ELTA 2019 m. vasario 6 d. 18:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dopingo šešėlis šokiravo federacijos vadovą

Baidarių ir kanojų federacijos generalinis sekretorius apie J.Šukliną: „Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte.“

J.Šuklinas.
avgi.lt nuotr.
J.Šuklinas.
BKI federacijos generalinis sekretorius R. Petrukanecas apie J. Šuklino situaciją: man tai yra šokas
 
Antradienį visą Lietuvos žiniasklaidą apskriejo žinia apie įtarimus dėl vieno labiausiai tituluoto Lietuvos kanojininko Jevgenijaus Šuklino dopingo vartojimo. Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo (BKI) federacijos generalinis sekretorius Romualdas Petrukanecas prisipažįsta, kad klaidos tikimybė yra nedidelė. 
 
J. Šuklinas antradienį paviešino gautą laišką, kuriame jis kaltinamas dopingo vartojimu per Londono olimpines žaidynes. Tiesa, laiške nurodytas gavėjas yra ne Jevgenijus Šuklinas, o Jevgenijus Daluzyan. Sportininkas įtaria, kad tai tiesiog klaida, nes Daluzyan yra Armėnijos sunkiaatletės Melanie pavardė, o pastaroji dėl dopingo vartojimo buvo suspenduota praėjusių metų pabaigoje. 
 
Gautame laiške yra nurodytas Lietuvos nacionalinis olimpinis komitetas, lietuvio akreditacijos numeris. Netiksli yra tik pavardė. 
 
„Pats šią informaciją sužinojau iš žiniasklaidos. Dar šiandienį (trečiadienį - red. past.) tikrinau savo paštus, bet jokios informacijos negavome. Neoficialiai ši žinia jau buvo pasklidusi prieš gerą savaitę, bet oficialaus pranešimo jokio neturime. Iškart susisiekėme su J. Šuklinu. Kol kas viskas vyksta kalbų lygyje. Jis kalbėjo panašiai, kaip savo paviešintame pasiaiškinime“, - Eltai sakė R. Petrukanecas. 
 
BKI generalinis sekretorius teigė girdėjęs, kad J. Šuklinas jau pareikalavo B mėginio tyrimo ir lauks naujų rezultatų iš Lozanos (Šveicarija). 
 
„Sunku komentuoti tokią situaciją. Kokie yra faktai - po olimpinių žaidynių jis iškart buvo patikrintas ir testas buvo neigiamas. Bet kaip žinome, dabar labai daug testų yra tikrinami iš naujo. Atrastos naujos technologijos, kurios leidžia pertikrinti tuos testus. Bet negaliu nieko patvirtinti, nes mes nesame gavę jokios informacijos apie teigiamą A testą, - kalbėjo R. Petrukanecas. - O dėl tos klaidos, tai keistai atrodo, kai visi duomenys atitinka mūsų sportininko aprašymą, tik pavardė ne ta. Gali būti techninė klaida siunčiant laišką, bet kol nežinome oficialios informacijos, tol negalime nieko imtis. Bendrausime su Lietuvos antidopingo agentūra (LAA) ir kai tiek ji, tiek mes gausime oficialius dokumentus, tada viską darysime pagal LAA rekomendacijas“. 

 
Draudžiama medžiaga yra anabolinis steroidas - dehidrochlormetiltestosteronas. Pasak R. Petrukaneco, ši medžiaga tikrai gali suteikti papildomos galios kanojas irkluojantiems atletams. 
 
„Ji leidžia priauginti raumenų masę, didinti jėgą, mažinti riebalų kiekį. Šis argumentas, šiuo atveju, yra mūsų nenaudai. Būna, kai draudžiamas preparatas visiškai neturi įtakos tam tikros sporto šakos atstovui, o šįkart jis tikrai atitinka mūsų sporto specifiką“, - pabrėžė R. Petrukanecas. 
 
Pats R. Petrukanecas su J. Šuklinu jau daug metų yra pažįstamas, abu ne vieną sezoną sportavo kartu. Vienam iš BKI vadovų vis dar sunku patikėti, kad tai gali būti tiesa. 
 
„Realiai man tai yra šokas, nes Jevgenijus paskutinius penkerius karjeros metus buvo komandos lyderis. Visas dėmesys buvo nukreiptas į jį. Jo gyvenimo stilius ir karjera buvo po padidinamuoju stiklu. Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte. Būnant tokioje padėtyje bandyti kažką gudrauti - man tai yra sunkiai tikėtina. Žinant jo gyvenimo būdą, visa ši istorija atrodo labai keistai“, - pridūrė R. Petrukanecas. 
 
2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse J. Šuklinas iškovojo sidabro medalį. Taip pat jis yra daugkartinis Europos bei pasaulio čempionatų prizininkas. 2016 metais jis paskelbė apie karjeros pabaigą. 
 
„Kai prieš septynerius metus lipau ant pakylos atsiimti Lietuvai iškovoto olimpinio medalio, tai buvo įrodymas sau, kad viską galima pasiekti sunkiu, sąžiningu darbu, disciplina bei užsispyrimu. Man taip atrodė tada ir atrodo dabar, apie tai aš daug metų pasakoju jauniesiems sportininkams. Vis dėlto turiu pranešti, jog sulaukiau laiško iš Lozanos. Jame rašoma, kad esu įtariamas neleistinos medžiagos vartojimu 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Nors gauto laiško turinį lydi netikslumai, o visą situaciją - sutapimai“, - socialiniame tinkle „Facebook“ rašė 33-ejų metų J. Šuklinas, taip pat įtariantis, kad tai gali būti bandymai jam pakenkti arėjant Visagino savivaldybės rinkimams.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas