Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 16 d. 11:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas

Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.

Klaipėdos komanda.
Simonos Ščegol nuotr.
Klaipėdos komanda.
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate vyksta trečio turo kovos, o kovo 9 d. prasidės atkrintamosios varžybos. Pusfinalio susitikimų pradžia - kovo 23 d. o Lietuvos moterų ir vyrų tinklinio čempionato finalinis turnyras numatytas balandžio 12-14 d. Jonavoje. 

Vyrų čempionate ypač sėkmingai žaidžia Klaipėdos „Amber Queen“ komanda, kuri šiuo metu yra lyderė, o vienu tašku nuo jos atsilieka Kelmės „Etovis“ . 

„Sezono pradžioje planavome medalius, neįvardijant jų spalvos, o dabar matome, kad galime pakovoti ir dėl pirmos ar antros vietos.  Einame šio tikslo link. Jei viskas klostysis panašiai, kaip dabar vyksta čempionatas, finale aukso vardų turėtume susitikti su gerai subalansuotu „Etoviu“.  Kelmiškiai turi puikių žaidėjų, sukaupę daugiau nei mes patirties, puoselėja gražias tinklinio tradicijas“, - sako „Amber Queen“  komandos vadovas, Lietuvos ir Olandijos statybų bendrovės „Geosintetika“ direktorius  Salvijus Paškauskas.  
 
Jis didelis ne tik tinklinio, bet ir buriavimo entuziastas. Kaip pats sako, tinklinį senjorų komandoje mėgėjiškai žaidžia nuo rugsėjo iki gegužės, o po to buriuoja, skrieja burlentėmis ir jėgos aitvarais.   

„Amber Queen“ komanda apie save prakalbo praėjusiais metais, kai debiutavo  Lietuvos vyrų tinklinio čempionate ir užėmė penktą vietą bei laimėjo Lietuvos tinklinio federacijos Didžiąją taurę. Kaip pavyko suburti tokio  lygio komandą?, - paklausėme S. Paškausko.  
Komanda suburta mano vadovaujamo sporto klubo „Pajūrio tinklinis“ iniciatyva. Kai tuometė mūsų komanda RELAX  laimėjo uostamiesčio 2016-2017–ųjų tinklinio čempionatą, pradėjome galvoti, o kodėl mums nepabandyti jėgų Lietuvos aukščiausios lygos čempionate.

Kaip tarėme, taip padarėme. Pirmasis blynas neprisvilo, komanda pateisino viltis. Praėjusiais metais miesto savivaldybė mums dar neskyrė pinigų ir tai normalu, nes norėjo pažiūrėti, kas mes tokie. 

Šiemet savivaldybė komandai skyrė jau beveik 20 tūkst. eurų. Tai penktadalis „Amber Queen“  planuojamo biudžeto. 
 
Mums remia bendrovės „Klaipėdos baldai“, „Amber Queen“, „Arlanga“,  „Geosintetika“, „Klaipėdos energija“, o informaciniai rėmėjai yra dienraštis „Klaipėda“ ir radijo stotis „Laluna“. 

Finansavimas – vienas didžiausių mūsų rūpesčių. Kai jis bus pakankamas, tada bus galima galvoti ir apie geresnius žaidėjus, galėsime didinti transporto kaštus, žaisti ne tik Lietuvos čempionate, bet ir Baltijos lygoje. Dabar, kai komanda sėkmingai žaidžia, rungtynių, tikriausiai  susirenka žiūrėti daug žiūrovų?   
Treniruojamės ir žaidžiame sporto salėje Pilies gatvėje arba Sporto rūmuose, tas sporto bazes mes nuomojamės. 
 
„Amber Queen“ vyrų tinklinio komandos dėka tinklinio populiarumas uostamiestyje labai išaugo, rungtynių susirenka žiūrėti pakankamai daug miestiečių.

Atsiranda ir didesnė vaikų motyvacija lankyti tinklinio pratybas, išmokti žaisti taip, kaip geriausi komandos tinklininkai.      

Kiek komandoje žaidžia tikrųjų klaipėdiečių ir kiek iš kitų miestų?
Komandoje iš 14 žaidėjų 10 yra klaipėdiečių ir keturi vilniečiai – Artūras Vincelovičius, Artūras Vasiljevas, Robertas Juchnevičius ir Tomas Staševičius. Mūsų komandos žaidėjų amžius – nuo 18 iki 33 metų. 
 
Du klaipėdiečiai – Audrius Knašas ir Tadas Rasiukas – studijuoja Lietuvos sporto universitete ir juos prikalbinome atstovauti mūsų komandai. 

Klaipėdoje prieš kokius penkerius metus įkurta Tinklinio akademija, kurioje vaikus treniruoja trys treneriai, veikia Tinklinio asociacija, klubas „Pajūrio tinklinis“.  

Manau, kad ateityje akademijoje išaugs talentingų žaidėjų, kurie papildys reprezentacinės komandos gretas. 

Komandą patikėta treniruoti Paului Nesui. Kaip šis treneris atsidūrė ekipoje?
Jis – buvęs tinklininkas, Sankt Peterburge baigė tinklinio mokslus. Sukūrė šeimą su klaipėdiete Ina, kuri irgi žaidė tinklinį. Treneris nemažai laiko gyveno Norvegijoje, turi šios šalies pilietybę, sukaupęs didelę trenerio patirtį. 
 
P. Nesas dirbo ir Švedijoje, Norvegijoje. Klaipėdoje jis dažnai ateidavo pasižiūrėti ir mūsų rungtynių. Susižainę su šiuo specialistu pasiūlėme padirbėti su mūsų komanda.     

Kokie tolesni jūsų komandos planai?
Visą laiką sakau, kad, norint pritraukti rėmėjų, reikia save parodyti. Stengiamės tai daryti maksimaliai ir į mūsų komandą daug rimčiau pradeda žiūrėti miesto savivaldybė bei rėmėjai. Ir tai natūralu. 
 
Jeigu ir toliau taip sėkmingai žaisime, tobulėsime, tai ir rėmėjai dosniau parems. Jeigu turėsime pakankamą finansavimą, norėtume žaisti Baltijos lygoje. 
 
Mums jau šį sezoną siūlė joje žaisti, tačiau pasakiau „ne“.  Kol mes palypėję ant to vieno laiptelio ilgiau nepabūsime, tol jo neperšoksime. Ir taip mes pakankamai dideliais žingsniais einame į priekį.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
Lietuviai tikisi mažiausiai penkių medalių
2019 03 20
Turnyras
Vilniuje prasideda pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Jame Lietuvos garbę gins 26 boksininkai.
„Grand Slam“ varžybose – bronza
2019 03 18
Dziudo
Jekaterinburge (Rusija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre bronzos medalį iškovojo lietuvė Sandra Jablonskytė.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
2019 03 21
Žvilgsnis

Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
Greičiausias pajėgiausioje klasėje
2019 03 19
Moto
Alžyre vykstančio „Tuareg“ ralio antrajame etape pergalę pasiekė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas.
 
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Asmeninis rekordas pakilti nepadėjo
2019 03 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasaulio čempionate liko 38-ta, rusai pagerino pasaulio rekordą.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas