Neringa Jonavičienė 2019 m. sausio 7 d. 12:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įkvepia ir sportas, ir sužadėtinė

Muziką į sportą iškeitęs dziudo kovotojas O.Bareikis gyvena pasiruošimu 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Bet randa laiko ir meilei, ir darbui.

O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.
Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.
O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.
   
Vienas perspektyviausių šalies dziudo imtynininkų irmuosius reitingo taškus, lemiančius bilietą į paralimpines žaidynes, regėjimo negalią turintis 25 metų sportininkas lapkritį iškovojo Portugalijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionate, kur užėmė septintąją vietą.

Pakeitė kategoriją

Atstovavęs Lietuvai 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir užėmęs penktąją vietą svorio kategorijoje iki 66 kg, O. Bareikis įsitikino, kad gali kovoti dėl medalių aukščiausio lygio varžybose.
 
Perėjęs į svorio kategoriją iki 73 kg, sportininkas pripažino, kad iš pradžių buvo sunku apsiprasti, tačiau jau rugsėjį jis iškovojo sidabro apdovanojimą Pasaulio taurės etape Kazachstane, o dabar šioje kategorijoje jaučiasi puikiai. 
 
„Pakeitęs kategoriją dalyvavau Europos čempionate ir užėmiau devintąją vietą. Buvau labai nusivylęs, rezultatas netenkino, nes iki šiol čempionatuose dalyvaudamas žemesnio svorio kategorijos varžybose patekdavau į penketuką. Tačiau dirbome ir Turkijoje vykusiame Pasaulio taurės etape jau užėmiau septintąją vietą, Kazachstane – antrąją, Portugalijoje išmėginau jėgas su visais savo pagrindiniais priešininkais ir buvau septintas. Tai gana geras rezultatas“, – vertino O. Bareikis.

Lankė ir muzikos mokyklą

Nuo antros klasės aklųjų ir silpnaregių mokykloje mokęsis O. Bareikis prisiminė, kad joje vaikams buvo siūloma daug sporto veiklų, būrelių, tarp jų – ir dziudo. Šį jis pasirinko išmėginęs ne tik kitas sporto šakas, bet ir pasimokęs groti akordeonu bei pianinu – trejus metus lankė muzikos mokyklą. 
 
„Po muzikinių ieškojimų nusprendžiau, kad vis dėlto esu sportininkas. Buvau jaunas ir energingas, todėl išmėginau viską – ir aklųjų riedulį, ir lengvąją atletiką, ir šachmatus, šaškes, – pasakojo Osvaldas. – Po kurio laiko treneris liepė pasilikti vieną sporto šaką, aš pasirinkau dziudo ir nuo dešimties metų iki šiol sistemingai sportuoju.“ 

O. Bareikis neapleido ir šachmatų – iki šiol kartkartėmis sužaidžia su treneriu Algiu Mečkovskiu.

Drausmingai treniruotes lankęs vaikinas turėjo kelerius metus padirbėti, kol pradėjo dalyvauti rimtose varžybose. Vienomis svarbiausių tuomet jam tapo pasaulio jaunimo žaidynės JAV. Jose iškovotas aukso medalis O. Bareikiui tapo stipriu postūmiu ir motyvacija sportuoti toliau, siekti aukščiausių rezultatų. 

„Treneriai atkreipė dėmesį, kad esu gabus dziudo, todėl sudarė sąlygas dalyvauti ir sveikųjų varžybose, skatino tobulėti, – pasakojo O. Bareikis, pabrėždamas, kad jam niekada nekilo minčių atsisveikinti su sportu, nebuvo noro užsiimti kuo nors kitu, o artimiausių draugų būrys taip pat susiformavo dziudo pasaulyje. – Visi kartu sportuodavome, bendraudavome. Buvo, kad vieni ateina, kiti išeina, bet aš visuomet ten būdavau.“

O. Bareikis akcentavo, kad dziudo yra universalus sportas, apimantis ne tik fizines kūno treniruotes, stabilumo, koordinacijos, bet ir proto bei valios lavinimą. Šiam sportui reikia ir jėgos, ir greičio, ir reakcijos, ir stabilumo, koncentracijos, taktikos. „Turbūt turiu nemažai šių savybių, todėl man gerai sekasi dziudo“, – svarstė sportininkas.


Sportą derina su darbu

Aktyviai sportuojantis jaunuolis kiek apleido mokslus, tačiau į žinių kelią jį sugrąžino pažintis su Gluosne, neseniai tapusia jo sužadėtine. „Kai dar mokydamasis mokykloje susiradau panelę, ji mane šiek tiek paspaudė ir teko grįžti prie mokslų, – juokėsi O. Bareikis. – Nuo tada ji mane iki šiol moteriškai tebestumia reikiama linkme. Šiuo metu jau esame susižadėję, greitai įvyks vestuvės.“
 
O. Bareikis atskleidė, kad jo išrinktoji, buvusi lengvaatletė ir plaukikė, sportininkės keliu nežengė ir pasirinko mokslus ir profesinę veiklą.

Įtemptą dienotvarkę ir sportinį režimą O. Bareikis taip pat stengiasi derinti su darbine veikla, nes gyventi iš sporto, pasak jo, šiuo metu būtų neįmanoma. Baigęs vidurinę mokyklą jis Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje įgijo metalo apdirbėjo ir staklininko specialybę, o šiuo metu gyvena Vilniuje ir dirba IKEA parduotuvėje. 

„Džiaugiuosi, kad galiu derinti darbą su sportu. Prieš svarbias varžybas tenka eiti ilgesnių atostogų. Ruošiantis Rio de Žaneiro žaidynėms, atostogos truko net tris mėnesius, – atskleidė O. Bareikis. – Pasiruošimo rimtoms varžyboms metu bent mėnesį per dieną vyksta po dvi treniruotes ir taip šešias dienas per savaitę.“ Sportininkas pastebėjo, kad toks jo režimas turėtų būti visuomet, tačiau po varžybų tenka grįžti į darbą.

2019 m. O. Bareikiui bus itin svarbūs, nes varžybose bus kovojama dėl bilietų į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes, vyks reitingo taškų dalybos. O. Bareikio tikslas – išsaugoti aukštas reitingo pozicijas ir patekti į paralimpiadą: „Laukia labai svarbūs metai.“ 

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Su graikišku bagažu – vėl Kaune
2019 06 17
Sugrįžimas
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių.
„FIBA Europe“ – ir lietuviškos pavardės
2019 06 17
FIBA Europe
Tarp naujai išrinktų ir patvirtintų „FIBA Europe“ komisijų narių yra ir keturios lietuviškos pavardės.
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
 
Prienuose – geriausiųjų šešetas
2019 06 17
Paplūdimio futbolas
Savaitgalį Prienuose prasidėjo Lietuvos „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame šešios komandos pradėjo kovą dėl nugalėtojos titulo.
Viską reikės įrodyti aikštėje
2019 06 17
Burtai
„Riterių“ direktorius V. Lemežis prieš UEFA burtus: „Net patekus į skirstytųjų grupę sakau, kad mums lengvų varžovų nėra.“
„Kauno Žalgiris“ – Europos lygos atrankoje
2019 06 17
Atranka
LFF sulaukė oficialaus UEFA pranešimo, patvirtinančio, kad „Kauno Žalgirio“ klubas priimamas į 2019–2020 m. sezono UEFA Europos lygos atrankos varžybas.
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Lietuviai metė pirštinę lenkams
2019 06 17
Moto
„Pasiduoti lengva, o nepasiduoti sunku“, – pakomentavo Š. Pladas po varžybų Lenkijoje, kurias jis baigė sprogusiu duslintuvu ir jausdamas deginamą koją.
Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis
2019 06 17
Ralis
Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuvių rekordai ir nesutramdytas jaudulys
2019 06 17
Šaudymas iš lanko
Pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas lietuviams susiklostė dvejopai: nors užfiksuoti du Lietuvos rekordai, rimčiau pakovoti trukdė patirties stygius.
Ir Vilniuje liko stalo teniso medalių
2019 06 17
Stalo tenisas
Birželio 14–16 d. Vilniuje devintą kartą vyko Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atvirasis stalo teniso čempionatas, kuriame kovojo 12 šalių atstovai.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas