Lina Motužytė 2011 m. sausio 5 d. 10:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teniso raketę pakeitė smiginio strėlyte

Buvęs profesionalus tenisininkas Arūnas Čiplys tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu į pasaulio smiginio federacijos reitingo dešimtuką

   
Lietuvos smiginio federacijos viceprezidentas Arūnas Čiplys – tituluočiausias Lietuvos smiginio žaidėjas. 44 metų „Mažeikių Darts“ klubo atstovas jau daugiau nei septynerius metus neužleidžia pirmosios šalies reitingo pozicijos.

Pernai laimėjęs atviruosius Estijos, Kauno, Baltijos ir Lietuvos čempionatus A. Čiplys tapo pirmuoju lietuviu, pakilusiu į rekordinę, dešimtąją pasaulio smiginio federacijos (WDF) reitingo poziciją. Tai aukščiausias pasiekimas ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių smiginio istorijoje.

Metų gale praleidęs keletą varžybų lietuvis nukrito į 19-ą vietą, tačiau išliko aukščiausią WDF reitingą turinčiu lietuviu.

Prieš susidomėdamas smiginiu A. Čiplys buvo profesionalus tenisininkas ir treneris. „Tenisas įskiepijo norą kovoti ir laimėti. Yra žmonių, kurie bare ar namie pamėto strėlytes, bet bijo išeiti pažaisti, nesiryžta. Aš norėjau varžytis,“ – sako daugkartinis Lietuvos ir Baltijos smiginio čempionas.

Dvi visiškai skirtingos sporto šakos: viena reikalauja išskirtinio tikslumo ir susikaupimo, kita - greičio ir ištvermės. A. Čiplys turi daugiau argumentų, paaiškinančių jo pasirinkimą: „Teniso varžybos trunka tris-keturias dienas, o pakankamai didelis smiginio turnyras gali vykti tik dieną. Smagu, kad viskas vyksta pakankamai greitai.“

Papasakokite kaip teniso treneris tapo smiginio žaidėju?
Pradžia buvo 1999-aisiais. Tiesiog įsigijau lentą ir pradėjau mėtyti. Tada netyčia su teniso kolega išsiaiškinome, kad jis taip pat tuo užsiima. Susitikome, pamėtėme, pasivaržėme ir aš laimėjau. Jis pirmas iš mūsų išvažiavo į oficialias varžybas ir iš 27 dalyvių buvo 22-as. Pagalvojau, kad jei jau jį nugalėjau, tai ir varžybose galiu būti aukščiau, kad ir 21-as.

2001 metais Lietuvos čempionate užėmiau dešimtą vietą. Tada įsitikinau, kad po trejų metų galiu tapti prizininku, nes mačiau, kad tas lygis įdėjus darbo pakankamai lengvai pasiekiamas. Po dvejų metų tapau čempionu.

Teniso varžybų patirtis padėjo įveikti jaudulį ir susikaupti. Tai psichologinis žaidimas, viską lemia milimetrai. Džiugino, kad nereikia daug investicijų, pakanka namie pasikabinti lentą ir galima treniruotis kada nori. Žaidžiant tenisą tekdavo derinti laiką, aikštelę, partnerius.

Kaip reaguojate į stereotipą, kad smiginis tinkamas žaisti tik aludėse?
Jis ir kilo iš aludžių, nes Anglijoje beveik kiekviename bare yra taikiniai. Iš pat pradžių sporto nebuvo, buvo tik pamėtymas prie alaus bokalo. Kai šis žaidimas išsivystė į sportą, viskas pasikeitė. Dabar žaidžiama salėse, didelėse kavinėse, ant scenos, tai visai kitoks reginys, todėl ir vadinamas smiginio sportu.

Aplenkęs daugiau nei tūkstantį kitų žaidėjų 2010-uosius baigėte būdamas 19-oje WDF reitingo pozicijoje. Kaip pavyko pasiekti tokią aukštą vietą?
Žvaigždės į Baltijos šalių pasaulio reitingo turnyrus atvažiuoja retai, todėl čia mums proga užsidirbti taškų. Metai buvo geri, laimėjau keturis pasaulio reitingo turnyrus, viename buvau trečias. Tie sukaupti taškai leido pakilti net į dešimtą vietą.

Tas kilimas į viršų buvo labai smagus: pirmiau šimtukas, tada penkiasdešimtukas, dvidešimtukas - atrodė kaip stebuklas, o dešimta vieta – aukščiau visko.Esate gavęs vardinį kvietimą į pasaulio čempionato atrankos varžybas, tačiau nevažiavote. Kodėl?
Kvietimą į atrankines varžybas gauna kiekvienas laimėjęs pasaulio reitingo etapą. Į patį pasaulio čempionatą patenka tik 32 stipriausi: žvaigždės ir tie, kas įveikia atrankos etapus. Norint pasiekti tokį lygį, reikia daug žaisti tarptautinėse aukščiausio meistriškumo varžybose.  Mes ne tiek ir daug pasaulinio lygio varžybose dalyvaujame. Į Baltijos šalių turnyrus atvažiuoja geri žaidėjai, bet ne tos „viršūnėlės“, ne žvaigždės, nes mūsų per maži priziniai fondai.

Žinoma, norėtųsi išbandyti savo jėgas atrankoje į pasaulio čempionatą, bet manau kad dar nesu stabilus žaidėjas. Reikia daugiau varžytis Europoje, kad ten nuvykčiau pasiruošęs. Lietuviai dar negali žaisti taip, kaip rodo per televiziją. Galime sužaisti dešimt tokių mačų, bet ten nuvykus taip žaisti reikia visada, o mums trūksta stabilumo. Aišku ir jaudulys daro savo, ten žaidžia žmonės, kurie iš to gyvena, o mums dar toli iki to.

Ar tikite, kad lietuviai kada nors galės pragyventi žaisdami smiginį?
Vilčių visada yra, aš to tikiuosi taip pat kaip tikiuosi, kad smiginis taps olimpine sporto šaka. Bet artimiausius penkerius metus to nebus, gal truputį vėliau. 

Ar matote Lietuvoje ryškių žaidėjų, galinčių pakartoti ar net pagerinti jūsų pasiekimus?
Kažkokių kylančių žvaigždžių nematau, bet į varžybas nuvažiavęs negaliu būti tikras, kad pateksiu tarp keturių geriausiųjų. Lietuvoje yra kokie aštuoni žaidėjai, galintys laimėti, todėl akivaizdaus meistriškumo skirtumo nėra. Gal kažkuriuo metu aš išlošiau daugiau varžybų ir truputį mano lygis aukštesnis, bet čia sportas, todėl ir už manęs pasaulio reitinge esantys lietuviai gali sužibėti, tik tiek, kad mums trūksta stabilumo.

Ko reikia smiginiui, kad pritrauktų didesnį žmonių susidomėjimą?
Gal reklamos. Reikia, kad žmonės matytų. Klubų nariai turėtų žaistų atvirose erdvėse, kur yra daugiau pašalinių žmonių. Štai Šiaulių klubas įsikūrė priekybos centre vietoj vienos parduotuvės, tai davė postūmį ateiti naujiems žmonėms. Viešumo mums dar trūksta. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvių žygį sustabdė kanadietės
2019 02 23
Paplūdimio tinklinis
Urtei Andriukaitytei ir Vytenei Vitkauskaitei nepavyko patekti į Kambodžoje vykstančio FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyro ketvirtfinalį.
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
Dubajuje startavo pergalingai
2019 02 23
Atranka
„Dubai Duty Free Tennis Championship“ vienetų atrankos varžybų pirmajame rate šeštadienį Ričardas Berankis 6:3, 3:6, 6:2 nugalėjo Constantą Lestienne'ą.
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
Švelnumu galima nugalėti jėgą ir pyktį
2019 02 23
Dziudo
Jau 40 metų dziudo imtynininkus ugdantis alytiškis Zenius Vencevičius: „Ant tatamio kasdien vis kažką kuriu, analizuoju kovas, atrandu daug ką naujo.“
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Svajonė dužo šaudykloje
2019 02 23
Biatlonas
Net šeštą geriausią laiką trasoje demonstravęs Vytautas Strolia žiauriai klydo šaudydamas ir neįgyvendino savo svajonės Europos čempionate.
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas