Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 15 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos vandensvydyje – nauji vėjai

Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Andrius Jankūnas: apie šalies čempionatą, savo žaidimą, permainas, Klaipėdos norą atgaivinti vandensvydį.

Vandensvydžio šventė Klaipėdoje.
Organizatorių nuotr.
Vandensvydžio šventė Klaipėdoje.
Gegužės 24-26 d. vyks Lietuvos vandensvydžio čempionato finalo turnyras. Dėl medalių jame kovos Elektrėnų „Žaibas“ (18 taškų), Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ (12), Kauno plaukimo mokykla (5) ir Alytaus „Dzūkijos vandenis“ (1). 
 
Jau aišku, kad praėjusių metų čempionei „VMSC- Baltic Amadeus“ komandai, vadovaujamai Nerijaus Papaurėlio, bus sunku apginti nugalėtojų titulą. 
 
Iš pernykštės čempionų komandos nebeliko net šešių pagrindinių žaidėjų iš dešimties: Marius Jakimčikas išvyko studijuoti į JAV, gydytoju rezidentu pradėjo dirbti Michailas Lapido, traumą gydosi Karolis Blaževičius, o Julius Goštautas, Aurimas Jonkus ir Pijus Vadvilavičius šiemet atstovauja „Žaibui“. 

Mūsų pašnekovas – Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) prezidentas Andrius Jankūnas, kuris dar tęsia savo sportinę karjerą ir žaidžia Elektrėnų klube „Žaibas“. 

Lietuvos čempionate beliko finalinis turnyras, ar galite teigti, kad praktiškai čempionai jau aiškūs?
Jeigu nebus nepaprastų aplinkybių, kurių negalima nei numatyti ar išvengti, tai, manau, „Žaibui“ pavyks iškovoti aukso medalius. Jeigu taip atsitiktų, „Žaibas“ pirmą kartą taptų Lietuvos čempionu. Iki tol komanda džiaugėsi dviem bronzos medaliais. 

Ar tokios sezono baigties ir tikėjotės, ar tai staigmena?
Visai staigmena to nepavadinčiau. Prieš čempionatą, išformuojant mūsų pusiau profesionalią „Žaibo“ komandą, kurios žaidėjai šalies pirmenybių laikotarpiui išsiskirstė po kitus klubus, elektrėniškiams panoro atstovauti pagrindiniai atakų lyderiai Aurimas Jonkus ir Julius Goštautas. 

Didžiulis mūsų ramstis  ir paspirtis – jaunoji vandensvydžio viltis vartininkas  Skirmantas Motuzas.

Startinė „Žaibo“ septyniukė pasikeitė kokia 90 proc.  Ūgtelėjo mūsų jaunimas, treniruojamas Antono Sugoniako ir Liudo Putrimo. Du žaidėjai  Simonas Jarukaitis ir Dominykas Gervickas žaidžia jau
startinėje sudėtyje ir nedaug kuo nusileidžia suaugusiems profesionalams. 
 
Praktiškai mes, veteranai, iš startinės komandos esame jau išstumti ir daugiau laiko tenka praleisti ant atsarginių suolelio.    

Mėgėjiškasis Elektrėnų „Žaibas“ - jau ne naujas veidas Lietuvos vandensvydžio geografijoje, komanda dukart laimėjo bronzos medalius. Tačiau šiemet komanda arti pačio svariausio savo titulo – čempionų vardų. Kaip komanda, kurioje jūs žaidžiate kartu su LVSF generaliniu sekretoriumi Justu Liubertu, treniruojasi?
Elektrėniškiai kartu su profesionalios komandos žaidėjais treniruojasi Elektrėnuose du kartus per dieną, per savaitę turi 11 treniruočių. 

Mes, veteranai, padedame komandai ir per savaitę renkamės du kartus paplaukioti, taip pat individualiai laiką leidžiame sporto salėje. Kiekvieną trečiadienį, o kas nori ir dažniau, vykstame į Elektrėnus pasižaisti su komanda.  

Komandoje esate vienas vyriausių žaidėjų, tačiau per rungtynes trykštate energija, veržlumu, pelnote įvarčių. Daug treniruojatės?
Kartu su Justu Liubertu žaidėme abiejų turų varžybose, tačiau lyginant su praėjusių metų Lietuvos čempionatu, mūsų žaidimas pasikeitė kardinaliai. 

Mes gal daugiau atliekame jau suoliuko žaidėjų vaidmenį ir rungtyniaujame rečiau, kai reikia leisti pailsėti mūsų jaunimui ar profesionalams. 

Šiemet daug mažiau laiko praleidžiame vandenyje, bet taip iš tikrųjų ir turėtų būti. Tačiau su Justu ir toliau sportuojame, dirbame individualiai sporto salėje, stengiamės neatsilikti nuo jaunimo, nors tai ir nėra lengva.       

Kurios čempionato rungtynės jums buvo pačios sėkmingiausios?
Gal pirmojo turo susitikimas su Alytaus „Dzūkijos vandeniu“, teko daug laiko praleisti vandenyje, atidaviau visas jėgas. 

Alytiškių komandoje žaidžia brandesni, mano metų sportininkai, tai su jais man tinka pasistumdyti gynyboje ir puolime. Su Justu galime labiau išnaudoti savo turimą jėgą. 

Gi jauni Kauno plaukimo mokyklos ir „VMSC-Baltic Amadeus“  vandensvydininkais žaidžia greitai ir dinamiškai, su jais mums nėra lengva.   

Kaip vertinate šiemetinį Lietuvos čempionatą? 
Matėme, kad keturios Lietuvos čempionato komandos bus apylygės, o dvi šiek tiek silpnesnės. 

Tačiau toks ir buvo mūsų pagrindinis tikslas, kad žaistų kuo daugiau sportininkų ir vyktų kuo daugiau rungtynių. 

Pasibaigus dviejų turų varžyboms ir likus finaliniam turnyrui, čempionatą reikėtų vertinti kaip labai vykusį. Aistrų ir rungtynių buvo daug, aplankėme Elektrėnus ir Alytų, kur vyko abejų turų varžybos. 

Čempionate gal šiek tiek geriau sekasi „Žaibui“, tačiau labai apylygės kovos vyksta tarp „VMSC-Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokyklos ir „Dzūkijos vandenio“. Verda aistros, kaista vanduo, kovos lygios. 

Jeigu mums būtų pavykę pasistiprinti komandas stipriais legionieriais, kaip planavome iš pat pradžių, tai čempionatas būtų dar įdomesnis ir visos keturios ekipos būtų labai lygios. 

Deja, dėl Baltarusijos vidaus politikos pačių stipriausių jų žaidėjų, kurie atstovauja rinktinei, federacija neišleido. 

Alytaus ir Vilniaus komandos pasikvietė Baltarusijos sportininkus, bet jie didelio vaidmens nesuvaidino, negrojo pirmaisiais smuikais. 

Ar pasiteisino jūsų vadovaujamos Lietuvos vandensvydžio federacijos sprengimas čempionate neleisti žaisti pusiau profesionaliam Elektrėnų „Žaibui“ ir jo žaidėjams leisti pasirinkti, kriems klubams atstovauti?
Vienareikšmiškai pasiteisino. Jeigu tas klubas nebūtų išardytas, tai „Žaibas“ be didelio vargo laimėtų čempionatą. Tokios varžybos niekam nebūtų įdomios. 

Mūsų pusiau profesionalūs žaidėjai patys pasirinko, kokiai komandai atstovauti. Vieni sugrįžo į savo miestus, kiti pasiliko „Žaibe“, todėl ir čempionato lygis tapo  aukštesnis.  


Ką kviestumėte į simbolinę čempionato rinktinę?
Vartininką elektrėniškį Skirmantą Motuzą, kauniečius Jurijų Galinoką ir Gvidą Zurzą, „Žaibo“ žaidėjus Aurimą Jonkų ir Julių Goštautą, vilniečius Rimą Jakutį ir Igną Kižį.

Pakviesčiau ir jaunus, perspektyvius elektrėniškius Simoną Jarukaitį ir Dominyką Gervicką, kuriems tai būtų nemaža paskata.      

Ar esate patenkintas pusiau profesionalios mūsų komandos darbu, ar jai bei treneriui Anatolijui Asajevičiui neturite priekaištų?
Trenerio darbu esu labai patenkintas, tokio meistriškumo žaidėjų kaip Anatolijus  Asajevičius Lietuvos vandensvydyje nėra daug.  Jis žodžio žmogus, su juo sutariame 100 procentų gerai, vienas kitą pradedame suprasti iš pusę žodžio.  Vertinti trenerio darbą ilgalaikėje perspektyvoje būtų dar anksti. Tačiau žaidėjai  gerbia Anatolijų, nori pas jį treniruotis. Tarp žaidėjų ir trenerio, tarp vadovybės ir trenerio yra susitarimas, susikalbėjimas ir tai vertinu labai teigiamai.      
 
Ar galite teigti, kad Lietuvos vandensvydis atgimsta? 
Gal būtų negražu taip sakyti, kažką įžeisčiau. Gal sakyčiau, kad galbūt keičiasi Lietuvos vandensvydis, papūtė nauji vėjai. 

Entuziastingai padedant Kauno plaukimo mokyklos direktoriaus pavaduotojui, buvusiam vandensvydininkui Erikui Skyriui, kuris anksčiau nemažai metų gyveno Klaipėdoje, ten yra suburtos dvi pradinio rengimo vandensvydžio grupės, kurios pradėjo treniruotis. 

Uostamiestyje įkurtas vandensvydžio klubas „Baltija“ ir kitiems metams intensyviai ieškome profesionalaus trenerio. Kalbamės su Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos specialistais.

Didžiausia problema Klaipėdoje – kaip mums gauti vandenį. Tikimės, kad šią problemą pavyks išspręsti ir kitąmet baseine jau bus galima dirbti visas jėga. 

Neseniai Kauno plaukimo mokykla Klaipėdoje organizavo plaukimo šventę ir parodomąsias vandensvydžio varžybas. Su pajėgiausiais Alytaus žaidėjais sėdome į autobusą ir nuvykome į uostamiestį bei  vaikučiams surengėme parodomąsias rungtynes. 

Uostamiestyje gyvena nemažai buvusių vandensvydininkų, kurie žaidė Lietuvos čempionate ir dabar savo pačias jauniausias atžalas galėtų irgi nukreipti į vandensvydį.    
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai iškovojo keliones savo klasėms
2019 05 25
Pirmą kartą surengtame Lietuvos mokyklų 3x3 čempionate Komandą turėjo sudaryti mažiausiai dvi mergaitės ir daugiausiai trys berniukai.
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
2019 05 25
Veidas
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Kelyje į finalą “Rytas” nušlavė “Neptūną”
2019 05 24
LKL
Audringomis emocijomis paženklintame pusfinalio mače "Rytas" nepaliko vilčių "Neptūnui" ir tiesiausiu keliu žengė į finalą, kur jo jau laukia "Žalgiris".
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuvės viltis sumindė žirgas
2019 05 25
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės ketvirtajame etape Prahoje (Čekija) Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą.
Dėl titulų kovojo 60 moterų ir 65 vyrai
2019 05 25
Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Absoliučiais čempionais tapo G.Bražaitė ir Ž.Stanulis.
Lietuviui – Pasaulio taurės bronza
2019 05 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Artūras Seja Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose Lenkijoje nusileido tik olimpiniam čempionui ir vicečempionui.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas