Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 12 d. 09:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos čempionai veržiasi į Europą

Lietuvos vyrų žolės riedulio uždarų patalpų čempionu aštuntą kartą tapęs Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ siekia žaisti 2020 m. Europos klubų čempionate.

Lietuvos čempionai.
pliadisfoto.com nuotrauka
Lietuvos čempionai.
Širvintiškiai, kurių komandoje žaidė Lukas Kojala, Edgaras Džiovalas, Lukas Mažulis, kapitonas Giedrius Girdziuška, Laimonas Aleknavičius, Lukas Janukaitis, Žygimantas Balsiukas, Maksimas Tarasovas, Ernestas Ruseckas, Artūras Kudrešovas, Arvydas Bilotas ir Dominykas Varnas, laimėjo visas rungtynes ir surinko 24 tšk. 

Jie pasiekė 50 įvarčių ir į savu vartus praleido vos 14. Sidabro medalius pelnė Vilniaus „Žuvėdra-Tauras –CTLF (16 tšk.), o bronzos – Šiaulių Gintra-Strekte-Universitetas“ (12). Čempionate dalyvavo 5 komandos. 

„Kaip ir praėjusiais metais, šiemet mums vėl pavyko laimėti visas rungtynes ir tapti čempionais. Komanda buvo gerai subalansuota, ją gerai papildė jau subrendęs jaunimas, besimokantis dvyliktoje klasėje. Tai – vartininkas Lukas Kojala ir Lukas Janukaitis bei Laimonas Aleknavičius, besitreniruojantys mūsų sporto centre.  Per pirmo rato varžybas Šiauliuose mums atkakliai pasipriešino „Žuvėdra-Tauras–CTLF“, kuriam, iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 min., buvome bepralaimintys 0:1. Tačiau rungtynes sugebėjome laimėti 2 įvarčių skirtumu. 

Vis dėl to čempionato finišą pasiekėme geru žaidimu. Tai – mūsų aštuntoji pergalė Lietuvos žolės riedulio uždarų patalpų čempionate. 

Aukso medalius laimėjome 2011-2016-aisiais ir 2018-2019-aisiais. Sunkiau mums sekasi žaisti vasarą, Lietuvos čempionais esame tapę tik du kartus“- sako komandos treneris, žolės riedulininkus treniruojantis jau 35 metus Romas Chmeliauskas. 

Dabar jis – Širvintų Lauryno  Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir 0,3 etato dirba treneriu Širvintų sporto centre. 

Tad širvintiškių komandą būtų galima pavadinti žiemos komanda? 
Taip. mums geriau sekasi žaisti žiemą. Šiemet kalbamės su komanda ir planuojame kitais metais vasario 14-16 d. dalyvauti Europos klubinių komandų salės čempionate, kuriame žais 5 komandos. 
 
Mūsų mėgėjiškos komandos lauks nemaži iššūkiai, reikės ne tik jam rengtis, bet ir ieškoti pinigų. 

Kaip Širvintų sporto klubo vadovas, turiu viltį ir tikiuosi, kad mus pavyks. Savo varžovų Širvintose žiemą negalėsime priimti, nes neturime kur. 

Šiemet Lietuvos žiemos čempionate žaidė net trys širvintiškių komandos, tad nedideliame jūsų miestelyje žolės riedulys yra itin populiarus?
Nepasakyčiau. Praėjusią vasarą pastačius naują stadioną, jaučiamas didelis futbolo bumas. Kai kurie mūsų žolės riedulininkai (Arvydas Bilotas, Laimonas Aleknavičius) bando žaisti ir futbolą, lanko abejų sporto šakų pratybas.  
 
Jaunimas mėgsta žaisti ir krepšinį, stalo tenisą. Žolės riedulys Širvintose tikrai nėra sporto šaka Nr. 1, tačiau yra gana populiarus.  

B diviziono  čempionate gerai žaidė mūsų trenerės Aušros Janutaitės vadovaujama Sporto centro-2 komanda, tapusi nugalėtoja, o jų antroji komanda dalyvavo Lietuvos A diviziono čempionate ir buvo penkta. 

Mes džiaugiamės, kad Širvintų komandoms atstovauja čia išugdyti žolės riedulininkai ir tik vienintelis Maksimas Tarasovas, jau 12 metų žaidžiantis „Baltic Champs-Ježvitas“ komandoje, gyvena ir dirba treneriu Vilniuje. 


Ilgametis vartininkas vilnietis Tomas Mozūra šiuo metu gyvena Paryžiuje ir bando treniruotis bei įsitvirtinti viename Prfancūzijos klubų. Po stažuotės jis žada grįžti į Lietuvą ir sustiprinti mūsų komandą. 

Šiemetiniame čempionate nežaidė traumuotas Povilas Pušklevičius, visą sezoną praleido ir vienas geriausių komandos žaidėjų Giedrius Adomavičius, kuris rudenį turėtų grįžti į rikiuotę. Jus čempionate pakeitė gabus jaunimas.

Turime rėmėjus, komanda žaidžia jų pavadinimais. Didelis žolės riedulio entuziastas, šio čempionato vyr. teisėjas Borisas Sockis vietinėje spaudoje daug rašo apie mūsų mėgstamą sporto šaką.  

Ką norėtum išskirti iš savo komandos?
Geriausiu čempionato žaidėju buvo pripažintas Žygimantas Balsiukas, o perspektyviausiu – Laimonas Aleknavičius. Du vieni pagrindinių prizų teko mūsų sportininkams.  Gerai žaidė ir Dominykas Varnas, Lukas Janukaitis. Paskutiniajame ture dėl įvairių priežasčių čempionatą baigėme aštuoni, tačiau visi žaidėjai užsirekomendavo puikiai. 
 
Turite naują stadioną, ar jame ir treniruojatės?
Ne, stadionas yra skirtas futbolui. Tačiau mes turime normalias treniruočių sąlygas: yra Sporto centro salė, kuri, tiesa, jau atgyvenusi, bet rajone neužilgo bus pastatyta nauja, rankinio matmenų salė. Joje bus galima rengti ir Lietuvos salės čempionatus. Statomas ir naujas 25 m ilgio plaukimo baseinas, kuris šią vasarą turėtų būti atidarytas. 
 
Širvintų rajono savivaldybė ir merė Živilė Pinskuvienė sportui skiria pakankamai didelį dėmesį. 

Turime nemažą (60x30 m) dirbtinės žolės riedulio aikštę, kurioje mes treniruojamės, tačiau negalime rengti varžybų, nes ji neatitinka reikalavimų. Bet joje vyksta vaikų turnyrai. 

Kaip reikėtų vertinti šiemetinį Lietuvos uždarų patalpų čempionatą?
Manau, kad jis buvo vidutinio lygio, jame žaidė mažai legionierių. 

Ne už kalnų ir Lietuvos žolės riedulio vasaros čempionato kovos bei pabaigtuvės, ko tikitės?
Čempionatą pradėjome gana sunkiai, kol kas esame ketvirti. Tačiau esame nusiteikę palypėti iki antrosios vietos ir kovoti dėl pirmosios vietos. Bet mums geriau koncentruotis žiemos rieduliui, nes vasarą mums gerokai sunkiau, reikia daugiau lėšų.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Turime būti pasiruošę kovai"
2019 05 24
LKL
"Ryto" krepšininkas M. Girdžiūnas teigia, kad triuškinama vilniečių pergale Klaipėdoje finalas nesibaigė ir laukia iš "Neptūno" atkaklaus pasipriešinimo.
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
 
Turas, įsiminsiantis ilgam
2019 05 24
Aerobika
A lygos 12-asis turas: vartininko šou, permainingas Kauno derbis ir kylantis aukštyn „Panevėžys“.
Jaunimo rinktinėje - du naujokai
2019 05 24
U-21
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės treneris D. Vencevičius paskelbė 24 žaidėjų, pakviestų ruoštis čempionato atrankos rungtynėms su San Marinu, sąrašą.
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Silverstono trasoje - lietuviškas debiutas
2019 05 24
Rali-krosas
"Su automobiliu susikalbam sąlyginai gerai", - sako ralio-kroso lenktynėse Didžiojoje Britanijoje dalyvausiantis Paulius Pleskovas.
Smalininkuose gaus kartingas
2019 05 24
Kartingas
Smalininkų kartodrome startuos antrasis „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapas, kuriame planuojama sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus.
Filmas - žinutė autosporto bendruomenei
2019 05 24
Filmas
Pirmosios lietuviškos autosporto dokumentikos režisierius J. Mikulėnas - apie kūrybinį procesą, jaunatvišką entuziazmą ir gyvenimą autosporto ritmu.
 
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Pirmenybes baigė pergale
2019 05 24
Badmintonas
Lietuvos badmintono rinktinė laimėjo neoficialaus pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato - „Sudirman Cup“ turnyro susitikimą dėl 27-osios vietos.
"Varžybos prikaustys žiūrovų dėmesį"
2019 05 24
Olimpinė diena
Paulius Brilinga - apie Olimpinę dieną, jėgos ištvermės sportą, artėjančias varžybas.
Vilniuje varžysis 100 pajėgiausių atletų
2019 05 24
Festivalis
Vilniaus sporto festivalis net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais.
 
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Rekonstrukciją sustabdė skundas
2019 05 24
Bazės
Prieš pat Kauno sporto halės rekonstrukcijos pradžią miesto savivaldybė sulaukė „pagalio į ratus“ - teismo sprendimo, stabdančio darbus.
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas