Gediminas Žygelis/sportlandmagazine.lt 2019 m. sausio 11 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo pianino iki futbolo

Lietuvos futbolininkė Ugnė Šmitaitė grūdinosi žaisdama su vaikinais, ragavo legionierės duonos Kosove, o jos mėgstamas darbas - teisėjavimas.

U.Šmitaitė.
Evaldo Šemioto nuotr.
U.Šmitaitė.
   
Jai vos 24-eri, tačiau iš Šilalės kilusi mergina ne tik spėjo tapti geriausia Lietuvoje, išbandyti save Kosove, bet ir mintimis nuklysti į profesionalios žaidėjos karjeros pabaigą bei sugalvoti, ką norėtų veikti toliau.
 
„Labai noriu siekti teisėjos, galbūt salės futbolininkės, o gal net trenerės karjeros“, – šypsosi geriausia 2017 metų Lietuvos futbolininkė Ugnė Šmitaitė.

Ugne, kaip prasidėjo tavo pažintis su futbolu?  
Mano pažintis įvyko kiemo aikštėje, kuri atrodė tarsi nuokalnė, tačiau tai buvo didžiausia veja Šilalėje aplink mūsų daugiabučius. Dauguma mano draugų buvo vaikinai, kurių dėka ir aš užsikrėčiau meile futbolui. Man buvo 10 metų, kai geriausias draugas pasiūlė pradėti lankyti futbolo treniruotes. Iš pradžių buvome dvi mergaitės, bet galiausiai likau viena berniukų būryje. Pirmųjų spyrių ar perdavimų gerai nepamenu, bet žinau, kad akys ir širdis degė bėgti ir atimti kamuolį.

Koks buvai vaikas?
Kaip mama sakydavo, velnio nešta ir pamesta. Buvau ir esu aktyvumo bomba, nemoku sėdėti vietoje ir nieko neveikti. Kartais atrodo, kad net pykstu ant žmonių, kurie tiek mažai daro ir tingi. Vaikystėje lankiau viską: krepšinį, tinklinį, šokius, dainavimą, dramą, lengvąją atletiką, pianiną, kol galiausiai apsistojau ties mėgstamiausiomis veiklomis, kurios beveik visos susijusios su futbolu.
 
Per vienas Kalėdas paprašiau tėvelių, kad padovanotų man tikrą futbolo aprangą. Šilalėje buvo kiek sudėtingiau ją rasti, todėl gavau krepšinio aprangą. Jaučiausi kieta, nes tuo metu tai buvo viena populiariausių aprangų. Bet kai pagalvoju, tai nebuvo vienintelė apranga, kurią tėvams teko pirkti. Kadangi turiu dar dvi seses, visoms reikėjo nemažai rūbų, kurių reikalaudavo mūsų lankomi užsiėmimai. Ir tik dabar galiu suvokti, kad mano vaikystė buvo tikrai labai vykusi, nes turiu tokius tėvus, kurie visada stengėsi išpildyti mūsų svajones ir užgaidas.

Futbolas buvo laisvalaikis ar gyvenimo būdas?
Nebūdavo nė dienos be futbolo, kartais iki išnaktų spardydavome kamuolį su draugais. Žiūrėdavau Lietuvos vyrų rinktinės rungtynes, žinoma, futbolą, kuris vyko Šilalėje. O domėtis futbolo pasauliu pradėjau tik nuo kokių dvidešimties metų, nes visą ankstesnį laiką aš tiesiog juo mėgavausi ir žaidžiau, svajojau. Kai patekau į pirmąją Lietuvos rinktinę, man buvo 15 metų. Būtent tada, tapusi jaunių iki 17 m. rinktinės nare, ir supratau, kad futbolas – ne tik pramoga.
 
Pati iki 18 metų treniravausi su vaikinų komanda Šilalėje, nes nebuvo kito pasirinkimo, nebuvo merginų ekipos. Su vaikinais buvo smagiau, tikslesni perdavimai, stipresnės dvikovos. Taip užsigrūdinau, o atstovauti merginų komandai vykdavau į Tauragę. Kartais būdavo incidentų su mama: jei susipykdavome, ji sakydavo, kad neveš manęs į rungtynes, bet maldavimai ir prašymai padėdavo.


Kodėl pasirinkai Kauną?
Mane jau anksčiau traukė Kaunas, kai atvykau čia studijuoti ir gyventi. Tikrai nesigailiu, nes Kaune atradau ne tik futbolą, bet ir kitokias jo atšakas.
 
Ką dar veiki, be futbolo?
Teisėjauju. Dirbu vyrų komandų rungtynėse, esu teisėja asistentė. Labai mėgstu šį darbą, tai mano hobis.

Tapai geriausia 2017-ųjų Lietuvos futbolininke. Tai tau didelis įvertinimas?
Tai vienas didžiausių įvertinimų, kokių gali sulaukti. 2017-ųjų geriausių rinkimai vyko kitaip nei anksčiau, todėl labai nustebau, kad atsirado tiek mane palaikančių žmonių. Man pačiai tai buvo vieni sudėtingiausių ir daugiausiai iššūkių atsiuntę metai. Svajojau išvykti rungtyniauti į užsienį ir tai pavyko. Man šį titulą padėjo laimėti mano užsispyrimas, noras, ryžtas ir valia. O toliau viską sudėliojo žmonės, kurie balsavo.
 
Legionierės duoną išbandei Kosove. Kaip ten atsidūrei?
Gal skamba keistai, kad žaidžiau Kosove, bet taip, aš ten buvau (juokiasi). Pamačiau kitą kultūrą, kitokį gyvenimo stilių, kitą treniravimą ir žaidimą. Dabar galvoju, kad ne visada reikia nerti stačia galva. Įspūdžiai liko įdomūs, bet ne patys geriausi. Ten nuvykus reikėjo treniruotis lauke, aptvertame vieline tvora, o žolė –  trauklapių lapai.
 
Iškart po kelionės per pirmąją treniruotę sekėsi nekaip, todėl komanda ir visas personalas buvo nepatenkinti. Tačiau jau per pirmąsias kontrolines rungtynes atsiskleidžiau ir tapau komandos dalimi. Nepaisant to, kad Kosovo klubas liko skolingas pinigų, esu laiminga, nes pabandžiau ir supratau, jog man jau per sunku siekti profesionalės karjeros. Puikiai susibendravau su komandos merginomis ir dabar tęsiame bendravimą.

Debiutavai ir pirmą kartą suburtoje Lietuvos salės futbolo moterų rinktinėje.
Mėgstu save atrasti vis naujoje srityje ir džiaugiuosi, kad išbandžiau salės futbolą. Pajaučiau aistrą dar vienai futbolo atšakai. Jau buvau pamiršusi tokį didelį adrenalino antplūdį.

*  *  *

Karjeros kelias

Klubai:
 
2009–2011 m. Tauragės „Tauras“
 
2012–2013 m. „Akmenė“
 
2015–2016 m. „FM Kaunas“
 
Nuo 2017 m. Kauno „Žalgiris“; buvo išvykusi į „KF Hajvalia“ (Kosovas)

Rinktinės:
 
Buvusi Lietuvos WU–17 ir WU–19 rinktinių žaidėja, dabar Lietuvos nacionalinės rinktinės futbolininkė.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ vairas – asistento rankose
2019 06 18
Treneris
Klaipėdos „Neptūnas“ turi naują trenerį. Šią ekipą artėjantį sezoną į pergales ves T. Rinkevičius, iki šiol kaip asistentas talkinęs K. Maksvyčiui.
V. Ginevičius lieka „Juventus“ trenerių štabe
2019 06 18
Treneris
Utenos „Juventus“ klubo trenerių štabe toliau darbuosis daugkartinis LKLčempionas Vidas Ginevičius, su kuriuo pratęsta sutartis dar vienam sezonui.
Su graikišku bagažu – vėl Kaune
2019 06 17
Sugrįžimas
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių.
 
Spėlionės baigtos – burtai sudėliojo varžovus
2019 06 18
Burtai
Ištraukus burtus paaiškėjo trijų Lietuvos futbolo klubų varžovai pirmajame Europos lygos atrankos etape. O „Sūduvos“ futbolininkai vėl keliaus į Serbiją.
Prienuose – geriausiųjų šešetas
2019 06 17
Paplūdimio futbolas
Savaitgalį Prienuose prasidėjo Lietuvos „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame šešios komandos pradėjo kovą dėl nugalėtojos titulo.
Viską reikės įrodyti aikštėje
2019 06 17
Burtai
„Riterių“ direktorius V. Lemežis prieš UEFA burtus: „Net patekus į skirstytųjų grupę sakau, kad mums lengvų varžovų nėra.“
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Iš paruošiamukų – į pradinukus
2019 06 18
Ralis
Vytauto Švedo debiutas sėdus prie „Škoda Fabia R5“ vairo „Rally Žemaitija“ trasoje: kai kurias pradinuko patirtis jau buvo gerokai primiršęs.
Tarp greičiausių – ir lietuvis
2019 06 18
Kartingai
Birželio 16 d. Italijoje, Sarno trasoje, vyko „CIK-FIA Karting Academy Trophy“ antrojo etapo lenktynės, kuriose antras finišavo lietuvis Kajus Šikšnelis.
Dakaro bolidai moka nardyti
2019 06 18
Pasaulio taurė
Pasaulio taurei besiruošiantis B. Vanagas pasakoja, kad trečiasis etapas „Italian Baja“ – šlapiausias. Ką daryti, kad vanduo nepakenktų variklio skyriui?
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lenkijoje – karjeros pergalė
2019 06 18
Golfas
Lenkijoje vykusiame golfo profesionalų turnyre triumfavo lietuvis Juozapas Budrikis. Tai pirmoji mūsiškio pergalė per profesionalo karjerą.
Šiauliuose – šeimininkų medaliai
2019 06 18
Stalo tenisas
Šiauliuose vykęs aštuoniolikmečių Lietuvos teniso čempionatas pasibaigė šio miesto teniso akademijos auklėtinių pergalėmis.
Treneris naujas, svajonė sena
2019 06 18
Irklavimas
Paralimpietis irkluotojas Augustas Navickas turi naują trenerį Tautvydą Vaitkūną ir seną svajonę – savo jėgomis patekti į Tokijo paralimpiadą.
 
Lietuvos sportininkai išlydėti į Minską
2019 06 18
Palydos
Vilniaus geležinkelio stotyje skambėjo linkėjimai – į Minską išlydėti pirmieji penki iš 73 antrosiose Europos žaidynėse startuosiančių Lietuvos atletų.
Metai sėkmingi ne tik dėl sporto rezultatų
2019 06 18
Apdovanojimai
Rotušėje pagerbti 2018-2019 m. Vilniaus miesto sporto centro geriausieji ir talentingiausieji sportininkai.
Europos žaidynės – per „Olympic Channel”
2019 06 18
Žaidynės
Antrąsias Europos žaidynes, kurios prasidės birželio 21 d., o jose dalyvaus ir 73 Lietuvos atstovai, bus galima stebėti per TV platformą „Olympic Channel“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas