sportas.info 2019 m. sausio 8 d. 13:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Buriuotojai rinksis į apdovanojimų šventę

Kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti sezono įvykiai, pristatyti nauji projektai.

Buriavimo sezono akimirka
Buriavimo sezono akimirka
   
Sausio 12-ąją dieną kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti reikšmingiausi buriavimo įvykiai, pristatyti naujo sezono projektai ir kelionės.
 
Praėję metai buriuotojams buvo įsimintini. 2018-aisias ne tik buriuotojai, bet ir visa Lietuva sulaikę kvapą stebėjo „Ambersail II“ projekto pristatymą, kurio metu buvo prisiminta  Tūkstantmečio odisėja, pristatytas įgytas modernus ir itin brangus „Vor 65“ laivas, atskleisti šio projekto tikslai.  Nujojo laivo grafinio dizaino autorė Giedrė Jaronytė nominuota metų buriuotojos kategorijoje, o minėtas projektas - metų  įvykio kategorijoje.
 
Metų geriausios titulo kategorijoje ir geriausia „Laser radial“ jachtų Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė, kuri puikiai perėmė estafetę iš Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt. Šiuo metu sportininkė yra 15-a pasauliniame reitinge, 2018 m. ji laimėjo Ispanijos čempionatą, buvo ketvirta Pasaulio taurės varžybose Marselyje. Viktorija siekia 2019 m. Europos čempionate iškovoti kelialapį į 2020 m.  Tokijo olimpiadą.
 
Itin sėkmingi metai buvo ir dar vienai nominantei - Irutei Žičkuvienei. Buriavimo trenerės auklėtiniai ne tik puikavosi Lietuvos čempionatų medaliais, net trys jos sportininkai pateko į Lietuvos „Opitmist“ burvalčių rinktinę ir atstovavo Lietuvą Pasaulio čempionate
 
Jau septintus metus vykstančiuose metų buriuotojų apdovanojimuose bus paskelbtas ir geriausias buriuotojas. Vienas iš pretendentų - tėvo pėdomis sekantis Tomas Ivanauskas, jis „Team brunel“ Volvo Ocean race 2017/18 kranto komandos narys. Tomo paslaugų prireikė ir naujajame „Ambersail II“ projekte .

Ankstesnių metais geriausieji:  Linas Ivanauskas - Linkus, Tauras Rimonis, Šarūnas Sodeika, Juozas Bernotas (du kartus).
 
Didelį darbą buriavimui nudirbo Artūras Dovydėnas: jo naujas buriavimo vadovėlis „Buriavimas“ užtikrins aukštesnę visos Lietuvos buriavimo kokybę, o jo vadovaujam „kreiserinio buriavimo mokykla“ yra viena geriausių rengianti būrinio laivo vadus. Pats Artūras - nenuilstantis buriuotojas, blogeris, Kuršių marių regatos komentatorius, šiuo metu kažkur viduryje Atlanto buriuojantis Karibų archipelago link.
 
2018 m. kreiserinį buriavimą galima vadinti Jachtos „Platu 25“ sėkmingis metais. Geriausios įgulos nominacijoje „Platu 25“ jachta „Mojito-tv3“ . Lietuviai gausiai dalyvavo Pasaulio „Platu 25“ čempionate Rygoje. Pirmą kartą vyko Lietuvos šios grupės jachtų čempionatas,  o kur dar „Galvės taurė“ ir kitos varžybos. Lietuvoje „RS 280“ visus titulus iškovojo jachta „Raganosis“.
 
Išskirtiniai metai ir tuo, kad pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje vyko olimpinės klasės „470 East European“ čempionatas, kur Matas Niekis ir Rokas Dikšaitis pasiekė istorinę pergalę ir pasipuošė bronzos medaliais. O renginys jau turi tęstinumą ir vyks 2019 m. rugsėjo mėnesį vėl Lietuvoje. Jachta „Lietuva“ po daugelio metų plaukiojimo pradėjo kapitalinį remontą.

 
Elektrėnuose debiutavo RS Feva jachtų klasės Europos taurės etapas, regatos organizatoriai „RS sailing jachtų asociacija“ ir Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ pademonstravo ne tik puikius organizacinius sugebėjimus, bet gerai išnaudojo vietos resursus ir Elektrėnų savivaldybės skirtą paramą. Įsimintina Panevėžio buriuotojų klubo organizuota regata „100 burių Lietuvos 100-mečiui“. Daug laivų rinkosi ir į tradicinę Vilkaviškio buriuotojų regatą „Škvalas“ Lenkijoje. Pavasarį ir rudenį skaitlinga Lietuvių flotilė jau ne pirmas sezonas skrodžia Mozūrų ežerų bangas.
 
Sportinis jaunimo buriavimas buvo gausus startais ir apdovanojimais. Aukštą II vietą Pasaulio „RS tera“ klasėje iškovojo jaunoji buriuotoja Evelina Jokubauskaitė iš Trakų buriuotojų klubo.  Deimantė Jarmalavičiūtė sėkmingai atstovavo Lietuvą tarptautinėse varžybose. Daumantė Petraitytė drauge su Ūla Matijošiūte puikiai debiutavo Lietuvos čempionate Rs feva jachtų klasėje ir tapo čempionėmis, merginos nugalėjo daugiau patirties ir  labiau tituluotus vaikinus. Burlentininkas Rokas Didrikas atstovaujantis Kauno „Bangpūtį“ puikiai pasirodė Pasaulio jaunimo čempionate JAV , ten užimdamas 19 vietą, jis taip pat buvo per žingsnį nuo jaunimo Olimpiados Argentinoje. Pergalėmis Elektrėnų sporto centrą garsino broliai Tauras ir Arijus Dambrauskai, plaukiantys dviviete RS feva jachta, jie Olandijoje Europos Taurėje buvo treti, o Elektrėnuose iškovojo antrą viet. RS feva Europos čempionate Anglijoje pateko į Auksinį laivyną.
 
Geriausiu teisėju pripažintas Valius Bogunas. Jam 2018-tieji buvo kupini ir sėkmių, ir sunkių išbandymų: puikus darbas Lietuvos ir tarptautinėse regatose, teisėjauta įvairiose pozicijose, tiek kreiseriniame,  tiek sportiniame buriavime, o kur dar pečius užgulusi atsakomybės našta tragiškai  pasibaigusioje „Rudeninės Baltijos” regatoje. Metų teisėjo titulas tai ne  įvertinimas ir motyvavimas tolesniam tobulėjimui, tai paskata atlikti garbingas  teisėjo pareigas ir išsaugoti objektyvumą vardan buriavimo progreso.
 
Senjoro titulas atiteko ilgamečiam buriuotojui Romualdui Janušauskui - jachtos „Vasara-Girteka Logistks“ kapitonui. Jauniausio ir geriausio „Optimst“ buriuotojo titulas pirmą kartą skirtas merginai iš Rėkyvos Rūtai Mažunavičiūtei, atstovaujančiai Šiaulių „Atžalyno sporto mokyklą (trenerė Irutė Žičkuvienė).
 
Metų kelione tapo Pietryčių Azijos ekspedicija, kur Lietuvoje pastatytam Laivui „Julija“ sumaniai vadovavo Darius Vinkevičius, o kelionę vaizdžiai aprašė Vytautas Palavinskas.
 
Bus apdovanota buriuojanti šeima, ja šiais metais tapo Janulioniai. Šeimoje net  vienuolika buriuotojų nuo profesionalaus sporto iki pramoginio buriavimo. Bus išrinkti  geriausi ledo jachtų jėgos aitvarų  ir burlenčių atstovai
Renginio metu vyks konferencija, projektų pristatymai, buriuotojų menininkų kūrinių aukcionas, sužinosime geriausios 2018 m. buriuotojų fotografijos konkurso nugalėtoją, bus galima įsigyti knygų, degustuoti jūreiviško maisto, kurį gamins „Kokų lygos“  jachtininkai...
 
Veiksmas vyks Vilniuje klube „Paviljonas“ sausio12 diena nuo 17 val.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Nerimauja, kad neįmuša puolėjai
2019 01 22
Pasiruošimas
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas: „Norėtųsi, kad įmuštų ir puolėjai“.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
Lietuvės - Baltijos regiono čempionės
2019 01 22
Lėkščiasvydis
Lietuvos lėkščiasvydininkės įrodė, jog yra vertos stipriausio moterų klubo Baltijos šalyse titulo.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas