sportas.info 2019 m. sausio 8 d. 13:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Buriuotojai rinksis į apdovanojimų šventę

Kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti sezono įvykiai, pristatyti nauji projektai.

Buriavimo sezono akimirka
Buriavimo sezono akimirka
   
Sausio 12-ąją dieną kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti reikšmingiausi buriavimo įvykiai, pristatyti naujo sezono projektai ir kelionės.
 
Praėję metai buriuotojams buvo įsimintini. 2018-aisias ne tik buriuotojai, bet ir visa Lietuva sulaikę kvapą stebėjo „Ambersail II“ projekto pristatymą, kurio metu buvo prisiminta  Tūkstantmečio odisėja, pristatytas įgytas modernus ir itin brangus „Vor 65“ laivas, atskleisti šio projekto tikslai.  Nujojo laivo grafinio dizaino autorė Giedrė Jaronytė nominuota metų buriuotojos kategorijoje, o minėtas projektas - metų  įvykio kategorijoje.
 
Metų geriausios titulo kategorijoje ir geriausia „Laser radial“ jachtų Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė, kuri puikiai perėmė estafetę iš Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt. Šiuo metu sportininkė yra 15-a pasauliniame reitinge, 2018 m. ji laimėjo Ispanijos čempionatą, buvo ketvirta Pasaulio taurės varžybose Marselyje. Viktorija siekia 2019 m. Europos čempionate iškovoti kelialapį į 2020 m.  Tokijo olimpiadą.
 
Itin sėkmingi metai buvo ir dar vienai nominantei - Irutei Žičkuvienei. Buriavimo trenerės auklėtiniai ne tik puikavosi Lietuvos čempionatų medaliais, net trys jos sportininkai pateko į Lietuvos „Opitmist“ burvalčių rinktinę ir atstovavo Lietuvą Pasaulio čempionate
 
Jau septintus metus vykstančiuose metų buriuotojų apdovanojimuose bus paskelbtas ir geriausias buriuotojas. Vienas iš pretendentų - tėvo pėdomis sekantis Tomas Ivanauskas, jis „Team brunel“ Volvo Ocean race 2017/18 kranto komandos narys. Tomo paslaugų prireikė ir naujajame „Ambersail II“ projekte .

Ankstesnių metais geriausieji:  Linas Ivanauskas - Linkus, Tauras Rimonis, Šarūnas Sodeika, Juozas Bernotas (du kartus).
 
Didelį darbą buriavimui nudirbo Artūras Dovydėnas: jo naujas buriavimo vadovėlis „Buriavimas“ užtikrins aukštesnę visos Lietuvos buriavimo kokybę, o jo vadovaujam „kreiserinio buriavimo mokykla“ yra viena geriausių rengianti būrinio laivo vadus. Pats Artūras - nenuilstantis buriuotojas, blogeris, Kuršių marių regatos komentatorius, šiuo metu kažkur viduryje Atlanto buriuojantis Karibų archipelago link.
 
2018 m. kreiserinį buriavimą galima vadinti Jachtos „Platu 25“ sėkmingis metais. Geriausios įgulos nominacijoje „Platu 25“ jachta „Mojito-tv3“ . Lietuviai gausiai dalyvavo Pasaulio „Platu 25“ čempionate Rygoje. Pirmą kartą vyko Lietuvos šios grupės jachtų čempionatas,  o kur dar „Galvės taurė“ ir kitos varžybos. Lietuvoje „RS 280“ visus titulus iškovojo jachta „Raganosis“.
 
Išskirtiniai metai ir tuo, kad pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje vyko olimpinės klasės „470 East European“ čempionatas, kur Matas Niekis ir Rokas Dikšaitis pasiekė istorinę pergalę ir pasipuošė bronzos medaliais. O renginys jau turi tęstinumą ir vyks 2019 m. rugsėjo mėnesį vėl Lietuvoje. Jachta „Lietuva“ po daugelio metų plaukiojimo pradėjo kapitalinį remontą.

 
Elektrėnuose debiutavo RS Feva jachtų klasės Europos taurės etapas, regatos organizatoriai „RS sailing jachtų asociacija“ ir Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ pademonstravo ne tik puikius organizacinius sugebėjimus, bet gerai išnaudojo vietos resursus ir Elektrėnų savivaldybės skirtą paramą. Įsimintina Panevėžio buriuotojų klubo organizuota regata „100 burių Lietuvos 100-mečiui“. Daug laivų rinkosi ir į tradicinę Vilkaviškio buriuotojų regatą „Škvalas“ Lenkijoje. Pavasarį ir rudenį skaitlinga Lietuvių flotilė jau ne pirmas sezonas skrodžia Mozūrų ežerų bangas.
 
Sportinis jaunimo buriavimas buvo gausus startais ir apdovanojimais. Aukštą II vietą Pasaulio „RS tera“ klasėje iškovojo jaunoji buriuotoja Evelina Jokubauskaitė iš Trakų buriuotojų klubo.  Deimantė Jarmalavičiūtė sėkmingai atstovavo Lietuvą tarptautinėse varžybose. Daumantė Petraitytė drauge su Ūla Matijošiūte puikiai debiutavo Lietuvos čempionate Rs feva jachtų klasėje ir tapo čempionėmis, merginos nugalėjo daugiau patirties ir  labiau tituluotus vaikinus. Burlentininkas Rokas Didrikas atstovaujantis Kauno „Bangpūtį“ puikiai pasirodė Pasaulio jaunimo čempionate JAV , ten užimdamas 19 vietą, jis taip pat buvo per žingsnį nuo jaunimo Olimpiados Argentinoje. Pergalėmis Elektrėnų sporto centrą garsino broliai Tauras ir Arijus Dambrauskai, plaukiantys dviviete RS feva jachta, jie Olandijoje Europos Taurėje buvo treti, o Elektrėnuose iškovojo antrą viet. RS feva Europos čempionate Anglijoje pateko į Auksinį laivyną.
 
Geriausiu teisėju pripažintas Valius Bogunas. Jam 2018-tieji buvo kupini ir sėkmių, ir sunkių išbandymų: puikus darbas Lietuvos ir tarptautinėse regatose, teisėjauta įvairiose pozicijose, tiek kreiseriniame,  tiek sportiniame buriavime, o kur dar pečius užgulusi atsakomybės našta tragiškai  pasibaigusioje „Rudeninės Baltijos” regatoje. Metų teisėjo titulas tai ne  įvertinimas ir motyvavimas tolesniam tobulėjimui, tai paskata atlikti garbingas  teisėjo pareigas ir išsaugoti objektyvumą vardan buriavimo progreso.
 
Senjoro titulas atiteko ilgamečiam buriuotojui Romualdui Janušauskui - jachtos „Vasara-Girteka Logistks“ kapitonui. Jauniausio ir geriausio „Optimst“ buriuotojo titulas pirmą kartą skirtas merginai iš Rėkyvos Rūtai Mažunavičiūtei, atstovaujančiai Šiaulių „Atžalyno sporto mokyklą (trenerė Irutė Žičkuvienė).
 
Metų kelione tapo Pietryčių Azijos ekspedicija, kur Lietuvoje pastatytam Laivui „Julija“ sumaniai vadovavo Darius Vinkevičius, o kelionę vaizdžiai aprašė Vytautas Palavinskas.
 
Bus apdovanota buriuojanti šeima, ja šiais metais tapo Janulioniai. Šeimoje net  vienuolika buriuotojų nuo profesionalaus sporto iki pramoginio buriavimo. Bus išrinkti  geriausi ledo jachtų jėgos aitvarų  ir burlenčių atstovai
Renginio metu vyks konferencija, projektų pristatymai, buriuotojų menininkų kūrinių aukcionas, sužinosime geriausios 2018 m. buriuotojų fotografijos konkurso nugalėtoją, bus galima įsigyti knygų, degustuoti jūreiviško maisto, kurį gamins „Kokų lygos“  jachtininkai...
 
Veiksmas vyks Vilniuje klube „Paviljonas“ sausio12 diena nuo 17 val.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Savaitės titulas – „Ryto“ įžaidėjui
2019 03 18
LKL
Per rungtynes su „Šiauliais“ asmeninius ir lygos rekordus gerinęs Mindaugas Girdžiūnas tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju.
LKL arenose - atkaklios kovos
2019 03 17
LKL
LKL pirmenybėse Panevėžio "Lietkabelis" Klaipėdoje 74:72 įveikė "Neptūną", o "Skycop" Prienuose 81:78 Kėdainių "Nevėžį".
LKL arenose - du pratęsimai
2019 03 16
LKL
Net 37 taškus pelnė "Ryto" krepšininkas Mindaugas Girdžiūnas ir padėjo vilniečiams sunkiame LKL mače su "Šiauliais"
 
Solidus žaidimas - netenkinantis rezultatas
2019 03 17
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintosa-Universiteto” futbolininkės pradėjo treniruočių stovyklą Turkijoje pralaimėjimu Antalijoje Baltarusijos "Minsk" 0:1.
Pusfinalyje favoritams prireikė pratęsimų
2019 03 17
Salės futbolas
Į Lietuvos salės futbolo A lygos finalą pateko Kauno "Vytis" ir Gargždų "Pramogos-SC", nelengvai įveikę savo pusfinalio varžovus.
Autsaiderių mače laimėtojo nebuvo
2019 03 17
A lyga
A lygos pirmenybėse "Palanga" ir "Panevėžys" sužaidė lygiosiomis 1:1.
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
Bėgikams teko kovoti ir su gamtos iššūkiais
2019 03 12
Bėgimas
Jubiliejiniame bėgime Jonavoje – ekstremalios oro sąlygos, trasos rekordas ir olimpiečių maratonininkų triumfas.
 
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
R. Berankis žengė į turnyro finalą
2019 03 16
Tenisas
Kanadoje vykstančio uždarųjų patalpų „Challenger“ serijos turnyro ant kietosios dangos pusfinalyje Ričardas Berankis įveikė italą Matteo Violą.
Ant garbės pakylos kopė du kartus
2019 03 18
Imtynės
Rygoje vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre „V.Freidenfelds Cup“ Vilius Mikalauskas iškovojo auksą ir sidabrą.
Trauma sutrukdė pakovoti dėl bronzos
2019 03 18
Imtynės
„Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre Niukiobinge aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).
Po nokauto – dovana varžovui
2019 03 17
Bušido
Sergejus Maslobojevas apie pergalę nokautu prieš tituluotą britą: „Atsidarė langas ir perdaviau linkėjimus iš Lietuvos.“
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
Reguliarųjį sezoną laimėjo „Dragūnas“
2019 03 14
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienį vyko trejos rungtynės. Po jų paaiškėjo reguliariojo seono nugalėtojai.
 
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Pagrindiniai prizai – svečiams
2019 03 14
Turnyras
Kauno sporto mokykloje „Startas“ vyko 29-asis tarptautinis tinklinio turnyras „Lietuvos valstybės Nepriklausomybės taurė 2019“.
Vėl griaudės Europos čempionato etapas
2019 03 15
Autokrosas
Tarptautinė automobilių sporto federacija uždegė žalią šviesą greičiausių Europos lenktynininkų susitikimui Vilkyčiuose.
"Privalome eiti į priekį"
2019 03 15
Auto
Pastovus Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius parduoda savo dabartinį automobilį ir žada pirkti konkurencingesnį „IRS“ kartos „Overdrive Hilux“.
Ralio istorija atgimsta virtualioje erdvėje
2019 03 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionato pertrauką virtualioje versijoje nuspręsta praleisti turiningai – atiduodant pagarbą šalies ralio istorijai.
 
Aplenkė penkias varžovų komandas
2019 03 16
Biatlonas
Pasaulio biatlono čempionato estafetės varžybose lietuviai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Linas Banys finišavo 21-i.
Prieš istorinį išbandymą – galvosūkiai
2019 03 15
Ledo ritulys
Už kiek daugiau nei poros savaičių Lietuvos rinktinė pradės pasiruošimą kol kas didžiausiam iššūkiui šalies ledo ritulio istorijoje.
Lietuvių duetas – tarp autsaiderių
2019 03 15
Biatlonas
Pasaulo čempionato mišrių duetų estafetėje Lietuvos komanda - Natalja Kočergina ir Karolis Dombrovskis - buvo aplenkta ratu ir užėmė 25-ąją vietą.
Turnyre – visi stipriausi Lietuvos žaidėjai
2019 03 18
Padelis
Baigėsi žiema, o kartu su ja pasibaigė ir Lietuvos padelio federacijos (LPF) čempionatas – „Žiemos taurė 2018-2019“.
Prestižinėse varžybose – auksiniai šokiai
2019 03 18
Sportiniai šokiai
Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Iieva Žukauskaitė pirmą kartą prestižinėse „Grand Slam” varžybose laimėjo aukso medalius (VIDEO).
Ekstremalioje trasoje – dalyvių rekordas
2019 03 18
Lenktynės
Šiaulių Rėkyvos ežeras ir aplinkui jį liulanti pelkė tapo iššūkiu bėgikams ir dviratininkams – čia vyko 10-os nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.
 
Tėvams siūlo nusiimti rožinius akinius
2019 03 14
Forumas
„Olimpinio švietimo forumo“ lektorius Žilvinas Gailius: „Jei tave „palaikina“, esi šaunuolis, jei ne – lūzeris. Iš tikrųjų gyvenimas nėra toks.“
Vilnius pagerbė ir jaunuosius sportininkus
2019 03 12
Apdovanojimai
Mažojo šv. Kristoforo žymenis R.Šimašius įteikė golfo žaidėjai G.B.Starkutei, plaukikei K.Teterovkovai, žolės riedulinikui Povilui Lakštauskui.
Galimybė fizinio aktyvumo skleidėjams
2019 03 12
Projektas
Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia prasidedančios LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas