rankiniolyga.lt 2019 m. sausio 17 d. 11:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po pertraukos – įvarčių rekordas

Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.

„Granitas“ tik mačo pabaigoje palaužė „Vilnių“.
rankiniolyga.lt nuotr.
„Granitas“ tik mačo pabaigoje palaužė „Vilnių“.
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės. Klaipėdoje “Dragūnas” įveikė “Uteną” 49:21 (24:12).  Vilniuje “Šviesa” namuose įrodė savo pranašumą prieš Šiaulių “SM Dubysą” – rungtynėms pasibaigus švieslentė rodė rezultatą 38:14 (19:9). Kaune “Granitas” pranoko su HC “Vilnių” 31:30 (14:12). Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” suklupo prieš Alytaus “Varsą-Stronglasą”  26:30 (13:12).

Dzūkai pamokė “Kauno Ąžuolą-KTU”
 
Rungtynės Garliavoje prasidėjo nerezultatyviai. Kėliniui įpusėjus nežymiai pirmavo Alytaus komanda (5:7). Žingsneliu priekyje “Varsa-Stronglasas” buvo iki pat kėlinio paskutinių minučių. Tačiau jas geriau sužaidė “Kauno Ąžuolas-KTU” ir kėlinys baigėsi 13:12.
 
Nebloga pirmojo kėlinio pabaiga užvedė kauniečius galingai pradėti antrąjį. Pirmas penkias minutes jiems sekėsi puikiai (17:14). Tada dzūkai įjungė antrą pavarą ir kėliniui įpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (20:20). Kėlinio antrąją pusę alytiškiai buvo stipresni, sėkmingai užbaigė atakas, klampino KTU puolimą ir po truputį tolo. Paskutines penkias kėlinio minutes komandas skyrė jau 4 įvarčiai (23:27), šį atstumą dzūkai ir išlaikė.
 
“Sunkios rungtynės. Viską padarė pertrauka, galbūt nespėjome pailsėti po sunkių rungtynių su  HC “Vilniaus” komanda. Taip pat šiandien žibėjo Rytis Cipkus, kuris buvo tiesiog nuostabus. O mes tiesiog nesumetėme savo metimų. Manau, tai buvo pagrindinė problema. Dar buvo keli tokie abejotini sprendimai, dėl kurių mes antrame kėlinyje strigome ir nesugebėjome grįžti į rungtynes”, – pripažino RK “Kauno Ąžuolas-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.
 
“Rungtynės pavyko. Truputį bijojome, nes buvo ilga pertrauka ir tai buvo pimosios rungtynės po jos, bet neblogai viską įvykdėme. Disciplina buvo, gerai dirbo vartai. Taip ir laimėjome”, – reziumavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.
 
RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas – 7, Ignotas Vazinskas ir Vilius Juozaitis – 6, Arminas Stankūnas – 4, Edvinas Balčiūnas – 2, Kristupas Kručas – 1.
 
Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Nedas Buronko – 10, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas, Žygimantas Micevičius – po 4, Šarūnas Krisiulevičius ir Deivas Eidukonis – po 3, Gintautas Adamkevičius – 2.

Kauno sporto halėje “Vilnius” užkūrė pirtį “Granitui”
 
Tikras rankinio trileris vyko Kaune, kur “Granitas-Karys” priėmė svečius iš sostinės HC “Vilnių”. Žvelgiant į turnyrinę lentelę atrodė, kad rungtynės neturėtų būti sunkios, „Granitas“ – aiškus lyderis, o “Vilnius” tenkinasi 5-ąja vieta. Tačiau viskas vyko kitaip. “Vilnius” nuo pat kėlinio pradžios laikė “Granitui” nepatikusį tempą, ir, nors sostinės rankininkai neįstengė nė dviem įvarčiais atsiplėšti nuo “Granito”, tačiau ir jų neišleido į priekį.  Visą kėlinį kova buvo lygi ir tik paskutinėmis minutėmis kauniečiai sužaidė kiek geriau. Tai leido aikštelės šeimininkams į pertrauką išeiti turint nežymią persvarą – 14:12.
 
Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai šią persvarą išlaikė tik pradžioje. Svečiai iš sostinės netruko pasivyti kauniečių ir vėl sulyginti rezultatą (18:18). Su nežymia persvara iniciatyvą perėmė tai viena, tai kita komanda. Tačiau visą laiką kova buvo apylygė. Šis trileris tęsėsi iki pat paskutinių minučių, per kurias “Granitas” per plauką ištraukė pergalę – 31:30.
 
“Pergalė yra pergalė, bet pats žaidimas – nesuprantamas. Vakar vykusioje treniruotėje viskas buvo idealu, išpildėme viską, ką tarėmės  ir ką planavome, tačiau šiandien viskas vyko priešingai. pritrūko nusiteikimo. Neįvertino gal vyrai varžovo, gal išsigando, jog Drevinskas žaidžia. Puolime dar kažką bandėme, tačiau gynyba apgailėtina. Savaitgalį laukia BHL rungtynės, varžovas – „etatinis“ – „Šviesa“. Nieko naujo neplanuosim ir neišradinėsim, žaisime ir ruošimės taip pat”, – komandos pasirodymu nebuvo patenkintas Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.
 
“Buvo sunku žaisti. Lyg ir buvome perėmę iniciatyvą – užpuolėme, pataikėme, bet pabaigoje mums keli įvarčiai neįkrito, o jiems krito puikiai, todėl pergalę šventė jie. Granitiečiai nenustebino. Jie žaidė savo žaidimą, mes savo, tačiau jie buvo stipresni, dėl to ir laimėjo”, – pripažino Vilniaus HC “Vilnius” žaidėjas Martynas Žala.
 
Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 9, Modestas Štarolis – 7, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – 6, Lukas Feoktistovas – 2, Paulius Zėringis – 1.
 
Vilniaus HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 10, Martynas Lapinskas – 6, Domantas Pukas ir Martynas Žala – po 5, Domantas Raudonius – 4.


Klaipėdoje intrigos nebuvo
 
Nuo pirmųjų kėlinio akimirkų “Dragūnas” demonstravo savo greitą žaidimą. Kėliniui įpusėjus klaipėdiečiai pirmavo jau 5 įvarčiais (12:7). Panašią persvarą šeimininkai išlaikė iki antros kėlinio pusės, kai nubaudė “Uteną” įvarčių serija 7:0. Kėlinys baigėsi 24:21.
 
Antrajame kėlinyje “Dragūnas” tempo nemažino. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 22 įvarčiai. Bet ir tai nesumažino klaipėdiečių apetito ir griaudint tribūnoms “Dragūnas” siekė įmesti penkiasdešimtą įvartį. Tokio simboliško įvarčio siekė tiek Kęstutis Kremeris, tiek Karolis Stropus, tačiau jaudulys padarė savo ir mačas baigėsi 49:21.
 
„Nėra ką vertinti, nes varžovai ne stipriusios sudėties, negali visi žmonės atvykti vidury savaitės žaisti. Čia tiesiog buvo pasibėgiojimas. Tačiau kartais ir pasibėgiojime atrandi tų teigiamų dalykų. Buvo vyrams iškelti uždaviniai, vieną, manau, jie įvykdė, kito galbūt ne visai“, –  rungtynių eigos ir rezultato nesureikšmino “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.
 
“Mačas atspindi rezultatą. Galiu tik padėkoti tiems žaidėjams, kurie atsiprašė iš darbų, iš mokslų ir atvažiavo sužaisti rungtynių. Jėgos buvo nelygios – pas juos greitis, puolimas, rotacija. Pas mus keitimui buvo tik du žaidėjai. Dėl kovingumo žaidėjams neturiu priekaištų. Profesionalesnės komandos yra profesionalesnis požiūris”, – pripažino HC “Utena” treneris Gediminas Paukštė.
 
Klaipėdos “Dragūnas”: Alainas Romeo Eyebe II – 9, Mykolas Lapiniauskas – 8, Karolis Bliuvas – 7, Laurynas Simonavičius – 6, Lukas Simėnas – 5, Modestas Vaitekūnas ir Benas Butkus – 4, Deividas Virbauskas – 3, Gabrielius Virbauskas – 2.
 
HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius ir Rokas Palskys – po 6, Justinas Nikitinas, Ernestas Nikitinas ir Nojus Čerškus – po 2, Žygimantas Vainalavičius, Justas Daujotis ir Marius Deveikis – po 1.

“Šviesa” įveikė šiauliečius
 
Rungtynės prasidėjo apylyge kova. Kol “Šviesa” nepabudo ir iki kėlinio vidurio susikrovė 5 įvarčių persvarą (11:6). Tačiau aikštelės šeimininkai netrukus susirinko 10 įvarčių persvarą (18:8). Ją “Šviesa” ir išlaikė ją iki pat kėlinio pabaigos (19:9).
 
Antrajame kėlinyje “Šviesa” savo tempą laikė pirmąsias kėlinio minutes. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė jau 15 įvarčių (27:12). To “Šviesai” neužteko ir jie sužaidė dvi atkarpas 5:0 ir šventė nesunkią pergalę 38:14.
 
“Rungtynės susiklostė labai gerai. Tai rodo ir rezultatas švieslentėje. Manau, pavyko viskas puikiai. Prieš rungtynes, kaip visada, pagrindinis akcentas buvo greitam bėgimui ir gynybai. Treneriai sakė, kad bus daug atraminių metimų, ko daug ir buvo. Ir manau, kad mums pavyko apsiginti. Visas rungtynes bėgom, bėgom, bėgom”, – neslėpė “Šviesos” vartininkas Justinas Biekša.
 
“Šiandien labiausiai vyrams trūko jėgų. Visi iš po darbų, kas galėjo, tas atvažiavo. Na, aišku, tik padėkoti už tai reikia. Dabar pas mus tokia situacija, kad žaidžia tie, kurie nori ir gali padėti miestui. Kažko kito labai daug šiam momentui negalime. Didžiausia mūsų problema šiandien buvo greitas puolimas. Mes neužpuolėm, „Šviesa“ užbėgo „ant greito“. Šiandien visi vyrai atidavė visas jėgas, nė vienas nevaikščiojo aikštelėje – kiek turėjo jėgų, tiek ir dirbo”, – teigė “SM-Dubysos” žaidėjas Aivaras Budrys.
 
VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 13, Karolis Antanavičius – 5, Artūras Švilpa – 4, Karolis Antonovičius, Rosvaldas Ramunis, Šarūnas Ugianskis – 3, Julius Šeibokas – 2, Tadas Tumosas, Ignas Jonuška, Tomas Bernatavičius, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.
 
Šiaulių “SM Dubysa”: Eligijus Baranauskas – 4, Tomas Baliutavičius ir Arūnas Tribė – 3, Robertas Ramašauskas – 2,  Egidijus Dambrauskas ir Aivaras Budrys – po 1.
 
Artimiausios Lietuvos rankinio lygos kovos vyks sausio 30 dieną. Alytuje “Varsa-Stronglasas” priims Kauno “Granitą-Karį”, VHC “Šviesa” sužais derbį su “Vilniumi”, o Šiauliuose “SM Dubysa” susigrums su Klaipėdos “Dragūnu”.

Vieta Komanda Taškai
1. Kauno „Granitas-Karys“ 20
2. Vilniaus VHC „Šviesa“ 16
3. Klaipėdos „Dragūnas“ 16
4. RK “Kauno Ąžuolas - KTU” 15
5. Alytaus „Varsa-Stronglasas“ 11
6. Vilniaus HC „Vilnius“ 11
7. Šiaulių „SM Dubysa“ 4
8. „KKSC-RSSG-Grifas“ 2
9. Utenos HC „Utena“ 1
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
LFF piniginėje - 2 milijonų skylė
2019 02 21
Federacija
LFF rengiasi imti milijoninį kreditą, uždarinėti Nacionalinę futbolo akademiją ir nuo šiol remtis Briuselio "Anderlecht" jaunimo rengimo programa.
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
"Žalgiris" išsaugojo rezultatyviausią puolėją
2019 02 21
A lyga
"Jaučiu daug emocijų, netgi daugiau nei rungtynių metu. Esu laimingas sugrįžęs namo", - sugrįžęs į Vilnių kalbėjo Liviu Antalis.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
"Gėlių ceremonijoje teko tramdyti ašaras"
2019 02 20
Biatlonas
Biatlono istoriją rašantis Karolis Dombrovskis iššovė Europos čempionate - finišavo šeštas asmeninėse lenktynėse.
Lietuvis pasižymėjo, jo klubas laimėjo
2019 02 20
Ledo ritulys
Rygos "Dinamo" atstovaujantis Nerijus Ališauskas antrame mače iš eilės atliko rezultatyvų perdavimą, o latvių klubas iškovojo svarbią pergalę.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas