Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. sausio 7 d. 19:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Simona Krupeckaitė Lietuvoje jaučiasi mylima

Antrus metus iš eilės geriausia Lietuvos metų sportininke pripažinta Simona Krupeckaitė neturi laiko džiaugtis šiuo pripažinimu

2010-ųjų geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas.
Alfredas Pliadis (LTOK)
2010-ųjų geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas.
   
Antrus metus iš eilės geriausia Lietuvos metų sportininke pripažinta Simona Krupeckaitė neturi laiko džiaugtis šiuo  pripažinimu. Jau įpusėjo dviračių treko sezonas, laukia pagrindinės kovos

2010 m. geriausia Lietuvos sportininkė, pasaulio dviračių treko čempionė ir rekordininkė panevėžietė Simona Krupeckaitė namie ilgai neužsibus. Jau sausio 17 d. ji išvyksta į Pasaulio dviračių treko taurės trečio etapo varžybas Pekine.

Prieš įteikiant geriausios metų sportininkės apdovanojimus, pakalbinome S. Krupeckaitę.

Kaip jautiesi, antrą kartą iš eilės išrinkta geriausia metų sportininke?
Kaip ir tapti čempione, būti geriausiai labai smagu. Tuo vardu labai džiaugiuosi, mane netgi sulygino su tokia sporto legenda kaip Virgilijus Alekna, kuriam iki šiol vieninteliam du kartus iš eilės pavyko gauti tokius apdovanojimus. Aš pakartojau šį pasiekimą ir tuo labai džiaugiuosi.

Tapau ir geriausia Panevėžio sportininke, tačiau miesto sportininkų pagerbimas dar neįvyko. Geriausios metų sportininkės titulas – tai ne vien mano, bet ir viso Lietuvos dviračių treko rinktinės aukštas įvertinimas. 

Kur sutikai Naujuosius metus?
Su šeima.

Sezonas jau įpusėjo, kaip esi pasirengusi tolesnėms kovoms, kokia dabar Tavo sportinė forma?
Sunku pasakyti. Labai sudėtinga treniruočių stovykla ir varžybos buvo Australijoje. Dabar pamažu kylu į viršų. Kol kas dar nesu pasiekusi pačią geriausią sportinę formą, norisi sukaupti kuo daugiau jėgų. Sieksiu, kad mano geriausia sportinė forma būtų Olandijoje, kai kovo mėnesį vyks pasaulio čempionatas. Dabar norisi pabūti šiek tiek žemiau, kad vėliau jėgų keliems startams būtų daugiau.

Per treniruotes dabar stengiuosi sukaupti kuo daugiau jėgų. Man visos varžybos, kur dalyvausiu, bus svarbios, kovosiu iš paskutiniųjų ir stengsiuosi pasirodyti kuo geriau.   Man ir pačiai bus įdomu, ką aš galiu šiemet. Mūsų sezonas jau įpusėjo, tačiau liko patys įtempčiausi mėnesiai.

Sausio 21-23 d. Pekine vyks Pasaulio dviračių treko trečio etapo varžybos, o vasario 18- 20 d.– baigiamosios varžybos Mančesteryje. Tai bus ypač svarbūs startai, susirinks nemažai pajėgių varžovių. Ypač didelės konkurencijos laukiama Anglijoje, nes Europos treko meistrės yra vienos stipriausių visoje planetoje. Stengsiuosi papildyti savo taupyklės olimpinius taškus.

Pasaulio taurės varžybos vyksta tris dienas ir per jas visas rungtyniausiu sprinto, keirino ir komandinio sprinto rungtyse. Varžybose dalyvaus ir kitos mūsų trekininkės, kurios su rinktinės vyr. treneriu Antanu Jakimavičiumi kovoms rengiasi Kroatijoje.

Naujųjų metų išvakarėse buvo pasimetę trekininkių dviračiai, sportinė apranga, diskiniai ratai, kurie atsirado gerokai vėliau. Ar tarp jų buvo ir Tavo daiktų?
Ne, šį kartą man pasisekė. Aš nevažiavau rungtyniauti į Kolumbiją, o grįžau į namus. Trekininkių daiktai kažkur pasiklydo Kolumbijoje, bet, ačiū Dievui, atsirado.

Ne itin sėkmingai rungtyniavai Australijoje per Pasaulio taurės varžybas. Kas atsitiko?
Galbūt, per mažai treniruotėse ugdžiau jėgą. Labai karštu oru Perte vyko treniruočių stovykla, per ją numečiau 6 kg svorio. Kaip sprinterei, tai labai daug. Ne kokį mano pasirodymą Australijoje lėmė daug faktorių – aklimatizacija, mityba, didžiulis karštis, laiko skirtumas. 

Tačiau tai buvo Pasaulio taurės varžybos, o ne pasaulio čempionatas. Negali visur būti geriausiu. Reikia kažką atiduoti, kad  vėliau galėčiau dvigubai atsiimti. Negaliu sakyti, kad Australijoje blogai jaučiausi ar kažką negerai padarėme. Labai sparčiai tobulėja Azijos dviračių treko meistrai, ypač kinai.

Jų moterys treniruojasi su vyrais, ko pas mus nėra, nes nėra didelio meistriškumo vyrų. Kinų sprinteriai važiavo labai gerai, prie manęs priėjo vokiečių dviratininkai ir paklausė: „Ką mes čia veikiame?“ Buvo pasiekti labai aukšti rezultati, neprisimenu, kad tokie būtų parodyti per Pasaulio taurės varžybas.

Gal puikiems kinų dviratininkų rezultatams didelės įtakos turėjo prieš tai vykusios Azijos šalių žaidynės. Žiūrėsime, kaip bus toliau. Mano treneris Dmitrijus Leopldas toliau strateguos ir matys, kokia linkme dirbti. Sportas – toks dalykas: tu rengiesi, o kiti dirba dar daugiau. Dabar treniruojuosi namie ir jaučiuosi daug geriau, nei Australijoje.  Ar Tau dabar Panevėžyje sudarytos geros sąlygos, bet kada gali patekti į treką?
Treke man visada leidžia treniruotis, išskyrus tas dienas, kai vyksta renginiai. Po Naujųjų metų visą savaitę negalėjome treke treniruotis, bet Sporto centro direktorius Bronislavas Pliavga mums suteikė kitas sąlygas sportuoti. Išeitis buvo surasta.

Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius prasitarė, kad bijo, jog Tu nepasektum penkiakovininkės Donatos Rimšaitės pavyzdžiu ir neišvyktum kitur?
Rusijoje jau treniravausi šešerius metus. Ko man kitur bėgti, jeigu Lietuvoje mane visi myli. O Donatą Rimšaitę, manau, galima sugrąžinti atgal, jeigu jai bus sudarytos sąlygos treniruotis, jeigu ji namie bus mylima. 

Esi pasaulio ir Europos čempionė bei dukart planetos rekordininkė. Tetrūksta olimpinio medalio. Sakyk, ar ir Tavo dviratis, sportinė apranga yra geriausi, išsiskiria iš kitų dviratininkių?
Ir sportinė apranga, ir dviratis yra įprastiniai, iš kitų niekuo neišsiskiriu.

Išsipildė Tavo svajonė, jau gyveni naujajame savo name. Ar įkurtuves jau atšventei?
Lyg ir ne.  Kol kas esu tarp žemės ir dangaus. Tačiau į savo namus grįžti labai smagu.

Žemės sklypą Tau žadėjo ir kraštiečiai uteniškiai. Ar jie savo žodį ištesėjo?
Kol kas ne.

Dabar per Sport1 televiziją vyks svarbiausių dviračių treko varžybų transliacijos,  kaip į tai reaguoji?
Labai teigiamai. Atsiranda kažkokių papildomų jėgų, kai žinai, kad mano startus matys mama, draugai, artimieji, pažįstami. Žmonės labiau supras dviračių treką.


 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
„Lietkabelis“ bandys surasti rasistus
2019 12 11
Situacija
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, reaguodamas į Sasario „Dinamo“ krepšininko Michele Vitali įrašą, smerkia bet kokios išraiškos rasizmą.
„Rytas“ žengė į Europos taurės „Top 16“
2019 12 11
Europos taurė
Namuose Bursos „Tofas“ ekipą parklupdę ir gerų žinių iš Prancūzijos sulaukę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai žengė į antrą Europos taurės etapą.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
Po pergalingo žygio laukia kova dėl aukso
2019 12 10
Vandensvydis
Lietuvos vicečempionė Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ vandensvydžio komanda pergalingai baigė Šiaurės Europos vandensvydžio lygos antrąjį etapą.
 
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas