sportas.info 2019 m. sausio 9 d. 18:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sprinterės apetitas vis auga

Keliskart rekordus gerinusi sprinterė Agnė Šerkšnienė: „Tik dabar suprantu, kad ne veltui tiek sportavau“

A. Šerkšnienė
A. Šerkšnienė
„Iki praėjusių metų neturėjau nė vieno rekordo, bet kai pradėjau mušti tuos rekordus – prie jų pripratau“, - juokiasi sprinterė Agnė Šerkšnienė. Prieš kurį laiką į aktyvų sportą grįžusi lengvaatletė po įspūdingų metų sako, kad tik dabar pasijautė atradusi savo kelią ir užsimena svajojanti apie laimėjimus tarptautinėje arenoje.
 
Geriausios Lietuvos lengvaatletės rinkimuose antrą vietą užėmusi A. Šerkšnienė 2018 metais pagerino uždarų patalpų 400 metrų bėgimo rekordą bei du itin senus rekordus: 400 ir 200 metrų bėgimo, kurie galiojo atitinkamai 34 ir 18 metų.
 
30 metų bėgikė savo rezultatą nuolat gerino, tad iš viso istorines rekordų lentelės privertė perrašyti septynis kartus. Apie savo karjeros kelią ir naujausius laimėjimus sportininkė papasakojo TV laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės.
 
 
Šveicarijoje gyvenanti sportininkė džiaugiasi, kad šioje šalyje lengvoji atletika sulaukia didesnio dėmesio: „Kiekvienoje šalyje sportų populiarumas skirtingas. Lietuvoje populiarus krepšinis, o Šveicarijoje apie jį mažai girdėję. Ten populiarūs ir tokie sportai kaip ledo ritulys, slidinėjimas.“ Ji pati prieš pasirinkdama lengvąją atletiką išbandė įvairius sportus ir tą patį rekomenduoja jaunimui. „Buvau judri mergina, dalyvaudavau visokiose moksleivių varžybose – ir kvadrate, estafetėse „Drąsūs stiprūs vikrūs“, ir bėgimuose, krose. Taip pat lankiau ir chorą, grojau pianinu. Dar lankiau baseiną, - kalbėjo A. Šerkšnienė. - Manau, kad jei vaikai anksti neįsitraukia į vieną sporto šaką, verta išbandyti kuo daugiau skirtingų. Galbūt talentas slypi kitur, nei tėvai galvoja.“
 
Lengvoji atletika Agnę įtraukė greitai, tačiau ji pripažįsta, jog patikėjusi savo pasirinkimu tik neseniai. „Pradėjau lankyti nuo 12 metų. Neblogai sekėsi nuo pradžių. Trenerė stengėsi sudominti, su pergalėmis taip pat buvo vis idomiau. Daug kur pakeliavau, man tas labai patiko. Tačiau kad esu čia, kur turiu būti – savo kelyje – kad ne veltui tiek sportavau, supratau tik šiemet“, - juokdamasi atviravo sportininkė.
 
Ji teigė, norėjusi labiau lankyti šuolį  į tolį arba daugiakovę, tačiau trenerė pasiūlė pasilikti prie bėgimo ir sprinto. „Sakė, kad ateityje būsi 400 metrų bėgikė. Tas pasiteisino. Išėjo geras spėjimas“, - prisiminė lengvaatletė.
 
Merginai gerai sekėsi ne tik sportas – jai pavyko ir sėkmingai suderinti su mokslais. Eiti link aukštumų pasidėjo nusiteikimas ir tikslo siekimas. „Mokykloje buvau pirmūnė. Buvo sunkumų, bet kai turi tikslą - viskas įmanoma. Mokantis buvo tikslas gauti kuo aukščiausią įvertinimą, todėl dariau namų darbus ir stengiausi. Varžybose irgi norėjau nugalėti, pasiekti naują asmeninį rekordą, todėl nepraleisdavau treniruočių. Svarbu žinoti, ko nori“, -  dėstė A. Šerkšnienė.
 
Jos teigimu, sportininkui išsilavinimas reikalingas ne vien dėl tolimesnių karjeros galimybių, bet ir padeda svečiose šalyse: „Jei keliauji po pasaulį, susipąžisti su daug kitų žmonių, ne tik sportininkų. Labai įdomu bendrauti su kitų šalių kultūrų žmonėmis, bet kad galėtum bendrauti, pirmiausia reikia mokėti kalbą, Kai moki kalbą, dar gali pašnekėti kitomis įdomiomis temomis, sužinoti kaip jie gyvena.“
 
Prieš kelerius metus gimus dukrai A. Šerkšnienė svarstė ir apie karjeros pabaigą, tačiau vis tik nutarė tęsti sportinę karjerą. Į bėgimo takelį sprinterė grįžo dar tvirtesnė. „Po sugrįžimo viskas atėjo palaipsniui, ne viskas iš karto. Rekordai prasidėjo, kai dukrai buvo du su pusę metų. Daug dalykų susidėjo. Turėjo praeiti šiek tiek laiko kol grįžau, fiziškai sutvirtėjau, pasiruošiau. Pasikeitė ir treneris, nauja metodika davė stiprybių, - kalbėjo bėgikė - Su laiku išmokau pakelti nervinę įtampą. Dabar noriu varžybų, noriu dalyvauti, man smagu. Yra tas jaudulys, adrenalinas kiekvieną kartą, bet jis turi būti. Svarbu jį išnaudoti gera linkme, kad jis nepakenktų, bet padėtų. Dažniausiai nėra problemų susikaupti. Man patinka dalyvauti varžybose.“
 
Sugrįžimas lengvaatletei atsipirko su kaupu. „Išėjo kurioziška situacija. Iki šių metų neturėjau nė vieno rekordo, šiame sezone pavyko gerinti septynis kartus. Neatrodo taip lengva juos pamušti, bet praėjusį sezoną kiekvienose varžybose mušiau tuos rekordus ir po to pripratau. Labai malonu tai pasiekti. Be abejo, prisidėjo ir sėkmė. Rekordo nenubėgsi prieš vėją, pasisekė kad buvo pavėjui. Bet įdėjau daug darbo gerai pasiruošiau, o kai sekasi - ir muši tuos rekordus“, - džiaugėsi sportininkė.
 
Pats netikėčiausias ir mieliausias jai buvo pagerintas 400 metrų bėgimo rekordas. „Liepą prieš  rekordą buvo tikrai sunki savaitė. Neturėjau daug laiko treniruotėms, nes buvau grįžusi į Lietuvą estafečių varžyboms. Keliaujant atgal į Šveicariją vėlavo skrydžiai, naktį mažai miegojau. Kitą dieną keliavau į varžybas. Atrodo, kad rekordą turi pagerinti idealiomis sąlygomis – išsimiegojęs, pailsėjęs. Tačiau per apšilimą jaučiausi neblogai ir kai atbėgau - labai apsidžiaugiau“, - prisiminimais dalijosi bėgikė. 
 
Jos teigimu, itin didelę motyvaciją suteikia galimybę atstovauti Lietuvai. Šiemet A. Šerkšnienė pirmą kartą dalyvavo Europos čempionato finale. „Visada tai pats geriausias jausmas atstovauti savo šaliai. Mano tikslas - važiuoti į didžiąsias varžybas, čempionatus. Tas jausmas nerealus, norisi vis sugrįžti į dideles arenas. Kai išėjau bėgti finale Berlyne… Tikrai nepamiršiu to jausmo, kiek buvo žmonių stadione. Tiesiog išeini ir atrodo – vau! Tiek žmonių žiūri į mane ir man taip gerai čia būti, - emocijas atskleidė A. Šerkšnienė - Aišku, reikia ir atsargumo. Gali pajausti tą jausmą, bet negali užsižiopsoti. Turi susikaupti, nes išėjai dalyvauti ir turi parodyti geriausią ką gali.“
 
Sportininkė jau galvoja apie kovo mėnesį vyksiantį Europos žiemos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatą, rudenį tikisi dalyvauti Pasaulio čempionate. Ji teigia, kad sau kelia vis aukštesnius tikslus: „Iš pradžių, kai gali tapti Lietuvos čempione, tas labai motyvuoja, malonu ir smagu. Dabar, kai išeini į pasaulinę areną, nori ir ten laimėti. Apetitas vėl auga.“
 
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laida apie sportą transliuojama kiekvieną šeštadienį 11 val. per TV6.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Savaitės titulas – „Ryto“ įžaidėjui
2019 03 18
LKL
Per rungtynes su „Šiauliais“ asmeninius ir lygos rekordus gerinęs Mindaugas Girdžiūnas tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju.
LKL arenose - atkaklios kovos
2019 03 17
LKL
LKL pirmenybėse Panevėžio "Lietkabelis" Klaipėdoje 74:72 įveikė "Neptūną", o "Skycop" Prienuose 81:78 Kėdainių "Nevėžį".
LKL arenose - du pratęsimai
2019 03 16
LKL
Net 37 taškus pelnė "Ryto" krepšininkas Mindaugas Girdžiūnas ir padėjo vilniečiams sunkiame LKL mače su "Šiauliais"
 
Solidus žaidimas - netenkinantis rezultatas
2019 03 17
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintosa-Universiteto” futbolininkės pradėjo treniruočių stovyklą Turkijoje pralaimėjimu Antalijoje Baltarusijos "Minsk" 0:1.
Pusfinalyje favoritams prireikė pratęsimų
2019 03 17
Salės futbolas
Į Lietuvos salės futbolo A lygos finalą pateko Kauno "Vytis" ir Gargždų "Pramogos-SC", nelengvai įveikę savo pusfinalio varžovus.
Autsaiderių mače laimėtojo nebuvo
2019 03 17
A lyga
A lygos pirmenybėse "Palanga" ir "Panevėžys" sužaidė lygiosiomis 1:1.
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
Bėgikams teko kovoti ir su gamtos iššūkiais
2019 03 12
Bėgimas
Jubiliejiniame bėgime Jonavoje – ekstremalios oro sąlygos, trasos rekordas ir olimpiečių maratonininkų triumfas.
 
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
R. Berankis žengė į turnyro finalą
2019 03 16
Tenisas
Kanadoje vykstančio uždarųjų patalpų „Challenger“ serijos turnyro ant kietosios dangos pusfinalyje Ričardas Berankis įveikė italą Matteo Violą.
Ant garbės pakylos kopė du kartus
2019 03 18
Imtynės
Rygoje vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre „V.Freidenfelds Cup“ Vilius Mikalauskas iškovojo auksą ir sidabrą.
Trauma sutrukdė pakovoti dėl bronzos
2019 03 18
Imtynės
„Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre Niukiobinge aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).
Po nokauto – dovana varžovui
2019 03 17
Bušido
Sergejus Maslobojevas apie pergalę nokautu prieš tituluotą britą: „Atsidarė langas ir perdaviau linkėjimus iš Lietuvos.“
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
Reguliarųjį sezoną laimėjo „Dragūnas“
2019 03 14
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienį vyko trejos rungtynės. Po jų paaiškėjo reguliariojo seono nugalėtojai.
 
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Pagrindiniai prizai – svečiams
2019 03 14
Turnyras
Kauno sporto mokykloje „Startas“ vyko 29-asis tarptautinis tinklinio turnyras „Lietuvos valstybės Nepriklausomybės taurė 2019“.
Vėl griaudės Europos čempionato etapas
2019 03 15
Autokrosas
Tarptautinė automobilių sporto federacija uždegė žalią šviesą greičiausių Europos lenktynininkų susitikimui Vilkyčiuose.
"Privalome eiti į priekį"
2019 03 15
Auto
Pastovus Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius parduoda savo dabartinį automobilį ir žada pirkti konkurencingesnį „IRS“ kartos „Overdrive Hilux“.
Ralio istorija atgimsta virtualioje erdvėje
2019 03 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionato pertrauką virtualioje versijoje nuspręsta praleisti turiningai – atiduodant pagarbą šalies ralio istorijai.
 
Aplenkė penkias varžovų komandas
2019 03 16
Biatlonas
Pasaulio biatlono čempionato estafetės varžybose lietuviai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Linas Banys finišavo 21-i.
Prieš istorinį išbandymą – galvosūkiai
2019 03 15
Ledo ritulys
Už kiek daugiau nei poros savaičių Lietuvos rinktinė pradės pasiruošimą kol kas didžiausiam iššūkiui šalies ledo ritulio istorijoje.
Lietuvių duetas – tarp autsaiderių
2019 03 15
Biatlonas
Pasaulo čempionato mišrių duetų estafetėje Lietuvos komanda - Natalja Kočergina ir Karolis Dombrovskis - buvo aplenkta ratu ir užėmė 25-ąją vietą.
Turnyre – visi stipriausi Lietuvos žaidėjai
2019 03 18
Padelis
Baigėsi žiema, o kartu su ja pasibaigė ir Lietuvos padelio federacijos (LPF) čempionatas – „Žiemos taurė 2018-2019“.
Prestižinėse varžybose – auksiniai šokiai
2019 03 18
Sportiniai šokiai
Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Iieva Žukauskaitė pirmą kartą prestižinėse „Grand Slam” varžybose laimėjo aukso medalius (VIDEO).
Ekstremalioje trasoje – dalyvių rekordas
2019 03 18
Lenktynės
Šiaulių Rėkyvos ežeras ir aplinkui jį liulanti pelkė tapo iššūkiu bėgikams ir dviratininkams – čia vyko 10-os nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.
 
Tėvams siūlo nusiimti rožinius akinius
2019 03 14
Forumas
„Olimpinio švietimo forumo“ lektorius Žilvinas Gailius: „Jei tave „palaikina“, esi šaunuolis, jei ne – lūzeris. Iš tikrųjų gyvenimas nėra toks.“
Vilnius pagerbė ir jaunuosius sportininkus
2019 03 12
Apdovanojimai
Mažojo šv. Kristoforo žymenis R.Šimašius įteikė golfo žaidėjai G.B.Starkutei, plaukikei K.Teterovkovai, žolės riedulinikui Povilui Lakštauskui.
Galimybė fizinio aktyvumo skleidėjams
2019 03 12
Projektas
Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia prasidedančios LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas