Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 4 d. 20:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Irklavimo muziejuje – neįkainojami trofėjai

Romos ir Meksiko olimpinių žaidynių medalininkas Antanas Bagdonavičius savo įspūdingą medalių kolekciją perdavė Lietuvos irklavimo muziejui.

A.Bagdonavičius ir R.Karalienė.
Editos Juknienės ir Irklavimo muziejaus nuotr.
A.Bagdonavičius ir R.Karalienė.
   
Lietuvos irklavimo muziejus, puoselėjamas irklavimo klubo „Academia remigum“ direktorės trakietės Rimos Karalienės, sulaukė puikios dovanos: legendinis irkluotojas Antanas Bagdonavičius perdavė muziejui savo pačius vertingiausius apdovanojimus. 

Muziejus pasipildė įžymaus irkluotojo dviem olimpiniais medaliais, Romos ir Tokijo olimpinių žaidynių diplomais, trimis Europos čempionatų aukso medaliais, laimėtais Prahoje (1961 m.), Duisburge (1965 m.) ir Višyje (1967 m.), dviem SSRS čempionatų medaliais (iš viso jų laimėta net dešimt), Filadelfijos ir  Liucernos tarptautinių regatų pelnytais apdovanojimais. 

Irklavimo muziejuje gausu ir A. Bagdonavičiaus, irklavusio su Zigmu Jukna, istorinių jaunystės nuotraukų, kuriomis stebėjosi ir pats legendinis irkluotojas. 

Muziejuje yra eksponuojami ir Z. Juknos Tokijo olimpinių žaidynių sportiniai marškinėliai. 

„Namuose tų mano medalių niekas nemato, apie juos mažai kas žino. Kol dar buvo gyva mano antroji žmona Valensija, ji tuos apdovanojimus visus sudėliojo ant sienos, galvodama, jog medaliai sudomins daugelį žmonių.  Tačiau taip neatsitiko. Todėl ir nutariau savo reprezentacinius apdovanojimus perduoti Lietuvos irklavimo muziejui. Mano medalių paveldėtoja - dukra Nelda Bagdonavičiūtė. Su Irklavimo muziejumi pasirašėme sutartį, jog bet kada juos galėsime pasiimti“, - sako A. Bagdonavičius.      

Lietuvos irklavimo muziejuje įvyko iškilmingas ekspozicijos pristatymas-atidarymas. Jis sutapo su irklavimo klubo „Academia remigum“ vienuoliktą kartą rengiamomis  žiemos varžybėlėmis. Į renginį rinkosi irklavimo puoselėtojai, tarp kurių buvo ir A. Bagdonavičiaus bendražygis Vytautas Briedis, buvęs Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna su savo šeima, treneris Virgaudas Leknickas, irkluotojas Romualdas Levickas, kiti.   

Muziejaus direktorė Rima Karalienė surinko daug filmuotos medžiagos apie Romos olimpiados vicečempionus A. Bagdonavičių ir Z. Jukną, susirinkusiems buvo parodytas trumpas filmas. 

Buvo pagamintas specialus atvirukas su legendinio irkluotojo pasiekimais, kad susirinkusieji iš A. Bagdonavičiaus galėtų paimti autografų. 


Legendinis irkluotojas, dalyvavęs ekspozicijos atidarymo iškilmėse, papasakojo, kaip iškovojo pačius svariausius savo medalius, prisiminė savo pirmuosius yrius 1957-aisiais tuometėje senučiukėje „Žalgirio“ irklavimo bazėje prie Neries, kur pavasarį vykdavo Lietuvos aukštųjų mokyklų irklavimo varžybos ir jose dalyvaudavo 6-7 aštuonvietės bei kitos įgulos. 

Prisiminė savo ilgametį valties draugą, dabar jau šviesaus atminimo Z.Jukną, linksmą nutikimą su lietpalčiais, pirktais per Tokijo olimpines žaidynes, pasibaigus irklavimo varžyboms. Tas pasakojimas visus prajuokino. 

„Nuėjome į garsųjį Tokijo Asakusos turgų ir panorau nusipirkti tuo metu madingą boloninį lietpaltį. Matavausi vieną, kitą, trečią, o visų rankovės trumpos. Pardavėjas man ir sako, ponas, jūs esate nestandartinis, todėl ateikite rytoj – bus visko. Per vieną naktį mums prisiuvo tiek lietpalčių, jog jie buvo pardavinėjami kone šimtais.  Kai atėjome kitą dieną, turgus buvo iškabintas rusiškais lozungais, pardavėjas kalba rusiškai ir klausia manęs, kiek šimtų įvairiausių modelių lietpalčių pirksiu“, - šypsojosi A. Bagdonavičius.

Lietuvos irklavimo muziejaus direktorė R. Karalienė pasidžiaugė, kad Tokijo ir Meksiko olimpinis prizininkas A. Bagdonavičius nepasitenkino prieš kelerius metus muziejui atiduotų Europos ir SSRS čempionatų medalių, o dabar muziejui saugoti patikėjo ir pačią vertingiausią savo medalių kolekciją. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvių žygį sustabdė kanadietės
2019 02 23
Paplūdimio tinklinis
Urtei Andriukaitytei ir Vytenei Vitkauskaitei nepavyko patekti į Kambodžoje vykstančio FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyro ketvirtfinalį.
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
Dubajuje startavo pergalingai
2019 02 23
Atranka
„Dubai Duty Free Tennis Championship“ vienetų atrankos varžybų pirmajame rate šeštadienį Ričardas Berankis 6:3, 3:6, 6:2 nugalėjo Constantą Lestienne'ą.
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
Švelnumu galima nugalėti jėgą ir pyktį
2019 02 23
Dziudo
Jau 40 metų dziudo imtynininkus ugdantis alytiškis Zenius Vencevičius: „Ant tatamio kasdien vis kažką kuriu, analizuoju kovas, atrandu daug ką naujo.“
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Svajonė dužo šaudykloje
2019 02 23
Biatlonas
Net šeštą geriausią laiką trasoje demonstravęs Vytautas Strolia žiauriai klydo šaudydamas ir neįgyvendino savo svajonės Europos čempionate.
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas