rankiniolyga.lt 2019 m. sausio 17 d. 11:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po pertraukos – įvarčių rekordas

Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.

„Granitas“ tik mačo pabaigoje palaužė „Vilnių“.
rankiniolyga.lt nuotr.
„Granitas“ tik mačo pabaigoje palaužė „Vilnių“.
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės. Klaipėdoje “Dragūnas” įveikė “Uteną” 49:21 (24:12).  Vilniuje “Šviesa” namuose įrodė savo pranašumą prieš Šiaulių “SM Dubysą” – rungtynėms pasibaigus švieslentė rodė rezultatą 38:14 (19:9). Kaune “Granitas” pranoko su HC “Vilnių” 31:30 (14:12). Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” suklupo prieš Alytaus “Varsą-Stronglasą”  26:30 (13:12).

Dzūkai pamokė “Kauno Ąžuolą-KTU”
 
Rungtynės Garliavoje prasidėjo nerezultatyviai. Kėliniui įpusėjus nežymiai pirmavo Alytaus komanda (5:7). Žingsneliu priekyje “Varsa-Stronglasas” buvo iki pat kėlinio paskutinių minučių. Tačiau jas geriau sužaidė “Kauno Ąžuolas-KTU” ir kėlinys baigėsi 13:12.
 
Nebloga pirmojo kėlinio pabaiga užvedė kauniečius galingai pradėti antrąjį. Pirmas penkias minutes jiems sekėsi puikiai (17:14). Tada dzūkai įjungė antrą pavarą ir kėliniui įpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (20:20). Kėlinio antrąją pusę alytiškiai buvo stipresni, sėkmingai užbaigė atakas, klampino KTU puolimą ir po truputį tolo. Paskutines penkias kėlinio minutes komandas skyrė jau 4 įvarčiai (23:27), šį atstumą dzūkai ir išlaikė.
 
“Sunkios rungtynės. Viską padarė pertrauka, galbūt nespėjome pailsėti po sunkių rungtynių su  HC “Vilniaus” komanda. Taip pat šiandien žibėjo Rytis Cipkus, kuris buvo tiesiog nuostabus. O mes tiesiog nesumetėme savo metimų. Manau, tai buvo pagrindinė problema. Dar buvo keli tokie abejotini sprendimai, dėl kurių mes antrame kėlinyje strigome ir nesugebėjome grįžti į rungtynes”, – pripažino RK “Kauno Ąžuolas-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.
 
“Rungtynės pavyko. Truputį bijojome, nes buvo ilga pertrauka ir tai buvo pimosios rungtynės po jos, bet neblogai viską įvykdėme. Disciplina buvo, gerai dirbo vartai. Taip ir laimėjome”, – reziumavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.
 
RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas – 7, Ignotas Vazinskas ir Vilius Juozaitis – 6, Arminas Stankūnas – 4, Edvinas Balčiūnas – 2, Kristupas Kručas – 1.
 
Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Nedas Buronko – 10, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas, Žygimantas Micevičius – po 4, Šarūnas Krisiulevičius ir Deivas Eidukonis – po 3, Gintautas Adamkevičius – 2.

Kauno sporto halėje “Vilnius” užkūrė pirtį “Granitui”
 
Tikras rankinio trileris vyko Kaune, kur “Granitas-Karys” priėmė svečius iš sostinės HC “Vilnių”. Žvelgiant į turnyrinę lentelę atrodė, kad rungtynės neturėtų būti sunkios, „Granitas“ – aiškus lyderis, o “Vilnius” tenkinasi 5-ąja vieta. Tačiau viskas vyko kitaip. “Vilnius” nuo pat kėlinio pradžios laikė “Granitui” nepatikusį tempą, ir, nors sostinės rankininkai neįstengė nė dviem įvarčiais atsiplėšti nuo “Granito”, tačiau ir jų neišleido į priekį.  Visą kėlinį kova buvo lygi ir tik paskutinėmis minutėmis kauniečiai sužaidė kiek geriau. Tai leido aikštelės šeimininkams į pertrauką išeiti turint nežymią persvarą – 14:12.
 
Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai šią persvarą išlaikė tik pradžioje. Svečiai iš sostinės netruko pasivyti kauniečių ir vėl sulyginti rezultatą (18:18). Su nežymia persvara iniciatyvą perėmė tai viena, tai kita komanda. Tačiau visą laiką kova buvo apylygė. Šis trileris tęsėsi iki pat paskutinių minučių, per kurias “Granitas” per plauką ištraukė pergalę – 31:30.
 
“Pergalė yra pergalė, bet pats žaidimas – nesuprantamas. Vakar vykusioje treniruotėje viskas buvo idealu, išpildėme viską, ką tarėmės  ir ką planavome, tačiau šiandien viskas vyko priešingai. pritrūko nusiteikimo. Neįvertino gal vyrai varžovo, gal išsigando, jog Drevinskas žaidžia. Puolime dar kažką bandėme, tačiau gynyba apgailėtina. Savaitgalį laukia BHL rungtynės, varžovas – „etatinis“ – „Šviesa“. Nieko naujo neplanuosim ir neišradinėsim, žaisime ir ruošimės taip pat”, – komandos pasirodymu nebuvo patenkintas Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.
 
“Buvo sunku žaisti. Lyg ir buvome perėmę iniciatyvą – užpuolėme, pataikėme, bet pabaigoje mums keli įvarčiai neįkrito, o jiems krito puikiai, todėl pergalę šventė jie. Granitiečiai nenustebino. Jie žaidė savo žaidimą, mes savo, tačiau jie buvo stipresni, dėl to ir laimėjo”, – pripažino Vilniaus HC “Vilnius” žaidėjas Martynas Žala.
 
Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 9, Modestas Štarolis – 7, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – 6, Lukas Feoktistovas – 2, Paulius Zėringis – 1.
 
Vilniaus HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 10, Martynas Lapinskas – 6, Domantas Pukas ir Martynas Žala – po 5, Domantas Raudonius – 4.


Klaipėdoje intrigos nebuvo
 
Nuo pirmųjų kėlinio akimirkų “Dragūnas” demonstravo savo greitą žaidimą. Kėliniui įpusėjus klaipėdiečiai pirmavo jau 5 įvarčiais (12:7). Panašią persvarą šeimininkai išlaikė iki antros kėlinio pusės, kai nubaudė “Uteną” įvarčių serija 7:0. Kėlinys baigėsi 24:21.
 
Antrajame kėlinyje “Dragūnas” tempo nemažino. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 22 įvarčiai. Bet ir tai nesumažino klaipėdiečių apetito ir griaudint tribūnoms “Dragūnas” siekė įmesti penkiasdešimtą įvartį. Tokio simboliško įvarčio siekė tiek Kęstutis Kremeris, tiek Karolis Stropus, tačiau jaudulys padarė savo ir mačas baigėsi 49:21.
 
„Nėra ką vertinti, nes varžovai ne stipriusios sudėties, negali visi žmonės atvykti vidury savaitės žaisti. Čia tiesiog buvo pasibėgiojimas. Tačiau kartais ir pasibėgiojime atrandi tų teigiamų dalykų. Buvo vyrams iškelti uždaviniai, vieną, manau, jie įvykdė, kito galbūt ne visai“, –  rungtynių eigos ir rezultato nesureikšmino “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.
 
“Mačas atspindi rezultatą. Galiu tik padėkoti tiems žaidėjams, kurie atsiprašė iš darbų, iš mokslų ir atvažiavo sužaisti rungtynių. Jėgos buvo nelygios – pas juos greitis, puolimas, rotacija. Pas mus keitimui buvo tik du žaidėjai. Dėl kovingumo žaidėjams neturiu priekaištų. Profesionalesnės komandos yra profesionalesnis požiūris”, – pripažino HC “Utena” treneris Gediminas Paukštė.
 
Klaipėdos “Dragūnas”: Alainas Romeo Eyebe II – 9, Mykolas Lapiniauskas – 8, Karolis Bliuvas – 7, Laurynas Simonavičius – 6, Lukas Simėnas – 5, Modestas Vaitekūnas ir Benas Butkus – 4, Deividas Virbauskas – 3, Gabrielius Virbauskas – 2.
 
HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius ir Rokas Palskys – po 6, Justinas Nikitinas, Ernestas Nikitinas ir Nojus Čerškus – po 2, Žygimantas Vainalavičius, Justas Daujotis ir Marius Deveikis – po 1.

“Šviesa” įveikė šiauliečius
 
Rungtynės prasidėjo apylyge kova. Kol “Šviesa” nepabudo ir iki kėlinio vidurio susikrovė 5 įvarčių persvarą (11:6). Tačiau aikštelės šeimininkai netrukus susirinko 10 įvarčių persvarą (18:8). Ją “Šviesa” ir išlaikė ją iki pat kėlinio pabaigos (19:9).
 
Antrajame kėlinyje “Šviesa” savo tempą laikė pirmąsias kėlinio minutes. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė jau 15 įvarčių (27:12). To “Šviesai” neužteko ir jie sužaidė dvi atkarpas 5:0 ir šventė nesunkią pergalę 38:14.
 
“Rungtynės susiklostė labai gerai. Tai rodo ir rezultatas švieslentėje. Manau, pavyko viskas puikiai. Prieš rungtynes, kaip visada, pagrindinis akcentas buvo greitam bėgimui ir gynybai. Treneriai sakė, kad bus daug atraminių metimų, ko daug ir buvo. Ir manau, kad mums pavyko apsiginti. Visas rungtynes bėgom, bėgom, bėgom”, – neslėpė “Šviesos” vartininkas Justinas Biekša.
 
“Šiandien labiausiai vyrams trūko jėgų. Visi iš po darbų, kas galėjo, tas atvažiavo. Na, aišku, tik padėkoti už tai reikia. Dabar pas mus tokia situacija, kad žaidžia tie, kurie nori ir gali padėti miestui. Kažko kito labai daug šiam momentui negalime. Didžiausia mūsų problema šiandien buvo greitas puolimas. Mes neužpuolėm, „Šviesa“ užbėgo „ant greito“. Šiandien visi vyrai atidavė visas jėgas, nė vienas nevaikščiojo aikštelėje – kiek turėjo jėgų, tiek ir dirbo”, – teigė “SM-Dubysos” žaidėjas Aivaras Budrys.
 
VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 13, Karolis Antanavičius – 5, Artūras Švilpa – 4, Karolis Antonovičius, Rosvaldas Ramunis, Šarūnas Ugianskis – 3, Julius Šeibokas – 2, Tadas Tumosas, Ignas Jonuška, Tomas Bernatavičius, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.
 
Šiaulių “SM Dubysa”: Eligijus Baranauskas – 4, Tomas Baliutavičius ir Arūnas Tribė – 3, Robertas Ramašauskas – 2,  Egidijus Dambrauskas ir Aivaras Budrys – po 1.
 
Artimiausios Lietuvos rankinio lygos kovos vyks sausio 30 dieną. Alytuje “Varsa-Stronglasas” priims Kauno “Granitą-Karį”, VHC “Šviesa” sužais derbį su “Vilniumi”, o Šiauliuose “SM Dubysa” susigrums su Klaipėdos “Dragūnu”.

Vieta Komanda Taškai
1. Kauno „Granitas-Karys“ 20
2. Vilniaus VHC „Šviesa“ 16
3. Klaipėdos „Dragūnas“ 16
4. RK “Kauno Ąžuolas - KTU” 15
5. Alytaus „Varsa-Stronglasas“ 11
6. Vilniaus HC „Vilnius“ 11
7. Šiaulių „SM Dubysa“ 4
8. „KKSC-RSSG-Grifas“ 2
9. Utenos HC „Utena“ 1
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Prieš istorinį startą – surikiuotos gretos
2019 08 20
Atranka
Pirmą kartą Europos moterų futbolo čempionato atrankos varžybos bus vykdomos tokiu pačiu formatu, kaip ir vyrų atranka.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas