Lina Motužytė 2011 m. sausio 5 d. 10:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teniso raketę pakeitė smiginio strėlyte

Buvęs profesionalus tenisininkas Arūnas Čiplys tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu į pasaulio smiginio federacijos reitingo dešimtuką

   
Lietuvos smiginio federacijos viceprezidentas Arūnas Čiplys – tituluočiausias Lietuvos smiginio žaidėjas. 44 metų „Mažeikių Darts“ klubo atstovas jau daugiau nei septynerius metus neužleidžia pirmosios šalies reitingo pozicijos.

Pernai laimėjęs atviruosius Estijos, Kauno, Baltijos ir Lietuvos čempionatus A. Čiplys tapo pirmuoju lietuviu, pakilusiu į rekordinę, dešimtąją pasaulio smiginio federacijos (WDF) reitingo poziciją. Tai aukščiausias pasiekimas ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių smiginio istorijoje.

Metų gale praleidęs keletą varžybų lietuvis nukrito į 19-ą vietą, tačiau išliko aukščiausią WDF reitingą turinčiu lietuviu.

Prieš susidomėdamas smiginiu A. Čiplys buvo profesionalus tenisininkas ir treneris. „Tenisas įskiepijo norą kovoti ir laimėti. Yra žmonių, kurie bare ar namie pamėto strėlytes, bet bijo išeiti pažaisti, nesiryžta. Aš norėjau varžytis,“ – sako daugkartinis Lietuvos ir Baltijos smiginio čempionas.

Dvi visiškai skirtingos sporto šakos: viena reikalauja išskirtinio tikslumo ir susikaupimo, kita - greičio ir ištvermės. A. Čiplys turi daugiau argumentų, paaiškinančių jo pasirinkimą: „Teniso varžybos trunka tris-keturias dienas, o pakankamai didelis smiginio turnyras gali vykti tik dieną. Smagu, kad viskas vyksta pakankamai greitai.“

Papasakokite kaip teniso treneris tapo smiginio žaidėju?
Pradžia buvo 1999-aisiais. Tiesiog įsigijau lentą ir pradėjau mėtyti. Tada netyčia su teniso kolega išsiaiškinome, kad jis taip pat tuo užsiima. Susitikome, pamėtėme, pasivaržėme ir aš laimėjau. Jis pirmas iš mūsų išvažiavo į oficialias varžybas ir iš 27 dalyvių buvo 22-as. Pagalvojau, kad jei jau jį nugalėjau, tai ir varžybose galiu būti aukščiau, kad ir 21-as.

2001 metais Lietuvos čempionate užėmiau dešimtą vietą. Tada įsitikinau, kad po trejų metų galiu tapti prizininku, nes mačiau, kad tas lygis įdėjus darbo pakankamai lengvai pasiekiamas. Po dvejų metų tapau čempionu.

Teniso varžybų patirtis padėjo įveikti jaudulį ir susikaupti. Tai psichologinis žaidimas, viską lemia milimetrai. Džiugino, kad nereikia daug investicijų, pakanka namie pasikabinti lentą ir galima treniruotis kada nori. Žaidžiant tenisą tekdavo derinti laiką, aikštelę, partnerius.

Kaip reaguojate į stereotipą, kad smiginis tinkamas žaisti tik aludėse?
Jis ir kilo iš aludžių, nes Anglijoje beveik kiekviename bare yra taikiniai. Iš pat pradžių sporto nebuvo, buvo tik pamėtymas prie alaus bokalo. Kai šis žaidimas išsivystė į sportą, viskas pasikeitė. Dabar žaidžiama salėse, didelėse kavinėse, ant scenos, tai visai kitoks reginys, todėl ir vadinamas smiginio sportu.

Aplenkęs daugiau nei tūkstantį kitų žaidėjų 2010-uosius baigėte būdamas 19-oje WDF reitingo pozicijoje. Kaip pavyko pasiekti tokią aukštą vietą?
Žvaigždės į Baltijos šalių pasaulio reitingo turnyrus atvažiuoja retai, todėl čia mums proga užsidirbti taškų. Metai buvo geri, laimėjau keturis pasaulio reitingo turnyrus, viename buvau trečias. Tie sukaupti taškai leido pakilti net į dešimtą vietą.

Tas kilimas į viršų buvo labai smagus: pirmiau šimtukas, tada penkiasdešimtukas, dvidešimtukas - atrodė kaip stebuklas, o dešimta vieta – aukščiau visko.Esate gavęs vardinį kvietimą į pasaulio čempionato atrankos varžybas, tačiau nevažiavote. Kodėl?
Kvietimą į atrankines varžybas gauna kiekvienas laimėjęs pasaulio reitingo etapą. Į patį pasaulio čempionatą patenka tik 32 stipriausi: žvaigždės ir tie, kas įveikia atrankos etapus. Norint pasiekti tokį lygį, reikia daug žaisti tarptautinėse aukščiausio meistriškumo varžybose.  Mes ne tiek ir daug pasaulinio lygio varžybose dalyvaujame. Į Baltijos šalių turnyrus atvažiuoja geri žaidėjai, bet ne tos „viršūnėlės“, ne žvaigždės, nes mūsų per maži priziniai fondai.

Žinoma, norėtųsi išbandyti savo jėgas atrankoje į pasaulio čempionatą, bet manau kad dar nesu stabilus žaidėjas. Reikia daugiau varžytis Europoje, kad ten nuvykčiau pasiruošęs. Lietuviai dar negali žaisti taip, kaip rodo per televiziją. Galime sužaisti dešimt tokių mačų, bet ten nuvykus taip žaisti reikia visada, o mums trūksta stabilumo. Aišku ir jaudulys daro savo, ten žaidžia žmonės, kurie iš to gyvena, o mums dar toli iki to.

Ar tikite, kad lietuviai kada nors galės pragyventi žaisdami smiginį?
Vilčių visada yra, aš to tikiuosi taip pat kaip tikiuosi, kad smiginis taps olimpine sporto šaka. Bet artimiausius penkerius metus to nebus, gal truputį vėliau. 

Ar matote Lietuvoje ryškių žaidėjų, galinčių pakartoti ar net pagerinti jūsų pasiekimus?
Kažkokių kylančių žvaigždžių nematau, bet į varžybas nuvažiavęs negaliu būti tikras, kad pateksiu tarp keturių geriausiųjų. Lietuvoje yra kokie aštuoni žaidėjai, galintys laimėti, todėl akivaizdaus meistriškumo skirtumo nėra. Gal kažkuriuo metu aš išlošiau daugiau varžybų ir truputį mano lygis aukštesnis, bet čia sportas, todėl ir už manęs pasaulio reitinge esantys lietuviai gali sužibėti, tik tiek, kad mums trūksta stabilumo.

Ko reikia smiginiui, kad pritrauktų didesnį žmonių susidomėjimą?
Gal reklamos. Reikia, kad žmonės matytų. Klubų nariai turėtų žaistų atvirose erdvėse, kur yra daugiau pašalinių žmonių. Štai Šiaulių klubas įsikūrė priekybos centre vietoj vienos parduotuvės, tai davė postūmį ateiti naujiems žmonėms. Viešumo mums dar trūksta. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Savaitės žaidėjas - "Juventus" aukštaūgis
2019 04 23
LKL
Naudingiausias kovo mėnesio LKL krepšininkas M. Gebenas pirmą kartą šį sezoną tapo savaitės žaidėju.
„Žalgiris“ - nežymus autsaideris
2019 04 23
Eurolyga
Lažybininkai antradienio Eurolygos rungtynėse "Žalgirio" galimybes laimėti vertina 38 procentais, krepšinio aistruoliai - dar mažiau, vos 33.
A.Sabonis rinktinėje nemato dramos
2019 04 23
Konferencija
LKF konferencija: apie pasiekimus, pinigus, nedrausmingus narius, teisėjavimą, konfliktą rinktinėje, referendumą, A.Sabonio sūnų, „Žalgirį“ (VIDEO).
 
"Grįžau į Lietuvą stipresnis"
2019 04 23
A lyga
2016-aisiais iš tuometinių "Trakų" išvykęs į gimtąją Baltarusiją, grįžęs į "Riterius" A. Gurenka sako,kad A lygos lygis išliko toks pat.
UEFA licencijos - penkiems klubams
2019 04 23
Kuluaruose
LFF Licencijavimo komitetas išdavė UEFA licencijas "Sūduvai", "Žalgiriui", "Riteriams", "Stumbrui" ir "Kauno Žalgiriui".
Pirmo rato pabaigoje iššovė "Palanga"
2019 04 23
A lyga
Pirmojo rato finišas: favoritai grįžo į turnyro lentelės aukštumas, T Kišas pelnė septintą įvartį, A.Skarbalius - nepatenkintas savo komandos rezultatais.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Lietuvis sužibėjo Europos čempionate
2019 04 23
Kartingas
Europos kartingo čempionato pirmojo etapo lenktynėse K.Šikšnelis užėmė dešimtąją vietą - tai geriausias lietuvių rezultatas "Junior" klasės varžybose.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
 
Lietuviams - lenkų smūgis mačo pabaigoje
2019 04 23
Draugiškos rungtynės
Draugiškų Lietuvos ir Lenkijos ledo rituliininkų rungtynių pabaigoje varžovai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju ir tuo pasinaudojo maksimaliai.
Estams pasipriešinti nepajėgė
2019 04 23
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionato D grupės ketvirtajame susitikime ketvirtąją nesėkmę patyrė Lietuvos atstovai.
Lietuviai - vis dar be pergalių
2019 04 22
Akmenslydis
Pasaulio akmenslydžio pirmenybėse Norvegijoje mišri Lietuvos pora nusileido Norvegijos ir Škotijos komandoms.
Pasaulio čempionate - lietuvių nesėkmės
2019 04 23
Stalo tenisas
Pasaulio stalo teniso čempionate veteranė R. Paškauskienė 0:4 pralaimėjo 16-metei amerikietei A. Wang. Nesėkmes patyrė ir kiti lietuviai.
Jubiliejinė taurė - kaunietės rankose
2019 04 23
Biliardas
Į didžiausias moterų pulo varžybas „M8 taurė 2019“ Kaune susirinko 20 sportininkių iš visos Lietuvos, o finale rungėsi dvi kaunietės.
Žiemą – ant sniego, vasarą – ant vandens
2019 04 23
Žvilgsnis
Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas: apie pasibaigusį sezoną, ilgus plaukus, Seppe vardą, krepšinį, olimpines viltis.
 
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas