Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 14 d. 11:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinį turnyrą vainikavo himnas

Vilniaus Šeškinės bendruomenių sąjunga kartu su Žemynos gimnazija jau 21-ą kartą surengė Kovo 11-osios krepšinio vaikinų komandų turnyrą.

Renginio akimirka.
Organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose  Vilniaus Žemynos gimnazijos salėje dalyvavo tik 3 gimnazijos, nes Ozo gimnazija paraišką atsiėmė paskutiniu momentu. 

Finale susitiko Radvilų ir Žemynos gimnazijų jaunieji krepšininkai, prieš tai nugalėję S. Neries gimnaziją 77:73 ir 80:60.  

Lemiamos rungtynės sutraukė nemažą aistruolių būrį: abi komandos turėjo savo sirgalius, pasižiūrėti varžybų atėjo ir kai kurių žaidėjų tėvai. 

Ant stalo puikavosi rėmėjų dovanos geriausioms komandoms ir žaidėjams. Dovanų atsiuntė Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir Seimo narys Audronius Ažubalis, taip pat Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas. 

M. KUZMINSKO DOVANA. Radvilų gimnazijos kūno kultūros mokytojai Zita Kuzminskienė, gimnazijoje dirbanti 25 metus, ir Kęstutis Kučys, kurio stažas jau 35-eri, prieš rungtynes teigė, kad jų komandai šįkart nepavyks nugalėti aikštelės šeimininkų, 2018 m. Lietuvos mokinių žaidynių čempionų, tačiau varžovams lengvai pasiduoti nežada. 

„Mes keturis kartus buvome tapę Vilniaus gimnazijų čempionais, bet dabar pajėgių žaidėjų neturime.  Mūsų gimnazija labai sportiška, kažkada buvo suburta netgi pajėgi regbio komanda. Dalyvaujame visose varžybose, kokios tik yra rengiamos gimnazistams, neturime tik merginų krepšinio komandos. Gimnazijoje mokosi apie 500 moksleivių, dirba penki didelę patirtį sukaupę kūno kultūros mokytojai.  
 
Turime puikią sporto salę, kuri neseniai buvo renovuota, praėjusių metų rudenį buvo atremontuotas ir mūsų stadionas“, - rungtynių metu pasakojo Z. Kuzminskienė, garsaus Lietuvos krepšininko Mindaugo Kuzminsko mama, kuri iki šių dienų dar vis nepaleidžia krepšinio kamuolio iš rankų ir treniruojasi „Kamanių“ komandoje. 

Radvilų gimnazijos komanda į aikštelę išbėgo, vilkėdama M.Kuzminsko padovanota sportine apranga. Jis su broliu Sauliumi baigė šią gimnaziją, jai atstovavo įvairiose varžybose ir dabar padeda gimnazistams. 
 
Finalinės rungtynės baigėsi Žemynos gimnazistų, treniruojama Artūro Macijausko, pergale 93:83. 

Nugalėtojų komandoje porą kelinių žaidė ir talentingasis Tautvilas Tubelis, tačiau po to išskubėjo į kitas rungtynes. 

Geriausiu komandos žaidėju pripažintas Edvinas Volodkovičius. Pasak trenerio, svariai prie pergalės prisidėjo ir Lukas Jurevičius. 

Radvilų gimnazijos geriausiu krepšininku buvo pripažintas Augustinas Mikštas, kuris salėje turėjo ir didelę gerbėją – savo mamą.    


DIDELIS KRŪVIS. Trečią vietą užėmusios S. Neries gimnazijos komandos treneris, kūno kultūros mokytojas Kazimieras Kuprys teigė, kad dabar jų gimnazijoje vyksta tradicinis „Salamos“ turnyras, kuriame dalyvauja buvę auklėtiniai ir dabar besimokantys gimnazistai, todėl jų dvyliktokams, o tai jau 19-oji laida, žaidusiems Kovo 11-osios turnyre, teko nemažas krūvis.  

Geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas puolėjas Lukas Žaliauskas, pagirtinai rungtyniavo ir Dmitrijus Ryžkovas.  

Kovo 24 d. vyks finalinis „Salamos“ turnyras. Iš viso jame dalyvauja 11 komandų, su savo buvusiais mokslo draugais žaidžia ir Ekonomikos ir inovacijų ministras V.Sinkevičius.    

ĮRAŠAI TAURĖJE. Žemynos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Edmundas Liekis, prisimindamas šio turnyro istoriją, rodo pirmąją taurę, kurią 1999-aisiais laimėjo Žemynos gimnazijos krepšininkai. 

Šio mokytojo iniciatyva taurėje nuo pačių pirmųjų turnyro metų išgraviruojamos visos komandos nugalėtojos, o taurė puošia gimnazijos kūno kultūros mokytojų kambarį.  

Žemynos gimnazijoje mokosi ir talentingi krepšininkai Ąžuolas Tubelis bei Deividas Sirvydis, tačiau jie yra pasiekę didesnį meistriškumą, atstovauja gero lygio komandoms.

Kai komandoje nežaidžia tokie du ryškūs lyderiai, Žemynos gimnazija per šiemetines Vilniaus gimnazistų žaidynių krepšinio varžybas net nepateko tarp prizininkų. Jie pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes būsimiems žaidynių čempionams S. Daukanto gimnazijos krepšininkams. Tačiau gimnazijos prestižą gelbėjo šachmatininkai ir krepšininkės, žaidynėse pelniusios bronzos medalius. 

UŽDARYMAS. Iškilmingame turnyro uždaryme dalyvavo Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininkas Olegas Beriozovas ir jo pavaduotojai Irena Papečkienė bei Romualdas Grigas, Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė. 

Nugalėtojus ir prizininkus sveikino Žemynos gimnazijos pučiamųjų orkestras, buvo atliktas Lietuvos valstybės himnas. 

„Kai mačiau vaikinus, pridėjusius ranką prie širdies ir giedančius Lietuvos valstybės  himną, be galo džiaugiausi, kad  mokyklose auga tokia puiki valstybės piliečių ir patriotų karta. Pirmiausiai noriu padėkoti Kovo 11-osios turnyro gimnazijų mokytojams, kurių žaidėjai dalyvavo šiame prasmingame turnyre, kad tęsiama graži tradicija“, - visiems už gražią šventę dėkojo Žemynos gimnazijos direktorė R. Krasauskienė. 

Šių pirmųjų septynių turnyrų vyr. teisėjas ir vienas iš organizatorių, buvęs Žemynos gimnazijos, o dabar S. Neries gimnazijos kūno kultūros mokytojas Egidijus Juozas Karalius pasidalijo įspūdžiais apie šių varžybų pradžią. „Šis turnyras ypatingas tuo, kad jis tapo ypač populiarus ir, kiek prisimenu, 2002-ųjų pavasarį jame dalyvavo net 24 merginų ir vaikinų komandos.  Tada mums kilo idėja surengti atskirą gimnazijų čempionatą. Nors ilgainiui Kovo 11-osios turnyre komandų mažėjo, tačiau buvo padėti pamatai Vilniaus miesto gimnazistų žaidynėms“, - kalbėjo E. J. Karalius.
   
Visos trys komandos buvo apdovanotos taurėmis ir šakočiais, o žaidėjai – medaliais. Turnyro komandų treneriams įteikti skėčiai. 
  
 
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Už smūgį varžovui – LKL bausmė
2019 05 26
Bausmė
Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas privalės praleisti pirmą mačą dėl LKL bronzos ir sumokėti 1140 eurų baudą (VIDEO).
Kaune – „Trail Blazers“ triumfas
2019 05 26
Moksleivių sportas
Kaune baigėsi Jr. NBA lygos ketvertas. Jame paaiškėjo Lietuvos čempionai. Talentų kovas stebėjo ir treniruotę surengė buvęs žalgorietis H.Mottola.
Europos krepšinio talentai rinksis į Lietuvą
2019 05 26
Posėdis
„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo patvirtinta mūsų šalies kandidatūra rengti 2020 metų Europos jaunimo krepšinio čempionatą.
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
2019 05 26
Bėgimas
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
Pirmos dienos laimikis – 4 prizinės vietos
2019 05 26
Varžybos
Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai sėkmingai pradėjo kovą su stipriausiais žemyno lengvosios atletikos klubais.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Baidarininkai – greta garbės pakylos
2019 05 26
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarių ir kanojų irklavimo Pasaulio taurės etape Poznanėje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviena klaida kainuoja labai daug“
2019 05 26
Buriavimas
Viktorija Andrulytė po Europos čempionato: „Tai buvo puiki patirtis buriuoti tokiomis laukinėmis sąlygomis“.
Lietuvos gimnastui – Iššūkio taurės auksas
2019 05 26
Gimnastika
Osijeke (Kroatija) vykstančio pasaulio sportinės gimnastikos Iššūkio taurės etapo pratimų ant lygiagrečių rungtyje triumfavo Robertas Tvorogalas.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas