Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 13 d. 09:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Tikslą pasieksime tik visi kartu“

Naujasis Lietuvos vandensvydžio rinktinės ir Elektrėnų „Žaibas“ komandos vyriausiasis treneris Anatolijus Asajevičius džiaugiasi žaidėjų pažanga

A.Asajavičius (viduryje) treniruoja rinktinę ir „Žaibą“.
Elijaus Kniežausko nuotr.
A.Asajavičius (viduryje) treniruoja rinktinę ir „Žaibą“.
Venas geriausių visų laikų vandensvydininkų, o dabar  Lietuvos ir Suomijos bendros įmonės „Savolax“ vadovas Anatolijus Asajavičius mėgstamai sporto šakai paskyrė visą gyvenimą. 

Vandensvydį jis žaidė nuo 11-os. Atstovavo Lietuvai įvairiose tarptautinėse varžybose, žaidė užsienio klubuose. Tapo daugkartiniu Lietuvos čempionu. 

Baigęs aktyviai sportuoti, teisėjavo įvairiose varžybose, dirbo buvusio ilgamečio šalies rinktinės vyriausiojo trenerio Nerijaus Papaurėlio asistentu. 

Praėjusiais metais Lietuvos vandensvydžio federacija (LVF) A.Asajevičių paskyrė Lietuvos rinktinės ir pusiau profesionalios komandos Elektrėnų „Žaibas“ naujuoju treneriu. 

„Man tai buvo labai netikėta. Sutikau ne iš karto. Lietuvoje yra labiau patyrusių trenerių. „Žaibe“ žaidžia kitų trenerių auklėtiniai, aš į šią komandą buvau nuleistas lyg parašiutu. LVF tas pareigas siūlė Nerijui Papaurėliui, Rimvydui Šimanskui, tačiau jie turi savo darbus, dirba sporto mokyklose ir jiems nėra kaip palikti savo vaikų grupių. Todėl komandos vairas ir buvo patikėtas man. Praėjusiais metais sutikau pabandyti ir tas bandomasis laikotarpis tęsiasi iki šių dienų. Kol kas dirbu vienas, asistentų neturiu“, - sako A. Asajavičius.  
 
2018-aisiais LVF prieš Naujuosius metus per posėdį balsavo ir dėl naujų Lietuvos įvairaus amžiaus grupių rinktinių vyr. trenerių paskyrimo. Šalies suaugusiųjų rinktinės vyr. treneriu paskirtas A. Asajavičius, jaunimu (U17) -  N. Papaurėlis, o jaunių (U15) – Tadas  Pašukas.   

Kaip sekasi treniruoti stipriusias šalies komandas?,
- paklausiau A. Asajavičiaus 
Lietuvos rintinę treniruosiu tik nuo šio sezono, iki šiol buvau rinktinės vyriausiojo trenerio N. Papaurėlio ir trenerio T. Pašuko asistentas. 
 
2018-ųjų gegužę su rinktine debiutavau Europos tautų turnyre Prahoje ir tarp 10 komandų užėmėme penktą vietą. 

Darėme tai, ką mokėjome, ką tobulinome per treniruotes ir viską pritaikėme per varžybas.

Dar bandėme jėgas rugsėjo mėnesį vykusiame analogiškame turnyre, kuriame žaidė klubai ir Lietuvai atstovavo mano treniruojamas Elektrėnų „Žaibas“. Tarp 10 komandų užėmėme šeštą vietą ir tuo rezultatu buvome patenkinti. Po atostogų susirinkome treniruotis tik rugpjūčio pradžioje, todėl pritrūkome laiko ir susižaidimo. Penkių savaičių buvo per mažai pasirengti toms varžyboms. 

Šį sezoną Lietuvos rinktinė sezono kovoms pradės rengtis nuo kovo mėnesio, nes pagrindinės Tarptautinės vandensvydžio federacijos varžybos prasidės gegužės mėnesį. 

Pavasarį esame pakviesti dalyvauti olimpinio čempiono Aleksandro Barkalovo taurės turnyre Ukrainoje, kur žais Gruzijos, Turkijos, Ukrainos ir mūsų rinktinės.

Labai džiaugiuosi, kad mumis nuoširdžiai rūpinasi ir padeda LVF prezidentas Andrius Jankūnas bei visa jo komanda. Jie mato, kad mūsų komandos ir rinktinės meistriškumas auga, žaidėjai yra motyvuoti. 

Federacija suteikia galimybę treniruotis baseine Vilniuje ir Elektrėnuose. Žaidėjai gauna maisto papildus, sportinę aprangą, vadovai rūpinasi, kad per turnyrus užsienyje žaidėjams būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos viešbučiuose.       

Kiek kartų per savaitę treniruojasi jūsų vadovaujamas „Žaibas“?
Devynis kartus. Per rytines pratybas sportininkai kaupia ištvermę ir ugdo greitį plaukiodami. Vieni jų treniruojasi prieš darbą, kiti – prieš studijas, treti – prieš pamokas. 
 
Man vadovaujant, vilniečiai plaukia „Fitus“ sporto klube, kauniečiai, padedant treneriui Rimvydui Šimanskui, – „Dainavos“ baseine, o elektrėniškiai, prižiūrimi trenerio Liudo Putrimo – savajame. 

Vakarais penkis kartus per savaitę renkamės į Elektrėnus, kur žaidžiame, mėtome į vartus. 

Komandoje treniruojasi 15 sportininkų, yra trys vartininkai, į ekipą stengiasi patekti jaunimas. 

Dabar, kai vyksta Lietuvos čempionatas ir jame dalyvauja šešios komandos, mano treniruojami „Žaibo“ sportininkai atstovauja savo sporto mokykloms, klubams. Yra keli žaidėjai, kurie nepriklauso jokiai sporto mokyklai, todėl jie patys nusprendė, kurioje komandoje žaisti.   

Jeigu ši pusiau profesionali komanda dalyvautų čempionate ir Lietuvos vandensvydžio taurės varžybose, ji nesulauktų rimtesnės konkurencijos.


 
Ar „Žaibas“ nestokoja varžybų? 
Tikrai ne. Dalyvaujame „Karpatų taurės“ varžybose, kuriose žaidžia Lvovo, Lodzės, Elektrėnų ir Minsko klubai. 
 
Startas buvo duotas Alytuje. Antrojo turo kovos vyks gegužės pradžioje Minske, trečiojo - birželio mėnesį Lenkijoje ir baigiamasis etapas - Lvove rugsėjo mėnesį.  

Su LVF vadovais sutarėme, kad kiekvieną mėnesį „Žaibui“ reikėtų dalyvauti kažkokiame turnyre. Sutikome žaisti Baltarusijos atvirame čempionate, kur pirmo turo kovos vyks vasario 22-24 d., o antrojo - balandžio mėnesį. 

Kovo mėnesį Lodzės klubas mus pakvietė kartu pasitreniruoti ir sužaisti ketverias rungtynes. Kiekvieną mėnesį planuojame dalyvauti viename-dvejuose turnyruose. Per metus – apie 70 rungtynių. 

Esate  įmonės „Savolax“ vadovas, kaip pavyksta suderinti darbą su treniruotėmis ir išvykomis į turnyrus?
Kartais iškyla keblumų, tačiau kolektyvas mane supranta ir leidžia išvykti. Aš neišvažiuoju nuo vidurio savaitės – jeigu išvykstu, tai ketvirtadienį. Į rytinę treniruotę skubu iki darbo pradžios: ji baigiasi 7 val. 45 min. ir 8 val. būnu darbe. 
 
Į Elektrėnus išvykstame po darbo, 18 val.15 min. ir visi renkamės 19 val. Laisvų savaitgalių turiu mažai, asmeniniams reikalams laiko galiu skirti mažai. 

Kaip žaidėjas, buvote didelis autoritetas Lietuvos vandensvydininkams. O kaip treneris?
Manau, kad taip. Kartais su žaidėjais ir pats įšoku į vandenį, su jais dalyvauju plaukimo pratybose, bandau vyrams parodyti savo pavyzdžiu, kaip reikia dirbti, su jais stengiuosi bandyti viską. 
 
Dirbti treneriu patinka. Matau, kad vyrai progresuoja, sausio mėnesį Švedijoje laimėjome Naujametinį turnyrą. Ne taip gerai sekasi žaisti „Karpatų taurės“ turnyre, tačiau jame dalyvauja labai stiprios komandos, Alytuje turėjome pripažinti jų pranašumą. 

Baltarusijos ir Ukrainos vandensvydininkai visą laiką yra visa galva aukštesni už mus, tačiau Alytuje stengėmės, kiek galėjome, žaidėme kovingai ir džiaugiuosi savo vyrais, kurie profesionaliai žiūri į kiekvienas rungtynes. 

Viskas priklausys nuo to, kaip dirbsime. Jeigu visi kartu sieksime bendro tikslo, tai tikrai jį pasieksime.   

Gal kaip žaidėjas sugrįšite į didįjį sportą?
Gal ne. Esu įsitikinęs: jeigu žaisti, tai tik gerai, visa jėga, o ne plūduriuoti  vandenyje. Jeigu negali, savo vietą reikia užleisti jaunimui, kuris ateina talentingas, myli savo pasirinktą sporto šaką. 
 
Į vandensvydį atėjau, būdamas vienuolikos. Kai prieš penkerius metus gavau traumą, nutariau atsisveikinti su sportu, man buvo 46-eri.    
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai iškovojo keliones savo klasėms
2019 05 25
Pirmą kartą surengtame Lietuvos mokyklų 3x3 čempionate Komandą turėjo sudaryti mažiausiai dvi mergaitės ir daugiausiai trys berniukai.
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
2019 05 25
Veidas
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Kelyje į finalą “Rytas” nušlavė “Neptūną”
2019 05 24
LKL
Audringomis emocijomis paženklintame pusfinalio mače "Rytas" nepaliko vilčių "Neptūnui" ir tiesiausiu keliu žengė į finalą, kur jo jau laukia "Žalgiris".
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuvės viltis sumindė žirgas
2019 05 25
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės ketvirtajame etape Prahoje (Čekija) Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą.
Dėl titulų kovojo 60 moterų ir 65 vyrai
2019 05 25
Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Absoliučiais čempionais tapo G.Bražaitė ir Ž.Stanulis.
Lietuviui – Pasaulio taurės bronza
2019 05 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Artūras Seja Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose Lenkijoje nusileido tik olimpiniam čempionui ir vicečempionui.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas