Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. sausio 2 d. 11:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionės iš darbo biržos

A.Jakimavičius, dviračių treko rinktinės vyr.treneris: kad dviratininkės gautų socialines garantijas, turi įsiregistruoti darbo biržoje, ar tai normalu?

Vilija Sereikaitė
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Vilija Sereikaitė
   

Kaip vertinate penkiakovininkės Donata Rimšaitės sprendimą atstovauti Rusijai?, - paklausėme trumpam į Lietuvą grįžusio trenerio.
Mes, sportininkai, seniai diskutuojame šiais klausimais. Lietuvos sportininkai tarp kitų pasaulio šalių atletų atrodo „biedniausi“. Jeigu Baltarusijos sportininkas pelno medalį per pasaulio čempionatą, jis bei treneris kiekvieną mėnesį gauna po 2 tūkst. JAV dolerių atlyginimą. O pas mus sportininkams viskas karpoma, netgi kuklios premijos. 
 

Traumą gavusi V. Sereikaitė, kaip ir kitos sportininkės, neturi jokių socialinių garantijų. Ko gero, dviratininkės yra vienintelės pasaulyje, jų neturinčios. Anksčiau Lietuvos olimpiniame sporto centre jos bent turėjo darbo knygeles, o dabar nieko. Sportininkės kreipiasi į mane, ką daryti, o aš joms neturiu, ką atsakyti. Kai dviejų pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių dalyvei Svetlanai Pauliukaitei reikėjo daryti anginos operaciją, jos nepriėmė nė viena ligoninė, nes dviratininkė neturėjo „Sodros“ pažymėjimo. 
 

Ji buvo priversta stoti į darbo biržą ir tiktai tada buvo atvertos ligoninės durys. Absurdas, daugiau nieko. Vienintelę pasaulio čempionę ir rekordininkę Simoną Krupeckaitę kažkur yra įdarbinęs mūsų Sporto centro direktorius, kad jai skaičiuotųsi darbo stažas. Net gėda, kam ir pasakyti, kad mūsų dviratininkės įregistruotos darbo biržoje ir neturi jokių socialinių garantijų.
 

Reikia tiktai džiaugtis, kad Lietuvoje dar yra sporto patriotų, kurie atstovauja savo šaliai ir ją garsina. Kiti išvažinėja svetur. Kam žmogui dirbti už tūkstantį ar du tūkstančius litų, kai jis gali gauti kone dešimt kartų daugiau? Mokesčiai baigia prismaugti sportininkus, jie labai daug dirba, bet neturi jokio darbo stažo. Ką Lietuvoje veikti Donatai Rimšaitei, kai ji nesuduria galo su galu? 


 

Po pasaulio čempionato mums buvo pažadėta, jog treko rinktinės turės masažuotoją, mechaniką, bus pagerinta sporto bazė. Tačiau kalbos ir liko kalbomis. Masažuotojas dabar ypatingai reikalingas V. Sereikaitei, kuriai skauda nugarą. Tačiau rinktinė jo neturi, nors dviratininkių rezultatai ir geri. Parengiau dviratininkių, kurios dalyvavo jau keturiose olimpinėse žaidynėse, tačiau tos problemos mane baigia nukamuoti. Geriausiai nieko nedaryti ir sėdėti namuose. Tačiau dar norisi dirbti ir  kažką Lietuvai padaryti gražaus. 
 

Ar į kokią nors šalį nepakels sparnų ir jūsų vadovaujamos trekininkės?
Ką gali žinoti, nė už vieną jų negarantuoju, o labiausiai – už pasaulio čempionę ir dukart  rekordininkę S. Krupeckaitę. Ji laisvai gali išvažiuoti į Rusiją, jeigu Lietuvoje ir toliau nebus sudarytos normalios sąlygos.
 

Dviratininkių garbei į viršų kyla Lietuvos trispalvė, o jos neturi jokių socialinių garantijų, gauna kuklius atlyginimus. Juk negali sportininkas išgyventi, gaudamas 2 tūkst. Lt. Matydamas, kaip jos kankinasi plentuose, pagalvoju, už ką jos taip kankinasi. Kai dviratininkės vėliau tai supras, keiks mane ar dar ką nors, kodėl taip darė. Taip toliau negali tęstis. Kai savo kolegoms iš kitų šalių papasakoju, kaip mes gyvename, jie stveriasi už galvų.
 

Seimo nariai, valdžios vyrai tegul pasidomi Baltarusija, kurią mes ignoruojame. Mūsų kaimynai turi nuostabias sporto bazes, ten viskas gražiai sutvarkyta. Mums iki jų labai toli. Turime dviračių treką, bet neturime nė vienos kabinos dviračiams laikyti, trenerių kambario. Baltarusijoje visi treneriai tarp jų – ir šalies vadovas A. Lukošenka, kuris mėgsta dviračių sportą ir į treką ateina pavažinėti dviračiu, turi savo  kambarius. 
 

Lietuvos Premjeras pažadėjo pagerinti mūsų dviračių sporto bazę, bet viskas sprendžiasi labai lėtai. Mums ta bazė dabar reikalinga, nes čia pat – Londono olimpinės žaidynės. Netikiu, kad Lietuvoje nebūtų galima surasti pinigų ir juos investuoti į dviračių treko sporto bazę. Apie sportą mūsų šalies valdžios vyrai gražiai šneka, tačiau iš principo sportas yra ignoruojamas.
 

Ir dar. Lietuvos rinktinės vyr. treneris neturėtų būti nuo visko priklausomas. Dabar turiu tarifikuoti sportininkus Olimpiniame sporto centre ir pas save mokykloje. Rinktinės vyr. treneris turėtų gauti normalų atlyginimą. Tenka dirbti nuo ryto iki vakaro, važinėti po įvairias pasaulio šalis, apie atostogas galiu tiktai pasvajoti, o mano atlyginimas prilygintas rajonų trenerių, jeigu jie turi kategorijas, atlyginimams. Apie tai kalbame jau gal 20 metų, bet nieko nedarome.
 

Su rinktinės vyr. treneriais turėtų būti sudaromi kontraktai keleriems metams, jie turi gauti visai kitus atlyginimus, nes prisiima atsakomybę už Lietuvos rinktinę. Jie neturi būti sulyginami su bet kokio miesto ar rajono treneriais.
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Kėdainiuose – antausis „Neptūnui“
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate „CBet“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Pasvalio, o „Neptūnas“ Kėdainiuose neatsilaikė prieš „Nevėžį“.
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Biržų pilies kieme – 620 bėgikų
2019 10 20
Bėgimas
Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
 
Vilniuje – naujas teniso kompleksas
2019 10 20
Atidarymas
Šalia sostinės Kalnėnų ir Pavilnio rajono duris atvėrė naujas teniso keturių kortų kompleksas „M7 sport Balzekas tennis academy“.
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas