Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 15 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos vandensvydyje – nauji vėjai

Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Andrius Jankūnas: apie šalies čempionatą, savo žaidimą, permainas, Klaipėdos norą atgaivinti vandensvydį.

Vandensvydžio šventė Klaipėdoje.
Organizatorių nuotr.
Vandensvydžio šventė Klaipėdoje.
Gegužės 24-26 d. vyks Lietuvos vandensvydžio čempionato finalo turnyras. Dėl medalių jame kovos Elektrėnų „Žaibas“ (18 taškų), Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ (12), Kauno plaukimo mokykla (5) ir Alytaus „Dzūkijos vandenis“ (1). 
 
Jau aišku, kad praėjusių metų čempionei „VMSC- Baltic Amadeus“ komandai, vadovaujamai Nerijaus Papaurėlio, bus sunku apginti nugalėtojų titulą. 
 
Iš pernykštės čempionų komandos nebeliko net šešių pagrindinių žaidėjų iš dešimties: Marius Jakimčikas išvyko studijuoti į JAV, gydytoju rezidentu pradėjo dirbti Michailas Lapido, traumą gydosi Karolis Blaževičius, o Julius Goštautas, Aurimas Jonkus ir Pijus Vadvilavičius šiemet atstovauja „Žaibui“. 

Mūsų pašnekovas – Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) prezidentas Andrius Jankūnas, kuris dar tęsia savo sportinę karjerą ir žaidžia Elektrėnų klube „Žaibas“. 

Lietuvos čempionate beliko finalinis turnyras, ar galite teigti, kad praktiškai čempionai jau aiškūs?
Jeigu nebus nepaprastų aplinkybių, kurių negalima nei numatyti ar išvengti, tai, manau, „Žaibui“ pavyks iškovoti aukso medalius. Jeigu taip atsitiktų, „Žaibas“ pirmą kartą taptų Lietuvos čempionu. Iki tol komanda džiaugėsi dviem bronzos medaliais. 

Ar tokios sezono baigties ir tikėjotės, ar tai staigmena?
Visai staigmena to nepavadinčiau. Prieš čempionatą, išformuojant mūsų pusiau profesionalią „Žaibo“ komandą, kurios žaidėjai šalies pirmenybių laikotarpiui išsiskirstė po kitus klubus, elektrėniškiams panoro atstovauti pagrindiniai atakų lyderiai Aurimas Jonkus ir Julius Goštautas. 

Didžiulis mūsų ramstis  ir paspirtis – jaunoji vandensvydžio viltis vartininkas  Skirmantas Motuzas.

Startinė „Žaibo“ septyniukė pasikeitė kokia 90 proc.  Ūgtelėjo mūsų jaunimas, treniruojamas Antono Sugoniako ir Liudo Putrimo. Du žaidėjai  Simonas Jarukaitis ir Dominykas Gervickas žaidžia jau
startinėje sudėtyje ir nedaug kuo nusileidžia suaugusiems profesionalams. 
 
Praktiškai mes, veteranai, iš startinės komandos esame jau išstumti ir daugiau laiko tenka praleisti ant atsarginių suolelio.    

Mėgėjiškasis Elektrėnų „Žaibas“ - jau ne naujas veidas Lietuvos vandensvydžio geografijoje, komanda dukart laimėjo bronzos medalius. Tačiau šiemet komanda arti pačio svariausio savo titulo – čempionų vardų. Kaip komanda, kurioje jūs žaidžiate kartu su LVSF generaliniu sekretoriumi Justu Liubertu, treniruojasi?
Elektrėniškiai kartu su profesionalios komandos žaidėjais treniruojasi Elektrėnuose du kartus per dieną, per savaitę turi 11 treniruočių. 

Mes, veteranai, padedame komandai ir per savaitę renkamės du kartus paplaukioti, taip pat individualiai laiką leidžiame sporto salėje. Kiekvieną trečiadienį, o kas nori ir dažniau, vykstame į Elektrėnus pasižaisti su komanda.  

Komandoje esate vienas vyriausių žaidėjų, tačiau per rungtynes trykštate energija, veržlumu, pelnote įvarčių. Daug treniruojatės?
Kartu su Justu Liubertu žaidėme abiejų turų varžybose, tačiau lyginant su praėjusių metų Lietuvos čempionatu, mūsų žaidimas pasikeitė kardinaliai. 

Mes gal daugiau atliekame jau suoliuko žaidėjų vaidmenį ir rungtyniaujame rečiau, kai reikia leisti pailsėti mūsų jaunimui ar profesionalams. 

Šiemet daug mažiau laiko praleidžiame vandenyje, bet taip iš tikrųjų ir turėtų būti. Tačiau su Justu ir toliau sportuojame, dirbame individualiai sporto salėje, stengiamės neatsilikti nuo jaunimo, nors tai ir nėra lengva.       

Kurios čempionato rungtynės jums buvo pačios sėkmingiausios?
Gal pirmojo turo susitikimas su Alytaus „Dzūkijos vandeniu“, teko daug laiko praleisti vandenyje, atidaviau visas jėgas. 

Alytiškių komandoje žaidžia brandesni, mano metų sportininkai, tai su jais man tinka pasistumdyti gynyboje ir puolime. Su Justu galime labiau išnaudoti savo turimą jėgą. 

Gi jauni Kauno plaukimo mokyklos ir „VMSC-Baltic Amadeus“  vandensvydininkais žaidžia greitai ir dinamiškai, su jais mums nėra lengva.   

Kaip vertinate šiemetinį Lietuvos čempionatą? 
Matėme, kad keturios Lietuvos čempionato komandos bus apylygės, o dvi šiek tiek silpnesnės. 

Tačiau toks ir buvo mūsų pagrindinis tikslas, kad žaistų kuo daugiau sportininkų ir vyktų kuo daugiau rungtynių. 

Pasibaigus dviejų turų varžyboms ir likus finaliniam turnyrui, čempionatą reikėtų vertinti kaip labai vykusį. Aistrų ir rungtynių buvo daug, aplankėme Elektrėnus ir Alytų, kur vyko abejų turų varžybos. 

Čempionate gal šiek tiek geriau sekasi „Žaibui“, tačiau labai apylygės kovos vyksta tarp „VMSC-Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokyklos ir „Dzūkijos vandenio“. Verda aistros, kaista vanduo, kovos lygios. 

Jeigu mums būtų pavykę pasistiprinti komandas stipriais legionieriais, kaip planavome iš pat pradžių, tai čempionatas būtų dar įdomesnis ir visos keturios ekipos būtų labai lygios. 

Deja, dėl Baltarusijos vidaus politikos pačių stipriausių jų žaidėjų, kurie atstovauja rinktinei, federacija neišleido. 

Alytaus ir Vilniaus komandos pasikvietė Baltarusijos sportininkus, bet jie didelio vaidmens nesuvaidino, negrojo pirmaisiais smuikais. 

Ar pasiteisino jūsų vadovaujamos Lietuvos vandensvydžio federacijos sprengimas čempionate neleisti žaisti pusiau profesionaliam Elektrėnų „Žaibui“ ir jo žaidėjams leisti pasirinkti, kriems klubams atstovauti?
Vienareikšmiškai pasiteisino. Jeigu tas klubas nebūtų išardytas, tai „Žaibas“ be didelio vargo laimėtų čempionatą. Tokios varžybos niekam nebūtų įdomios. 

Mūsų pusiau profesionalūs žaidėjai patys pasirinko, kokiai komandai atstovauti. Vieni sugrįžo į savo miestus, kiti pasiliko „Žaibe“, todėl ir čempionato lygis tapo  aukštesnis.  


Ką kviestumėte į simbolinę čempionato rinktinę?
Vartininką elektrėniškį Skirmantą Motuzą, kauniečius Jurijų Galinoką ir Gvidą Zurzą, „Žaibo“ žaidėjus Aurimą Jonkų ir Julių Goštautą, vilniečius Rimą Jakutį ir Igną Kižį.

Pakviesčiau ir jaunus, perspektyvius elektrėniškius Simoną Jarukaitį ir Dominyką Gervicką, kuriems tai būtų nemaža paskata.      

Ar esate patenkintas pusiau profesionalios mūsų komandos darbu, ar jai bei treneriui Anatolijui Asajevičiui neturite priekaištų?
Trenerio darbu esu labai patenkintas, tokio meistriškumo žaidėjų kaip Anatolijus  Asajevičius Lietuvos vandensvydyje nėra daug.  Jis žodžio žmogus, su juo sutariame 100 procentų gerai, vienas kitą pradedame suprasti iš pusę žodžio.  Vertinti trenerio darbą ilgalaikėje perspektyvoje būtų dar anksti. Tačiau žaidėjai  gerbia Anatolijų, nori pas jį treniruotis. Tarp žaidėjų ir trenerio, tarp vadovybės ir trenerio yra susitarimas, susikalbėjimas ir tai vertinu labai teigiamai.      
 
Ar galite teigti, kad Lietuvos vandensvydis atgimsta? 
Gal būtų negražu taip sakyti, kažką įžeisčiau. Gal sakyčiau, kad galbūt keičiasi Lietuvos vandensvydis, papūtė nauji vėjai. 

Entuziastingai padedant Kauno plaukimo mokyklos direktoriaus pavaduotojui, buvusiam vandensvydininkui Erikui Skyriui, kuris anksčiau nemažai metų gyveno Klaipėdoje, ten yra suburtos dvi pradinio rengimo vandensvydžio grupės, kurios pradėjo treniruotis. 

Uostamiestyje įkurtas vandensvydžio klubas „Baltija“ ir kitiems metams intensyviai ieškome profesionalaus trenerio. Kalbamės su Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos specialistais.

Didžiausia problema Klaipėdoje – kaip mums gauti vandenį. Tikimės, kad šią problemą pavyks išspręsti ir kitąmet baseine jau bus galima dirbti visas jėga. 

Neseniai Kauno plaukimo mokykla Klaipėdoje organizavo plaukimo šventę ir parodomąsias vandensvydžio varžybas. Su pajėgiausiais Alytaus žaidėjais sėdome į autobusą ir nuvykome į uostamiestį bei  vaikučiams surengėme parodomąsias rungtynes. 

Uostamiestyje gyvena nemažai buvusių vandensvydininkų, kurie žaidė Lietuvos čempionate ir dabar savo pačias jauniausias atžalas galėtų irgi nukreipti į vandensvydį.    
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas