktis
2019 04 23
Eurolyga
Blankaus puolimo ir kietos gynybos rungtynėse „Žalgirio“ krepšininkai namie neatsilaikė prieš „Fenerbahce“ ekipą Eurolygos ketvirtfinalio serijoje (VIDEO).
Savaitės žaidėjas - "Juventus" aukštaūgis
2019 04 23
LKL
Naudingiausias kovo mėnesio LKL krepšininkas M. Gebenas pirmą kartą šį sezoną tapo savaitės žaidėju.
 
"Grįžau į Lietuvą stipresnis"
2019 04 23
A lyga
2016-aisiais iš tuometinių "Trakų" išvykęs į gimtąją Baltarusiją, grįžęs į "Riterius" A. Gurenka sako,kad A lygos lygis išliko toks pat.
UEFA licencijos - penkiems klubams
2019 04 23
Kuluaruose
LFF Licencijavimo komitetas išdavė UEFA licencijas "Sūduvai", "Žalgiriui", "Riteriams", "Stumbrui" ir "Kauno Žalgiriui".
Pirmo rato pabaigoje iššovė "Palanga"
2019 04 23
A lyga
Pirmojo rato finišas: favoritai grįžo į turnyro lentelės aukštumas, T Kišas pelnė septintą įvartį, A.Skarbalius - nepatenkintas savo komandos rezultatais.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
 
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
V. Žala debiutuos Europos ralio čempionate
2019 04 24
Ralis
"Didelę įtaką apsisprendimui turėjo tai, kad kaimyninėse šalyse - Latvijoje ir Lenkijoje vyksta du Europos čempionato etapai", - kalbėjo lenktynininkas.
Tradicija sulaužyta nebus
2019 04 24
Elektromobilių lenktynės
Kol elektromobilių lenktynių Vilnius - Palanga teisėjai sumuos rezultatus, vyks vaikų varžytuvės.
Motokrosas: daugės lenktynių ir dalyvių
2019 04 24
Motokrosas
Didžiausia naujovė artėjančiame 2019 m. Lietuvos motociklų kroso sezone – nuo 5 iki 6 padidėjęs Lietuvos čempionato etapų skaičius.
 
Visos jėgos ir mintys – auksinei svajonei
2019 04 24
Biatlonas
Po sunkiausio sezono biatlonininkas Tomas Kaukėnas ilsėsis egzotiškoje Bė saloje, o po to vėl kibs į darbą. Svarbiausias jo tikslas – olimpinis auksas.
Lietuviai nusileido ir slovakams
2019 04 23
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė pralaimėjo penktąsias rungtynes.
Lietuviams - lenkų smūgis mačo pabaigoje
2019 04 23
Draugiškos rungtynės
Draugiškų Lietuvos ir Lenkijos ledo rituliininkų rungtynių pabaigoje varžovai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju ir tuo pasinaudojo maksimaliai.
Pasaulio čempionate - lietuvių nesėkmės
2019 04 23
Stalo tenisas
Pasaulio stalo teniso čempionate veteranė R. Paškauskienė 0:4 pralaimėjo 16-metei amerikietei A. Wang. Nesėkmes patyrė ir kiti lietuviai.
Jubiliejinė taurė - kaunietės rankose
2019 04 23
Biliardas
Į didžiausias moterų pulo varžybas „M8 taurė 2019“ Kaune susirinko 20 sportininkių iš visos Lietuvos, o finale rungėsi dvi kaunietės.
Žiemą – ant sniego, vasarą – ant vandens
2019 04 23
Žvilgsnis
Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas: apie pasibaigusį sezoną, ilgus plaukus, Seppe vardą, krepšinį, olimpines viltis.
 
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas