Marius Grinbergas 2019 m. vasario 11 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasose – ne tik sporte žinomi veidai

Druskininkuose pirmą kartą surengtos draugijos „Žalgiris“ žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos. Tradiciškai kartu vyko vaikų ir jaunių lenktynės.

Žalgiriada Druskininkuose.
Mariaus Grinbergo nuotr.
Žalgiriada Druskininkuose.
   
Iš viso po „Snow Arenos“ stogu dvi dienas – didžiojo slalomo ir slalomo trasose – rungėsi beveik pusšimtis kalnų slidinėjimo mėgėjų.

„Viena pagrindinių priežasčių, lėmusių Druskininkų pasirinkimą – žaidynių dalyvių pareikšti pageidavimai dėl įvairovės. Jau daug metų kalnų slidinėjimo varžybas rengėme Ignalinoje, tad norėjosi pokyčių. Be to, Lietuvoje oro sąlygos nenuspėjamos, o „Snow Arenoje“ galima slidinėti bet kokiu oru. Manau, sprendimas pasiteisino. Ačiū „Snow Arenai“ ir teisėjams už sklandų darbą“, - sakė draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.
 
Tarp moterų abi dienas absoliučiai greičiausia buvo Natalija Kuprasevič, tarp vyrų – Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas. Savo amžiaus grupėse žalgiriados čempionais taip pat tapo Tauras Milašius (didysis slalomas ir slalomas), Sigita Masalskienė (didysis slalomas), Daiva Norvaišaitė (didysis slalomas), Simonas Masalskas (didysis slalomas).

Moterų lenktynėse du aukso medalius iškovojusi 31 metų N.Kuprasevič kalnų slidininkams geriau žinoma Švecovos pavarde. Prieš daugiau nei dešimtmetį ji rimtai sportavo, dalyvavo tarptautinėse varžybose, tačiau vėliau nutarė pasitraukti iš aktyvaus sporto. Šį sezoną ji vėl sugrįžo į lenktynes, tiesa, dabar jau tik mėgėjų. Ir slidinėja kartu su savo atžalomis. O patarimus Natalijai ant kalno, kaip ir anksčiau, dalina jos tėvas, olimpietį Vitalijų Rumiancevą išugdęs treneris Jurijus Švecovas. Beje, būtent J.Švecovas statė lenktynių trasas žalgiriadoje.

Tarp dalyvių buvo ne tik tarp kalnų slidininkų gerai žinomų vardų. Varžybose dalyvavo ir žinomas neurochirurgas Stanislovas Radavičius, prieš kelerius metus pradėjęs bandyti savo jėgas lenktynėse. Šįsyk jis iškovojo bronzos medalį didžiajame slalome amžius grupėje virš 60 metų.

„Žalgirio“ žaidynių kalnų slidinėjimo varžybose negali dalyvauti jaunesni nei 19 m. sportininkai. Bet jau daug metų kartu su žalgiriada rengiamos ir jaunesniems slidininkams skirtos lenktynės, kurios dalyvių skaitlingumu neretai pranoksta pagrindines varžybas.

Druskininkuose vaikai ir jaunimas lenktyniavo penkiose amžiaus grupėse. Jauniausiems dalyviams buvo mažiau nei aštuoneri. Tad drąsiai įveikus ledinę „Snow Arenos“ trasą kai kuriems sportininkams prireikė pagalbos lipant ant garbės pakylos, nes ši jauniausiems čempionams ir prizininkams buvo kiek per aukšta.

Didžiojo slalomo nugalėtojais tapo Ramunė Čekanavičiūtė (iki 8 m.), Liepa Čekanavičiūtė (iki 10m.), Milena Juodeškaitė (iki 12 m.), Urtė Rudzytė (iki 16 m.), Robertas Vingelis (iki 8 m.), Jokūbas Davidavičius (iki 10 m.), Nojus Užkuraitis (iki 12 m.), Medas Dobelinskas (iki 14 m.), Motiejus Žūkas (iki 16 m.).

Slalomo lenktynių auksą iškovojo R.Čekanavičiūtė (iki 8 m.), L.Čekanavičiūtė (iki 10 m.), U.Rudzytė (12-16 m.), R.Vingelis (iki 8 m.), J.Davidavičius (iki 10 m.), N.Užkuraitis (iki 12 m.), M.Dobelinskas (iki 14 m.), M.Žūkas (iki 16 m.).Varžybų dalyvius medalius, diplomais ir rėmėjų prizais apdovanojo draugijos „Žalgiris“ vadovai A.B. Vasiliauskas ir Vytas Nėnius. 

Kalnų slidinėjimo lenktynės Druskininkuose – jau antrasis „Žalgirio“ žiemos žaidynių renginys. Tradiciškai žalgiriada prasidėjo Alytuje, kur dar sausį surengtos šaškių, šachmatų ir stalo teniso varžybos.

„Kur vyks kitos žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos, nuspręsime kiek vėliau. Tai gali būti ir Druskininkai, ir Ignalina, ir Anykščiai ar kitas miestas, turintis kalnų slidinėjimo bazę. Viskas priklausys nuo dalyvių pageidavimų. Labai svarbu, kad būtų geros maitinimo, nakvynės sąlygos, varžyboms tinkama trasa. Druskininkuose viskas vietoje. Žmonėms yra kur praleisti laisvalaikį. Žalgiriada nėra didelio sportinio meistriškumo siekiantis renginys. Tiesa, yra minčių, kad su žaidynėmis galėtų vykti ir vienas Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės etapų. Bet mūsų draugijai svarbiausia – įvairaus amžiaus žmonių fizinis aktyvumas. Jei pavyks suderinti sportininkų ir mėgėjų pageidavimus, žaidynės turėtų tapti dar įdomesnės ir sutraukti daug daugiau dalyvių“, - kalbėjo A.B. Vasiliauskas.

Buvo planuota, kad pastarąjį savaitgalį Druskininkuose vyks ir lygumų slidinėjimo žalgiriados varžybos. Tačiau dėl netinkamų oro sąlygų jas teko atidėti. Neaišku, ar šiemet jos iš viso įvyks ir ar ateityje liks žaidynių programoje.

Kalbėdamas apie lygumų slidinėjimą A.B.Vasiliauskas teigė, jog draugija „Žalgiris“ pasigenda Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos dėmesio tokiems renginiams, kaip žalgiriada: „Liūdina Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos požiūris į masinius, fizinį aktyvumą skatinančius renginius. Susidaro įspūdis, jog LNSA nerūpi populiarinti slidinėjimą, visas dėmesys skiriamas tik meistriškumui. Asociacijai kažkodėl neįdomūs mūsų vykdomi lygumų slidinėjimo renginiai, nors juose susirenka įvairaus amžiaus sportininkai, o dalyvių gausa kartais net lenkiame Lietuvos čempionatus."
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
"Žalgiris" išsaugojo rezultatyviausią puolėją
2019 02 21
A lyga
"Jaučiu daug emocijų, netgi daugiau nei rungtynių metu. Esu laimingas sugrįžęs namo", - sugrįžęs į Vilnių kalbėjo Liviu Antalis.
"Sunkiausia žaisti - Marijampolėje"
2019 02 21
Fanai
Buvęs "Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas, dabar vadovaujantis Rygos RFS komandai, prisimena, kad vizitai į Marijampolę būdavo itin sunkūs.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
"Gėlių ceremonijoje teko tramdyti ašaras"
2019 02 20
Biatlonas
Biatlono istoriją rašantis Karolis Dombrovskis iššovė Europos čempionate - finišavo šeštas asmeninėse lenktynėse.
Lietuvis pasižymėjo, jo klubas laimėjo
2019 02 20
Ledo ritulys
Rygos "Dinamo" atstovaujantis Nerijus Ališauskas antrame mače iš eilės atliko rezultatyvų perdavimą, o latvių klubas iškovojo svarbią pergalę.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas