Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 15 d. 15:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Dabar – gražiausi mano gyvenimo metai“

60-metį švenčiantis Lietuvos vandensvydžio teisėjų kolegijos vadovas Audrius Šečkus po sunkios ligos atsigauna sportuodamas.

A.Šečkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
A.Šečkus.
Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) teisėjų kolegijai ketvirtą kadenciją vadovaujančiam nacionalinės kategorijos teisėjui Audriui Šečkui šiandien – jubiliejinis 60-asis gimtadienis. Jį bendrovės „Geotechnikos grupė II“ geodezininkas-inžinierius sutinka Vilniuje su šeima ir draugais.

A.Šečkus vandensvydyje – nuo aštuonerių metų. Šia sporto šaka jį sudomino penkeriais metais vyresnis brolis Gintaras. 

„Kad manęs mažiuko nepalikti namie, brolis paėmė už rankos ir nusivedė į tuometį „Žalgirio“ baseiną. Treniravausi pas puikų trenerį Bronių Putrimą, vandensvydis man iš karto patiko“, - prisimena jubiliatas. 

Jis atstovavo Vilniaus „Delfino“ komandai, tapo daugkartiniu Lietuvos vaikų, jaunių, jaunimo čempionu, laimėdavo sidabro medalių per suaugusiųjų čempionatus. 

1984-1985 m. jis buvo pirmasis Lietuvos moterų vandensvydžio treneris ir dirbo su „Lokomotyvo“ komanda. 

„Gaila, kad moterų vandensvydis Lietuvoje neprigijo ir nelabai tikisi, kad kada nors prigis. Tai vis dėlto per mažai populiari sporto šaka. Anuomet vandensvydžiu susižavėjo ir pradėjo treniruotis žinomos Lietuvos to meto plaukikės Aiškutė Buzelytė, Jūratė Gužytė ir kitos, tačiau treneriai parašė skundą Sporto komitetui, kad jauni bachūrai su panomis ištvirkauja vandenyje. Prasidėjo intrigos, komanda pradėjo byrėti. Po metų treniruočių rengėmės dalyvauti SSRS čempionate, galėjome laimėti medalius, nes moterų komandų buvo mažai, tačiau mūsų debiutas neįvyko. Naujo Lietuvos vandensvydžio istorijos puslapio nepavyko atversti“, - su nostalgija prisiminė Audrius. 
 
Tačiau moterų vandensvydžiui Lietuvoje nepadėtas taškas. Dabar jaunąsias sportininkes treniruoja vilnietis Tadas Pašukas.

A.Šečkus - nacionalinės kategorijos vandensvydžio teisėjas. Teisėjauti pradėjo apie 1979-uosius, kai, gavęs kelio menisko traumą, po operacijos baigė aktyviai sportuoti. 

Teisėjauti pakvietė Rolandas Vizgirda, buvęs ilgametis Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius. Audrius teisėjaudavo SSRS čempionato pirmosios lygos čempionatuose. „Dabar teisėjavimas tapo mano amžinuoju hobiu“, - šypteli jubiliatas.  



Kaip vertini savo šešias dešimtis metų?
– paklausiau A.  Šečkaus. 
Jeigu ne praėjusiais metais lapkričio 13-ąją patirtas insultas, metai būtų puikūs. Blogai pasijutau darbe ir buvau nuvežtas į ligoninę. 
 
Keturis mėnesius iki kovo 13-osios turėjau nedarbingumo pažymą ir tik šį pirmadienį grįšiu į darbą.  

Siekdamas sutvirtėti, pradėjau plaukioti Fabijoniškių baseine, namie mankštinuosi, kaip jau tapo įprasta, esu Lietuvos vandensvydžio čempionato vyr. teisėjas. 

Savo žmonai ir sakau, kad dabar - patys gražiausi mano gyvenimo metai, kai mes galime sau leisti viską. 

Dukra Monika jau užauginta, auga netrukus penkerių sulauksianti anūkėlė Smiltė, kuri mane vadina mylimiausiu seneliuku. Mums tik gyventi ir džiaugtis kiekviena diena. 

Neturiu atspirties taško, nuo kurio galėčiau vertinti savo sveikatą. Tačiau galiu pasakyti, jog jaučiuosi gerai, svarbu, kad galiu vaikščioti. Marškinių su sagomis susisagstyti dar negaliu, bet, manau, kad ateis tokia diena, kada galėsiu.  

Ar liga netrukdo medžioti, kadangi esi užkietėjęs medžiotojas?
Trukdo, tačiau esu optimistas ir tikiu, kad per metus sutvirtėsiu ir paimsiu medžioklinį šautuvą į rankas.  

Medžioju nuo 1994-ųjų, medžiokle mane irgi sudomino brolis. Iš mano aplinkos vandensvydininkų, ko gero, esu vienintelis medžiotojas. 

Svariausias laimikis – didžiulis briedis. Tačiau mano medžioklės kolekcijoje dar nėra išsvajoto medalinio elnio, na, ir vilkas nenušautas. 

Namie daugiausiai turiu stirninų ragų, kurių įspūdingesni puošia mano butą Pilaitėje. 

Esi Lietuvos vandensvydžio federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas. Ką gali pasakyti apie žmones, su kuriais tenka dirbti per varžybas?
Mūsų teisėjai tobulėja, iškilo Povilas Sriubas, tapęs tarptautinės kategorijos teisėju. Į jį stengiasi lygiuotis du jauni arbitrai vilnietis Tomas Kašėta ir kaunietis Domas Vosylius, kuriuos galvojame siųsti mokytis į  Europos vandens sporto šakų federacijos (LEN) organizuojamas teisėjų klinikas. 
 
Tačiau, keičiantis varžybų taisyklėms, atrodo, kad tie kursai yra metams atidėti. Kiti mūsų teisėjai vilnietis Anatolijus Asajevičius ir kaunietis Saulius Andrašiūnas - jau vyresnio amžiaus, tačiau jie yra vieni geriausių Lietuvos vandensvydžio arbitrų. 

Pabūk orakulas ir pasakyk, kas šiemet taps Lietuvos vandensvydžio čempionais?
Manau, kad Elektrėnų „Žaibas“, kuris tvirtai pirmauja po dviejų turų varžybų. Finaliniame turnyre jam vargu ar kas rimčiau pasipriešins.  
 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas