Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 12 d. 09:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos čempionai veržiasi į Europą

Lietuvos vyrų žolės riedulio uždarų patalpų čempionu aštuntą kartą tapęs Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ siekia žaisti 2020 m. Europos klubų čempionate.

Lietuvos čempionai.
pliadisfoto.com nuotrauka
Lietuvos čempionai.
Širvintiškiai, kurių komandoje žaidė Lukas Kojala, Edgaras Džiovalas, Lukas Mažulis, kapitonas Giedrius Girdziuška, Laimonas Aleknavičius, Lukas Janukaitis, Žygimantas Balsiukas, Maksimas Tarasovas, Ernestas Ruseckas, Artūras Kudrešovas, Arvydas Bilotas ir Dominykas Varnas, laimėjo visas rungtynes ir surinko 24 tšk. 

Jie pasiekė 50 įvarčių ir į savu vartus praleido vos 14. Sidabro medalius pelnė Vilniaus „Žuvėdra-Tauras –CTLF (16 tšk.), o bronzos – Šiaulių Gintra-Strekte-Universitetas“ (12). Čempionate dalyvavo 5 komandos. 

„Kaip ir praėjusiais metais, šiemet mums vėl pavyko laimėti visas rungtynes ir tapti čempionais. Komanda buvo gerai subalansuota, ją gerai papildė jau subrendęs jaunimas, besimokantis dvyliktoje klasėje. Tai – vartininkas Lukas Kojala ir Lukas Janukaitis bei Laimonas Aleknavičius, besitreniruojantys mūsų sporto centre.  Per pirmo rato varžybas Šiauliuose mums atkakliai pasipriešino „Žuvėdra-Tauras–CTLF“, kuriam, iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 min., buvome bepralaimintys 0:1. Tačiau rungtynes sugebėjome laimėti 2 įvarčių skirtumu. 

Vis dėl to čempionato finišą pasiekėme geru žaidimu. Tai – mūsų aštuntoji pergalė Lietuvos žolės riedulio uždarų patalpų čempionate. 

Aukso medalius laimėjome 2011-2016-aisiais ir 2018-2019-aisiais. Sunkiau mums sekasi žaisti vasarą, Lietuvos čempionais esame tapę tik du kartus“- sako komandos treneris, žolės riedulininkus treniruojantis jau 35 metus Romas Chmeliauskas. 

Dabar jis – Širvintų Lauryno  Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir 0,3 etato dirba treneriu Širvintų sporto centre. 

Tad širvintiškių komandą būtų galima pavadinti žiemos komanda? 
Taip. mums geriau sekasi žaisti žiemą. Šiemet kalbamės su komanda ir planuojame kitais metais vasario 14-16 d. dalyvauti Europos klubinių komandų salės čempionate, kuriame žais 5 komandos. 
 
Mūsų mėgėjiškos komandos lauks nemaži iššūkiai, reikės ne tik jam rengtis, bet ir ieškoti pinigų. 

Kaip Širvintų sporto klubo vadovas, turiu viltį ir tikiuosi, kad mus pavyks. Savo varžovų Širvintose žiemą negalėsime priimti, nes neturime kur. 

Šiemet Lietuvos žiemos čempionate žaidė net trys širvintiškių komandos, tad nedideliame jūsų miestelyje žolės riedulys yra itin populiarus?
Nepasakyčiau. Praėjusią vasarą pastačius naują stadioną, jaučiamas didelis futbolo bumas. Kai kurie mūsų žolės riedulininkai (Arvydas Bilotas, Laimonas Aleknavičius) bando žaisti ir futbolą, lanko abejų sporto šakų pratybas.  
 
Jaunimas mėgsta žaisti ir krepšinį, stalo tenisą. Žolės riedulys Širvintose tikrai nėra sporto šaka Nr. 1, tačiau yra gana populiarus.  

B diviziono  čempionate gerai žaidė mūsų trenerės Aušros Janutaitės vadovaujama Sporto centro-2 komanda, tapusi nugalėtoja, o jų antroji komanda dalyvavo Lietuvos A diviziono čempionate ir buvo penkta. 

Mes džiaugiamės, kad Širvintų komandoms atstovauja čia išugdyti žolės riedulininkai ir tik vienintelis Maksimas Tarasovas, jau 12 metų žaidžiantis „Baltic Champs-Ježvitas“ komandoje, gyvena ir dirba treneriu Vilniuje. 


Ilgametis vartininkas vilnietis Tomas Mozūra šiuo metu gyvena Paryžiuje ir bando treniruotis bei įsitvirtinti viename Prfancūzijos klubų. Po stažuotės jis žada grįžti į Lietuvą ir sustiprinti mūsų komandą. 

Šiemetiniame čempionate nežaidė traumuotas Povilas Pušklevičius, visą sezoną praleido ir vienas geriausių komandos žaidėjų Giedrius Adomavičius, kuris rudenį turėtų grįžti į rikiuotę. Jus čempionate pakeitė gabus jaunimas.

Turime rėmėjus, komanda žaidžia jų pavadinimais. Didelis žolės riedulio entuziastas, šio čempionato vyr. teisėjas Borisas Sockis vietinėje spaudoje daug rašo apie mūsų mėgstamą sporto šaką.  

Ką norėtum išskirti iš savo komandos?
Geriausiu čempionato žaidėju buvo pripažintas Žygimantas Balsiukas, o perspektyviausiu – Laimonas Aleknavičius. Du vieni pagrindinių prizų teko mūsų sportininkams.  Gerai žaidė ir Dominykas Varnas, Lukas Janukaitis. Paskutiniajame ture dėl įvairių priežasčių čempionatą baigėme aštuoni, tačiau visi žaidėjai užsirekomendavo puikiai. 
 
Turite naują stadioną, ar jame ir treniruojatės?
Ne, stadionas yra skirtas futbolui. Tačiau mes turime normalias treniruočių sąlygas: yra Sporto centro salė, kuri, tiesa, jau atgyvenusi, bet rajone neužilgo bus pastatyta nauja, rankinio matmenų salė. Joje bus galima rengti ir Lietuvos salės čempionatus. Statomas ir naujas 25 m ilgio plaukimo baseinas, kuris šią vasarą turėtų būti atidarytas. 
 
Širvintų rajono savivaldybė ir merė Živilė Pinskuvienė sportui skiria pakankamai didelį dėmesį. 

Turime nemažą (60x30 m) dirbtinės žolės riedulio aikštę, kurioje mes treniruojamės, tačiau negalime rengti varžybų, nes ji neatitinka reikalavimų. Bet joje vyksta vaikų turnyrai. 

Kaip reikėtų vertinti šiemetinį Lietuvos uždarų patalpų čempionatą?
Manau, kad jis buvo vidutinio lygio, jame žaidė mažai legionierių. 

Ne už kalnų ir Lietuvos žolės riedulio vasaros čempionato kovos bei pabaigtuvės, ko tikitės?
Čempionatą pradėjome gana sunkiai, kol kas esame ketvirti. Tačiau esame nusiteikę palypėti iki antrosios vietos ir kovoti dėl pirmosios vietos. Bet mums geriau koncentruotis žiemos rieduliui, nes vasarą mums gerokai sunkiau, reikia daugiau lėšų.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
„Žalgiris“ neturėjo vargo Šiauliuose
2019 03 24
LKL
Lietuvos vyrų krepšinio lygoje sekmadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje 93:78 (26:18, 23:19, 33:18, 23:11) nugalėjo „Šiaulius“.
Lietuvos rinktine tapo „Gulbelė“
2019 03 24
3x3
Kovo 24-ąją Garliavos sporto ir kultūros centre finišavo dar rudenį prasidėjęs „Hoptrans Winter Open“ 3x3 krepšinio žiemos sezonas.
 
Pirmąją akistatą dėl aukso laimėjo „Vytis“
2019 03 25
Salės futbolas
Per pirmąsias salės futbolo A lygos finalo rungtynes buvo įmušta net 12 įvarčių.
„Žaisti už tėvynę labai malonu“
2019 03 24
Žvilgsnis
Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Mindaugas Palionis: „Kritikuoti yra labai paprasta, tačiau nei vienas žiūrovas nemato kas yra rinktinės viduje“ (VIDEO).
Žalgirietis džiaugėsi sėkme Afrikoje
2019 03 24
Legionierius
„Kauno Žalgirio“ komandos gynėjas Rudinilsonas kartu su Bisau Gvinėjos rinktineškovojo kelialapį į vasarą Egipte vyksiantį Afrikos tautų taurės turnyrą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
Lietuvis sustiprino lyderio poziciją
2019 03 22
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo trečiąjį iš eilės etapą Alžyre vykstančiame „Tuareg“ ralyje.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Lietuvė – greta pirmo dešimtuko
2019 03 24
Orientavimasis
Po dienos pertraukos Švedijoje tęsėsi pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Šeštadienį čempionato dalyviai varžėsi vidutinėje trasoje.
Europos Superlygoje – du Lietuvos klubai
2019 03 23
Amerikietiškas futbolas
„Kaunas Dukes“ ir Vilniaus „Iron Wolves“ žais Lenkijos amerikietiško futbolo asociacijos rengiamame turnyre.
26 sportininkai parsiveža 28 medalius
2019 03 22
Specialioji olimpiada
Vasaros specialiosios olimpiados žaidynėse Lietuvos atstovai iškovojo net 28 medalius. Futbolininkai mače dėl aukso pranoko Brazilijos rinktinę.
 
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas