hockey.lt 2019 m. vasario 12 d. 17:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvis pasirengęs elito lygos šturmui

Lietuvos ledo ritulininkas Emilijus Krakauskas: „Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine.“

E.Krakauskas pasirengęs sugrįžimui į rinktinę.
hockey.lt nuotr.
E.Krakauskas pasirengęs sugrįžimui į rinktinę.
Daugumoje pasaulio lygų reguliarusis čempionato sezonas artėja prie kulminacijos ir klubai jau netrukus pradės svarbiausius savo sezono mačus. Ne išimtis ir antroji pagal pajėgumą Šveicarijos lyga – „Swiss League“, kurioje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas. Jis su „EHC Kloten“ klubu bandys sugrįžti į stipriausią šios šalies lygą. Prieš laukiančias svarbiausias sezono akistatas lietuvis papasakojo apie savo sezoną, nelengvą praėjusių metų patirtį bei ateities tikslus.
 
Nelengva pažintis su žaidėjų nuoma ir „EHC Kloten“ pasitikėjimas
 
Šią vasarą E. Krakauskas turėjo priimti svarbų sprendimą: po šešių metų žaidimo „Biel-Bienne“ klube, kur jis sėkmingai peržengė Šveicarijos jaunių ir jaunimo pirmenybių iššūkius, puolėjas ir klubas nusprendė pasukti skirtingais keliais ir nutraukti bendradarbiavimą. Po išsiskyrimo su pirmąja stotele Šveicarijoje lietuviu pasitikėjo „EHC Kloten“ klubas, kuris žaidėjui ne tik suteikė galimybę įrodyti, kad jis yra vertas žaisti aukščiausiose šios šalies lygose, tačiau ir aiškią rolę, kurios ledo ritulininkui taip trūko praėjusiame sezone bei besąlyginį pasitikėjimą – 21-erių metų ledo ritulininkas nepraleido nė vienos akistatos viso šio sezono metu.
 
Pernai savo pirmajam sezonui ne jaunimo lygmenyje E. Krakauskas buvo išnuomotas kitai „Swiss League“ komandai „HC Ajoie“. Ten žaidėjui sulaukti tvirto vaidmens komandoje nepavyko: jis buvo mėtomas tarp įvairių puolimo trejetų, o neretai net nepatekdavo į rungtynių paraišką bei buvo siunčiamas į trečios pagal pajėgumą Šveicarijos lygos klubą „HC Sion-Nendaz 4 Vallees“. Po tokių nepastovių metų puolėjas neslėpė, jog būtent tvirta rolė naujoje komandoje buvo vienas iš svarbiausių dalykų ir suteikė jam kur kas didesnį pasitikėjimą savimi nei jis turėjo pernai.
 
Praėjęs sezonas iš Kretingos kilusiam žaidėjui atnešė nemažus išbandymus. Tuomet porą sezonų aukščiausioje Šveicarijos jaunimo lygoje tarp rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų tvirtai žengęs lietuvis pagaliau sulaukė dienos, kai jis šioje šalyje nebebuvo laikomas legionieriumi, o tai atvėrė jam naujas karjeros galimybes. Tiesa, „Biel-Bienne“ šanso aukščiausioje šalies lygoje taip greitai žaidėjui suteikti nesiruošė ir lietuviui teko išbandyti šioje šalyje įprastą praktiką, kai perspektyvus ledo ritulininkas yra išsiunčiamas įrodyti savo vertę žemesnės lygos klubuose.
 
Išvykęs įrodinėti savo vertės „Swiss League“ pirmenybėse rungtyniaujančioje „Ajoie“ ekipoje, E. Krakauskas įsitikino, kad nuomoto ledo ritulininko dalia nėra tokia lengva. Lietuvis neslepia, jog į išnuomotą žaidėją žiūrima kiek kitaip, o viso sezono metu jam teko susidurti su dėl šio statuso atsirandančiais iššūkiais.
 
„Skirtumas tarp to, kai esi išnuomotas ir priklausai vienai komandai, jaučiasi labai. Kai esi išnuomotas, tai visą laiką turi būti pasiruošęs bet kurią dieną kovoti už du skirtingus klubus, du skirtingus miestus. Tau gali paskambinti vėlai vakare ir pasakyti, kad rytoj ryte tu turi būti kitos ekipos treniruotėje. Todėl mintimis yra žymiai sunkiau susikoncentruoti į vieną komandą. Taip pat, jeigu turi kokią nors problemą, tada nežinai į ką kreiptis: ar į klubą su kuriuo esi pasirašęs kontraktą, ar į tą, kuriame dabar žaidi. Tai nėra taip lengva“, - atskleidžia Lietuvos ledo ritulio rinktinės narys, kuriam pernai teko sužaisti mačus trijuose skirtinguose klubuose.
 
Tvirtos rolės „Ajoie“ komandoje neturėjimas ir mėtymas per klubus turėjo akivaizdžios įtakos ir puolėjo pasirodymams. Per visą praėjusį sezoną „Swiss League“ pirmenybėse jis surinko vos tris rezultatyvumo balus – tiek pat, kiek jis vos per savaitę 2017-ųjų balandį surinko atstovaudamas Lietuvos rinktinei pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionate Belfaste. Kad E. Krakauskas gali daug daugiau žinojo ne tik mūsų rinktinės gerbėjai, tačiau ir „EHC Kloten“ vadovybė, kuri nepaisydama ne pačio įspūdingiausio debiutinio sezono antrajame pagal pajėgumą Šveicarijos divizione pasiūlė jam dvejų metų sutartį.
 

 
„EHC Kloten“ – netikėtą nuosmukį patyrusi ir naujai suburta komanda
 
„EHC Kloten“ komandai ši vasara iškėlė dar neregėtus iššūkius. Tuomet dar prieš ketvertą metų stipriausios šalies „National League“ finale žaidusi komanda patyrė šokiruojančią nesėkmę: ne tik liko paskutinė lygoje, tačiau ir pralaimėjo kovą dėl išlikimo ir nugarmėjo ten, kur ji nebuvo 57-erius metus – į antrąją šalies lygą.
 
Pasitraukimas į antrąjį šalies divizioną lėmė ir priverstinius pokyčius komandos sudėtyje: kone visi praėjusio sezono lyderiai persikėlė į kitus klubus, o neskaičiuojant kelių progų gavusio jaunimo, „EHC Kloten“ pavyko išsaugoti vos septynis praėjusį sezoną rungtyniavusius ledo ritulininkus, iš kurių dauguma atliko epizodinį vaidmenį. Todėl E. Krakausko ir daugiau nei tuzino kitų į klubą atvykusių žaidėjų šį sezoną laukė nelengva užduotis: ne tik atrasti tarpusavio ryšį tarp naujai suburtos komandos draugų, tačiau ir susidoroti su žmonių požiūriu į tai, kad iš aukštesnės lygos atvykęs klubas turi lengvai traiškyti visus savo varžovus.
 
Pirmojo rimto išbandymo ilgai laukti nereikėjo: pradėjusi sezoną trims pergalėmis iš eilės, „EHC Kloten“ įkrito į duobę bei pralaimėjo net septynis mačus iš eilės. Visgi, vėliau šiam klubui pavyko įrodyti, kad jis yra pasiruošęs varžytis dėl sugrįžimo į aukščiausiąją lygą bei sugrįžti į pergalių kelią ir pirmąjį čempionato ketvertą.
 
„Manau, kad sezoną pradėjome gana neblogai, bet po to turėjome sunkų laikotarpį, kai pralaimėjome septynis mačus iš eilės. Visgi, komanda susiėmė ir vėl atsistojo ant kojų. Manau, kad nėra taip lengva, kai visa komanda yra nauja, ji žaidžia naujoje lygoje ir visi tikisi, kad dabar ji turi prieš visus varžovus laimėti 10:0, nes tas klubas iškrito iš aukščiausios lygos. Apskritai, šiuos metus vertinu labai gerai“, - apie sezoną kalbėjo E. Krakauskas.
 
Paklaustas apie tai, kodėl vienu metu ši ekipa gali patirti septynis pralaimėjimus iš eilės, o vėliau užfiksuoti dar ilgesnę pergalių seriją, mūsų šalies atstovas teigė, jog tokias skirtingas atkarpas lemia daugybė mažų detalių: „Mano manymu tai lemia daug skirtingų mažų dalykų: treniruotės, nusiteikimas, žaidėjų sveikatos būklė, psichologinis spaudimas ir taip toliau. Tačiau svarbiausia esant pralaimėjimų serijai nepalūžti, o su tuo, manau, kad mūsų komanda labai gerai susitvarkė.“
 
Artimiausias tikslas – sugrįžimas į aukščiausią Šveicarijos lygą
 
Prieš čempionato pertrauką ketvirtoje pirmenybių pozicijoje buvusi „EHC Kloten“ komanda laisvą nuo rungtynių savaitę veltui laiko neleido: E. Krakauskui su komandos draugais teko keturios dienos itin sunkių treniruočių, o vėliau žaidėjams buvo suteiktos trys dienos pailsėti nuo ledo ritulio ir atsipūsti. Jau šiandien ši ekipa pradeda svarbiausią sezono dalį: iš pradžių ji žais tris finalines reguliaraus sezono akistatas, kurios gali juos arba pakelti, arba nuleisti pora pozicijų aukščiau. Jau netrukus startuos ir atkrintamosios varžybos, kuriame triumfavęs klubas stos į akistatą su silpniausia „National League“ komanda dėl vietos aukščiausioje šalies lygoje.
 
Apie viso šio kelio perėjimą galvoja ir „EHC Kloten“ komanda, kuri turi puikių argumentų dėl to, kad jai priklauso vieta tarp stipriausių šalies ekipų. Šveicarijos taurėje E. Krakauskas su komandos draugais du kartus įrodė, kad jie nebijo aukščiausioje lygoje lyderiaujančių klubų. Iš pradžių ši ekipa palaužė tuo metu „National League“ pirmavusią „Biel-Bienne“ komandą, o prie pergalės prieš buvusį klubą rezultatyviu perdavimu prisidėjo ir puolėjas iš Lietuvos. Kiek vėliau prieš tokią pačią poziciją tuo metu užėmusią „Zug“ ekipą iki pergalės pritrūko vieno kėlinio: dviejų įvarčių pranašumą panaikinę varžovai galiausiai laimėjo 4:3 ir nutraukė fantastišką „EHC Kloten“ žygį.
 
„Žinoma, kad šie mačai davė didžiulį pasitikėjimą. Juo labiau, kad pergalė prieš „Biel-Bienne“ buvo pasiekta tuo sunkiu laiku, kai lygoje pralaimėjome septynias rungtynes iš eilės, o laimėti rungtynes prieš tuo metu pirmą vietą aukščiausioje lygoje užėmusius varžovus buvo labai didelis pliusas tiek ir žaidėjams, tiek ir visam klubui. Tai visiems buvo kiek netikėta, bet mes įrodėme, kad galime varžytis su bet kokia komanda bei laimėti", - teigė lietuvis.
 
Žiūrėdamas į ateitį, septintą savo sezoną Šveicarijoje rungtyniaujantis lietuvis artimiausiu metu save ir toliau mato šioje šalyje. Dešimt rezultatyvumo balų (4 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai) šį sezoną jau surinkęs puolėjas viliasi pakilti į stipriausią Šveicarijos lygą, o apie kitas šalis pagalvotų tik sėkmės joje atveju.
 
„Kol kas tikrai neplanuoju ar galvoju keisti šalies. Dabar didžiausias tikslas būtų pakilti atgal į aukščiausią lygą ir ten turėti tvirtą vietą komandoje bei būti labai pavojingu puolėju priešininkų komandoms. O po to, jei viskas puikiai sektųsi, tada jau būtų galima pagalvoti ir apie išvykimą kitur“, - atskleidė puolėja,s 2015-2016 metų sezone tapęs pirmuoju lietuviu, debiutavusiu aukščiausioje Šveicarijos lygoje.
 
Lapkritį E. Krakauskas trumpam buvo palikęs savo klubą bei išvyko į Lietuvą ginti šalies garbę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Nors laimėti pirmosios vietos mūsų šalies atstovams nepavyko, puolėjas neslepia, jog naujasis rinktinės treneris Danielis Lacroix jam paliko puikų įspūdį: „Iškart jautėsi, kad treneris atvyko iš aukščiausio lygio ledo ritulio pasaulio ir puikiai žino ką daro.“
 
Į rinktinę puolėjas turėtų sugrįžti jau balandį, tačiau jis neslepia, kad prieš laukiantį istorinį pasirodymą pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione, pirmiausia jam reikia užbaigti pradėtus darbus klube ir su juo prisiminti tą jausmą, kurį jis patyrė su Lietuvos rinktine triumfavęs balandį Kaune vykusiame čempionate: „Kol kas stengiuosi koncentruotis vien į klubą bei į laukiančias atkrintamąsias varžybas. Man tai yra labai svarbu, o tai itin svarbu ir visam klubui. Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine. Dabar tai yra kaip artimiausia svajonė, o po to visomis jėgomis kovosiu ir už savo šalį.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas