Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 13 d. 09:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Tikslą pasieksime tik visi kartu“

Naujasis Lietuvos vandensvydžio rinktinės ir Elektrėnų „Žaibas“ komandos vyriausiasis treneris Anatolijus Asajevičius džiaugiasi žaidėjų pažanga

A.Asajavičius (viduryje) treniruoja rinktinę ir „Žaibą“.
Elijaus Kniežausko nuotr.
A.Asajavičius (viduryje) treniruoja rinktinę ir „Žaibą“.
Venas geriausių visų laikų vandensvydininkų, o dabar  Lietuvos ir Suomijos bendros įmonės „Savolax“ vadovas Anatolijus Asajavičius mėgstamai sporto šakai paskyrė visą gyvenimą. 

Vandensvydį jis žaidė nuo 11-os. Atstovavo Lietuvai įvairiose tarptautinėse varžybose, žaidė užsienio klubuose. Tapo daugkartiniu Lietuvos čempionu. 

Baigęs aktyviai sportuoti, teisėjavo įvairiose varžybose, dirbo buvusio ilgamečio šalies rinktinės vyriausiojo trenerio Nerijaus Papaurėlio asistentu. 

Praėjusiais metais Lietuvos vandensvydžio federacija (LVF) A.Asajevičių paskyrė Lietuvos rinktinės ir pusiau profesionalios komandos Elektrėnų „Žaibas“ naujuoju treneriu. 

„Man tai buvo labai netikėta. Sutikau ne iš karto. Lietuvoje yra labiau patyrusių trenerių. „Žaibe“ žaidžia kitų trenerių auklėtiniai, aš į šią komandą buvau nuleistas lyg parašiutu. LVF tas pareigas siūlė Nerijui Papaurėliui, Rimvydui Šimanskui, tačiau jie turi savo darbus, dirba sporto mokyklose ir jiems nėra kaip palikti savo vaikų grupių. Todėl komandos vairas ir buvo patikėtas man. Praėjusiais metais sutikau pabandyti ir tas bandomasis laikotarpis tęsiasi iki šių dienų. Kol kas dirbu vienas, asistentų neturiu“, - sako A. Asajavičius.  
 
2018-aisiais LVF prieš Naujuosius metus per posėdį balsavo ir dėl naujų Lietuvos įvairaus amžiaus grupių rinktinių vyr. trenerių paskyrimo. Šalies suaugusiųjų rinktinės vyr. treneriu paskirtas A. Asajavičius, jaunimu (U17) -  N. Papaurėlis, o jaunių (U15) – Tadas  Pašukas.   

Kaip sekasi treniruoti stipriusias šalies komandas?,
- paklausiau A. Asajavičiaus 
Lietuvos rintinę treniruosiu tik nuo šio sezono, iki šiol buvau rinktinės vyriausiojo trenerio N. Papaurėlio ir trenerio T. Pašuko asistentas. 
 
2018-ųjų gegužę su rinktine debiutavau Europos tautų turnyre Prahoje ir tarp 10 komandų užėmėme penktą vietą. 

Darėme tai, ką mokėjome, ką tobulinome per treniruotes ir viską pritaikėme per varžybas.

Dar bandėme jėgas rugsėjo mėnesį vykusiame analogiškame turnyre, kuriame žaidė klubai ir Lietuvai atstovavo mano treniruojamas Elektrėnų „Žaibas“. Tarp 10 komandų užėmėme šeštą vietą ir tuo rezultatu buvome patenkinti. Po atostogų susirinkome treniruotis tik rugpjūčio pradžioje, todėl pritrūkome laiko ir susižaidimo. Penkių savaičių buvo per mažai pasirengti toms varžyboms. 

Šį sezoną Lietuvos rinktinė sezono kovoms pradės rengtis nuo kovo mėnesio, nes pagrindinės Tarptautinės vandensvydžio federacijos varžybos prasidės gegužės mėnesį. 

Pavasarį esame pakviesti dalyvauti olimpinio čempiono Aleksandro Barkalovo taurės turnyre Ukrainoje, kur žais Gruzijos, Turkijos, Ukrainos ir mūsų rinktinės.

Labai džiaugiuosi, kad mumis nuoširdžiai rūpinasi ir padeda LVF prezidentas Andrius Jankūnas bei visa jo komanda. Jie mato, kad mūsų komandos ir rinktinės meistriškumas auga, žaidėjai yra motyvuoti. 

Federacija suteikia galimybę treniruotis baseine Vilniuje ir Elektrėnuose. Žaidėjai gauna maisto papildus, sportinę aprangą, vadovai rūpinasi, kad per turnyrus užsienyje žaidėjams būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos viešbučiuose.       

Kiek kartų per savaitę treniruojasi jūsų vadovaujamas „Žaibas“?
Devynis kartus. Per rytines pratybas sportininkai kaupia ištvermę ir ugdo greitį plaukiodami. Vieni jų treniruojasi prieš darbą, kiti – prieš studijas, treti – prieš pamokas. 
 
Man vadovaujant, vilniečiai plaukia „Fitus“ sporto klube, kauniečiai, padedant treneriui Rimvydui Šimanskui, – „Dainavos“ baseine, o elektrėniškiai, prižiūrimi trenerio Liudo Putrimo – savajame. 

Vakarais penkis kartus per savaitę renkamės į Elektrėnus, kur žaidžiame, mėtome į vartus. 

Komandoje treniruojasi 15 sportininkų, yra trys vartininkai, į ekipą stengiasi patekti jaunimas. 

Dabar, kai vyksta Lietuvos čempionatas ir jame dalyvauja šešios komandos, mano treniruojami „Žaibo“ sportininkai atstovauja savo sporto mokykloms, klubams. Yra keli žaidėjai, kurie nepriklauso jokiai sporto mokyklai, todėl jie patys nusprendė, kurioje komandoje žaisti.   

Jeigu ši pusiau profesionali komanda dalyvautų čempionate ir Lietuvos vandensvydžio taurės varžybose, ji nesulauktų rimtesnės konkurencijos.


 
Ar „Žaibas“ nestokoja varžybų? 
Tikrai ne. Dalyvaujame „Karpatų taurės“ varžybose, kuriose žaidžia Lvovo, Lodzės, Elektrėnų ir Minsko klubai. 
 
Startas buvo duotas Alytuje. Antrojo turo kovos vyks gegužės pradžioje Minske, trečiojo - birželio mėnesį Lenkijoje ir baigiamasis etapas - Lvove rugsėjo mėnesį.  

Su LVF vadovais sutarėme, kad kiekvieną mėnesį „Žaibui“ reikėtų dalyvauti kažkokiame turnyre. Sutikome žaisti Baltarusijos atvirame čempionate, kur pirmo turo kovos vyks vasario 22-24 d., o antrojo - balandžio mėnesį. 

Kovo mėnesį Lodzės klubas mus pakvietė kartu pasitreniruoti ir sužaisti ketverias rungtynes. Kiekvieną mėnesį planuojame dalyvauti viename-dvejuose turnyruose. Per metus – apie 70 rungtynių. 

Esate  įmonės „Savolax“ vadovas, kaip pavyksta suderinti darbą su treniruotėmis ir išvykomis į turnyrus?
Kartais iškyla keblumų, tačiau kolektyvas mane supranta ir leidžia išvykti. Aš neišvažiuoju nuo vidurio savaitės – jeigu išvykstu, tai ketvirtadienį. Į rytinę treniruotę skubu iki darbo pradžios: ji baigiasi 7 val. 45 min. ir 8 val. būnu darbe. 
 
Į Elektrėnus išvykstame po darbo, 18 val.15 min. ir visi renkamės 19 val. Laisvų savaitgalių turiu mažai, asmeniniams reikalams laiko galiu skirti mažai. 

Kaip žaidėjas, buvote didelis autoritetas Lietuvos vandensvydininkams. O kaip treneris?
Manau, kad taip. Kartais su žaidėjais ir pats įšoku į vandenį, su jais dalyvauju plaukimo pratybose, bandau vyrams parodyti savo pavyzdžiu, kaip reikia dirbti, su jais stengiuosi bandyti viską. 
 
Dirbti treneriu patinka. Matau, kad vyrai progresuoja, sausio mėnesį Švedijoje laimėjome Naujametinį turnyrą. Ne taip gerai sekasi žaisti „Karpatų taurės“ turnyre, tačiau jame dalyvauja labai stiprios komandos, Alytuje turėjome pripažinti jų pranašumą. 

Baltarusijos ir Ukrainos vandensvydininkai visą laiką yra visa galva aukštesni už mus, tačiau Alytuje stengėmės, kiek galėjome, žaidėme kovingai ir džiaugiuosi savo vyrais, kurie profesionaliai žiūri į kiekvienas rungtynes. 

Viskas priklausys nuo to, kaip dirbsime. Jeigu visi kartu sieksime bendro tikslo, tai tikrai jį pasieksime.   

Gal kaip žaidėjas sugrįšite į didįjį sportą?
Gal ne. Esu įsitikinęs: jeigu žaisti, tai tik gerai, visa jėga, o ne plūduriuoti  vandenyje. Jeigu negali, savo vietą reikia užleisti jaunimui, kuris ateina talentingas, myli savo pasirinktą sporto šaką. 
 
Į vandensvydį atėjau, būdamas vienuolikos. Kai prieš penkerius metus gavau traumą, nutariau atsisveikinti su sportu, man buvo 46-eri.    
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas