Neringa Jonavičienė 2019 m. sausio 7 d. 12:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įkvepia ir sportas, ir sužadėtinė

Muziką į sportą iškeitęs dziudo kovotojas O.Bareikis gyvena pasiruošimu 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Bet randa laiko ir meilei, ir darbui.

O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.
Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.
O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.
   
Vienas perspektyviausių šalies dziudo imtynininkų irmuosius reitingo taškus, lemiančius bilietą į paralimpines žaidynes, regėjimo negalią turintis 25 metų sportininkas lapkritį iškovojo Portugalijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionate, kur užėmė septintąją vietą.

Pakeitė kategoriją

Atstovavęs Lietuvai 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir užėmęs penktąją vietą svorio kategorijoje iki 66 kg, O. Bareikis įsitikino, kad gali kovoti dėl medalių aukščiausio lygio varžybose.
 
Perėjęs į svorio kategoriją iki 73 kg, sportininkas pripažino, kad iš pradžių buvo sunku apsiprasti, tačiau jau rugsėjį jis iškovojo sidabro apdovanojimą Pasaulio taurės etape Kazachstane, o dabar šioje kategorijoje jaučiasi puikiai. 
 
„Pakeitęs kategoriją dalyvavau Europos čempionate ir užėmiau devintąją vietą. Buvau labai nusivylęs, rezultatas netenkino, nes iki šiol čempionatuose dalyvaudamas žemesnio svorio kategorijos varžybose patekdavau į penketuką. Tačiau dirbome ir Turkijoje vykusiame Pasaulio taurės etape jau užėmiau septintąją vietą, Kazachstane – antrąją, Portugalijoje išmėginau jėgas su visais savo pagrindiniais priešininkais ir buvau septintas. Tai gana geras rezultatas“, – vertino O. Bareikis.

Lankė ir muzikos mokyklą

Nuo antros klasės aklųjų ir silpnaregių mokykloje mokęsis O. Bareikis prisiminė, kad joje vaikams buvo siūloma daug sporto veiklų, būrelių, tarp jų – ir dziudo. Šį jis pasirinko išmėginęs ne tik kitas sporto šakas, bet ir pasimokęs groti akordeonu bei pianinu – trejus metus lankė muzikos mokyklą. 
 
„Po muzikinių ieškojimų nusprendžiau, kad vis dėlto esu sportininkas. Buvau jaunas ir energingas, todėl išmėginau viską – ir aklųjų riedulį, ir lengvąją atletiką, ir šachmatus, šaškes, – pasakojo Osvaldas. – Po kurio laiko treneris liepė pasilikti vieną sporto šaką, aš pasirinkau dziudo ir nuo dešimties metų iki šiol sistemingai sportuoju.“ 

O. Bareikis neapleido ir šachmatų – iki šiol kartkartėmis sužaidžia su treneriu Algiu Mečkovskiu.

Drausmingai treniruotes lankęs vaikinas turėjo kelerius metus padirbėti, kol pradėjo dalyvauti rimtose varžybose. Vienomis svarbiausių tuomet jam tapo pasaulio jaunimo žaidynės JAV. Jose iškovotas aukso medalis O. Bareikiui tapo stipriu postūmiu ir motyvacija sportuoti toliau, siekti aukščiausių rezultatų. 

„Treneriai atkreipė dėmesį, kad esu gabus dziudo, todėl sudarė sąlygas dalyvauti ir sveikųjų varžybose, skatino tobulėti, – pasakojo O. Bareikis, pabrėždamas, kad jam niekada nekilo minčių atsisveikinti su sportu, nebuvo noro užsiimti kuo nors kitu, o artimiausių draugų būrys taip pat susiformavo dziudo pasaulyje. – Visi kartu sportuodavome, bendraudavome. Buvo, kad vieni ateina, kiti išeina, bet aš visuomet ten būdavau.“

O. Bareikis akcentavo, kad dziudo yra universalus sportas, apimantis ne tik fizines kūno treniruotes, stabilumo, koordinacijos, bet ir proto bei valios lavinimą. Šiam sportui reikia ir jėgos, ir greičio, ir reakcijos, ir stabilumo, koncentracijos, taktikos. „Turbūt turiu nemažai šių savybių, todėl man gerai sekasi dziudo“, – svarstė sportininkas.


Sportą derina su darbu

Aktyviai sportuojantis jaunuolis kiek apleido mokslus, tačiau į žinių kelią jį sugrąžino pažintis su Gluosne, neseniai tapusia jo sužadėtine. „Kai dar mokydamasis mokykloje susiradau panelę, ji mane šiek tiek paspaudė ir teko grįžti prie mokslų, – juokėsi O. Bareikis. – Nuo tada ji mane iki šiol moteriškai tebestumia reikiama linkme. Šiuo metu jau esame susižadėję, greitai įvyks vestuvės.“
 
O. Bareikis atskleidė, kad jo išrinktoji, buvusi lengvaatletė ir plaukikė, sportininkės keliu nežengė ir pasirinko mokslus ir profesinę veiklą.

Įtemptą dienotvarkę ir sportinį režimą O. Bareikis taip pat stengiasi derinti su darbine veikla, nes gyventi iš sporto, pasak jo, šiuo metu būtų neįmanoma. Baigęs vidurinę mokyklą jis Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje įgijo metalo apdirbėjo ir staklininko specialybę, o šiuo metu gyvena Vilniuje ir dirba IKEA parduotuvėje. 

„Džiaugiuosi, kad galiu derinti darbą su sportu. Prieš svarbias varžybas tenka eiti ilgesnių atostogų. Ruošiantis Rio de Žaneiro žaidynėms, atostogos truko net tris mėnesius, – atskleidė O. Bareikis. – Pasiruošimo rimtoms varžyboms metu bent mėnesį per dieną vyksta po dvi treniruotes ir taip šešias dienas per savaitę.“ Sportininkas pastebėjo, kad toks jo režimas turėtų būti visuomet, tačiau po varžybų tenka grįžti į darbą.

2019 m. O. Bareikiui bus itin svarbūs, nes varžybose bus kovojama dėl bilietų į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes, vyks reitingo taškų dalybos. O. Bareikio tikslas – išsaugoti aukštas reitingo pozicijas ir patekti į paralimpiadą: „Laukia labai svarbūs metai.“ 

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas