hockey.lt 2019 m. vasario 12 d. 17:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvis pasirengęs elito lygos šturmui

Lietuvos ledo ritulininkas Emilijus Krakauskas: „Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine.“

E.Krakauskas pasirengęs sugrįžimui į rinktinę.
hockey.lt nuotr.
E.Krakauskas pasirengęs sugrįžimui į rinktinę.
Daugumoje pasaulio lygų reguliarusis čempionato sezonas artėja prie kulminacijos ir klubai jau netrukus pradės svarbiausius savo sezono mačus. Ne išimtis ir antroji pagal pajėgumą Šveicarijos lyga – „Swiss League“, kurioje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas. Jis su „EHC Kloten“ klubu bandys sugrįžti į stipriausią šios šalies lygą. Prieš laukiančias svarbiausias sezono akistatas lietuvis papasakojo apie savo sezoną, nelengvą praėjusių metų patirtį bei ateities tikslus.
 
Nelengva pažintis su žaidėjų nuoma ir „EHC Kloten“ pasitikėjimas
 
Šią vasarą E. Krakauskas turėjo priimti svarbų sprendimą: po šešių metų žaidimo „Biel-Bienne“ klube, kur jis sėkmingai peržengė Šveicarijos jaunių ir jaunimo pirmenybių iššūkius, puolėjas ir klubas nusprendė pasukti skirtingais keliais ir nutraukti bendradarbiavimą. Po išsiskyrimo su pirmąja stotele Šveicarijoje lietuviu pasitikėjo „EHC Kloten“ klubas, kuris žaidėjui ne tik suteikė galimybę įrodyti, kad jis yra vertas žaisti aukščiausiose šios šalies lygose, tačiau ir aiškią rolę, kurios ledo ritulininkui taip trūko praėjusiame sezone bei besąlyginį pasitikėjimą – 21-erių metų ledo ritulininkas nepraleido nė vienos akistatos viso šio sezono metu.
 
Pernai savo pirmajam sezonui ne jaunimo lygmenyje E. Krakauskas buvo išnuomotas kitai „Swiss League“ komandai „HC Ajoie“. Ten žaidėjui sulaukti tvirto vaidmens komandoje nepavyko: jis buvo mėtomas tarp įvairių puolimo trejetų, o neretai net nepatekdavo į rungtynių paraišką bei buvo siunčiamas į trečios pagal pajėgumą Šveicarijos lygos klubą „HC Sion-Nendaz 4 Vallees“. Po tokių nepastovių metų puolėjas neslėpė, jog būtent tvirta rolė naujoje komandoje buvo vienas iš svarbiausių dalykų ir suteikė jam kur kas didesnį pasitikėjimą savimi nei jis turėjo pernai.
 
Praėjęs sezonas iš Kretingos kilusiam žaidėjui atnešė nemažus išbandymus. Tuomet porą sezonų aukščiausioje Šveicarijos jaunimo lygoje tarp rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų tvirtai žengęs lietuvis pagaliau sulaukė dienos, kai jis šioje šalyje nebebuvo laikomas legionieriumi, o tai atvėrė jam naujas karjeros galimybes. Tiesa, „Biel-Bienne“ šanso aukščiausioje šalies lygoje taip greitai žaidėjui suteikti nesiruošė ir lietuviui teko išbandyti šioje šalyje įprastą praktiką, kai perspektyvus ledo ritulininkas yra išsiunčiamas įrodyti savo vertę žemesnės lygos klubuose.
 
Išvykęs įrodinėti savo vertės „Swiss League“ pirmenybėse rungtyniaujančioje „Ajoie“ ekipoje, E. Krakauskas įsitikino, kad nuomoto ledo ritulininko dalia nėra tokia lengva. Lietuvis neslepia, jog į išnuomotą žaidėją žiūrima kiek kitaip, o viso sezono metu jam teko susidurti su dėl šio statuso atsirandančiais iššūkiais.
 
„Skirtumas tarp to, kai esi išnuomotas ir priklausai vienai komandai, jaučiasi labai. Kai esi išnuomotas, tai visą laiką turi būti pasiruošęs bet kurią dieną kovoti už du skirtingus klubus, du skirtingus miestus. Tau gali paskambinti vėlai vakare ir pasakyti, kad rytoj ryte tu turi būti kitos ekipos treniruotėje. Todėl mintimis yra žymiai sunkiau susikoncentruoti į vieną komandą. Taip pat, jeigu turi kokią nors problemą, tada nežinai į ką kreiptis: ar į klubą su kuriuo esi pasirašęs kontraktą, ar į tą, kuriame dabar žaidi. Tai nėra taip lengva“, - atskleidžia Lietuvos ledo ritulio rinktinės narys, kuriam pernai teko sužaisti mačus trijuose skirtinguose klubuose.
 
Tvirtos rolės „Ajoie“ komandoje neturėjimas ir mėtymas per klubus turėjo akivaizdžios įtakos ir puolėjo pasirodymams. Per visą praėjusį sezoną „Swiss League“ pirmenybėse jis surinko vos tris rezultatyvumo balus – tiek pat, kiek jis vos per savaitę 2017-ųjų balandį surinko atstovaudamas Lietuvos rinktinei pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionate Belfaste. Kad E. Krakauskas gali daug daugiau žinojo ne tik mūsų rinktinės gerbėjai, tačiau ir „EHC Kloten“ vadovybė, kuri nepaisydama ne pačio įspūdingiausio debiutinio sezono antrajame pagal pajėgumą Šveicarijos divizione pasiūlė jam dvejų metų sutartį.
 

 
„EHC Kloten“ – netikėtą nuosmukį patyrusi ir naujai suburta komanda
 
„EHC Kloten“ komandai ši vasara iškėlė dar neregėtus iššūkius. Tuomet dar prieš ketvertą metų stipriausios šalies „National League“ finale žaidusi komanda patyrė šokiruojančią nesėkmę: ne tik liko paskutinė lygoje, tačiau ir pralaimėjo kovą dėl išlikimo ir nugarmėjo ten, kur ji nebuvo 57-erius metus – į antrąją šalies lygą.
 
Pasitraukimas į antrąjį šalies divizioną lėmė ir priverstinius pokyčius komandos sudėtyje: kone visi praėjusio sezono lyderiai persikėlė į kitus klubus, o neskaičiuojant kelių progų gavusio jaunimo, „EHC Kloten“ pavyko išsaugoti vos septynis praėjusį sezoną rungtyniavusius ledo ritulininkus, iš kurių dauguma atliko epizodinį vaidmenį. Todėl E. Krakausko ir daugiau nei tuzino kitų į klubą atvykusių žaidėjų šį sezoną laukė nelengva užduotis: ne tik atrasti tarpusavio ryšį tarp naujai suburtos komandos draugų, tačiau ir susidoroti su žmonių požiūriu į tai, kad iš aukštesnės lygos atvykęs klubas turi lengvai traiškyti visus savo varžovus.
 
Pirmojo rimto išbandymo ilgai laukti nereikėjo: pradėjusi sezoną trims pergalėmis iš eilės, „EHC Kloten“ įkrito į duobę bei pralaimėjo net septynis mačus iš eilės. Visgi, vėliau šiam klubui pavyko įrodyti, kad jis yra pasiruošęs varžytis dėl sugrįžimo į aukščiausiąją lygą bei sugrįžti į pergalių kelią ir pirmąjį čempionato ketvertą.
 
„Manau, kad sezoną pradėjome gana neblogai, bet po to turėjome sunkų laikotarpį, kai pralaimėjome septynis mačus iš eilės. Visgi, komanda susiėmė ir vėl atsistojo ant kojų. Manau, kad nėra taip lengva, kai visa komanda yra nauja, ji žaidžia naujoje lygoje ir visi tikisi, kad dabar ji turi prieš visus varžovus laimėti 10:0, nes tas klubas iškrito iš aukščiausios lygos. Apskritai, šiuos metus vertinu labai gerai“, - apie sezoną kalbėjo E. Krakauskas.
 
Paklaustas apie tai, kodėl vienu metu ši ekipa gali patirti septynis pralaimėjimus iš eilės, o vėliau užfiksuoti dar ilgesnę pergalių seriją, mūsų šalies atstovas teigė, jog tokias skirtingas atkarpas lemia daugybė mažų detalių: „Mano manymu tai lemia daug skirtingų mažų dalykų: treniruotės, nusiteikimas, žaidėjų sveikatos būklė, psichologinis spaudimas ir taip toliau. Tačiau svarbiausia esant pralaimėjimų serijai nepalūžti, o su tuo, manau, kad mūsų komanda labai gerai susitvarkė.“
 
Artimiausias tikslas – sugrįžimas į aukščiausią Šveicarijos lygą
 
Prieš čempionato pertrauką ketvirtoje pirmenybių pozicijoje buvusi „EHC Kloten“ komanda laisvą nuo rungtynių savaitę veltui laiko neleido: E. Krakauskui su komandos draugais teko keturios dienos itin sunkių treniruočių, o vėliau žaidėjams buvo suteiktos trys dienos pailsėti nuo ledo ritulio ir atsipūsti. Jau šiandien ši ekipa pradeda svarbiausią sezono dalį: iš pradžių ji žais tris finalines reguliaraus sezono akistatas, kurios gali juos arba pakelti, arba nuleisti pora pozicijų aukščiau. Jau netrukus startuos ir atkrintamosios varžybos, kuriame triumfavęs klubas stos į akistatą su silpniausia „National League“ komanda dėl vietos aukščiausioje šalies lygoje.
 
Apie viso šio kelio perėjimą galvoja ir „EHC Kloten“ komanda, kuri turi puikių argumentų dėl to, kad jai priklauso vieta tarp stipriausių šalies ekipų. Šveicarijos taurėje E. Krakauskas su komandos draugais du kartus įrodė, kad jie nebijo aukščiausioje lygoje lyderiaujančių klubų. Iš pradžių ši ekipa palaužė tuo metu „National League“ pirmavusią „Biel-Bienne“ komandą, o prie pergalės prieš buvusį klubą rezultatyviu perdavimu prisidėjo ir puolėjas iš Lietuvos. Kiek vėliau prieš tokią pačią poziciją tuo metu užėmusią „Zug“ ekipą iki pergalės pritrūko vieno kėlinio: dviejų įvarčių pranašumą panaikinę varžovai galiausiai laimėjo 4:3 ir nutraukė fantastišką „EHC Kloten“ žygį.
 
„Žinoma, kad šie mačai davė didžiulį pasitikėjimą. Juo labiau, kad pergalė prieš „Biel-Bienne“ buvo pasiekta tuo sunkiu laiku, kai lygoje pralaimėjome septynias rungtynes iš eilės, o laimėti rungtynes prieš tuo metu pirmą vietą aukščiausioje lygoje užėmusius varžovus buvo labai didelis pliusas tiek ir žaidėjams, tiek ir visam klubui. Tai visiems buvo kiek netikėta, bet mes įrodėme, kad galime varžytis su bet kokia komanda bei laimėti", - teigė lietuvis.
 
Žiūrėdamas į ateitį, septintą savo sezoną Šveicarijoje rungtyniaujantis lietuvis artimiausiu metu save ir toliau mato šioje šalyje. Dešimt rezultatyvumo balų (4 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai) šį sezoną jau surinkęs puolėjas viliasi pakilti į stipriausią Šveicarijos lygą, o apie kitas šalis pagalvotų tik sėkmės joje atveju.
 
„Kol kas tikrai neplanuoju ar galvoju keisti šalies. Dabar didžiausias tikslas būtų pakilti atgal į aukščiausią lygą ir ten turėti tvirtą vietą komandoje bei būti labai pavojingu puolėju priešininkų komandoms. O po to, jei viskas puikiai sektųsi, tada jau būtų galima pagalvoti ir apie išvykimą kitur“, - atskleidė puolėja,s 2015-2016 metų sezone tapęs pirmuoju lietuviu, debiutavusiu aukščiausioje Šveicarijos lygoje.
 
Lapkritį E. Krakauskas trumpam buvo palikęs savo klubą bei išvyko į Lietuvą ginti šalies garbę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Nors laimėti pirmosios vietos mūsų šalies atstovams nepavyko, puolėjas neslepia, jog naujasis rinktinės treneris Danielis Lacroix jam paliko puikų įspūdį: „Iškart jautėsi, kad treneris atvyko iš aukščiausio lygio ledo ritulio pasaulio ir puikiai žino ką daro.“
 
Į rinktinę puolėjas turėtų sugrįžti jau balandį, tačiau jis neslepia, kad prieš laukiantį istorinį pasirodymą pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione, pirmiausia jam reikia užbaigti pradėtus darbus klube ir su juo prisiminti tą jausmą, kurį jis patyrė su Lietuvos rinktine triumfavęs balandį Kaune vykusiame čempionate: „Kol kas stengiuosi koncentruotis vien į klubą bei į laukiančias atkrintamąsias varžybas. Man tai yra labai svarbu, o tai itin svarbu ir visam klubui. Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine. Dabar tai yra kaip artimiausia svajonė, o po to visomis jėgomis kovosiu ir už savo šalį.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
LFF I lygos licencijas suteikė 7 klubams
2019 02 21
I lyga
FK „Banga“, „FK „Nevėžis“, FK „Pakruojis“, FC „Džiugas“, „Žalgiris B“, „Stumbras B“, „Trakai B“ („Riteriai B“) gavo I lygos licencijas.
LFF piniginėje - 2 milijonų skylė
2019 02 21
Federacija
LFF rengiasi imti milijoninį kreditą, uždarinėti Nacionalinę futbolo akademiją ir nuo šiol remtis Briuselio "Anderlecht" jaunimo rengimo programa.
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Mišrioje estafetėje finišavo 16-i
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje ketvirtadienį Lietuvos komanda - Natalija Kočergina ir Vytautas Strolia - užėmė 16-ąją vietą.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
LTOK sąskaita pasipildys solidžia suma
2019 02 21
Pinigai
Beveik pusdevinto milijono eurų UAB "Olifėja" papildys LTOK sąskaitą - šią sumą lemia kasmetis įmonės pelnas bei dividendai.
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas