Lina Motužytė 2010 m. gruodžio 30 d. 10:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Metus lydėjo ir džiaugsmas, ir šešėliai

Sėkmingi graikų-romėnų imtynininkų startai 2010-aisiais leidžia tikėtis, kad į Londono olimpines žaidynes jų važiuos ne mažiau nei į Pekiną

Sėkmingiausiai iš Lietuvos imtynininkų šiemet pasirodė M.Mizgaitis.
ValdoMalinausko nuotr.
Sėkmingiausiai iš Lietuvos imtynininkų šiemet pasirodė M.Mizgaitis.

Baltasis tigras šiais metais graikų-romėnų imtynininkams buvo palankus. Aukšti sportininkų rezultatai Europos ir pasaulio pirmenybėse ne tik optimistiškai nuteikia prieš Londono Olimpines žaidynes, bet ir didina lietuvių susidomėjimą šia sporto šaka.

2008 metais Pekino Olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs Mindaugas Mizgaitis ir 2009-ųjų Lietuvoje vykusio Europos imtynių čempionato sidabro medalio laimėtojas Mindaugas Ežerskis smarkiai pakėlė graikų-romėnų imtynių populiarumą, todėl šiemet norinčiųjų sportuoti buvo kur kas daugiau nei ankščiau.

„Dabar daug lengviau sudominti vaikus. Tokie sportininkai kaip M. Mizgaitis, M. Ežerskis, Valdemaras Venckaitis – pavyzdys, kuriuo seka daugelis mažųjų imtynininkų. Ankščiau, kai nebuvo tokių rezultatų, norinčių treniruotis vaikų taip pat buvo mažiau“, - sako vaikų ir jaunučių komandų treneris Vladimiras Audickas.

Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės metai
Pasaulio čempionatas:
Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiame pasaulio graikų-romėnų imtynių čempionate dalyvavo penki Lietuvos atstovai: Edgaras Venckaitis (svorio kategorija iki 60 kg), Aleksandras Kazakevičius (74 kg), Laimutis Adomaitis (84 kg), Aldas Lukošaitis 32 (96 kg) ir Mindaugas Mizgaitis (120 kg).

Pirmenybėse geriausiai sekėsi L. Adomaičiui, kuris užėmė dešimtą vietą. E. Venckaitis ir A. Kazakevičius buvo dvylikti. Nepasisekė Pekino olimpinių žaidynių prizininkui M. Mizgaičiui, kuriam čempionatas baigėsi jau po pirmosios dvikovos. Sportininkas užėmė septynioliktą vietą. Visai nesenai į suaugusiųjų grupę perėjęs A. Lukošaitis liko 32-as.

Europos čempionatas: Azerbaidžiano sostinėje Baku vykusiame Europos imtynių čempionate dalyvavo šeši atletai: Vytas Čumakovas (55 kg), E. Venckaitis (66 kg), Svajūnas Adomaitis (60 kg), A. Kazakevičius (74 kg), L. Adomaitis (84 kg) ir M. Mizgaitis (120 kg).

Svarbiausią metų trofėjų iškovojo M. Mizgaitis. Sportininkas savo medalių kolekciją papildė Europos čempionato bronza. E. Venckaitis užėmė aštuntą vietą, A. Kazakevičius buvo 12-tas, S. Adomaitis ir L. Adomaitis – 14-ti. Laisvųjų imtynių atstovas V. Čumakovas iškovojo septintą vietą.„Sezonas buvo palankus, – teigė Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas, – M. Mizgaičio trečia vieta Europos čempionate mums didelis laimėjimas. Jis dar kartą parodė, savo aukštą lygį ir stabilų rezultatą.  Tikimės, kad ir Londono olimpinėse žaidynėse jis bus geros sportinės formos ir džiugins pergalėmis.

Pasauliniame reitinge išliekame tarp lyderių. Pasaulio čempionate pasiektus rezultatus vertiname teigiamai, buvome labai arti aukštų įvertinimų. A. Kazakevičius iškovojo svarių pergalių prieš Irano atstovus, kuriu lygis labai aukštas. L. Adomaitis laimėjo prieš šių metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoją vokietį Janą Fischerį. Einame teisinga linkme.“

R. Vartanovas prisimena ir ne tokias džiugias akimirkas. Pasaulio čempionato aštuntfinalio kovoje tarp A. Kazakevičiaus ir japono Takehuro Kanakubo dėl neobjektyvaus teisėjų vertinimo pergalę šventė japonas. Tarptautiniame trenerių seminare Suomijoje buvo nagrinėjamas ši situacija ir daugumos ekspertų nuomone teisėjo sprendimas turėjo būti lietuvio naudai.

„Iš kiekvienos kovos pasimokome, tobulėjame ir taisome savo klaidas. Tai buvo akimirka, kuri reikalauja išsamaus nagrinėjimo, tada mes negalėjome ir neturėjome laiko kovoti už teisybę“, - apgailestauja R. Vartanovas.

Su teisėjų subjetyvumu susiduria ir vaikai. „Būna, kad tarptautinėse varžybose teisėjai padeda vieniems ar kitiems sportininkams. Tačiau, mes nepykstame, nes mus kviečia, finansuoja pragyvenimo išlaidas: maitinima, viešbutį, mes turime mažiau išlaidų. Vaikai to dar nesupranta, tačiau mes jaučiame, kai teisėjas padeda savam sportininkui. Bet čia subjektyvu, mums gali vienaip atrodyti, užsieniečiai gal kitaip taisykles interpretuoja, o ir tokie turnyrai vyksta draukiškame lygyje. Žinoma, jei ryškus favoritas, teisėjai neturi įtakos,“ - sakė treneris V. Audickas.

Kitais metais Turkijoje vyksiančiame pasaulio imtynių čempionate  prasidės kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes dalybos.

Rinktinės treneris tikisi, kad Londone Lietuvai atstovaus ne mažiau imtynininkų nei buvo Pekine: „Objektyviai vertinant, turime pakankamai pajėgius sportininkus, galinčius varžytis dėl kelialapių. Pekine turėjome keturis atstovus, tikimės, kad Londone bus ne mažiau, o gal net vienu daugiau.“

 

 Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
 
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas