sportas.info 2019 m. sausio 2 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Kova dėl svajonės bus labai sunki"

Pernai išgarsėjusi tekvondo kovotoja Klaudija Tvaronavičiūtė šiemet bandys įgyvendinti savo svajonę - patekti į Tokijo olimpines žaidynes.

Klaudija Tvaronavičiūtė.
Gintaro Šiupario nuotr.
Klaudija Tvaronavičiūtė.
   
2019-uosius, kurie šiaulietei sportininkei neabejotinai bus didžiausio iššūkio metai, Klaudija Tvaronavičiūtė sutiko artimųjų rate. Tačiau Lietuvos moterų tekvondo rinktinės lyderė negalėjo sau leisti atsipalaiduoti ir gyventi švenčių ritmų. Sportininkė kasdien skubėjo į treniruotes, kad geriau pasiruoštų alinančioms sezono kovoms.
 
Iškart po Naujųjų metų sutiktuvių Klaudijai vėl teko krautis lagaminą, nes išvyksta į beveik trijų savaičių treniruočių stovyklą Vokietijoje. Lietuvos tekvondo federacijos ir rėmėjų pastangomis susitarta, kad apie 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes svajonančiai sportininkei ruoštis padės gyva legenda vadinamas vokietis treneris Markusas Kohloeffelis. Bendradarbiavimo sutartį pasirašęs specialistas sutiko perspektyviąją lietuvę prieš Kalėdas įsileisti ne tik į bendrąsias treniruotes, bet ir dirbo asmeniškai.
 
Prieš kelionę į Vokietiją – pokalbis su Klaudija apie praėjusius metus, atradimus, pergales, pralaimėjimus, lūkesčius ir svajones.
 
Kokie jums buvo tie 2018-ieji? – paklausėme treniruočių stovykloje ir 20-ąjį gimtadienį paminėsiančios sportininkės.
tai buvo labai įsimintini metai, nes pavasarį baigiau Šiaulių sporto gimnaziją ir nusprendžiau eiti profesionalios sportininkės keliu. Dabar su manimi dirba net penki specialistai – treneris, fizinio rengimo ir mitybos specialistai, kineziterapeutas, gydytojas, todėl galiu susitelkti vienam tikslui – kuo geriau pasiruošti kiekvienai kovai. Džiaugiuosi, kad nebereikia blaškytis tarp sporto ir mokslo, nes tuo pat metu vienodai gerai neįmanoma ir sportuoti, ir mokytis.
 
Be to, jaučiu, kad per tuos metus gerokai sutvirtėjau ir fiziškai, ir psichologiškai – pažengiau pirmyn.
 
Per pastaruosius metus buvo visko – ir pergalių, ir apmaudžių pralaimėjimų. Kas buvo maloniausia?
Maloniausias buvo jausmas, kad mane pastebėjo, ėmė vertinti. Anksčiau tiek dėmesio nesulaukdavau. O dabar buvau nominuota „Fair Play“ apdovanojimui, keletą kartų asmeniškai sveikinta Šiaulių miesto mero. Tas parodytas dėmesys dar labiau motyvuoja sukąsti dantis ir eiti pirmyn.
 
Gavote ypač sportininkų vertinamą apdovanojimą už kilnų poelgį, bet jis gali pakišti koją. Ar nebijote, kad kelią į Tokijo olimpines žaidynes gali užkirsti turnyre Paryžiuje kroatei Nikitai Glasnovič padovanoti keli reitingo taškai?
Viską darysiu, kad taip nenutiktų – turiu metus viską ištaisyti, pasivyti varžoves. Man daugiau žalos padarė treniruočių stovykloje Norvegijoje patirta trauma, dėl kurios privalėjau praleisti kelis turnyrus. Taškų praradau ir dėl brandos egzaminų – taip pat negalėjau važiuoti į varžybas.
 
Dvikova su N.Glasnovič man buvo svarbi, nes norėjau patikrinti jėgas su viena geriausių pasaulio kovotojų. Pralaimėjau vos vienu tašku, bet pajaučiau, kad esu teisingame kelyje – kovojome lygiai. Labai naudinga psichologiškai buvo ir tame pačiame turnyre pasiekta pergalė prieš Taivano rinktinės lyderę Chia-ling Lo – įveikusi šią įspūdingų fizinių duomenų kovotoją, supratau, kad galiu kautis su kiekviena varžove.


 
Visą karjerą esate trenerio Romualdo Montvido auklėtinė, o dabar važinėjate į vokiečio M.Kohloeffelio rengiamas stovyklas. Tai reiškia, kad keičiate trenerį?
Ne, treneris lieka tas pats – į varžybas važiuosiu lydima R.Montvido, o M.Kohloeffelis talkins tik per treniruotes. Beje, treniruotėse dalyvauja ir treneris R.Montvidas. Šioje stovykloje bus Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinė radviliškietė Augustė Kvederaitė.
 
Treneris M.Kohloeffelis yra treniravęs ir Lietuvos taekwondo federacijos generalinį sekretorių Žymantą Bražiūną. Jo pastangomis buvau priimta pasimokyti iš šio specialisto, o Lietuvos tekvondo federacija išsprendė visus finansinius reikalus.
 
Beje, šis specialistas treniruoja ir Latvijos taekwondo žvaigždes seseris Inesę ir Jolantą Tarvydas.
 
Ką naujo išmokote Vokietijoje per pirmąją stovyklą prieš Kalėdas?
Pirmoji stovyklos dalis buvo bendra – kartu treniravosi nemaža grupė sportininkų iš Afrikos. Buvo labai sunku, nes dažnai teko kovoti su vaikinais. Jaučiausi, kaip kariuomenėje.
 
Per individualias treniruotes likome tik keli. Per pratybas sužinojau labai daug smulkmenų, į kurias anksčiau nekreipdavau dėmesio. Žinoma, sunku pakeisti judesius, įpročius, bet pamažu judu į priekį, jaučiu, kaip keičiuosi.
 
Jau aiškus varžybų kalendorius? Kur pirmiausia vyksite 2019-aisiais?
Iki sausio 20-osios treniruosiuosi Vokietijoje, o po to trumpam sugrįšiu į Šiaulius. Kovos prasidės vasarį – esame su treneriu R.Montvidu, federacijos vadovais suplanavę kelis turnyrus. Pirmasis vasario 1-3 d. vyks Dubajuje, bet neaišku, ar vyksiu į jį, nes kol kas užsiregistravo per mažai dalyvių. Iš karto po to esame suplanavę skristi į G-2 turnyrą Turkijoje, o vasario 21-23 d. – dalyvauti G-2 turnyre Egipte.
 
Manau, metai bus labai sunkūs, nes daugybė sportininkių dalyvaus reitingo taškų rinkimo maratone. Jaučiuosi sustiprėjusi, todėl tikiu, kad išsikovosiu teisę važiuoti į Tokiją. Tai svarbu ne vien man, bet ir Lietuvos taekwondo federacijai, man vardinį raktą treniruotis davusiai Šiaulių sporto gimnazijai, rėmėjams.
 
Sportininkės karjera yra palyginti trumpa. Negaila, kad dėl galimybės profesionaliai sportuoti teko aukoti studijas?
Esu įsitikinusi, kad tai – tik laikina. Turiu svajonių profesiją, bandysiu siekti ir jos. Kada tai  įvyks, dar nežinia – gal įstoti bandysiu jau šią vasarą. Kol kas dar nieko nėra aiškaus, todėl šią svajonę pasilaikysiu sau.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas