Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 15 d. 15:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Dabar – gražiausi mano gyvenimo metai“

60-metį švenčiantis Lietuvos vandensvydžio teisėjų kolegijos vadovas Audrius Šečkus po sunkios ligos atsigauna sportuodamas.

A.Šečkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
A.Šečkus.
Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) teisėjų kolegijai ketvirtą kadenciją vadovaujančiam nacionalinės kategorijos teisėjui Audriui Šečkui šiandien – jubiliejinis 60-asis gimtadienis. Jį bendrovės „Geotechnikos grupė II“ geodezininkas-inžinierius sutinka Vilniuje su šeima ir draugais.

A.Šečkus vandensvydyje – nuo aštuonerių metų. Šia sporto šaka jį sudomino penkeriais metais vyresnis brolis Gintaras. 

„Kad manęs mažiuko nepalikti namie, brolis paėmė už rankos ir nusivedė į tuometį „Žalgirio“ baseiną. Treniravausi pas puikų trenerį Bronių Putrimą, vandensvydis man iš karto patiko“, - prisimena jubiliatas. 

Jis atstovavo Vilniaus „Delfino“ komandai, tapo daugkartiniu Lietuvos vaikų, jaunių, jaunimo čempionu, laimėdavo sidabro medalių per suaugusiųjų čempionatus. 

1984-1985 m. jis buvo pirmasis Lietuvos moterų vandensvydžio treneris ir dirbo su „Lokomotyvo“ komanda. 

„Gaila, kad moterų vandensvydis Lietuvoje neprigijo ir nelabai tikisi, kad kada nors prigis. Tai vis dėlto per mažai populiari sporto šaka. Anuomet vandensvydžiu susižavėjo ir pradėjo treniruotis žinomos Lietuvos to meto plaukikės Aiškutė Buzelytė, Jūratė Gužytė ir kitos, tačiau treneriai parašė skundą Sporto komitetui, kad jauni bachūrai su panomis ištvirkauja vandenyje. Prasidėjo intrigos, komanda pradėjo byrėti. Po metų treniruočių rengėmės dalyvauti SSRS čempionate, galėjome laimėti medalius, nes moterų komandų buvo mažai, tačiau mūsų debiutas neįvyko. Naujo Lietuvos vandensvydžio istorijos puslapio nepavyko atversti“, - su nostalgija prisiminė Audrius. 
 
Tačiau moterų vandensvydžiui Lietuvoje nepadėtas taškas. Dabar jaunąsias sportininkes treniruoja vilnietis Tadas Pašukas.

A.Šečkus - nacionalinės kategorijos vandensvydžio teisėjas. Teisėjauti pradėjo apie 1979-uosius, kai, gavęs kelio menisko traumą, po operacijos baigė aktyviai sportuoti. 

Teisėjauti pakvietė Rolandas Vizgirda, buvęs ilgametis Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius. Audrius teisėjaudavo SSRS čempionato pirmosios lygos čempionatuose. „Dabar teisėjavimas tapo mano amžinuoju hobiu“, - šypteli jubiliatas.  Kaip vertini savo šešias dešimtis metų?
– paklausiau A.  Šečkaus. 
Jeigu ne praėjusiais metais lapkričio 13-ąją patirtas insultas, metai būtų puikūs. Blogai pasijutau darbe ir buvau nuvežtas į ligoninę. 
 
Keturis mėnesius iki kovo 13-osios turėjau nedarbingumo pažymą ir tik šį pirmadienį grįšiu į darbą.  

Siekdamas sutvirtėti, pradėjau plaukioti Fabijoniškių baseine, namie mankštinuosi, kaip jau tapo įprasta, esu Lietuvos vandensvydžio čempionato vyr. teisėjas. 

Savo žmonai ir sakau, kad dabar - patys gražiausi mano gyvenimo metai, kai mes galime sau leisti viską. 

Dukra Monika jau užauginta, auga netrukus penkerių sulauksianti anūkėlė Smiltė, kuri mane vadina mylimiausiu seneliuku. Mums tik gyventi ir džiaugtis kiekviena diena. 

Neturiu atspirties taško, nuo kurio galėčiau vertinti savo sveikatą. Tačiau galiu pasakyti, jog jaučiuosi gerai, svarbu, kad galiu vaikščioti. Marškinių su sagomis susisagstyti dar negaliu, bet, manau, kad ateis tokia diena, kada galėsiu.  

Ar liga netrukdo medžioti, kadangi esi užkietėjęs medžiotojas?
Trukdo, tačiau esu optimistas ir tikiu, kad per metus sutvirtėsiu ir paimsiu medžioklinį šautuvą į rankas.  

Medžioju nuo 1994-ųjų, medžiokle mane irgi sudomino brolis. Iš mano aplinkos vandensvydininkų, ko gero, esu vienintelis medžiotojas. 

Svariausias laimikis – didžiulis briedis. Tačiau mano medžioklės kolekcijoje dar nėra išsvajoto medalinio elnio, na, ir vilkas nenušautas. 

Namie daugiausiai turiu stirninų ragų, kurių įspūdingesni puošia mano butą Pilaitėje. 

Esi Lietuvos vandensvydžio federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas. Ką gali pasakyti apie žmones, su kuriais tenka dirbti per varžybas?
Mūsų teisėjai tobulėja, iškilo Povilas Sriubas, tapęs tarptautinės kategorijos teisėju. Į jį stengiasi lygiuotis du jauni arbitrai vilnietis Tomas Kašėta ir kaunietis Domas Vosylius, kuriuos galvojame siųsti mokytis į  Europos vandens sporto šakų federacijos (LEN) organizuojamas teisėjų klinikas. 
 
Tačiau, keičiantis varžybų taisyklėms, atrodo, kad tie kursai yra metams atidėti. Kiti mūsų teisėjai vilnietis Anatolijus Asajevičius ir kaunietis Saulius Andrašiūnas - jau vyresnio amžiaus, tačiau jie yra vieni geriausių Lietuvos vandensvydžio arbitrų. 

Pabūk orakulas ir pasakyk, kas šiemet taps Lietuvos vandensvydžio čempionais?
Manau, kad Elektrėnų „Žaibas“, kuris tvirtai pirmauja po dviejų turų varžybų. Finaliniame turnyre jam vargu ar kas rimčiau pasipriešins.  
 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Turnyre – rekordinis šeimų skaičius
2019 05 21
Turnyras
Sostinės krepšinio mokykla toliau buria Vilniaus šeimas ir skatina sveiką laisvalaikį.
"Žalgiris" įveikė aštuonis varžovus
2019 05 21
LKL
Panevėžio "Lietkabelis" sužaidė nerezultatyviausias rungtynes šį sezoną ir 58:78 Kaune nusileido "Žalgiriui" pirmosiose LKL pusfinalio rungtynėse.
Krepšininkei pataria ir tėvai žurnalistai
2019 05 21
Interviu
Lietuvos moterų rinktinės narė G. Meškonytė – trečios savo šeimos kartos atstovė tarptautinėje krepšinio arenoje.
 
"Riterių" pergalės baigėsi
2019 05 21
A lyga
A lygos pirmenybėse "Atlantas" Klaipėdoje 2:1 nugalėjo "Palangą", o "Riterių" ir "Panevėžio" rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis 1:1.
Trečiadienį - lyderių dvikova Marijampolėje
2019 05 21
A lyga
Antradienį ir trečiadienį tęsis A lygos pirmenybės. Vis dėlto 12-asis turas nebus eilinis - per jį susirungs "Sūduva" ir "Žalgiris".
"Kauno Žalgiris" kelsis į kitą stadioną
2019 05 21
A lyga
NFA stadiono aikštėje varžovus šiemet priimdavęs "Kauno Žalgiris" nuo šiol namų rungtynes žais sporto mokyklos "Tauras" stadione Neries krantinėje.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 05 20
Sportinis ėjimas
Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių
Pagėgiuose bėgikai susidūrė su kaitra
2019 05 20
Bėgimas
„Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ varžyboe Pagėgiuose dalyvavo beveik 100 bėgikų.
 
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Meistriškumas auga kaip ant mielių
2019 05 21
Driftas
Tris dienas vykusių šonaslydžio lenktynių kovas tiek žiūrovai, tiek dalyviai apibūdino kaip vieną geriausių pastarųjų kelių metų tokio pobūdžio renginį.
Neįgaliojo vežimėlį vėl pakeis ralis
2019 05 21
Ralis
Du dešimtmečius neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Gintaras Šalkauskas su rankinio valdymo automobiliu jau toli gražu ne pirmą kartą rungsis ralyje..
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
 
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
Moterų regbis: iššūkis požiūriui
2019 05 21
Regbis
„Atėjo laikas keistis ir turime tą daryti su pasauliu kartu", - sako LRF moterų regbio atstovė Austėja Minkevičiūtė.
Neįveikiami buvo svečiai iš Lvovo
2019 05 21
Vandensvydis
Pirmosiose tarptautinėse vandensvydžio varžybose Vilniaus Fabijoniškių baseine dalyvavo trys Lietuvos ir dvi Ukrainos komandos.
Palanga vėl gyvens sporto ritmu
2019 05 21
Sportas visiems
Festivalio „Sportas visiems“ rengėjai laukia daugiau nei 7 tūkstančių dalyvių. Renginio programoje – per 70 skirtingų užsiėmimų.
 
Krepšinio šventovės jubiliejus - be šventės
2019 05 21
Bazės
Antradienį sukanka lygiai 80 metų, kai naujiai pastatytą Kauno sporto halę 1939-aisiais pašventino Prisikėlimo bažnyčios klebonas Feliksas Kapočius.
Pašilaičiuose - trijų salių kompleksas
2019 05 21
Mokykla
Prie sostinės Žemynos progimnazijos jau netrukus prasidės trijų sporto salių priestato statybos
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas