Ingvaras Butautas 2019 m. sausio 18 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams

Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“

Atvirasis Baltijos muay thai čempionatas kasmet tampa vis populiaresniu
LMF nuotr.
Atvirasis Baltijos muay thai čempionatas kasmet tampa vis populiaresniu
   
Pirmąjį vasario savaitgalį Vilniuje vyks atvirasis Baltijos muay thai (Tailando bokso) čempionatas.  Toks turnyras Lietuvoje rengiamas jau penktąjį kartą. Iki šios dienos dalyvauti čempionate užsiregistravo Lietuvos ir dar 13 šalių sportininkai. Savo atstovus atsiųs Baltarusijos, Belgijos, Kipro, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Lenkijos, Airijos, Rusijos, Austrijos, Olandijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos muay thai federacijos. Tačiau neabejojama, kad šalių dalyvių skaičius dar didės.
 
„Kiekvienais metais dalyvių skaičius augo, geografija platėjo. Šiemet prisijungs trys naujos šalys, kurios anksčiau turnyre nedalyvaudavo. Pripažinimo sulaukiame net iš geriausių kovotojų, pasaulio ir Europos čempionų, nors paprastai jie vyksta tik į žemyno ar pasaulio čempionatus. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos“, - pasakoja Lietuvos muay thai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.
 
Į Vilnių turėtų atvykti daugkartinės pasaulio ir Europos muay thai čempionės švedės Sofia Olofson ir Patricia Axiling, 2018 m. Europos čempionė suomė Satu Mykkanen,  2018 m. Europos čempionas vengras Norbertas Attila ir kiti tituluoti kovotojai. Lietuvos garbę čempionate gins Europos ir pasaulio muay thai čempionatų dalyviai bei prizininkai Martynas Jasiūnas, Mindaugas Narauskas, Ernestas Dapkus, Gabija Morkūnaitė, Greta Giedraitytė, Matas Pultaražinskas.
 
„Pagrindinis mūsų federacijos tikslas, siejamas su šiuo Baltijos čempionatu – įrodyti, jog Lietuvoje yra stiprių kovotojų, kurie gali laimėti šias pirmenybes“, - teigia E.Norkeliūnas.

Lietuviai varžysis ne tik Baltijos pirmenybių įskaitoje
 
„Mes į šį turnyrą žiūrime ir kaip į vidinį Lietuvos čempionatą“, - pasakoja E. Norkeliūnas  ir priduria, jog lietuviai, užėmę pirmąsias vietas, ar aukštesnes užleidę tik užsieniečiams, gauna papildomų taškų varžantis dėl galimybės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose.
 
Kitas pasaulio čempionatas numatytas liepos mėnesį Tailande, o Europos čempionatas – lapkritį Baltarusijoje. 
 
Pasaulio muay thai sporto šakos lyderiai, suprantama – tajai. Europoje daug pasiekimų turi lietuvių kaimynai baltarusiai. „Bet jeigu žiūrėtume į dabartines komandas, kurios pas mus atvyksta, panašu, kad stipriausi bus švedai. Jie atsiveš tris pasaulio ir Europos čempionus“, - logišką vertinimą pateikia E. Norkeliūnas.
 
Lietuvos muay thai federacija vienija 18 klubų, o kiekviename iš jų treniruojasi apie  60-70 sportininkų. „Didesniuose miestuose jų, suprantama, kur kas daugiau, o mažesniuose miesteliuose šie skaičiai proporcingai skiriasi“, - apie Tailando bokso populiarumą Lietuvoje kalba federacijos prezidentas. 

Tailando bokso universalumas – technikos įvairovėje ir tradicijose
 
„Muay thai yra pats universaliausias kovos menas. Štai kikboksas apribotas tuo, kad nėra smūgių alkūnėmis, o pas mus jie galimi dar ir keliais. Bet visos kovinės sporto šakos iš esmės panašios ir sportininkai dažniausiai dalyvauja tiek muay thai, tiek kikbokso ar net bokso varžybose. Rečiau – tose kovose, kuriose būna ne vien smūginės kovos, bet ir imtynių elementai“, - pasakoja pats anksčiau į ringą žengdavęs E. Norkeliūnas.
 
Tailando boksas – vienintelis kovinis sportas, kuriame varžomasi grojant muzikai.

„Kiekvienam raundui skiriama atitinkama muzika, o ir kova visada prasideda nuo ritualo – padėkos dievams, tėvams ir treneriui už tai, kad sportininkas gali dalyvauti varžybose. Tai yra didžiausias išskirtinumas, kurio neturi nė vienas kitas kovinis sportas“, - pabrėžia LMF prezidentas.


 
Muay thai varžybos bendrai nėra apvelkamos komerciniu apdaru ir nesurenka pilnų didžiausių salių žiūrovų, jų stebėti susirenka tikri entuziastai, vertinantys techniką ir profesionalumą. 
 
„Mūsų formatas – lygiai toks pats, kaip ir Europos arba pasaulio čempionatų, tik mastas mažesnis. Statysime du ringus, atvažiuos bent penki teisėjai iš užsienio, vyks gyva internetinė transliacija. Esame stebimi pasaulinės muay thai federacijos ir turime įgyvendinti visus jos keliamus kriterijus. Startuosime 12 valandą ir visą dieną vyks kovos. Kovotojui per dieną į ringą teks lipti vieną kartą. Taip per tris dienas išsiaiškinsime čempionus – paprastai, be jokių vakarinių šou“, - apie artėjantį atvirą Baltijos muay thai čempionatą  pasakoja E. Norkeliūnas.
 
Vis dėlto, gali susiklostyti ir tokia situacija, kai kam nors teks pažeisti vienos kovos per dieną taisyklę. Nors ši galimybė – labiau hipotetinė.
 
„Trys kovos reiškia, kad vienoje svorio kategorijoje gali būti iki 8 žmonių. Kategorijų yra labai daug – vien suaugusiųjų 17, o viso – penkios amžiaus grupės. Todėl į vieną svorio kategoriją labai retai susirenka 8 žmonės. Pernai taip buvo vienoje svorio kategorijoje iš visų. Bet jeigu jau taip įvyktų, kad į vieną svorio kategoriją susirinktų daugiau nei 8 kovotojai, tada kažkam tektų į ringą žengti daugiau nei kartą per dieną“, - turnyro sistemos subtilybes aiškina LMF vadovas.

Nors turnyras – atviras, jame dalyvauja ne visi lietuviai
 
„Savo narius pirmiausia sukviečia tarptautinė muay thai federacija.  Mes irgi ne visada kviečiame visus Lietuvos klubus, nes ne visi jie yra federacijos nariai. Kai kurie klubai tiesiog nemato tikslo, neturi aukšto lygio kovotojų, kurie dalyvautų įvairiose pirmenybėse. O federacijos tikslas – vežti kovotojus į pasaulio ir Europos čempionatus, ruošti juos profesionaliam sportui. Ir kai kuriems klubams tai nėra įdomu“, - atskleidžia vyras ir priduria, kad į šitą, Lietuvoje vykstantį turnyrą, kviečiami visi mūsų šalyje besitreniruojantys. O užsieniečiai – tik tarptautinės federacijos oficialiai patvirtinti kovotojai.
 
Paklaustas, ar yra lietuvių, kurie duonai užsidirbtų iš muay thai, E. Norkeliūnas įvardino kelis šios sporto šakos profesionalus: „Deividas Danyla, Sigitas Gaižauskas ir Martynas Jasiūnas. D. Danyla turi sutartį su „ONE Championship“. Per metus jis turi tris-keturias tos organizacijos kovas. S. Gaižauskas ilgą laiką gyvena Tailande ir ten dalyvauja varžybose, iš to gyvena. O M. Jasiūnas remdamasis realia kovotojo patirtimi treniruoja savo sporto klube ir valgo duoną iš trenerio darbo.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas