Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 14 d. 11:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinį turnyrą vainikavo himnas

Vilniaus Šeškinės bendruomenių sąjunga kartu su Žemynos gimnazija jau 21-ą kartą surengė Kovo 11-osios krepšinio vaikinų komandų turnyrą.

Renginio akimirka.
Organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose  Vilniaus Žemynos gimnazijos salėje dalyvavo tik 3 gimnazijos, nes Ozo gimnazija paraišką atsiėmė paskutiniu momentu. 

Finale susitiko Radvilų ir Žemynos gimnazijų jaunieji krepšininkai, prieš tai nugalėję S. Neries gimnaziją 77:73 ir 80:60.  

Lemiamos rungtynės sutraukė nemažą aistruolių būrį: abi komandos turėjo savo sirgalius, pasižiūrėti varžybų atėjo ir kai kurių žaidėjų tėvai. 

Ant stalo puikavosi rėmėjų dovanos geriausioms komandoms ir žaidėjams. Dovanų atsiuntė Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir Seimo narys Audronius Ažubalis, taip pat Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas. 

M. KUZMINSKO DOVANA. Radvilų gimnazijos kūno kultūros mokytojai Zita Kuzminskienė, gimnazijoje dirbanti 25 metus, ir Kęstutis Kučys, kurio stažas jau 35-eri, prieš rungtynes teigė, kad jų komandai šįkart nepavyks nugalėti aikštelės šeimininkų, 2018 m. Lietuvos mokinių žaidynių čempionų, tačiau varžovams lengvai pasiduoti nežada. 

„Mes keturis kartus buvome tapę Vilniaus gimnazijų čempionais, bet dabar pajėgių žaidėjų neturime.  Mūsų gimnazija labai sportiška, kažkada buvo suburta netgi pajėgi regbio komanda. Dalyvaujame visose varžybose, kokios tik yra rengiamos gimnazistams, neturime tik merginų krepšinio komandos. Gimnazijoje mokosi apie 500 moksleivių, dirba penki didelę patirtį sukaupę kūno kultūros mokytojai.  
 
Turime puikią sporto salę, kuri neseniai buvo renovuota, praėjusių metų rudenį buvo atremontuotas ir mūsų stadionas“, - rungtynių metu pasakojo Z. Kuzminskienė, garsaus Lietuvos krepšininko Mindaugo Kuzminsko mama, kuri iki šių dienų dar vis nepaleidžia krepšinio kamuolio iš rankų ir treniruojasi „Kamanių“ komandoje. 

Radvilų gimnazijos komanda į aikštelę išbėgo, vilkėdama M.Kuzminsko padovanota sportine apranga. Jis su broliu Sauliumi baigė šią gimnaziją, jai atstovavo įvairiose varžybose ir dabar padeda gimnazistams. 
 
Finalinės rungtynės baigėsi Žemynos gimnazistų, treniruojama Artūro Macijausko, pergale 93:83. 

Nugalėtojų komandoje porą kelinių žaidė ir talentingasis Tautvilas Tubelis, tačiau po to išskubėjo į kitas rungtynes. 

Geriausiu komandos žaidėju pripažintas Edvinas Volodkovičius. Pasak trenerio, svariai prie pergalės prisidėjo ir Lukas Jurevičius. 

Radvilų gimnazijos geriausiu krepšininku buvo pripažintas Augustinas Mikštas, kuris salėje turėjo ir didelę gerbėją – savo mamą.    


DIDELIS KRŪVIS. Trečią vietą užėmusios S. Neries gimnazijos komandos treneris, kūno kultūros mokytojas Kazimieras Kuprys teigė, kad dabar jų gimnazijoje vyksta tradicinis „Salamos“ turnyras, kuriame dalyvauja buvę auklėtiniai ir dabar besimokantys gimnazistai, todėl jų dvyliktokams, o tai jau 19-oji laida, žaidusiems Kovo 11-osios turnyre, teko nemažas krūvis.  

Geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas puolėjas Lukas Žaliauskas, pagirtinai rungtyniavo ir Dmitrijus Ryžkovas.  

Kovo 24 d. vyks finalinis „Salamos“ turnyras. Iš viso jame dalyvauja 11 komandų, su savo buvusiais mokslo draugais žaidžia ir Ekonomikos ir inovacijų ministras V.Sinkevičius.    

ĮRAŠAI TAURĖJE. Žemynos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Edmundas Liekis, prisimindamas šio turnyro istoriją, rodo pirmąją taurę, kurią 1999-aisiais laimėjo Žemynos gimnazijos krepšininkai. 

Šio mokytojo iniciatyva taurėje nuo pačių pirmųjų turnyro metų išgraviruojamos visos komandos nugalėtojos, o taurė puošia gimnazijos kūno kultūros mokytojų kambarį.  

Žemynos gimnazijoje mokosi ir talentingi krepšininkai Ąžuolas Tubelis bei Deividas Sirvydis, tačiau jie yra pasiekę didesnį meistriškumą, atstovauja gero lygio komandoms.

Kai komandoje nežaidžia tokie du ryškūs lyderiai, Žemynos gimnazija per šiemetines Vilniaus gimnazistų žaidynių krepšinio varžybas net nepateko tarp prizininkų. Jie pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes būsimiems žaidynių čempionams S. Daukanto gimnazijos krepšininkams. Tačiau gimnazijos prestižą gelbėjo šachmatininkai ir krepšininkės, žaidynėse pelniusios bronzos medalius. 

UŽDARYMAS. Iškilmingame turnyro uždaryme dalyvavo Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininkas Olegas Beriozovas ir jo pavaduotojai Irena Papečkienė bei Romualdas Grigas, Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė. 

Nugalėtojus ir prizininkus sveikino Žemynos gimnazijos pučiamųjų orkestras, buvo atliktas Lietuvos valstybės himnas. 

„Kai mačiau vaikinus, pridėjusius ranką prie širdies ir giedančius Lietuvos valstybės  himną, be galo džiaugiausi, kad  mokyklose auga tokia puiki valstybės piliečių ir patriotų karta. Pirmiausiai noriu padėkoti Kovo 11-osios turnyro gimnazijų mokytojams, kurių žaidėjai dalyvavo šiame prasmingame turnyre, kad tęsiama graži tradicija“, - visiems už gražią šventę dėkojo Žemynos gimnazijos direktorė R. Krasauskienė. 

Šių pirmųjų septynių turnyrų vyr. teisėjas ir vienas iš organizatorių, buvęs Žemynos gimnazijos, o dabar S. Neries gimnazijos kūno kultūros mokytojas Egidijus Juozas Karalius pasidalijo įspūdžiais apie šių varžybų pradžią. „Šis turnyras ypatingas tuo, kad jis tapo ypač populiarus ir, kiek prisimenu, 2002-ųjų pavasarį jame dalyvavo net 24 merginų ir vaikinų komandos.  Tada mums kilo idėja surengti atskirą gimnazijų čempionatą. Nors ilgainiui Kovo 11-osios turnyre komandų mažėjo, tačiau buvo padėti pamatai Vilniaus miesto gimnazistų žaidynėms“, - kalbėjo E. J. Karalius.
   
Visos trys komandos buvo apdovanotos taurėmis ir šakočiais, o žaidėjai – medaliais. Turnyro komandų treneriams įteikti skėčiai. 
  
 
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas