sportas.info 2019 m. sausio 2 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Kova dėl svajonės bus labai sunki"

Pernai išgarsėjusi tekvondo kovotoja Klaudija Tvaronavičiūtė šiemet bandys įgyvendinti savo svajonę - patekti į Tokijo olimpines žaidynes.

Klaudija Tvaronavičiūtė.
Gintaro Šiupario nuotr.
Klaudija Tvaronavičiūtė.
   
2019-uosius, kurie šiaulietei sportininkei neabejotinai bus didžiausio iššūkio metai, Klaudija Tvaronavičiūtė sutiko artimųjų rate. Tačiau Lietuvos moterų tekvondo rinktinės lyderė negalėjo sau leisti atsipalaiduoti ir gyventi švenčių ritmų. Sportininkė kasdien skubėjo į treniruotes, kad geriau pasiruoštų alinančioms sezono kovoms.
 
Iškart po Naujųjų metų sutiktuvių Klaudijai vėl teko krautis lagaminą, nes išvyksta į beveik trijų savaičių treniruočių stovyklą Vokietijoje. Lietuvos tekvondo federacijos ir rėmėjų pastangomis susitarta, kad apie 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes svajonančiai sportininkei ruoštis padės gyva legenda vadinamas vokietis treneris Markusas Kohloeffelis. Bendradarbiavimo sutartį pasirašęs specialistas sutiko perspektyviąją lietuvę prieš Kalėdas įsileisti ne tik į bendrąsias treniruotes, bet ir dirbo asmeniškai.
 
Prieš kelionę į Vokietiją – pokalbis su Klaudija apie praėjusius metus, atradimus, pergales, pralaimėjimus, lūkesčius ir svajones.
 
Kokie jums buvo tie 2018-ieji? – paklausėme treniruočių stovykloje ir 20-ąjį gimtadienį paminėsiančios sportininkės.
tai buvo labai įsimintini metai, nes pavasarį baigiau Šiaulių sporto gimnaziją ir nusprendžiau eiti profesionalios sportininkės keliu. Dabar su manimi dirba net penki specialistai – treneris, fizinio rengimo ir mitybos specialistai, kineziterapeutas, gydytojas, todėl galiu susitelkti vienam tikslui – kuo geriau pasiruošti kiekvienai kovai. Džiaugiuosi, kad nebereikia blaškytis tarp sporto ir mokslo, nes tuo pat metu vienodai gerai neįmanoma ir sportuoti, ir mokytis.
 
Be to, jaučiu, kad per tuos metus gerokai sutvirtėjau ir fiziškai, ir psichologiškai – pažengiau pirmyn.
 
Per pastaruosius metus buvo visko – ir pergalių, ir apmaudžių pralaimėjimų. Kas buvo maloniausia?
Maloniausias buvo jausmas, kad mane pastebėjo, ėmė vertinti. Anksčiau tiek dėmesio nesulaukdavau. O dabar buvau nominuota „Fair Play“ apdovanojimui, keletą kartų asmeniškai sveikinta Šiaulių miesto mero. Tas parodytas dėmesys dar labiau motyvuoja sukąsti dantis ir eiti pirmyn.
 
Gavote ypač sportininkų vertinamą apdovanojimą už kilnų poelgį, bet jis gali pakišti koją. Ar nebijote, kad kelią į Tokijo olimpines žaidynes gali užkirsti turnyre Paryžiuje kroatei Nikitai Glasnovič padovanoti keli reitingo taškai?
Viską darysiu, kad taip nenutiktų – turiu metus viską ištaisyti, pasivyti varžoves. Man daugiau žalos padarė treniruočių stovykloje Norvegijoje patirta trauma, dėl kurios privalėjau praleisti kelis turnyrus. Taškų praradau ir dėl brandos egzaminų – taip pat negalėjau važiuoti į varžybas.
 
Dvikova su N.Glasnovič man buvo svarbi, nes norėjau patikrinti jėgas su viena geriausių pasaulio kovotojų. Pralaimėjau vos vienu tašku, bet pajaučiau, kad esu teisingame kelyje – kovojome lygiai. Labai naudinga psichologiškai buvo ir tame pačiame turnyre pasiekta pergalė prieš Taivano rinktinės lyderę Chia-ling Lo – įveikusi šią įspūdingų fizinių duomenų kovotoją, supratau, kad galiu kautis su kiekviena varžove.


 
Visą karjerą esate trenerio Romualdo Montvido auklėtinė, o dabar važinėjate į vokiečio M.Kohloeffelio rengiamas stovyklas. Tai reiškia, kad keičiate trenerį?
Ne, treneris lieka tas pats – į varžybas važiuosiu lydima R.Montvido, o M.Kohloeffelis talkins tik per treniruotes. Beje, treniruotėse dalyvauja ir treneris R.Montvidas. Šioje stovykloje bus Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinė radviliškietė Augustė Kvederaitė.
 
Treneris M.Kohloeffelis yra treniravęs ir Lietuvos taekwondo federacijos generalinį sekretorių Žymantą Bražiūną. Jo pastangomis buvau priimta pasimokyti iš šio specialisto, o Lietuvos tekvondo federacija išsprendė visus finansinius reikalus.
 
Beje, šis specialistas treniruoja ir Latvijos taekwondo žvaigždes seseris Inesę ir Jolantą Tarvydas.
 
Ką naujo išmokote Vokietijoje per pirmąją stovyklą prieš Kalėdas?
Pirmoji stovyklos dalis buvo bendra – kartu treniravosi nemaža grupė sportininkų iš Afrikos. Buvo labai sunku, nes dažnai teko kovoti su vaikinais. Jaučiausi, kaip kariuomenėje.
 
Per individualias treniruotes likome tik keli. Per pratybas sužinojau labai daug smulkmenų, į kurias anksčiau nekreipdavau dėmesio. Žinoma, sunku pakeisti judesius, įpročius, bet pamažu judu į priekį, jaučiu, kaip keičiuosi.
 
Jau aiškus varžybų kalendorius? Kur pirmiausia vyksite 2019-aisiais?
Iki sausio 20-osios treniruosiuosi Vokietijoje, o po to trumpam sugrįšiu į Šiaulius. Kovos prasidės vasarį – esame su treneriu R.Montvidu, federacijos vadovais suplanavę kelis turnyrus. Pirmasis vasario 1-3 d. vyks Dubajuje, bet neaišku, ar vyksiu į jį, nes kol kas užsiregistravo per mažai dalyvių. Iš karto po to esame suplanavę skristi į G-2 turnyrą Turkijoje, o vasario 21-23 d. – dalyvauti G-2 turnyre Egipte.
 
Manau, metai bus labai sunkūs, nes daugybė sportininkių dalyvaus reitingo taškų rinkimo maratone. Jaučiuosi sustiprėjusi, todėl tikiu, kad išsikovosiu teisę važiuoti į Tokiją. Tai svarbu ne vien man, bet ir Lietuvos taekwondo federacijai, man vardinį raktą treniruotis davusiai Šiaulių sporto gimnazijai, rėmėjams.
 
Sportininkės karjera yra palyginti trumpa. Negaila, kad dėl galimybės profesionaliai sportuoti teko aukoti studijas?
Esu įsitikinusi, kad tai – tik laikina. Turiu svajonių profesiją, bandysiu siekti ir jos. Kada tai  įvyks, dar nežinia – gal įstoti bandysiu jau šią vasarą. Kol kas dar nieko nėra aiškaus, todėl šią svajonę pasilaikysiu sau.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" laimėjo Kėdainiuose
2019 03 25
LKL
LKL pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" rimčiau pasipriešinti Klaipėdos "Neptūnui" pajėgė tik vieną kėlinį.
Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai
2019 03 25
Tradicija
27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
 
V. Urbonas: „Žaidėjai parodė charakterį“
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
"Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą ir tai, ką jie pademonstravo aikštėje", - kalbėjo treneris V. Urbonas po Lietuvos rinktinės lygiųjų Azerbaidžane.
Jauniai pralaimėjo baltarusiams
2019 03 25
U-19
Pirmosios Lietuvos devyniolikmečių rinktinės rungtynės, vadovaujant naujajam treneriui Valdui Trakiui, baigėsi pralaimėjimu 0:2 baltarusiams.
Paguoda V.Urbonui - lygiosios Azerbaidžane
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
Jau antrus metus pralaiminti visus oficialius mačus Lietuvos futbolo rinktinė sugebėjo varžovams nenusileisti bent per draugiškas rungtynes.
Elčės maratone - devintoji pozicija
2019 03 25
Maratonas
R.Kančys įveikė Elčės (Ispanija) maratono distanciją per 1 val. 6 min. 38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
 
Lietuvė nusileido prancūzei
2019 03 25
Tenisas
Moterų turnyro „Santa Margherita di Pula“ pirmajame etape Joana Eidukonytė 3:6, 0:6 pralaimėjo prancūzei Margot Yerolymos.
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko 3 sekundėmis
2019 03 25
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje E. Šiškevičius užėmė 20-ą vietą ir pelnė 5 pasaulio reitingo taškus.
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Atsisveikinimui linkėjo išlaikyti pagreitį
2019 03 25
Kuluaruose
"Naujajam prezidentui ir būsimai jo komandai linkiu išnaudoti pakilimo metą automobilių sportui toliau stiprinti" - sakė buvęs LASF vadovas R.Austinskas.
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Alytaus kanupolininkai startavo sėkmingai
2019 03 25
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato I ture šeimininkų komandos pateko į abiejų divizionų finalus ir vieną jų laimėjo.
Lankininkai išsiaiškino taikliausius
2019 03 25
Šaudymas iš lanko
Atvirasis Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas pritraukęsė per 150 dalyvių, tame tarpe - svečių iš Latvijos.
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas