ELTA 2019 m. sausio 14 d. 10:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje tęsiasi sunkūs išbandymai

Lietuviams Peru smėlynuose teko keisti padangas ir detales, kastis iš klampaus smėlio, padėti konkurentams, laukti, kol bus atlaisvintas kelias.

Dakaro ralis.
dakaras.lt, M.Dubickienės, G.Kropio, V.Dranginio, R.Šeškaičio, M.Chitko nuotr.
Dakaro ralis.
   
Beveik antra valanda nakties - tiek kantrybės iš savo sirgalių šįkart pareikalavo „General FInancing team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas. Jau pirmoje dienos pusėje Dakaro ralio šeštajame etape buvo aišku, kad geras rezultatas liko milžiniškame kopų masyve, tačiau tai nebuvo vienintelis laiko ir jėgų pareikalavęs iššūkis.
 
„Šiandien mes grįžtame turėdami keturias istorijas, - pradėjo B. Vanagas. - Pirmoji prasidėjo dar prieš greičio ruožą. Kolega Ginelis de Villiersas pasidalino, kad šiandien bus labai sunki diena ir kad mūsų laukiantis kopų masyvas yra sudėtingiausias, kokį jam yra tekę įveikti. Aš gūžtelėjau pečiais ir pasakiau jam, kad įveiksim. Viskas nebuvo taip paprasta. Važiuodami įkritome į duobę. Sienos iš visų pusių ir dar numontavome padangą. Pirma teko atsikasti ratus, pasikeisti padangą ir tada jau bandyti ropštis lauk, tačiau tai buvo labai sudėtinga. Galiausiai mus iš ten ištraukė sunkvežimis“.
 
Šis sustojimas ekipažui kainavo daugiau nei valandą laiko ir privertė sunerimti dėl ištikusių didelių problemų, tačiau kuriam laikui paminėtas kopų masyvas virto tikru technikos kapinynu - rikiuotės priekyje finišavę dalyviai pasakojo, kad problemų turėjo daugelis ir visi sutartinai džiaugėsi, jog iš ten anksčiau ar vėliau ištrūko.
 
„Antra istorija - perlipdami kopos viršų, nepamatėme jos aštrumo ir stipriai atsitrenkę į žemę nusukome pusašį. Kol keitėmės pusašį, praradom dar laiko, - tęsė pilotas. - Trečioji istorija - buvome sustabdyti teisėjų, kurie mums neleido įvažiuoti į kanjoną, nes jame buvo avarija ir kelias buvo užtvertas - nepravažiuojamas. Prastovėjome gal pusvalandį, geroji dalis yra ta, kad vėliau ta prastova mums bus kompensuota“.
 
Kad nuotykių ir istorijų nepritrūktų, „General FInancing team Pitlane“ ekipažas užtikrino paprastai - ketvirta dienos problema virto nusileidimas nuo milžiniškos kopos, nepasiekus jos viršūnėje buvusio įskaitinio taško. Kopos mastą B. Vanagas palygino su Vilniaus televizijos bokštu - kiek mažiau pusės jo dydžio. Lenktynininkas nepamena, kada teko taip ekstremaliai šturmuoti smėlio stichiją, tačiau bandymas buvo sėkmingas. Kiti finiše kalbinti ekipažai taip pat minėjo šią kopą kaip visos dienos ryškiausią akimirką. Tik supratę, ką turės atlikti, dalyviai suprasdavo, kad jau pasirinko netinkamą kursą, kuris veda žemyn, be galimybių grįžti atgal - tikras „daktariškas“ išbandymas.
 
„General Financing team Pitlane“ ekipažas finišavo 23-iojoje vietoje, beveik dvi su puse valandos atsilikę nuo etapą laimėjusio prancūzo Sebastiano Loebo. Bendrojoje įskaitoje B. Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio ekipažas rikiuojasi dešimtas.
 
Pirmadienį laukia dar viena ilga diena ir 323 km kovos dėl išlikimo tiek sunkiausiose pasaulio varžybose, tiek ir lyderių tarpe. Artimiausias persekiotojas - praėjusių metų nugalėtojas ispanas Carlosas Sainzas - šiuo metu atsilieka 13 min., tuo tarpu šansas kilti į devintąją vietą yra beveik valandos atstumu, tad šaltas protas kovojant dėl esamos pozicijos išsaugojimo bus raktas į sėkmę.
 
Tiesa, dėl gana nesėkmingos dienos nei B. Vanagas nei šturmanas labai nesisielojo. Po finišo jie skubėjo atgal į bivaką, kur laukė „Toyota Gazoo Racing Hilux“ remontas ir per ilgą dieną išsvajotas dušas.
Padirbėti įklimpus greičio ruože teko ir lenktynes dramos kupinos poilsio dienos dėl variklio gedimo tęsiančiam „Craft bearings“ ekipažui. 57-i startavę lietuviai etape užėmė 24-ąją poziciją.
 
Nors iš vienoje valstybėje pirmą kartą istorijoje rengiamo Dakaro ralio daug kas tikėjosi mažiau iššūkių, tačiau stebint laiko skirtumus tarp lyderių ir kaip sparčiai keičiasi pirmojo 20-uko sportininkų pozicijos galima drąsiai teigti - tai vienas permainingiausių Dakaro ralių.
 
Vien sekmadienio greičio ruože du greičiausiųjų 25-uke važiuojantys sportininkai palaidojo savo viltis būti tarp greičiausiųjų - britas Harris Huntas su „Peugeot“ vertėsi jau antrąsyk šiemet, o olandas Erikas van Loonas kopose strigęs prarado net 4 val. Šiek tiek laiko pirmosios greičio ruožo dalies kopose prarado ir Antanas Juknevičius bei Darius Vaičiulis, tačiau „išsilengvinę“ automobilį tarpiniame finiše pagaliau važiavo savo tempu.
 
„Pirmam kopų masyve sustabdė kolega olandas, kuri buvo užstrigęs, mes aišku tokioj pozicijoj važiuodami aišku nusprendėm padėt, sustojome ir patys užklimpom. Išsikapstėm abu, o toliau viskas buvo super. Buvome sustoję apžiūrėti ar nekaista variklis - vandens buvo pakankamai, temperatūra normos ribose, tai pagaliau galėjom važiuoti normaliai. Gale važiuodami tamsoje praleidom vieną kontrolės punktą - netinkamai atvažiavom link jo ir jei būtume bandę iš kitos pusės jį „paimti“, galėjo būt ir dar blogiau. Svarbu, kad turėsim gerą poziciją starte rytoj, galėsime važiuoti taip, kaip galim ir išlysti iš tų naktinių finišų“, - džiaugėsi A. Juknevičius.
 
Po šeštojo etapo Dakare lieka keturi etapai, kurių greičio ruožų bendras ilgis - kiek daugiau nei 1000 km. Dešimtame dykumų maratone dalyvaujančio A. Juknevičiaus navigatoriaus D. Vaičiulio nuomone, jie gali stipriai koreguoti situaciją galutinėje rikiuotėje, nes itin sudėtingos kopos.
 


„Agrorodeo“ komandos ekipažui Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui teko padirbėti tiek automobilio viduje, tiek bandant jį iškasti iš smėlio. Galutinis jų dienos rezultatas - 12-oji vieta automobilių klasėje. 
 
Šeštajame etape viso buvo trys kopų sekcijos, o pirmoji iš jų - labai didelė ir sunkiai įveikiama. Dešimtys automobilių jose klimpo, nesklandumų neišvengė ir „Agrorodeo“ - komandos „Toyota Hilux“ buvo įklimpęs du kartus. Tiek pat kartų ekipažo nariai buvo priversti reguliuoti padangų slėgį. Daugybę laiko šioje dalyje prarado prancūzas Stephane'as Peterhanselis, lenkas Jakubas Przygonskis, lietuvis Benediktas Vanagas. 
 
„Pirma dalis buvo žiauri. Kiek automobilių ten užklimpę. Tikras kapinynas. Visur minkšta labai. Maksimaliai nuleidom slėgį padangose ir tai vos pravažiavom. Buvom ir mes užklimpę, tačiau palyginus su kitų nuotykiais, mūsiškiai labai lengvi“, - finiše vos išlipęs iš automobilio pasakojo V. Žala. 
 
Jis prisiminė du neeilinius nuotykius, nutikusius kopose. Vienas - įklimpus, pervažiavo šturmanui S. Jurgelėnui, kuris tuo metu bėgo greta automobilio, koją. Antrasis - pervažiavus per kopą, automobilis įkrito į didelę duobę ir praktiškai atsigulė ant šono, tačiau V. Žala greitai sureagavo - pasuko vairą reikiama kryptimi, stipriai akseleravo ir „ištempė“ automobilį toliau. 
 
„Toks ruožas, kokie visi galėtų būti. Tikras dakarinis ruožas: įvairios kopos, akmenys, šiek tiek greitų atkarpų, lėtų, feš fešas. Gal kiek ilgokas, tačiau jeigu važiuoji be didelių klaidų, neprailgsta. Kopos labai įvairios ir smagios, kai kurios sudėtingos. Kai kuriuos kelio taškus buvo labai sunku paimti. Vieną kartą dėl jo teko į kilometro aukščio kopą važiuoti, užtrukom, kol pasiekėm tą viršūnę. Apibendrinus, labai darbinga ir smagi diena“, - džiūgavo S. Jurgelėnas, juokaudamas, kad savo koją įklimpus panaudojo vietoje specialaus pakloto - „sand track'o“. 
 
Po Dakaro ralio šeštojo etapo „Original by Motul“ klasėje besivaržantis lietuvis motociklininkas Balys Bardauskas prisipažino, kad jaučiasi pavargęs ir išsekęs.
 
„Bet nuotaikos labai geros“, - portalui agroeta.lt kalbėjo B. Bardauskas, šiame etape užėmęs 21-ąją vietą tarp 22 savo klasės lenktynininkų.
 
„Kamikadzėmis“ vadinami šios kategorijos motociklininkai, viso ralio metu privalantys išsiversti be techninės pagalbos, šeštajame etape pasirodė kur kas geriau, nei įprasti ralio dalyviai. „Original by Motul“ klasė per šeštąjį etapą neprarado nė vieno atstovo, kai bendra tvarka lenktyniaujanti grupė nukraujavo net 10 motociklininkų.
 
Vadovaujantis organizatorių informacija, iš šeštąjį etapą pradėjusių 105 motociklininkų, Dakare kovą toliau tęsia jau tik 95 sportininkai, įskaitant 22 vienišius.
 
Kodėl B. Bardausko nuotaikos puikios, jis prisiminė šeštajame etape nutikusią istoriją su 87-ąjį numerį turėjusiu perujiečiu Oswaldo Burga.
 
„Jis, kaip ir aš, šiame Dakaro ralyje važiuoja už savo vaiką. Pamačiau jį sustojusį per vidurį labai aukštos kopos. Kad pravažiuotum tą kopą su visais pargriuvimais reikia kone valandos laiko. Ir mačiau jį, kaip jis per vidurį kopos klupo ant kelių ir prašo pagalbos“, - nutikimą pasakojo B. Bardauskas.
 
Lietuvis išsyk pastebėjo ant jo nuvirtusio motociklo nuotrauką, kur O. Burga laiko ant rankų savo sūnų.
 
„Tai aš ir sustojau jam padėti. Jau ir taip praradau laiko, o jis man sako: „Paskolink akumuliatorių“. Paskolinau, bet paaiškėjo, kad visa problema buvo ne akumuliatoriuje, o įpurškimo sistemoje. Nežinau, ar jis baigė etapą“, - pasakojo B. Bardauskas.
 
O. Burga šio etapo taip ir nebaigė, nors iki tol bendroje įskaitoje užėmė 62-ąją vietą. Iš tolimesnių varžybų jis pasitraukė.
 
Šio etapo metu B. Bardauskas irgi buvo patekęs į rimtą bėdą.
 
„Patekau į „filtrą“, tai yra į 2 metrų gylio duobę. Šiandien karštis kopose buvo pasiekęs 45 laipsnius. Nusiėmiau šalmą ir pagalvojau, kad jeigu ralis šiandien baigsis, tegul baigiasi. Svarbu nepanikuoti. Tada pradėjau ieškoti, kur yra kietas smėlis. Radau. Pagalvojau, kad turiu vienintelį bandymą. Užkūriau motociklą ir jį iš tos duobės tiesiog „išspjovė“, - kalbėjo sportininkas.
 
Pasak B. Bardausko, beveik visi sportininkai turėjo vienokių ar kitokių problemų, bet jis dėl to nesiskundžia, nes siekia savo sūnui Ąžuolui parvežti Dakaro ralio medalį.
 
Pirmadienį startuoja septintasis etapas. Jį B. Bardauskas pradės išmiegojęs tik 4 valandas, nes išsyk po finišo pirmiausiai tvarkė savo motociklą. Vilnietis yra pirmasis lietuvis, metęs iššūkį „Original by Motul“ kategorijoje. Bendrojoje įskaitoje jis užima 89-ąją vietą.

Motociklų įskaitoje aukštus rezultatus toliau demonstruoja Arūnas Gelažninkas - šeštajame etape lietuvis buvo 40-as. Bendroje motociklų įskaitoje jis užima 30-ąją poziciją.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Su graikišku bagažu – vėl Kaune
2019 06 17
Sugrįžimas
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių.
„FIBA Europe“ – ir lietuviškos pavardės
2019 06 17
FIBA Europe
Tarp naujai išrinktų ir patvirtintų „FIBA Europe“ komisijų narių yra ir keturios lietuviškos pavardės.
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
 
Prienuose – geriausiųjų šešetas
2019 06 17
Paplūdimio futbolas
Savaitgalį Prienuose prasidėjo Lietuvos „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame šešios komandos pradėjo kovą dėl nugalėtojos titulo.
Viską reikės įrodyti aikštėje
2019 06 17
Burtai
„Riterių“ direktorius V. Lemežis prieš UEFA burtus: „Net patekus į skirstytųjų grupę sakau, kad mums lengvų varžovų nėra.“
„Kauno Žalgiris“ – Europos lygos atrankoje
2019 06 17
Atranka
LFF sulaukė oficialaus UEFA pranešimo, patvirtinančio, kad „Kauno Žalgirio“ klubas priimamas į 2019–2020 m. sezono UEFA Europos lygos atrankos varžybas.
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Lietuviai metė pirštinę lenkams
2019 06 17
Moto
„Pasiduoti lengva, o nepasiduoti sunku“, – pakomentavo Š. Pladas po varžybų Lenkijoje, kurias jis baigė sprogusiu duslintuvu ir jausdamas deginamą koją.
Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis
2019 06 17
Ralis
Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuvių rekordai ir nesutramdytas jaudulys
2019 06 17
Šaudymas iš lanko
Pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas lietuviams susiklostė dvejopai: nors užfiksuoti du Lietuvos rekordai, rimčiau pakovoti trukdė patirties stygius.
Ir Vilniuje liko stalo teniso medalių
2019 06 17
Stalo tenisas
Birželio 14–16 d. Vilniuje devintą kartą vyko Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atvirasis stalo teniso čempionatas, kuriame kovojo 12 šalių atstovai.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas