Ingvaras Butautas 2019 m. sausio 18 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams

Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“

Atvirasis Baltijos muay thai čempionatas kasmet tampa vis populiaresniu
LMF nuotr.
Atvirasis Baltijos muay thai čempionatas kasmet tampa vis populiaresniu
   
Pirmąjį vasario savaitgalį Vilniuje vyks atvirasis Baltijos muay thai (Tailando bokso) čempionatas.  Toks turnyras Lietuvoje rengiamas jau penktąjį kartą. Iki šios dienos dalyvauti čempionate užsiregistravo Lietuvos ir dar 13 šalių sportininkai. Savo atstovus atsiųs Baltarusijos, Belgijos, Kipro, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Lenkijos, Airijos, Rusijos, Austrijos, Olandijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos muay thai federacijos. Tačiau neabejojama, kad šalių dalyvių skaičius dar didės.
 
„Kiekvienais metais dalyvių skaičius augo, geografija platėjo. Šiemet prisijungs trys naujos šalys, kurios anksčiau turnyre nedalyvaudavo. Pripažinimo sulaukiame net iš geriausių kovotojų, pasaulio ir Europos čempionų, nors paprastai jie vyksta tik į žemyno ar pasaulio čempionatus. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos“, - pasakoja Lietuvos muay thai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.
 
Į Vilnių turėtų atvykti daugkartinės pasaulio ir Europos muay thai čempionės švedės Sofia Olofson ir Patricia Axiling, 2018 m. Europos čempionė suomė Satu Mykkanen,  2018 m. Europos čempionas vengras Norbertas Attila ir kiti tituluoti kovotojai. Lietuvos garbę čempionate gins Europos ir pasaulio muay thai čempionatų dalyviai bei prizininkai Martynas Jasiūnas, Mindaugas Narauskas, Ernestas Dapkus, Gabija Morkūnaitė, Greta Giedraitytė, Matas Pultaražinskas.
 
„Pagrindinis mūsų federacijos tikslas, siejamas su šiuo Baltijos čempionatu – įrodyti, jog Lietuvoje yra stiprių kovotojų, kurie gali laimėti šias pirmenybes“, - teigia E.Norkeliūnas.

Lietuviai varžysis ne tik Baltijos pirmenybių įskaitoje
 
„Mes į šį turnyrą žiūrime ir kaip į vidinį Lietuvos čempionatą“, - pasakoja E. Norkeliūnas  ir priduria, jog lietuviai, užėmę pirmąsias vietas, ar aukštesnes užleidę tik užsieniečiams, gauna papildomų taškų varžantis dėl galimybės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose.
 
Kitas pasaulio čempionatas numatytas liepos mėnesį Tailande, o Europos čempionatas – lapkritį Baltarusijoje. 
 
Pasaulio muay thai sporto šakos lyderiai, suprantama – tajai. Europoje daug pasiekimų turi lietuvių kaimynai baltarusiai. „Bet jeigu žiūrėtume į dabartines komandas, kurios pas mus atvyksta, panašu, kad stipriausi bus švedai. Jie atsiveš tris pasaulio ir Europos čempionus“, - logišką vertinimą pateikia E. Norkeliūnas.
 
Lietuvos muay thai federacija vienija 18 klubų, o kiekviename iš jų treniruojasi apie  60-70 sportininkų. „Didesniuose miestuose jų, suprantama, kur kas daugiau, o mažesniuose miesteliuose šie skaičiai proporcingai skiriasi“, - apie Tailando bokso populiarumą Lietuvoje kalba federacijos prezidentas. 

Tailando bokso universalumas – technikos įvairovėje ir tradicijose
 
„Muay thai yra pats universaliausias kovos menas. Štai kikboksas apribotas tuo, kad nėra smūgių alkūnėmis, o pas mus jie galimi dar ir keliais. Bet visos kovinės sporto šakos iš esmės panašios ir sportininkai dažniausiai dalyvauja tiek muay thai, tiek kikbokso ar net bokso varžybose. Rečiau – tose kovose, kuriose būna ne vien smūginės kovos, bet ir imtynių elementai“, - pasakoja pats anksčiau į ringą žengdavęs E. Norkeliūnas.
 
Tailando boksas – vienintelis kovinis sportas, kuriame varžomasi grojant muzikai.

„Kiekvienam raundui skiriama atitinkama muzika, o ir kova visada prasideda nuo ritualo – padėkos dievams, tėvams ir treneriui už tai, kad sportininkas gali dalyvauti varžybose. Tai yra didžiausias išskirtinumas, kurio neturi nė vienas kitas kovinis sportas“, - pabrėžia LMF prezidentas.


 
Muay thai varžybos bendrai nėra apvelkamos komerciniu apdaru ir nesurenka pilnų didžiausių salių žiūrovų, jų stebėti susirenka tikri entuziastai, vertinantys techniką ir profesionalumą. 
 
„Mūsų formatas – lygiai toks pats, kaip ir Europos arba pasaulio čempionatų, tik mastas mažesnis. Statysime du ringus, atvažiuos bent penki teisėjai iš užsienio, vyks gyva internetinė transliacija. Esame stebimi pasaulinės muay thai federacijos ir turime įgyvendinti visus jos keliamus kriterijus. Startuosime 12 valandą ir visą dieną vyks kovos. Kovotojui per dieną į ringą teks lipti vieną kartą. Taip per tris dienas išsiaiškinsime čempionus – paprastai, be jokių vakarinių šou“, - apie artėjantį atvirą Baltijos muay thai čempionatą  pasakoja E. Norkeliūnas.
 
Vis dėlto, gali susiklostyti ir tokia situacija, kai kam nors teks pažeisti vienos kovos per dieną taisyklę. Nors ši galimybė – labiau hipotetinė.
 
„Trys kovos reiškia, kad vienoje svorio kategorijoje gali būti iki 8 žmonių. Kategorijų yra labai daug – vien suaugusiųjų 17, o viso – penkios amžiaus grupės. Todėl į vieną svorio kategoriją labai retai susirenka 8 žmonės. Pernai taip buvo vienoje svorio kategorijoje iš visų. Bet jeigu jau taip įvyktų, kad į vieną svorio kategoriją susirinktų daugiau nei 8 kovotojai, tada kažkam tektų į ringą žengti daugiau nei kartą per dieną“, - turnyro sistemos subtilybes aiškina LMF vadovas.

Nors turnyras – atviras, jame dalyvauja ne visi lietuviai
 
„Savo narius pirmiausia sukviečia tarptautinė muay thai federacija.  Mes irgi ne visada kviečiame visus Lietuvos klubus, nes ne visi jie yra federacijos nariai. Kai kurie klubai tiesiog nemato tikslo, neturi aukšto lygio kovotojų, kurie dalyvautų įvairiose pirmenybėse. O federacijos tikslas – vežti kovotojus į pasaulio ir Europos čempionatus, ruošti juos profesionaliam sportui. Ir kai kuriems klubams tai nėra įdomu“, - atskleidžia vyras ir priduria, kad į šitą, Lietuvoje vykstantį turnyrą, kviečiami visi mūsų šalyje besitreniruojantys. O užsieniečiai – tik tarptautinės federacijos oficialiai patvirtinti kovotojai.
 
Paklaustas, ar yra lietuvių, kurie duonai užsidirbtų iš muay thai, E. Norkeliūnas įvardino kelis šios sporto šakos profesionalus: „Deividas Danyla, Sigitas Gaižauskas ir Martynas Jasiūnas. D. Danyla turi sutartį su „ONE Championship“. Per metus jis turi tris-keturias tos organizacijos kovas. S. Gaižauskas ilgą laiką gyvena Tailande ir ten dalyvauja varžybose, iš to gyvena. O M. Jasiūnas remdamasis realia kovotojo patirtimi treniruoja savo sporto klube ir valgo duoną iš trenerio darbo.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas