fkgintra.lt 2019 m. sausio 11 d. 18:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

2019-us sieks paversti įsimintinais

"Gintros-Universiteto“ futbolo komanda susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje prie ekipos senbuvių prisijungė Šiaulių gimnazijoje besimokančios merginos.

"Gintros-Universiteto" komanda
"Gintros-Universiteto" komanda
Sėkmingai praėjusį sezoną išsikeltus uždavinius įgyvendinęs Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas naujuosius 2019 metus sieks taip pat paversti įsimintinais. Sausio 7-ąją komanda po Šv. Kalėdų atostogų susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje prie ekipos senbuvių prisijungė ne tik perspektyvaus Šiaulių sporto gimnazijoje besimokančio jaunimo, bet ir naujas veidas personalo grandyje.
 
Nuo šiol už komandos fizinį pasirengimą bus atsakingas sporto specialistas, Šiaulių universitete kūno kultūros studijų programą baigęs fizinio parengimo treneris Arnoldas Monkus. Energija spinduliuojantis perspektyvus treneris šioje pozicijoje pakeis ilgus metus žaidėjų baterijas kraudavusį specialistą Ričardą Podolskį.
 
Apie artėjančio sezono pasirengimo planus, pokyčius sudėtyje, naujų žaidėjų paieškas ir naują personalo narį www.fkgintra.lt kalbėjosi su klubo prezidentu Gintaru Radavičiumi.
 
Šv. Kalėdų atostogos baigėsi, o pasiruošimas sezonui jau prasidėjo. Kokiu grafiku šiuo metu sportuoja komanda?
Į pirmąją treniruotę komanda susirinko pirmadienį, sausio 7 -ąją. Dar praėjusio sezono metu intensyviai galvojome apie ateitį ir kartu su treneriais kruopščiai kūrėme pasirengimo etapo planą, kuris privalo būti efektyvus nuo pat jo pradžios. Tradiciškai pirmosiosiomis treniruotėmis po Naųjųjų yra dirbama siekiant atstatyti fizines kūno kondicijas, vėliau pradedamas įprastas treniruočių proceso rėžimas.
 
Trumpai pristatykite numatytą pasirengimo etapo planą?
Jau šį savaitgalį prasidės kontroliniai mačai, kuriuos esame suplanavę beveik kas savaitę. Artimiausius du savaitgalius vyksime į Rygą, kur yra puikus uždaras futbolo maniežas žaisti kontrolines rungtynes su Rygos komanda bei Latvijos nacionaline rinktine, o paskutinį sausio savaitgalį vyksime į aukšto lygio tarptautinį turnyrą Potsdame „Turbine Hallencup 2019“, į kurį esame kviečiami jau trečią kartą. Jame varžysis aštuoni pajėgūs Europos klubai, o mes šiais metais keliame tikslą ne tik iškovoti kuo daugiau pergalių, bet ir suteikti šansą jaunosioms žaidėjoms iš Šiaulių sporto gimnazijos, kurios prisijungė prie komandos ir į Vokietiją vyks kartu.
 
Vasario mėnesį esame numatę vykti į stovyklą Gardine, kur taip pat yra uždaras maniežas, o ten sužaisime draugiškas rungtynes su vietos klubu bei Minsko komanda. Taip pat vėl keliausime į Rygą, o vasario pabaigoje bus rinktinių „langas“. Žaidėjoms grįžus iš tarptautinės arenos toliau sportuosime Šiauliuose, o kovo mėnesio viduryje savaitei išvyksime į pasirengimo stovyklą Kipre, kur taip pat turėsime dvi gero lygio kontrolines rungtynes su Limasolio „Apollon Ladies“ bei „Barcelona FA“. Tuo ir baigsis pasiruošimo ciklas, nes kovo pabaigoje jau prasidės oficialios rungtynes – Lietuvos A lygos pirmenybėse bei Baltijos lygoje.


Kokie sudėties pokyčiai įvyko tarpsezonio metu?
Pirmiausia labai džiaugiamės, kad sudėtyje pavyko išsaugoti visas lietuvaites žaidusias pastarajame sezone. Tai buvo vienas svarbiausių uždavinių, kurį įvykdėme. Šiaulių sporto gimnazijoje besimokančioms ir sportuojančioms merginoms taip pat norime suteikti progą įrodyti savo vertę ir galbūt užsirekomenduoti vietą pagrindinėje „Gintros-Universiteto“ komandos sudėtyje.
 
Išsaugojome ir praėjusį sezoną žaidusių legionierių branduolį. Į komandą sausio viduryje sugrįš Liubou Hudchanka, Anastasija Filenko. Taip pat pasiekėme susitarimus su brazile Isadora Freitas, pietų afrikiete Leandra Smeda. Jos prie komandos prisijungs kovo mėnesį. Praėjęs sezonas buvo sėkmingas, todėl nusprendėme, kad išsaugojus didžiąją dalį žaidėjų, kurios jau vieną kitą pažįsta tiek aikštėje, tiek už jos ribų ir pasipildžius keliais naujais veidais, galime pasiekti dar geresnių rezultatų.
 
Kaip sekasi su naujų žaidėjų paieška rinkoje?
Situacija tokia, kad ištisą sezoną turime bendrauti su užsienio agentais, žvalgytis rinkoje ir būti nuolatinėse paieškose. Čia tarsi dar vienas darbas, kadangi rinkos stebėjimas yra beveik kiekvieno profesionalaus klubo kasdienybė. Juk nėra taip, jog tik atsiradus spragai spragteltum pirštais ir norima žaidėja atsirastų komandoje. Yra daug aplinkybių, todėl privalome palaikyti glaudžius ryšius su agentais, vesti derybas, galų gale jos taip pat gyvena savo gyvenimus, rungtyniauja kituose klubuose, kituose čempionatuose, iškyla įvairių priežasčių dėl kurių žaidėjos prisiviliojimas į komandą gali tapti labai sudėtingu. Visą šį procesą puikiai žino visi, kas su tuo susiduria.
 
Šiai dienai esame stipriai pažengę derybose su dvejomis futbolininkėmis iš Pietų Amerikos žemyno. Kadangi derybos dar nėra baigtos teks šiek tiek palaukti kol galėsime atskleisti jų pavardes.
 
Pokyčių yra ne tik sudėtyje, bet ir personalo grandyje. Kokie jie?
Po ilgų darbo metų klube atsisveikinome su fizinio parengimo treneriu Ričardu Podolskiu. Šis žmogus atidavė daug jėgų, energijos ir sveikatos, kad mūsų futbolininkės visuomet būtų geriausios fizinės formos. Nuoširdžiai dėkojame jam už visą įdėtą triūsą bei tikimės, kad jis ir toliau aktyviai lankysis mūsų komandos varžybose bei duos žaidėjoms naudingų patarimų.
 
Tuo tarpu nuo šiol už komandos fizinį pasirengimą bus atsakingas naujasis komandos narys, perspektyvus sporto specialistas Arnoldas Monkus. Iš jo tikimės jaunatviškos energijos, lankstumo ir sugebėjimo atrasti tokį patį gerą, pozityviai darbingą ryšį su žaidėjomis, kaip tai buvo pavykę padaryti ir Ričardui.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Savaitės titulas – „Ryto“ įžaidėjui
2019 03 18
LKL
Per rungtynes su „Šiauliais“ asmeninius ir lygos rekordus gerinęs Mindaugas Girdžiūnas tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju.
LKL arenose - atkaklios kovos
2019 03 17
LKL
LKL pirmenybėse Panevėžio "Lietkabelis" Klaipėdoje 74:72 įveikė "Neptūną", o "Skycop" Prienuose 81:78 Kėdainių "Nevėžį".
LKL arenose - du pratęsimai
2019 03 16
LKL
Net 37 taškus pelnė "Ryto" krepšininkas Mindaugas Girdžiūnas ir padėjo vilniečiams sunkiame LKL mače su "Šiauliais"
 
Solidus žaidimas - netenkinantis rezultatas
2019 03 17
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintosa-Universiteto” futbolininkės pradėjo treniruočių stovyklą Turkijoje pralaimėjimu Antalijoje Baltarusijos "Minsk" 0:1.
Pusfinalyje favoritams prireikė pratęsimų
2019 03 17
Salės futbolas
Į Lietuvos salės futbolo A lygos finalą pateko Kauno "Vytis" ir Gargždų "Pramogos-SC", nelengvai įveikę savo pusfinalio varžovus.
Autsaiderių mače laimėtojo nebuvo
2019 03 17
A lyga
A lygos pirmenybėse "Palanga" ir "Panevėžys" sužaidė lygiosiomis 1:1.
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
Bėgikams teko kovoti ir su gamtos iššūkiais
2019 03 12
Bėgimas
Jubiliejiniame bėgime Jonavoje – ekstremalios oro sąlygos, trasos rekordas ir olimpiečių maratonininkų triumfas.
 
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
R. Berankis žengė į turnyro finalą
2019 03 16
Tenisas
Kanadoje vykstančio uždarųjų patalpų „Challenger“ serijos turnyro ant kietosios dangos pusfinalyje Ričardas Berankis įveikė italą Matteo Violą.
Ant garbės pakylos kopė du kartus
2019 03 18
Imtynės
Rygoje vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre „V.Freidenfelds Cup“ Vilius Mikalauskas iškovojo auksą ir sidabrą.
Trauma sutrukdė pakovoti dėl bronzos
2019 03 18
Imtynės
„Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre Niukiobinge aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).
Po nokauto – dovana varžovui
2019 03 17
Bušido
Sergejus Maslobojevas apie pergalę nokautu prieš tituluotą britą: „Atsidarė langas ir perdaviau linkėjimus iš Lietuvos.“
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
Reguliarųjį sezoną laimėjo „Dragūnas“
2019 03 14
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienį vyko trejos rungtynės. Po jų paaiškėjo reguliariojo seono nugalėtojai.
 
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Pagrindiniai prizai – svečiams
2019 03 14
Turnyras
Kauno sporto mokykloje „Startas“ vyko 29-asis tarptautinis tinklinio turnyras „Lietuvos valstybės Nepriklausomybės taurė 2019“.
Vėl griaudės Europos čempionato etapas
2019 03 15
Autokrosas
Tarptautinė automobilių sporto federacija uždegė žalią šviesą greičiausių Europos lenktynininkų susitikimui Vilkyčiuose.
"Privalome eiti į priekį"
2019 03 15
Auto
Pastovus Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius parduoda savo dabartinį automobilį ir žada pirkti konkurencingesnį „IRS“ kartos „Overdrive Hilux“.
Ralio istorija atgimsta virtualioje erdvėje
2019 03 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionato pertrauką virtualioje versijoje nuspręsta praleisti turiningai – atiduodant pagarbą šalies ralio istorijai.
 
Aplenkė penkias varžovų komandas
2019 03 16
Biatlonas
Pasaulio biatlono čempionato estafetės varžybose lietuviai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Linas Banys finišavo 21-i.
Prieš istorinį išbandymą – galvosūkiai
2019 03 15
Ledo ritulys
Už kiek daugiau nei poros savaičių Lietuvos rinktinė pradės pasiruošimą kol kas didžiausiam iššūkiui šalies ledo ritulio istorijoje.
Lietuvių duetas – tarp autsaiderių
2019 03 15
Biatlonas
Pasaulo čempionato mišrių duetų estafetėje Lietuvos komanda - Natalja Kočergina ir Karolis Dombrovskis - buvo aplenkta ratu ir užėmė 25-ąją vietą.
Turnyre – visi stipriausi Lietuvos žaidėjai
2019 03 18
Padelis
Baigėsi žiema, o kartu su ja pasibaigė ir Lietuvos padelio federacijos (LPF) čempionatas – „Žiemos taurė 2018-2019“.
Prestižinėse varžybose – auksiniai šokiai
2019 03 18
Sportiniai šokiai
Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Iieva Žukauskaitė pirmą kartą prestižinėse „Grand Slam” varžybose laimėjo aukso medalius (VIDEO).
Ekstremalioje trasoje – dalyvių rekordas
2019 03 18
Lenktynės
Šiaulių Rėkyvos ežeras ir aplinkui jį liulanti pelkė tapo iššūkiu bėgikams ir dviratininkams – čia vyko 10-os nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.
 
Tėvams siūlo nusiimti rožinius akinius
2019 03 14
Forumas
„Olimpinio švietimo forumo“ lektorius Žilvinas Gailius: „Jei tave „palaikina“, esi šaunuolis, jei ne – lūzeris. Iš tikrųjų gyvenimas nėra toks.“
Vilnius pagerbė ir jaunuosius sportininkus
2019 03 12
Apdovanojimai
Mažojo šv. Kristoforo žymenis R.Šimašius įteikė golfo žaidėjai G.B.Starkutei, plaukikei K.Teterovkovai, žolės riedulinikui Povilui Lakštauskui.
Galimybė fizinio aktyvumo skleidėjams
2019 03 12
Projektas
Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia prasidedančios LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas