Gediminas Žygelis/sportlandmagazine.lt 2019 m. sausio 11 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo pianino iki futbolo

Lietuvos futbolininkė Ugnė Šmitaitė grūdinosi žaisdama su vaikinais, ragavo legionierės duonos Kosove, o jos mėgstamas darbas - teisėjavimas.

U.Šmitaitė.
Evaldo Šemioto nuotr.
U.Šmitaitė.
   
Jai vos 24-eri, tačiau iš Šilalės kilusi mergina ne tik spėjo tapti geriausia Lietuvoje, išbandyti save Kosove, bet ir mintimis nuklysti į profesionalios žaidėjos karjeros pabaigą bei sugalvoti, ką norėtų veikti toliau.
 
„Labai noriu siekti teisėjos, galbūt salės futbolininkės, o gal net trenerės karjeros“, – šypsosi geriausia 2017 metų Lietuvos futbolininkė Ugnė Šmitaitė.

Ugne, kaip prasidėjo tavo pažintis su futbolu?  
Mano pažintis įvyko kiemo aikštėje, kuri atrodė tarsi nuokalnė, tačiau tai buvo didžiausia veja Šilalėje aplink mūsų daugiabučius. Dauguma mano draugų buvo vaikinai, kurių dėka ir aš užsikrėčiau meile futbolui. Man buvo 10 metų, kai geriausias draugas pasiūlė pradėti lankyti futbolo treniruotes. Iš pradžių buvome dvi mergaitės, bet galiausiai likau viena berniukų būryje. Pirmųjų spyrių ar perdavimų gerai nepamenu, bet žinau, kad akys ir širdis degė bėgti ir atimti kamuolį.

Koks buvai vaikas?
Kaip mama sakydavo, velnio nešta ir pamesta. Buvau ir esu aktyvumo bomba, nemoku sėdėti vietoje ir nieko neveikti. Kartais atrodo, kad net pykstu ant žmonių, kurie tiek mažai daro ir tingi. Vaikystėje lankiau viską: krepšinį, tinklinį, šokius, dainavimą, dramą, lengvąją atletiką, pianiną, kol galiausiai apsistojau ties mėgstamiausiomis veiklomis, kurios beveik visos susijusios su futbolu.
 
Per vienas Kalėdas paprašiau tėvelių, kad padovanotų man tikrą futbolo aprangą. Šilalėje buvo kiek sudėtingiau ją rasti, todėl gavau krepšinio aprangą. Jaučiausi kieta, nes tuo metu tai buvo viena populiariausių aprangų. Bet kai pagalvoju, tai nebuvo vienintelė apranga, kurią tėvams teko pirkti. Kadangi turiu dar dvi seses, visoms reikėjo nemažai rūbų, kurių reikalaudavo mūsų lankomi užsiėmimai. Ir tik dabar galiu suvokti, kad mano vaikystė buvo tikrai labai vykusi, nes turiu tokius tėvus, kurie visada stengėsi išpildyti mūsų svajones ir užgaidas.

Futbolas buvo laisvalaikis ar gyvenimo būdas?
Nebūdavo nė dienos be futbolo, kartais iki išnaktų spardydavome kamuolį su draugais. Žiūrėdavau Lietuvos vyrų rinktinės rungtynes, žinoma, futbolą, kuris vyko Šilalėje. O domėtis futbolo pasauliu pradėjau tik nuo kokių dvidešimties metų, nes visą ankstesnį laiką aš tiesiog juo mėgavausi ir žaidžiau, svajojau. Kai patekau į pirmąją Lietuvos rinktinę, man buvo 15 metų. Būtent tada, tapusi jaunių iki 17 m. rinktinės nare, ir supratau, kad futbolas – ne tik pramoga.
 
Pati iki 18 metų treniravausi su vaikinų komanda Šilalėje, nes nebuvo kito pasirinkimo, nebuvo merginų ekipos. Su vaikinais buvo smagiau, tikslesni perdavimai, stipresnės dvikovos. Taip užsigrūdinau, o atstovauti merginų komandai vykdavau į Tauragę. Kartais būdavo incidentų su mama: jei susipykdavome, ji sakydavo, kad neveš manęs į rungtynes, bet maldavimai ir prašymai padėdavo.


Kodėl pasirinkai Kauną?
Mane jau anksčiau traukė Kaunas, kai atvykau čia studijuoti ir gyventi. Tikrai nesigailiu, nes Kaune atradau ne tik futbolą, bet ir kitokias jo atšakas.
 
Ką dar veiki, be futbolo?
Teisėjauju. Dirbu vyrų komandų rungtynėse, esu teisėja asistentė. Labai mėgstu šį darbą, tai mano hobis.

Tapai geriausia 2017-ųjų Lietuvos futbolininke. Tai tau didelis įvertinimas?
Tai vienas didžiausių įvertinimų, kokių gali sulaukti. 2017-ųjų geriausių rinkimai vyko kitaip nei anksčiau, todėl labai nustebau, kad atsirado tiek mane palaikančių žmonių. Man pačiai tai buvo vieni sudėtingiausių ir daugiausiai iššūkių atsiuntę metai. Svajojau išvykti rungtyniauti į užsienį ir tai pavyko. Man šį titulą padėjo laimėti mano užsispyrimas, noras, ryžtas ir valia. O toliau viską sudėliojo žmonės, kurie balsavo.
 
Legionierės duoną išbandei Kosove. Kaip ten atsidūrei?
Gal skamba keistai, kad žaidžiau Kosove, bet taip, aš ten buvau (juokiasi). Pamačiau kitą kultūrą, kitokį gyvenimo stilių, kitą treniravimą ir žaidimą. Dabar galvoju, kad ne visada reikia nerti stačia galva. Įspūdžiai liko įdomūs, bet ne patys geriausi. Ten nuvykus reikėjo treniruotis lauke, aptvertame vieline tvora, o žolė –  trauklapių lapai.
 
Iškart po kelionės per pirmąją treniruotę sekėsi nekaip, todėl komanda ir visas personalas buvo nepatenkinti. Tačiau jau per pirmąsias kontrolines rungtynes atsiskleidžiau ir tapau komandos dalimi. Nepaisant to, kad Kosovo klubas liko skolingas pinigų, esu laiminga, nes pabandžiau ir supratau, jog man jau per sunku siekti profesionalės karjeros. Puikiai susibendravau su komandos merginomis ir dabar tęsiame bendravimą.

Debiutavai ir pirmą kartą suburtoje Lietuvos salės futbolo moterų rinktinėje.
Mėgstu save atrasti vis naujoje srityje ir džiaugiuosi, kad išbandžiau salės futbolą. Pajaučiau aistrą dar vienai futbolo atšakai. Jau buvau pamiršusi tokį didelį adrenalino antplūdį.

*  *  *

Karjeros kelias

Klubai:
 
2009–2011 m. Tauragės „Tauras“
 
2012–2013 m. „Akmenė“
 
2015–2016 m. „FM Kaunas“
 
Nuo 2017 m. Kauno „Žalgiris“; buvo išvykusi į „KF Hajvalia“ (Kosovas)

Rinktinės:
 
Buvusi Lietuvos WU–17 ir WU–19 rinktinių žaidėja, dabar Lietuvos nacionalinės rinktinės futbolininkė.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas