Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 13 d. 09:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Tikslą pasieksime tik visi kartu“

Naujasis Lietuvos vandensvydžio rinktinės ir Elektrėnų „Žaibas“ komandos vyriausiasis treneris Anatolijus Asajevičius džiaugiasi žaidėjų pažanga

A.Asajavičius (viduryje) treniruoja rinktinę ir „Žaibą“.
Elijaus Kniežausko nuotr.
A.Asajavičius (viduryje) treniruoja rinktinę ir „Žaibą“.
Venas geriausių visų laikų vandensvydininkų, o dabar  Lietuvos ir Suomijos bendros įmonės „Savolax“ vadovas Anatolijus Asajavičius mėgstamai sporto šakai paskyrė visą gyvenimą. 

Vandensvydį jis žaidė nuo 11-os. Atstovavo Lietuvai įvairiose tarptautinėse varžybose, žaidė užsienio klubuose. Tapo daugkartiniu Lietuvos čempionu. 

Baigęs aktyviai sportuoti, teisėjavo įvairiose varžybose, dirbo buvusio ilgamečio šalies rinktinės vyriausiojo trenerio Nerijaus Papaurėlio asistentu. 

Praėjusiais metais Lietuvos vandensvydžio federacija (LVF) A.Asajevičių paskyrė Lietuvos rinktinės ir pusiau profesionalios komandos Elektrėnų „Žaibas“ naujuoju treneriu. 

„Man tai buvo labai netikėta. Sutikau ne iš karto. Lietuvoje yra labiau patyrusių trenerių. „Žaibe“ žaidžia kitų trenerių auklėtiniai, aš į šią komandą buvau nuleistas lyg parašiutu. LVF tas pareigas siūlė Nerijui Papaurėliui, Rimvydui Šimanskui, tačiau jie turi savo darbus, dirba sporto mokyklose ir jiems nėra kaip palikti savo vaikų grupių. Todėl komandos vairas ir buvo patikėtas man. Praėjusiais metais sutikau pabandyti ir tas bandomasis laikotarpis tęsiasi iki šių dienų. Kol kas dirbu vienas, asistentų neturiu“, - sako A. Asajavičius.  
 
2018-aisiais LVF prieš Naujuosius metus per posėdį balsavo ir dėl naujų Lietuvos įvairaus amžiaus grupių rinktinių vyr. trenerių paskyrimo. Šalies suaugusiųjų rinktinės vyr. treneriu paskirtas A. Asajavičius, jaunimu (U17) -  N. Papaurėlis, o jaunių (U15) – Tadas  Pašukas.   

Kaip sekasi treniruoti stipriusias šalies komandas?,
- paklausiau A. Asajavičiaus 
Lietuvos rintinę treniruosiu tik nuo šio sezono, iki šiol buvau rinktinės vyriausiojo trenerio N. Papaurėlio ir trenerio T. Pašuko asistentas. 
 
2018-ųjų gegužę su rinktine debiutavau Europos tautų turnyre Prahoje ir tarp 10 komandų užėmėme penktą vietą. 

Darėme tai, ką mokėjome, ką tobulinome per treniruotes ir viską pritaikėme per varžybas.

Dar bandėme jėgas rugsėjo mėnesį vykusiame analogiškame turnyre, kuriame žaidė klubai ir Lietuvai atstovavo mano treniruojamas Elektrėnų „Žaibas“. Tarp 10 komandų užėmėme šeštą vietą ir tuo rezultatu buvome patenkinti. Po atostogų susirinkome treniruotis tik rugpjūčio pradžioje, todėl pritrūkome laiko ir susižaidimo. Penkių savaičių buvo per mažai pasirengti toms varžyboms. 

Šį sezoną Lietuvos rinktinė sezono kovoms pradės rengtis nuo kovo mėnesio, nes pagrindinės Tarptautinės vandensvydžio federacijos varžybos prasidės gegužės mėnesį. 

Pavasarį esame pakviesti dalyvauti olimpinio čempiono Aleksandro Barkalovo taurės turnyre Ukrainoje, kur žais Gruzijos, Turkijos, Ukrainos ir mūsų rinktinės.

Labai džiaugiuosi, kad mumis nuoširdžiai rūpinasi ir padeda LVF prezidentas Andrius Jankūnas bei visa jo komanda. Jie mato, kad mūsų komandos ir rinktinės meistriškumas auga, žaidėjai yra motyvuoti. 

Federacija suteikia galimybę treniruotis baseine Vilniuje ir Elektrėnuose. Žaidėjai gauna maisto papildus, sportinę aprangą, vadovai rūpinasi, kad per turnyrus užsienyje žaidėjams būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos viešbučiuose.       

Kiek kartų per savaitę treniruojasi jūsų vadovaujamas „Žaibas“?
Devynis kartus. Per rytines pratybas sportininkai kaupia ištvermę ir ugdo greitį plaukiodami. Vieni jų treniruojasi prieš darbą, kiti – prieš studijas, treti – prieš pamokas. 
 
Man vadovaujant, vilniečiai plaukia „Fitus“ sporto klube, kauniečiai, padedant treneriui Rimvydui Šimanskui, – „Dainavos“ baseine, o elektrėniškiai, prižiūrimi trenerio Liudo Putrimo – savajame. 

Vakarais penkis kartus per savaitę renkamės į Elektrėnus, kur žaidžiame, mėtome į vartus. 

Komandoje treniruojasi 15 sportininkų, yra trys vartininkai, į ekipą stengiasi patekti jaunimas. 

Dabar, kai vyksta Lietuvos čempionatas ir jame dalyvauja šešios komandos, mano treniruojami „Žaibo“ sportininkai atstovauja savo sporto mokykloms, klubams. Yra keli žaidėjai, kurie nepriklauso jokiai sporto mokyklai, todėl jie patys nusprendė, kurioje komandoje žaisti.   

Jeigu ši pusiau profesionali komanda dalyvautų čempionate ir Lietuvos vandensvydžio taurės varžybose, ji nesulauktų rimtesnės konkurencijos.


 
Ar „Žaibas“ nestokoja varžybų? 
Tikrai ne. Dalyvaujame „Karpatų taurės“ varžybose, kuriose žaidžia Lvovo, Lodzės, Elektrėnų ir Minsko klubai. 
 
Startas buvo duotas Alytuje. Antrojo turo kovos vyks gegužės pradžioje Minske, trečiojo - birželio mėnesį Lenkijoje ir baigiamasis etapas - Lvove rugsėjo mėnesį.  

Su LVF vadovais sutarėme, kad kiekvieną mėnesį „Žaibui“ reikėtų dalyvauti kažkokiame turnyre. Sutikome žaisti Baltarusijos atvirame čempionate, kur pirmo turo kovos vyks vasario 22-24 d., o antrojo - balandžio mėnesį. 

Kovo mėnesį Lodzės klubas mus pakvietė kartu pasitreniruoti ir sužaisti ketverias rungtynes. Kiekvieną mėnesį planuojame dalyvauti viename-dvejuose turnyruose. Per metus – apie 70 rungtynių. 

Esate  įmonės „Savolax“ vadovas, kaip pavyksta suderinti darbą su treniruotėmis ir išvykomis į turnyrus?
Kartais iškyla keblumų, tačiau kolektyvas mane supranta ir leidžia išvykti. Aš neišvažiuoju nuo vidurio savaitės – jeigu išvykstu, tai ketvirtadienį. Į rytinę treniruotę skubu iki darbo pradžios: ji baigiasi 7 val. 45 min. ir 8 val. būnu darbe. 
 
Į Elektrėnus išvykstame po darbo, 18 val.15 min. ir visi renkamės 19 val. Laisvų savaitgalių turiu mažai, asmeniniams reikalams laiko galiu skirti mažai. 

Kaip žaidėjas, buvote didelis autoritetas Lietuvos vandensvydininkams. O kaip treneris?
Manau, kad taip. Kartais su žaidėjais ir pats įšoku į vandenį, su jais dalyvauju plaukimo pratybose, bandau vyrams parodyti savo pavyzdžiu, kaip reikia dirbti, su jais stengiuosi bandyti viską. 
 
Dirbti treneriu patinka. Matau, kad vyrai progresuoja, sausio mėnesį Švedijoje laimėjome Naujametinį turnyrą. Ne taip gerai sekasi žaisti „Karpatų taurės“ turnyre, tačiau jame dalyvauja labai stiprios komandos, Alytuje turėjome pripažinti jų pranašumą. 

Baltarusijos ir Ukrainos vandensvydininkai visą laiką yra visa galva aukštesni už mus, tačiau Alytuje stengėmės, kiek galėjome, žaidėme kovingai ir džiaugiuosi savo vyrais, kurie profesionaliai žiūri į kiekvienas rungtynes. 

Viskas priklausys nuo to, kaip dirbsime. Jeigu visi kartu sieksime bendro tikslo, tai tikrai jį pasieksime.   

Gal kaip žaidėjas sugrįšite į didįjį sportą?
Gal ne. Esu įsitikinęs: jeigu žaisti, tai tik gerai, visa jėga, o ne plūduriuoti  vandenyje. Jeigu negali, savo vietą reikia užleisti jaunimui, kuris ateina talentingas, myli savo pasirinktą sporto šaką. 
 
Į vandensvydį atėjau, būdamas vienuolikos. Kai prieš penkerius metus gavau traumą, nutariau atsisveikinti su sportu, man buvo 46-eri.    
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
„Žalgiris“ neturėjo vargo Šiauliuose
2019 03 24
LKL
Lietuvos vyrų krepšinio lygoje sekmadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje 93:78 (26:18, 23:19, 33:18, 23:11) nugalėjo „Šiaulius“.
Lietuvos rinktine tapo „Gulbelė“
2019 03 24
3x3
Kovo 24-ąją Garliavos sporto ir kultūros centre finišavo dar rudenį prasidėjęs „Hoptrans Winter Open“ 3x3 krepšinio žiemos sezonas.
 
Pirmąją akistatą dėl aukso laimėjo „Vytis“
2019 03 25
Salės futbolas
Per pirmąsias salės futbolo A lygos finalo rungtynes buvo įmušta net 12 įvarčių.
„Žaisti už tėvynę labai malonu“
2019 03 24
Žvilgsnis
Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Mindaugas Palionis: „Kritikuoti yra labai paprasta, tačiau nei vienas žiūrovas nemato kas yra rinktinės viduje“ (VIDEO).
Žalgirietis džiaugėsi sėkme Afrikoje
2019 03 24
Legionierius
„Kauno Žalgirio“ komandos gynėjas Rudinilsonas kartu su Bisau Gvinėjos rinktineškovojo kelialapį į vasarą Egipte vyksiantį Afrikos tautų taurės turnyrą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
Lietuvis sustiprino lyderio poziciją
2019 03 22
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo trečiąjį iš eilės etapą Alžyre vykstančiame „Tuareg“ ralyje.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Lietuvė – greta pirmo dešimtuko
2019 03 24
Orientavimasis
Po dienos pertraukos Švedijoje tęsėsi pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Šeštadienį čempionato dalyviai varžėsi vidutinėje trasoje.
Europos Superlygoje – du Lietuvos klubai
2019 03 23
Amerikietiškas futbolas
„Kaunas Dukes“ ir Vilniaus „Iron Wolves“ žais Lenkijos amerikietiško futbolo asociacijos rengiamame turnyre.
26 sportininkai parsiveža 28 medalius
2019 03 22
Specialioji olimpiada
Vasaros specialiosios olimpiados žaidynėse Lietuvos atstovai iškovojo net 28 medalius. Futbolininkai mače dėl aukso pranoko Brazilijos rinktinę.
 
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas