Marius Grinbergas 2011 m. sausio 6 d. 08:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai išmoko žaisti pokerį ne iš pinigų

Idėjos, noras, iniciatyva, užsispyrimas. Tai svarbiausi dalykai, padėję Lietuvos sportinio pokerio federacijai per vieną sezoną tvirtai atsistoti ant kojų

Andrius Tapinas
Andrius Tapinas

Lietuvos sportinio pokerio federacijos (LSPF) prezidentas, žinomas žurnalistas Andrius Tapinas neslepia pasitenkinimo -- per mažiau nei metus jam ir jo bendraminčiams pavyko beveik viskas, kas buvo planuota.

Bene didžiausia pergalė iškovota ne varžybose - pernai kovo 20 dieną Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) pripažino LSPF kaip sportinę federaciją. Tad sportinis pokeris mūsų šalyje oficialiai tapo sporto šaka.

Beje, praėjusiais metais pokeris buvo pripažintas proto žaidimu. Tai reiškia, jog proto žaidimų kategorijoje prisijungta prie šachmatų,šaškių bei bridžo. Todėl pokerį po dvejų metų turėtume išvysti pasaulio proto žaidimų žaidynėse, kurių svarba prilyginama olimpinėms žaidynėms ir jos vyksta tame pačiame mieste kaip ir olimpiada - 2012 metų pasaulio proto žaidimų žaidynės vyks Londone.

Per pirmąjį gyvavimo sezoną LSPF, įkurta pernai vasarį, subūrė daugiau nei 500 žmonių, nors į savo gretas priėmė tik 21 metų ir vyresnius žaidėjus. Šiemet federacijos laukia nauja narių banga, nes nuspręsta leisti prie sportinio pokerių stalų sėsti visiems, sulaukusiems 18-os.

Kiek balų iš dešimties vertintum pirmąjį LSPF sezoną?, - paklausėme A.Tapino.

Galiu drąsiai rašyti stiprų aštuonetą. Įvykdėme beveik visus darbus, kuriuos buvome užsibrėžę. Balus mušu dėl to, kad daug ką darėme pirmą kartą ir neišvengėme klaidų, nespėjome užmegzti santykių su universitetais ir sportuojančia akademine bendruomene. Visa tai ištaisysime 2011-aisiais metais.
 

Kokie svarbiausi darbai buvo padaryti?

Svarbiausia, kad kartu su bendražygiais entuziastais pavyko įkurti regionines sportinio pokerio asociacijas net septyniuose Lietuvos miestuose ir suburti tvirtą sportinio pokerio federacijos narių branduolį. Per metus užsimezgė santykiai tarp skirtingų miestų žaidėjų, kurie iš pradžių žiūrėjo vieni į kitus šnairokai, daug kas susidraugavo, kai kas netgi susižadėjo, pradėjo lankytis kitų miestų regioniniuose turnyruose.

Ypač sėkmingai pavyko pademonstruoti, jog sportinį pokerį tikrai galima žaisti ne lošimo namuose, o visai kitose vietose – mūsų nacionaliniai turnyrai vyko parodų rūmuose, Karininkų ramovėje, prekybos centro ledo arenoje, vasaros poilsiavietėje, SPA centre, viešbučio konferencijų salėse ir dar daug kitur. Tik ne lošimo namuose.
 

Kaip įvertintum sezono rezultatus - ar nustebino kas nors, ar daug jaunų talentų iškilo, ar visgi veteranai įrodė savo pranašumą?

Puikiai. Juk vyksta amžina diskusija, kas lemia pergales sportiniame pokeryje – sėkmė ar įgūdžiai. Mes teigiame ir nuolat aiškiname, kad sportinis ar komercinis pokeris yra proto žaidimas, kuriame ilgame laikotarpyje neišvengiamai triumfuos įgūdžiai, o viename ar keliuose turnyruose gali laimėti ir tas, kuriam tiesiog pasiseks.

Pažiūrėkime, ką turime mūsų metų reitingo viršūnėje – absoliučiu reitingo nugalėtoju iš daugiau kaip 500 reitinguotų žaidėjų tapo žinomas pokerio veteranas ir profesionalas Darius „Herkus“ Venckus, trečiąją vietą užėmė dar vienas profesionalas – kaunietis ir Kauno sportinio pokerio asociacijos prezidentas Vytautas „Begalybė“ Milbutas, o trisdešimtuke randame dar ne vieną pokerio bendruomenėje žinomą pavardą, tame tarpe ir mane patį. 
 
Ar buvo nesutarimų su Valstybine lošimų priežiūros komisija?
Absoliučiai jokių. Nuo pat federacijos veiklos pradžios mes išsiaiškinome veiklos principus ir tikrai griežtai laikėmės savo taisyklių. Nei viename LSPF turnyre nedalyvavo nepilnamečiai, ir nei viename turnyre nebuvo žaidžiama iš pinigų. Turnyro direktoriai ir apsauga stebėdavo, kad netgi vasaros stovykloje ar vakarėliuose niekam nekiltų pagundų žaisti nelegalų pokerį. Visi puikiai žinojo, kokios nemalonios sankcijos, suprato, jog federacija nedvejodama jas taikys ir per visus praėjusius metus metus nekilo jokių problemų. Tikiuosi, taip bus ir šiemet.
 

LSPF skelbia, jog savo turnyruose neteikia piniginių prizų. Bet prizai yra nemažai kainuojantys bilietai į turnyrus, kuriuose žaidžiama iš pinigų. Kaip tai paaiškintum?

LSPF turi rėmėjus, kurių veikla – ir nemokamų sportinio pokerio turnyrų, ir komercinio pokerio turnyrų organizavimas. Pati LSPF piniginių prizų neteikia, o rėmėjai praėjusiais buvo nusprendę, jog kai kurių turnyrų nugalėtojams dovanos kelionę, o taip pat suteiks vienkartinę paramą turnyre. Paramos sąlygos jau pačių rėmėjų ir laimėtojo susitarimo reikalas, tačiau LSPF turi raštišką patikinimą, jog jokiam mūsų nariui tikrai nereikės rizikuoti savo pinigais nei viename pokerio turnyre – sportiniame ar komerciniame.
 

Nemažai Lietuvos atstovų šiemet laimėjo nemažas sumas tarptautiniuose turnyruose. Ar, pavyzdžiui, Europos pokerio turo ar Pasaulio pokerio serijos dalyvius galima vadinti sportinio pokerio žaidėjais?

Atskirkime du dalykus – sportinį ir komercinį pokerį. Sportinį pokerį reglamentuoja visai kiti teisės aktai ir LSPF yra atskaitinga Kūno kultūros ir sporto departementui. Komercinio pokerio turnyrus organizuoja verslininkai ir juos dalyvaujantys žaidėjai žaidžia komercinį pokerį. Nuo sportinio pokerio komercinis pokeris skiriasi dviem esminiais aspektais – komerciniame pokeryje žaidėjai rizikuoja savo pinigais ir gali laimėti pinigų, o sportiniame pokeryje to nėra.
 

LSPF paskelbė, jog nuo kitų metų jos nariais galės tapti žaidėjai nuo 18 metų. Ar tai nepaskatins jaunimo nerti į azartinius lošimus?

Atvirkščiai – mes sulaukėme daug klausimų, kodėl sportiniam pokeriui, kuris pripažintas Lietuvoje oficialia sporto šaka, yra taikomas toks pat amžiaus cenzas kaip ir komerciniam pokeriui, žaidžiamam lošimo namuose.
 

Visiems atsakėme, jog LSPF taip elgiasi pereinamuoju laikotarpiu, kuriuo ir teoriškai, ir praktiškai buvo demonstruojami skirtumai tarp sportinio ir komercinio pokerio. Dabar sprendimas dėl amžiaus cenzo keitimo dar labiau atitolins sportinį pokerį nuo komercinio. O dėl nėrimo į lošimus – tai galiu pasakyti, jog Lietuvoje yra tikrai nemažai sporto šakų, kur kas artimesnių azartiniams lošimams negu sportinis pokeris – kur yra įpirkos, sėkmės elementas ir laimimi pinigai. Sportiniame pokeryje šito nėra ir nebus. 
 

 

Daugybė žmonių pokerį žaidžia internete. Ar ten irgi sportinis pokeris? Gal LSPF planuoja dalį savo veiklos perkelti į interneto pokerio kambarius?

Pokeris internete irgi skirstomas į dvi rūšis – nemokamą sportinį pokerį ir komercinį, kuriame žaidėjai rizikuoja savo pinigais. Šiemet dalis LSPF nemokamų kviestinių turnyrų vyks nemokamoje internetinio pokerio platformoje.
 

Kaip išvis vertini kalbas, kad sportinio pokerio varžybose įgūdžių įgiję žaidėjai pradės žaisti iš pinigų ir prasiloš?

Vertinu labai aiškiai – jeigu žmoguje yra dominuojantis ludomanijos (priklausomybė nuo azartinių lošimų, - Red.) genas, jis eis į lošimo namus ir ten loš. Komercinis pokeris yra mažesnę grėsmę keliantis žaidimas, kuriame yra tikrai daug saugiklių, apsaugančių nuo prasilošimo – tai ir tie patys įgūdžiai, ir piniginių išteklių valdymo schemos, apie kurias yra parašytos dešimtys knygų ir pačių pokerio organizatorių nesuinteresuotumas atimti iš žaidėjų visus pinigus – jie juk patys nelaimi, o tik pasiima tam tikrą procentą už turnyro organizavimą.
 
Na, o sportinis pokeris, mano nuomone, apskritai atlieka nemažą prevencinį darbą – jeigu žmogus patenkina savo azarto poreikį varžydamasis dėl Lietuvos sportinio pokerio čempiono vardo, o ne sėdėdamas iki paryčių prie lošimo automatų, tai jau didelis sportinio pokerio pliusas. Žinoma, vis dar egzistuoja stereotipai ir nemaža dalis visuomenės nesupranta sportinio pokerio skirtumų nuo azartinių lošimų, tad šiemet LSPF laukia ir šviečiamasis darbas, ir tam tikra vykdoma metodinė programa, galinti apsaugoti turinčius polinkį į patologinį lošimą.
 

Šiemet buvo įteikti sezono prizai Toniai. Gal gali pakomentuoti, kam ir už ką atiteko šie apdovanojimai?

Kadangi vienas iš LSPF idėjos palaikytojų yra pokerio žaidėjas, verslininkas ir sporto mecenatas Antanas Guoga, o jo pokerio pravardė yra TonyG, todėl ir apdovanojimus pavadinome Toniais. Per LSPF metų uždarymo šventę jie atiteko geriausio LSPF turnyro organizatoriams, iniciatyviausiems ir darbščiausiems žmonėms, įspūdingiausio įvykio dalyviams, labiausiai su sportiniu pokeriu susijusioms šou verslo įžymybėms. 
 

Kiekviename turnyre yra prizas – keptuvė. Kam jis atitenka ir kodėl keptuvė?

Komercinio pokerio turnyruose yra terminas – „burbulo berniukas“. Juo tampa žmogus, iškritęs paskutinėje neapmokamoje vietoje. Kadangi sportinio pokerio turnyruose pinigų laimėti negalime, o prizinės vietos apdovanojamos suvenyrais, stalo žaidimais, knygomis ir kitomis smagiomis dovanomis, todėl nusprendėme taip pat paskatinti ir paskutinę neprizinę vietą, įteikdami jai keptuvę. O keptuvė atsirado perskaičius pašiepiančius komentarus internete, esą sportinis pokeris bus žaidžiamas iš sprigtų ir keptuvių.
 

Kokie pagrindiniai LSPF planai kitiems metams, ar bus daug naujovių?

Šiems metams ketiname pateikti kelias naujoves – tikimės dar labiau praplėsti regioninių asociacijų geografiją, nauji sportinio pokerio klubai turėtų atsirasti Utenoje, Marijampolėje ir dar keliuose Lietuvos miestuose. Per pirmą pusmetį LSPF surengs parodomąsias studentų sportinio pokerio varžybas, o nuo naujų mokslo metų – Lietuvos universitetų sportinio pokerio lygą.

Daugiau dėmesio skirsime vietiniams klubams ir jų rengiamoms varžyboms, bet nepamiršime ir nacionalinių sportinio pokerio etapų – jie vyks didžiausiuose Lietuvos miestuose, taip pat pajūryje ir poilsiavietėje prie Aukštaitijos ežerų. LSPF nariai nekantriai laukia vasario vidurio, kai Vilniuje vyks nacionalinis Paslapties Turnyras, kadangi visiems labai įdomu, kokia gi tai paslaptis. Bet kol kas ji ir liks paslaptimi.

O turbūt didžiausia naujiena – tarptautinės sportinio pokerio varžybos. Šiuo metu formuojama Lietuvos sportinio pokerio rinktinė turėtų sužaisti draugiškas rungtynes namuose ir svečiuose su Lenkijos ir Estijos rinktinėmis, derinamos dar keli mačai su kitų šalių sportinio pokerio federacijomis, na o rudenį planuojame pirmąjį tarptautinį sportinio pokerio čempionatą Lietuvoje – „Druskininkai Open 2011“.
 

Ar pernai gruodžio 31 dieną tikėjai, kad 2011-uosius LSPF sutiks nuveikusi tiek darbų?

Turbūt apskritai galima sakyti, jog tokiu metu dar nelabai tikėjome, ar apskritai, kas nors pavyks – ar bus įmanoma įtikinti KKSD, jog sportinis pokeris tinkamas pripažinti sporto šaka, ar rasime entuziastų, norinčių ir mokančių žaisti sportinį pokerį iš pinigų. Pasirodo, kad Lietuvoje tikrai daug kas įmanoma, jeigu turi pakankamai idėjų, noro, iniciatyvos ir užsispyrimo.

 Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas