Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 4 d. 20:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Irklavimo muziejuje – neįkainojami trofėjai

Romos ir Meksiko olimpinių žaidynių medalininkas Antanas Bagdonavičius savo įspūdingą medalių kolekciją perdavė Lietuvos irklavimo muziejui.

A.Bagdonavičius ir R.Karalienė.
Editos Juknienės ir Irklavimo muziejaus nuotr.
A.Bagdonavičius ir R.Karalienė.
   
Lietuvos irklavimo muziejus, puoselėjamas irklavimo klubo „Academia remigum“ direktorės trakietės Rimos Karalienės, sulaukė puikios dovanos: legendinis irkluotojas Antanas Bagdonavičius perdavė muziejui savo pačius vertingiausius apdovanojimus. 

Muziejus pasipildė įžymaus irkluotojo dviem olimpiniais medaliais, Romos ir Tokijo olimpinių žaidynių diplomais, trimis Europos čempionatų aukso medaliais, laimėtais Prahoje (1961 m.), Duisburge (1965 m.) ir Višyje (1967 m.), dviem SSRS čempionatų medaliais (iš viso jų laimėta net dešimt), Filadelfijos ir  Liucernos tarptautinių regatų pelnytais apdovanojimais. 

Irklavimo muziejuje gausu ir A. Bagdonavičiaus, irklavusio su Zigmu Jukna, istorinių jaunystės nuotraukų, kuriomis stebėjosi ir pats legendinis irkluotojas. 

Muziejuje yra eksponuojami ir Z. Juknos Tokijo olimpinių žaidynių sportiniai marškinėliai. 

„Namuose tų mano medalių niekas nemato, apie juos mažai kas žino. Kol dar buvo gyva mano antroji žmona Valensija, ji tuos apdovanojimus visus sudėliojo ant sienos, galvodama, jog medaliai sudomins daugelį žmonių.  Tačiau taip neatsitiko. Todėl ir nutariau savo reprezentacinius apdovanojimus perduoti Lietuvos irklavimo muziejui. Mano medalių paveldėtoja - dukra Nelda Bagdonavičiūtė. Su Irklavimo muziejumi pasirašėme sutartį, jog bet kada juos galėsime pasiimti“, - sako A. Bagdonavičius.      

Lietuvos irklavimo muziejuje įvyko iškilmingas ekspozicijos pristatymas-atidarymas. Jis sutapo su irklavimo klubo „Academia remigum“ vienuoliktą kartą rengiamomis  žiemos varžybėlėmis. Į renginį rinkosi irklavimo puoselėtojai, tarp kurių buvo ir A. Bagdonavičiaus bendražygis Vytautas Briedis, buvęs Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna su savo šeima, treneris Virgaudas Leknickas, irkluotojas Romualdas Levickas, kiti.   

Muziejaus direktorė Rima Karalienė surinko daug filmuotos medžiagos apie Romos olimpiados vicečempionus A. Bagdonavičių ir Z. Jukną, susirinkusiems buvo parodytas trumpas filmas. 

Buvo pagamintas specialus atvirukas su legendinio irkluotojo pasiekimais, kad susirinkusieji iš A. Bagdonavičiaus galėtų paimti autografų. 


Legendinis irkluotojas, dalyvavęs ekspozicijos atidarymo iškilmėse, papasakojo, kaip iškovojo pačius svariausius savo medalius, prisiminė savo pirmuosius yrius 1957-aisiais tuometėje senučiukėje „Žalgirio“ irklavimo bazėje prie Neries, kur pavasarį vykdavo Lietuvos aukštųjų mokyklų irklavimo varžybos ir jose dalyvaudavo 6-7 aštuonvietės bei kitos įgulos. 

Prisiminė savo ilgametį valties draugą, dabar jau šviesaus atminimo Z.Jukną, linksmą nutikimą su lietpalčiais, pirktais per Tokijo olimpines žaidynes, pasibaigus irklavimo varžyboms. Tas pasakojimas visus prajuokino. 

„Nuėjome į garsųjį Tokijo Asakusos turgų ir panorau nusipirkti tuo metu madingą boloninį lietpaltį. Matavausi vieną, kitą, trečią, o visų rankovės trumpos. Pardavėjas man ir sako, ponas, jūs esate nestandartinis, todėl ateikite rytoj – bus visko. Per vieną naktį mums prisiuvo tiek lietpalčių, jog jie buvo pardavinėjami kone šimtais.  Kai atėjome kitą dieną, turgus buvo iškabintas rusiškais lozungais, pardavėjas kalba rusiškai ir klausia manęs, kiek šimtų įvairiausių modelių lietpalčių pirksiu“, - šypsojosi A. Bagdonavičius.

Lietuvos irklavimo muziejaus direktorė R. Karalienė pasidžiaugė, kad Tokijo ir Meksiko olimpinis prizininkas A. Bagdonavičius nepasitenkino prieš kelerius metus muziejui atiduotų Europos ir SSRS čempionatų medalių, o dabar muziejui saugoti patikėjo ir pačią vertingiausią savo medalių kolekciją. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygos sezonas “Žalgiriui” baigtas
2019 04 25
Eurolyga
Stebuklas neįvyko - visas rungtynes sąlygas diktavusi “Fenerbahce” palaidojo kauniečių viltis antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalo ketvertą.
LKL rungtynėse - skirtingi scenarijai
2019 04 25
LKL
Ketvirtadienį LKL pirmenybėse "Neptūnas" Klaipėdoje 101:87 patiesė Utenos "Juventus", o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 88:87 nugalėjo "Šiaulius".
"Žalgiriui"- specialiai sukurti ledai
2019 04 25
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklą atstovaujanti „Vikeda“ liepą pradės prekiauti žaliosir baltos spalvų "Žalgirio" ledais.
 
Saugui - du mėnesiai rebilitacijos
2019 04 26
Trauma
Marijampolės „Sūduvos“ fuųtbolininkui Ovidijus Verbickas diagnozuotas čiurnos raiščių trūkimas.
Vilniečių vartininkas nespjauna į "Palangą"
2019 04 26
A lyga
"Žalgirio" vartininkas A. Vitkauskas: "Laukiau šanso, kurį dabar bandau išnaudoti. Sveika konkurencija yra geras dalykas ir priverčia pasitempti.“
Rinktinės treneriui teko skambinti dukart
2019 04 25
Rinktinė
„Buvo labai malonu, kai pakvietė į rinktinę, tai buvo viena didžiausių svajonių nuo pat vaikystės", - sako "Stumbro" gynėjas R. Sadauskas.
"Bėk, eik, šliaužk, jei reikia - ridenkis"
2019 04 24
Lengvoji atletika
"Kad ir kaip bebūtų sunku, visos pastangos veda link tikslo", - disko metikas Andrius Gudžius įsitikinęs, kad darbas ir valia leidžia pasiekti svajones.
Pirmagimė pakeitė olimpiečio dienotvarkę
2019 04 24
Maratonas
Maratonininkas Remigijus Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno maratono trasą.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
 
Lietuviai Kipre - nesustabdomi
2019 04 24
Tenisas
VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė iškopė į Turnyro „Herodotou Tennis Academy G2“ pusfinalius.
Dėl teniso svajonės pakeitė miestą
2019 04 24
Tenisas
"Svajonė - tapus profesionalia tenisininke garsinti Lietuvą", - sako krepšinio ir rankinio legendų Vytauto ir Faustos Bimbų proanūkė Patricija Paukštytė.
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Bandys įgyvendint jaunystės svajonę
2019 04 26
MMA
"Noriu pakelti Lietuvos mišriųjų kovos menų lygį į aukštesnį lygį“, - sako kovoti narve grįžtantis Sergejus Maslobojevas.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
 
R. Leleivytei - 3 reitingo taškai.
2019 04 25
Dviračiai
Moterų dviračių lenktynėse „La Fleche Wallonne“ lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 39-ąją vietą iš 143 dalyvių.
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Link finalo žengė "Dragūnas" ir "Šviesa"
2019 04 25
LRL
Klaipėdos "Dragūnas" pirmajame LRL pusfinalio mače 32:25 nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Vilniaus "Šviesa" 27:25 - Kauno "Granitą-Karį".
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
 
Finaluose - puiki atmosfera
2019 04 26
Tinklinis
Savaitgalį po dvi geriausias moterų ir vyrų tinklininkų komandas susirungs NSTL finaluose.
Stovykloje prireikė skubios operacijos
2019 04 25
Paplūdimio tinklinis
Vienai iš septynių Vilniaus klubo "Auksma" paplūdimio tinklininkių, stovyklaujančių Turkijoje, buvo atlikta apendicito operacija.
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Paskelbs penktąjį lenktynių čempioną
2019 04 25
Elektromobilių lenktynės
Pirmąjį gegužės penkitadienį Palangoje finišuos jau penktosios elektromobilių lenktynės per visą Lietuvą.
Dakaro ralyje gali ir prisnigti
2019 04 25
Dakaras
Nuo 2020 metų Dakaro ralis vyks Saudo Arabijoje. B. Vanagas pasidalijo keliais mažai kam žinomais faktais apie ją, o A. Juknevčius - vertinimais.
Moterys: "lenktyniauti norime ir mes"
2019 04 25
Ralis
Paveiksliukai ir užrašai ant automobilio stogo, lėlės ar pliušiniai meškinai ant kapoto, lempoms priaugintos blakstienos - žinia, kad artėja moterų ralis.
 
Lietuviai iškovojo antrą pergalę
2019 04 25
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė po penkių pralaimėjimų serijos iškovojo antrą pergalę paeiliui, 12:7 nugalėdama Meksiką.
Žaidimas nenuvylė – trūko tik patirties
2019 04 25
Vandensvydis
Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktinės treneris N.Papaurėlis džiaugiasi šeštąja vieta Europos tautų taurės turnyre: „Pasirodymas teikia gražių vilčių.“
"Žaidėjai tobulėjo kiekviename mače"
2019 04 25
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris D. Lacroix - apie sudėties pasirinkimą, T. Kumeliausko svarbą ir čempionato startą, žaidžiant su favoritais.
Prie pulo stalo dirba ir kūnas, ir protas
2019 04 26
Biliardas
Jubiliejinį moterų pulo turnyrą laimėjusi Gintarė Gelžinė: apie motinystę, žaidimo su vyrais ir moterimis skirtumus, ištvermę, motyvacijos šaltinį.
Lietuvos čempionatas startavo rekordais
2019 04 25
Plaukimas
T. Duškinas tapo Lietuvos 50 m plaukimo peteliške čempionu, pagerino savo paties rekordą ir užsitikrino vietą pasaulio pirmenybėse.
Festivalyje Lenkijoje buvo antri
2019 04 25
Regbis
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė keturių komandų turnyre Lenkijoje finale 5:47 nusileido aikštės šeimininkams.
 
Vėl uždegta žalia šviesa stadiono statyboms
2019 04 25
Stadionas
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį ir priteisė 8 tūkst. eurų savivaldybės naudai.
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas