sportas.info 2019 m. sausio 8 d. 13:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Buriuotojai rinksis į apdovanojimų šventę

Kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti sezono įvykiai, pristatyti nauji projektai.

Buriavimo sezono akimirka
Buriavimo sezono akimirka
   
Sausio 12-ąją dieną kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti reikšmingiausi buriavimo įvykiai, pristatyti naujo sezono projektai ir kelionės.
 
Praėję metai buriuotojams buvo įsimintini. 2018-aisias ne tik buriuotojai, bet ir visa Lietuva sulaikę kvapą stebėjo „Ambersail II“ projekto pristatymą, kurio metu buvo prisiminta  Tūkstantmečio odisėja, pristatytas įgytas modernus ir itin brangus „Vor 65“ laivas, atskleisti šio projekto tikslai.  Nujojo laivo grafinio dizaino autorė Giedrė Jaronytė nominuota metų buriuotojos kategorijoje, o minėtas projektas - metų  įvykio kategorijoje.
 
Metų geriausios titulo kategorijoje ir geriausia „Laser radial“ jachtų Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė, kuri puikiai perėmė estafetę iš Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt. Šiuo metu sportininkė yra 15-a pasauliniame reitinge, 2018 m. ji laimėjo Ispanijos čempionatą, buvo ketvirta Pasaulio taurės varžybose Marselyje. Viktorija siekia 2019 m. Europos čempionate iškovoti kelialapį į 2020 m.  Tokijo olimpiadą.
 
Itin sėkmingi metai buvo ir dar vienai nominantei - Irutei Žičkuvienei. Buriavimo trenerės auklėtiniai ne tik puikavosi Lietuvos čempionatų medaliais, net trys jos sportininkai pateko į Lietuvos „Opitmist“ burvalčių rinktinę ir atstovavo Lietuvą Pasaulio čempionate
 
Jau septintus metus vykstančiuose metų buriuotojų apdovanojimuose bus paskelbtas ir geriausias buriuotojas. Vienas iš pretendentų - tėvo pėdomis sekantis Tomas Ivanauskas, jis „Team brunel“ Volvo Ocean race 2017/18 kranto komandos narys. Tomo paslaugų prireikė ir naujajame „Ambersail II“ projekte .

Ankstesnių metais geriausieji:  Linas Ivanauskas - Linkus, Tauras Rimonis, Šarūnas Sodeika, Juozas Bernotas (du kartus).
 
Didelį darbą buriavimui nudirbo Artūras Dovydėnas: jo naujas buriavimo vadovėlis „Buriavimas“ užtikrins aukštesnę visos Lietuvos buriavimo kokybę, o jo vadovaujam „kreiserinio buriavimo mokykla“ yra viena geriausių rengianti būrinio laivo vadus. Pats Artūras - nenuilstantis buriuotojas, blogeris, Kuršių marių regatos komentatorius, šiuo metu kažkur viduryje Atlanto buriuojantis Karibų archipelago link.
 
2018 m. kreiserinį buriavimą galima vadinti Jachtos „Platu 25“ sėkmingis metais. Geriausios įgulos nominacijoje „Platu 25“ jachta „Mojito-tv3“ . Lietuviai gausiai dalyvavo Pasaulio „Platu 25“ čempionate Rygoje. Pirmą kartą vyko Lietuvos šios grupės jachtų čempionatas,  o kur dar „Galvės taurė“ ir kitos varžybos. Lietuvoje „RS 280“ visus titulus iškovojo jachta „Raganosis“.
 
Išskirtiniai metai ir tuo, kad pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje vyko olimpinės klasės „470 East European“ čempionatas, kur Matas Niekis ir Rokas Dikšaitis pasiekė istorinę pergalę ir pasipuošė bronzos medaliais. O renginys jau turi tęstinumą ir vyks 2019 m. rugsėjo mėnesį vėl Lietuvoje. Jachta „Lietuva“ po daugelio metų plaukiojimo pradėjo kapitalinį remontą.

 
Elektrėnuose debiutavo RS Feva jachtų klasės Europos taurės etapas, regatos organizatoriai „RS sailing jachtų asociacija“ ir Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ pademonstravo ne tik puikius organizacinius sugebėjimus, bet gerai išnaudojo vietos resursus ir Elektrėnų savivaldybės skirtą paramą. Įsimintina Panevėžio buriuotojų klubo organizuota regata „100 burių Lietuvos 100-mečiui“. Daug laivų rinkosi ir į tradicinę Vilkaviškio buriuotojų regatą „Škvalas“ Lenkijoje. Pavasarį ir rudenį skaitlinga Lietuvių flotilė jau ne pirmas sezonas skrodžia Mozūrų ežerų bangas.
 
Sportinis jaunimo buriavimas buvo gausus startais ir apdovanojimais. Aukštą II vietą Pasaulio „RS tera“ klasėje iškovojo jaunoji buriuotoja Evelina Jokubauskaitė iš Trakų buriuotojų klubo.  Deimantė Jarmalavičiūtė sėkmingai atstovavo Lietuvą tarptautinėse varžybose. Daumantė Petraitytė drauge su Ūla Matijošiūte puikiai debiutavo Lietuvos čempionate Rs feva jachtų klasėje ir tapo čempionėmis, merginos nugalėjo daugiau patirties ir  labiau tituluotus vaikinus. Burlentininkas Rokas Didrikas atstovaujantis Kauno „Bangpūtį“ puikiai pasirodė Pasaulio jaunimo čempionate JAV , ten užimdamas 19 vietą, jis taip pat buvo per žingsnį nuo jaunimo Olimpiados Argentinoje. Pergalėmis Elektrėnų sporto centrą garsino broliai Tauras ir Arijus Dambrauskai, plaukiantys dviviete RS feva jachta, jie Olandijoje Europos Taurėje buvo treti, o Elektrėnuose iškovojo antrą viet. RS feva Europos čempionate Anglijoje pateko į Auksinį laivyną.
 
Geriausiu teisėju pripažintas Valius Bogunas. Jam 2018-tieji buvo kupini ir sėkmių, ir sunkių išbandymų: puikus darbas Lietuvos ir tarptautinėse regatose, teisėjauta įvairiose pozicijose, tiek kreiseriniame,  tiek sportiniame buriavime, o kur dar pečius užgulusi atsakomybės našta tragiškai  pasibaigusioje „Rudeninės Baltijos” regatoje. Metų teisėjo titulas tai ne  įvertinimas ir motyvavimas tolesniam tobulėjimui, tai paskata atlikti garbingas  teisėjo pareigas ir išsaugoti objektyvumą vardan buriavimo progreso.
 
Senjoro titulas atiteko ilgamečiam buriuotojui Romualdui Janušauskui - jachtos „Vasara-Girteka Logistks“ kapitonui. Jauniausio ir geriausio „Optimst“ buriuotojo titulas pirmą kartą skirtas merginai iš Rėkyvos Rūtai Mažunavičiūtei, atstovaujančiai Šiaulių „Atžalyno sporto mokyklą (trenerė Irutė Žičkuvienė).
 
Metų kelione tapo Pietryčių Azijos ekspedicija, kur Lietuvoje pastatytam Laivui „Julija“ sumaniai vadovavo Darius Vinkevičius, o kelionę vaizdžiai aprašė Vytautas Palavinskas.
 
Bus apdovanota buriuojanti šeima, ja šiais metais tapo Janulioniai. Šeimoje net  vienuolika buriuotojų nuo profesionalaus sporto iki pramoginio buriavimo. Bus išrinkti  geriausi ledo jachtų jėgos aitvarų  ir burlenčių atstovai
Renginio metu vyks konferencija, projektų pristatymai, buriuotojų menininkų kūrinių aukcionas, sužinosime geriausios 2018 m. buriuotojų fotografijos konkurso nugalėtoją, bus galima įsigyti knygų, degustuoti jūreiviško maisto, kurį gamins „Kokų lygos“  jachtininkai...
 
Veiksmas vyks Vilniuje klube „Paviljonas“ sausio12 diena nuo 17 val.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Jaunieji krepšininkai patyrė nesėkmes
2019 06 16
Jaunimas
Baltijos taurės turnyrą pralaimėjimais baigė Lietuvos vaikinų ir merginų U14 rinktinės. Kontroliniame mače suklupo ir devyniolikmečiai.
Į naujas kovas – su tuo pačiu treneriu
2019 06 16
Žvilgsnis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus, išsaugodama trenerį Gediminą Petrauską. Ekipoje jau yra ir naujokų.
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 06 15
Jaunimas
14-mečių Baltijos taurės varžybose Lietuvos merginos iškovojo pergalę, o vaikinai suklupo. Mūsų šalies U19 rinktinė kontroliniame mače pranoko latvius.
 
Lemiamose rungtynėse – nesėkmė
2019 06 16
Baltijos taurė
Lietuvos moterų rinktinei nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse lietuvės 0:2 pralaimėjo varžybų šeimininkei Latvijos ekipai.
Lietuvos čempionate liko vienas lyderis
2019 06 16
Mažasis futbolas
Birželio 16 dieną Telšiuose vyko ne tik miesto šventė, bet ir trečiasis 2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato 7x7 etapas.
„Sūduva“ išvengė lygiųjų su „Panevėžiu“
2019 06 15
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 14-ojo turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie 2:1 (0:1) įveikė „Panevėžio“ futbolininkus ir iškovojo 9-ąją pergalę iš eilės.
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
Šveicarijoje – Lietuvos bėgiko pergalė
2019 06 16
Svetur
Lietuvos lengvaatlečiai startavo varžybose Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje.
 
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
A.Tapinas: „Su mumis jau dirba psichologai“
2019 06 14
Turnyras
Po Birštone vykusio turnyro A.Tapinas teigė, kad ne viskas buvo taip blogai, kaip galima buvo tikėtis pusantrų metų nelaikius rankose teniso raketės.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Suomijos trasoje – atkakli kova
2019 06 16
Žiedinės lenktynės
Kol Lietuvoje vyrauja tropiniai karščiai, į Suomiją atvykę NEZ, BEC6H ir BaTCC serijų sportininkai galėjo atvėsti.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
Sugrįžimą apkartino lūžęs ratas
2019 06 15
Rali-krosas
Rokas Baciuška, praleidęs dvi lenktynes, grįžo į kovą su stipriausiais pasauio ralio-kroso čempionato dalyviais.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuviai išsaugojo olimpinę viltį
2019 06 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Kroatijoje vykusiame pirmajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro etape užėmė trečiąją vietą.
Čempionai apgynė titulus
2019 06 16
Šaudymas
Ekstremaliomis oro sąlygomis Lietuvos šaudymo į skraidančius taikinius čempionai R. Račinskas ir R. Sventickas apgynė savo titulus.
Šeimininkai liko be medalių
2019 06 16
Šiuolaikinė penkiakovė
Kaune baigėsi 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) čempionatas. Paskutinę dieną vyko estafečių varžybos.
 
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Lažybų skandalas privertė keisti rinktinę
2019 06 10
Situacija
LTOK išreiškus susirūpinimą dėl vieno iš 3x3 krepšinio rinktinės nario veiklos, prieštaraujančios sporto etikai, LKF nutarė perrikiuoti komandos gretas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas