LSAF.lt 2019 m. vasario 12 d. 12:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslas – talentų paieška

Klaipėdoje vyko išplėstinis ataskaitinis Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) posėdis ir geriausių sportininkų apdovanojimas.

Renginio akimirka.
LSAF nuotr.
Renginio akimirka.
   
Posėdyje aptarti 2018 metais pasiekti rezultatai, apdovanoti geriausieji, paskatinti jauni treneriai, sudėlioti rinktinių sąrašai ir 2019 metų varžybų kalendorius. 
 
Į Klaipėdą buvo sugužėję visų Lietuvos miestų ir rajonų (išskyrus 2 trenerius, kurie negalėjo atvykti dėl ligos) sunkiosios atletikos treneriai. 
 
Iš pradžių LSAF prezidentas Bronislavas Vyšniauskas pristatė praėjusių metų ataskaitą, kuriai vienbalsiai buvo pritarta. 
 
Sudarė rinktinės sąrašus
 
Posėdyje aptartas 2019 metų perspektyvinis planas, sudėliotas varžybų kalendorius, sudaryti suaugusiųjų vyrų ir moterų, taip pat jaunių ir jaunimo rinktinų sąrašai. 
 
Lietuvos sunkiosios atletikos trenerius ir geriausius sportininkus pasveikino Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos viceprezidentas Vytautas Čepas.
 
Geriausiu praėjusių metų Lietuvos sunkiaatlečiu pripažintas daugkartinis Europos vicečempionas, geriausias 2018 metų Klaipėdos miesto ir Klaipėdos universiteto sportininkas Žygimantas Stanulis (treneris B. Vyšniauskas), o iš dailiosios lyties atstovių - Lietuvos rekordininkė gargždiškė Lijana Jakaitė (treneris Edvardas Šauklys).
 
Tarp jaunių geriausiu sunkiaatlečiu pripažintas jaunimo olimpinių žaidynių, vykusių Argentinoje, 7-os vietos laimėtojas marijampolietis Žilvinas Žilinskas.
 
Lietuvoje - tik 25 treneriai
 
Lietuvos sunkiaatlečiams šie metai - itin svarbūs ir atsakingi: vyksta atranka į Tokijo olimpines žaidynes. Jau balandžio mėnesio pradžioje būrys mūsų sunkiaatlečių vyks į Gruzijoje, Batumio mieste, vyksiantį Europos suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionatą.   
 
Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas akcentavo ir tai, kad jau kelerius metus Lietuvos sunkiaatlečiai Europos ar pasaulio čempionatų vienose ar kitose amžiaus grupėse iškovoja medalius.
 
“Dirbame kryptingai, auginamės jaunąją kartą. Turime kelis lyderius, jaunimas siekia į juos lygiuotis ir tai duoda rezultatų. Gražiai bendradarbiaujame ne tik su Anykščių, bet ir su Marijampolės, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Rokiškio, Šilutės sunkiosios atletikos treneriais. Puikiai vienas kitą suprantame. Mūsų visų tikslas – ieškoti talentingų sportininkų ir juos paruošti Lietuvos rinktinei“, – aiškino Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris B. Vyšniauskas. 
 
Peržvelgus ketverių olimpinių žaidynių ciklus, matyti, kad Lietuvos sunkiaatlečių rezultatai yra išties įspūdingi - įvairiose amžiaus grupėse iškovota pasaulio, Europos čempionatų, universiados medalių, taip pat Klaipėda gali didžiuotis ir olimpiniu prizininku.
 
„Per visą Lietuvą etatinių sunkiosios atletikos trenerių turime vos 25, o mūsų sporto šakos rezultatai ir pasiekimai - išties džiuginantys. Kone kasmet iš Europos ir pasaulio čempionatų grįžtame su medaliais. Tuo pasigirti gali reta Lietuvos sporto šaka“, - posėdžio metu akcentavo Lietuvos sunkiosios atletikos treneriai. 
 
Klaipėda - sunkiosios atletikos lopšys
 
Klaipėda jau senokai yra tapusi Lietuvos sunkiosios atletikos sporto šakos sostine. Geriausi šalies sunkiaatlečiai jau daugelį metų gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje esančiame sunkiosios atletikos centre.
 
Tad Lietuvos sunkiojoje atletikoje puikiai veikia piramidė – geriausi sunkiaatlečiai stengiasi pasiekti tokį lygį, kad profesionalumą galėtų kelti ir aukštumų siekti būtent uostamiestyje. Čia yra įkurtas mini sunkiosios atletikos centras, kuriame sportininkai treniruojasi, yra aprūpinami maitinimu, papildais, suteikiamos visos sąlygos studijuoti universitetuose ir net vietoje yra mokoma anglų kalbos. Per 30 sunkiaatlečių baigė Klaipėdos universiteto bakalauro studijas, yra baigusių ir magistro studijas. Taigi sportininkai tobulėja ne tik fiziškai, bet ir protiškai. 
 
Į B. Vyšniausko sukurtą puikią sistemą su pavydu žvelgia ir kopijuoti bando kitų šalių sunkiosios atletikos atstovai. 
 
Visgi, reikia pripažinti, kad Klaipėdai reikia naujos sunkiosios atletikos sporto salės, kadangi dabartinė sporto bazė Centrinio stadiono teritorijoje yra pasenusi. Tą ne kartą žiniasklaidai pabrėžė ir šios sporto šakos lyderiai. 
 
Sunkiaatlečių rezultatai Klaipėdoje itin iškalbingi – juk per kelerius metus vien tarp suaugusiųjų yra trys Europos čempionatų medalininkai – Ramūnas Vyšniauskas, Ž. Stanulis ir Aurimas Didžbalis, o kur dar jaunimo ir jaunių Europos čempionatų medalininkai. 
 
Juk prieš porą metų mūsų jaunimo iki 23 metų Lietuvos rinktinė Europos čempionate iškovojo net antrą komandinę vietą. Tai neregėtas įvykis. 
 
„Turime gražaus ir perspektyvaus jaunimo. Manau, kad esame nusipelnę treniruotis geresnėmis sąlygomis, kitaip jaunimas gali išsilakstyti. Juk dabar daug jaunų žmonių emigruoja ir svetur kuria savo ateitį. Manau, jei bus sudarytos puikios sąlygos, sunkiaatlečių būrys ne tik išliks vieningas ir darnus, tačiau ir pagausės sportuojančiųjų. O per masiškumą išryškės ir daugiau lyderių. Viskas yra labai glaudžiai susiję“, – teigė B. Vyšniauskas.

 
Aukšti Lietuvos sunkiaatlečių rezultatai olimpinėse žaidynėse, Universiadose, pasaulio ir Europos čempionatuose per pastaruosius keturis olimpinius ciklus:
 
Ramūnas Vyšniauskas (Klaipėda)
1996 m. Olimpinės žaidynės – 23 vieta;
2000 m. Olimpinės žaidynės – 11 vieta;
2004 m. Olimpinės žaidynės – 5 vieta;
2008 m. Olimpinės žaidynės – 8 vieta rovimo rungtyje;
2003 m. Europos čempionatas – 9 vieta;
2005 m. Europos čempionatas – 3 vieta;
2005 m. pasaulio čempionatas – 2 vieta stūmimo rungtyje;
2006 m. Europos čempionatas – 3 vieta;
2008 m. Europos čempionatas – 2 vieta;
2009 m. Europos čempionatas – 3 vieta.
 
Aurimas Didžbalis (Klaipėda)
2008 m. Europos jaunimo čempionatas – 2 vieta;
2009 m. Europos jaunimo čempionatas – 1 vieta;
2010 m. Europos jaunimo čempionatas – 1 vieta;
2010 m. pasaulio jaunimo čempionatas – 1 vieta;
2011 m. Europos čempionatas – 3 vieta;
2011 m. 26-toji Vasaros Universiada – 2 vieta;
2014 m. pasaulio čempionatas – 3 vieta;
2015 m. Europos čempionatas – 1 vieta;
2015 m. pasaulio čempionatas – 1 vieta rovimo rungtyje;
2016 m. Olimpinės žaidynės – 3 vieta;
2017 m. Europos čempionatas – 3 vieta;
2017 m. 29-toji Universiada – 4 vieta.
 
Žygimantas Stanulis (Klaipėda)
2011 m. Europos jaunimo čempionatas – 4 vieta;
2012 m. pasaulio jaunimo čempionatas – 4 vieta;
2012 m. Europos jaunimo čempionatas – 1 vieta;
2013 m. Europos čempionatas – 2 vieta;
2013 m. 27-toji Universiada – 3 vieta;
2013 m. Europos jaunimo čempionatas – 1 vieta;
2014 m. Europos jaunimo čempionatas – 2 vieta;
2015 m. Europos čempionatas – 6 vieta;
2015 m. Europos jaunimo čempionatas – 1 vieta;
2016 m. Europos jaunimo čempionatas – 2 vieta;
2016 m. Europos čempionatas – 2 vieta;
2017 m. 29-toji Universiada – 5 vieta;
2018 m. Europos čempionatas – 2 vieta.
 
Donatas Anuškevičius (Klaipėda)
2009 m. Europos čempionatas – 7 vieta;
2014 m. Europos čempionatas – 6 vieta.
 
Marius Mickevičius (Klaipėda)
2010 m. Europos jaunimo čempionatas – 3 vieta.
 
Vincas Šlevinskis (Klaipėda)
2010 m. Europos jaunimo čempionatas – 3 vieta;
2011 m. 26-oji Universiada - 7 vieta.
 
Vitalijus Sudnikas (Klaipėda)
2012 m. Europos jaunimo čempionatas – 3 vieta.
 
Modestas Šimkus (Klaipėda)
2012 m. 3-is pasaulio universitetų čempionatas – 3 vieta.
 
Irmantas Kačinskas (Klaipėda)
2015 m. Europos jaunimo čempionatas – 3 vieta.
 
Gintarė Bražaitė (Anykščiai)
2015 m. Europos jaunimo čempionatas – 2 vieta.
 
Sergejus Lichovojus (Klaipėda)
2013 m. Europos jaunimo čempionatas – 4 vieta;
2015 m. Europos jaunimo čempionatas – 4 vieta;
2018 m. Europos čempionatas – 7 vieta.
 
Povilas Valskis (Klaipėda)
2016 m. Europos jaunių čempionatas – 3 vieta.
 
Gedas Guiskis (Klaipėda)
2013 m. Europos jaunių čempionatas – 4 vieta.
 
Vilius Rubinas (Telšiai)
2013 m. Europos jaunių čempionatas – 3 vieta.
 
Karolis Stonkus (Gargždai)
2015 m. Europos jaunių čempionatas – 6 vieta;
2016 m. Europos jaunių čempionatas – 8 vieta;
2018 m. Europos jaunių čempionatas – 8 vieta.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Prispaustas skausmo prisiminė A.Sabonį
2019 07 16
Veidai
Su nugaros skausmais kovojantis Lietuvos vyrų rinktinės masažuotojas Juozas Petkevičius pats nuėjo masažo, o prispaustas skausmų papasakojo apie A.Sabonį.
K.Maksvyčiui už Atlanto triumfuoti nepavyko
2019 07 16
NBA
Minesotos trenerių štabe jėgas bandančiam treneriui Kaziui Maksvyčiui NBA vasaros lygos finalas apkarto - „Grizliams“ nusileista trimis taškais.
FIBA paskelbė čempionatų rengėjus
2019 07 15
Čempionatas
2021 m. Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks keturiose šalyse, o finalas Vokietijos sostinėje, moterų krepšinio pirmenybės patikėtos dviem valstybėms.
 
„Šiandien visi būsime lietuviai“
2019 07 16
Čempionų lyga
„Sūduvos“ vyr. treneris V.Čeburinas Belgrade laukia sunkios kovos, bet tiki savo auklėtinių galimybėmis žengti į kitą Čempionų lygos atrankos etapą.
Toliau aiškinasi: tai palaikė A.Pukelį ar ne
2019 07 16
Konfliktas
Dėl vieno asmens – daug raštų. VRFS valdyba, reaguodama į vakarykštį LFF pranešimą, konstatuoja: LFF toliau skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją.
„Kipre viskas bus geriau“
2019 07 16
Europos lyga
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai išvyksta į Kiprą. Per antrąją UEFA Europos lygos atrankos dvikovą su Limasolio „Apollon“ daugiau dėmesio skirs gynybai.
„Jump Vilnius" – nauji rekordai
2019 07 15
Šventė
Vilniaus miesto centras liepos 14-ąją sporto mėgėjus traukė tarsi magnetas – Gedimino prospekte antrus metus iš eilės vyko „Jump Vilnius".
Kasdien geresnė pačios savęs versija
2019 07 15
Studentų sportas
Dviejų specialybių studijos plius sportas – tokiu tempu gyveno Lietuvos studentų kroso vicečempionė M.Jovaišaitė, kuri neslepia: „Esu gana reikli sau."
„Šuoliuose su kartimi nustebinau pats save“
2019 07 14
Čempionatas
Rekordą pasiekusiam dešimtkovininkui Edgarui Benkunskui – olimpinio čempiono iš Estijos pagalba.
 
Atrankoje įveikė vieną favoritų
2019 07 14
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis pergale pradėjo ATP „World Tour 250“ turnyro Švedijoje atranką
Prezidento taurė – penktuoju bandymu
2019 07 14
Prezidento taurė
Vilniaus Bernardinų sodo teniso aikštyne baigėsi tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour“ serijos turnyras Prezidento taurei laimėti.
Finale – dramatiška kova
2019 07 13
Prezidento taurė
Prezidento taurės turnyro dvejetų varžybų finale Feliksas Sakalauskas ir Tomas Vaišė po atkaklios kovos nusileido ruso ir ukrainiečio porai.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvė - tarp greičiausiųjų
2019 07 12
Lenktynės
Italijoje vykstančių 30-ųjų moterų dviračių lenktynių „Giro d‘Italia“ aštuntajame etape penktadienį lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 14-ąją vietą.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
Klaipėdoje – rankinio čempionato startas
2019 07 15
Čempionatas
Liepos 15-ąją Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startuoja merginų iki 19 metų Europos čempionato B diviziono kovos. 19.30 val. – lietuvių ir šveicarių mačas.
Krepšinio turnyras įkvėpė rankininkus
2019 07 09
Turnyras
Klaipėdiečiai kviečia Jūros šventės savaitgalį praleisti Smiltynės paplūdimyje ir kartu pradėti kurti naują tradiciją – šeimų paplūdimio rankinio turnyrą.
 
Titulus apgynė rusai ir JAV tinklininkės
2019 07 16
Tautų lyga
Tinklinio tautų lyga: antrąkart iš eilės triumfavo Rusijos tinklininkai, titulą apgynė ir amerikietės, o italės su I. Sorokaite liko šeštos.
Lietuvos tinklininkams – sidabras
2019 07 14
Paplūdimio tinklinis
Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) paplūdimio tinklinio čempionato etape lietuviai iškovojo sidabrą tiek vyrų, tiek moterų varžybose.
Lietuvos tinklininkai – devinti Europoje
2019 07 13
Paplūdimio tinklinis
Antalijoje (Turkija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate dvi Lietuvos komandos užėmė devintąsias vietas.
Pasiblaškę apsistojo ties ralio krosu
2019 07 16
Rali-krosas
Autokroso trasose karjerą pradėję lenktynininkai neretai vėliau renkasi ralio krosą. Visas ralio kroso sporto šakos grožis greit atsiskleis Vilkyčiuose.
Grįžta, bet ne su „Trabant“
2019 07 16
Ralis
Į „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas sugrįžta techniką atsinaujinę ralio turistai iš Vokietijos. „Turėtų būti daug smagių momentų“, – mano A.Jungnickelis.
Kartingo čempionato sezonas įpusėjo
2019 07 16
Kartingai
Anykščių kartodrome vyko BMW Lietuvos kartingo čempionato trečiojo etapo varžybos, po kurių sportininkams liks jau tik du šalies čempionato etapai.
 
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Favoritai bėdų neturėjo
2019 07 01
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 16-ajame ture Marijampolės "Sūduva", Vilniaus "Žalgiris"ir "Kauno Žalgiris" laimėjo užtikrintai.
Pranoko penkias varžoves
2019 07 15
Dailusis plaukimas
Pasaulio dailiojo plaukimo čempionate Lietuvos atstovė N.Ambrazaitė pasirodymą baigė 27-oje vietoje, šuolininkė į vandenį I.Girdauskaitė tęs pasirodymą.
Turėjo pripažinti japonų pranašumą
2019 07 15
Badmintonas
Taivano sostinėje vykstančio pasaulio kurčiųjų badmintono čempionato komandinėse varžybose Lietuvos kurčiųjų badmintono rinktinė nusileido japonams.
Profesionalų golfo turnyre – trečias
2019 07 15
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre lietuvis Juozapas Budrikis užėmė trečią vietą ir užsidirbo 2600 zlotų čekį.
 
„Medalių galėjo būti ir daugiau“
2019 07 16
Universiada
Lietuvos studentų sporto asociacijos vadovas Č.Garbaliauskas: apie laimėjimus universiadoje, LKF požiūri, gyvenimą laivuose, šalies studentų sportą.
Rinktinę maitins J.Valančiūno šefas
2019 07 16
Rinktinė
Šiais metais vyrų krepšinio rinktinėje bus dar vienas naujas komandos narys – krepšininkų mityba rūpinsis patyręs virtuvės šefas Svajūnas Jarmala.
Pagerbs  universiados prizininkus
2019 07 16
Apdovanojimai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje bus pasveikinti studentai – XXX vasaros universiados prizininkai. Iš Neapolio studentai šiemet parvežė 4 medalius.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas