Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 11 d. 10:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas iššūkis – politiko darbas

Legendinės „Žuvėdros“ vadovas R. Idzelevičius – apie rinkimus, norą dirbti rimtai, permainas Klaipėdoje ir galimybę grąžinti ansambliui buvusią šlovę.

R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
pliadisfoto.com nuotr.
R.Idzelevičius su žmona iki šiol vadovauja „Žuvėdrai“.
Tai buvo antrasis Romaldo Idzelevičiaus bandymas patekti į Klaipėdos savivaldybės tarybą. Ankstesniuose rinkimuose jis dalyvavo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų sąraše, jame buvo šeštas ir liko pirmasis už borto - į tarybą pateko penki partijos atstovai.

Šiemet R.Idzelevičius buvo įrašytas septintuoju Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. „Septintas ir likau, tačiau tiek šios sąjungos narių ir pateko į miesto savivaldybę. Nelabai veržiausi į šiemetinius rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše, tačiau mane prikalbino buvę pagrindiniai „Žuvėdros“ ansamblio rėmėjai – Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“, „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos jūrų uostas. Kalbino ir buvęs ansamblio šokėjas, o dabar Klaipėdos birių krovinių terminalo generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. Kalbino, kalbino ir prikalbino, naujų iššūkių tikrai nebijau“, - sako R. Idzelevičius, kuriam 2005-aisiais buvo suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas. 

Žinomas sportinių šokių vadovas anksčiau dalyvaudavo įvairiose rinkimų kampanijose ir girdėdavo įvairiausius pažadus: „Šiemet taip nebuvo. Susirinko rimti, kompetentingi švietimo, kultūros darbuotojai, verslininkai, kurie yra tikri savo srities profesionalai ir Klaipėdai nori padaryti kažką gero.  Yra numatyti rimti ir svarbūs darbai. Dėl to ir sutikau dalyvauti šioje rinkiminėje kompanijoje, dirbti su tais žmonėmis“.
 
Į miesto savivaldybę pateko 7 LVŽS atstovai – trys yra partiniai, o kiti ne, tarp pastarųjų ir R. Idzelevičius. 

Iš 31 buvusio uostamiesčio savivaldybės tarybos nario per šiemetinius rinkimus į tarybą nepateko net 20. 

„Permainos tikrai didžiulės ir tai labai gerai. Taryboje jau buvo užsisėdėjusių ilgus metus ir nelabai ką dariusių. Arba jie daug ką darydavo neprotingai“, - teigia „Žuvėdros“ sportinių šokių klubo vadovas. Jis pripažįsta, kad jo veikla miesto savivaldybėje didžia dalimi priklausys nuo to, ar darbas bus rimtas. „Jeigu ne, - to mandato galėsiu ir atsisakyti. Tačiau, manau, kad taip neatsitiks“, - tiki jis. 

R. Idzelevičius visą savo gyvenimą pašventė pramoginiams ir sportiniams šokiams. Jis – buvęs tarptautinės klasės šokėjas (1974 m.), 1976 m. Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionas, 1975–1981 m. - Lietuvos 10 šokių vicečempionas. 1977-aisiais jam suteikta aukščiausia sportinių šokių tarptautinė teisėjo kategorija, klaipėdietis teisėjavo dagelyje pasaulio ir Europos čempionatų, tarptautinių konkursų. 

Romaldo ir jo žmonos Skaistutės Idzelevičienės vadovaujamas legendinis „Žuvėdros“ ansamblis tapo daugkartiniu Europos ir pasaulio čempionu. 

R. Idzelevičius, kaip ir žmona, menų profesorė, ilgai dirbo Klaipėdos universitete. 1995 m. jis buvo Menų fakulteto Sportinių šokių katedros dėstytojas, o nuo 2007–ųjų – katedros vedėjas.


Tačiau abu mūsų šalies sportinių šokių korifėjai jau nebedirba Klaipėdos universitete, nes Menų fakultetas buvo prijungus prie Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos, ir nebeliko Sportinių šokių katedros. 
 
Dabar R. Idzelevičius su žmona toliau vadovauja „Žuvėdros“ sportinių šokių klubui, jo nariai aktyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.

„Į klubą jau nesiveržia tiek daug jaunimo, kaip ankstesniais metais. Šimtais šokėjų jau neskaičiuojame, tik dešimtimis.  Jaunimas nemėgsta daug dirbti, didelės problemos yra mokyklose, kur ypač  apleistas fizinis lavinimas. Turėtų būti daugiau kūno kultūros pamokų. Kai dar pats mokiausi, mes nespėdavome dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose – vykdavo tarpklasinės, tarpmokyklinės varžybos, geriausi vykdavo į respublikine. Dabar jaunimas tarpusavyje pažaidžia kvadratą, futbolą, pamėto į krepšį ir to pakanka, - sako R. Idzelevičius. 
 
Paklaustas apie galimybes atgaivinti legendinį „Žuvėdros“ ansamblį, būsimasis Klaipėdos miesto tarybos narys tik liūdnai linkteli galvą: „To, kas buvo jau nebebus, liko tik gražūs, neišdildomi prisiminimai. 
Tai – reformų  pasekmė. Pastaraisiais metais negauta valstybės finansuojamų vietų. Atsirasdavo kokie trys studentai, kurie norėdavo mokėti pinigus ir studijuoti, bet grupėje jų turėdavo būti keturi, ir priėmimo nėra. Taip tęsėsi porą metų iš eilės ir mūsų mėgstama specialybė Universitete buvo panaikinta“, - išgyvena R. Idzelevičius. 
 
Tad apie ansamblio atgaivinimą nėra nė kalbos? I. Idzelevičius sako, kad su moksleiviais jie negalėtų išvažiuoti į čempionatus, nes tuo metu, kai jie rengiami, mokiniai turi laikyti egzaminus. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
„Žalgiris“ neturėjo vargo Šiauliuose
2019 03 24
LKL
Lietuvos vyrų krepšinio lygoje sekmadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje 93:78 (26:18, 23:19, 33:18, 23:11) nugalėjo „Šiaulius“.
Lietuvos rinktine tapo „Gulbelė“
2019 03 24
3x3
Kovo 24-ąją Garliavos sporto ir kultūros centre finišavo dar rudenį prasidėjęs „Hoptrans Winter Open“ 3x3 krepšinio žiemos sezonas.
 
Pirmąją akistatą dėl aukso laimėjo „Vytis“
2019 03 25
Salės futbolas
Per pirmąsias salės futbolo A lygos finalo rungtynes buvo įmušta net 12 įvarčių.
„Žaisti už tėvynę labai malonu“
2019 03 24
Žvilgsnis
Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Mindaugas Palionis: „Kritikuoti yra labai paprasta, tačiau nei vienas žiūrovas nemato kas yra rinktinės viduje“ (VIDEO).
Žalgirietis džiaugėsi sėkme Afrikoje
2019 03 24
Legionierius
„Kauno Žalgirio“ komandos gynėjas Rudinilsonas kartu su Bisau Gvinėjos rinktineškovojo kelialapį į vasarą Egipte vyksiantį Afrikos tautų taurės turnyrą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
Lietuvis sustiprino lyderio poziciją
2019 03 22
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo trečiąjį iš eilės etapą Alžyre vykstančiame „Tuareg“ ralyje.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
Lietuvė – greta pirmo dešimtuko
2019 03 24
Orientavimasis
Po dienos pertraukos Švedijoje tęsėsi pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Šeštadienį čempionato dalyviai varžėsi vidutinėje trasoje.
Europos Superlygoje – du Lietuvos klubai
2019 03 23
Amerikietiškas futbolas
„Kaunas Dukes“ ir Vilniaus „Iron Wolves“ žais Lenkijos amerikietiško futbolo asociacijos rengiamame turnyre.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas