Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. sausio 3 d. 10:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Japonijos – su dideliu žinių bagažu

Dziudo gimtinėje meistriškumo paslapčių varžybose ir pratybose sėmėsi ir Lietuvos sportininkai, ir treneris.

Lietuvos dziudo atstovai Japonijoje.
Lietuvos dziudo atstovai Japonijoje.
   
Baigiantis metams, Japonijoje kasmet rengiamas tradicinis prestižinis dziudo turnyras „Grand Slam“. Iki šiol varžybos vykdavo Tokijuje, tačiau 2018-aisiais turnyras buvo perkeltas į Osaką. Jėgas bandė ir du Lietuvos sportininkai: Japonijoje pagal mainų programą iki balandžio mėnesio besimokantis Rokas Nenartavičius ir elektrėniškis Kęstutis Vitkauskas. 
 
Kartu su mūsų sportininkais buvo ir Lietuvos dziudo rinktinės vienas trenerių elektrėniškis Kęstas Vitkauskas.  

„Pabuvoti dziudo lopšyje Japonijoje buvo mano viena didžiausių svajonių. Iki šiol išleisdavau tik savo auklėtinius, o pats likdavau namie. Šiemet pagaliau mano svajonė išsipildė“, - sako K. Vitkauskas.   

Į Japoniją turėjo vykti dar vienas elektrėniškis Andrejus Koklovas, tačiau per treniruočių stovyklą Italijoje jis patyrė traumą ir buvo priverstas likti namie.

Turnyre dalyvavo sportininkai iš 90 šalių. R. Nenartavičius, pakeitęs svorio kategoriją (iš 90 kg perėjo į 100 kg), po aktyvios kovos nežymiai pralaimėjo pirmą susitikimą Korėjos sportininkui. 

„Iki 100 kg Rokui dar reikia priaugti 5 kg ir tai atsiliepė kovojant su korėjiečiu“, - sakė K. Vitkauskas. 

Geriau sekėsi Kęstučiui Vitkauskui, rungtyniavusiam svorio kategorijoje iki 73 kg.  Pirmą ratą nesulaukęs varžovo, jis pateko į antrą. Čia jis nugalėjo bulgarą, o trečiame rate, kur kovojo 16 dziudo meistrų, pirmaudamas pralaimėjo Turkijos atstovui, pasaulio reitinge užimančiam 18-ą vietą. 

Pasak jo trenerio ir tėvo, mūsų sportininkas buvo pajėgus nugalėti, tačiau padarė taktinių klaidų ir į finalinį aštuntuką nepateko. 

Elektrėniškiui atiteko 9-oji vieta ir jis pasaulio reitinge gavo 160 taškų. Dabar K. Vitkauskas olimpiniame reitinge patenka į 80-uką. 

„Tai – visai neblogai, nes varžybų, kur bus kovojama dėl olimpinių taškų, po Naujųjų metų bus labai daug“, - sako  sportininko treneris.   

Po varžybų Osakoje dziudo meistrai pervažiavo į Tokiją, kur garsiojoje Kokano dziudo mokykloje, buvo surengta vienos savaitės trukmės treniruočių stovykla. Joje dalyvavo apie 1000 sportininkų, tarp kurių buvo ir Kęstutis Vitkauskas. R. Nenartavičius dėl lėšų stygiaus buvo priverstas grįžti į savo universitetą, kur jis turi pakankamai daug varžovų ir treniruočių partnerių.  

„Viena tokia treniruočių stovykla atstoja pusės metų darbą. Kitos šalys į tą stovyklą atvažiavo su savo gydytojais, masažuotojais, o mes viską darėmės patys.  Po tokios treniruočių stovyklos sportininkui reikia atgauti jėgas, nes tenka didžiulis krūvis. Po dvi tris valandas vykdavo pratybos, po to – trumpas poilsis ir vėl viskas iš naujo. Per dieną ant tatamio tekdavo išbūti po 5-6 valandas.  Anksčiau japonai į šią mokyklą, kurioje rengiami geriausi jų dziudo sportininkai, neįsileisdavo europiečių, o dabar jiems jau atveria duris.  Ten yra idealios sąlygos, dirba puikūs treneriai. Iš Japonijos į namus grįžau su dideliu žinių bagažu“, - įspūdžiais dalijosi K. Vitkauskas. 
 
Treniruojate dziudo imtynininkus, dar esate ir Elektrėnų savivaldybės tarybos narys, kaip viską suderinate?, - paklausiau Kęsto Vitkausko.
Su savo kolegomis esame opozicijoje, tačiau nėra taip, kad valdantieji neįsiklauso į  mūsų pasiūlymus. Opozicijos darbas paprastai būna tik kritikuoti, tačiau kai mes ką nors gero pasiūlome, valdantieji mus išgirsta. 
 
Elektrėnuose, kur gyvenu nuo 1979-ųjų, esu žinomas kaip sporto žmogus, daug metų dirbau Sporto, turizmo ir pramogų centro direktoriumi, todėl stengiuosi padėti mūsų sportininkams, treneriams, sporto klubams.

Turime įkūrę dziudo klubą „Draugystė“, kuriam vadovauja Visvaldas Račkauskas.
 
Pagrindinis mano darbas – dziudo imtynių treneris. Viską puikiai suderinu, būnu išleidžiamas į treniruočių stovyklas, varžybas. Nepiktnaudžiauju savo tarnybine padėtimi miesto savivaldybėje. Viską susidėlioju – yra to laiko ir darbui savivaldybėje, ir trenerio veiklai. 
 
Pats praeityje buvau dziudo imtynininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, atstovavau šaliai viename Europos čempionatų, sėkmingai įveikiau du ratus, o trečiame gavau peties traumą. Su aktyviuoju sportu atsisveikinau 2006-aisiais. 

Dabar treniruoju tris pagrindinius suaugusius dziudo imtynininkus: Kęstutį Vitkauską, Andrejų Klokovą ir Marijų Postnovą iš Vievio. Pastaruoju metu subūriau vieną grupę pačių mažiausiųjų vaikų. Su jais ypač įdomu dirbti, atsišviežinu, neprarandu įgūdžių.   

Kiek Elektrėnuose dirba dziudo trenerių?
Penki ar keturi treneriai dirba Sporto centre, o vienas – mūsų sporto klube.  Elektrėnuose dziudo – viena populiariausių sporto šakų, pratybas lanko apie 100 įvairaus amžiaus sportininkų. Kaip nedideliam mūsų miesteliui, tai tikrai nemažai. 
 
Vienas stipriausių Lietuvoje yra ir mūsų dziudo klubas „Draugystė“. Šiemet klubo sportininkė Justina Kmieliauskaitė per Europos jaunių čempionatą Sarajeve pelnė bronzos medalį.  

Nuo kitų metų ji jau rungtyniaus jaunimo grupėje, tačiau gabią sportininkę pratiname kovoti ir su moterimis. Įvairiose varžybose gerai pasirodo ir kiti mūsų sportininkai. 

Elektrėnuose turime vienas geriausių sąlygų Lietuvoje ugdyti dziudo imtynininkus. Šiemet nusipirkome dar vieną naują tatamį, kurių dabar turime tris ir ant jų galime rengti ir gero tarptautinio lygio varžybas. 

Kalbant apie tradicijas, tai Ledo rūmuose jau 20 metų rengiame tradicinį tarptautinį vaikų turnyrą „Vaikų pasaulis“, kuris kasmet tampa vis populiaresnis ir jame dalyvauja 5-10 šalių jaunieji sportininkai. 

Organizuojame ir tarptautinę treniruočių stovyklą, į kurią suvažiuoja sportininkai iš 5-7 šalių. Labai populiarus ir atviras Elektrėnų vaikų dziudo čempionatas. 

Tokijo olimpinių žaidynių dziudo varžybų programoje atsirado nauja rungtis - komandinės varžybos, kokias siejate viltis siejate su ja? 
Komandą sudaro trys vyrai ir trys moterys. Vyrų svorio kategorijos - iki 73 kg, iki 90 kg ir daugiau kaip 90 kg, o moterų – iki 57 kg, iki 70 kg ir daugiau kaip 70 kg. 
 
Lietuvai būtų labai sunku sudaryti komandą, nors ir turime visose svorio kategorijose rungtyniaujančių sportininkų. Labai daug kainuotų porą metų ją vežioti į pagrindinius atrankos turnyrus. 

Į Tokijo olimpines žaidynes pateks 16 stipriausių pasaulio komandinių varžybų ekipų.  Galutinio sprendimo dar nepriėmėme, tačiau maža tikimybė, kad į Tokijo olimpines žaidynes šioje naujoje rungtyje bandys patekti Lietuvos komanda.   
  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
R. Baravykas: „Gražiausias įvartis? Mano“
2019 01 24
Interviu
Rolandas Baravykas pasidalino mintimis apie sėkmingus 2018 m., „Žalgirio“ klubą, Lietuvos rinktinę, gandus apie žaidimą Lenkijoje ir savo ateitį.
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
Vilniuje rinksis lengvaatlečių elitas
2019 01 24
Varžybos
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose - Europos čempionato finalininkų šou ir užsieniečių antplūdis.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas