Neringa Jonavičienė 2019 m. sausio 9 d. 11:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Giminės medyje – sportiškos šaknys

Vienos perspektyviausių Lietuvos tenisininkių Patricijos Paukštytės proseneliai - legendiniai treneriai Bimbos. Jų šeimoje sportu gyvena kelios kartos.

Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.
Šeimos albumo nuotr.
Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.
   
Patricijos Paukštytės proseneliai iš tėčio pusės paliko ryškių pėdsakų Lietuvos sporto pasaulyje: prosenelis – legendinis Kauno „Žalgirio“ krepšininkų treneris Vytautas Bimba, prosenelė – legendinės Kauno „Žalgirio“ moterų rankinio komandos, du kartus laimėjusios Europos taurę, trenerė Fausta Bimbienė. 

F. Bimbienė ir dabar, perkopusi 90 metų, energija ir gyvybingumu stebina aplinkinius, o prieš daugiau nei dešimtmetį giminių susibūrimuose žaisdavo krepšinį. 
 
„Garsiųjų senelio laikų „Žalgirio“ pergalių, kai jis tapo Sovietų Sąjungos trečiosios vietos nugalėtoju, aš nepamenu, tai žinau iš pasakojimų, – pasakoja Patricijos tėtis Skirmantas Paukštys. – Krepšinį žaidė, net Kauno „Žalgiryje“, ir mano tėtis, tačiau, kaip ir daug talentingų sportininkų, anuomet, 1972–1975 m., nematė ateities kaip sportininkas ir pasirinko mokslus.“ 

Patricijos proseneliai iš mamos pusės buvo krepšininkai, senelis, mamos tėtis, – krepšinio treneris Kastytis Kundrotas. Mergaitės mama Neringa Paukštienė žaisti krepšinį gimtuosiuose Kėdainiuose pradėjo nuo pirmos klasės. Tuomet mergaičių krepšinio grupių nebuvo, todėl aktyvi mergaitė kelerius metus sportavo su berniukais. Vėliau, prisijungusi prie suburtos mergaičių grupės, rungtyniaudavo ne vienoje amžiaus grupėje.

„Tačiau mano tėtis, pats buvęs sportininkas, nelabai norėjo, kad aš žengčiau profesionalios krepšininkės keliu ir užgesino norą važiuoti mokytis į Panevėžio sporto mokyklą, – prisimena N. Paukštienė. – Ir dabar nėra taip, kad jis 100 proc. pritartų anūkų pasirinkimui būti sportininkais, jis tai vertina labai atsargiai.“ Pradėjusi studijuoti Kauno technologijų universitete Neringa žaidė universiteto rinktinėje, čia susipažino su Skirmantu, taip pat čia žaidusiu krepšinį. Pažintis krepšinio aikštelėje vėliau išaugo į gražią sportišką šeimą. 

Pomėgis tapo verslu

S. Paukštys nuo vaikystės buvo pratęs prie aktyvaus laisvalaikio: jų šeima daug keliavo, vasaromis plaukdavo baidarėmis ir tai suformavo vyro būdą bei pomėgius. Mokydamasis universitete jis prisijungė prie žygeivių klubo, su kuriuo keliaudavo po Lietuvą ir Europą. Daug keliavęs ir sportavęs Patricijos tėtis, baigęs studijas universitete, aštuonerius metus dirbo banke, tačiau savo vietą rado įkūręs šeimos verslą „expedicija.lt“ ir dabar organizuoja nuotykines pramogas. 
 
Veikla prasidėjo nuo žygių baidarėmis, vėliau šeima šalia Kauno įkūrė parką su alpinizmo uola, rengia įvairius žygius ir komandų formavimo projektus, aktyvius renginius įmonėms, stovyklas vaikams, alpinizmo ir kitus ekstremalius žygius. 

Laisvalaikį Paukščiai taip pat leidžia aktyviai – nuo mažų dienų kartu su vaikais leisdavosi į keliones, žygius, kopdavo į kalnus. „Tingaus poilsio penkių žvaigždučių viešbutyje, kur viskas įskaičiuota, niekada neturėjome, nelabai įsivaizduoju mūsų šeimos pasyviai ilsintis, – juokiasi N. Paukštienė. – Šeimos, giminių būryje taip pat nėra taip, kad susitikę sėdėtume prie stalo, visą laiką leidžiame aktyviai.“
 
Į tenisą – paskui sesę

Nors augo tokioje sportiškoje aplinkoje, kylanti Lietuvos teniso žvaigždė Patricija, pasak jos mamos, į sportą pasuko neplanuotai, kai tėvų paskatinta užsiimti kokia nors aktyvia veikla žengė vyresniosios sesers Martynos pramintu taku į tenisą. 

„Mes visi – Patricijos tėvai, seneliai, proseneliai – esame ar buvome sportininkai, treneriai, o Patricija buvo labai rami, meniška. – prisimena N. Paukštienė. – Tačiau fizinio aktyvumo reikia kiekvienam vaikui, todėl į teniso užsiėmimus Kaune ją pradėjome leisti nuo penkerių. Netrukus atsiskleidė jos fiziniai duomenys ir gebėjimai, o ir pati mergaitė užsikrėtė aistra tenisui.“ 
 
Mama prisimena, kad Patricija netruko pasinerti į šį žaidimą ir namuose be perstojo mušinėjo kamuoliuką į sieną. Pasivijusi pora metų vyresnę seserį, mergaitė pašonėje turėjo konkurentę ir partnerę, padėjusią jai sparčiai ūgtelėti kaip sportininkei. Dabar 16-metė itin aktyvi, ekspresyvi Martyna prieš kelerius metus nusprendė pasirinkti komandinį sportą ir sėkmingai įsiliejo į perspektyvių šalies tinklininkių gretas. Dabar ji jau žaidžia su metais vyresnėmis merginomis ir prisijungė prie Kauno technologijos universiteto komandos. 


Na, o uždaresnio būdo jaunėlė Patricija puikiai jaučiasi siekdama individualių rezultatų ir toliau mojuoja teniso rakete. Greitai, praaugusi savo bendraamžius ir pasiekusi aukštesnį meistriškumo lygį, prieš pat dvyliktąjį gimtadienį ji ryžosi svarbiam posūkiui. „Patricija jau buvo pasiekusi tą amžių ir lygį, kai reikėjo bazės, kurioje būtų ir fizinis, ir techninis rengimas, ir medicininė priežiūra, ir didesnė konkurencija, todėl po svarstymų ir konsultacijų su specialistais priėmėme sprendimą ją išleisti į Vilniaus teniso akademiją, – pasakoja N. Paukštienė. – Iš pradžių ji ten būdavo nuo antradienio popietės iki šeštadienio, mokyklą taip pat dar lankė Kaune, tik mokėsi pusiau savarankiškai. Buvo nelengva, teko ir man pakartoti kai kuriuos kursus.“ Šiais metais Patricija visiškai persikėlė į Vilnių, pradėjo mokytis Ozo gimnazijos sporto klasėje, o namo į Kauną grįžta tik savaitgaliais. Dabar mergaitei lengviau sportuoti ir mokytis, nes pamokų tvarkaraščiai derinami su treniruotėmis ir turnyrais. 

N. Paukštienė atskleidžia, kad išleisti savo mergaitę į kitą miestą jai buvo sunkiau nei dukrai mokytis gyventi savarankiškai. Patricija niekada nesuabejojo tokiu pasirinkimu ir nesakė, kad jai per sunku, kad jaučiasi vieniša ar nori namo. Matydama, kad dukra gerai jaučiasi, sukdamasi tarp mokyklos, treniruočių, turnyrų ir lagaminų, mama taip pat nusiramino. 

Į šeimą įžengė futbolas

Dabar Paukščių namuose Kaune kone dažniausiai aptarinėjamas sportas – futbolas. Jau kelerius metus šiuo sportu gyvena 11-metis Skirmantas. Jis savo amžiaus grupėje yra vienas geriausių Lietuvos žaidėjų. Berniukas seka ir kitų sporto šakų įvykius, tačiau labiausiai serga futbolu. 
 
„Laukėme, kad gal tai atslūgs, net bandėme sudominti krepšiniu, tačiau, panašu, kad užsidegimas nemažėja ir jam puikiai sekasi – ne kartą buvo išrinktas geriausiu tarptautinių turnyrų žaidėju, turi duomenis ir norą, – pastebi N. Paukštienė. – Dėl treniruočių sūnus atsisako visko – gimtadienių, mokyklos ekskursijų. Tačiau, norint tobulėti ir išnaudoti turimus duomenis, neužtenka tik treniruotis 3–4 kartus per savaitę, todėl svarstome, kur jis gali geriausiai atsiskleisti.“ Paukščiai neatmeta, kad jau greitai ir jaunėlis paliks jų namus bei išvyks mokytis ir sportuoti toliau nuo namų – jau dabar yra sulaukęs keleto pasiūlymų. 

„Vaikams patinka sportuoti ir sekasi, todėl mums, nors nelengva, bet tenka susitaikyti su tuo, kad jie labai jauni išvyksta iš namų, – pripažįsta S. Paukštys. – Kaip bus ateityje – niekas nežino, tačiau aš norėčiau, kad jie taptų profesionaliais sportininkais.“

Sportininkų mentalitetas

N. Paukštienė atkreipia dėmesį, kad visi trys vaikai išsiskiria kovotojų dvasia ir charakteriu. Nuo mažens įpratę rungtyniauti kaip sportininkai, jie bet kokioje kasdieniškoje situacijoje taip pat rungiasi tarpusavyje ir su aplinkiniais. 

Vaikai konkuruoja ir varžosi visur: pradedant nuo to, kuris pirmas paruoš pamokas, pavalgys ar atsigers, baigiant vaikystės epizodais, kai rungdavosi, kas pirmas nubėgs atrakinti durų. „Jie visur nori būti pirmi. Sportininkų mentalitetas vaikams padeda ir mokytis – jie disciplinuoti, atsakingi, jaučia sportinį azartą, siekdami rezultatų, geresnių pažymių, aukštesnių vidurkių. Mums spausti vaikus, kad jie neapleistų pamokų, netenka. Kaip bepasisuktų vaikų gyvenimas, šios išsiugdytos savybės ateityje jiems labai pagelbės“, – neabejoja N. Paukštienė. 

Yra vietos ir menui

Sportiškoje Paukščių aplinkoje atsiranda laiko ir kūrybinei veiklai – S. Paukštys kelerius metus leido etnografinį žurnalą „Suvalkija“.

„Tai buvo lyg įsipareigojimas tėčiui, kuris atgaivino, redagavo ir leido šį žurnalą 2008 metais. Po tėčio mirties jį iki 2016 m. gruodžio leidau aš, – prisimena S. Paukštys. – Kultūrinis leidinys buvo skirtas Sūduvos regionui, tačiau turėjome skaitytojų ir autorių visoje Lietuvoje.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas