Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. sausio 2 d. 11:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionės iš darbo biržos

A.Jakimavičius, dviračių treko rinktinės vyr.treneris: kad dviratininkės gautų socialines garantijas, turi įsiregistruoti darbo biržoje, ar tai normalu?

Vilija Sereikaitė
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Vilija Sereikaitė
   

Kaip vertinate penkiakovininkės Donata Rimšaitės sprendimą atstovauti Rusijai?, - paklausėme trumpam į Lietuvą grįžusio trenerio.
Mes, sportininkai, seniai diskutuojame šiais klausimais. Lietuvos sportininkai tarp kitų pasaulio šalių atletų atrodo „biedniausi“. Jeigu Baltarusijos sportininkas pelno medalį per pasaulio čempionatą, jis bei treneris kiekvieną mėnesį gauna po 2 tūkst. JAV dolerių atlyginimą. O pas mus sportininkams viskas karpoma, netgi kuklios premijos. 
 

Traumą gavusi V. Sereikaitė, kaip ir kitos sportininkės, neturi jokių socialinių garantijų. Ko gero, dviratininkės yra vienintelės pasaulyje, jų neturinčios. Anksčiau Lietuvos olimpiniame sporto centre jos bent turėjo darbo knygeles, o dabar nieko. Sportininkės kreipiasi į mane, ką daryti, o aš joms neturiu, ką atsakyti. Kai dviejų pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių dalyvei Svetlanai Pauliukaitei reikėjo daryti anginos operaciją, jos nepriėmė nė viena ligoninė, nes dviratininkė neturėjo „Sodros“ pažymėjimo. 
 

Ji buvo priversta stoti į darbo biržą ir tiktai tada buvo atvertos ligoninės durys. Absurdas, daugiau nieko. Vienintelę pasaulio čempionę ir rekordininkę Simoną Krupeckaitę kažkur yra įdarbinęs mūsų Sporto centro direktorius, kad jai skaičiuotųsi darbo stažas. Net gėda, kam ir pasakyti, kad mūsų dviratininkės įregistruotos darbo biržoje ir neturi jokių socialinių garantijų.
 

Reikia tiktai džiaugtis, kad Lietuvoje dar yra sporto patriotų, kurie atstovauja savo šaliai ir ją garsina. Kiti išvažinėja svetur. Kam žmogui dirbti už tūkstantį ar du tūkstančius litų, kai jis gali gauti kone dešimt kartų daugiau? Mokesčiai baigia prismaugti sportininkus, jie labai daug dirba, bet neturi jokio darbo stažo. Ką Lietuvoje veikti Donatai Rimšaitei, kai ji nesuduria galo su galu? 


 

Po pasaulio čempionato mums buvo pažadėta, jog treko rinktinės turės masažuotoją, mechaniką, bus pagerinta sporto bazė. Tačiau kalbos ir liko kalbomis. Masažuotojas dabar ypatingai reikalingas V. Sereikaitei, kuriai skauda nugarą. Tačiau rinktinė jo neturi, nors dviratininkių rezultatai ir geri. Parengiau dviratininkių, kurios dalyvavo jau keturiose olimpinėse žaidynėse, tačiau tos problemos mane baigia nukamuoti. Geriausiai nieko nedaryti ir sėdėti namuose. Tačiau dar norisi dirbti ir  kažką Lietuvai padaryti gražaus. 
 

Ar į kokią nors šalį nepakels sparnų ir jūsų vadovaujamos trekininkės?
Ką gali žinoti, nė už vieną jų negarantuoju, o labiausiai – už pasaulio čempionę ir dukart  rekordininkę S. Krupeckaitę. Ji laisvai gali išvažiuoti į Rusiją, jeigu Lietuvoje ir toliau nebus sudarytos normalios sąlygos.
 

Dviratininkių garbei į viršų kyla Lietuvos trispalvė, o jos neturi jokių socialinių garantijų, gauna kuklius atlyginimus. Juk negali sportininkas išgyventi, gaudamas 2 tūkst. Lt. Matydamas, kaip jos kankinasi plentuose, pagalvoju, už ką jos taip kankinasi. Kai dviratininkės vėliau tai supras, keiks mane ar dar ką nors, kodėl taip darė. Taip toliau negali tęstis. Kai savo kolegoms iš kitų šalių papasakoju, kaip mes gyvename, jie stveriasi už galvų.
 

Seimo nariai, valdžios vyrai tegul pasidomi Baltarusija, kurią mes ignoruojame. Mūsų kaimynai turi nuostabias sporto bazes, ten viskas gražiai sutvarkyta. Mums iki jų labai toli. Turime dviračių treką, bet neturime nė vienos kabinos dviračiams laikyti, trenerių kambario. Baltarusijoje visi treneriai tarp jų – ir šalies vadovas A. Lukošenka, kuris mėgsta dviračių sportą ir į treką ateina pavažinėti dviračiu, turi savo  kambarius. 
 

Lietuvos Premjeras pažadėjo pagerinti mūsų dviračių sporto bazę, bet viskas sprendžiasi labai lėtai. Mums ta bazė dabar reikalinga, nes čia pat – Londono olimpinės žaidynės. Netikiu, kad Lietuvoje nebūtų galima surasti pinigų ir juos investuoti į dviračių treko sporto bazę. Apie sportą mūsų šalies valdžios vyrai gražiai šneka, tačiau iš principo sportas yra ignoruojamas.
 

Ir dar. Lietuvos rinktinės vyr. treneris neturėtų būti nuo visko priklausomas. Dabar turiu tarifikuoti sportininkus Olimpiniame sporto centre ir pas save mokykloje. Rinktinės vyr. treneris turėtų gauti normalų atlyginimą. Tenka dirbti nuo ryto iki vakaro, važinėti po įvairias pasaulio šalis, apie atostogas galiu tiktai pasvajoti, o mano atlyginimas prilygintas rajonų trenerių, jeigu jie turi kategorijas, atlyginimams. Apie tai kalbame jau gal 20 metų, bet nieko nedarome.
 

Su rinktinės vyr. treneriais turėtų būti sudaromi kontraktai keleriems metams, jie turi gauti visai kitus atlyginimus, nes prisiima atsakomybę už Lietuvos rinktinę. Jie neturi būti sulyginami su bet kokio miesto ar rajono treneriais.
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Bilietai į atranką kol kas – ne visiems
2019 12 06
bilietai
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Tiesa, ne visi.
Tikslas – atkrintamosios varžybos
2019 12 06
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda švyksta į antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą, kur bandys pataisyti savo padėtį turnyro lentelėje.
Mirtinas dūris – paskutinę akimirką
2019 12 05
Eurolyga
Charakterį rodęs „Žalgiris“ 12-ajame Eurolygos ture 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) per pratęsimą nusileido čempionų titulą ginančiam CSKA.
 
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas