hockey.lt 2019 m. vasario 12 d. 17:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvis pasirengęs elito lygos šturmui

Lietuvos ledo ritulininkas Emilijus Krakauskas: „Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine.“

E.Krakauskas pasirengęs sugrįžimui į rinktinę.
hockey.lt nuotr.
E.Krakauskas pasirengęs sugrįžimui į rinktinę.
Daugumoje pasaulio lygų reguliarusis čempionato sezonas artėja prie kulminacijos ir klubai jau netrukus pradės svarbiausius savo sezono mačus. Ne išimtis ir antroji pagal pajėgumą Šveicarijos lyga – „Swiss League“, kurioje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas. Jis su „EHC Kloten“ klubu bandys sugrįžti į stipriausią šios šalies lygą. Prieš laukiančias svarbiausias sezono akistatas lietuvis papasakojo apie savo sezoną, nelengvą praėjusių metų patirtį bei ateities tikslus.
 
Nelengva pažintis su žaidėjų nuoma ir „EHC Kloten“ pasitikėjimas
 
Šią vasarą E. Krakauskas turėjo priimti svarbų sprendimą: po šešių metų žaidimo „Biel-Bienne“ klube, kur jis sėkmingai peržengė Šveicarijos jaunių ir jaunimo pirmenybių iššūkius, puolėjas ir klubas nusprendė pasukti skirtingais keliais ir nutraukti bendradarbiavimą. Po išsiskyrimo su pirmąja stotele Šveicarijoje lietuviu pasitikėjo „EHC Kloten“ klubas, kuris žaidėjui ne tik suteikė galimybę įrodyti, kad jis yra vertas žaisti aukščiausiose šios šalies lygose, tačiau ir aiškią rolę, kurios ledo ritulininkui taip trūko praėjusiame sezone bei besąlyginį pasitikėjimą – 21-erių metų ledo ritulininkas nepraleido nė vienos akistatos viso šio sezono metu.
 
Pernai savo pirmajam sezonui ne jaunimo lygmenyje E. Krakauskas buvo išnuomotas kitai „Swiss League“ komandai „HC Ajoie“. Ten žaidėjui sulaukti tvirto vaidmens komandoje nepavyko: jis buvo mėtomas tarp įvairių puolimo trejetų, o neretai net nepatekdavo į rungtynių paraišką bei buvo siunčiamas į trečios pagal pajėgumą Šveicarijos lygos klubą „HC Sion-Nendaz 4 Vallees“. Po tokių nepastovių metų puolėjas neslėpė, jog būtent tvirta rolė naujoje komandoje buvo vienas iš svarbiausių dalykų ir suteikė jam kur kas didesnį pasitikėjimą savimi nei jis turėjo pernai.
 
Praėjęs sezonas iš Kretingos kilusiam žaidėjui atnešė nemažus išbandymus. Tuomet porą sezonų aukščiausioje Šveicarijos jaunimo lygoje tarp rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų tvirtai žengęs lietuvis pagaliau sulaukė dienos, kai jis šioje šalyje nebebuvo laikomas legionieriumi, o tai atvėrė jam naujas karjeros galimybes. Tiesa, „Biel-Bienne“ šanso aukščiausioje šalies lygoje taip greitai žaidėjui suteikti nesiruošė ir lietuviui teko išbandyti šioje šalyje įprastą praktiką, kai perspektyvus ledo ritulininkas yra išsiunčiamas įrodyti savo vertę žemesnės lygos klubuose.
 
Išvykęs įrodinėti savo vertės „Swiss League“ pirmenybėse rungtyniaujančioje „Ajoie“ ekipoje, E. Krakauskas įsitikino, kad nuomoto ledo ritulininko dalia nėra tokia lengva. Lietuvis neslepia, jog į išnuomotą žaidėją žiūrima kiek kitaip, o viso sezono metu jam teko susidurti su dėl šio statuso atsirandančiais iššūkiais.
 
„Skirtumas tarp to, kai esi išnuomotas ir priklausai vienai komandai, jaučiasi labai. Kai esi išnuomotas, tai visą laiką turi būti pasiruošęs bet kurią dieną kovoti už du skirtingus klubus, du skirtingus miestus. Tau gali paskambinti vėlai vakare ir pasakyti, kad rytoj ryte tu turi būti kitos ekipos treniruotėje. Todėl mintimis yra žymiai sunkiau susikoncentruoti į vieną komandą. Taip pat, jeigu turi kokią nors problemą, tada nežinai į ką kreiptis: ar į klubą su kuriuo esi pasirašęs kontraktą, ar į tą, kuriame dabar žaidi. Tai nėra taip lengva“, - atskleidžia Lietuvos ledo ritulio rinktinės narys, kuriam pernai teko sužaisti mačus trijuose skirtinguose klubuose.
 
Tvirtos rolės „Ajoie“ komandoje neturėjimas ir mėtymas per klubus turėjo akivaizdžios įtakos ir puolėjo pasirodymams. Per visą praėjusį sezoną „Swiss League“ pirmenybėse jis surinko vos tris rezultatyvumo balus – tiek pat, kiek jis vos per savaitę 2017-ųjų balandį surinko atstovaudamas Lietuvos rinktinei pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionate Belfaste. Kad E. Krakauskas gali daug daugiau žinojo ne tik mūsų rinktinės gerbėjai, tačiau ir „EHC Kloten“ vadovybė, kuri nepaisydama ne pačio įspūdingiausio debiutinio sezono antrajame pagal pajėgumą Šveicarijos divizione pasiūlė jam dvejų metų sutartį.
 

 
„EHC Kloten“ – netikėtą nuosmukį patyrusi ir naujai suburta komanda
 
„EHC Kloten“ komandai ši vasara iškėlė dar neregėtus iššūkius. Tuomet dar prieš ketvertą metų stipriausios šalies „National League“ finale žaidusi komanda patyrė šokiruojančią nesėkmę: ne tik liko paskutinė lygoje, tačiau ir pralaimėjo kovą dėl išlikimo ir nugarmėjo ten, kur ji nebuvo 57-erius metus – į antrąją šalies lygą.
 
Pasitraukimas į antrąjį šalies divizioną lėmė ir priverstinius pokyčius komandos sudėtyje: kone visi praėjusio sezono lyderiai persikėlė į kitus klubus, o neskaičiuojant kelių progų gavusio jaunimo, „EHC Kloten“ pavyko išsaugoti vos septynis praėjusį sezoną rungtyniavusius ledo ritulininkus, iš kurių dauguma atliko epizodinį vaidmenį. Todėl E. Krakausko ir daugiau nei tuzino kitų į klubą atvykusių žaidėjų šį sezoną laukė nelengva užduotis: ne tik atrasti tarpusavio ryšį tarp naujai suburtos komandos draugų, tačiau ir susidoroti su žmonių požiūriu į tai, kad iš aukštesnės lygos atvykęs klubas turi lengvai traiškyti visus savo varžovus.
 
Pirmojo rimto išbandymo ilgai laukti nereikėjo: pradėjusi sezoną trims pergalėmis iš eilės, „EHC Kloten“ įkrito į duobę bei pralaimėjo net septynis mačus iš eilės. Visgi, vėliau šiam klubui pavyko įrodyti, kad jis yra pasiruošęs varžytis dėl sugrįžimo į aukščiausiąją lygą bei sugrįžti į pergalių kelią ir pirmąjį čempionato ketvertą.
 
„Manau, kad sezoną pradėjome gana neblogai, bet po to turėjome sunkų laikotarpį, kai pralaimėjome septynis mačus iš eilės. Visgi, komanda susiėmė ir vėl atsistojo ant kojų. Manau, kad nėra taip lengva, kai visa komanda yra nauja, ji žaidžia naujoje lygoje ir visi tikisi, kad dabar ji turi prieš visus varžovus laimėti 10:0, nes tas klubas iškrito iš aukščiausios lygos. Apskritai, šiuos metus vertinu labai gerai“, - apie sezoną kalbėjo E. Krakauskas.
 
Paklaustas apie tai, kodėl vienu metu ši ekipa gali patirti septynis pralaimėjimus iš eilės, o vėliau užfiksuoti dar ilgesnę pergalių seriją, mūsų šalies atstovas teigė, jog tokias skirtingas atkarpas lemia daugybė mažų detalių: „Mano manymu tai lemia daug skirtingų mažų dalykų: treniruotės, nusiteikimas, žaidėjų sveikatos būklė, psichologinis spaudimas ir taip toliau. Tačiau svarbiausia esant pralaimėjimų serijai nepalūžti, o su tuo, manau, kad mūsų komanda labai gerai susitvarkė.“
 
Artimiausias tikslas – sugrįžimas į aukščiausią Šveicarijos lygą
 
Prieš čempionato pertrauką ketvirtoje pirmenybių pozicijoje buvusi „EHC Kloten“ komanda laisvą nuo rungtynių savaitę veltui laiko neleido: E. Krakauskui su komandos draugais teko keturios dienos itin sunkių treniruočių, o vėliau žaidėjams buvo suteiktos trys dienos pailsėti nuo ledo ritulio ir atsipūsti. Jau šiandien ši ekipa pradeda svarbiausią sezono dalį: iš pradžių ji žais tris finalines reguliaraus sezono akistatas, kurios gali juos arba pakelti, arba nuleisti pora pozicijų aukščiau. Jau netrukus startuos ir atkrintamosios varžybos, kuriame triumfavęs klubas stos į akistatą su silpniausia „National League“ komanda dėl vietos aukščiausioje šalies lygoje.
 
Apie viso šio kelio perėjimą galvoja ir „EHC Kloten“ komanda, kuri turi puikių argumentų dėl to, kad jai priklauso vieta tarp stipriausių šalies ekipų. Šveicarijos taurėje E. Krakauskas su komandos draugais du kartus įrodė, kad jie nebijo aukščiausioje lygoje lyderiaujančių klubų. Iš pradžių ši ekipa palaužė tuo metu „National League“ pirmavusią „Biel-Bienne“ komandą, o prie pergalės prieš buvusį klubą rezultatyviu perdavimu prisidėjo ir puolėjas iš Lietuvos. Kiek vėliau prieš tokią pačią poziciją tuo metu užėmusią „Zug“ ekipą iki pergalės pritrūko vieno kėlinio: dviejų įvarčių pranašumą panaikinę varžovai galiausiai laimėjo 4:3 ir nutraukė fantastišką „EHC Kloten“ žygį.
 
„Žinoma, kad šie mačai davė didžiulį pasitikėjimą. Juo labiau, kad pergalė prieš „Biel-Bienne“ buvo pasiekta tuo sunkiu laiku, kai lygoje pralaimėjome septynias rungtynes iš eilės, o laimėti rungtynes prieš tuo metu pirmą vietą aukščiausioje lygoje užėmusius varžovus buvo labai didelis pliusas tiek ir žaidėjams, tiek ir visam klubui. Tai visiems buvo kiek netikėta, bet mes įrodėme, kad galime varžytis su bet kokia komanda bei laimėti", - teigė lietuvis.
 
Žiūrėdamas į ateitį, septintą savo sezoną Šveicarijoje rungtyniaujantis lietuvis artimiausiu metu save ir toliau mato šioje šalyje. Dešimt rezultatyvumo balų (4 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai) šį sezoną jau surinkęs puolėjas viliasi pakilti į stipriausią Šveicarijos lygą, o apie kitas šalis pagalvotų tik sėkmės joje atveju.
 
„Kol kas tikrai neplanuoju ar galvoju keisti šalies. Dabar didžiausias tikslas būtų pakilti atgal į aukščiausią lygą ir ten turėti tvirtą vietą komandoje bei būti labai pavojingu puolėju priešininkų komandoms. O po to, jei viskas puikiai sektųsi, tada jau būtų galima pagalvoti ir apie išvykimą kitur“, - atskleidė puolėja,s 2015-2016 metų sezone tapęs pirmuoju lietuviu, debiutavusiu aukščiausioje Šveicarijos lygoje.
 
Lapkritį E. Krakauskas trumpam buvo palikęs savo klubą bei išvyko į Lietuvą ginti šalies garbę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Nors laimėti pirmosios vietos mūsų šalies atstovams nepavyko, puolėjas neslepia, jog naujasis rinktinės treneris Danielis Lacroix jam paliko puikų įspūdį: „Iškart jautėsi, kad treneris atvyko iš aukščiausio lygio ledo ritulio pasaulio ir puikiai žino ką daro.“
 
Į rinktinę puolėjas turėtų sugrįžti jau balandį, tačiau jis neslepia, kad prieš laukiantį istorinį pasirodymą pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione, pirmiausia jam reikia užbaigti pradėtus darbus klube ir su juo prisiminti tą jausmą, kurį jis patyrė su Lietuvos rinktine triumfavęs balandį Kaune vykusiame čempionate: „Kol kas stengiuosi koncentruotis vien į klubą bei į laukiančias atkrintamąsias varžybas. Man tai yra labai svarbu, o tai itin svarbu ir visam klubui. Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine. Dabar tai yra kaip artimiausia svajonė, o po to visomis jėgomis kovosiu ir už savo šalį.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas