Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. vasario 4 d. 20:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Irklavimo muziejuje – neįkainojami trofėjai

Romos ir Meksiko olimpinių žaidynių medalininkas Antanas Bagdonavičius savo įspūdingą medalių kolekciją perdavė Lietuvos irklavimo muziejui.

A.Bagdonavičius ir R.Karalienė.
Editos Juknienės ir Irklavimo muziejaus nuotr.
A.Bagdonavičius ir R.Karalienė.
   
Lietuvos irklavimo muziejus, puoselėjamas irklavimo klubo „Academia remigum“ direktorės trakietės Rimos Karalienės, sulaukė puikios dovanos: legendinis irkluotojas Antanas Bagdonavičius perdavė muziejui savo pačius vertingiausius apdovanojimus. 

Muziejus pasipildė įžymaus irkluotojo dviem olimpiniais medaliais, Romos ir Tokijo olimpinių žaidynių diplomais, trimis Europos čempionatų aukso medaliais, laimėtais Prahoje (1961 m.), Duisburge (1965 m.) ir Višyje (1967 m.), dviem SSRS čempionatų medaliais (iš viso jų laimėta net dešimt), Filadelfijos ir  Liucernos tarptautinių regatų pelnytais apdovanojimais. 

Irklavimo muziejuje gausu ir A. Bagdonavičiaus, irklavusio su Zigmu Jukna, istorinių jaunystės nuotraukų, kuriomis stebėjosi ir pats legendinis irkluotojas. 

Muziejuje yra eksponuojami ir Z. Juknos Tokijo olimpinių žaidynių sportiniai marškinėliai. 

„Namuose tų mano medalių niekas nemato, apie juos mažai kas žino. Kol dar buvo gyva mano antroji žmona Valensija, ji tuos apdovanojimus visus sudėliojo ant sienos, galvodama, jog medaliai sudomins daugelį žmonių.  Tačiau taip neatsitiko. Todėl ir nutariau savo reprezentacinius apdovanojimus perduoti Lietuvos irklavimo muziejui. Mano medalių paveldėtoja - dukra Nelda Bagdonavičiūtė. Su Irklavimo muziejumi pasirašėme sutartį, jog bet kada juos galėsime pasiimti“, - sako A. Bagdonavičius.      

Lietuvos irklavimo muziejuje įvyko iškilmingas ekspozicijos pristatymas-atidarymas. Jis sutapo su irklavimo klubo „Academia remigum“ vienuoliktą kartą rengiamomis  žiemos varžybėlėmis. Į renginį rinkosi irklavimo puoselėtojai, tarp kurių buvo ir A. Bagdonavičiaus bendražygis Vytautas Briedis, buvęs Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna su savo šeima, treneris Virgaudas Leknickas, irkluotojas Romualdas Levickas, kiti.   

Muziejaus direktorė Rima Karalienė surinko daug filmuotos medžiagos apie Romos olimpiados vicečempionus A. Bagdonavičių ir Z. Jukną, susirinkusiems buvo parodytas trumpas filmas. 

Buvo pagamintas specialus atvirukas su legendinio irkluotojo pasiekimais, kad susirinkusieji iš A. Bagdonavičiaus galėtų paimti autografų. 


Legendinis irkluotojas, dalyvavęs ekspozicijos atidarymo iškilmėse, papasakojo, kaip iškovojo pačius svariausius savo medalius, prisiminė savo pirmuosius yrius 1957-aisiais tuometėje senučiukėje „Žalgirio“ irklavimo bazėje prie Neries, kur pavasarį vykdavo Lietuvos aukštųjų mokyklų irklavimo varžybos ir jose dalyvaudavo 6-7 aštuonvietės bei kitos įgulos. 

Prisiminė savo ilgametį valties draugą, dabar jau šviesaus atminimo Z.Jukną, linksmą nutikimą su lietpalčiais, pirktais per Tokijo olimpines žaidynes, pasibaigus irklavimo varžyboms. Tas pasakojimas visus prajuokino. 

„Nuėjome į garsųjį Tokijo Asakusos turgų ir panorau nusipirkti tuo metu madingą boloninį lietpaltį. Matavausi vieną, kitą, trečią, o visų rankovės trumpos. Pardavėjas man ir sako, ponas, jūs esate nestandartinis, todėl ateikite rytoj – bus visko. Per vieną naktį mums prisiuvo tiek lietpalčių, jog jie buvo pardavinėjami kone šimtais.  Kai atėjome kitą dieną, turgus buvo iškabintas rusiškais lozungais, pardavėjas kalba rusiškai ir klausia manęs, kiek šimtų įvairiausių modelių lietpalčių pirksiu“, - šypsojosi A. Bagdonavičius.

Lietuvos irklavimo muziejaus direktorė R. Karalienė pasidžiaugė, kad Tokijo ir Meksiko olimpinis prizininkas A. Bagdonavičius nepasitenkino prieš kelerius metus muziejui atiduotų Europos ir SSRS čempionatų medalių, o dabar muziejui saugoti patikėjo ir pačią vertingiausią savo medalių kolekciją. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai – apie nematomą rinktinės pusę
2019 08 20
Rinktinė
Domantas Sabonis ir Mantas Kalnietis – atvirai: apie šlifuojamus rinktinės derinius ir naujokų krikštynas (VIDEO).
Žalgiriečius tikrino medikai
2019 08 20
Tyrimas
„Gijos Klinikose“ krepšininkams buvo atlikti kraujo tyrimai, ramybės ir krūvio elektrokardiogramos bei širdies echokardiografija.
Prieš kelionę į Aziją – pratybos namuose
2019 08 20
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė intensyviai tęsia pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui Kinijoje (VIDEO).
 
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Prieš istorinį startą – surikiuotos gretos
2019 08 20
Atranka
Pirmą kartą Europos moterų futbolo čempionato atrankos varžybos bus vykdomos tokiu pačiu formatu, kaip ir vyrų atranka.
„Gintra“ atsisveikino su 4 legionierėmis
2019 08 20
Situacija
UEFA Čempionių lygos atrankos barjero neperžengusi Šiaulių “Gintra-Universitetas” kovas moterų futbolo A lygoje ir Baltijos lygoje tęs be 4 užsieniečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Pagrindinis tikslas – bilietai į Tokiją
2019 08 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Prasideda pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas ir olimpinių kelialapių dalybos.
Kovos dėl medalių ir olimpinių kelialapių
2019 08 20
Irklavimas
Lietuvos irklavimo rinktinė išvyko į rugpjūčio 25 – rugsėjo 1 d. Austrijoje vyksiantį pasaulio čempionatą, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių.
Alytiškiai vėl apgynė titulą
2019 08 20
Kanupolas
Kaune vyko 2019 metų Lietuvos jaunimo U-21 ir vyrų kanupolo čempionatai.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas