ELTA 2019 m. vasario 21 d. 18:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius

LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.

Vykdomojo komiteto posėdis.
Elvio Žalgario nuotr.
Vykdomojo komiteto posėdis.
Ketvirtadienį, vasario 21-ąją, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete rinkosi LTOK Vykdomojo komiteto nariai. VK posėdyje buvo patvirtinta UAB „Olifėja“ 2018 metų veiklos ataskaita, pristatyti Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje pasiekti Lietuvos komandos rezultatai, LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės vizitai į Lozaną, kur vyko Europos olimpinių komitetų (EOC) Vykdomojo komiteto posėdis, Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) narių pasitarimas bei IOC sportininkų palaikymo komisijos posėdis.
 
Lietuvos jaunimo komandos pasirodymą pristatė LTOK viceprezidentė Lilija Vanagienė. Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė susirinkusius informavo, jog Lietuvai Sarajeve vykusiame festivalyje atstovavo 11 sportininkų, vienam jų - snieglentininkui Motiejui Morauskui - pavyko iškovoti sidabro medalį. Bendroje medalių lentelės įskaitoje tarp 46 valstybių Lietuva pasidalijo 17-19 vietas su Belgija ir Estija.
 
LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė informavo apie išvyką į Šveicariją, Lozaną, kur IOC ir EOC posėdžiuose dalyvavo daugumos nacionalinių olimpinių komitetų atstovai. Lietuvai juose atstovavo D. Gudzinevičiūtė ir LTOK užsienių ryšių skyriaus direktorė Vaida Masalskytė. Sportininkų palaikymo komisijoje akcentuota IOC „Olimpinė darbotvarakė 2020“ („Olympic Agenda 2020“), apžvelgta sportininkų situacija konkrečiose valstybėse. Naujiems IOC nariams buvo skirtas vienos dienos seminaras, o EOC VK posėdyje pagrindinė gvildenta tema buvo artėjančios antrosios Europos žaidynės Minske.


 
2018 metų UAB „Olifėja“ veiklą pristatė įmonės generalinis direktorius Antanas Muraška. Pasak jo, bendrovės apyvarta praėjusiais metais siekė 83,1 mln. eurų. Lyginant su 2017 metais, tai 11 procentų daugiau. Bendrovė privalomus 8 procentus (t.y. 6,6 mln. eurų) paramai ar labdarai, skyrė LTOK. Lietuvos tautinį olimpinį komitetą pasiekė ir 2,565 mln. eurų pelno dividendų. Iš viso UAB „Olifėja“ LTOK biudžetą 2018 metais papildė 8,45 mln. eurų.
 
Antanas Muraška taip pat iškėlė klausimą dėl vasario 6 dieną LTOK Generalinės asamblėjos eilinėje sesijoje nuskambėjusį siūlymą sukurti UAB „Olifėjos“ valdybą, informavo apie ketinimą pateikti siūlymą dėl jos kūrimo, modelio, narių kiekio ir konkrečios funkcijos. Po A. Muraškos pasisakymo kilo LTOK VK narių diskusija. VK nariai aptarė šį ir kitus LTOK Generalinėje asamblėjoje pateiktus pavienių asmenų siūlymus, bet suabejoję šių siūlymų nauda, įpareigojo UAB „Olifėjos“ vadovus pateikti tokio siūlymo galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
 
„Versle taisyklės griežtos, todėl mūsų sprendimas turėtų būti greitas, aiškus bei gerai pamatuotas, nes tai susiję su LTOK nuosavybėje esančio ūkio subjekto, generuojančio pagrindines mūsų organizacijos pajamas, valdymu. Siūlau šio klausimo sprendimo neatidėlioti, kompetetingai įvertinti realią tokio organo naudą verslui, jo būtinumą bei finansinius kaštus“, - sakė LTOK viceprezidentas bei LTOK Ekonomikos komisijos pirmininkas Romualdas Bakutis.
 
Posėdyje taip pat aptarti LTOK Generalinės asamblėjos eilinėje sesijoje teikti siūlymai, pristatyti vasario mėnesį vykęs „LTeam olimpinis žiemos festivalis“, Vilniuje organizuota TOK ir Suomijos olimpinio komiteto projekto „Naujieji lyderiai“ konferencija bei priimti į Europos žaidynes Minske deleguojamų specialistų atrankos kriterijai.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
Finalas pateisino vardą
2019 05 19
MKL
Klaipėdoje vyko LIDL – MKL finalo ketvertas. 16-mečių ir merginų, ir vaikinų čempionais tapo klaipėdiečiai, vaikinai – dramatiškai laimėję vienu tašku.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Nepralaimėjęs nė seto – ketvirtfinalyje
2019 05 15
Jauniai
Stambule vykstančiame ITF serijos G4 teniso turnyre geriausias jaunasis Lietuvos tenisininkas Matas Vasiliauskas vienetų varžybose pateko į ketvirtfinalį.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
LASF – keturi nauji viceprezidentai
2019 05 17
Federacija
Pirmame naujosios LASF tarybos posėdyje naujasis prezidentas Saulius Girdauskas paskyrė viceprezidentus ir jiems padalijo kuruojamas sritis.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
Europos čempionate – lietuvių triumfas
2019 05 19
Irklavimas
Irkluotojos Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė Vokietijoje iškovojo Europos jaunių čempionių titulą. Dar viena mūsų merginų dviviečių įgula liko ketvirta.
Jaunosios gimnastės – dviejuose finaluose
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate Lietuvos jaunimo merginų rinktinė pateko į du komandinių rungčių finalus - penkių kaspinų ir penkių lankų.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas