Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 14 d. 11:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinį turnyrą vainikavo himnas

Vilniaus Šeškinės bendruomenių sąjunga kartu su Žemynos gimnazija jau 21-ą kartą surengė Kovo 11-osios krepšinio vaikinų komandų turnyrą.

Renginio akimirka.
Organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose  Vilniaus Žemynos gimnazijos salėje dalyvavo tik 3 gimnazijos, nes Ozo gimnazija paraišką atsiėmė paskutiniu momentu. 

Finale susitiko Radvilų ir Žemynos gimnazijų jaunieji krepšininkai, prieš tai nugalėję S. Neries gimnaziją 77:73 ir 80:60.  

Lemiamos rungtynės sutraukė nemažą aistruolių būrį: abi komandos turėjo savo sirgalius, pasižiūrėti varžybų atėjo ir kai kurių žaidėjų tėvai. 

Ant stalo puikavosi rėmėjų dovanos geriausioms komandoms ir žaidėjams. Dovanų atsiuntė Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir Seimo narys Audronius Ažubalis, taip pat Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas. 

M. KUZMINSKO DOVANA. Radvilų gimnazijos kūno kultūros mokytojai Zita Kuzminskienė, gimnazijoje dirbanti 25 metus, ir Kęstutis Kučys, kurio stažas jau 35-eri, prieš rungtynes teigė, kad jų komandai šįkart nepavyks nugalėti aikštelės šeimininkų, 2018 m. Lietuvos mokinių žaidynių čempionų, tačiau varžovams lengvai pasiduoti nežada. 

„Mes keturis kartus buvome tapę Vilniaus gimnazijų čempionais, bet dabar pajėgių žaidėjų neturime.  Mūsų gimnazija labai sportiška, kažkada buvo suburta netgi pajėgi regbio komanda. Dalyvaujame visose varžybose, kokios tik yra rengiamos gimnazistams, neturime tik merginų krepšinio komandos. Gimnazijoje mokosi apie 500 moksleivių, dirba penki didelę patirtį sukaupę kūno kultūros mokytojai.  
 
Turime puikią sporto salę, kuri neseniai buvo renovuota, praėjusių metų rudenį buvo atremontuotas ir mūsų stadionas“, - rungtynių metu pasakojo Z. Kuzminskienė, garsaus Lietuvos krepšininko Mindaugo Kuzminsko mama, kuri iki šių dienų dar vis nepaleidžia krepšinio kamuolio iš rankų ir treniruojasi „Kamanių“ komandoje. 

Radvilų gimnazijos komanda į aikštelę išbėgo, vilkėdama M.Kuzminsko padovanota sportine apranga. Jis su broliu Sauliumi baigė šią gimnaziją, jai atstovavo įvairiose varžybose ir dabar padeda gimnazistams. 
 
Finalinės rungtynės baigėsi Žemynos gimnazistų, treniruojama Artūro Macijausko, pergale 93:83. 

Nugalėtojų komandoje porą kelinių žaidė ir talentingasis Tautvilas Tubelis, tačiau po to išskubėjo į kitas rungtynes. 

Geriausiu komandos žaidėju pripažintas Edvinas Volodkovičius. Pasak trenerio, svariai prie pergalės prisidėjo ir Lukas Jurevičius. 

Radvilų gimnazijos geriausiu krepšininku buvo pripažintas Augustinas Mikštas, kuris salėje turėjo ir didelę gerbėją – savo mamą.    


DIDELIS KRŪVIS. Trečią vietą užėmusios S. Neries gimnazijos komandos treneris, kūno kultūros mokytojas Kazimieras Kuprys teigė, kad dabar jų gimnazijoje vyksta tradicinis „Salamos“ turnyras, kuriame dalyvauja buvę auklėtiniai ir dabar besimokantys gimnazistai, todėl jų dvyliktokams, o tai jau 19-oji laida, žaidusiems Kovo 11-osios turnyre, teko nemažas krūvis.  

Geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas puolėjas Lukas Žaliauskas, pagirtinai rungtyniavo ir Dmitrijus Ryžkovas.  

Kovo 24 d. vyks finalinis „Salamos“ turnyras. Iš viso jame dalyvauja 11 komandų, su savo buvusiais mokslo draugais žaidžia ir Ekonomikos ir inovacijų ministras V.Sinkevičius.    

ĮRAŠAI TAURĖJE. Žemynos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Edmundas Liekis, prisimindamas šio turnyro istoriją, rodo pirmąją taurę, kurią 1999-aisiais laimėjo Žemynos gimnazijos krepšininkai. 

Šio mokytojo iniciatyva taurėje nuo pačių pirmųjų turnyro metų išgraviruojamos visos komandos nugalėtojos, o taurė puošia gimnazijos kūno kultūros mokytojų kambarį.  

Žemynos gimnazijoje mokosi ir talentingi krepšininkai Ąžuolas Tubelis bei Deividas Sirvydis, tačiau jie yra pasiekę didesnį meistriškumą, atstovauja gero lygio komandoms.

Kai komandoje nežaidžia tokie du ryškūs lyderiai, Žemynos gimnazija per šiemetines Vilniaus gimnazistų žaidynių krepšinio varžybas net nepateko tarp prizininkų. Jie pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes būsimiems žaidynių čempionams S. Daukanto gimnazijos krepšininkams. Tačiau gimnazijos prestižą gelbėjo šachmatininkai ir krepšininkės, žaidynėse pelniusios bronzos medalius. 

UŽDARYMAS. Iškilmingame turnyro uždaryme dalyvavo Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininkas Olegas Beriozovas ir jo pavaduotojai Irena Papečkienė bei Romualdas Grigas, Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė. 

Nugalėtojus ir prizininkus sveikino Žemynos gimnazijos pučiamųjų orkestras, buvo atliktas Lietuvos valstybės himnas. 

„Kai mačiau vaikinus, pridėjusius ranką prie širdies ir giedančius Lietuvos valstybės  himną, be galo džiaugiausi, kad  mokyklose auga tokia puiki valstybės piliečių ir patriotų karta. Pirmiausiai noriu padėkoti Kovo 11-osios turnyro gimnazijų mokytojams, kurių žaidėjai dalyvavo šiame prasmingame turnyre, kad tęsiama graži tradicija“, - visiems už gražią šventę dėkojo Žemynos gimnazijos direktorė R. Krasauskienė. 

Šių pirmųjų septynių turnyrų vyr. teisėjas ir vienas iš organizatorių, buvęs Žemynos gimnazijos, o dabar S. Neries gimnazijos kūno kultūros mokytojas Egidijus Juozas Karalius pasidalijo įspūdžiais apie šių varžybų pradžią. „Šis turnyras ypatingas tuo, kad jis tapo ypač populiarus ir, kiek prisimenu, 2002-ųjų pavasarį jame dalyvavo net 24 merginų ir vaikinų komandos.  Tada mums kilo idėja surengti atskirą gimnazijų čempionatą. Nors ilgainiui Kovo 11-osios turnyre komandų mažėjo, tačiau buvo padėti pamatai Vilniaus miesto gimnazistų žaidynėms“, - kalbėjo E. J. Karalius.
   
Visos trys komandos buvo apdovanotos taurėmis ir šakočiais, o žaidėjai – medaliais. Turnyro komandų treneriams įteikti skėčiai. 
  
 
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas