Darius Gerasimavičius 2019 m. sausio 21 d. 20:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų

Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.

Lietuvos ledo jachtų čempionatas .
Dariaus Gerasimavičiaus nuotr.
Lietuvos ledo jachtų čempionatas .
   
Daugiau nei 40 sportininkų iš visos šalies turėjo sumaniai laviruoti tarp pusnių ir efektyviai išnaudoti nestipraus vėjo gūsius. Vyriausiasis varžybų teisėjas Valius Bogunas komentavo: "Situacija buvo dramatiška: vėjas 4 m/s, ledo jachtos sunkiai įveikdavo sniego pasipriešinimą, dažnai strigdavo sniego sankaupose, tik didelė ištvermė ir kantrybė leido sportininkams pasiekti finišą. Antrą dieną papildomai pasnigus teko lenktynes nutraukti, laimei visose ledo jachtų klasėse buvo įvykę reikalingi važiavimai, tai ir leido išsiaiškinti stipriausius".
 
Geriausiai sekėsi Elektrėnų sporto centro auklėtiniams, jie iškovojo pirmą vietą komandų įskaitoje ir net keturis čempionų titulus. Antri liko Šiaulių "Atžalyno" sportininkai,  treti - Panevėžio jachtklubo atstovai.
 
Lietuvos ledo jachtų čempionate greičiausiųjų DN klasėje užtikrintai visus važiavimus laimėjo Antanas Gerasimavičius - NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro auklėtinis. Teisėjų sprendimu buvo padalintos dvi antros vietos. Jos atiteko Rimvydui Mažunavičiui iš Šiaulių "Atžalyno" ir Tomui Linkui iš NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro. Tai nutiko todėl, kad abu sportininkai surinko vienodą taškų skaičių, o subjurusios oro sąlygos nesuteikė šanso įvykdyti finalinio važiavimo.
 
Jaunimo "Ice Opti" vaikinų grupėje nugalėjo Kajus Volungevičius, antras liko jo brolis Nojus Volungevičius, abu - NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro auklėtiniai. Trečias finišavo "Atžalyno" sportininkas Vitalijus Pašakinskas. 
 
"Ice Opti" merginų įskaitoje nugalėjo Auksė Uršulė Rudzikaitė, kuri taip pat treniravosi NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centre, tai pirmasis jos čempionatas ir itin puikus debiutas. Antra liko  Ugnė Urbonaitė iš to paties sporto centro, trečia - Klaipėdietė "Žiemio" buriavimo mokyklos sportininkė Ula Venslovaitė.


 
"Open Ice" laisvos konstrukcijos ledo jachtų klasėje pirmą kartą triumfavo sportininkas iš Drevernos Neilas Straukas, Klaipėdos buriavimo sporto mokyklos "Žiemys" atstovas . Jis nutraukė daugiau nei penkerius metus trunkantį Panevėžio jachtklubo dominavimą. Antras liko Vytautas Talalas iš Panevėžio jachtklubo, trečias - jo bendraklubis, daugkartinis Lietuvos ledo jachtų čempionas Alvydas Kasperiūnas. 
 
Daugiausia dalyvių startavo "Ice Blokart" ledo jachtomis. Sunkaus svorio kategorijoje nepavejamas buvo Matas Mizgiris, 2018 metų "Blokart" pasaulio vicečempionas iš Nidos, nedaug atsilikdamas nuo jo finišavo Tomas Linkus, NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro atstovas, trečias buvo kupiškėnas Gediminas Baltušis.
 
Lengvo svorio kategorijoje dominavo šiaulietis Rimvydas Mažunavičius - "Atžalyno" sportininkas, už jo liko broliai Nojus ir Kajus Volungevičiai.
 
Lengviausio svorio kategorijoje antrą čempionės titulą iškovojo Auksė Uršulė Rudzikaitė iš NBA "Poseidonas"-Elektrėnų sporto centro, antras liko Vitalijus Pašakinskas iš Šiaulių sporto mokyklos "Atžalynas", trečias - debiutantas iš  Kauno Žygimantas Stankus.
 
Lietuvos ledo jachtų čempionato organizatorė Irutė Žičkuvienė pasidžiaugė: "Tikri ledo buriavimo entuziastai varžosi net sunkiomis sąlygomis, tai  puiki proga geriausiems šalies ekstremalaus sporto mėgėjams išbandyti savo jėgas prieš Europos suaugusių bei jaunimo pasaulio ir Europos čempionatus, džiugu, kad net Lietuvos buriuotojų sąjungai atsisakius finansuoti varžybas atsirado rėmėjų ir geradarių, padėjusių sklandžiai čempionatui įvykti, o susidomėjimas šiuo sudėtingu sportu nuosekliai auga.  Neužilgo vyks bendras Švedijos ir Lietuvos jaunimo rinktinių mačas, bei meistriškumo stovykla, Nidoje vasarį startuos "Ice Blokart" Europos pirmenybės".
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas