Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. sausio 15 d. 07:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pamatus sezonui kloja ir tunelyje

Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.

A.Šerkšnienė.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Šerkšnienė.
„Šventes ramiai sutikome Šveicarijoje kartu su šeima. Treneris taip suplanavo, kad šventiniu laikotarpiu turėtume šiek tiek laiko pailsėti, ir krūvis buvo tiek mažesnis, bet, žinoma, ne atostogos“, - apie tai, kaip sutiko žiemos šventes, sakė Lietuvos 200 m ir 400 m bėgimo rekordininkė Agnė Šerkšnienė.

Bet dabar A.Šerkšnienė, jau nuo 2011-ųjų kartu su vyru Andriumi gyvenanti Šveicarijoje, vėl visa galva pasinėrė į pratybas ir jau išbandė jėgas varžybose. Savaitgalį Ciuriche (Šveicarija) vykusiose uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose lietuvė iškovojo dvi pergales. Pirmoje 60 m bėgimo serijoje finišavo per 7,54 sek. ir ne tik pakartojo asmeninį rekordą, bet ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Antroje bėgimo serijoje Agnės laikas buvo 7,6 sek. 

Pagrindiniai jos šio sezono startai - Europos uždarų patalpų čempionatas Glazge ir  pasaulio vasaros čempionatas Dohoje. Agnės mintyse – ir 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės. 

Pagrindinė A. Šerkšnienės distancija - 400 m, nors, pasak pačios sportininkės, jai labai smagus ir 200 m nuotolis, kurį jį įvardija kaip puikų atsipalaidavimą. „400 m nuotolis - jau sunki rungtis. Jai skiriu labai didelį dėmesį, daug treniruojuosi, jaučiu didelę atsakomybę. Jeigu esu gerai pasirengusi, vieną ratą stadione visada smagu bėgti“, - teigia bėgikė.

Kokia tau žada būti šiemetinė žiema, ar esi numačiusi daug rungtyniauti, sieksi kelialapio į Glazge įvyksiantį Europos uždarų patalpų čempionatą? 
Normatyvą į Europos čempionatą Glazge aš jau esu įvykdžiusi vasarą, todėl galiu ramiai rengtis pagrindiniam žiemos startui. 

Sausio 12–ąją startavau pirmosiose žiemos sezono varžybose ir bėgau 60 m distanciją. Tačiau tai tebuvo tik dalis manosios treniruotės. 

Tuo pačiu pasitikrinome greitį, rezultatas yra pakankamai geras, nes pakartojau asmeninį rekordą. 

Dabar laukia treniruočių stovykla Pietų Afrikoje, o po to jau antroji žiemos sezono dalis – dar porą startų. 

Kokius tikslus kelsi Europos uždarų patalpų čempionate?
Tikslas bus vis patekti į kitą etapą: parengiamosios varžybos, pusfinalis, finalas. Būtų šaunu vėl bėgti finale, kaip ir per Europos čempionatą vasarą, tik uždarose patalpose finale gali varžytis ne 8, o 6 bėgikės. 
 
Praėjusiais metais septynis kartus gerinai Lietuvos rekordus, kaip dabar juos vertini, ar ne per daug išeikvojai jėgų, kurių, ko gero, pritrūkai per Europos čempionatą Berlyne?
Nepasakyčiau, kad tie septyni šalies rekordai atėmė daug jėgų. Europos čempionate jų turėjau pakankamai, tačiau ten bėgimas vyksta ne dėl rekordo, o dėl aukščiausios vietos ir džiaugiuosi, kad tą dieną parodžiau, ką galėjau geriausio. 
 
200 m ir 400 m distancijose jau įvykdei normatyvus į vasaros pasaulio čempionatą Dohoje, ar tai bus tavo svarbiausios šių metų varžybos?
Taip, tai bus svarbiausios sezono varžybos, tačiau čempionatas Dohoje vyks labai vėlai, spalio pradžioje. 
 
Iki tol dar lauks daug kitų sezono startų, kurie, tikiuosi, bus sėkmingi ir suteiks dar daugiau motyvacijos bei teigiamų emocijų.
 
Ne už kalnų ir Tokijo olimpinės žaidynės, kuriose sieksi dalyvauti. Per kurias varžybas tikėtina tau gali paklusti olimpiniai normatyvai?  
Atranka į olimpines žaidynes dar neprasidėjo ir neaišku, kokia ji bus. Ar bus olimpiniai normatyvai, ar bus priimta nauja atrankos sistema, pagal kurią reikės rinkti reitingo taškus. Dar tikrai neaišku, kaip bus galima į jas patekti.


 
Ar Lietuvos moterų estafetės 4x400 m komanda, kurioje ir tu esi, bandys įvykdyti pasaulio čempionato ir olimpinius normatyvus?
Mūsų komanda praėjusį sezoną per „Cosma“ taurės varžybas Vilniuje pasiekė 3 min. 33,03 sek. rezultatą, kuris dabar viršija normatyvą į pasaulio estafečių čempionatą Japonijoje gegužės 11–12 d. Gavome kvietimą ten dalyvauti ir, jeigu visos susirinksime stipriausios ir būsime geros sportinės formos, tikrai nepraleisime progos jame dalyvauti. 
 
Tai būtų pirmas žingsnis tokio rango varžybose ir, jeigu pasisektų, galbūt, padidinsime šansus patekti ir į pasaulio čempionatą Dohoje, ir į olimpines žaidynes.
 
Ar žadi dalyvauti šiemetiniame Lietuvos žiemos čempionate?
Lietuvos uždarų patalpų čempionatą, deja, teks praleisti, nes būsiu ką tik grįžusi iš treniruočių stovyklos Pietų Afrikoje. 
 
Sugaiščiau daug laiko skrydžiams ir kelionėms, kurios ypač vargina ir nepalieka laiko treniruotėms. 
 
Nusprendėme po treniruočių stovyklos dalyvauti Šveicarijos čempionate ir ramiai rengtis pagrindiniam žiemos sezono startui Europos čempionate Glazge. Planuoju startuoti vasaros Lietuvos čempionate.

Kaip ir kur dabar treniruojiesi, gal oro sąlygos leidžia bėgioti ir lauke? 
Dabar treniruojamės Ciuriche, „Letzigrund“ stadione. Sprinto treniruotes atliekame specialiai įrengtame tunelyje, kur yra 4 bėgimo takai, 120 m tiesioji. 
 
Šeštadieniais važiuojame į kitą miestą, kur yra maniežas, ten bėgame ilgesnes greičio ištvermės distancijas. Kartais bėgiojame ir lauke, viskas pagal planą. 

Kaip auga tavo dukra Audra, kuriai tuoj bus jau pusketvirtų?
Audrutė auga ypač judri ir linksma, per pietus nebemiega - dalyvauja mano treniruotėse. Kol aš dar nedalyvauju pagrindinėse treniruočių stovyklose, sportuojame kartu. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Jauniesiems talentams - D. Slaninos pamokos
2019 02 21
Talentai
"Talentų kartos" projekto dalyvių laukia Ramūno Butauto, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Viliaus Stanišausko, Donato Slaninos ir kitų trenerių pamokos.
KMT finalo metu - įspūdingas pasirodymas
2019 02 21
Už aikštės
Vilniaus "Ryto" šokėjos kartu su specialiųjų poreikių žmonėmis bei „Iron Wolf Drum Line“ surengė įsimintiną pasirodymą KMT finalo pertraukos metu.
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
 
LFF I lygos licencijas suteikė 7 klubams
2019 02 21
I lyga
FK „Banga“, „FK „Nevėžis“, FK „Pakruojis“, FC „Džiugas“, „Žalgiris B“, „Stumbras B“, „Trakai B“ („Riteriai B“) gavo I lygos licencijas.
LFF piniginėje - 2 milijonų skylė
2019 02 21
Federacija
LFF rengiasi imti milijoninį kreditą, uždarinėti Nacionalinę futbolo akademiją ir nuo šiol remtis Briuselio "Anderlecht" jaunimo rengimo programa.
Paaiškėjo varžovės pakeliui į čempionatą
2019 02 21
Moterų futbolas
Paaiškėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovės kovoje dėl patekimo į UEFA Europos futbolo čempionatą.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Mišrioje estafetėje finišavo 16-i
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje ketvirtadienį Lietuvos komanda - Natalija Kočergina ir Vytautas Strolia - užėmė 16-ąją vietą.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Liko toli nuo apdovanojimų
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas