Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 21 d. 20:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms

VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.

Renginio akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Renginio akimirka.
   
Suvažiavime dalyvavo 64 delegatai iš 122 asociacijai priklausančiųjų. Delegatus pasveikino Seimo narys, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas Dainius Kepenis, o sveikinimus atsiuntė Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas.   

Už ilgametį vaisingą darbą mokslo ir olimpizmo srityje LOA akademikų vardai buvo suteikti ir įteiktos regalijos dviem žinomiems Lietuvos sporto žmonėms. 
 
Algimantui Gudiškiui – ilgamečiam LOA nariui, 2011-aisiais tapusiam Garbės nariu, dekanui, dabartiniam Lietuvos tautinio olimpinio komiteto patarėjui, daugelį metų vadovavusiam LTOK švietimo direkcijai. Ir dr. Audroniui Vilkui – buvusiam ilgamečiam Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų, Sporto ir sveikatos fakultetų dekanui, Kūno kultūros teorijos ir metodikos katedros vedėjui, Senato pirmininkui profesoriui.
 
Suvažiavime buvo aptarta LOA veikla 2018-aisiais ir numatytos 2019-ųjų veiklos gairės. 

Pranešimą skaitęs LOA prezidentas, doc. dr. Artūras Poviliūnas akcentavo, kad adademijos nariai aktyviai dalyvavo LTOK surengtoje Olimpinės dienos šventėje Panevėžyje, Rektorių konferencijos kūno kultūros projektuose, universitetų sporto centrų konferencijoje, tarptautiniame moksliniame kongrese Minske, tarptautinėje konferencijoje Maskvoje. 

Klaipėdos universitete buvo surengta tarptautinė fizinio aktyvumo vasaros mokykla „Summer school“, vyko respublikinė mokslinė praktinė konferencija „Olimpinių vertybių interiorizacija“ bei LOA sesija „Sportininkas – pavyzdys kitiems“. 

Kaip teigė A. Poviliūnas, didelio susidomėjimo sulaukė mokslinė konferencija  „Puoselėti lūkesčiai ir viltys sporte, atgavus nepriklausomybę“, kuri buvo organizuota su Lietuvos sporto universitetu. 

Labai sėkminga buvo keturių dienų jaunimo stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“, kurioje dalyvavo studentai iš 9 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 

Stovyklos metu Peloponeso doktorantė Ramūnė Motiejūnaitė kalbėjo apie olimpinių žaidynių istoriją, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius – apie neįgaliųjų sportą ir kylančiais iššūkius, Lietuvos antidopingo agentūros švietimo ir informacijos vadybininkė Rima Valentienė - apie dopingo vartojimo problemas, o kūno kultūros mokytoja Diana Krečienė – apie savanorystę sporte. Stovyklos metu renginio koordinatoriai – LOA direktorato darbuotojai Enriketa Prunskienė ir R.Motiejūnaitė pasiūlė studentams susipažinti ir išbandyti biatloną, sportinę gimnastiką, fechtavimąsi, kalnų slidinėjimą, aklųjų stalo tenisą, orientavimosi sportą ir boksą. 

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre stovyklos dalyviai, padedami trenerio  Vyganto Mockūno, žaidė aklųjų stalo tenisą, o naktinis orientavimasis leido studentams artimiau susipažinti su Vilniumi.  
 
„Didelio susidomėjimo sulaukė LOA organizuotas seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“, judrusis proto mūšis Lietuvos studentų sporto festivalyje. LOA tarybos narys prof. Kazys Milašius vedė kursus treneriams „Olimpinės pamainos ir didelio meistriškumo sportininkų rengimo moksliniai – metodiniai aspektai“, - kalbėjo A. Poviliūnas. 

LOA rengė tradicinius piešinių olimpine tematika konkursus, viliamasi, jog pavyks pratęsti projektą „Olimpinis kelias“. 

Praėjusių metų pabaigoje buvo pažymėtas LTOK atkūrimo 30-metis, kartu su LTOK buvo išleista mokslinė konferencijos medžiagą „Istorijos atspindžiai dabartyje ir žvilgsnis į ateitį“. 

Nuolat papildomas LOA bibliotekos fondas, legendinis penkiakovininkas, olimpinių žaidynių prizininkas Stasys Šaparnis padovanojo savo sukauptas knygas olimpine tematika. 

Buvo ir neplanuotų naujovių. Viena ryškiausių - LOA pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos mokslų akademija, Mokslininkų sąjunga ir Vytauto Didžiojo universitetu. 
 
Konferencijoje perskaitytas LOA revizijos komisijos pranešimas, 2018 m. biudžeto vykdymo apyskaita, supažindinta su 2019 m. biudžetu, LOA veikla 2019-aisiais. Suvažiavimas patvirtino šias ataskaitas.

Diskusijose kalbėjusi klaipėdietė prof. dr. Asta Šarkauskienė pasidalijo savo patirtimi apie Klaipėdos universitete surengtą tarptautinę fizinio aktyvumo vasaros mokyklą „Summer school“, kalbėjo apie praėjusiais metais įkurtą Europos olimpinę akademiją ir jos tikslus.  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas