Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 11 d. 10:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas iššūkis – politiko darbas

Legendinės „Žuvėdros“ vadovas R. Idzelevičius – apie rinkimus, norą dirbti rimtai, permainas Klaipėdoje ir galimybę grąžinti ansambliui buvusią šlovę.

R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
pliadisfoto.com nuotr.
R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
Tai buvo antrasis Romaldo Idzelevičiaus bandymas patekti į Klaipėdos savivaldybės tarybą. Ankstesniuose rinkimuose jis dalyvavo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų sąraše, jame buvo šeštas ir liko pirmasis už borto - į tarybą pateko penki partijos atstovai.

Šiemet R.Idzelevičius buvo įrašytas septintuoju Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. „Septintas ir likau, tačiau tiek šios sąjungos narių ir pateko į miesto savivaldybę. Nelabai veržiausi į šiemetinius rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše, tačiau mane prikalbino buvę pagrindiniai „Žuvėdros“ ansamblio rėmėjai – Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“, „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos jūrų uostas. Kalbino ir buvęs ansamblio šokėjas, o dabar Klaipėdos birių krovinių terminalo generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. Kalbino, kalbino ir prikalbino, naujų iššūkių tikrai nebijau“, - sako R. Idzelevičius, kuriam 2005-aisiais buvo suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas. 

Žinomas sportinių šokių vadovas anksčiau dalyvaudavo įvairiose rinkimų kampanijose ir girdėdavo įvairiausius pažadus: „Šiemet taip nebuvo. Susirinko rimti, kompetentingi švietimo, kultūros darbuotojai, verslininkai, kurie yra tikri savo srities profesionalai ir Klaipėdai nori padaryti kažką gero.  Yra numatyti rimti ir svarbūs darbai. Dėl to ir sutikau dalyvauti šioje rinkiminėje kompanijoje, dirbti su tais žmonėmis“.
 
Į miesto savivaldybę pateko 7 LVŽS atstovai – trys yra partiniai, o kiti ne, tarp pastarųjų ir R. Idzelevičius. 

Iš 31 buvusio uostamiesčio savivaldybės tarybos nario per šiemetinius rinkimus į tarybą nepateko net 20. 

„Permainos tikrai didžiulės ir tai labai gerai. Taryboje jau buvo užsisėdėjusių ilgus metus ir nelabai ką dariusių. Arba jie daug ką darydavo neprotingai“, - teigia „Žuvėdros“ sportinių šokių klubo vadovas. Jis pripažįsta, kad jo veikla miesto savivaldybėje didžia dalimi priklausys nuo to, ar darbas bus rimtas. „Jeigu ne, - to mandato galėsiu ir atsisakyti. Tačiau, manau, kad taip neatsitiks“, - tiki jis. 

R. Idzelevičius visą savo gyvenimą pašventė pramoginiams ir sportiniams šokiams. Jis – buvęs tarptautinės klasės šokėjas (1974 m.), 1976 m. Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionas, 1975–1981 m. - Lietuvos 10 šokių vicečempionas. 1977-aisiais jam suteikta aukščiausia sportinių šokių tarptautinė teisėjo kategorija, klaipėdietis teisėjavo dagelyje pasaulio ir Europos čempionatų, tarptautinių konkursų. 

Romaldo ir jo žmonos Skaistutės Idzelevičienės vadovaujamas legendinis „Žuvėdros“ ansamblis tapo daugkartiniu Europos ir pasaulio čempionu. 

R. Idzelevičius, kaip ir žmona, menų profesorė, ilgai dirbo Klaipėdos universitete. 1995 m. jis buvo Menų fakulteto Sportinių šokių katedros dėstytojas, o nuo 2007–ųjų – katedros vedėjas.


Tačiau abu mūsų šalies sportinių šokių korifėjai jau nebedirba Klaipėdos universitete, nes Menų fakultetas buvo prijungus prie Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos, ir nebeliko Sportinių šokių katedros. 
 
Dabar R. Idzelevičius su žmona toliau vadovauja „Žuvėdros“ sportinių šokių klubui, jo nariai aktyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.

„Į klubą jau nesiveržia tiek daug jaunimo, kaip ankstesniais metais. Šimtais šokėjų jau neskaičiuojame, tik dešimtimis.  Jaunimas nemėgsta daug dirbti, didelės problemos yra mokyklose, kur ypač  apleistas fizinis lavinimas. Turėtų būti daugiau kūno kultūros pamokų. Kai dar pats mokiausi, mes nespėdavome dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose – vykdavo tarpklasinės, tarpmokyklinės varžybos, geriausi vykdavo į respublikine. Dabar jaunimas tarpusavyje pažaidžia kvadratą, futbolą, pamėto į krepšį ir to pakanka, - sako R. Idzelevičius. 
 
Paklaustas apie galimybes atgaivinti legendinį „Žuvėdros“ ansamblį, būsimasis Klaipėdos miesto tarybos narys tik liūdnai linkteli galvą: „To, kas buvo jau nebebus, liko tik gražūs, neišdildomi prisiminimai. 
Tai – reformų  pasekmė. Pastaraisiais metais negauta valstybės finansuojamų vietų. Atsirasdavo kokie trys studentai, kurie norėdavo mokėti pinigus ir studijuoti, bet grupėje jų turėdavo būti keturi, ir priėmimo nėra. Taip tęsėsi porą metų iš eilės ir mūsų mėgstama specialybė Universitete buvo panaikinta“, - išgyvena R. Idzelevičius. 
 
Tad apie ansamblio atgaivinimą nėra nė kalbos? I. Idzelevičius sako, kad su moksleiviais jie negalėtų išvažiuoti į čempionatus, nes tuo metu, kai jie rengiami, mokiniai turi laikyti egzaminus. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Turime būti pasiruošę kovai"
2019 05 24
LKL
"Ryto" krepšininkas M. Girdžiūnas teigia, kad triuškinama vilniečių pergale Klaipėdoje finalas nesibaigė ir laukia iš "Neptūno" atkaklaus pasipriešinimo.
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
 
Turas, įsiminsiantis ilgam
2019 05 24
Aerobika
A lygos 12-asis turas: vartininko šou, permainingas Kauno derbis ir kylantis aukštyn „Panevėžys“.
Jaunimo rinktinėje - du naujokai
2019 05 24
U-21
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės treneris D. Vencevičius paskelbė 24 žaidėjų, pakviestų ruoštis čempionato atrankos rungtynėms su San Marinu, sąrašą.
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Silverstono trasoje - lietuviškas debiutas
2019 05 24
Rali-krosas
"Su automobiliu susikalbam sąlyginai gerai", - sako ralio-kroso lenktynėse Didžiojoje Britanijoje dalyvausiantis Paulius Pleskovas.
Smalininkuose gaus kartingas
2019 05 24
Kartingas
Smalininkų kartodrome startuos antrasis „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapas, kuriame planuojama sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus.
Filmas - žinutė autosporto bendruomenei
2019 05 24
Filmas
Pirmosios lietuviškos autosporto dokumentikos režisierius J. Mikulėnas - apie kūrybinį procesą, jaunatvišką entuziazmą ir gyvenimą autosporto ritmu.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Pirmenybes baigė pergale
2019 05 24
Badmintonas
Lietuvos badmintono rinktinė laimėjo neoficialaus pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato - „Sudirman Cup“ turnyro susitikimą dėl 27-osios vietos.
"Varžybos prikaustys žiūrovų dėmesį"
2019 05 24
Olimpinė diena
Paulius Brilinga - apie Olimpinę dieną, jėgos ištvermės sportą, artėjančias varžybas.
Vilniuje varžysis 100 pajėgiausių atletų
2019 05 24
Festivalis
Vilniaus sporto festivalis net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais.
 
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Rekonstrukciją sustabdė skundas
2019 05 24
Bazės
Prieš pat Kauno sporto halės rekonstrukcijos pradžią miesto savivaldybė sulaukė „pagalio į ratus“ - teismo sprendimo, stabdančio darbus.
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas