Marius Grinbergas 2019 m. vasario 11 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasose – ne tik sporte žinomi veidai

Druskininkuose pirmą kartą surengtos draugijos „Žalgiris“ žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos. Tradiciškai kartu vyko vaikų ir jaunių lenktynės.

Žalgiriada Druskininkuose.
Mariaus Grinbergo nuotr.
Žalgiriada Druskininkuose.
   
Iš viso po „Snow Arenos“ stogu dvi dienas – didžiojo slalomo ir slalomo trasose – rungėsi beveik pusšimtis kalnų slidinėjimo mėgėjų.

„Viena pagrindinių priežasčių, lėmusių Druskininkų pasirinkimą – žaidynių dalyvių pareikšti pageidavimai dėl įvairovės. Jau daug metų kalnų slidinėjimo varžybas rengėme Ignalinoje, tad norėjosi pokyčių. Be to, Lietuvoje oro sąlygos nenuspėjamos, o „Snow Arenoje“ galima slidinėti bet kokiu oru. Manau, sprendimas pasiteisino. Ačiū „Snow Arenai“ ir teisėjams už sklandų darbą“, - sakė draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.
 
Tarp moterų abi dienas absoliučiai greičiausia buvo Natalija Kuprasevič, tarp vyrų – Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas. Savo amžiaus grupėse žalgiriados čempionais taip pat tapo Tauras Milašius (didysis slalomas ir slalomas), Sigita Masalskienė (didysis slalomas), Daiva Norvaišaitė (didysis slalomas), Simonas Masalskas (didysis slalomas).

Moterų lenktynėse du aukso medalius iškovojusi 31 metų N.Kuprasevič kalnų slidininkams geriau žinoma Švecovos pavarde. Prieš daugiau nei dešimtmetį ji rimtai sportavo, dalyvavo tarptautinėse varžybose, tačiau vėliau nutarė pasitraukti iš aktyvaus sporto. Šį sezoną ji vėl sugrįžo į lenktynes, tiesa, dabar jau tik mėgėjų. Ir slidinėja kartu su savo atžalomis. O patarimus Natalijai ant kalno, kaip ir anksčiau, dalina jos tėvas, olimpietį Vitalijų Rumiancevą išugdęs treneris Jurijus Švecovas. Beje, būtent J.Švecovas statė lenktynių trasas žalgiriadoje.

Tarp dalyvių buvo ne tik tarp kalnų slidininkų gerai žinomų vardų. Varžybose dalyvavo ir žinomas neurochirurgas Stanislovas Radavičius, prieš kelerius metus pradėjęs bandyti savo jėgas lenktynėse. Šįsyk jis iškovojo bronzos medalį didžiajame slalome amžius grupėje virš 60 metų.

„Žalgirio“ žaidynių kalnų slidinėjimo varžybose negali dalyvauti jaunesni nei 19 m. sportininkai. Bet jau daug metų kartu su žalgiriada rengiamos ir jaunesniems slidininkams skirtos lenktynės, kurios dalyvių skaitlingumu neretai pranoksta pagrindines varžybas.

Druskininkuose vaikai ir jaunimas lenktyniavo penkiose amžiaus grupėse. Jauniausiems dalyviams buvo mažiau nei aštuoneri. Tad drąsiai įveikus ledinę „Snow Arenos“ trasą kai kuriems sportininkams prireikė pagalbos lipant ant garbės pakylos, nes ši jauniausiems čempionams ir prizininkams buvo kiek per aukšta.

Didžiojo slalomo nugalėtojais tapo Ramunė Čekanavičiūtė (iki 8 m.), Liepa Čekanavičiūtė (iki 10m.), Milena Juodeškaitė (iki 12 m.), Urtė Rudzytė (iki 16 m.), Robertas Vingelis (iki 8 m.), Jokūbas Davidavičius (iki 10 m.), Nojus Užkuraitis (iki 12 m.), Medas Dobelinskas (iki 14 m.), Motiejus Žūkas (iki 16 m.).

Slalomo lenktynių auksą iškovojo R.Čekanavičiūtė (iki 8 m.), L.Čekanavičiūtė (iki 10 m.), U.Rudzytė (12-16 m.), R.Vingelis (iki 8 m.), J.Davidavičius (iki 10 m.), N.Užkuraitis (iki 12 m.), M.Dobelinskas (iki 14 m.), M.Žūkas (iki 16 m.).Varžybų dalyvius medalius, diplomais ir rėmėjų prizais apdovanojo draugijos „Žalgiris“ vadovai A.B. Vasiliauskas ir Vytas Nėnius. 

Kalnų slidinėjimo lenktynės Druskininkuose – jau antrasis „Žalgirio“ žiemos žaidynių renginys. Tradiciškai žalgiriada prasidėjo Alytuje, kur dar sausį surengtos šaškių, šachmatų ir stalo teniso varžybos.

„Kur vyks kitos žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos, nuspręsime kiek vėliau. Tai gali būti ir Druskininkai, ir Ignalina, ir Anykščiai ar kitas miestas, turintis kalnų slidinėjimo bazę. Viskas priklausys nuo dalyvių pageidavimų. Labai svarbu, kad būtų geros maitinimo, nakvynės sąlygos, varžyboms tinkama trasa. Druskininkuose viskas vietoje. Žmonėms yra kur praleisti laisvalaikį. Žalgiriada nėra didelio sportinio meistriškumo siekiantis renginys. Tiesa, yra minčių, kad su žaidynėmis galėtų vykti ir vienas Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės etapų. Bet mūsų draugijai svarbiausia – įvairaus amžiaus žmonių fizinis aktyvumas. Jei pavyks suderinti sportininkų ir mėgėjų pageidavimus, žaidynės turėtų tapti dar įdomesnės ir sutraukti daug daugiau dalyvių“, - kalbėjo A.B. Vasiliauskas.

Buvo planuota, kad pastarąjį savaitgalį Druskininkuose vyks ir lygumų slidinėjimo žalgiriados varžybos. Tačiau dėl netinkamų oro sąlygų jas teko atidėti. Neaišku, ar šiemet jos iš viso įvyks ir ar ateityje liks žaidynių programoje.

Kalbėdamas apie lygumų slidinėjimą A.B.Vasiliauskas teigė, jog draugija „Žalgiris“ pasigenda Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos dėmesio tokiems renginiams, kaip žalgiriada: „Liūdina Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos požiūris į masinius, fizinį aktyvumą skatinančius renginius. Susidaro įspūdis, jog LNSA nerūpi populiarinti slidinėjimą, visas dėmesys skiriamas tik meistriškumui. Asociacijai kažkodėl neįdomūs mūsų vykdomi lygumų slidinėjimo renginiai, nors juose susirenka įvairaus amžiaus sportininkai, o dalyvių gausa kartais net lenkiame Lietuvos čempionatus."
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas