Neringa Jonavičienė 2019 m. sausio 9 d. 11:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Giminės medyje – sportiškos šaknys

Vienos perspektyviausių Lietuvos tenisininkių Patricijos Paukštytės proseneliai - legendiniai treneriai Bimbos. Jų šeimoje sportu gyvena kelios kartos.

Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.
Šeimos albumo nuotr.
Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.
   
Patricijos Paukštytės proseneliai iš tėčio pusės paliko ryškių pėdsakų Lietuvos sporto pasaulyje: prosenelis – legendinis Kauno „Žalgirio“ krepšininkų treneris Vytautas Bimba, prosenelė – legendinės Kauno „Žalgirio“ moterų rankinio komandos, du kartus laimėjusios Europos taurę, trenerė Fausta Bimbienė. 

F. Bimbienė ir dabar, perkopusi 90 metų, energija ir gyvybingumu stebina aplinkinius, o prieš daugiau nei dešimtmetį giminių susibūrimuose žaisdavo krepšinį. 
 
„Garsiųjų senelio laikų „Žalgirio“ pergalių, kai jis tapo Sovietų Sąjungos trečiosios vietos nugalėtoju, aš nepamenu, tai žinau iš pasakojimų, – pasakoja Patricijos tėtis Skirmantas Paukštys. – Krepšinį žaidė, net Kauno „Žalgiryje“, ir mano tėtis, tačiau, kaip ir daug talentingų sportininkų, anuomet, 1972–1975 m., nematė ateities kaip sportininkas ir pasirinko mokslus.“ 

Patricijos proseneliai iš mamos pusės buvo krepšininkai, senelis, mamos tėtis, – krepšinio treneris Kastytis Kundrotas. Mergaitės mama Neringa Paukštienė žaisti krepšinį gimtuosiuose Kėdainiuose pradėjo nuo pirmos klasės. Tuomet mergaičių krepšinio grupių nebuvo, todėl aktyvi mergaitė kelerius metus sportavo su berniukais. Vėliau, prisijungusi prie suburtos mergaičių grupės, rungtyniaudavo ne vienoje amžiaus grupėje.

„Tačiau mano tėtis, pats buvęs sportininkas, nelabai norėjo, kad aš žengčiau profesionalios krepšininkės keliu ir užgesino norą važiuoti mokytis į Panevėžio sporto mokyklą, – prisimena N. Paukštienė. – Ir dabar nėra taip, kad jis 100 proc. pritartų anūkų pasirinkimui būti sportininkais, jis tai vertina labai atsargiai.“ Pradėjusi studijuoti Kauno technologijų universitete Neringa žaidė universiteto rinktinėje, čia susipažino su Skirmantu, taip pat čia žaidusiu krepšinį. Pažintis krepšinio aikštelėje vėliau išaugo į gražią sportišką šeimą. 

Pomėgis tapo verslu

S. Paukštys nuo vaikystės buvo pratęs prie aktyvaus laisvalaikio: jų šeima daug keliavo, vasaromis plaukdavo baidarėmis ir tai suformavo vyro būdą bei pomėgius. Mokydamasis universitete jis prisijungė prie žygeivių klubo, su kuriuo keliaudavo po Lietuvą ir Europą. Daug keliavęs ir sportavęs Patricijos tėtis, baigęs studijas universitete, aštuonerius metus dirbo banke, tačiau savo vietą rado įkūręs šeimos verslą „expedicija.lt“ ir dabar organizuoja nuotykines pramogas. 
 
Veikla prasidėjo nuo žygių baidarėmis, vėliau šeima šalia Kauno įkūrė parką su alpinizmo uola, rengia įvairius žygius ir komandų formavimo projektus, aktyvius renginius įmonėms, stovyklas vaikams, alpinizmo ir kitus ekstremalius žygius. 

Laisvalaikį Paukščiai taip pat leidžia aktyviai – nuo mažų dienų kartu su vaikais leisdavosi į keliones, žygius, kopdavo į kalnus. „Tingaus poilsio penkių žvaigždučių viešbutyje, kur viskas įskaičiuota, niekada neturėjome, nelabai įsivaizduoju mūsų šeimos pasyviai ilsintis, – juokiasi N. Paukštienė. – Šeimos, giminių būryje taip pat nėra taip, kad susitikę sėdėtume prie stalo, visą laiką leidžiame aktyviai.“
 
Į tenisą – paskui sesę

Nors augo tokioje sportiškoje aplinkoje, kylanti Lietuvos teniso žvaigždė Patricija, pasak jos mamos, į sportą pasuko neplanuotai, kai tėvų paskatinta užsiimti kokia nors aktyvia veikla žengė vyresniosios sesers Martynos pramintu taku į tenisą. 

„Mes visi – Patricijos tėvai, seneliai, proseneliai – esame ar buvome sportininkai, treneriai, o Patricija buvo labai rami, meniška. – prisimena N. Paukštienė. – Tačiau fizinio aktyvumo reikia kiekvienam vaikui, todėl į teniso užsiėmimus Kaune ją pradėjome leisti nuo penkerių. Netrukus atsiskleidė jos fiziniai duomenys ir gebėjimai, o ir pati mergaitė užsikrėtė aistra tenisui.“ 
 
Mama prisimena, kad Patricija netruko pasinerti į šį žaidimą ir namuose be perstojo mušinėjo kamuoliuką į sieną. Pasivijusi pora metų vyresnę seserį, mergaitė pašonėje turėjo konkurentę ir partnerę, padėjusią jai sparčiai ūgtelėti kaip sportininkei. Dabar 16-metė itin aktyvi, ekspresyvi Martyna prieš kelerius metus nusprendė pasirinkti komandinį sportą ir sėkmingai įsiliejo į perspektyvių šalies tinklininkių gretas. Dabar ji jau žaidžia su metais vyresnėmis merginomis ir prisijungė prie Kauno technologijos universiteto komandos. 


Na, o uždaresnio būdo jaunėlė Patricija puikiai jaučiasi siekdama individualių rezultatų ir toliau mojuoja teniso rakete. Greitai, praaugusi savo bendraamžius ir pasiekusi aukštesnį meistriškumo lygį, prieš pat dvyliktąjį gimtadienį ji ryžosi svarbiam posūkiui. „Patricija jau buvo pasiekusi tą amžių ir lygį, kai reikėjo bazės, kurioje būtų ir fizinis, ir techninis rengimas, ir medicininė priežiūra, ir didesnė konkurencija, todėl po svarstymų ir konsultacijų su specialistais priėmėme sprendimą ją išleisti į Vilniaus teniso akademiją, – pasakoja N. Paukštienė. – Iš pradžių ji ten būdavo nuo antradienio popietės iki šeštadienio, mokyklą taip pat dar lankė Kaune, tik mokėsi pusiau savarankiškai. Buvo nelengva, teko ir man pakartoti kai kuriuos kursus.“ Šiais metais Patricija visiškai persikėlė į Vilnių, pradėjo mokytis Ozo gimnazijos sporto klasėje, o namo į Kauną grįžta tik savaitgaliais. Dabar mergaitei lengviau sportuoti ir mokytis, nes pamokų tvarkaraščiai derinami su treniruotėmis ir turnyrais. 

N. Paukštienė atskleidžia, kad išleisti savo mergaitę į kitą miestą jai buvo sunkiau nei dukrai mokytis gyventi savarankiškai. Patricija niekada nesuabejojo tokiu pasirinkimu ir nesakė, kad jai per sunku, kad jaučiasi vieniša ar nori namo. Matydama, kad dukra gerai jaučiasi, sukdamasi tarp mokyklos, treniruočių, turnyrų ir lagaminų, mama taip pat nusiramino. 

Į šeimą įžengė futbolas

Dabar Paukščių namuose Kaune kone dažniausiai aptarinėjamas sportas – futbolas. Jau kelerius metus šiuo sportu gyvena 11-metis Skirmantas. Jis savo amžiaus grupėje yra vienas geriausių Lietuvos žaidėjų. Berniukas seka ir kitų sporto šakų įvykius, tačiau labiausiai serga futbolu. 
 
„Laukėme, kad gal tai atslūgs, net bandėme sudominti krepšiniu, tačiau, panašu, kad užsidegimas nemažėja ir jam puikiai sekasi – ne kartą buvo išrinktas geriausiu tarptautinių turnyrų žaidėju, turi duomenis ir norą, – pastebi N. Paukštienė. – Dėl treniruočių sūnus atsisako visko – gimtadienių, mokyklos ekskursijų. Tačiau, norint tobulėti ir išnaudoti turimus duomenis, neužtenka tik treniruotis 3–4 kartus per savaitę, todėl svarstome, kur jis gali geriausiai atsiskleisti.“ Paukščiai neatmeta, kad jau greitai ir jaunėlis paliks jų namus bei išvyks mokytis ir sportuoti toliau nuo namų – jau dabar yra sulaukęs keleto pasiūlymų. 

„Vaikams patinka sportuoti ir sekasi, todėl mums, nors nelengva, bet tenka susitaikyti su tuo, kad jie labai jauni išvyksta iš namų, – pripažįsta S. Paukštys. – Kaip bus ateityje – niekas nežino, tačiau aš norėčiau, kad jie taptų profesionaliais sportininkais.“

Sportininkų mentalitetas

N. Paukštienė atkreipia dėmesį, kad visi trys vaikai išsiskiria kovotojų dvasia ir charakteriu. Nuo mažens įpratę rungtyniauti kaip sportininkai, jie bet kokioje kasdieniškoje situacijoje taip pat rungiasi tarpusavyje ir su aplinkiniais. 

Vaikai konkuruoja ir varžosi visur: pradedant nuo to, kuris pirmas paruoš pamokas, pavalgys ar atsigers, baigiant vaikystės epizodais, kai rungdavosi, kas pirmas nubėgs atrakinti durų. „Jie visur nori būti pirmi. Sportininkų mentalitetas vaikams padeda ir mokytis – jie disciplinuoti, atsakingi, jaučia sportinį azartą, siekdami rezultatų, geresnių pažymių, aukštesnių vidurkių. Mums spausti vaikus, kad jie neapleistų pamokų, netenka. Kaip bepasisuktų vaikų gyvenimas, šios išsiugdytos savybės ateityje jiems labai pagelbės“, – neabejoja N. Paukštienė. 

Yra vietos ir menui

Sportiškoje Paukščių aplinkoje atsiranda laiko ir kūrybinei veiklai – S. Paukštys kelerius metus leido etnografinį žurnalą „Suvalkija“.

„Tai buvo lyg įsipareigojimas tėčiui, kuris atgaivino, redagavo ir leido šį žurnalą 2008 metais. Po tėčio mirties jį iki 2016 m. gruodžio leidau aš, – prisimena S. Paukštys. – Kultūrinis leidinys buvo skirtas Sūduvos regionui, tačiau turėjome skaitytojų ir autorių visoje Lietuvoje.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Savaitės titulas – „Ryto“ įžaidėjui
2019 03 18
LKL
Per rungtynes su „Šiauliais“ asmeninius ir lygos rekordus gerinęs Mindaugas Girdžiūnas tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju.
LKL arenose - atkaklios kovos
2019 03 17
LKL
LKL pirmenybėse Panevėžio "Lietkabelis" Klaipėdoje 74:72 įveikė "Neptūną", o "Skycop" Prienuose 81:78 Kėdainių "Nevėžį".
LKL arenose - du pratęsimai
2019 03 16
LKL
Net 37 taškus pelnė "Ryto" krepšininkas Mindaugas Girdžiūnas ir padėjo vilniečiams sunkiame LKL mače su "Šiauliais"
 
Solidus žaidimas - netenkinantis rezultatas
2019 03 17
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintosa-Universiteto” futbolininkės pradėjo treniruočių stovyklą Turkijoje pralaimėjimu Antalijoje Baltarusijos "Minsk" 0:1.
Pusfinalyje favoritams prireikė pratęsimų
2019 03 17
Salės futbolas
Į Lietuvos salės futbolo A lygos finalą pateko Kauno "Vytis" ir Gargždų "Pramogos-SC", nelengvai įveikę savo pusfinalio varžovus.
Autsaiderių mače laimėtojo nebuvo
2019 03 17
A lyga
A lygos pirmenybėse "Palanga" ir "Panevėžys" sužaidė lygiosiomis 1:1.
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
Bėgikams teko kovoti ir su gamtos iššūkiais
2019 03 12
Bėgimas
Jubiliejiniame bėgime Jonavoje – ekstremalios oro sąlygos, trasos rekordas ir olimpiečių maratonininkų triumfas.
 
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
R. Berankis žengė į turnyro finalą
2019 03 16
Tenisas
Kanadoje vykstančio uždarųjų patalpų „Challenger“ serijos turnyro ant kietosios dangos pusfinalyje Ričardas Berankis įveikė italą Matteo Violą.
Ant garbės pakylos kopė du kartus
2019 03 18
Imtynės
Rygoje vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre „V.Freidenfelds Cup“ Vilius Mikalauskas iškovojo auksą ir sidabrą.
Trauma sutrukdė pakovoti dėl bronzos
2019 03 18
Imtynės
„Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre Niukiobinge aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).
Po nokauto – dovana varžovui
2019 03 17
Bušido
Sergejus Maslobojevas apie pergalę nokautu prieš tituluotą britą: „Atsidarė langas ir perdaviau linkėjimus iš Lietuvos.“
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
Reguliarųjį sezoną laimėjo „Dragūnas“
2019 03 14
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienį vyko trejos rungtynės. Po jų paaiškėjo reguliariojo seono nugalėtojai.
 
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Pagrindiniai prizai – svečiams
2019 03 14
Turnyras
Kauno sporto mokykloje „Startas“ vyko 29-asis tarptautinis tinklinio turnyras „Lietuvos valstybės Nepriklausomybės taurė 2019“.
Vėl griaudės Europos čempionato etapas
2019 03 15
Autokrosas
Tarptautinė automobilių sporto federacija uždegė žalią šviesą greičiausių Europos lenktynininkų susitikimui Vilkyčiuose.
"Privalome eiti į priekį"
2019 03 15
Auto
Pastovus Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius parduoda savo dabartinį automobilį ir žada pirkti konkurencingesnį „IRS“ kartos „Overdrive Hilux“.
Ralio istorija atgimsta virtualioje erdvėje
2019 03 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionato pertrauką virtualioje versijoje nuspręsta praleisti turiningai – atiduodant pagarbą šalies ralio istorijai.
 
Aplenkė penkias varžovų komandas
2019 03 16
Biatlonas
Pasaulio biatlono čempionato estafetės varžybose lietuviai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Linas Banys finišavo 21-i.
Prieš istorinį išbandymą – galvosūkiai
2019 03 15
Ledo ritulys
Už kiek daugiau nei poros savaičių Lietuvos rinktinė pradės pasiruošimą kol kas didžiausiam iššūkiui šalies ledo ritulio istorijoje.
Lietuvių duetas – tarp autsaiderių
2019 03 15
Biatlonas
Pasaulo čempionato mišrių duetų estafetėje Lietuvos komanda - Natalja Kočergina ir Karolis Dombrovskis - buvo aplenkta ratu ir užėmė 25-ąją vietą.
Turnyre – visi stipriausi Lietuvos žaidėjai
2019 03 18
Padelis
Baigėsi žiema, o kartu su ja pasibaigė ir Lietuvos padelio federacijos (LPF) čempionatas – „Žiemos taurė 2018-2019“.
Prestižinėse varžybose – auksiniai šokiai
2019 03 18
Sportiniai šokiai
Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Iieva Žukauskaitė pirmą kartą prestižinėse „Grand Slam” varžybose laimėjo aukso medalius (VIDEO).
Ekstremalioje trasoje – dalyvių rekordas
2019 03 18
Lenktynės
Šiaulių Rėkyvos ežeras ir aplinkui jį liulanti pelkė tapo iššūkiu bėgikams ir dviratininkams – čia vyko 10-os nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.
 
Tėvams siūlo nusiimti rožinius akinius
2019 03 14
Forumas
„Olimpinio švietimo forumo“ lektorius Žilvinas Gailius: „Jei tave „palaikina“, esi šaunuolis, jei ne – lūzeris. Iš tikrųjų gyvenimas nėra toks.“
Vilnius pagerbė ir jaunuosius sportininkus
2019 03 12
Apdovanojimai
Mažojo šv. Kristoforo žymenis R.Šimašius įteikė golfo žaidėjai G.B.Starkutei, plaukikei K.Teterovkovai, žolės riedulinikui Povilui Lakštauskui.
Galimybė fizinio aktyvumo skleidėjams
2019 03 12
Projektas
Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia prasidedančios LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas