Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 15 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos vandensvydyje – nauji vėjai

Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Andrius Jankūnas: apie šalies čempionatą, savo žaidimą, permainas, Klaipėdos norą atgaivinti vandensvydį.

Vandensvydžio šventė Klaipėdoje.
Organizatorių nuotr.
Vandensvydžio šventė Klaipėdoje.
Gegužės 24-26 d. vyks Lietuvos vandensvydžio čempionato finalo turnyras. Dėl medalių jame kovos Elektrėnų „Žaibas“ (18 taškų), Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ (12), Kauno plaukimo mokykla (5) ir Alytaus „Dzūkijos vandenis“ (1). 
 
Jau aišku, kad praėjusių metų čempionei „VMSC- Baltic Amadeus“ komandai, vadovaujamai Nerijaus Papaurėlio, bus sunku apginti nugalėtojų titulą. 
 
Iš pernykštės čempionų komandos nebeliko net šešių pagrindinių žaidėjų iš dešimties: Marius Jakimčikas išvyko studijuoti į JAV, gydytoju rezidentu pradėjo dirbti Michailas Lapido, traumą gydosi Karolis Blaževičius, o Julius Goštautas, Aurimas Jonkus ir Pijus Vadvilavičius šiemet atstovauja „Žaibui“. 

Mūsų pašnekovas – Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) prezidentas Andrius Jankūnas, kuris dar tęsia savo sportinę karjerą ir žaidžia Elektrėnų klube „Žaibas“. 

Lietuvos čempionate beliko finalinis turnyras, ar galite teigti, kad praktiškai čempionai jau aiškūs?
Jeigu nebus nepaprastų aplinkybių, kurių negalima nei numatyti ar išvengti, tai, manau, „Žaibui“ pavyks iškovoti aukso medalius. Jeigu taip atsitiktų, „Žaibas“ pirmą kartą taptų Lietuvos čempionu. Iki tol komanda džiaugėsi dviem bronzos medaliais. 

Ar tokios sezono baigties ir tikėjotės, ar tai staigmena?
Visai staigmena to nepavadinčiau. Prieš čempionatą, išformuojant mūsų pusiau profesionalią „Žaibo“ komandą, kurios žaidėjai šalies pirmenybių laikotarpiui išsiskirstė po kitus klubus, elektrėniškiams panoro atstovauti pagrindiniai atakų lyderiai Aurimas Jonkus ir Julius Goštautas. 

Didžiulis mūsų ramstis  ir paspirtis – jaunoji vandensvydžio viltis vartininkas  Skirmantas Motuzas.

Startinė „Žaibo“ septyniukė pasikeitė kokia 90 proc.  Ūgtelėjo mūsų jaunimas, treniruojamas Antono Sugoniako ir Liudo Putrimo. Du žaidėjai  Simonas Jarukaitis ir Dominykas Gervickas žaidžia jau
startinėje sudėtyje ir nedaug kuo nusileidžia suaugusiems profesionalams. 
 
Praktiškai mes, veteranai, iš startinės komandos esame jau išstumti ir daugiau laiko tenka praleisti ant atsarginių suolelio.    

Mėgėjiškasis Elektrėnų „Žaibas“ - jau ne naujas veidas Lietuvos vandensvydžio geografijoje, komanda dukart laimėjo bronzos medalius. Tačiau šiemet komanda arti pačio svariausio savo titulo – čempionų vardų. Kaip komanda, kurioje jūs žaidžiate kartu su LVSF generaliniu sekretoriumi Justu Liubertu, treniruojasi?
Elektrėniškiai kartu su profesionalios komandos žaidėjais treniruojasi Elektrėnuose du kartus per dieną, per savaitę turi 11 treniruočių. 

Mes, veteranai, padedame komandai ir per savaitę renkamės du kartus paplaukioti, taip pat individualiai laiką leidžiame sporto salėje. Kiekvieną trečiadienį, o kas nori ir dažniau, vykstame į Elektrėnus pasižaisti su komanda.  

Komandoje esate vienas vyriausių žaidėjų, tačiau per rungtynes trykštate energija, veržlumu, pelnote įvarčių. Daug treniruojatės?
Kartu su Justu Liubertu žaidėme abiejų turų varžybose, tačiau lyginant su praėjusių metų Lietuvos čempionatu, mūsų žaidimas pasikeitė kardinaliai. 

Mes gal daugiau atliekame jau suoliuko žaidėjų vaidmenį ir rungtyniaujame rečiau, kai reikia leisti pailsėti mūsų jaunimui ar profesionalams. 

Šiemet daug mažiau laiko praleidžiame vandenyje, bet taip iš tikrųjų ir turėtų būti. Tačiau su Justu ir toliau sportuojame, dirbame individualiai sporto salėje, stengiamės neatsilikti nuo jaunimo, nors tai ir nėra lengva.       

Kurios čempionato rungtynės jums buvo pačios sėkmingiausios?
Gal pirmojo turo susitikimas su Alytaus „Dzūkijos vandeniu“, teko daug laiko praleisti vandenyje, atidaviau visas jėgas. 

Alytiškių komandoje žaidžia brandesni, mano metų sportininkai, tai su jais man tinka pasistumdyti gynyboje ir puolime. Su Justu galime labiau išnaudoti savo turimą jėgą. 

Gi jauni Kauno plaukimo mokyklos ir „VMSC-Baltic Amadeus“  vandensvydininkais žaidžia greitai ir dinamiškai, su jais mums nėra lengva.   

Kaip vertinate šiemetinį Lietuvos čempionatą? 
Matėme, kad keturios Lietuvos čempionato komandos bus apylygės, o dvi šiek tiek silpnesnės. 

Tačiau toks ir buvo mūsų pagrindinis tikslas, kad žaistų kuo daugiau sportininkų ir vyktų kuo daugiau rungtynių. 

Pasibaigus dviejų turų varžyboms ir likus finaliniam turnyrui, čempionatą reikėtų vertinti kaip labai vykusį. Aistrų ir rungtynių buvo daug, aplankėme Elektrėnus ir Alytų, kur vyko abejų turų varžybos. 

Čempionate gal šiek tiek geriau sekasi „Žaibui“, tačiau labai apylygės kovos vyksta tarp „VMSC-Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokyklos ir „Dzūkijos vandenio“. Verda aistros, kaista vanduo, kovos lygios. 

Jeigu mums būtų pavykę pasistiprinti komandas stipriais legionieriais, kaip planavome iš pat pradžių, tai čempionatas būtų dar įdomesnis ir visos keturios ekipos būtų labai lygios. 

Deja, dėl Baltarusijos vidaus politikos pačių stipriausių jų žaidėjų, kurie atstovauja rinktinei, federacija neišleido. 

Alytaus ir Vilniaus komandos pasikvietė Baltarusijos sportininkus, bet jie didelio vaidmens nesuvaidino, negrojo pirmaisiais smuikais. 

Ar pasiteisino jūsų vadovaujamos Lietuvos vandensvydžio federacijos sprengimas čempionate neleisti žaisti pusiau profesionaliam Elektrėnų „Žaibui“ ir jo žaidėjams leisti pasirinkti, kriems klubams atstovauti?
Vienareikšmiškai pasiteisino. Jeigu tas klubas nebūtų išardytas, tai „Žaibas“ be didelio vargo laimėtų čempionatą. Tokios varžybos niekam nebūtų įdomios. 

Mūsų pusiau profesionalūs žaidėjai patys pasirinko, kokiai komandai atstovauti. Vieni sugrįžo į savo miestus, kiti pasiliko „Žaibe“, todėl ir čempionato lygis tapo  aukštesnis.  


Ką kviestumėte į simbolinę čempionato rinktinę?
Vartininką elektrėniškį Skirmantą Motuzą, kauniečius Jurijų Galinoką ir Gvidą Zurzą, „Žaibo“ žaidėjus Aurimą Jonkų ir Julių Goštautą, vilniečius Rimą Jakutį ir Igną Kižį.

Pakviesčiau ir jaunus, perspektyvius elektrėniškius Simoną Jarukaitį ir Dominyką Gervicką, kuriems tai būtų nemaža paskata.      

Ar esate patenkintas pusiau profesionalios mūsų komandos darbu, ar jai bei treneriui Anatolijui Asajevičiui neturite priekaištų?
Trenerio darbu esu labai patenkintas, tokio meistriškumo žaidėjų kaip Anatolijus  Asajevičius Lietuvos vandensvydyje nėra daug.  Jis žodžio žmogus, su juo sutariame 100 procentų gerai, vienas kitą pradedame suprasti iš pusę žodžio.  Vertinti trenerio darbą ilgalaikėje perspektyvoje būtų dar anksti. Tačiau žaidėjai  gerbia Anatolijų, nori pas jį treniruotis. Tarp žaidėjų ir trenerio, tarp vadovybės ir trenerio yra susitarimas, susikalbėjimas ir tai vertinu labai teigiamai.      
 
Ar galite teigti, kad Lietuvos vandensvydis atgimsta? 
Gal būtų negražu taip sakyti, kažką įžeisčiau. Gal sakyčiau, kad galbūt keičiasi Lietuvos vandensvydis, papūtė nauji vėjai. 

Entuziastingai padedant Kauno plaukimo mokyklos direktoriaus pavaduotojui, buvusiam vandensvydininkui Erikui Skyriui, kuris anksčiau nemažai metų gyveno Klaipėdoje, ten yra suburtos dvi pradinio rengimo vandensvydžio grupės, kurios pradėjo treniruotis. 

Uostamiestyje įkurtas vandensvydžio klubas „Baltija“ ir kitiems metams intensyviai ieškome profesionalaus trenerio. Kalbamės su Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos specialistais.

Didžiausia problema Klaipėdoje – kaip mums gauti vandenį. Tikimės, kad šią problemą pavyks išspręsti ir kitąmet baseine jau bus galima dirbti visas jėga. 

Neseniai Kauno plaukimo mokykla Klaipėdoje organizavo plaukimo šventę ir parodomąsias vandensvydžio varžybas. Su pajėgiausiais Alytaus žaidėjais sėdome į autobusą ir nuvykome į uostamiestį bei  vaikučiams surengėme parodomąsias rungtynes. 

Uostamiestyje gyvena nemažai buvusių vandensvydininkų, kurie žaidė Lietuvos čempionate ir dabar savo pačias jauniausias atžalas galėtų irgi nukreipti į vandensvydį.    
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas