Darius Gerasimavičius 2019 m. sausio 21 d. 20:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų

Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.

Lietuvos ledo jachtų čempionatas .
Dariaus Gerasimavičiaus nuotr.
Lietuvos ledo jachtų čempionatas .
   
Daugiau nei 40 sportininkų iš visos šalies turėjo sumaniai laviruoti tarp pusnių ir efektyviai išnaudoti nestipraus vėjo gūsius. Vyriausiasis varžybų teisėjas Valius Bogunas komentavo: "Situacija buvo dramatiška: vėjas 4 m/s, ledo jachtos sunkiai įveikdavo sniego pasipriešinimą, dažnai strigdavo sniego sankaupose, tik didelė ištvermė ir kantrybė leido sportininkams pasiekti finišą. Antrą dieną papildomai pasnigus teko lenktynes nutraukti, laimei visose ledo jachtų klasėse buvo įvykę reikalingi važiavimai, tai ir leido išsiaiškinti stipriausius".
 
Geriausiai sekėsi Elektrėnų sporto centro auklėtiniams, jie iškovojo pirmą vietą komandų įskaitoje ir net keturis čempionų titulus. Antri liko Šiaulių "Atžalyno" sportininkai,  treti - Panevėžio jachtklubo atstovai.
 
Lietuvos ledo jachtų čempionate greičiausiųjų DN klasėje užtikrintai visus važiavimus laimėjo Antanas Gerasimavičius - NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro auklėtinis. Teisėjų sprendimu buvo padalintos dvi antros vietos. Jos atiteko Rimvydui Mažunavičiui iš Šiaulių "Atžalyno" ir Tomui Linkui iš NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro. Tai nutiko todėl, kad abu sportininkai surinko vienodą taškų skaičių, o subjurusios oro sąlygos nesuteikė šanso įvykdyti finalinio važiavimo.
 
Jaunimo "Ice Opti" vaikinų grupėje nugalėjo Kajus Volungevičius, antras liko jo brolis Nojus Volungevičius, abu - NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro auklėtiniai. Trečias finišavo "Atžalyno" sportininkas Vitalijus Pašakinskas. 
 
"Ice Opti" merginų įskaitoje nugalėjo Auksė Uršulė Rudzikaitė, kuri taip pat treniravosi NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centre, tai pirmasis jos čempionatas ir itin puikus debiutas. Antra liko  Ugnė Urbonaitė iš to paties sporto centro, trečia - Klaipėdietė "Žiemio" buriavimo mokyklos sportininkė Ula Venslovaitė.


 
"Open Ice" laisvos konstrukcijos ledo jachtų klasėje pirmą kartą triumfavo sportininkas iš Drevernos Neilas Straukas, Klaipėdos buriavimo sporto mokyklos "Žiemys" atstovas . Jis nutraukė daugiau nei penkerius metus trunkantį Panevėžio jachtklubo dominavimą. Antras liko Vytautas Talalas iš Panevėžio jachtklubo, trečias - jo bendraklubis, daugkartinis Lietuvos ledo jachtų čempionas Alvydas Kasperiūnas. 
 
Daugiausia dalyvių startavo "Ice Blokart" ledo jachtomis. Sunkaus svorio kategorijoje nepavejamas buvo Matas Mizgiris, 2018 metų "Blokart" pasaulio vicečempionas iš Nidos, nedaug atsilikdamas nuo jo finišavo Tomas Linkus, NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro atstovas, trečias buvo kupiškėnas Gediminas Baltušis.
 
Lengvo svorio kategorijoje dominavo šiaulietis Rimvydas Mažunavičius - "Atžalyno" sportininkas, už jo liko broliai Nojus ir Kajus Volungevičiai.
 
Lengviausio svorio kategorijoje antrą čempionės titulą iškovojo Auksė Uršulė Rudzikaitė iš NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro, antras liko Vitalijus Pašakinskas iš Šiaulių sporto mokyklos "Atžalynas", trečias - debiutantas iš  Kauno Žygimantas Stankus.
 
Lietuvos ledo jachtų čempionato organizatorė Irutė Žičkuvienė pasidžiaugė: "Tikri ledo buriavimo entuziastai varžosi net sunkiomis sąlygomis, tai  puiki proga geriausiems šalies ekstremalaus sporto mėgėjams išbandyti savo jėgas prieš Europos suaugusių bei jaunimo pasaulio ir Europos čempionatus, džiugu, kad net Lietuvos buriuotojų sąjungai atsisakius finansuoti varžybas atsirado rėmėjų ir geradarių, padėjusių sklandžiai čempionatui įvykti, o susidomėjimas šiuo sudėtingu sportu nuosekliai auga.  Neužilgo vyks bendras Švedijos ir Lietuvos jaunimo rinktinių mačas, bei meistriškumo stovykla, Nidoje vasarį startuos "Ice Blokart" Europos pirmenybės".
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
LFF piniginėje - 2 milijonų skylė
2019 02 21
Federacija
LFF rengiasi imti milijoninį kreditą, uždarinėti Nacionalinę futbolo akademiją ir nuo šiol remtis Briuselio "Anderlecht" jaunimo rengimo programa.
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
"Žalgiris" išsaugojo rezultatyviausią puolėją
2019 02 21
A lyga
"Jaučiu daug emocijų, netgi daugiau nei rungtynių metu. Esu laimingas sugrįžęs namo", - sugrįžęs į Vilnių kalbėjo Liviu Antalis.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
"Gėlių ceremonijoje teko tramdyti ašaras"
2019 02 20
Biatlonas
Biatlono istoriją rašantis Karolis Dombrovskis iššovė Europos čempionate - finišavo šeštas asmeninėse lenktynėse.
Lietuvis pasižymėjo, jo klubas laimėjo
2019 02 20
Ledo ritulys
Rygos "Dinamo" atstovaujantis Nerijus Ališauskas antrame mače iš eilės atliko rezultatyvų perdavimą, o latvių klubas iškovojo svarbią pergalę.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas