Marius Grinbergas 2019 m. vasario 11 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasose – ne tik sporte žinomi veidai

Druskininkuose pirmą kartą surengtos draugijos „Žalgiris“ žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos. Tradiciškai kartu vyko vaikų ir jaunių lenktynės.

Žalgiriada Druskininkuose.
Mariaus Grinbergo nuotr.
Žalgiriada Druskininkuose.
   
Iš viso po „Snow Arenos“ stogu dvi dienas – didžiojo slalomo ir slalomo trasose – rungėsi beveik pusšimtis kalnų slidinėjimo mėgėjų.

„Viena pagrindinių priežasčių, lėmusių Druskininkų pasirinkimą – žaidynių dalyvių pareikšti pageidavimai dėl įvairovės. Jau daug metų kalnų slidinėjimo varžybas rengėme Ignalinoje, tad norėjosi pokyčių. Be to, Lietuvoje oro sąlygos nenuspėjamos, o „Snow Arenoje“ galima slidinėti bet kokiu oru. Manau, sprendimas pasiteisino. Ačiū „Snow Arenai“ ir teisėjams už sklandų darbą“, - sakė draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.
 
Tarp moterų abi dienas absoliučiai greičiausia buvo Natalija Kuprasevič, tarp vyrų – Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas. Savo amžiaus grupėse žalgiriados čempionais taip pat tapo Tauras Milašius (didysis slalomas ir slalomas), Sigita Masalskienė (didysis slalomas), Daiva Norvaišaitė (didysis slalomas), Simonas Masalskas (didysis slalomas).

Moterų lenktynėse du aukso medalius iškovojusi 31 metų N.Kuprasevič kalnų slidininkams geriau žinoma Švecovos pavarde. Prieš daugiau nei dešimtmetį ji rimtai sportavo, dalyvavo tarptautinėse varžybose, tačiau vėliau nutarė pasitraukti iš aktyvaus sporto. Šį sezoną ji vėl sugrįžo į lenktynes, tiesa, dabar jau tik mėgėjų. Ir slidinėja kartu su savo atžalomis. O patarimus Natalijai ant kalno, kaip ir anksčiau, dalina jos tėvas, olimpietį Vitalijų Rumiancevą išugdęs treneris Jurijus Švecovas. Beje, būtent J.Švecovas statė lenktynių trasas žalgiriadoje.

Tarp dalyvių buvo ne tik tarp kalnų slidininkų gerai žinomų vardų. Varžybose dalyvavo ir žinomas neurochirurgas Stanislovas Radavičius, prieš kelerius metus pradėjęs bandyti savo jėgas lenktynėse. Šįsyk jis iškovojo bronzos medalį didžiajame slalome amžius grupėje virš 60 metų.

„Žalgirio“ žaidynių kalnų slidinėjimo varžybose negali dalyvauti jaunesni nei 19 m. sportininkai. Bet jau daug metų kartu su žalgiriada rengiamos ir jaunesniems slidininkams skirtos lenktynės, kurios dalyvių skaitlingumu neretai pranoksta pagrindines varžybas.

Druskininkuose vaikai ir jaunimas lenktyniavo penkiose amžiaus grupėse. Jauniausiems dalyviams buvo mažiau nei aštuoneri. Tad drąsiai įveikus ledinę „Snow Arenos“ trasą kai kuriems sportininkams prireikė pagalbos lipant ant garbės pakylos, nes ši jauniausiems čempionams ir prizininkams buvo kiek per aukšta.

Didžiojo slalomo nugalėtojais tapo Ramunė Čekanavičiūtė (iki 8 m.), Liepa Čekanavičiūtė (iki 10m.), Milena Juodeškaitė (iki 12 m.), Urtė Rudzytė (iki 16 m.), Robertas Vingelis (iki 8 m.), Jokūbas Davidavičius (iki 10 m.), Nojus Užkuraitis (iki 12 m.), Medas Dobelinskas (iki 14 m.), Motiejus Žūkas (iki 16 m.).

Slalomo lenktynių auksą iškovojo R.Čekanavičiūtė (iki 8 m.), L.Čekanavičiūtė (iki 10 m.), U.Rudzytė (12-16 m.), R.Vingelis (iki 8 m.), J.Davidavičius (iki 10 m.), N.Užkuraitis (iki 12 m.), M.Dobelinskas (iki 14 m.), M.Žūkas (iki 16 m.).Varžybų dalyvius medalius, diplomais ir rėmėjų prizais apdovanojo draugijos „Žalgiris“ vadovai A.B. Vasiliauskas ir Vytas Nėnius. 

Kalnų slidinėjimo lenktynės Druskininkuose – jau antrasis „Žalgirio“ žiemos žaidynių renginys. Tradiciškai žalgiriada prasidėjo Alytuje, kur dar sausį surengtos šaškių, šachmatų ir stalo teniso varžybos.

„Kur vyks kitos žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos, nuspręsime kiek vėliau. Tai gali būti ir Druskininkai, ir Ignalina, ir Anykščiai ar kitas miestas, turintis kalnų slidinėjimo bazę. Viskas priklausys nuo dalyvių pageidavimų. Labai svarbu, kad būtų geros maitinimo, nakvynės sąlygos, varžyboms tinkama trasa. Druskininkuose viskas vietoje. Žmonėms yra kur praleisti laisvalaikį. Žalgiriada nėra didelio sportinio meistriškumo siekiantis renginys. Tiesa, yra minčių, kad su žaidynėmis galėtų vykti ir vienas Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės etapų. Bet mūsų draugijai svarbiausia – įvairaus amžiaus žmonių fizinis aktyvumas. Jei pavyks suderinti sportininkų ir mėgėjų pageidavimus, žaidynės turėtų tapti dar įdomesnės ir sutraukti daug daugiau dalyvių“, - kalbėjo A.B. Vasiliauskas.

Buvo planuota, kad pastarąjį savaitgalį Druskininkuose vyks ir lygumų slidinėjimo žalgiriados varžybos. Tačiau dėl netinkamų oro sąlygų jas teko atidėti. Neaišku, ar šiemet jos iš viso įvyks ir ar ateityje liks žaidynių programoje.

Kalbėdamas apie lygumų slidinėjimą A.B.Vasiliauskas teigė, jog draugija „Žalgiris“ pasigenda Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos dėmesio tokiems renginiams, kaip žalgiriada: „Liūdina Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos požiūris į masinius, fizinį aktyvumą skatinančius renginius. Susidaro įspūdis, jog LNSA nerūpi populiarinti slidinėjimą, visas dėmesys skiriamas tik meistriškumui. Asociacijai kažkodėl neįdomūs mūsų vykdomi lygumų slidinėjimo renginiai, nors juose susirenka įvairaus amžiaus sportininkai, o dalyvių gausa kartais net lenkiame Lietuvos čempionatus."
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Greičiausia buvo komanda, išvengusi klaidų
2019 07 20
Lenktynės
„Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda net 5 ratais aplenkė artimiausius varžovus "Aurum 1006 km" lenktynėse
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Trakuose – favoritų pergalės
2019 07 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Trakuose vykstančiame atvirajame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate išdalinti medaliai 1000 metrų distancijoje.
Sekmadienio plaukime finišavo 25-a
2019 07 21
Buriavimas
91 baudos surinkusi Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė pasaulio „Laser Radial“ jachtų klasės čempionato moterų varžybose užima 67-ąją vietą.
Lietuvei - 19 vieta
2019 07 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionato finale M. Gineitytė užėmė 19-ą vietą.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas