Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. sausio 3 d. 10:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Japonijos – su dideliu žinių bagažu

Dziudo gimtinėje meistriškumo paslapčių varžybose ir pratybose sėmėsi ir Lietuvos sportininkai, ir treneris.

Lietuvos dziudo atstovai Japonijoje.
Lietuvos dziudo atstovai Japonijoje.
   
Baigiantis metams, Japonijoje kasmet rengiamas tradicinis prestižinis dziudo turnyras „Grand Slam“. Iki šiol varžybos vykdavo Tokijuje, tačiau 2018-aisiais turnyras buvo perkeltas į Osaką. Jėgas bandė ir du Lietuvos sportininkai: Japonijoje pagal mainų programą iki balandžio mėnesio besimokantis Rokas Nenartavičius ir elektrėniškis Kęstutis Vitkauskas. 
 
Kartu su mūsų sportininkais buvo ir Lietuvos dziudo rinktinės vienas trenerių elektrėniškis Kęstas Vitkauskas.  

„Pabuvoti dziudo lopšyje Japonijoje buvo mano viena didžiausių svajonių. Iki šiol išleisdavau tik savo auklėtinius, o pats likdavau namie. Šiemet pagaliau mano svajonė išsipildė“, - sako K. Vitkauskas.   

Į Japoniją turėjo vykti dar vienas elektrėniškis Andrejus Koklovas, tačiau per treniruočių stovyklą Italijoje jis patyrė traumą ir buvo priverstas likti namie.

Turnyre dalyvavo sportininkai iš 90 šalių. R. Nenartavičius, pakeitęs svorio kategoriją (iš 90 kg perėjo į 100 kg), po aktyvios kovos nežymiai pralaimėjo pirmą susitikimą Korėjos sportininkui. 

„Iki 100 kg Rokui dar reikia priaugti 5 kg ir tai atsiliepė kovojant su korėjiečiu“, - sakė K. Vitkauskas. 

Geriau sekėsi Kęstučiui Vitkauskui, rungtyniavusiam svorio kategorijoje iki 73 kg.  Pirmą ratą nesulaukęs varžovo, jis pateko į antrą. Čia jis nugalėjo bulgarą, o trečiame rate, kur kovojo 16 dziudo meistrų, pirmaudamas pralaimėjo Turkijos atstovui, pasaulio reitinge užimančiam 18-ą vietą. 

Pasak jo trenerio ir tėvo, mūsų sportininkas buvo pajėgus nugalėti, tačiau padarė taktinių klaidų ir į finalinį aštuntuką nepateko. 

Elektrėniškiui atiteko 9-oji vieta ir jis pasaulio reitinge gavo 160 taškų. Dabar K. Vitkauskas olimpiniame reitinge patenka į 80-uką. 

„Tai – visai neblogai, nes varžybų, kur bus kovojama dėl olimpinių taškų, po Naujųjų metų bus labai daug“, - sako  sportininko treneris.   

Po varžybų Osakoje dziudo meistrai pervažiavo į Tokiją, kur garsiojoje Kokano dziudo mokykloje, buvo surengta vienos savaitės trukmės treniruočių stovykla. Joje dalyvavo apie 1000 sportininkų, tarp kurių buvo ir Kęstutis Vitkauskas. R. Nenartavičius dėl lėšų stygiaus buvo priverstas grįžti į savo universitetą, kur jis turi pakankamai daug varžovų ir treniruočių partnerių.  

„Viena tokia treniruočių stovykla atstoja pusės metų darbą. Kitos šalys į tą stovyklą atvažiavo su savo gydytojais, masažuotojais, o mes viską darėmės patys.  Po tokios treniruočių stovyklos sportininkui reikia atgauti jėgas, nes tenka didžiulis krūvis. Po dvi tris valandas vykdavo pratybos, po to – trumpas poilsis ir vėl viskas iš naujo. Per dieną ant tatamio tekdavo išbūti po 5-6 valandas.  Anksčiau japonai į šią mokyklą, kurioje rengiami geriausi jų dziudo sportininkai, neįsileisdavo europiečių, o dabar jiems jau atveria duris.  Ten yra idealios sąlygos, dirba puikūs treneriai. Iš Japonijos į namus grįžau su dideliu žinių bagažu“, - įspūdžiais dalijosi K. Vitkauskas. 
 
Treniruojate dziudo imtynininkus, dar esate ir Elektrėnų savivaldybės tarybos narys, kaip viską suderinate?, - paklausiau Kęsto Vitkausko.
Su savo kolegomis esame opozicijoje, tačiau nėra taip, kad valdantieji neįsiklauso į  mūsų pasiūlymus. Opozicijos darbas paprastai būna tik kritikuoti, tačiau kai mes ką nors gero pasiūlome, valdantieji mus išgirsta. 
 
Elektrėnuose, kur gyvenu nuo 1979-ųjų, esu žinomas kaip sporto žmogus, daug metų dirbau Sporto, turizmo ir pramogų centro direktoriumi, todėl stengiuosi padėti mūsų sportininkams, treneriams, sporto klubams.

Turime įkūrę dziudo klubą „Draugystė“, kuriam vadovauja Visvaldas Račkauskas.
 
Pagrindinis mano darbas – dziudo imtynių treneris. Viską puikiai suderinu, būnu išleidžiamas į treniruočių stovyklas, varžybas. Nepiktnaudžiauju savo tarnybine padėtimi miesto savivaldybėje. Viską susidėlioju – yra to laiko ir darbui savivaldybėje, ir trenerio veiklai. 
 
Pats praeityje buvau dziudo imtynininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, atstovavau šaliai viename Europos čempionatų, sėkmingai įveikiau du ratus, o trečiame gavau peties traumą. Su aktyviuoju sportu atsisveikinau 2006-aisiais. 

Dabar treniruoju tris pagrindinius suaugusius dziudo imtynininkus: Kęstutį Vitkauską, Andrejų Klokovą ir Marijų Postnovą iš Vievio. Pastaruoju metu subūriau vieną grupę pačių mažiausiųjų vaikų. Su jais ypač įdomu dirbti, atsišviežinu, neprarandu įgūdžių.   

Kiek Elektrėnuose dirba dziudo trenerių?
Penki ar keturi treneriai dirba Sporto centre, o vienas – mūsų sporto klube.  Elektrėnuose dziudo – viena populiariausių sporto šakų, pratybas lanko apie 100 įvairaus amžiaus sportininkų. Kaip nedideliam mūsų miesteliui, tai tikrai nemažai. 
 
Vienas stipriausių Lietuvoje yra ir mūsų dziudo klubas „Draugystė“. Šiemet klubo sportininkė Justina Kmieliauskaitė per Europos jaunių čempionatą Sarajeve pelnė bronzos medalį.  

Nuo kitų metų ji jau rungtyniaus jaunimo grupėje, tačiau gabią sportininkę pratiname kovoti ir su moterimis. Įvairiose varžybose gerai pasirodo ir kiti mūsų sportininkai. 

Elektrėnuose turime vienas geriausių sąlygų Lietuvoje ugdyti dziudo imtynininkus. Šiemet nusipirkome dar vieną naują tatamį, kurių dabar turime tris ir ant jų galime rengti ir gero tarptautinio lygio varžybas. 

Kalbant apie tradicijas, tai Ledo rūmuose jau 20 metų rengiame tradicinį tarptautinį vaikų turnyrą „Vaikų pasaulis“, kuris kasmet tampa vis populiaresnis ir jame dalyvauja 5-10 šalių jaunieji sportininkai. 

Organizuojame ir tarptautinę treniruočių stovyklą, į kurią suvažiuoja sportininkai iš 5-7 šalių. Labai populiarus ir atviras Elektrėnų vaikų dziudo čempionatas. 

Tokijo olimpinių žaidynių dziudo varžybų programoje atsirado nauja rungtis - komandinės varžybos, kokias siejate viltis siejate su ja? 
Komandą sudaro trys vyrai ir trys moterys. Vyrų svorio kategorijos - iki 73 kg, iki 90 kg ir daugiau kaip 90 kg, o moterų – iki 57 kg, iki 70 kg ir daugiau kaip 70 kg. 
 
Lietuvai būtų labai sunku sudaryti komandą, nors ir turime visose svorio kategorijose rungtyniaujančių sportininkų. Labai daug kainuotų porą metų ją vežioti į pagrindinius atrankos turnyrus. 

Į Tokijo olimpines žaidynes pateks 16 stipriausių pasaulio komandinių varžybų ekipų.  Galutinio sprendimo dar nepriėmėme, tačiau maža tikimybė, kad į Tokijo olimpines žaidynes šioje naujoje rungtyje bandys patekti Lietuvos komanda.   
  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Su graikišku bagažu – vėl Kaune
2019 06 17
Sugrįžimas
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių.
„FIBA Europe“ – ir lietuviškos pavardės
2019 06 17
FIBA Europe
Tarp naujai išrinktų ir patvirtintų „FIBA Europe“ komisijų narių yra ir keturios lietuviškos pavardės.
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
 
Prienuose – geriausiųjų šešetas
2019 06 17
Paplūdimio futbolas
Savaitgalį Prienuose prasidėjo Lietuvos „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame šešios komandos pradėjo kovą dėl nugalėtojos titulo.
Viską reikės įrodyti aikštėje
2019 06 17
Burtai
„Riterių“ direktorius V. Lemežis prieš UEFA burtus: „Net patekus į skirstytųjų grupę sakau, kad mums lengvų varžovų nėra.“
„Kauno Žalgiris“ – Europos lygos atrankoje
2019 06 17
Atranka
LFF sulaukė oficialaus UEFA pranešimo, patvirtinančio, kad „Kauno Žalgirio“ klubas priimamas į 2019–2020 m. sezono UEFA Europos lygos atrankos varžybas.
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Lietuviai metė pirštinę lenkams
2019 06 17
Moto
„Pasiduoti lengva, o nepasiduoti sunku“, – pakomentavo Š. Pladas po varžybų Lenkijoje, kurias jis baigė sprogusiu duslintuvu ir jausdamas deginamą koją.
Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis
2019 06 17
Ralis
Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuvių rekordai ir nesutramdytas jaudulys
2019 06 17
Šaudymas iš lanko
Pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas lietuviams susiklostė dvejopai: nors užfiksuoti du Lietuvos rekordai, rimčiau pakovoti trukdė patirties stygius.
Ir Vilniuje liko stalo teniso medalių
2019 06 17
Stalo tenisas
Birželio 14–16 d. Vilniuje devintą kartą vyko Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atvirasis stalo teniso čempionatas, kuriame kovojo 12 šalių atstovai.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas