Lietuvos jėgos trikovės federacija 2019 m. vasario 16 d. 20:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis

Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.

Irkluotojai Graikijoje giedojo Lietuvos himną.
LIF nuotr.
Irkluotojai Graikijoje giedojo Lietuvos himną.
Pūslės ant delnų, žaizdoti pirštai, antiseptinio tepalo rankoms dvelksmas. Tokia yra pirmųjų žiemos treniruočių kaina valtyse kaina Lietuvos irkluotojams, ne vieną dešimtmetį pelnantiems mūsų šaliai medalius ir čempionų vardus pasaulio ir Europos čempionatuose ir olimpiadose. Ne išimtis ir šių metų olimpiečių sporto stovykla Graikijoje, šios šalies pasienyje įsikūrusiame olimpiniame Maratono miestelyje.

Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo žaizdotomis rankomis. 
 
Savaitę – žaizdos, dar vieną – jų gydymas
 
Lietuvos olimpinės irklavimo rinktinės trenerių ir šios sporto šakos veteranų teigimu, pirmųjų dviejų savaičių, po pertraukos sėdus į valtis, realybė nesikeičia daugelį metų. Nors irkluotojai treniruojasi ištisus metus, tačiau pirmieji grybšniai irklais yra rimtas išbandymas plaštakų odai. Tiesa, pūsles irkluotojai gydytis moka, yra įpratę, pūslių gydymosi patirtis irkluotojų bendruomenėje perduodama iš kartos į kartą. 
 
„Pirmiausia – švarios rankos, antiseptiniai tepalai, pleistras prieš treniruotes. Per treniruotes irkluotojų pirštai būna apvynioti daugelyje vietų. Realiai skausmą privalai iškentėti. Tai trunką ne ilgiau kaip savaitę. Vėliau žaizdos užgyja, susiformuoja nuospaudos ir žaizdos nebesusidaro. Savaitę – žaizdos, kitą savaitę jos gydomos, vadinasi, sportinei formai įgyti rankoms prireikia keturiolika dienų“, – aiškina šalies jaunių ir jaunimo irklavimo rinktinės treneris Kęstutis Keblys.
 
Anot trenerio, rankos – vienintelė vieta, kuriai prireikia adaptacijos laiko, irkluotojui sėdus į valtį. Visos kitos kūno dalys irklavimui ruošiamos įvairių žiemos treniruočių metu. 

Dvi intensyvios treniruotės per dieną
 
Nuo vasario 11 dienos mūsų šalies olimpinės suaugusiųjų rinktinės ir jaunimo rinktinės Graikijoje, stovyklauja ir treniruojasi netoli sienos esančiame Maratono miestelyje. Treniruotės vyksta olimpiniame kanale, kuriame vyko 2004 metų vasaros olimpinių žaidynių irklavimo varžybos. Šiuo metu ten veikia geras treniruočių sąlygas turinti irklavimo bazė. Olimpiniame kanale arba bazėje šiuo metu treniruojasi 17 sportininkų, kartu su jais čia yra atvykę ir trys treneriai, o vėliau, praėjus pirmajai treniruočių savaitei, vasario 16-ąją prisijungė ir gydytojas.
 
„Sportininkai pusryčiauja 7 valandą, o jau 8 valandą irkluotojai būna treniruotės vietoje. Pirmoji treniruotė baigiasi 11–12 valandą. Grįžę į viešbutį sportininkai prausiasi, pietauja, šiek tiek pailsi. Antroji treniruotė prasideda 16 valandą ir trunka 3–4 valandas. Jei tik oras ne per daug  vėjuotas, nekelia pernelyg didelių bangų, sportininkai stengiasi treniruotis ant vandens“, – pasakoja treneris K. Keblys.
 
Vasario viduryje oro temperatūra Maratono miestelyje labai nepastovi – svyruoja nuo 6 iki 16 laipsnių Celsijaus. Pavasarėjančio oro palydovas yra ir gūsingas vėjas. Deja, jis nėra pagalbininkas per irkluotojų treniruotes po atviru dangumi.

 
Pasiilgę valčių, nors ir atpratę
 
„Keliaudami į Graikiją, be abejonės, vežamės su savimi valtis. Sklandžiam treniruočių procesui užtikrinti sportininkai vežasi ir dviračius, nes 1–2 kartus per savaitę arba bėgame maratoną, arba sėdame ant dviračių. Komandos vežasi ir sveikatai palaikyti reikiamą medicinos įrangą“, – pasakoja treneris.
 
Anot K. Keblio, dauguma sportininkų būna labai išsiilgę valčių ir labai brangina žiemos treniruotes ant vandens. Tiesa, olimpiečiams savaitę jau teko pasitreniruoti Graikijoje praėjusių metų gruodį, tačiau ir jie jau spėjo pasiilgti irklavimo. 
 
„Visi jaučia, kad yra šiek tiek atpratę ir kad jiems reikia laiko susigrąžinti tikrąjį valties, vandens ir kitų gamtos sąlygų pojūtį. Pirmosios savaitės treniruotės neapsieina be pūslių. Čia atvykome dirbti. Tačiau kartais, atsižvelgiant į tai, kaip jaučiasi komanda, sportininkams suteikiamas pusdienio ar – rečiau – dienos poilsis. Ypatingų pramogų čia mes neturime ir neorganizuojame. Didžiausia pramoga – kelionė į prekybos centrą, kur paprasčiausiai ramiai pasivaikštome. Kai esi nusivaręs nuo kojų per dvi treniruotes, užtenka pakeisti aplinką“, – pasakoja treneris. 
 
Irkluotojų treniruotės Graikijoje truks iki kovo 2-osios. Kovo 3-iąją sportininkai grįžta namo. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas