Neringa Jonavičienė 2019 m. sausio 7 d. 12:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įkvepia ir sportas, ir sužadėtinė

Muziką į sportą iškeitęs dziudo kovotojas O.Bareikis gyvena pasiruošimu 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Bet randa laiko ir meilei, ir darbui.

O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.
Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.
O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.
   
Vienas perspektyviausių šalies dziudo imtynininkų irmuosius reitingo taškus, lemiančius bilietą į paralimpines žaidynes, regėjimo negalią turintis 25 metų sportininkas lapkritį iškovojo Portugalijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionate, kur užėmė septintąją vietą.

Pakeitė kategoriją

Atstovavęs Lietuvai 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir užėmęs penktąją vietą svorio kategorijoje iki 66 kg, O. Bareikis įsitikino, kad gali kovoti dėl medalių aukščiausio lygio varžybose.
 
Perėjęs į svorio kategoriją iki 73 kg, sportininkas pripažino, kad iš pradžių buvo sunku apsiprasti, tačiau jau rugsėjį jis iškovojo sidabro apdovanojimą Pasaulio taurės etape Kazachstane, o dabar šioje kategorijoje jaučiasi puikiai. 
 
„Pakeitęs kategoriją dalyvavau Europos čempionate ir užėmiau devintąją vietą. Buvau labai nusivylęs, rezultatas netenkino, nes iki šiol čempionatuose dalyvaudamas žemesnio svorio kategorijos varžybose patekdavau į penketuką. Tačiau dirbome ir Turkijoje vykusiame Pasaulio taurės etape jau užėmiau septintąją vietą, Kazachstane – antrąją, Portugalijoje išmėginau jėgas su visais savo pagrindiniais priešininkais ir buvau septintas. Tai gana geras rezultatas“, – vertino O. Bareikis.

Lankė ir muzikos mokyklą

Nuo antros klasės aklųjų ir silpnaregių mokykloje mokęsis O. Bareikis prisiminė, kad joje vaikams buvo siūloma daug sporto veiklų, būrelių, tarp jų – ir dziudo. Šį jis pasirinko išmėginęs ne tik kitas sporto šakas, bet ir pasimokęs groti akordeonu bei pianinu – trejus metus lankė muzikos mokyklą. 
 
„Po muzikinių ieškojimų nusprendžiau, kad vis dėlto esu sportininkas. Buvau jaunas ir energingas, todėl išmėginau viską – ir aklųjų riedulį, ir lengvąją atletiką, ir šachmatus, šaškes, – pasakojo Osvaldas. – Po kurio laiko treneris liepė pasilikti vieną sporto šaką, aš pasirinkau dziudo ir nuo dešimties metų iki šiol sistemingai sportuoju.“ 

O. Bareikis neapleido ir šachmatų – iki šiol kartkartėmis sužaidžia su treneriu Algiu Mečkovskiu.

Drausmingai treniruotes lankęs vaikinas turėjo kelerius metus padirbėti, kol pradėjo dalyvauti rimtose varžybose. Vienomis svarbiausių tuomet jam tapo pasaulio jaunimo žaidynės JAV. Jose iškovotas aukso medalis O. Bareikiui tapo stipriu postūmiu ir motyvacija sportuoti toliau, siekti aukščiausių rezultatų. 

„Treneriai atkreipė dėmesį, kad esu gabus dziudo, todėl sudarė sąlygas dalyvauti ir sveikųjų varžybose, skatino tobulėti, – pasakojo O. Bareikis, pabrėždamas, kad jam niekada nekilo minčių atsisveikinti su sportu, nebuvo noro užsiimti kuo nors kitu, o artimiausių draugų būrys taip pat susiformavo dziudo pasaulyje. – Visi kartu sportuodavome, bendraudavome. Buvo, kad vieni ateina, kiti išeina, bet aš visuomet ten būdavau.“

O. Bareikis akcentavo, kad dziudo yra universalus sportas, apimantis ne tik fizines kūno treniruotes, stabilumo, koordinacijos, bet ir proto bei valios lavinimą. Šiam sportui reikia ir jėgos, ir greičio, ir reakcijos, ir stabilumo, koncentracijos, taktikos. „Turbūt turiu nemažai šių savybių, todėl man gerai sekasi dziudo“, – svarstė sportininkas.


Sportą derina su darbu

Aktyviai sportuojantis jaunuolis kiek apleido mokslus, tačiau į žinių kelią jį sugrąžino pažintis su Gluosne, neseniai tapusia jo sužadėtine. „Kai dar mokydamasis mokykloje susiradau panelę, ji mane šiek tiek paspaudė ir teko grįžti prie mokslų, – juokėsi O. Bareikis. – Nuo tada ji mane iki šiol moteriškai tebestumia reikiama linkme. Šiuo metu jau esame susižadėję, greitai įvyks vestuvės.“
 
O. Bareikis atskleidė, kad jo išrinktoji, buvusi lengvaatletė ir plaukikė, sportininkės keliu nežengė ir pasirinko mokslus ir profesinę veiklą.

Įtemptą dienotvarkę ir sportinį režimą O. Bareikis taip pat stengiasi derinti su darbine veikla, nes gyventi iš sporto, pasak jo, šiuo metu būtų neįmanoma. Baigęs vidurinę mokyklą jis Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje įgijo metalo apdirbėjo ir staklininko specialybę, o šiuo metu gyvena Vilniuje ir dirba IKEA parduotuvėje. 

„Džiaugiuosi, kad galiu derinti darbą su sportu. Prieš svarbias varžybas tenka eiti ilgesnių atostogų. Ruošiantis Rio de Žaneiro žaidynėms, atostogos truko net tris mėnesius, – atskleidė O. Bareikis. – Pasiruošimo rimtoms varžyboms metu bent mėnesį per dieną vyksta po dvi treniruotes ir taip šešias dienas per savaitę.“ Sportininkas pastebėjo, kad toks jo režimas turėtų būti visuomet, tačiau po varžybų tenka grįžti į darbą.

2019 m. O. Bareikiui bus itin svarbūs, nes varžybose bus kovojama dėl bilietų į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes, vyks reitingo taškų dalybos. O. Bareikio tikslas – išsaugoti aukštas reitingo pozicijas ir patekti į paralimpiadą: „Laukia labai svarbūs metai.“ 

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietis netruko apsiprasti Panevėyje
2019 03 22
Žvilgsnis
Paulius Valinskas: apie atmosferą „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ komandose, gyvenimą Panevėžyje ir situaciją, kai vos nebaigė karjeros.
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
 
Taikinys – Europos lygos grupės
2019 03 22
Legionierius
„Žalgirio“ naujokas Ertonas Fejzullahu: „Mano tikslas – sezonui pasibaigus pasidabinti A lygos auksu ir sėkmingai pasirodyti UEFA Europos lygos turnyre.“
V.Urbonas: „Atlikome numatytus darbus“
2019 03 22
Rinktinė
Po paskutinės treniruotės prieš Europos čempionato atrankos rungtynes su Liuksemburgu Lietuvios rinktinės nariai neslėpė ambicijų kovoti dėl pergalės.
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
Lietuvos boksininkams – septyni medaliai
2019 03 22
Boksas
Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre Vilniuje paaiškėjo pusfinalių dalyviai. Jie užsitikrino mažiausiai bronzą.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Lietuvis sustiprino lyderio poziciją
2019 03 22
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo trečiąjį iš eilės etapą Alžyre vykstančiame „Tuareg“ ralyje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
 
Pasaulio čempionate – rekordinis startas
2019 03 22
Dailusis čiuožimas
Lietuvos ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius dailio čiuožino pasaulio čempionato meninėje programoje pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
„Energijai“ iki aukso – žingsnis
2019 03 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionės titulą ginanti Elektrėnų „Energija“ finalo antrame mače svečiuose palaužė Vilniaus „Hockey Punks“.
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
26 sportininkai parsiveža 28 medalius
2019 03 22
Specialioji olimpiada
Vasaros specialiosios olimpiados žaidynėse Lietuvos atstovai iškovojo net 28 medalius. Futbolininkai mače dėl aukso pranoko Brazilijos rinktinę.
Lietuvos šaudymo varžybose – naujovės
2019 03 22
Šaudymas
Pirmąsyk dėl apdovanojimų Lietuvos „Compak Sporting” taurės varžybose kovos ne tik individualūs šauliai, tačiau ir komandos.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas