Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 13 d. 15:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys

Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.

A.Glebauskas.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Glebauskas.
   
Kovo 1-3 d. Glazge vyks Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kurio normatyvus jau yra įvykdę 8 Lietuvos sportininkai. Tarp jų – ir šuolininkas į aukštį 24-erių kaunietis Adrijus Glebauskas. 
 
Trenerių Audros Gavelytės ir Algio Baranausko auklėtinio geriausias rezultatas uždaroje patalpoje yra 220 cm, o stadione – 226 cm. 

Labai svarbus A. Glebauskui bus šį ketvirtadienį Šiauliuose prasidėsiantis Lietuvos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame jis nusiteikęs siekti gero rezultato.  

Šį sezoną esi peršokęs 218 cm, tikriausiai šiuo rezultatu nepasitenkinsi. Koks tavo žiemos sezono tikslas?
Prieš prasidedant žiemos sezonui pagrindinis tikslas buvo Europos uždarų patalpų čempionatas Glazge ir patekimas į finalines varžybas. 
 
Kadangi po vasarą vykusio Europos čempionato Berlyne turėjau kelio problemų, teko gydytis, nukentėjo pasirengimas žiemos startams. 

Rudenį netgi teko atsisakyti kai kurių sprinto treniruočių, jautėsi greičio stoka. Tačiau dabar, atrodo, viskas jau gerai.   

Iki Europos čempionato dalyvausiu Lietuvos uždarų patalpų čempionate ir „Cosma“ taurės varžybose. 

Priklausomai nuo to, kaip pasirodysiu šiose varžybose, tarkime, peršoksiu 220 – 223 cm, o normatyvą dalyvauti Europos čempionate jau esu įvykdęs, bus galima galvoti apie Glazgą. 

Žiemą esu peršokęs 220 cm, tačiau norisi daugiau. 

Mažėja traumų, gerėja mano pasirengimas, todėl esu nusiteikęs optimistiškai ir tikiuosi pasiekti norimą rezultatą.  

Koks rezultatas užtikrintų Europos uždarų patalpų čempiono vardą?
Stebint šuolininkų į aukštį rezultatus, šiemet nesiseka ne man vienam. Geriausiųjų šio sezono uždarų patalpų šuolininkų sąraše dešimtąją vietą užimantis sportininkas yra peršokęs 223 cm. 
 
Sezono lyderis – Baltarusijos šuolininkas į aukštį Maksimas Nedosekovas  (231 cm). Manyčiau, kad Europos čempiono titulą užtikrintų 233 cm, o gal netgi ir didesnis aukštis.   

Keliose varžybose šią žiemą dalyvavai ir ar tau jų pakanka?
Varžybų man pakanka. Žiemos sezoną pradėjau sausio mėnesį Kauno uždarų patalpų čempionatu, jis man buvo labiau treniruočių pobūdžio. 
 
Netrukus po to jėgas bandžiau Vokietijoje, Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose ir Čekijoje. Žiemos sezonas visą laiką būna trumpas ir greitai prabėga.    

Kam didžiausią skiri dėmesį: žiemai ar vasarai? 
Vasarai, kadangi lauks ypač svarbių startų: Europos žaidynės Minske, Europos klubų taurės varžybos, kur atstovausiu „Cosma“, Europos komandų čempionatas, Universiada ir, jeigu įvykdysiu normatyvą (231 cm) arba būsiu atrinktas pagal rezultatą  - pasaulio čempionatas Dohoje. Vasara bus karšta ir įtempta. 
 
Mano planuose – ir Tokijo olimpinės žaidynės, manau, normatyvas, kuris dar nėra paskelbtas, nebus tos aukštas, kaip pasaulio čempionato. 
 

 
Nesėkmingai debiutavai praėjusių metų Europos vasaros čempionate Berlyne, kai neįveikei kvalifikacinio barjero. Ar labai išgyvenai tą nesėkmę?
Daug kas mane bandė guosti, jog tai buvo mano pirmasis čempionatas, kuris ne visiems debiutantams susiklosto sėkmingai. 
 
Visą vasarą rungtyniavau stabiliai, pasiekiau gerų rezultatų, žemiau 220 cm nešokau. Berlyne buvau nusiteikęs kovoti dėl aukštų vietų. Žiūrėjau realiai: jeigu peršokčiau 226 cm ar netgi pagerinčiau savo asmeninį rekordą, tai man galėjo garantuoti netgi vietą penketuke. Tačiau visus mano planus sujaukė nelemta traumelė prieš Europos čempionatą. Berlyne peršokau 216 cm ir buvau 20-as.

Per čempionatą įsitikinau: reikia pakartoti savo geriausią rezultatą ir galima tikrai kovoti dėl aukštų vietų.   

Vasarą esi įveikęs 226 cm, tai trečiasis rezultatas Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje po Rolando Verkio (234 cm) ir Raivydo Stanio (231 cm). Kiek norėtum peršokti?
Visą laiką norėjosi ir dabar norisi kažkodėl įveikti 236 cm. Gal dėl to, kad mašinos numeriai panašūs. Lietuvos rekordas būtų kažkas tokio norimo. 

Jaunystėje Kėdainių r. Šėtos mokykloje žaidei krepšinį, kadangi esi 202 cm ūgio. Ar krepšinis dar egzistuoja tavo gyvenime, nueini  pasižiūrėti „Žalgirio“ rungtynių?
Krepšinįžaidžiau, bet treniruočių nelankiau. Mano kūno kultūros mokytojui ir treneriui Vladui Kiaulakiui nelabai patikdavo, kad jį žaisdavau. 
 
Matydamas, kad iš manęs gali kažkas išaugti, jis mane pradėjo saugoti, pamokyti, jog gal to krepšinio ir nereikia. 

Per daug negalvojau, kas būtų, jeigu būtų. Tačiau nieko nenutiko. Kad ir kur būčiau, „Žalgirio“ rungtynes visada stebiu per televiziją, kartais nueinu pasižiūrėti Eurolygos rungtynių. 

Gal turi mėgstamą krepšininką?
Iš lietuvių labiausiai žaviuosi Domantu Saboniu. Kadangi NBA rungtynės transliuojamos tiesiogiai ir Lietuvos laiku būna naktis, jų nežiūriu. Tačiau kai vyko NBA finalai, treneriams nežinant, ne kartą kėliausi ir žiūrėjau.   
 
Vis dar mokaisi, kaip sekasi studijos?
Baigiau Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro studijas, o dabar Lietuvos sporto universitete siekiu magistro diplomo, studijuoju treniravimo sistemas. Šiemet LSU, ko gero,  man bus sunku baigti, todėl, galbūt pasiimsiu akademines atostogas. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Išleista penktoji „Talentų karta“
2019 06 19
Talentai
Baigėsi penktasis projekto „Talentų karta“ sezonas. Šiame projekte tobulėjo ne tik penkiolikmečiai krepšininkai – vaikinai ir merginos, bet ir treneriai.
Varžovai laimėjo, tik ar sąžiningai
2019 06 19
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė liko per plauką nuo antrosios pergalės pasaulio čempionate, bet ketina pateikti protestą.
Ar išgirs D. Sirvydis savo pavardę?
2019 06 19
NBA
Krepšinio ekspertas R. Paulauskas apie tai, kodėl NBA naujokų biržoje Kanados pilietybę turintis I. Brazdeikis turi daugiau šansų nei D. Sirvydis.
 
„Sūduva“ nori revanšo
2019 06 20
Atranka
Marijampolės „Sūduva“, kurią burtai vėl suvedė su Belgrado „Crvena zvezda“, nori su serbais atsiteisti ir vėl bandyti sukurti naują istorinį įvykį.
„Riteriai“ prieš „Romą“ – tai įmanoma
2019 06 19
Burtai
„Riteriai“ dar nežino savo pirmojo varžovo, tačiau jei pavyktų jį įveikti, antrajame etape – kur kas garsesni vardai: „Roma“, „Hajduk“, „Rangers“.
Vienintelis tikslas – kitas etapas
2019 06 19
Burtai
Po burtų, suvedusių Vilniaus „Žalgirį“ su Budapešto „Honved“, – Mareko Zubo, Deivido Česnauskio ir Sauliaus Mikoliūno mintys.
Nuo Tokijo skyrė vos du centimetrai
2019 06 19
Rekordas
Savaitgalį šalies rekordus pagerino dvi lengvaatletės – L. Jasiūnaitė ir D. Dzindzaletaitė. Livetos džiaugsmą temdė 2 cm – tiek trūko iki Tokijo žaidynių.
Joninių išvakarėse – kojomis aplink marias
2019 06 19
Bėgimas
Birželio 22 d. vyks 48-asis bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“. O viskas prasidėjo 1971-aisiais, kai aplink Elektrėnų marias apibėgo keturi elektrikai.
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
 
Klaipėdos centras – didžiulė tinklinio aikštė
2019 06 20
Paplūdimio tinklinis
Tinklininkei I. Dumbauskaitei yra tekę žaisti ir neįprastose vietose, tarkime, tarp Alpių kalnų, o birželio gale smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė.
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Pagamino konkurentams mašiną ir pralaimėjo
2019 06 20
Ralis
„RR Team“ ekipažas „Rally Žemaitija“ varžybose nusileido tik savo pačių kurtam automobiliui. „RR Team“ galima nugalėti, bet jų pagamintos mašinos – ne.
Tikslas vienas – laimėti
2019 06 19
Moto
Domantą Jazdauską artėjančiame motokroso čempionato etape tenkins tik pergalė. „Važiuojame nugalėti“, – nedaugžodžiavo motociklininkas iš Žemaitijos.
Studentai meta pirštinę vilkams
2019 06 19
1000 km lenktynės
Šiemet „Aurum“ 1006 km lenktynėse pirmą kartą prie starto linijos savo kovinį bolidą išvairuos ambicingi studentai – Kauno technikos kolegijos ekipa.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Išbandymų vieta – Sarajevas
2019 06 19
Atranka
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Sarajeve sieks iškopti į elitinį Europos čempionato divizioną ir pelnyti vietą olimpiniame atrankos turnyre.
Į tikslą – iš 70 metrų
2019 06 19
Šaudymas iš lanko
Lankininkė Inga Timinskienė – apie vėlai atrastą šaudymą iš lanko, planus Minske ir svajonę būti pirma lietuve olimpinėse lankininkų varžybose.
Lenkijoje – karjeros pergalė
2019 06 18
Golfas
Lenkijoje vykusiame golfo profesionalų turnyre triumfavo lietuvis Juozapas Budrikis. Tai pirmoji mūsiškio pergalė per profesionalo karjerą.
 
Tarp jubiliatų – ir Š. Marčiulionis
2019 06 19
Apdovanojimai
LTOK kas mėnesį pagerbiami sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys. Tarp apdovanotų – ir Š. Marčiulionis, kurįs dar gavo 1996 m. žaidynių diplomą.
Minske – medikų repeticija prieš Tokiją
2019 06 19
Žaidynės
5 gydytojai, 2 masažuotojai ir 4 kineziterapeutai. Tokia Lietuvos medikų komanda, pasirengusi padėti mūsų sportininkams ir susistyguoti prieš žaidynes.
J. Šuklino likimas dar nenuspręstas
2019 06 19
Posėdis
Neteko šlovės – neteks ir premijų. Į LTOK susirinkę Vykdomojo komiteto nariai aptarė kanojininko J. Šuklino laimėtų medalių, prizų ir premijų likimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas