sportas.info 2018 m. gruodžio 31 d. 14:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įvykių kupini metai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė – apie 2018-uosius, kuriuose netrūko atradimų, naujovių, svarbių sprendimų.

D.Gudzinevičiūtė.
Sauliaus Čirbos nuotr.
D.Gudzinevičiūtė.
„Atradimų, naujovių, sunkių išbandymų, aktyvios veiklos, rekordų, svarbių sprendimų, pergalių metai. Taip trumpai galima būtų apibūdinti 2018-uosius, kurie buvo kupini įvykių. 
 
Aišku, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui svarbiausia tai, kad šie metai – olimpiniai. 

Nepriklausomybės 100-metį švenčianti Lietuva vasarį tarsi atrado žiemos olimpines žaidynes – lietuvių startai Pjongčange buvo sekami, aptariami, žmonės aukojo miego valandas, kad per televizorių galėtų pamatyti, kaip sekasi mūsų biatlonininkams ar slidininkams, atidavusiems trasose visas jėgas. Tokio susidomėjimo žiemos žaidynėmis tikrai nepamenu.

Daug gerų emocijų sukėlė ir spalį Buenos Airėse vykusios jaunimo vasaros olimpinės žaidynės, kur sužibėjo mūsų jaunosios plaukikės Agnė Šeleikaitė ir Kotryna Teterevkova, parvežusios į Lietuvą visų spalvų medalius.

Tarsi Kalėdų dovanos buvo ir vyresnių plaukikų startai gruodį pasaulio čempionate trumpajame baseine Kinijoje. Čia buvo ir apdovanojimų: auksą ir sidabrą iškovojo Danas Rapšys, sidabrą Rūta Meilutytė, ir daugybės naujų įrašų, kuriuos mūsų plaukikai padarė ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio čempionatų rekordų lentelėse.

Mūsų šalies atstovai aukščiausio lygio varžybose ant garbės pakylos šiemet kopė visais keturiais metų laikais. Tad, nors dažnai Lietuva vadinama krepšinio šalimi, bet ją nedvejojant galima vadinti ir plaukimo, irklavimo, lengvosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės, ir dar ne vienos sporto šakos valstybe. Nes įspūdingų pergalių netrūko per įvairių sporto šakų varžybas.


Todėl konkurencija renkant geriausius metų sportininkus „LTeam apdovanojimuose“ šiemet buvo itin didelė. 

Gruodžio 11 d. savo atkūrimo 30-metį minėjusio LTOK veikloje taip pat netrūko įvykių, kuriuos galima pavadinti pergalėmis. Vienas jų – Panevėžyje pasiektas Olimpinės dienos lankomumo rekordas. Tai didžiausias komplimentas Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir kiekvienam, prisidėjusiam prie šio projekto. Kad šventė pavyktų tokia, kokia buvo Panevėžyje, reikėjo daug įdirbio. Metai iš metų renginys augo savo pasiūla, t. y. sporto šakų ir rungčių skaičiumi, informacijos sklaida. Federacijos laukia Olimpinės dienos, sportininkai supranta, kad tai – jų profesinė šventė, miestų savivaldybės kreipiasi dėl atvykimo pas juos.

Milžiniškas LTOK įvertinimas – mano išrinkimas Tarptautinio olimpinio komiteto nare (TOK). Tai visos sporto visuomenės, mūsų olimpinės šeimos, mūsų LTOK komandos darbo vaisius.
Kai kuriose srityse mus TOK laiko pavyzdžiu kitoms šalims. Mūsų švietimo projektus, Olimpinę dieną, išskirtinę mūsų finansavimo sistemą, kuri leidžia būti nepriklausomiems ir nuveikti labai daug naudingų darbų ne tik olimpinio judėjimo, bet ir viso šalies sporto labui, TOK labai vertina ir palaiko.

Po kelerių chaoso ir nežinomybės metų valdininkams priimant keistus ir net žalingus sporto visuomenei sprendimus, dideliu laimėjimu galima vadinti Kūno kultūros ir sporto įstatymo priėmimą. Dabar sporto politikos formavimo funkcijos perėjo Švietimo ir mokslo ministerijai, kurios pavadinime po Naujųjų atsiras ir žodis „sportas“. Tikiu, kad šios permainos padės sukurti tinkamiausią sporto plėtros strategiją, toliau bendradarbiauti su kitomis ministerijomis ir įstaigomis, išvengiant bet kokių galimų interesų konfliktų ir visuose lygmenyse – pradedant darželiais, mokyklomis, baigiant profesionaliais sportininkais. Džiugu, kad nuo kitų metų gerokai išaugs fizinio aktyvumo ir sporto projektų finansavimas. 

Mums svarbiausia, kad sportas, fizinis aktyvumas ir olimpinės vertybės būtų matomi, suprantami ir mėgstami. Iš valstybės prašome tik vieno – dialogo. Mainais už tai pažadame stengtis, kad mūsų šalies vardas, vėliava bei himnas dar ne kartą būtų matomi svarbiausiame pasaulio sporto renginyje – olimpinėse žaidynėse.“

 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Iš kailio nertis nereikės"
2019 02 21
Atranka
Antanas Sireika: „Kiek buvo valandų, kai klausdavai savęs, koks durnius pasiūlė būti treneriu“.
"Šiaulius" papildė gynėjas iš JAV
2019 02 21
Naujokas
„Pamatai žmogų ir supranti. Kiek man yra tekę sutikti užsieniečių, tai arba jis limpa iš pirmo žvilgsnio, arba ne", - apie naujoką kalbėjo A. Sireika.
"Ryto" komanda trofėjų perdavė merui
2019 02 20
Vizitas
Po susitikimo su Vilniaus meru J. Sarapinas sakė: "Du iškovoti trofėjai parodo, kad šiuo metu Vilniaus komandos yra geriausiosios šalyje".
 
"Žalgiris" išsaugojo rezultatyviausią puolėją
2019 02 21
A lyga
"Jaučiu daug emocijų, netgi daugiau nei rungtynių metu. Esu laimingas sugrįžęs namo", - sugrįžęs į Vilnių kalbėjo Liviu Antalis.
"Sunkiausia žaisti - Marijampolėje"
2019 02 21
Fanai
Buvęs "Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas, dabar vadovaujantis Rygos RFS komandai, prisimena, kad vizitai į Marijampolę būdavo itin sunkūs.
Dėl taurės kausis Kauno ir Gargždų klubai
2019 02 21
Salės futbolas
Trečiadienio vakarą paaiškėjo 2018-19 metų sezono Lietuvos futbolo federacijos (LFF) salės futbolo (futsal) taurės varžybų finalo dalyviai.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
Kelią link medalio užkirto liga
2019 02 19
Tekvondo
Turkijoje vykęs tekvondo nesėkmingai susiklostė Klaudijai Tvaronavičiūtei - lietuvė susirgo, o kovoje pralaimėjo ispanei.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko šešiomis sekundėmis
2019 02 21
Jauniai
Pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionato didžiausiojo slalomo varžybose ketvirtadienį Lietuvos atstovas Andrejus Drukarovas užėmė 61-ąją vietą
"Gėlių ceremonijoje teko tramdyti ašaras"
2019 02 20
Biatlonas
Biatlono istoriją rašantis Karolis Dombrovskis iššovė Europos čempionate - finišavo šeštas asmeninėse lenktynėse.
Lietuvis pasižymėjo, jo klubas laimėjo
2019 02 20
Ledo ritulys
Rygos "Dinamo" atstovaujantis Nerijus Ališauskas antrame mače iš eilės atliko rezultatyvų perdavimą, o latvių klubas iškovojo svarbią pergalę.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas