musukrepsinis.lt 2019 m. sausio 14 d. 15:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Senbuviai nenuleidžia rankų

Sausio 20 dieną Kauno rajono Garliavos sporto centre įvyks trečiasis „Hoptrans Winter Open“ 3x3 krepšinio žiemos sezono etapas.

„Narestos“ komanda tikisi atsigriebti.
L.Bendinsko nuotr.
„Narestos“ komanda tikisi atsigriebti.
   
Vyrų elito grupės turnyre komandos kausis dėl kelialapio į „Challenger“ tipo turnyrą, o Lietuvos komandos toliau kausis dėl turo taškų, kurie suteiks galimybę atstovauti Lietuvai vasarą vyksiančiame pasaulio 3×3 čempionate Amsterdame.

Vyrų elito turnyre iš viso dalyvaus 16 ekipų, tarp kurių bus ir komandos (Panevėžio „Frosch“, Šakių „Gulbelė“, Trakų „Gealan Baltic“, Kauno „Apes&Humans“, Kauno rajono „BalPol“, TV3, Vilniaus „Pasmerkti“), kurios komerciniu principu jau yra užsitikrinusios vietą grupių turnyre, o kitos ekipos dėl vietos pagrindiniame turnyre kausis atrankoje.

Viena seniausiai 3x3 krepšinį žaidžiančių Lietuvos komandų yra „Naresta“, kuriai šis „Hoptrans Winter Open“ žiemos sezonas kol kas klostosi ne itin sėkmingai. Vietos pagrindiniame etape neturinti komanda per pirmuosius du turus surinko tik 50 taškų ir bendroje įskaitoje tarp Lietuvos komandų užima priešpaskutinę vietą.

Kaip bebūtų, vienas šios komandos lyderių Deividas Aukštuolis tikina, kad komanda galvos nenuleidžia ir į kiekvieną etapą atvažiuoja turėdami savų tikslų.

„Jau prieš pat žiemos sezono pradžią buvo aišku, kad pakilti į pirmąjį ketvertuką bus labai sunku, kadangi nesame komerciniu būdu užsitikrinę vietos pagrindiniame turnyre ir kiekvieną čempionato etapą privalome pradėti nuo atrankos. Atrankoje varžovai būna panašaus lygmens, kaip ir grupės kovose, tad tenka sužaisti dvejomis rungtynėmis daugiau, o tai reiškia, kad ir fizinio pasirengimo reikia žymiai geresnio. Šiuo metu tai ir yra pagrindinė mūsų komandos problema. Kartais su komanda pajuokaujame, kad kvapo užtenka tik pirmiesiems dvejiems susitikimams, o vėliau jaučiame to pasekmes. Iš kitos pusės, gal tiesiog jau pasenome todėl nebedemonstruojame tokio žaidimo, kurį žaidėme prieš kelerius meus tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu. Žaidimo lygiu ir patirties gausa mes tikrai esame pajėgūs nuveikti žymiai daugiau, bet kaip jau minėjau, trūksta fizinio pasirengimo. 

Trečiame etape viskas priklausys nuo mūsų komandos komplektacijos ir dalyvaujančių ekipų atrankoje. Kaip ir visada – mes tikime savimi. Šiuo metu tikrai žinome, kad bent trys žaidėjai bus tie patys, kaip ir pirmuose dviejuose etapuose, tad pirminis tikslas yra patekti į pagrindinį turnyrą, o vėliau kabintis ir į aštuntuką“,- prieš trečiąjį etapą pasakojo D. Aukštuolis.

Paklaustas, ar komanda prieš trečiąjį etapą neplanuoja kardinalių pokyčių sudėtyje, krepšininkas buvo kategoriškas: arba žaidžia savi, arba nežaidžiame išvis.

„Pokyčių komandoje mes nenorime. Nesame tas kolektyvas, kuris vaikosi tik šlovės imdami bet ką į savo komandą. Turime tam tikrą žaidėjų ratelį, į kurį pirmiausia atsigręžiame, jei pagrindinius komandos žaidėjus užpuola traumos. Savo komandos viduje esame nusistatę taisyklę: „jeigu negali žaisti kažkas iš savų, tai geriau jau tuomet nedalyvauti“. Vis tik, tai yra 3x3 krepšinis, kurį žaidžiame labai daug metų ir iš patirties žinome, kad žaidėjų rotaciją ne visuomet atneša ilgalaikę sėkmę. Trumpas blykstelėjimas gali būti, bet mes žiūrime į šį sportą, kaip į ilgalaikį procesą. Tiesa, trečiajame etape dar nesame tikri dėl savo lyderio Oto Majero dalyvavimo, nes bet kuriuo momentu šiomis dienomis jo šeimoje įvyks pagausėjimas. Gerbsime bet kokį jo sprendimą“, - komandos vidaus filosofiją aiškino 29-erių žaidėjas.Nors jo komandos rezultatai ir nėra džiuginantys, D. Aukštuolis pasidžiaugė Lietuvos 3x3 krepšinio daroma pažanga ir visu dėmesiu, kuris skiriamas šiai sporto šakai.

„Tai yra puiki iniciatyva. Žaidėjų lygis ir supratimas auga, tobulėja. Atsiranda puikaus jaunimo komandų, kurioms kelias į 3x3 olimpą tik prasideda. Manau, kad žiemos metu startuoti su atskiru čempionatu buvo labai pamatuotas ir apgalvotas organizatorių žingsnis. Mes patys labai džiaugiamės šia galimybe, kadangi nebereikia šaltuoju metų laiku žūtbūt dairytis į kitas užsienio šalis, nes aukščiausio lygio kovos vyksta čia pat Lietuvoje. Taip pat, labai smagu, kad per nepilnus metus mūsų teisėjai pakilo į tokį aukštą 3x3 teisėjavimo lygį. Pamatai šiam sportui Lietuvoje pakloti geri, o dabar jau reikia ant jų statyti elitinio lygio namą ir pagaliau įkrėsti labai toli pažengusiems kaimynams latviams į kaulus“,- sakė D. Aukštuolis.

Kaip jau įprasta, šalia vyrų elito grupės kovų dėl geriausių vardo taip pat kausis Kauno rajono moksleiviai, o Garliavos sporto centre susirinkusius žiūrovus be krepšinio kovų taip pat džiugins įvairūs pasirodymai, tarp kurių ir grupės „120“ koncertas.
 
Svarbiausias trečiojo „Hoptrans Winter Open“ 3×3 žiemos sezono etapo akimirkas tiesiogiai bus galima stebėti ir TV6 kanalu. Nuo 17 valandos bus transliuojami vyrų elito grupės pusfinaliai bei finalinė dvikova.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Nerimauja, kad neįmuša puolėjai
2019 01 22
Pasiruošimas
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas: „Norėtųsi, kad įmuštų ir puolėjai“.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų
2019 01 21
Ledo jachtos
Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas