ELTA 2019 m. vasario 6 d. 18:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dopingo šešėlis šokiravo federacijos vadovą

Baidarių ir kanojų federacijos generalinis sekretorius apie J.Šukliną: „Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte.“

J.Šuklinas.
avgi.lt nuotr.
J.Šuklinas.
BKI federacijos generalinis sekretorius R. Petrukanecas apie J. Šuklino situaciją: man tai yra šokas
 
Antradienį visą Lietuvos žiniasklaidą apskriejo žinia apie įtarimus dėl vieno labiausiai tituluoto Lietuvos kanojininko Jevgenijaus Šuklino dopingo vartojimo. Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo (BKI) federacijos generalinis sekretorius Romualdas Petrukanecas prisipažįsta, kad klaidos tikimybė yra nedidelė. 
 
J. Šuklinas antradienį paviešino gautą laišką, kuriame jis kaltinamas dopingo vartojimu per Londono olimpines žaidynes. Tiesa, laiške nurodytas gavėjas yra ne Jevgenijus Šuklinas, o Jevgenijus Daluzyan. Sportininkas įtaria, kad tai tiesiog klaida, nes Daluzyan yra Armėnijos sunkiaatletės Melanie pavardė, o pastaroji dėl dopingo vartojimo buvo suspenduota praėjusių metų pabaigoje. 
 
Gautame laiške yra nurodytas Lietuvos nacionalinis olimpinis komitetas, lietuvio akreditacijos numeris. Netiksli yra tik pavardė. 
 
„Pats šią informaciją sužinojau iš žiniasklaidos. Dar šiandienį (trečiadienį - red. past.) tikrinau savo paštus, bet jokios informacijos negavome. Neoficialiai ši žinia jau buvo pasklidusi prieš gerą savaitę, bet oficialaus pranešimo jokio neturime. Iškart susisiekėme su J. Šuklinu. Kol kas viskas vyksta kalbų lygyje. Jis kalbėjo panašiai, kaip savo paviešintame pasiaiškinime“, - Eltai sakė R. Petrukanecas. 
 
BKI generalinis sekretorius teigė girdėjęs, kad J. Šuklinas jau pareikalavo B mėginio tyrimo ir lauks naujų rezultatų iš Lozanos (Šveicarija). 
 
„Sunku komentuoti tokią situaciją. Kokie yra faktai - po olimpinių žaidynių jis iškart buvo patikrintas ir testas buvo neigiamas. Bet kaip žinome, dabar labai daug testų yra tikrinami iš naujo. Atrastos naujos technologijos, kurios leidžia pertikrinti tuos testus. Bet negaliu nieko patvirtinti, nes mes nesame gavę jokios informacijos apie teigiamą A testą, - kalbėjo R. Petrukanecas. - O dėl tos klaidos, tai keistai atrodo, kai visi duomenys atitinka mūsų sportininko aprašymą, tik pavardė ne ta. Gali būti techninė klaida siunčiant laišką, bet kol nežinome oficialios informacijos, tol negalime nieko imtis. Bendrausime su Lietuvos antidopingo agentūra (LAA) ir kai tiek ji, tiek mes gausime oficialius dokumentus, tada viską darysime pagal LAA rekomendacijas“. 

 
Draudžiama medžiaga yra anabolinis steroidas - dehidrochlormetiltestosteronas. Pasak R. Petrukaneco, ši medžiaga tikrai gali suteikti papildomos galios kanojas irkluojantiems atletams. 
 
„Ji leidžia priauginti raumenų masę, didinti jėgą, mažinti riebalų kiekį. Šis argumentas, šiuo atveju, yra mūsų nenaudai. Būna, kai draudžiamas preparatas visiškai neturi įtakos tam tikros sporto šakos atstovui, o šįkart jis tikrai atitinka mūsų sporto specifiką“, - pabrėžė R. Petrukanecas. 
 
Pats R. Petrukanecas su J. Šuklinu jau daug metų yra pažįstamas, abu ne vieną sezoną sportavo kartu. Vienam iš BKI vadovų vis dar sunku patikėti, kad tai gali būti tiesa. 
 
„Realiai man tai yra šokas, nes Jevgenijus paskutinius penkerius karjeros metus buvo komandos lyderis. Visas dėmesys buvo nukreiptas į jį. Jo gyvenimo stilius ir karjera buvo po padidinamuoju stiklu. Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte. Būnant tokioje padėtyje bandyti kažką gudrauti - man tai yra sunkiai tikėtina. Žinant jo gyvenimo būdą, visa ši istorija atrodo labai keistai“, - pridūrė R. Petrukanecas. 
 
2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse J. Šuklinas iškovojo sidabro medalį. Taip pat jis yra daugkartinis Europos bei pasaulio čempionatų prizininkas. 2016 metais jis paskelbė apie karjeros pabaigą. 
 
„Kai prieš septynerius metus lipau ant pakylos atsiimti Lietuvai iškovoto olimpinio medalio, tai buvo įrodymas sau, kad viską galima pasiekti sunkiu, sąžiningu darbu, disciplina bei užsispyrimu. Man taip atrodė tada ir atrodo dabar, apie tai aš daug metų pasakoju jauniesiems sportininkams. Vis dėlto turiu pranešti, jog sulaukiau laiško iš Lozanos. Jame rašoma, kad esu įtariamas neleistinos medžiagos vartojimu 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Nors gauto laiško turinį lydi netikslumai, o visą situaciją - sutapimai“, - socialiniame tinkle „Facebook“ rašė 33-ejų metų J. Šuklinas, taip pat įtariantis, kad tai gali būti bandymai jam pakenkti arėjant Visagino savivaldybės rinkimams.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
LFF I lygos licencijas suteikė 7 klubams
2019 02 21
I lyga
FK „Banga“, „FK „Nevėžis“, FK „Pakruojis“, FC „Džiugas“, „Žalgiris B“, „Stumbras B“, „Trakai B“ („Riteriai B“) gavo I lygos licencijas.
LFF piniginėje - 2 milijonų skylė
2019 02 21
Federacija
LFF rengiasi imti milijoninį kreditą, uždarinėti Nacionalinę futbolo akademiją ir nuo šiol remtis Briuselio "Anderlecht" jaunimo rengimo programa.
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Mišrioje estafetėje finišavo 16-i
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje ketvirtadienį Lietuvos komanda - Natalija Kočergina ir Vytautas Strolia - užėmė 16-ąją vietą.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
LTOK sąskaita pasipildys solidžia suma
2019 02 21
Pinigai
Beveik pusdevinto milijono eurų UAB "Olifėja" papildys LTOK sąskaitą - šią sumą lemia kasmetis įmonės pelnas bei dividendai.
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas