Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 15 d. 15:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Dabar – gražiausi mano gyvenimo metai“

60-metį švenčiantis Lietuvos vandensvydžio teisėjų kolegijos vadovas Audrius Šečkus po sunkios ligos atsigauna sportuodamas.

A.Šečkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
A.Šečkus.
Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) teisėjų kolegijai ketvirtą kadenciją vadovaujančiam nacionalinės kategorijos teisėjui Audriui Šečkui šiandien – jubiliejinis 60-asis gimtadienis. Jį bendrovės „Geotechnikos grupė II“ geodezininkas-inžinierius sutinka Vilniuje su šeima ir draugais.

A.Šečkus vandensvydyje – nuo aštuonerių metų. Šia sporto šaka jį sudomino penkeriais metais vyresnis brolis Gintaras. 

„Kad manęs mažiuko nepalikti namie, brolis paėmė už rankos ir nusivedė į tuometį „Žalgirio“ baseiną. Treniravausi pas puikų trenerį Bronių Putrimą, vandensvydis man iš karto patiko“, - prisimena jubiliatas. 

Jis atstovavo Vilniaus „Delfino“ komandai, tapo daugkartiniu Lietuvos vaikų, jaunių, jaunimo čempionu, laimėdavo sidabro medalių per suaugusiųjų čempionatus. 

1984-1985 m. jis buvo pirmasis Lietuvos moterų vandensvydžio treneris ir dirbo su „Lokomotyvo“ komanda. 

„Gaila, kad moterų vandensvydis Lietuvoje neprigijo ir nelabai tikisi, kad kada nors prigis. Tai vis dėlto per mažai populiari sporto šaka. Anuomet vandensvydžiu susižavėjo ir pradėjo treniruotis žinomos Lietuvos to meto plaukikės Aiškutė Buzelytė, Jūratė Gužytė ir kitos, tačiau treneriai parašė skundą Sporto komitetui, kad jauni bachūrai su panomis ištvirkauja vandenyje. Prasidėjo intrigos, komanda pradėjo byrėti. Po metų treniruočių rengėmės dalyvauti SSRS čempionate, galėjome laimėti medalius, nes moterų komandų buvo mažai, tačiau mūsų debiutas neįvyko. Naujo Lietuvos vandensvydžio istorijos puslapio nepavyko atversti“, - su nostalgija prisiminė Audrius. 
 
Tačiau moterų vandensvydžiui Lietuvoje nepadėtas taškas. Dabar jaunąsias sportininkes treniruoja vilnietis Tadas Pašukas.

A.Šečkus - nacionalinės kategorijos vandensvydžio teisėjas. Teisėjauti pradėjo apie 1979-uosius, kai, gavęs kelio menisko traumą, po operacijos baigė aktyviai sportuoti. 

Teisėjauti pakvietė Rolandas Vizgirda, buvęs ilgametis Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius. Audrius teisėjaudavo SSRS čempionato pirmosios lygos čempionatuose. „Dabar teisėjavimas tapo mano amžinuoju hobiu“, - šypteli jubiliatas.  Kaip vertini savo šešias dešimtis metų?
– paklausiau A.  Šečkaus. 
Jeigu ne praėjusiais metais lapkričio 13-ąją patirtas insultas, metai būtų puikūs. Blogai pasijutau darbe ir buvau nuvežtas į ligoninę. 
 
Keturis mėnesius iki kovo 13-osios turėjau nedarbingumo pažymą ir tik šį pirmadienį grįšiu į darbą.  

Siekdamas sutvirtėti, pradėjau plaukioti Fabijoniškių baseine, namie mankštinuosi, kaip jau tapo įprasta, esu Lietuvos vandensvydžio čempionato vyr. teisėjas. 

Savo žmonai ir sakau, kad dabar - patys gražiausi mano gyvenimo metai, kai mes galime sau leisti viską. 

Dukra Monika jau užauginta, auga netrukus penkerių sulauksianti anūkėlė Smiltė, kuri mane vadina mylimiausiu seneliuku. Mums tik gyventi ir džiaugtis kiekviena diena. 

Neturiu atspirties taško, nuo kurio galėčiau vertinti savo sveikatą. Tačiau galiu pasakyti, jog jaučiuosi gerai, svarbu, kad galiu vaikščioti. Marškinių su sagomis susisagstyti dar negaliu, bet, manau, kad ateis tokia diena, kada galėsiu.  

Ar liga netrukdo medžioti, kadangi esi užkietėjęs medžiotojas?
Trukdo, tačiau esu optimistas ir tikiu, kad per metus sutvirtėsiu ir paimsiu medžioklinį šautuvą į rankas.  

Medžioju nuo 1994-ųjų, medžiokle mane irgi sudomino brolis. Iš mano aplinkos vandensvydininkų, ko gero, esu vienintelis medžiotojas. 

Svariausias laimikis – didžiulis briedis. Tačiau mano medžioklės kolekcijoje dar nėra išsvajoto medalinio elnio, na, ir vilkas nenušautas. 

Namie daugiausiai turiu stirninų ragų, kurių įspūdingesni puošia mano butą Pilaitėje. 

Esi Lietuvos vandensvydžio federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas. Ką gali pasakyti apie žmones, su kuriais tenka dirbti per varžybas?
Mūsų teisėjai tobulėja, iškilo Povilas Sriubas, tapęs tarptautinės kategorijos teisėju. Į jį stengiasi lygiuotis du jauni arbitrai vilnietis Tomas Kašėta ir kaunietis Domas Vosylius, kuriuos galvojame siųsti mokytis į  Europos vandens sporto šakų federacijos (LEN) organizuojamas teisėjų klinikas. 
 
Tačiau, keičiantis varžybų taisyklėms, atrodo, kad tie kursai yra metams atidėti. Kiti mūsų teisėjai vilnietis Anatolijus Asajevičius ir kaunietis Saulius Andrašiūnas - jau vyresnio amžiaus, tačiau jie yra vieni geriausių Lietuvos vandensvydžio arbitrų. 

Pabūk orakulas ir pasakyk, kas šiemet taps Lietuvos vandensvydžio čempionais?
Manau, kad Elektrėnų „Žaibas“, kuris tvirtai pirmauja po dviejų turų varžybų. Finaliniame turnyre jam vargu ar kas rimčiau pasipriešins.  
 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas