Lina Motužytė 2011 m. sausio 5 d. 10:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teniso raketę pakeitė smiginio strėlyte

Buvęs profesionalus tenisininkas Arūnas Čiplys tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu į pasaulio smiginio federacijos reitingo dešimtuką

   
Lietuvos smiginio federacijos viceprezidentas Arūnas Čiplys – tituluočiausias Lietuvos smiginio žaidėjas. 44 metų „Mažeikių Darts“ klubo atstovas jau daugiau nei septynerius metus neužleidžia pirmosios šalies reitingo pozicijos.

Pernai laimėjęs atviruosius Estijos, Kauno, Baltijos ir Lietuvos čempionatus A. Čiplys tapo pirmuoju lietuviu, pakilusiu į rekordinę, dešimtąją pasaulio smiginio federacijos (WDF) reitingo poziciją. Tai aukščiausias pasiekimas ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių smiginio istorijoje.

Metų gale praleidęs keletą varžybų lietuvis nukrito į 19-ą vietą, tačiau išliko aukščiausią WDF reitingą turinčiu lietuviu.

Prieš susidomėdamas smiginiu A. Čiplys buvo profesionalus tenisininkas ir treneris. „Tenisas įskiepijo norą kovoti ir laimėti. Yra žmonių, kurie bare ar namie pamėto strėlytes, bet bijo išeiti pažaisti, nesiryžta. Aš norėjau varžytis,“ – sako daugkartinis Lietuvos ir Baltijos smiginio čempionas.

Dvi visiškai skirtingos sporto šakos: viena reikalauja išskirtinio tikslumo ir susikaupimo, kita - greičio ir ištvermės. A. Čiplys turi daugiau argumentų, paaiškinančių jo pasirinkimą: „Teniso varžybos trunka tris-keturias dienas, o pakankamai didelis smiginio turnyras gali vykti tik dieną. Smagu, kad viskas vyksta pakankamai greitai.“

Papasakokite kaip teniso treneris tapo smiginio žaidėju?
Pradžia buvo 1999-aisiais. Tiesiog įsigijau lentą ir pradėjau mėtyti. Tada netyčia su teniso kolega išsiaiškinome, kad jis taip pat tuo užsiima. Susitikome, pamėtėme, pasivaržėme ir aš laimėjau. Jis pirmas iš mūsų išvažiavo į oficialias varžybas ir iš 27 dalyvių buvo 22-as. Pagalvojau, kad jei jau jį nugalėjau, tai ir varžybose galiu būti aukščiau, kad ir 21-as.

2001 metais Lietuvos čempionate užėmiau dešimtą vietą. Tada įsitikinau, kad po trejų metų galiu tapti prizininku, nes mačiau, kad tas lygis įdėjus darbo pakankamai lengvai pasiekiamas. Po dvejų metų tapau čempionu.

Teniso varžybų patirtis padėjo įveikti jaudulį ir susikaupti. Tai psichologinis žaidimas, viską lemia milimetrai. Džiugino, kad nereikia daug investicijų, pakanka namie pasikabinti lentą ir galima treniruotis kada nori. Žaidžiant tenisą tekdavo derinti laiką, aikštelę, partnerius.

Kaip reaguojate į stereotipą, kad smiginis tinkamas žaisti tik aludėse?
Jis ir kilo iš aludžių, nes Anglijoje beveik kiekviename bare yra taikiniai. Iš pat pradžių sporto nebuvo, buvo tik pamėtymas prie alaus bokalo. Kai šis žaidimas išsivystė į sportą, viskas pasikeitė. Dabar žaidžiama salėse, didelėse kavinėse, ant scenos, tai visai kitoks reginys, todėl ir vadinamas smiginio sportu.

Aplenkęs daugiau nei tūkstantį kitų žaidėjų 2010-uosius baigėte būdamas 19-oje WDF reitingo pozicijoje. Kaip pavyko pasiekti tokią aukštą vietą?
Žvaigždės į Baltijos šalių pasaulio reitingo turnyrus atvažiuoja retai, todėl čia mums proga užsidirbti taškų. Metai buvo geri, laimėjau keturis pasaulio reitingo turnyrus, viename buvau trečias. Tie sukaupti taškai leido pakilti net į dešimtą vietą.

Tas kilimas į viršų buvo labai smagus: pirmiau šimtukas, tada penkiasdešimtukas, dvidešimtukas - atrodė kaip stebuklas, o dešimta vieta – aukščiau visko.Esate gavęs vardinį kvietimą į pasaulio čempionato atrankos varžybas, tačiau nevažiavote. Kodėl?
Kvietimą į atrankines varžybas gauna kiekvienas laimėjęs pasaulio reitingo etapą. Į patį pasaulio čempionatą patenka tik 32 stipriausi: žvaigždės ir tie, kas įveikia atrankos etapus. Norint pasiekti tokį lygį, reikia daug žaisti tarptautinėse aukščiausio meistriškumo varžybose.  Mes ne tiek ir daug pasaulinio lygio varžybose dalyvaujame. Į Baltijos šalių turnyrus atvažiuoja geri žaidėjai, bet ne tos „viršūnėlės“, ne žvaigždės, nes mūsų per maži priziniai fondai.

Žinoma, norėtųsi išbandyti savo jėgas atrankoje į pasaulio čempionatą, bet manau kad dar nesu stabilus žaidėjas. Reikia daugiau varžytis Europoje, kad ten nuvykčiau pasiruošęs. Lietuviai dar negali žaisti taip, kaip rodo per televiziją. Galime sužaisti dešimt tokių mačų, bet ten nuvykus taip žaisti reikia visada, o mums trūksta stabilumo. Aišku ir jaudulys daro savo, ten žaidžia žmonės, kurie iš to gyvena, o mums dar toli iki to.

Ar tikite, kad lietuviai kada nors galės pragyventi žaisdami smiginį?
Vilčių visada yra, aš to tikiuosi taip pat kaip tikiuosi, kad smiginis taps olimpine sporto šaka. Bet artimiausius penkerius metus to nebus, gal truputį vėliau. 

Ar matote Lietuvoje ryškių žaidėjų, galinčių pakartoti ar net pagerinti jūsų pasiekimus?
Kažkokių kylančių žvaigždžių nematau, bet į varžybas nuvažiavęs negaliu būti tikras, kad pateksiu tarp keturių geriausiųjų. Lietuvoje yra kokie aštuoni žaidėjai, galintys laimėti, todėl akivaizdaus meistriškumo skirtumo nėra. Gal kažkuriuo metu aš išlošiau daugiau varžybų ir truputį mano lygis aukštesnis, bet čia sportas, todėl ir už manęs pasaulio reitinge esantys lietuviai gali sužibėti, tik tiek, kad mums trūksta stabilumo.

Ko reikia smiginiui, kad pritrauktų didesnį žmonių susidomėjimą?
Gal reklamos. Reikia, kad žmonės matytų. Klubų nariai turėtų žaistų atvirose erdvėse, kur yra daugiau pašalinių žmonių. Štai Šiaulių klubas įsikūrė priekybos centre vietoj vienos parduotuvės, tai davė postūmį ateiti naujiems žmonėms. Viešumo mums dar trūksta. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas