Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 21 d. 20:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms

VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.

Renginio akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Renginio akimirka.
   
Suvažiavime dalyvavo 64 delegatai iš 122 asociacijai priklausančiųjų. Delegatus pasveikino Seimo narys, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas Dainius Kepenis, o sveikinimus atsiuntė Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas.   

Už ilgametį vaisingą darbą mokslo ir olimpizmo srityje LOA akademikų vardai buvo suteikti ir įteiktos regalijos dviem žinomiems Lietuvos sporto žmonėms. 
 
Algimantui Gudiškiui – ilgamečiam LOA nariui, 2011-aisiais tapusiam Garbės nariu, dekanui, dabartiniam Lietuvos tautinio olimpinio komiteto patarėjui, daugelį metų vadovavusiam LTOK švietimo direkcijai. Ir dr. Audroniui Vilkui – buvusiam ilgamečiam Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų, Sporto ir sveikatos fakultetų dekanui, Kūno kultūros teorijos ir metodikos katedros vedėjui, Senato pirmininkui profesoriui.
 
Suvažiavime buvo aptarta LOA veikla 2018-aisiais ir numatytos 2019-ųjų veiklos gairės. 

Pranešimą skaitęs LOA prezidentas, doc. dr. Artūras Poviliūnas akcentavo, kad adademijos nariai aktyviai dalyvavo LTOK surengtoje Olimpinės dienos šventėje Panevėžyje, Rektorių konferencijos kūno kultūros projektuose, universitetų sporto centrų konferencijoje, tarptautiniame moksliniame kongrese Minske, tarptautinėje konferencijoje Maskvoje. 

Klaipėdos universitete buvo surengta tarptautinė fizinio aktyvumo vasaros mokykla „Summer school“, vyko respublikinė mokslinė praktinė konferencija „Olimpinių vertybių interiorizacija“ bei LOA sesija „Sportininkas – pavyzdys kitiems“. 

Kaip teigė A. Poviliūnas, didelio susidomėjimo sulaukė mokslinė konferencija  „Puoselėti lūkesčiai ir viltys sporte, atgavus nepriklausomybę“, kuri buvo organizuota su Lietuvos sporto universitetu. 

Labai sėkminga buvo keturių dienų jaunimo stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“, kurioje dalyvavo studentai iš 9 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 

Stovyklos metu Peloponeso doktorantė Ramūnė Motiejūnaitė kalbėjo apie olimpinių žaidynių istoriją, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius – apie neįgaliųjų sportą ir kylančiais iššūkius, Lietuvos antidopingo agentūros švietimo ir informacijos vadybininkė Rima Valentienė - apie dopingo vartojimo problemas, o kūno kultūros mokytoja Diana Krečienė – apie savanorystę sporte. Stovyklos metu renginio koordinatoriai – LOA direktorato darbuotojai Enriketa Prunskienė ir R.Motiejūnaitė pasiūlė studentams susipažinti ir išbandyti biatloną, sportinę gimnastiką, fechtavimąsi, kalnų slidinėjimą, aklųjų stalo tenisą, orientavimosi sportą ir boksą. 

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre stovyklos dalyviai, padedami trenerio  Vyganto Mockūno, žaidė aklųjų stalo tenisą, o naktinis orientavimasis leido studentams artimiau susipažinti su Vilniumi.  
 
„Didelio susidomėjimo sulaukė LOA organizuotas seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“, judrusis proto mūšis Lietuvos studentų sporto festivalyje. LOA tarybos narys prof. Kazys Milašius vedė kursus treneriams „Olimpinės pamainos ir didelio meistriškumo sportininkų rengimo moksliniai – metodiniai aspektai“, - kalbėjo A. Poviliūnas. 

LOA rengė tradicinius piešinių olimpine tematika konkursus, viliamasi, jog pavyks pratęsti projektą „Olimpinis kelias“. 

Praėjusių metų pabaigoje buvo pažymėtas LTOK atkūrimo 30-metis, kartu su LTOK buvo išleista mokslinė konferencijos medžiagą „Istorijos atspindžiai dabartyje ir žvilgsnis į ateitį“. 

Nuolat papildomas LOA bibliotekos fondas, legendinis penkiakovininkas, olimpinių žaidynių prizininkas Stasys Šaparnis padovanojo savo sukauptas knygas olimpine tematika. 

Buvo ir neplanuotų naujovių. Viena ryškiausių - LOA pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos mokslų akademija, Mokslininkų sąjunga ir Vytauto Didžiojo universitetu. 
 
Konferencijoje perskaitytas LOA revizijos komisijos pranešimas, 2018 m. biudžeto vykdymo apyskaita, supažindinta su 2019 m. biudžetu, LOA veikla 2019-aisiais. Suvažiavimas patvirtino šias ataskaitas.

Diskusijose kalbėjusi klaipėdietė prof. dr. Asta Šarkauskienė pasidalijo savo patirtimi apie Klaipėdos universitete surengtą tarptautinę fizinio aktyvumo vasaros mokyklą „Summer school“, kalbėjo apie praėjusiais metais įkurtą Europos olimpinę akademiją ir jos tikslus.  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
Finalas pateisino vardą
2019 05 19
MKL
Klaipėdoje vyko LIDL – MKL finalo ketvertas. 16-mečių ir merginų, ir vaikinų čempionais tapo klaipėdiečiai, vaikinai – dramatiškai laimėję vienu tašku.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Nepralaimėjęs nė seto – ketvirtfinalyje
2019 05 15
Jauniai
Stambule vykstančiame ITF serijos G4 teniso turnyre geriausias jaunasis Lietuvos tenisininkas Matas Vasiliauskas vienetų varžybose pateko į ketvirtfinalį.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
LASF – keturi nauji viceprezidentai
2019 05 17
Federacija
Pirmame naujosios LASF tarybos posėdyje naujasis prezidentas Saulius Girdauskas paskyrė viceprezidentus ir jiems padalijo kuruojamas sritis.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
Europos čempionate – lietuvių triumfas
2019 05 19
Irklavimas
Irkluotojos Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė Vokietijoje iškovojo Europos jaunių čempionių titulą. Dar viena mūsų merginų dviviečių įgula liko ketvirta.
Jaunosios gimnastės – dviejuose finaluose
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate Lietuvos jaunimo merginų rinktinė pateko į du komandinių rungčių finalus - penkių kaspinų ir penkių lankų.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas