Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 16 d. 11:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas

Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.

Klaipėdos komanda.
Simonos Ščegol nuotr.
Klaipėdos komanda.
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate vyksta trečio turo kovos, o kovo 9 d. prasidės atkrintamosios varžybos. Pusfinalio susitikimų pradžia - kovo 23 d. o Lietuvos moterų ir vyrų tinklinio čempionato finalinis turnyras numatytas balandžio 12-14 d. Jonavoje. 

Vyrų čempionate ypač sėkmingai žaidžia Klaipėdos „Amber Queen“ komanda, kuri šiuo metu yra lyderė, o vienu tašku nuo jos atsilieka Kelmės „Etovis“ . 

„Sezono pradžioje planavome medalius, neįvardijant jų spalvos, o dabar matome, kad galime pakovoti ir dėl pirmos ar antros vietos.  Einame šio tikslo link. Jei viskas klostysis panašiai, kaip dabar vyksta čempionatas, finale aukso vardų turėtume susitikti su gerai subalansuotu „Etoviu“.  Kelmiškiai turi puikių žaidėjų, sukaupę daugiau nei mes patirties, puoselėja gražias tinklinio tradicijas“, - sako „Amber Queen“  komandos vadovas, Lietuvos ir Olandijos statybų bendrovės „Geosintetika“ direktorius  Salvijus Paškauskas.  
 
Jis didelis ne tik tinklinio, bet ir buriavimo entuziastas. Kaip pats sako, tinklinį senjorų komandoje mėgėjiškai žaidžia nuo rugsėjo iki gegužės, o po to buriuoja, skrieja burlentėmis ir jėgos aitvarais.   

„Amber Queen“ komanda apie save prakalbo praėjusiais metais, kai debiutavo  Lietuvos vyrų tinklinio čempionate ir užėmė penktą vietą bei laimėjo Lietuvos tinklinio federacijos Didžiąją taurę. Kaip pavyko suburti tokio  lygio komandą?, - paklausėme S. Paškausko.  
Komanda suburta mano vadovaujamo sporto klubo „Pajūrio tinklinis“ iniciatyva. Kai tuometė mūsų komanda RELAX  laimėjo uostamiesčio 2016-2017–ųjų tinklinio čempionatą, pradėjome galvoti, o kodėl mums nepabandyti jėgų Lietuvos aukščiausios lygos čempionate.

Kaip tarėme, taip padarėme. Pirmasis blynas neprisvilo, komanda pateisino viltis. Praėjusiais metais miesto savivaldybė mums dar neskyrė pinigų ir tai normalu, nes norėjo pažiūrėti, kas mes tokie. 

Šiemet savivaldybė komandai skyrė jau beveik 20 tūkst. eurų. Tai penktadalis „Amber Queen“  planuojamo biudžeto. 
 
Mums remia bendrovės „Klaipėdos baldai“, „Amber Queen“, „Arlanga“,  „Geosintetika“, „Klaipėdos energija“, o informaciniai rėmėjai yra dienraštis „Klaipėda“ ir radijo stotis „Laluna“. 

Finansavimas – vienas didžiausių mūsų rūpesčių. Kai jis bus pakankamas, tada bus galima galvoti ir apie geresnius žaidėjus, galėsime didinti transporto kaštus, žaisti ne tik Lietuvos čempionate, bet ir Baltijos lygoje. Dabar, kai komanda sėkmingai žaidžia, rungtynių, tikriausiai  susirenka žiūrėti daug žiūrovų?   
Treniruojamės ir žaidžiame sporto salėje Pilies gatvėje arba Sporto rūmuose, tas sporto bazes mes nuomojamės. 
 
„Amber Queen“ vyrų tinklinio komandos dėka tinklinio populiarumas uostamiestyje labai išaugo, rungtynių susirenka žiūrėti pakankamai daug miestiečių.

Atsiranda ir didesnė vaikų motyvacija lankyti tinklinio pratybas, išmokti žaisti taip, kaip geriausi komandos tinklininkai.      

Kiek komandoje žaidžia tikrųjų klaipėdiečių ir kiek iš kitų miestų?
Komandoje iš 14 žaidėjų 10 yra klaipėdiečių ir keturi vilniečiai – Artūras Vincelovičius, Artūras Vasiljevas, Robertas Juchnevičius ir Tomas Staševičius. Mūsų komandos žaidėjų amžius – nuo 18 iki 33 metų. 
 
Du klaipėdiečiai – Audrius Knašas ir Tadas Rasiukas – studijuoja Lietuvos sporto universitete ir juos prikalbinome atstovauti mūsų komandai. 

Klaipėdoje prieš kokius penkerius metus įkurta Tinklinio akademija, kurioje vaikus treniruoja trys treneriai, veikia Tinklinio asociacija, klubas „Pajūrio tinklinis“.  

Manau, kad ateityje akademijoje išaugs talentingų žaidėjų, kurie papildys reprezentacinės komandos gretas. 

Komandą patikėta treniruoti Paului Nesui. Kaip šis treneris atsidūrė ekipoje?
Jis – buvęs tinklininkas, Sankt Peterburge baigė tinklinio mokslus. Sukūrė šeimą su klaipėdiete Ina, kuri irgi žaidė tinklinį. Treneris nemažai laiko gyveno Norvegijoje, turi šios šalies pilietybę, sukaupęs didelę trenerio patirtį. 
 
P. Nesas dirbo ir Švedijoje, Norvegijoje. Klaipėdoje jis dažnai ateidavo pasižiūrėti ir mūsų rungtynių. Susižainę su šiuo specialistu pasiūlėme padirbėti su mūsų komanda.     

Kokie tolesni jūsų komandos planai?
Visą laiką sakau, kad, norint pritraukti rėmėjų, reikia save parodyti. Stengiamės tai daryti maksimaliai ir į mūsų komandą daug rimčiau pradeda žiūrėti miesto savivaldybė bei rėmėjai. Ir tai natūralu. 
 
Jeigu ir toliau taip sėkmingai žaisime, tobulėsime, tai ir rėmėjai dosniau parems. Jeigu turėsime pakankamą finansavimą, norėtume žaisti Baltijos lygoje. 
 
Mums jau šį sezoną siūlė joje žaisti, tačiau pasakiau „ne“.  Kol mes palypėję ant to vieno laiptelio ilgiau nepabūsime, tol jo neperšoksime. Ir taip mes pakankamai dideliais žingsniais einame į priekį.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas