Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 11 d. 10:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas iššūkis – politiko darbas

Legendinės „Žuvėdros“ vadovas R. Idzelevičius – apie rinkimus, norą dirbti rimtai, permainas Klaipėdoje ir galimybę grąžinti ansambliui buvusią šlovę.

R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
pliadisfoto.com nuotr.
R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
Tai buvo antrasis Romaldo Idzelevičiaus bandymas patekti į Klaipėdos savivaldybės tarybą. Ankstesniuose rinkimuose jis dalyvavo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų sąraše, jame buvo šeštas ir liko pirmasis už borto - į tarybą pateko penki partijos atstovai.

Šiemet R.Idzelevičius buvo įrašytas septintuoju Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. „Septintas ir likau, tačiau tiek šios sąjungos narių ir pateko į miesto savivaldybę. Nelabai veržiausi į šiemetinius rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše, tačiau mane prikalbino buvę pagrindiniai „Žuvėdros“ ansamblio rėmėjai – Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“, „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos jūrų uostas. Kalbino ir buvęs ansamblio šokėjas, o dabar Klaipėdos birių krovinių terminalo generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. Kalbino, kalbino ir prikalbino, naujų iššūkių tikrai nebijau“, - sako R. Idzelevičius, kuriam 2005-aisiais buvo suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas. 

Žinomas sportinių šokių vadovas anksčiau dalyvaudavo įvairiose rinkimų kampanijose ir girdėdavo įvairiausius pažadus: „Šiemet taip nebuvo. Susirinko rimti, kompetentingi švietimo, kultūros darbuotojai, verslininkai, kurie yra tikri savo srities profesionalai ir Klaipėdai nori padaryti kažką gero.  Yra numatyti rimti ir svarbūs darbai. Dėl to ir sutikau dalyvauti šioje rinkiminėje kompanijoje, dirbti su tais žmonėmis“.
 
Į miesto savivaldybę pateko 7 LVŽS atstovai – trys yra partiniai, o kiti ne, tarp pastarųjų ir R. Idzelevičius. 

Iš 31 buvusio uostamiesčio savivaldybės tarybos nario per šiemetinius rinkimus į tarybą nepateko net 20. 

„Permainos tikrai didžiulės ir tai labai gerai. Taryboje jau buvo užsisėdėjusių ilgus metus ir nelabai ką dariusių. Arba jie daug ką darydavo neprotingai“, - teigia „Žuvėdros“ sportinių šokių klubo vadovas. Jis pripažįsta, kad jo veikla miesto savivaldybėje didžia dalimi priklausys nuo to, ar darbas bus rimtas. „Jeigu ne, - to mandato galėsiu ir atsisakyti. Tačiau, manau, kad taip neatsitiks“, - tiki jis. 

R. Idzelevičius visą savo gyvenimą pašventė pramoginiams ir sportiniams šokiams. Jis – buvęs tarptautinės klasės šokėjas (1974 m.), 1976 m. Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionas, 1975–1981 m. - Lietuvos 10 šokių vicečempionas. 1977-aisiais jam suteikta aukščiausia sportinių šokių tarptautinė teisėjo kategorija, klaipėdietis teisėjavo dagelyje pasaulio ir Europos čempionatų, tarptautinių konkursų. 

Romaldo ir jo žmonos Skaistutės Idzelevičienės vadovaujamas legendinis „Žuvėdros“ ansamblis tapo daugkartiniu Europos ir pasaulio čempionu. 

R. Idzelevičius, kaip ir žmona, menų profesorė, ilgai dirbo Klaipėdos universitete. 1995 m. jis buvo Menų fakulteto Sportinių šokių katedros dėstytojas, o nuo 2007–ųjų – katedros vedėjas.


Tačiau abu mūsų šalies sportinių šokių korifėjai jau nebedirba Klaipėdos universitete, nes Menų fakultetas buvo prijungus prie Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos, ir nebeliko Sportinių šokių katedros. 
 
Dabar R. Idzelevičius su žmona toliau vadovauja „Žuvėdros“ sportinių šokių klubui, jo nariai aktyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.

„Į klubą jau nesiveržia tiek daug jaunimo, kaip ankstesniais metais. Šimtais šokėjų jau neskaičiuojame, tik dešimtimis.  Jaunimas nemėgsta daug dirbti, didelės problemos yra mokyklose, kur ypač  apleistas fizinis lavinimas. Turėtų būti daugiau kūno kultūros pamokų. Kai dar pats mokiausi, mes nespėdavome dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose – vykdavo tarpklasinės, tarpmokyklinės varžybos, geriausi vykdavo į respublikine. Dabar jaunimas tarpusavyje pažaidžia kvadratą, futbolą, pamėto į krepšį ir to pakanka, - sako R. Idzelevičius. 
 
Paklaustas apie galimybes atgaivinti legendinį „Žuvėdros“ ansamblį, būsimasis Klaipėdos miesto tarybos narys tik liūdnai linkteli galvą: „To, kas buvo jau nebebus, liko tik gražūs, neišdildomi prisiminimai. 
Tai – reformų  pasekmė. Pastaraisiais metais negauta valstybės finansuojamų vietų. Atsirasdavo kokie trys studentai, kurie norėdavo mokėti pinigus ir studijuoti, bet grupėje jų turėdavo būti keturi, ir priėmimo nėra. Taip tęsėsi porą metų iš eilės ir mūsų mėgstama specialybė Universitete buvo panaikinta“, - išgyvena R. Idzelevičius. 
 
Tad apie ansamblio atgaivinimą nėra nė kalbos? I. Idzelevičius sako, kad su moksleiviais jie negalėtų išvažiuoti į čempionatus, nes tuo metu, kai jie rengiami, mokiniai turi laikyti egzaminus. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Greičiausia buvo komanda, išvengusi klaidų
2019 07 20
Lenktynės
„Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda net 5 ratais aplenkė artimiausius varžovus "Aurum 1006 km" lenktynėse
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Trakuose – favoritų pergalės
2019 07 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Trakuose vykstančiame atvirajame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate išdalinti medaliai 1000 metrų distancijoje.
Sekmadienio plaukime finišavo 25-a
2019 07 21
Buriavimas
91 baudos surinkusi Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė pasaulio „Laser Radial“ jachtų klasės čempionato moterų varžybose užima 67-ąją vietą.
Lietuvei - 19 vieta
2019 07 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionato finale M. Gineitytė užėmė 19-ą vietą.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas