Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. sausio 3 d. 10:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Japonijos – su dideliu žinių bagažu

Dziudo gimtinėje meistriškumo paslapčių varžybose ir pratybose sėmėsi ir Lietuvos sportininkai, ir treneris.

Lietuvos dziudo atstovai Japonijoje.
Lietuvos dziudo atstovai Japonijoje.
   
Baigiantis metams, Japonijoje kasmet rengiamas tradicinis prestižinis dziudo turnyras „Grand Slam“. Iki šiol varžybos vykdavo Tokijuje, tačiau 2018-aisiais turnyras buvo perkeltas į Osaką. Jėgas bandė ir du Lietuvos sportininkai: Japonijoje pagal mainų programą iki balandžio mėnesio besimokantis Rokas Nenartavičius ir elektrėniškis Kęstutis Vitkauskas. 
 
Kartu su mūsų sportininkais buvo ir Lietuvos dziudo rinktinės vienas trenerių elektrėniškis Kęstas Vitkauskas.  

„Pabuvoti dziudo lopšyje Japonijoje buvo mano viena didžiausių svajonių. Iki šiol išleisdavau tik savo auklėtinius, o pats likdavau namie. Šiemet pagaliau mano svajonė išsipildė“, - sako K. Vitkauskas.   

Į Japoniją turėjo vykti dar vienas elektrėniškis Andrejus Koklovas, tačiau per treniruočių stovyklą Italijoje jis patyrė traumą ir buvo priverstas likti namie.

Turnyre dalyvavo sportininkai iš 90 šalių. R. Nenartavičius, pakeitęs svorio kategoriją (iš 90 kg perėjo į 100 kg), po aktyvios kovos nežymiai pralaimėjo pirmą susitikimą Korėjos sportininkui. 

„Iki 100 kg Rokui dar reikia priaugti 5 kg ir tai atsiliepė kovojant su korėjiečiu“, - sakė K. Vitkauskas. 

Geriau sekėsi Kęstučiui Vitkauskui, rungtyniavusiam svorio kategorijoje iki 73 kg.  Pirmą ratą nesulaukęs varžovo, jis pateko į antrą. Čia jis nugalėjo bulgarą, o trečiame rate, kur kovojo 16 dziudo meistrų, pirmaudamas pralaimėjo Turkijos atstovui, pasaulio reitinge užimančiam 18-ą vietą. 

Pasak jo trenerio ir tėvo, mūsų sportininkas buvo pajėgus nugalėti, tačiau padarė taktinių klaidų ir į finalinį aštuntuką nepateko. 

Elektrėniškiui atiteko 9-oji vieta ir jis pasaulio reitinge gavo 160 taškų. Dabar K. Vitkauskas olimpiniame reitinge patenka į 80-uką. 

„Tai – visai neblogai, nes varžybų, kur bus kovojama dėl olimpinių taškų, po Naujųjų metų bus labai daug“, - sako  sportininko treneris.   

Po varžybų Osakoje dziudo meistrai pervažiavo į Tokiją, kur garsiojoje Kokano dziudo mokykloje, buvo surengta vienos savaitės trukmės treniruočių stovykla. Joje dalyvavo apie 1000 sportininkų, tarp kurių buvo ir Kęstutis Vitkauskas. R. Nenartavičius dėl lėšų stygiaus buvo priverstas grįžti į savo universitetą, kur jis turi pakankamai daug varžovų ir treniruočių partnerių.  

„Viena tokia treniruočių stovykla atstoja pusės metų darbą. Kitos šalys į tą stovyklą atvažiavo su savo gydytojais, masažuotojais, o mes viską darėmės patys.  Po tokios treniruočių stovyklos sportininkui reikia atgauti jėgas, nes tenka didžiulis krūvis. Po dvi tris valandas vykdavo pratybos, po to – trumpas poilsis ir vėl viskas iš naujo. Per dieną ant tatamio tekdavo išbūti po 5-6 valandas.  Anksčiau japonai į šią mokyklą, kurioje rengiami geriausi jų dziudo sportininkai, neįsileisdavo europiečių, o dabar jiems jau atveria duris.  Ten yra idealios sąlygos, dirba puikūs treneriai. Iš Japonijos į namus grįžau su dideliu žinių bagažu“, - įspūdžiais dalijosi K. Vitkauskas. 
 
Treniruojate dziudo imtynininkus, dar esate ir Elektrėnų savivaldybės tarybos narys, kaip viską suderinate?, - paklausiau Kęsto Vitkausko.
Su savo kolegomis esame opozicijoje, tačiau nėra taip, kad valdantieji neįsiklauso į  mūsų pasiūlymus. Opozicijos darbas paprastai būna tik kritikuoti, tačiau kai mes ką nors gero pasiūlome, valdantieji mus išgirsta. 
 
Elektrėnuose, kur gyvenu nuo 1979-ųjų, esu žinomas kaip sporto žmogus, daug metų dirbau Sporto, turizmo ir pramogų centro direktoriumi, todėl stengiuosi padėti mūsų sportininkams, treneriams, sporto klubams.

Turime įkūrę dziudo klubą „Draugystė“, kuriam vadovauja Visvaldas Račkauskas.
 
Pagrindinis mano darbas – dziudo imtynių treneris. Viską puikiai suderinu, būnu išleidžiamas į treniruočių stovyklas, varžybas. Nepiktnaudžiauju savo tarnybine padėtimi miesto savivaldybėje. Viską susidėlioju – yra to laiko ir darbui savivaldybėje, ir trenerio veiklai. 
 
Pats praeityje buvau dziudo imtynininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, atstovavau šaliai viename Europos čempionatų, sėkmingai įveikiau du ratus, o trečiame gavau peties traumą. Su aktyviuoju sportu atsisveikinau 2006-aisiais. 

Dabar treniruoju tris pagrindinius suaugusius dziudo imtynininkus: Kęstutį Vitkauską, Andrejų Klokovą ir Marijų Postnovą iš Vievio. Pastaruoju metu subūriau vieną grupę pačių mažiausiųjų vaikų. Su jais ypač įdomu dirbti, atsišviežinu, neprarandu įgūdžių.   

Kiek Elektrėnuose dirba dziudo trenerių?
Penki ar keturi treneriai dirba Sporto centre, o vienas – mūsų sporto klube.  Elektrėnuose dziudo – viena populiariausių sporto šakų, pratybas lanko apie 100 įvairaus amžiaus sportininkų. Kaip nedideliam mūsų miesteliui, tai tikrai nemažai. 
 
Vienas stipriausių Lietuvoje yra ir mūsų dziudo klubas „Draugystė“. Šiemet klubo sportininkė Justina Kmieliauskaitė per Europos jaunių čempionatą Sarajeve pelnė bronzos medalį.  

Nuo kitų metų ji jau rungtyniaus jaunimo grupėje, tačiau gabią sportininkę pratiname kovoti ir su moterimis. Įvairiose varžybose gerai pasirodo ir kiti mūsų sportininkai. 

Elektrėnuose turime vienas geriausių sąlygų Lietuvoje ugdyti dziudo imtynininkus. Šiemet nusipirkome dar vieną naują tatamį, kurių dabar turime tris ir ant jų galime rengti ir gero tarptautinio lygio varžybas. 

Kalbant apie tradicijas, tai Ledo rūmuose jau 20 metų rengiame tradicinį tarptautinį vaikų turnyrą „Vaikų pasaulis“, kuris kasmet tampa vis populiaresnis ir jame dalyvauja 5-10 šalių jaunieji sportininkai. 

Organizuojame ir tarptautinę treniruočių stovyklą, į kurią suvažiuoja sportininkai iš 5-7 šalių. Labai populiarus ir atviras Elektrėnų vaikų dziudo čempionatas. 

Tokijo olimpinių žaidynių dziudo varžybų programoje atsirado nauja rungtis - komandinės varžybos, kokias siejate viltis siejate su ja? 
Komandą sudaro trys vyrai ir trys moterys. Vyrų svorio kategorijos - iki 73 kg, iki 90 kg ir daugiau kaip 90 kg, o moterų – iki 57 kg, iki 70 kg ir daugiau kaip 70 kg. 
 
Lietuvai būtų labai sunku sudaryti komandą, nors ir turime visose svorio kategorijose rungtyniaujančių sportininkų. Labai daug kainuotų porą metų ją vežioti į pagrindinius atrankos turnyrus. 

Į Tokijo olimpines žaidynes pateks 16 stipriausių pasaulio komandinių varžybų ekipų.  Galutinio sprendimo dar nepriėmėme, tačiau maža tikimybė, kad į Tokijo olimpines žaidynes šioje naujoje rungtyje bandys patekti Lietuvos komanda.   
  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Aistros dėl čempionų marškinėlių
2019 03 18
Projektas
Ketvirtojo „Jr. NBA League“ turnyro Lietuvoje, kurį organizuoja NBA ir LKF, burtų traukime daugiausiai simpatijų sulaukė „Golden State Warriors“ (VIDEO).
A.Sireika: „Dėl burtų nereikia panikuoti“
2019 03 18
Žvilgsnis
Antanas Sireika: Nesuprantu, ir kodėl mūsų grupė vadinama mirtininkų, jei FIBA reitinge esame 6 vietoje, o varžovai 11, 12 ir 37 vietose.“
Savaitės titulas – „Ryto“ įžaidėjui
2019 03 18
LKL
Per rungtynes su „Šiauliais“ asmeninius ir lygos rekordus gerinęs Mindaugas Girdžiūnas tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju.
 
Pradeda pasirengimą pirmai kovai
2019 03 18
Rinktinė
Lietuvos rinktinė pradėjo treniruočių stovyklą Vokietijoje ir rengsis penktadienį vyksiančiam Europos čempionato atrankos mačui su Liuksemburgu.
Solidus žaidimas - netenkinantis rezultatas
2019 03 17
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintosa-Universiteto” futbolininkės pradėjo treniruočių stovyklą Turkijoje pralaimėjimu Antalijoje Baltarusijos "Minsk" 0:1.
Pusfinalyje favoritams prireikė pratęsimų
2019 03 17
Salės futbolas
Į Lietuvos salės futbolo A lygos finalą pateko Kauno "Vytis" ir Gargždų "Pramogos-SC", nelengvai įveikę savo pusfinalio varžovus.
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
Bėgikams teko kovoti ir su gamtos iššūkiais
2019 03 12
Bėgimas
Jubiliejiniame bėgime Jonavoje – ekstremalios oro sąlygos, trasos rekordas ir olimpiečių maratonininkų triumfas.
 
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
R. Berankis žengė į turnyro finalą
2019 03 16
Tenisas
Kanadoje vykstančio uždarųjų patalpų „Challenger“ serijos turnyro ant kietosios dangos pusfinalyje Ričardas Berankis įveikė italą Matteo Violą.
Ant garbės pakylos kopė du kartus
2019 03 18
Imtynės
Rygoje vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre „V.Freidenfelds Cup“ Vilius Mikalauskas iškovojo auksą ir sidabrą.
Trauma sutrukdė pakovoti dėl bronzos
2019 03 18
Imtynės
„Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre Niukiobinge aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).
Po nokauto – dovana varžovui
2019 03 17
Bušido
Sergejus Maslobojevas apie pergalę nokautu prieš tituluotą britą: „Atsidarė langas ir perdaviau linkėjimus iš Lietuvos.“
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
Reguliarųjį sezoną laimėjo „Dragūnas“
2019 03 14
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienį vyko trejos rungtynės. Po jų paaiškėjo reguliariojo seono nugalėtojai.
 
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Pagrindiniai prizai – svečiams
2019 03 14
Turnyras
Kauno sporto mokykloje „Startas“ vyko 29-asis tarptautinis tinklinio turnyras „Lietuvos valstybės Nepriklausomybės taurė 2019“.
Vėl griaudės Europos čempionato etapas
2019 03 15
Autokrosas
Tarptautinė automobilių sporto federacija uždegė žalią šviesą greičiausių Europos lenktynininkų susitikimui Vilkyčiuose.
"Privalome eiti į priekį"
2019 03 15
Auto
Pastovus Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius parduoda savo dabartinį automobilį ir žada pirkti konkurencingesnį „IRS“ kartos „Overdrive Hilux“.
Ralio istorija atgimsta virtualioje erdvėje
2019 03 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionato pertrauką virtualioje versijoje nuspręsta praleisti turiningai – atiduodant pagarbą šalies ralio istorijai.
 
Aplenkė penkias varžovų komandas
2019 03 16
Biatlonas
Pasaulio biatlono čempionato estafetės varžybose lietuviai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Linas Banys finišavo 21-i.
Prieš istorinį išbandymą – galvosūkiai
2019 03 15
Ledo ritulys
Už kiek daugiau nei poros savaičių Lietuvos rinktinė pradės pasiruošimą kol kas didžiausiam iššūkiui šalies ledo ritulio istorijoje.
Lietuvių duetas – tarp autsaiderių
2019 03 15
Biatlonas
Pasaulo čempionato mišrių duetų estafetėje Lietuvos komanda - Natalja Kočergina ir Karolis Dombrovskis - buvo aplenkta ratu ir užėmė 25-ąją vietą.
Turnyre – visi stipriausi Lietuvos žaidėjai
2019 03 18
Padelis
Baigėsi žiema, o kartu su ja pasibaigė ir Lietuvos padelio federacijos (LPF) čempionatas – „Žiemos taurė 2018-2019“.
Prestižinėse varžybose – auksiniai šokiai
2019 03 18
Sportiniai šokiai
Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Iieva Žukauskaitė pirmą kartą prestižinėse „Grand Slam” varžybose laimėjo aukso medalius (VIDEO).
Ekstremalioje trasoje – dalyvių rekordas
2019 03 18
Lenktynės
Šiaulių Rėkyvos ežeras ir aplinkui jį liulanti pelkė tapo iššūkiu bėgikams ir dviratininkams – čia vyko 10-os nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.
 
Tėvams siūlo nusiimti rožinius akinius
2019 03 14
Forumas
„Olimpinio švietimo forumo“ lektorius Žilvinas Gailius: „Jei tave „palaikina“, esi šaunuolis, jei ne – lūzeris. Iš tikrųjų gyvenimas nėra toks.“
Vilnius pagerbė ir jaunuosius sportininkus
2019 03 12
Apdovanojimai
Mažojo šv. Kristoforo žymenis R.Šimašius įteikė golfo žaidėjai G.B.Starkutei, plaukikei K.Teterovkovai, žolės riedulinikui Povilui Lakštauskui.
Galimybė fizinio aktyvumo skleidėjams
2019 03 12
Projektas
Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia prasidedančios LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas