Ingvaras Butautas 2019 m. sausio 18 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams

Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“

Atvirasis Baltijos muay thai čempionatas kasmet tampa vis populiaresniu
LMF nuotr.
Atvirasis Baltijos muay thai čempionatas kasmet tampa vis populiaresniu
   
Pirmąjį vasario savaitgalį Vilniuje vyks atvirasis Baltijos muay thai (Tailando bokso) čempionatas.  Toks turnyras Lietuvoje rengiamas jau penktąjį kartą. Iki šios dienos dalyvauti čempionate užsiregistravo Lietuvos ir dar 13 šalių sportininkai. Savo atstovus atsiųs Baltarusijos, Belgijos, Kipro, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Lenkijos, Airijos, Rusijos, Austrijos, Olandijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos muay thai federacijos. Tačiau neabejojama, kad šalių dalyvių skaičius dar didės.
 
„Kiekvienais metais dalyvių skaičius augo, geografija platėjo. Šiemet prisijungs trys naujos šalys, kurios anksčiau turnyre nedalyvaudavo. Pripažinimo sulaukiame net iš geriausių kovotojų, pasaulio ir Europos čempionų, nors paprastai jie vyksta tik į žemyno ar pasaulio čempionatus. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos“, - pasakoja Lietuvos muay thai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.
 
Į Vilnių turėtų atvykti daugkartinės pasaulio ir Europos muay thai čempionės švedės Sofia Olofson ir Patricia Axiling, 2018 m. Europos čempionė suomė Satu Mykkanen,  2018 m. Europos čempionas vengras Norbertas Attila ir kiti tituluoti kovotojai. Lietuvos garbę čempionate gins Europos ir pasaulio muay thai čempionatų dalyviai bei prizininkai Martynas Jasiūnas, Mindaugas Narauskas, Ernestas Dapkus, Gabija Morkūnaitė, Greta Giedraitytė, Matas Pultaražinskas.
 
„Pagrindinis mūsų federacijos tikslas, siejamas su šiuo Baltijos čempionatu – įrodyti, jog Lietuvoje yra stiprių kovotojų, kurie gali laimėti šias pirmenybes“, - teigia E.Norkeliūnas.

Lietuviai varžysis ne tik Baltijos pirmenybių įskaitoje
 
„Mes į šį turnyrą žiūrime ir kaip į vidinį Lietuvos čempionatą“, - pasakoja E. Norkeliūnas  ir priduria, jog lietuviai, užėmę pirmąsias vietas, ar aukštesnes užleidę tik užsieniečiams, gauna papildomų taškų varžantis dėl galimybės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose.
 
Kitas pasaulio čempionatas numatytas liepos mėnesį Tailande, o Europos čempionatas – lapkritį Baltarusijoje. 
 
Pasaulio muay thai sporto šakos lyderiai, suprantama – tajai. Europoje daug pasiekimų turi lietuvių kaimynai baltarusiai. „Bet jeigu žiūrėtume į dabartines komandas, kurios pas mus atvyksta, panašu, kad stipriausi bus švedai. Jie atsiveš tris pasaulio ir Europos čempionus“, - logišką vertinimą pateikia E. Norkeliūnas.
 
Lietuvos muay thai federacija vienija 18 klubų, o kiekviename iš jų treniruojasi apie  60-70 sportininkų. „Didesniuose miestuose jų, suprantama, kur kas daugiau, o mažesniuose miesteliuose šie skaičiai proporcingai skiriasi“, - apie Tailando bokso populiarumą Lietuvoje kalba federacijos prezidentas. 

Tailando bokso universalumas – technikos įvairovėje ir tradicijose
 
„Muay thai yra pats universaliausias kovos menas. Štai kikboksas apribotas tuo, kad nėra smūgių alkūnėmis, o pas mus jie galimi dar ir keliais. Bet visos kovinės sporto šakos iš esmės panašios ir sportininkai dažniausiai dalyvauja tiek muay thai, tiek kikbokso ar net bokso varžybose. Rečiau – tose kovose, kuriose būna ne vien smūginės kovos, bet ir imtynių elementai“, - pasakoja pats anksčiau į ringą žengdavęs E. Norkeliūnas.
 
Tailando boksas – vienintelis kovinis sportas, kuriame varžomasi grojant muzikai.

„Kiekvienam raundui skiriama atitinkama muzika, o ir kova visada prasideda nuo ritualo – padėkos dievams, tėvams ir treneriui už tai, kad sportininkas gali dalyvauti varžybose. Tai yra didžiausias išskirtinumas, kurio neturi nė vienas kitas kovinis sportas“, - pabrėžia LMF prezidentas.


 
Muay thai varžybos bendrai nėra apvelkamos komerciniu apdaru ir nesurenka pilnų didžiausių salių žiūrovų, jų stebėti susirenka tikri entuziastai, vertinantys techniką ir profesionalumą. 
 
„Mūsų formatas – lygiai toks pats, kaip ir Europos arba pasaulio čempionatų, tik mastas mažesnis. Statysime du ringus, atvažiuos bent penki teisėjai iš užsienio, vyks gyva internetinė transliacija. Esame stebimi pasaulinės muay thai federacijos ir turime įgyvendinti visus jos keliamus kriterijus. Startuosime 12 valandą ir visą dieną vyks kovos. Kovotojui per dieną į ringą teks lipti vieną kartą. Taip per tris dienas išsiaiškinsime čempionus – paprastai, be jokių vakarinių šou“, - apie artėjantį atvirą Baltijos muay thai čempionatą  pasakoja E. Norkeliūnas.
 
Vis dėlto, gali susiklostyti ir tokia situacija, kai kam nors teks pažeisti vienos kovos per dieną taisyklę. Nors ši galimybė – labiau hipotetinė.
 
„Trys kovos reiškia, kad vienoje svorio kategorijoje gali būti iki 8 žmonių. Kategorijų yra labai daug – vien suaugusiųjų 17, o viso – penkios amžiaus grupės. Todėl į vieną svorio kategoriją labai retai susirenka 8 žmonės. Pernai taip buvo vienoje svorio kategorijoje iš visų. Bet jeigu jau taip įvyktų, kad į vieną svorio kategoriją susirinktų daugiau nei 8 kovotojai, tada kažkam tektų į ringą žengti daugiau nei kartą per dieną“, - turnyro sistemos subtilybes aiškina LMF vadovas.

Nors turnyras – atviras, jame dalyvauja ne visi lietuviai
 
„Savo narius pirmiausia sukviečia tarptautinė muay thai federacija.  Mes irgi ne visada kviečiame visus Lietuvos klubus, nes ne visi jie yra federacijos nariai. Kai kurie klubai tiesiog nemato tikslo, neturi aukšto lygio kovotojų, kurie dalyvautų įvairiose pirmenybėse. O federacijos tikslas – vežti kovotojus į pasaulio ir Europos čempionatus, ruošti juos profesionaliam sportui. Ir kai kuriems klubams tai nėra įdomu“, - atskleidžia vyras ir priduria, kad į šitą, Lietuvoje vykstantį turnyrą, kviečiami visi mūsų šalyje besitreniruojantys. O užsieniečiai – tik tarptautinės federacijos oficialiai patvirtinti kovotojai.
 
Paklaustas, ar yra lietuvių, kurie duonai užsidirbtų iš muay thai, E. Norkeliūnas įvardino kelis šios sporto šakos profesionalus: „Deividas Danyla, Sigitas Gaižauskas ir Martynas Jasiūnas. D. Danyla turi sutartį su „ONE Championship“. Per metus jis turi tris-keturias tos organizacijos kovas. S. Gaižauskas ilgą laiką gyvena Tailande ir ten dalyvauja varžybose, iš to gyvena. O M. Jasiūnas remdamasis realia kovotojo patirtimi treniruoja savo sporto klube ir valgo duoną iš trenerio darbo.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
LFF I lygos licencijas suteikė 7 klubams
2019 02 21
I lyga
FK „Banga“, „FK „Nevėžis“, FK „Pakruojis“, FC „Džiugas“, „Žalgiris B“, „Stumbras B“, „Trakai B“ („Riteriai B“) gavo I lygos licencijas.
LFF piniginėje - 2 milijonų skylė
2019 02 21
Federacija
LFF rengiasi imti milijoninį kreditą, uždarinėti Nacionalinę futbolo akademiją ir nuo šiol remtis Briuselio "Anderlecht" jaunimo rengimo programa.
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Mišrioje estafetėje finišavo 16-i
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje ketvirtadienį Lietuvos komanda - Natalija Kočergina ir Vytautas Strolia - užėmė 16-ąją vietą.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas