rankiniolyga.lt 2019 m. sausio 17 d. 11:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po pertraukos – įvarčių rekordas

Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.

„Granitas“ tik mačo pabaigoje palaužė „Vilnių“.
rankiniolyga.lt nuotr.
„Granitas“ tik mačo pabaigoje palaužė „Vilnių“.
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės. Klaipėdoje “Dragūnas” įveikė “Uteną” 49:21 (24:12).  Vilniuje “Šviesa” namuose įrodė savo pranašumą prieš Šiaulių “SM Dubysą” – rungtynėms pasibaigus švieslentė rodė rezultatą 38:14 (19:9). Kaune “Granitas” pranoko su HC “Vilnių” 31:30 (14:12). Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” suklupo prieš Alytaus “Varsą-Stronglasą”  26:30 (13:12).

Dzūkai pamokė “Kauno Ąžuolą-KTU”
 
Rungtynės Garliavoje prasidėjo nerezultatyviai. Kėliniui įpusėjus nežymiai pirmavo Alytaus komanda (5:7). Žingsneliu priekyje “Varsa-Stronglasas” buvo iki pat kėlinio paskutinių minučių. Tačiau jas geriau sužaidė “Kauno Ąžuolas-KTU” ir kėlinys baigėsi 13:12.
 
Nebloga pirmojo kėlinio pabaiga užvedė kauniečius galingai pradėti antrąjį. Pirmas penkias minutes jiems sekėsi puikiai (17:14). Tada dzūkai įjungė antrą pavarą ir kėliniui įpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (20:20). Kėlinio antrąją pusę alytiškiai buvo stipresni, sėkmingai užbaigė atakas, klampino KTU puolimą ir po truputį tolo. Paskutines penkias kėlinio minutes komandas skyrė jau 4 įvarčiai (23:27), šį atstumą dzūkai ir išlaikė.
 
“Sunkios rungtynės. Viską padarė pertrauka, galbūt nespėjome pailsėti po sunkių rungtynių su  HC “Vilniaus” komanda. Taip pat šiandien žibėjo Rytis Cipkus, kuris buvo tiesiog nuostabus. O mes tiesiog nesumetėme savo metimų. Manau, tai buvo pagrindinė problema. Dar buvo keli tokie abejotini sprendimai, dėl kurių mes antrame kėlinyje strigome ir nesugebėjome grįžti į rungtynes”, – pripažino RK “Kauno Ąžuolas-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.
 
“Rungtynės pavyko. Truputį bijojome, nes buvo ilga pertrauka ir tai buvo pimosios rungtynės po jos, bet neblogai viską įvykdėme. Disciplina buvo, gerai dirbo vartai. Taip ir laimėjome”, – reziumavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.
 
RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas – 7, Ignotas Vazinskas ir Vilius Juozaitis – 6, Arminas Stankūnas – 4, Edvinas Balčiūnas – 2, Kristupas Kručas – 1.
 
Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Nedas Buronko – 10, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas, Žygimantas Micevičius – po 4, Šarūnas Krisiulevičius ir Deivas Eidukonis – po 3, Gintautas Adamkevičius – 2.

Kauno sporto halėje “Vilnius” užkūrė pirtį “Granitui”
 
Tikras rankinio trileris vyko Kaune, kur “Granitas-Karys” priėmė svečius iš sostinės HC “Vilnių”. Žvelgiant į turnyrinę lentelę atrodė, kad rungtynės neturėtų būti sunkios, „Granitas“ – aiškus lyderis, o “Vilnius” tenkinasi 5-ąja vieta. Tačiau viskas vyko kitaip. “Vilnius” nuo pat kėlinio pradžios laikė “Granitui” nepatikusį tempą, ir, nors sostinės rankininkai neįstengė nė dviem įvarčiais atsiplėšti nuo “Granito”, tačiau ir jų neišleido į priekį.  Visą kėlinį kova buvo lygi ir tik paskutinėmis minutėmis kauniečiai sužaidė kiek geriau. Tai leido aikštelės šeimininkams į pertrauką išeiti turint nežymią persvarą – 14:12.
 
Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai šią persvarą išlaikė tik pradžioje. Svečiai iš sostinės netruko pasivyti kauniečių ir vėl sulyginti rezultatą (18:18). Su nežymia persvara iniciatyvą perėmė tai viena, tai kita komanda. Tačiau visą laiką kova buvo apylygė. Šis trileris tęsėsi iki pat paskutinių minučių, per kurias “Granitas” per plauką ištraukė pergalę – 31:30.
 
“Pergalė yra pergalė, bet pats žaidimas – nesuprantamas. Vakar vykusioje treniruotėje viskas buvo idealu, išpildėme viską, ką tarėmės  ir ką planavome, tačiau šiandien viskas vyko priešingai. pritrūko nusiteikimo. Neįvertino gal vyrai varžovo, gal išsigando, jog Drevinskas žaidžia. Puolime dar kažką bandėme, tačiau gynyba apgailėtina. Savaitgalį laukia BHL rungtynės, varžovas – „etatinis“ – „Šviesa“. Nieko naujo neplanuosim ir neišradinėsim, žaisime ir ruošimės taip pat”, – komandos pasirodymu nebuvo patenkintas Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.
 
“Buvo sunku žaisti. Lyg ir buvome perėmę iniciatyvą – užpuolėme, pataikėme, bet pabaigoje mums keli įvarčiai neįkrito, o jiems krito puikiai, todėl pergalę šventė jie. Granitiečiai nenustebino. Jie žaidė savo žaidimą, mes savo, tačiau jie buvo stipresni, dėl to ir laimėjo”, – pripažino Vilniaus HC “Vilnius” žaidėjas Martynas Žala.
 
Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 9, Modestas Štarolis – 7, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – 6, Lukas Feoktistovas – 2, Paulius Zėringis – 1.
 
Vilniaus HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 10, Martynas Lapinskas – 6, Domantas Pukas ir Martynas Žala – po 5, Domantas Raudonius – 4.


Klaipėdoje intrigos nebuvo
 
Nuo pirmųjų kėlinio akimirkų “Dragūnas” demonstravo savo greitą žaidimą. Kėliniui įpusėjus klaipėdiečiai pirmavo jau 5 įvarčiais (12:7). Panašią persvarą šeimininkai išlaikė iki antros kėlinio pusės, kai nubaudė “Uteną” įvarčių serija 7:0. Kėlinys baigėsi 24:21.
 
Antrajame kėlinyje “Dragūnas” tempo nemažino. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 22 įvarčiai. Bet ir tai nesumažino klaipėdiečių apetito ir griaudint tribūnoms “Dragūnas” siekė įmesti penkiasdešimtą įvartį. Tokio simboliško įvarčio siekė tiek Kęstutis Kremeris, tiek Karolis Stropus, tačiau jaudulys padarė savo ir mačas baigėsi 49:21.
 
„Nėra ką vertinti, nes varžovai ne stipriusios sudėties, negali visi žmonės atvykti vidury savaitės žaisti. Čia tiesiog buvo pasibėgiojimas. Tačiau kartais ir pasibėgiojime atrandi tų teigiamų dalykų. Buvo vyrams iškelti uždaviniai, vieną, manau, jie įvykdė, kito galbūt ne visai“, –  rungtynių eigos ir rezultato nesureikšmino “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.
 
“Mačas atspindi rezultatą. Galiu tik padėkoti tiems žaidėjams, kurie atsiprašė iš darbų, iš mokslų ir atvažiavo sužaisti rungtynių. Jėgos buvo nelygios – pas juos greitis, puolimas, rotacija. Pas mus keitimui buvo tik du žaidėjai. Dėl kovingumo žaidėjams neturiu priekaištų. Profesionalesnės komandos yra profesionalesnis požiūris”, – pripažino HC “Utena” treneris Gediminas Paukštė.
 
Klaipėdos “Dragūnas”: Alainas Romeo Eyebe II – 9, Mykolas Lapiniauskas – 8, Karolis Bliuvas – 7, Laurynas Simonavičius – 6, Lukas Simėnas – 5, Modestas Vaitekūnas ir Benas Butkus – 4, Deividas Virbauskas – 3, Gabrielius Virbauskas – 2.
 
HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius ir Rokas Palskys – po 6, Justinas Nikitinas, Ernestas Nikitinas ir Nojus Čerškus – po 2, Žygimantas Vainalavičius, Justas Daujotis ir Marius Deveikis – po 1.

“Šviesa” įveikė šiauliečius
 
Rungtynės prasidėjo apylyge kova. Kol “Šviesa” nepabudo ir iki kėlinio vidurio susikrovė 5 įvarčių persvarą (11:6). Tačiau aikštelės šeimininkai netrukus susirinko 10 įvarčių persvarą (18:8). Ją “Šviesa” ir išlaikė ją iki pat kėlinio pabaigos (19:9).
 
Antrajame kėlinyje “Šviesa” savo tempą laikė pirmąsias kėlinio minutes. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė jau 15 įvarčių (27:12). To “Šviesai” neužteko ir jie sužaidė dvi atkarpas 5:0 ir šventė nesunkią pergalę 38:14.
 
“Rungtynės susiklostė labai gerai. Tai rodo ir rezultatas švieslentėje. Manau, pavyko viskas puikiai. Prieš rungtynes, kaip visada, pagrindinis akcentas buvo greitam bėgimui ir gynybai. Treneriai sakė, kad bus daug atraminių metimų, ko daug ir buvo. Ir manau, kad mums pavyko apsiginti. Visas rungtynes bėgom, bėgom, bėgom”, – neslėpė “Šviesos” vartininkas Justinas Biekša.
 
“Šiandien labiausiai vyrams trūko jėgų. Visi iš po darbų, kas galėjo, tas atvažiavo. Na, aišku, tik padėkoti už tai reikia. Dabar pas mus tokia situacija, kad žaidžia tie, kurie nori ir gali padėti miestui. Kažko kito labai daug šiam momentui negalime. Didžiausia mūsų problema šiandien buvo greitas puolimas. Mes neužpuolėm, „Šviesa“ užbėgo „ant greito“. Šiandien visi vyrai atidavė visas jėgas, nė vienas nevaikščiojo aikštelėje – kiek turėjo jėgų, tiek ir dirbo”, – teigė “SM-Dubysos” žaidėjas Aivaras Budrys.
 
VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 13, Karolis Antanavičius – 5, Artūras Švilpa – 4, Karolis Antonovičius, Rosvaldas Ramunis, Šarūnas Ugianskis – 3, Julius Šeibokas – 2, Tadas Tumosas, Ignas Jonuška, Tomas Bernatavičius, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.
 
Šiaulių “SM Dubysa”: Eligijus Baranauskas – 4, Tomas Baliutavičius ir Arūnas Tribė – 3, Robertas Ramašauskas – 2,  Egidijus Dambrauskas ir Aivaras Budrys – po 1.
 
Artimiausios Lietuvos rankinio lygos kovos vyks sausio 30 dieną. Alytuje “Varsa-Stronglasas” priims Kauno “Granitą-Karį”, VHC “Šviesa” sužais derbį su “Vilniumi”, o Šiauliuose “SM Dubysa” susigrums su Klaipėdos “Dragūnu”.

Vieta Komanda Taškai
1. Kauno „Granitas-Karys“ 20
2. Vilniaus VHC „Šviesa“ 16
3. Klaipėdos „Dragūnas“ 16
4. RK “Kauno Ąžuolas - KTU” 15
5. Alytaus „Varsa-Stronglasas“ 11
6. Vilniaus HC „Vilnius“ 11
7. Šiaulių „SM Dubysa“ 4
8. „KKSC-RSSG-Grifas“ 2
9. Utenos HC „Utena“ 1
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas