> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
2010 m. sausio 28 d. 20:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Atgimusios legendinio "Žalgirio" ambicijos

Daugiau nei metus nežinioje skendėjęs legendinis futbolo klubas „Žalgiris“ atgimsta naujam gyvenimui. Žalgiriečiai sieks tapti stipriausiu šalies klubu.

Pirmiieji marškinėliai įteikti R. Vaiginui, V.Navickui ir A. Janickui
avgi.lt nuotr.
Pirmiieji marškinėliai įteikti R. Vaiginui, V.Navickui ir A. Janickui

 
Jei turi tikslą ir didelį norą gali išsisukti net iš beviltiškos situacijos. Tai įrodė Lietuvos futbolo simbolį „Žalgirį“ išsaugoti svajoję žmonės. Sausio pabaigoje geri norai ir ketinimai ėmė virsti realybe. Sostinės Rotušėje ketvirtadienį Vilniaus „Žalgirio“ (Vilniaus miesto futbolo draugijos) futbolo klubo iniciatyvinė grupė surengė specialią spaudos konferenciją, kurios metu pasirašė bendradarbiavimo sutartį su lažybų bendrove „Unibet“, artimiausiu metu bus sudarytos sutartys su treneriais, o kitą savaitę – su žaidėjais.
 
„Žalgiris“ tikisi šiemet kovoti pajėgiausiame šalies futbolo čempionate – Lietuvos futbolo federacijos A lygos pirmenybėse, o metinis Vilniaus klubo biudžetas greičiausiai sieks kiek daugiau nei 2 mln. litų. Šiais metais žalgiriečiai planuoja sustiprėti, iš naujo subręsti, o per kitus dvejus metus tapti stipriausiu Lietuvos klubu. Vokietijos komandų pavyzdžiu „Žalgirį“ ketinama paversti visuomeniniu klubu. „Turime viltį ir tikėjimą, kad „Žalgiris“ vėl bus toks, kaip buvo. Norime būti Lietuvos čempionate tarp prizininkų“, - žalgiriečių dabartį ir ateitį nušvietė „Žalgirio“ atgimimo projekto vadovė Vilma Venslovaitienė.
 

„Žalgiriui“ atsitiesti padėjo iniciatyvinė grupė žmonių, o vienas iš pagrindinių atgimimo projekto iniciatorių ir „krikšatėvių“ - laikinai Kūno kultūros ir sporto departamentui vadovaujantis generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas. „Ši diena bus užfiksuota metraštyje. „Žalgiris“ ne tik Vilniaus klubas, bet ir visos Lietuvos vardas. Negalėjau leisti, kad „Žalgiris“ būtų ištrintas iš istorijos. Tikimės, kad šis projektas bus ilgalaikis“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Vaiginas.
 
„Žalgiriui“ pagelbėti yra pasirengusi ir Vilniaus miesto savivaldybė. Sostinės meras Vilius Navickas pareiškė, kad savivaldybės požiūris į „Žalgirio“ atgimimą vienareikšmis: „Privalome išsaugoti istorinį futbolo paveldą, kuris sostinėje įvardinamas vienu žodžiu – „Žalgiris“. V. Navickas tikino, kad savivaldybė negali tiesiogiai pinigais prisidėti prie komandos atgimimo, tačiau ketina padėti kitaip. „Manau, kad blogiausia jau praeityje. Matydami aktyvius darbus atkuriant klubą, neatmetame galimybės prisidėti prie šio proceso. Yra tam tikrų pamąstymų, ką būtų galima padaryti. Pavyzdžiui, skirti klubui patalpas, parūpinti transportą, padėti susitarti su „Žalgirio“ stadiono administracija“, – sakė Vilniaus meras.  
 

 
Legendinio klubo atgimimą remia ir Lietuvos futbolo federacija. „Žalgiris“ Lietuvos futbole turi vėl pirmauti ne federacijos, o tik po pačių savo pastangomis. Klubo meistriškumo lygis dabar yra toks, koks yra. LFF teiks „Žalgiriui“ pagalbą. Neseniai vykusiame susirinkime „Žalgiris“ pareiškė, kad sieks A lygos licencijos“, - sakė LFF atstovas, varžybų rengimo direktorius Nerijus Dunauskas.
 

Vilniaus „Žalgiris“ į finansinę duobę įkrito 2008 m. birželį, kai Maskvoje buvo sulaikytas klubo savininkas Vadimas Kastujevas. Verslininkui Rusijos teisėsauga pateikė įtarimus turto prievartavimu. Nuo tada „Žalgiris“ buvo paliktas likimo valiai. Klubo kasa ištuštėjo, komandos nariai ėmė nebesulaukti atlyginimų, augo klubo įsiskolinimai už stadiono nuomą, apsaugos ir kitas paslaugas.
 
2009 m. pradžioje nebeapsikentę komandos nariai ir garsiausios šalies futbolo ekipos aistruoliai įkūrė VMFD „Žalgiris“, į kurią vėliau persikėlė visi iš klubo per finansinę sausrą neišsilakstę žaidėjai bei personalas. Išimties tvarka naujajam „Žalgiriui“ LFF suteikė teisę 2009 m. žaisti I lygoje. Trenerio Mindaugo Čepo vadovaujami VMFD „Žalgirio“ futbolininkai žaidė negaudami jokio atlyginimo. Ties išnykimo slenksčiu balansavusi komanda gyveno tik iš sirgalių lėšų ir varganų pajamų už parduotus bilietus į namų rungtynes. Tačiau dabar tai – tik niurūs žalgiriečių prisiminimai.
  
„Šis klubas jokių skolų žaidėjams ir treneriams neturi, - tvirtina V. Venslovaitienė. – Iniciatyvinė grupė neturi santykių su Vadimo Kastujevo „Žalgiriu“. Šiuo metu vyksta treniruočių procesas ir dvi savaites trunkanti futbolininkų peržiūra.“
 

Atgimstančiu „Žalgiriu“ džiaugiasi iš šios legendinės komandos legendiniai žaidėjai. Mums, buvusiems žalgiriečiams, tai yra atgimimas. Tai ne žodžiai, juk pasirašyta sutartis. Tai pirmieji žingsniai, faktas. Malonios akimirkos po ilgų ir sunkių metų, - džiaugėsi Valdas Ivanauskas. Jam antrino ir legendinio „Žalgirio“ vartininkas Vaclovas Jurkus: „Atgimimo pradžia – įspūdinga. Duok Dieve, kad ir toliau taip būtų. Aš visą laiką tikiu ir esu optimistas. Kas man „Žalgiris“? „Žalgiris“ išliks mano komanda iki grabo lentos. Aš esu žemaitis, žaidžiau „Žalgiryje“, gyvenu Žirmūnuose, o dirbu „Žemaitijos pieno“ bendrovėje. Visas mano gyvenimas susijęs su raide „Ž“.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvę užgrūdino legionierės patirtis
2019 12 12
Žvilgsnis
Pastaruosius pusketvirtų metų užsienyje rungtyniavusi Santa Baltkojienė praėjus dešimtmečiui sugrįžo ten, kur ir prasidėjo jos krepšininkės kelias.
Broliai Lavrinovičiai – prieš „Ryto“ jaunimą
2019 12 12
Anonsas
„Jaunimas dabar įžūlus. Jie bėgs, stengsis, todėl turime būti pasiruošę", - prieš mačą mėgėjų lygoje juokėsi Kšištofas Lavrinovičius.
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
 
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas