Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. kovo 4 d. 13:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Debiutantams – pamokos Glazge

Bėgiko Simo Bertašiaus treneris Juozas Garalevičius: „Čempionatas jam buvo geri aukštosios mokyklos kursai.“

S.Bertašiui nepavyko išsilaikyti taro lyderių.
pliadisfoto.com nuotr.
S.Bertašiui nepavyko išsilaikyti taro lyderių.
Šių metų Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas Glazge nebuvo sėkmingas tokių varžybų debiutantams. 
 
Būtų galima išskirti tik šuolininką į aukštį kaunietį Adrijų Glebauską, kuris pirmu bandymu peršoko 2 m 21 cm, pagerino savo asmeninį žiemos rezultatą ir užėmė 11-ą vietą.   

Kiti keturi lengvaatlečiai asmeninių rekordų nepasiekė. Trišuolininkė Diana Zagainova buvo 15-a (13 m 36 cm), Natalija Piliušina 1500 m distancijoje – 19-a (4 min. 20,98 sek.), Simas Bertašius – 20-as (3 min. 49,90 sek.), o 60 m bėgikė Akvilė Andriukaitytė – 38-a ( 7,54 sek.). 
 
Vieniems debiutantams tai buvo gera meistriškumo mokykla, o kitiems čempionatas iškėlė nemažai klaustukų ir sukėlė nerimo, ar teisinga linkme dirbama. 

S. Bertašius žiemos sezonui specialiai nesirengė, nedaug rungtyniavo, treniravosi daugiausia lauke ir tik nuo sausio mėnesio trečdalį treniruočių atliko manieže, kur ugdė greitį. Per pratybas jis 400 m distanciją įveikdavo maždaug per51 sek., o 300 m – per 39 sek. ir dar greičiau. 

Šiemet per pirmąsias sportininko šios žiemos tarptautines varžybas Liuksemburge S. Bertašius, pirmąsyk lenktyniavęs užsienio manieže, pasiekė Lietuvos rekordą (3 min. 42,83 sek.). Tai teikė nemažai vilčių, jog vilnietis per Europos čempionatą gali patekti į finalą ir kovoti dėl aukštos vietos. 

Tačiau taip neatsitiko. Bėgiko treneris Juozas Garalevičius, varžybas stebėjęs namie per televizorių, negali džiaugtis savo mokinio pasirodymu, tačiau ir nemato didelės tragedijos.

„Simas įvykdė normatyvą, todėl ir vyko į Glazgą rungtyniauti, semtis patirties. Tačiau aš nerodžiau iniciatyvos ir nelabai buvau už tai, kad jis dalyvautų Europos žiemos čempionate, nes žinojau jo pasirengimą.  Simas kryptingai rengiasi vasaros startams. Kai jis pagerino Lietuvos uždarų patalpų rekordą, ten buvo visai kitas bėgimas – lenktyniauti buvo idealios sąlygos, Simas buvo vedlys, nebuvo grumtynių, kurios reikalauja daug jėgų, didelis tempas. Gal viskas būtų kitaip būtų susiklostę ir Glazge, jeigu Simas būtų dalyvavęs antrame, o ne trečiame bėgime, kur susirinko stiprūs bėgikai.  Varžovai mano auklėtiniui neleido bėgti, ir jis užkibo ant kabliuko, blaškėsi nuo pat pradžių. Startavo labai blogai ir iš karto buvo užblokuotas. Take mokinys nerado vietos, kai jis tik bandė lenkti konkurentus, varžovai tuoj prišokdavo prie jo.  Kai po 500 m atkarpos Simas pagaliau ėmė vadovauti bėgimui, nežinau, kodėl taip staigiai tas pozicijas jis užleido. 


 
Ne kartą su mokiniui apie tai kalbėjau, kad, jeigu jau pirmauji, neužleisk lyderio pozicijos, pagreitėk, diktuok varžovams tempą.   Suprasčiau, jeigu mokinį aplenktų vienas bėgikas, o dabar visa plejada, ir jis liko visų uodegoje. Vėl reikėjo maltis, kad atsidurtų priekyje. Distancijoje Simas malėsi, grūmėsi, nerado sau vietos, kol galop finišui pritrūko jėgų. Čempionatas jam buvo geri aukštosios mokyklos kursai, gavo gerų pamokėlių“, - pastabų negaili J. Garalevičius. 
 
Lietuvos rekordininko treneris įsitikinęs, kad Glazge jo mokinys neparodė savo tikrojo meistriškumo. Treneris mėgsta sakyti, kad gėlė metuose žydi vieną kartą. Arba rimtai reikia rengtis žiemos varžyboms ir viską aukoti, arba vasaros startams.  

„Paprastai sportininkai geriausius rezultatus pasiekia vasarą. Simui sunkiai sekasi bėgti žiemą, todėl nenorėjau, kad jis rungtyniaudamas uždarose patalpose pasiektų labai gerą sportinę formą.  Glazge bėgimas buvo nevykęs, nežinau, kodėl Simas kaip šaškė buvo taip stumdomas, kodėl jis pasidavė tai maišalynei.  Europos čempionate, žinoma, jis sukaupė nemažai patirties, tačiau bijau, kad sportininkui ji gali būti morališkai skaudi“, - sako J. Garalevičius.  

Dabar mokinį J. Garalevičius stengsis nuraminti, kad jis atgautų psichologinę pusiausvyrą, viską užmirštų, kas buvo, ir dirbs toliau. „Juk Europos čempionatu niekas nesibaigia, tai ne pasaulio pabaiga“, - teigia treneris. 

Šiuo Europos čempionatu S. Bartašius baigė žiemos sezoną ir daugiau uždarose patalpose niekur nerungtyniaus, rengsis vasarai. 

Dabar Lietuvos rekordininkas sieks įvykdyti pasaulio čempionato Dohoje normatyvą, kuris, pasak J. Garalevičiaus, nežmoniškai aukštas (3 min.36 sek.).      
  
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas