Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 16 d. 11:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas

Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.

Klaipėdos komanda.
Simonos Ščegol nuotr.
Klaipėdos komanda.
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate vyksta trečio turo kovos, o kovo 9 d. prasidės atkrintamosios varžybos. Pusfinalio susitikimų pradžia - kovo 23 d. o Lietuvos moterų ir vyrų tinklinio čempionato finalinis turnyras numatytas balandžio 12-14 d. Jonavoje. 

Vyrų čempionate ypač sėkmingai žaidžia Klaipėdos „Amber Queen“ komanda, kuri šiuo metu yra lyderė, o vienu tašku nuo jos atsilieka Kelmės „Etovis“ . 

„Sezono pradžioje planavome medalius, neįvardijant jų spalvos, o dabar matome, kad galime pakovoti ir dėl pirmos ar antros vietos.  Einame šio tikslo link. Jei viskas klostysis panašiai, kaip dabar vyksta čempionatas, finale aukso vardų turėtume susitikti su gerai subalansuotu „Etoviu“.  Kelmiškiai turi puikių žaidėjų, sukaupę daugiau nei mes patirties, puoselėja gražias tinklinio tradicijas“, - sako „Amber Queen“  komandos vadovas, Lietuvos ir Olandijos statybų bendrovės „Geosintetika“ direktorius  Salvijus Paškauskas.  
 
Jis didelis ne tik tinklinio, bet ir buriavimo entuziastas. Kaip pats sako, tinklinį senjorų komandoje mėgėjiškai žaidžia nuo rugsėjo iki gegužės, o po to buriuoja, skrieja burlentėmis ir jėgos aitvarais.   

„Amber Queen“ komanda apie save prakalbo praėjusiais metais, kai debiutavo  Lietuvos vyrų tinklinio čempionate ir užėmė penktą vietą bei laimėjo Lietuvos tinklinio federacijos Didžiąją taurę. Kaip pavyko suburti tokio  lygio komandą?, - paklausėme S. Paškausko.  
Komanda suburta mano vadovaujamo sporto klubo „Pajūrio tinklinis“ iniciatyva. Kai tuometė mūsų komanda RELAX  laimėjo uostamiesčio 2016-2017–ųjų tinklinio čempionatą, pradėjome galvoti, o kodėl mums nepabandyti jėgų Lietuvos aukščiausios lygos čempionate.

Kaip tarėme, taip padarėme. Pirmasis blynas neprisvilo, komanda pateisino viltis. Praėjusiais metais miesto savivaldybė mums dar neskyrė pinigų ir tai normalu, nes norėjo pažiūrėti, kas mes tokie. 

Šiemet savivaldybė komandai skyrė jau beveik 20 tūkst. eurų. Tai penktadalis „Amber Queen“  planuojamo biudžeto. 
 
Mums remia bendrovės „Klaipėdos baldai“, „Amber Queen“, „Arlanga“,  „Geosintetika“, „Klaipėdos energija“, o informaciniai rėmėjai yra dienraštis „Klaipėda“ ir radijo stotis „Laluna“. 

Finansavimas – vienas didžiausių mūsų rūpesčių. Kai jis bus pakankamas, tada bus galima galvoti ir apie geresnius žaidėjus, galėsime didinti transporto kaštus, žaisti ne tik Lietuvos čempionate, bet ir Baltijos lygoje. Dabar, kai komanda sėkmingai žaidžia, rungtynių, tikriausiai  susirenka žiūrėti daug žiūrovų?   
Treniruojamės ir žaidžiame sporto salėje Pilies gatvėje arba Sporto rūmuose, tas sporto bazes mes nuomojamės. 
 
„Amber Queen“ vyrų tinklinio komandos dėka tinklinio populiarumas uostamiestyje labai išaugo, rungtynių susirenka žiūrėti pakankamai daug miestiečių.

Atsiranda ir didesnė vaikų motyvacija lankyti tinklinio pratybas, išmokti žaisti taip, kaip geriausi komandos tinklininkai.      

Kiek komandoje žaidžia tikrųjų klaipėdiečių ir kiek iš kitų miestų?
Komandoje iš 14 žaidėjų 10 yra klaipėdiečių ir keturi vilniečiai – Artūras Vincelovičius, Artūras Vasiljevas, Robertas Juchnevičius ir Tomas Staševičius. Mūsų komandos žaidėjų amžius – nuo 18 iki 33 metų. 
 
Du klaipėdiečiai – Audrius Knašas ir Tadas Rasiukas – studijuoja Lietuvos sporto universitete ir juos prikalbinome atstovauti mūsų komandai. 

Klaipėdoje prieš kokius penkerius metus įkurta Tinklinio akademija, kurioje vaikus treniruoja trys treneriai, veikia Tinklinio asociacija, klubas „Pajūrio tinklinis“.  

Manau, kad ateityje akademijoje išaugs talentingų žaidėjų, kurie papildys reprezentacinės komandos gretas. 

Komandą patikėta treniruoti Paului Nesui. Kaip šis treneris atsidūrė ekipoje?
Jis – buvęs tinklininkas, Sankt Peterburge baigė tinklinio mokslus. Sukūrė šeimą su klaipėdiete Ina, kuri irgi žaidė tinklinį. Treneris nemažai laiko gyveno Norvegijoje, turi šios šalies pilietybę, sukaupęs didelę trenerio patirtį. 
 
P. Nesas dirbo ir Švedijoje, Norvegijoje. Klaipėdoje jis dažnai ateidavo pasižiūrėti ir mūsų rungtynių. Susižainę su šiuo specialistu pasiūlėme padirbėti su mūsų komanda.     

Kokie tolesni jūsų komandos planai?
Visą laiką sakau, kad, norint pritraukti rėmėjų, reikia save parodyti. Stengiamės tai daryti maksimaliai ir į mūsų komandą daug rimčiau pradeda žiūrėti miesto savivaldybė bei rėmėjai. Ir tai natūralu. 
 
Jeigu ir toliau taip sėkmingai žaisime, tobulėsime, tai ir rėmėjai dosniau parems. Jeigu turėsime pakankamą finansavimą, norėtume žaisti Baltijos lygoje. 
 
Mums jau šį sezoną siūlė joje žaisti, tačiau pasakiau „ne“.  Kol mes palypėję ant to vieno laiptelio ilgiau nepabūsime, tol jo neperšoksime. Ir taip mes pakankamai dideliais žingsniais einame į priekį.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai iškovojo keliones savo klasėms
2019 05 25
Pirmą kartą surengtame Lietuvos mokyklų 3x3 čempionate Komandą turėjo sudaryti mažiausiai dvi mergaitės ir daugiausiai trys berniukai.
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
2019 05 25
Veidas
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Kelyje į finalą “Rytas” nušlavė “Neptūną”
2019 05 24
LKL
Audringomis emocijomis paženklintame pusfinalio mače "Rytas" nepaliko vilčių "Neptūnui" ir tiesiausiu keliu žengė į finalą, kur jo jau laukia "Žalgiris".
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuvės viltis sumindė žirgas
2019 05 25
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės ketvirtajame etape Prahoje (Čekija) Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą.
Dėl titulų kovojo 60 moterų ir 65 vyrai
2019 05 25
Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Absoliučiais čempionais tapo G.Bražaitė ir Ž.Stanulis.
Lietuviui – Pasaulio taurės bronza
2019 05 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Artūras Seja Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose Lenkijoje nusileido tik olimpiniam čempionui ir vicečempionui.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas