Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 13 d. 15:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys

Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.

A.Glebauskas.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Glebauskas.
   
Kovo 1-3 d. Glazge vyks Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kurio normatyvus jau yra įvykdę 8 Lietuvos sportininkai. Tarp jų – ir šuolininkas į aukštį 24-erių kaunietis Adrijus Glebauskas. 
 
Trenerių Audros Gavelytės ir Algio Baranausko auklėtinio geriausias rezultatas uždaroje patalpoje yra 220 cm, o stadione – 226 cm. 

Labai svarbus A. Glebauskui bus šį ketvirtadienį Šiauliuose prasidėsiantis Lietuvos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame jis nusiteikęs siekti gero rezultato.  

Šį sezoną esi peršokęs 218 cm, tikriausiai šiuo rezultatu nepasitenkinsi. Koks tavo žiemos sezono tikslas?
Prieš prasidedant žiemos sezonui pagrindinis tikslas buvo Europos uždarų patalpų čempionatas Glazge ir patekimas į finalines varžybas. 
 
Kadangi po vasarą vykusio Europos čempionato Berlyne turėjau kelio problemų, teko gydytis, nukentėjo pasirengimas žiemos startams. 

Rudenį netgi teko atsisakyti kai kurių sprinto treniruočių, jautėsi greičio stoka. Tačiau dabar, atrodo, viskas jau gerai.   

Iki Europos čempionato dalyvausiu Lietuvos uždarų patalpų čempionate ir „Cosma“ taurės varžybose. 

Priklausomai nuo to, kaip pasirodysiu šiose varžybose, tarkime, peršoksiu 220 – 223 cm, o normatyvą dalyvauti Europos čempionate jau esu įvykdęs, bus galima galvoti apie Glazgą. 

Žiemą esu peršokęs 220 cm, tačiau norisi daugiau. 

Mažėja traumų, gerėja mano pasirengimas, todėl esu nusiteikęs optimistiškai ir tikiuosi pasiekti norimą rezultatą.  

Koks rezultatas užtikrintų Europos uždarų patalpų čempiono vardą?
Stebint šuolininkų į aukštį rezultatus, šiemet nesiseka ne man vienam. Geriausiųjų šio sezono uždarų patalpų šuolininkų sąraše dešimtąją vietą užimantis sportininkas yra peršokęs 223 cm. 
 
Sezono lyderis – Baltarusijos šuolininkas į aukštį Maksimas Nedosekovas  (231 cm). Manyčiau, kad Europos čempiono titulą užtikrintų 233 cm, o gal netgi ir didesnis aukštis.   

Keliose varžybose šią žiemą dalyvavai ir ar tau jų pakanka?
Varžybų man pakanka. Žiemos sezoną pradėjau sausio mėnesį Kauno uždarų patalpų čempionatu, jis man buvo labiau treniruočių pobūdžio. 
 
Netrukus po to jėgas bandžiau Vokietijoje, Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose ir Čekijoje. Žiemos sezonas visą laiką būna trumpas ir greitai prabėga.    

Kam didžiausią skiri dėmesį: žiemai ar vasarai? 
Vasarai, kadangi lauks ypač svarbių startų: Europos žaidynės Minske, Europos klubų taurės varžybos, kur atstovausiu „Cosma“, Europos komandų čempionatas, Universiada ir, jeigu įvykdysiu normatyvą (231 cm) arba būsiu atrinktas pagal rezultatą  - pasaulio čempionatas Dohoje. Vasara bus karšta ir įtempta. 
 
Mano planuose – ir Tokijo olimpinės žaidynės, manau, normatyvas, kuris dar nėra paskelbtas, nebus tos aukštas, kaip pasaulio čempionato. 
 

 
Nesėkmingai debiutavai praėjusių metų Europos vasaros čempionate Berlyne, kai neįveikei kvalifikacinio barjero. Ar labai išgyvenai tą nesėkmę?
Daug kas mane bandė guosti, jog tai buvo mano pirmasis čempionatas, kuris ne visiems debiutantams susiklosto sėkmingai. 
 
Visą vasarą rungtyniavau stabiliai, pasiekiau gerų rezultatų, žemiau 220 cm nešokau. Berlyne buvau nusiteikęs kovoti dėl aukštų vietų. Žiūrėjau realiai: jeigu peršokčiau 226 cm ar netgi pagerinčiau savo asmeninį rekordą, tai man galėjo garantuoti netgi vietą penketuke. Tačiau visus mano planus sujaukė nelemta traumelė prieš Europos čempionatą. Berlyne peršokau 216 cm ir buvau 20-as.

Per čempionatą įsitikinau: reikia pakartoti savo geriausią rezultatą ir galima tikrai kovoti dėl aukštų vietų.   

Vasarą esi įveikęs 226 cm, tai trečiasis rezultatas Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje po Rolando Verkio (234 cm) ir Raivydo Stanio (231 cm). Kiek norėtum peršokti?
Visą laiką norėjosi ir dabar norisi kažkodėl įveikti 236 cm. Gal dėl to, kad mašinos numeriai panašūs. Lietuvos rekordas būtų kažkas tokio norimo. 

Jaunystėje Kėdainių r. Šėtos mokykloje žaidei krepšinį, kadangi esi 202 cm ūgio. Ar krepšinis dar egzistuoja tavo gyvenime, nueini  pasižiūrėti „Žalgirio“ rungtynių?
Krepšinįžaidžiau, bet treniruočių nelankiau. Mano kūno kultūros mokytojui ir treneriui Vladui Kiaulakiui nelabai patikdavo, kad jį žaisdavau. 
 
Matydamas, kad iš manęs gali kažkas išaugti, jis mane pradėjo saugoti, pamokyti, jog gal to krepšinio ir nereikia. 

Per daug negalvojau, kas būtų, jeigu būtų. Tačiau nieko nenutiko. Kad ir kur būčiau, „Žalgirio“ rungtynes visada stebiu per televiziją, kartais nueinu pasižiūrėti Eurolygos rungtynių. 

Gal turi mėgstamą krepšininką?
Iš lietuvių labiausiai žaviuosi Domantu Saboniu. Kadangi NBA rungtynės transliuojamos tiesiogiai ir Lietuvos laiku būna naktis, jų nežiūriu. Tačiau kai vyko NBA finalai, treneriams nežinant, ne kartą kėliausi ir žiūrėjau.   
 
Vis dar mokaisi, kaip sekasi studijos?
Baigiau Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro studijas, o dabar Lietuvos sporto universitete siekiu magistro diplomo, studijuoju treniravimo sistemas. Šiemet LSU, ko gero,  man bus sunku baigti, todėl, galbūt pasiimsiu akademines atostogas. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
LKL mačuose – skirtingi scenarijai
2019 04 20
LKL
„Juventus“ svečiuose be vargo pranoko „Nevėžį“, o „Dzūkija“ savo aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
 
Šiaulietės palaužė Latvijos čempiones
2019 04 21
Baltijos lyga
Praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.
„Palanga“ užvėrė „Stumbrui“ kelią į viršūnę
2019 04 20
A lyga
Į pirmą vietą A lygoje galėję sugrįžti „Stumbro“ futbolininkai svečiuose nusileido „Palangos “ ekipai. „Riteriai“ ir „Atlantas“ sužaidė be įvarčių.
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves
2019 04 21
Ledo ritulys
Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.
Velykas nuspalvino medaliai ir rekordas
2019 04 21
Kalnų slidinėjimas
Andrejus Drukarovas Velykas pasitiko geros nuotaikos, bet neplanuoja užsisėdėti prie švenčių stalo – kitą savaitę vėl laukia varžybos.
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Šiaulietės vėl patyrė nesėkmę
2019 04 21
Žolės riedulys
Europos moterų žolės riedulio Iššūkio taurės turnyre Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ rungsis dėl išlikimo diviziione.
Keturi lietuviai startavo sėkmingai
2019 04 21
Pasaulio čempionatas
Pasaulio stalo teniso čempionate savo pirmuosius varžovus įveikė Rūta Paškauskienė, Kornelija Riliškytė, Alfredas Udra ir Tomas Mikutis.
Ant pakylos - su Lietuvos trispalve
2019 04 21
Buriavimas
Lietuvos jachta "Ambersail 2" užėmė trečiąją vietą prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ buriavimo regatoje.
 
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas