ELTA 2019 m. vasario 6 d. 18:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dopingo šešėlis šokiravo federacijos vadovą

Baidarių ir kanojų federacijos generalinis sekretorius apie J.Šukliną: „Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte.“

J.Šuklinas.
avgi.lt nuotr.
J.Šuklinas.
BKI federacijos generalinis sekretorius R. Petrukanecas apie J. Šuklino situaciją: man tai yra šokas
 
Antradienį visą Lietuvos žiniasklaidą apskriejo žinia apie įtarimus dėl vieno labiausiai tituluoto Lietuvos kanojininko Jevgenijaus Šuklino dopingo vartojimo. Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo (BKI) federacijos generalinis sekretorius Romualdas Petrukanecas prisipažįsta, kad klaidos tikimybė yra nedidelė. 
 
J. Šuklinas antradienį paviešino gautą laišką, kuriame jis kaltinamas dopingo vartojimu per Londono olimpines žaidynes. Tiesa, laiške nurodytas gavėjas yra ne Jevgenijus Šuklinas, o Jevgenijus Daluzyan. Sportininkas įtaria, kad tai tiesiog klaida, nes Daluzyan yra Armėnijos sunkiaatletės Melanie pavardė, o pastaroji dėl dopingo vartojimo buvo suspenduota praėjusių metų pabaigoje. 
 
Gautame laiške yra nurodytas Lietuvos nacionalinis olimpinis komitetas, lietuvio akreditacijos numeris. Netiksli yra tik pavardė. 
 
„Pats šią informaciją sužinojau iš žiniasklaidos. Dar šiandienį (trečiadienį - red. past.) tikrinau savo paštus, bet jokios informacijos negavome. Neoficialiai ši žinia jau buvo pasklidusi prieš gerą savaitę, bet oficialaus pranešimo jokio neturime. Iškart susisiekėme su J. Šuklinu. Kol kas viskas vyksta kalbų lygyje. Jis kalbėjo panašiai, kaip savo paviešintame pasiaiškinime“, - Eltai sakė R. Petrukanecas. 
 
BKI generalinis sekretorius teigė girdėjęs, kad J. Šuklinas jau pareikalavo B mėginio tyrimo ir lauks naujų rezultatų iš Lozanos (Šveicarija). 
 
„Sunku komentuoti tokią situaciją. Kokie yra faktai - po olimpinių žaidynių jis iškart buvo patikrintas ir testas buvo neigiamas. Bet kaip žinome, dabar labai daug testų yra tikrinami iš naujo. Atrastos naujos technologijos, kurios leidžia pertikrinti tuos testus. Bet negaliu nieko patvirtinti, nes mes nesame gavę jokios informacijos apie teigiamą A testą, - kalbėjo R. Petrukanecas. - O dėl tos klaidos, tai keistai atrodo, kai visi duomenys atitinka mūsų sportininko aprašymą, tik pavardė ne ta. Gali būti techninė klaida siunčiant laišką, bet kol nežinome oficialios informacijos, tol negalime nieko imtis. Bendrausime su Lietuvos antidopingo agentūra (LAA) ir kai tiek ji, tiek mes gausime oficialius dokumentus, tada viską darysime pagal LAA rekomendacijas“. 

 
Draudžiama medžiaga yra anabolinis steroidas - dehidrochlormetiltestosteronas. Pasak R. Petrukaneco, ši medžiaga tikrai gali suteikti papildomos galios kanojas irkluojantiems atletams. 
 
„Ji leidžia priauginti raumenų masę, didinti jėgą, mažinti riebalų kiekį. Šis argumentas, šiuo atveju, yra mūsų nenaudai. Būna, kai draudžiamas preparatas visiškai neturi įtakos tam tikros sporto šakos atstovui, o šįkart jis tikrai atitinka mūsų sporto specifiką“, - pabrėžė R. Petrukanecas. 
 
Pats R. Petrukanecas su J. Šuklinu jau daug metų yra pažįstamas, abu ne vieną sezoną sportavo kartu. Vienam iš BKI vadovų vis dar sunku patikėti, kad tai gali būti tiesa. 
 
„Realiai man tai yra šokas, nes Jevgenijus paskutinius penkerius karjeros metus buvo komandos lyderis. Visas dėmesys buvo nukreiptas į jį. Jo gyvenimo stilius ir karjera buvo po padidinamuoju stiklu. Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte. Būnant tokioje padėtyje bandyti kažką gudrauti - man tai yra sunkiai tikėtina. Žinant jo gyvenimo būdą, visa ši istorija atrodo labai keistai“, - pridūrė R. Petrukanecas. 
 
2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse J. Šuklinas iškovojo sidabro medalį. Taip pat jis yra daugkartinis Europos bei pasaulio čempionatų prizininkas. 2016 metais jis paskelbė apie karjeros pabaigą. 
 
„Kai prieš septynerius metus lipau ant pakylos atsiimti Lietuvai iškovoto olimpinio medalio, tai buvo įrodymas sau, kad viską galima pasiekti sunkiu, sąžiningu darbu, disciplina bei užsispyrimu. Man taip atrodė tada ir atrodo dabar, apie tai aš daug metų pasakoju jauniesiems sportininkams. Vis dėlto turiu pranešti, jog sulaukiau laiško iš Lozanos. Jame rašoma, kad esu įtariamas neleistinos medžiagos vartojimu 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Nors gauto laiško turinį lydi netikslumai, o visą situaciją - sutapimai“, - socialiniame tinkle „Facebook“ rašė 33-ejų metų J. Šuklinas, taip pat įtariantis, kad tai gali būti bandymai jam pakenkti arėjant Visagino savivaldybės rinkimams.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Greičiausia buvo komanda, išvengusi klaidų
2019 07 20
Lenktynės
„Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda net 5 ratais aplenkė artimiausius varžovus "Aurum 1006 km" lenktynėse
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Trakuose – favoritų pergalės
2019 07 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Trakuose vykstančiame atvirajame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate išdalinti medaliai 1000 metrų distancijoje.
Sekmadienio plaukime finišavo 25-a
2019 07 21
Buriavimas
91 baudos surinkusi Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė pasaulio „Laser Radial“ jachtų klasės čempionato moterų varžybose užima 67-ąją vietą.
Lietuvei - 19 vieta
2019 07 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionato finale M. Gineitytė užėmė 19-ą vietą.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas