Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. sausio 15 d. 07:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pamatus sezonui kloja ir tunelyje

Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.

A.Šerkšnienė.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Šerkšnienė.
„Šventes ramiai sutikome Šveicarijoje kartu su šeima. Treneris taip suplanavo, kad šventiniu laikotarpiu turėtume šiek tiek laiko pailsėti, ir krūvis buvo tiek mažesnis, bet, žinoma, ne atostogos“, - apie tai, kaip sutiko žiemos šventes, sakė Lietuvos 200 m ir 400 m bėgimo rekordininkė Agnė Šerkšnienė.

Bet dabar A.Šerkšnienė, jau nuo 2011-ųjų kartu su vyru Andriumi gyvenanti Šveicarijoje, vėl visa galva pasinėrė į pratybas ir jau išbandė jėgas varžybose. Savaitgalį Ciuriche (Šveicarija) vykusiose uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose lietuvė iškovojo dvi pergales. Pirmoje 60 m bėgimo serijoje finišavo per 7,54 sek. ir ne tik pakartojo asmeninį rekordą, bet ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Antroje bėgimo serijoje Agnės laikas buvo 7,6 sek. 

Pagrindiniai jos šio sezono startai - Europos uždarų patalpų čempionatas Glazge ir  pasaulio vasaros čempionatas Dohoje. Agnės mintyse – ir 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės. 

Pagrindinė A. Šerkšnienės distancija - 400 m, nors, pasak pačios sportininkės, jai labai smagus ir 200 m nuotolis, kurį jį įvardija kaip puikų atsipalaidavimą. „400 m nuotolis - jau sunki rungtis. Jai skiriu labai didelį dėmesį, daug treniruojuosi, jaučiu didelę atsakomybę. Jeigu esu gerai pasirengusi, vieną ratą stadione visada smagu bėgti“, - teigia bėgikė.

Kokia tau žada būti šiemetinė žiema, ar esi numačiusi daug rungtyniauti, sieksi kelialapio į Glazge įvyksiantį Europos uždarų patalpų čempionatą? 
Normatyvą į Europos čempionatą Glazge aš jau esu įvykdžiusi vasarą, todėl galiu ramiai rengtis pagrindiniam žiemos startui. 

Sausio 12–ąją startavau pirmosiose žiemos sezono varžybose ir bėgau 60 m distanciją. Tačiau tai tebuvo tik dalis manosios treniruotės. 

Tuo pačiu pasitikrinome greitį, rezultatas yra pakankamai geras, nes pakartojau asmeninį rekordą. 

Dabar laukia treniruočių stovykla Pietų Afrikoje, o po to jau antroji žiemos sezono dalis – dar porą startų. 

Kokius tikslus kelsi Europos uždarų patalpų čempionate?
Tikslas bus vis patekti į kitą etapą: parengiamosios varžybos, pusfinalis, finalas. Būtų šaunu vėl bėgti finale, kaip ir per Europos čempionatą vasarą, tik uždarose patalpose finale gali varžytis ne 8, o 6 bėgikės. 
 
Praėjusiais metais septynis kartus gerinai Lietuvos rekordus, kaip dabar juos vertini, ar ne per daug išeikvojai jėgų, kurių, ko gero, pritrūkai per Europos čempionatą Berlyne?
Nepasakyčiau, kad tie septyni šalies rekordai atėmė daug jėgų. Europos čempionate jų turėjau pakankamai, tačiau ten bėgimas vyksta ne dėl rekordo, o dėl aukščiausios vietos ir džiaugiuosi, kad tą dieną parodžiau, ką galėjau geriausio. 
 
200 m ir 400 m distancijose jau įvykdei normatyvus į vasaros pasaulio čempionatą Dohoje, ar tai bus tavo svarbiausios šių metų varžybos?
Taip, tai bus svarbiausios sezono varžybos, tačiau čempionatas Dohoje vyks labai vėlai, spalio pradžioje. 
 
Iki tol dar lauks daug kitų sezono startų, kurie, tikiuosi, bus sėkmingi ir suteiks dar daugiau motyvacijos bei teigiamų emocijų.
 
Ne už kalnų ir Tokijo olimpinės žaidynės, kuriose sieksi dalyvauti. Per kurias varžybas tikėtina tau gali paklusti olimpiniai normatyvai?  
Atranka į olimpines žaidynes dar neprasidėjo ir neaišku, kokia ji bus. Ar bus olimpiniai normatyvai, ar bus priimta nauja atrankos sistema, pagal kurią reikės rinkti reitingo taškus. Dar tikrai neaišku, kaip bus galima į jas patekti.


 
Ar Lietuvos moterų estafetės 4x400 m komanda, kurioje ir tu esi, bandys įvykdyti pasaulio čempionato ir olimpinius normatyvus?
Mūsų komanda praėjusį sezoną per „Cosma“ taurės varžybas Vilniuje pasiekė 3 min. 33,03 sek. rezultatą, kuris dabar viršija normatyvą į pasaulio estafečių čempionatą Japonijoje gegužės 11–12 d. Gavome kvietimą ten dalyvauti ir, jeigu visos susirinksime stipriausios ir būsime geros sportinės formos, tikrai nepraleisime progos jame dalyvauti. 
 
Tai būtų pirmas žingsnis tokio rango varžybose ir, jeigu pasisektų, galbūt, padidinsime šansus patekti ir į pasaulio čempionatą Dohoje, ir į olimpines žaidynes.
 
Ar žadi dalyvauti šiemetiniame Lietuvos žiemos čempionate?
Lietuvos uždarų patalpų čempionatą, deja, teks praleisti, nes būsiu ką tik grįžusi iš treniruočių stovyklos Pietų Afrikoje. 
 
Sugaiščiau daug laiko skrydžiams ir kelionėms, kurios ypač vargina ir nepalieka laiko treniruotėms. 
 
Nusprendėme po treniruočių stovyklos dalyvauti Šveicarijos čempionate ir ramiai rengtis pagrindiniam žiemos sezono startui Europos čempionate Glazge. Planuoju startuoti vasaros Lietuvos čempionate.

Kaip ir kur dabar treniruojiesi, gal oro sąlygos leidžia bėgioti ir lauke? 
Dabar treniruojamės Ciuriche, „Letzigrund“ stadione. Sprinto treniruotes atliekame specialiai įrengtame tunelyje, kur yra 4 bėgimo takai, 120 m tiesioji. 
 
Šeštadieniais važiuojame į kitą miestą, kur yra maniežas, ten bėgame ilgesnes greičio ištvermės distancijas. Kartais bėgiojame ir lauke, viskas pagal planą. 

Kaip auga tavo dukra Audra, kuriai tuoj bus jau pusketvirtų?
Audrutė auga ypač judri ir linksma, per pietus nebemiega - dalyvauja mano treniruotėse. Kol aš dar nedalyvauju pagrindinėse treniruočių stovyklose, sportuojame kartu. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas