Neringa Jonavičienė 2019 m. sausio 9 d. 11:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Giminės medyje – sportiškos šaknys

Vienos perspektyviausių Lietuvos tenisininkių Patricijos Paukštytės proseneliai - legendiniai treneriai Bimbos. Jų šeimoje sportu gyvena kelios kartos.

Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.
Šeimos albumo nuotr.
Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.
   
Patricijos Paukštytės proseneliai iš tėčio pusės paliko ryškių pėdsakų Lietuvos sporto pasaulyje: prosenelis – legendinis Kauno „Žalgirio“ krepšininkų treneris Vytautas Bimba, prosenelė – legendinės Kauno „Žalgirio“ moterų rankinio komandos, du kartus laimėjusios Europos taurę, trenerė Fausta Bimbienė. 

F. Bimbienė ir dabar, perkopusi 90 metų, energija ir gyvybingumu stebina aplinkinius, o prieš daugiau nei dešimtmetį giminių susibūrimuose žaisdavo krepšinį. 
 
„Garsiųjų senelio laikų „Žalgirio“ pergalių, kai jis tapo Sovietų Sąjungos trečiosios vietos nugalėtoju, aš nepamenu, tai žinau iš pasakojimų, – pasakoja Patricijos tėtis Skirmantas Paukštys. – Krepšinį žaidė, net Kauno „Žalgiryje“, ir mano tėtis, tačiau, kaip ir daug talentingų sportininkų, anuomet, 1972–1975 m., nematė ateities kaip sportininkas ir pasirinko mokslus.“ 

Patricijos proseneliai iš mamos pusės buvo krepšininkai, senelis, mamos tėtis, – krepšinio treneris Kastytis Kundrotas. Mergaitės mama Neringa Paukštienė žaisti krepšinį gimtuosiuose Kėdainiuose pradėjo nuo pirmos klasės. Tuomet mergaičių krepšinio grupių nebuvo, todėl aktyvi mergaitė kelerius metus sportavo su berniukais. Vėliau, prisijungusi prie suburtos mergaičių grupės, rungtyniaudavo ne vienoje amžiaus grupėje.

„Tačiau mano tėtis, pats buvęs sportininkas, nelabai norėjo, kad aš žengčiau profesionalios krepšininkės keliu ir užgesino norą važiuoti mokytis į Panevėžio sporto mokyklą, – prisimena N. Paukštienė. – Ir dabar nėra taip, kad jis 100 proc. pritartų anūkų pasirinkimui būti sportininkais, jis tai vertina labai atsargiai.“ Pradėjusi studijuoti Kauno technologijų universitete Neringa žaidė universiteto rinktinėje, čia susipažino su Skirmantu, taip pat čia žaidusiu krepšinį. Pažintis krepšinio aikštelėje vėliau išaugo į gražią sportišką šeimą. 

Pomėgis tapo verslu

S. Paukštys nuo vaikystės buvo pratęs prie aktyvaus laisvalaikio: jų šeima daug keliavo, vasaromis plaukdavo baidarėmis ir tai suformavo vyro būdą bei pomėgius. Mokydamasis universitete jis prisijungė prie žygeivių klubo, su kuriuo keliaudavo po Lietuvą ir Europą. Daug keliavęs ir sportavęs Patricijos tėtis, baigęs studijas universitete, aštuonerius metus dirbo banke, tačiau savo vietą rado įkūręs šeimos verslą „expedicija.lt“ ir dabar organizuoja nuotykines pramogas. 
 
Veikla prasidėjo nuo žygių baidarėmis, vėliau šeima šalia Kauno įkūrė parką su alpinizmo uola, rengia įvairius žygius ir komandų formavimo projektus, aktyvius renginius įmonėms, stovyklas vaikams, alpinizmo ir kitus ekstremalius žygius. 

Laisvalaikį Paukščiai taip pat leidžia aktyviai – nuo mažų dienų kartu su vaikais leisdavosi į keliones, žygius, kopdavo į kalnus. „Tingaus poilsio penkių žvaigždučių viešbutyje, kur viskas įskaičiuota, niekada neturėjome, nelabai įsivaizduoju mūsų šeimos pasyviai ilsintis, – juokiasi N. Paukštienė. – Šeimos, giminių būryje taip pat nėra taip, kad susitikę sėdėtume prie stalo, visą laiką leidžiame aktyviai.“
 
Į tenisą – paskui sesę

Nors augo tokioje sportiškoje aplinkoje, kylanti Lietuvos teniso žvaigždė Patricija, pasak jos mamos, į sportą pasuko neplanuotai, kai tėvų paskatinta užsiimti kokia nors aktyvia veikla žengė vyresniosios sesers Martynos pramintu taku į tenisą. 

„Mes visi – Patricijos tėvai, seneliai, proseneliai – esame ar buvome sportininkai, treneriai, o Patricija buvo labai rami, meniška. – prisimena N. Paukštienė. – Tačiau fizinio aktyvumo reikia kiekvienam vaikui, todėl į teniso užsiėmimus Kaune ją pradėjome leisti nuo penkerių. Netrukus atsiskleidė jos fiziniai duomenys ir gebėjimai, o ir pati mergaitė užsikrėtė aistra tenisui.“ 
 
Mama prisimena, kad Patricija netruko pasinerti į šį žaidimą ir namuose be perstojo mušinėjo kamuoliuką į sieną. Pasivijusi pora metų vyresnę seserį, mergaitė pašonėje turėjo konkurentę ir partnerę, padėjusią jai sparčiai ūgtelėti kaip sportininkei. Dabar 16-metė itin aktyvi, ekspresyvi Martyna prieš kelerius metus nusprendė pasirinkti komandinį sportą ir sėkmingai įsiliejo į perspektyvių šalies tinklininkių gretas. Dabar ji jau žaidžia su metais vyresnėmis merginomis ir prisijungė prie Kauno technologijos universiteto komandos. 


Na, o uždaresnio būdo jaunėlė Patricija puikiai jaučiasi siekdama individualių rezultatų ir toliau mojuoja teniso rakete. Greitai, praaugusi savo bendraamžius ir pasiekusi aukštesnį meistriškumo lygį, prieš pat dvyliktąjį gimtadienį ji ryžosi svarbiam posūkiui. „Patricija jau buvo pasiekusi tą amžių ir lygį, kai reikėjo bazės, kurioje būtų ir fizinis, ir techninis rengimas, ir medicininė priežiūra, ir didesnė konkurencija, todėl po svarstymų ir konsultacijų su specialistais priėmėme sprendimą ją išleisti į Vilniaus teniso akademiją, – pasakoja N. Paukštienė. – Iš pradžių ji ten būdavo nuo antradienio popietės iki šeštadienio, mokyklą taip pat dar lankė Kaune, tik mokėsi pusiau savarankiškai. Buvo nelengva, teko ir man pakartoti kai kuriuos kursus.“ Šiais metais Patricija visiškai persikėlė į Vilnių, pradėjo mokytis Ozo gimnazijos sporto klasėje, o namo į Kauną grįžta tik savaitgaliais. Dabar mergaitei lengviau sportuoti ir mokytis, nes pamokų tvarkaraščiai derinami su treniruotėmis ir turnyrais. 

N. Paukštienė atskleidžia, kad išleisti savo mergaitę į kitą miestą jai buvo sunkiau nei dukrai mokytis gyventi savarankiškai. Patricija niekada nesuabejojo tokiu pasirinkimu ir nesakė, kad jai per sunku, kad jaučiasi vieniša ar nori namo. Matydama, kad dukra gerai jaučiasi, sukdamasi tarp mokyklos, treniruočių, turnyrų ir lagaminų, mama taip pat nusiramino. 

Į šeimą įžengė futbolas

Dabar Paukščių namuose Kaune kone dažniausiai aptarinėjamas sportas – futbolas. Jau kelerius metus šiuo sportu gyvena 11-metis Skirmantas. Jis savo amžiaus grupėje yra vienas geriausių Lietuvos žaidėjų. Berniukas seka ir kitų sporto šakų įvykius, tačiau labiausiai serga futbolu. 
 
„Laukėme, kad gal tai atslūgs, net bandėme sudominti krepšiniu, tačiau, panašu, kad užsidegimas nemažėja ir jam puikiai sekasi – ne kartą buvo išrinktas geriausiu tarptautinių turnyrų žaidėju, turi duomenis ir norą, – pastebi N. Paukštienė. – Dėl treniruočių sūnus atsisako visko – gimtadienių, mokyklos ekskursijų. Tačiau, norint tobulėti ir išnaudoti turimus duomenis, neužtenka tik treniruotis 3–4 kartus per savaitę, todėl svarstome, kur jis gali geriausiai atsiskleisti.“ Paukščiai neatmeta, kad jau greitai ir jaunėlis paliks jų namus bei išvyks mokytis ir sportuoti toliau nuo namų – jau dabar yra sulaukęs keleto pasiūlymų. 

„Vaikams patinka sportuoti ir sekasi, todėl mums, nors nelengva, bet tenka susitaikyti su tuo, kad jie labai jauni išvyksta iš namų, – pripažįsta S. Paukštys. – Kaip bus ateityje – niekas nežino, tačiau aš norėčiau, kad jie taptų profesionaliais sportininkais.“

Sportininkų mentalitetas

N. Paukštienė atkreipia dėmesį, kad visi trys vaikai išsiskiria kovotojų dvasia ir charakteriu. Nuo mažens įpratę rungtyniauti kaip sportininkai, jie bet kokioje kasdieniškoje situacijoje taip pat rungiasi tarpusavyje ir su aplinkiniais. 

Vaikai konkuruoja ir varžosi visur: pradedant nuo to, kuris pirmas paruoš pamokas, pavalgys ar atsigers, baigiant vaikystės epizodais, kai rungdavosi, kas pirmas nubėgs atrakinti durų. „Jie visur nori būti pirmi. Sportininkų mentalitetas vaikams padeda ir mokytis – jie disciplinuoti, atsakingi, jaučia sportinį azartą, siekdami rezultatų, geresnių pažymių, aukštesnių vidurkių. Mums spausti vaikus, kad jie neapleistų pamokų, netenka. Kaip bepasisuktų vaikų gyvenimas, šios išsiugdytos savybės ateityje jiems labai pagelbės“, – neabejoja N. Paukštienė. 

Yra vietos ir menui

Sportiškoje Paukščių aplinkoje atsiranda laiko ir kūrybinei veiklai – S. Paukštys kelerius metus leido etnografinį žurnalą „Suvalkija“.

„Tai buvo lyg įsipareigojimas tėčiui, kuris atgaivino, redagavo ir leido šį žurnalą 2008 metais. Po tėčio mirties jį iki 2016 m. gruodžio leidau aš, – prisimena S. Paukštys. – Kultūrinis leidinys buvo skirtas Sūduvos regionui, tačiau turėjome skaitytojų ir autorių visoje Lietuvoje.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Su graikišku bagažu – vėl Kaune
2019 06 17
Sugrįžimas
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių.
„FIBA Europe“ – ir lietuviškos pavardės
2019 06 17
FIBA Europe
Tarp naujai išrinktų ir patvirtintų „FIBA Europe“ komisijų narių yra ir keturios lietuviškos pavardės.
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
 
Prienuose – geriausiųjų šešetas
2019 06 17
Paplūdimio futbolas
Savaitgalį Prienuose prasidėjo Lietuvos „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame šešios komandos pradėjo kovą dėl nugalėtojos titulo.
Viską reikės įrodyti aikštėje
2019 06 17
Burtai
„Riterių“ direktorius V. Lemežis prieš UEFA burtus: „Net patekus į skirstytųjų grupę sakau, kad mums lengvų varžovų nėra.“
„Kauno Žalgiris“ – Europos lygos atrankoje
2019 06 17
Atranka
LFF sulaukė oficialaus UEFA pranešimo, patvirtinančio, kad „Kauno Žalgirio“ klubas priimamas į 2019–2020 m. sezono UEFA Europos lygos atrankos varžybas.
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Lietuviai metė pirštinę lenkams
2019 06 17
Moto
„Pasiduoti lengva, o nepasiduoti sunku“, – pakomentavo Š. Pladas po varžybų Lenkijoje, kurias jis baigė sprogusiu duslintuvu ir jausdamas deginamą koją.
Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis
2019 06 17
Ralis
Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuvių rekordai ir nesutramdytas jaudulys
2019 06 17
Šaudymas iš lanko
Pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas lietuviams susiklostė dvejopai: nors užfiksuoti du Lietuvos rekordai, rimčiau pakovoti trukdė patirties stygius.
Ir Vilniuje liko stalo teniso medalių
2019 06 17
Stalo tenisas
Birželio 14–16 d. Vilniuje devintą kartą vyko Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atvirasis stalo teniso čempionatas, kuriame kovojo 12 šalių atstovai.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas