sportas.info 2018 m. gruodžio 29 d. 16:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimas subūrė entuziastus iš visos šalies

Pagrindinis "Ąžuolyno bėgimo" organizatorių tikslas buvo sukurti atmosferą, kuri primintų apie 2018-ųjų iššūkius bei įkvėptų 2019-ųjų tikslų įgyvendinimui.

Naujametinis "Ąžuolyno bėgimas" Kaune
Organizatorių nuotr.
Naujametinis "Ąžuolyno bėgimas" Kaune
   
Švenčių įkarštyje įvyko jubiliejinis – dešimtasis „Ąžuolyno bėgimas“. Naujametinis bėgimas dar kartą įrodė, jog net ir šaltuoju metų laiku kauniečiai ir miesto svečiai nesibaido aktyvių pramogų. Didžiausias Kauno miesto žiemos bėgimas subūrė beveik 700 dalyvių bei gausų būrį palaikymo komandų ir smalsuolių iš visos Lietuvos.
 
Šventinis bėgimas buvo kiek kitoks. Pagrindinis organizatorių tikslas – sukurti atmosferą, kuri primintų apie prabėgusius metų iššūkius ir džiaugsmus bei įkvėptų artėjančių naujųjų 2019-ųjų metų tikslų įgyvendinimui. Gruodžio 29 d. surengtas ir ledus Kaune išjudinęs bėgimas pranoko tiek organizatorių, tiek dalyvių lūkesčius.
 
Greičiausieji trasas įveikė be vargo
 
Šį kartą žiemos bėgime susirinko dar daugiau kauniečių ir miesto svečių nei praėjusiais metais. Beveik 700 dalyvių startavo 3 km „Rido“, 6 km „Hummel“  ir 50 m. Nykštukų trasose. Didžiausiame sporto aistruolių susibūrime buvo galima sutikti nuo pačių mažiausiųjų su tėveliais iki senjorų.
 
Žiemos dargana neišgąsdino, daugiausiai dalyvių savo jėgas išmėgino ilgiausioje 6 km „Hummel“ trasoje. Tiek šioje, tiek 3 km „Rido“ trasose įnirtinga kova vyko tiek vyrų, tiek moterų gretose. 6 km „Hummel“ distancijos nugalėtojais tapo Justinas Beržanskis (18:04) ir Remalda Kergytė Dauskurdienė (20:48), 3 km nugalėtojais – Gytis Krivickas (9:04) ir  Greta Karinauskaitė (10:30).
 
„Nuotaika tiesiog puiki. Šis, jubiliejinis, bėgimas mums iš tiesų yra labai svarbus. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie aktyvaus Kauno miesto kūrimo ir žmonių vienijimo. Šiandien buvo juntama šventinė atmosfera – visi puikiai nusiteikę, aplink skambėjo muzika ir žmonių juokas, nemaža dalis dalyvių pasipuošę šventiniais kostiumais. Tikra šventė. Apskritai „Ąžuolyno bėgimas“ kiekvieną kartą suburia vis daugiau žmonių. Dar smagiau, jog į jį atvyksta ne tik kauniečiai, bet ir sporto entuziastai iš visos Lietuvos“, – pirmaisiais įspūdžiais po renginio dalijosi S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus.
 
Dieną prieš bėgimą – apledėję Ąžuolyno takai
 
Sporto šventės organizatoriai pripažino, jog prieš bėgimą teko rimtai pasukti galvas, nes visas Ąžuolynas buvo ledinis. „Organizavome kalnus druskos ir smėlio. Visais būdais mėginome šią problemą išspręsti ir užtikrinti saugumą. Svarbiausia, jog viskas puikiai pavyko“, – džiaugsmo neslėpė viena iš renginio organizatorių Giedrė Bernotaitė pridurdama, jog tokių iššūkių neįmanoma išvengti – dažnai oras diktuoja savas sąlygas, tačiau svarbiausia operatyviai reaguoti į tai. Anot organizatorių, teigiamos emocijos renginio metu atperka visus iššūkius, kuriuos reikia įveikti.
 
„Geriausias jausmas – po renginio girdėti teigiamus atsiliepimus iš dalyvių. Smagu matyti ne kartą dalyvavusius ir naujus veidus, kuriems tokia patirtis galbūt net pirmoji. Dalyviai, jų nuotaika ir geras žodis mums labai svarbus. Net neabejoju, kad kitais metais vėl mėginsime sugalvoti kažką naujo, įdomaus ir netikėto, kad dalyviai vėl ir vėl norėtų pakartoti tokią dieną“,  – atviravo G. Bernotaitė.
 
Šių metų „Naujametiniame Ąžuolyno bėgime“ įvairios veiklos, užsiėmimai ir pramogos pasitiko ne tik dalyvius, bet ir į bėgimą atlydėjusius artimuosius ir vaikus. Renginio organizatorių nuomone, šis sprendimas pasiteisino ir pritraukė dar daugiau žmonių. Anot jų, džiugu, nes kiekvienas žmogus prisideda prie šventinės atmosferos kūrimo.
Metų eigoje ir iššūkiai, ir džiaugsmas
 
S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras pripažįsta, jog šie metai buvo iš tiesų labai spalvingi – netrūko iššūkių ir džiaugsmo, kuomet tie iššūkiai buvo įveikti. Anot sporto centro projektų koordinatorės G. Bernotaitės, daug veiklų sulaukė net didesnio susidomėjimo nei buvo galima tikėtis.
 
„Gali atrodyti, jog netradicinės sporto šakos nepritrauks daug entuziastų, bet tai netiesa. Vasaros metu organizuotos golfo ir riedučių treniruotės buvo puikus pavyzdys, tiek susidomėjimo net mes patys nesitikėjome. Norisi populiarinti ir kiek mažiau lietuviams artimas sporto šakas. Žinoma, visuomet džiaugsmą kelia ir grandioziniai renginiai, kurie suburia mases dalyvių – pavyzdžiui vasario mėnesį vykęs „Sporto iššūkis“ Kauno sporto halėje, vaikų futbolo turnyrai, „Ąžuolyno bėgimai“ ir, žinoma, nemokamos „Kaunas sportuoja“ treniruotės, kurios visus metus kauniečiams skiepija meilę sportui“, – su šypsena apie šių metų veiklas kalbėjo G. Bernotaitė.
 
S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras primena, kad nemokamos „Kaunas sportuoja“ treniruotės vyks ir 2019-aisiais metais. Įvairių Kauno miesto sporto veiklų organizatoriai prasitarė, jog ir ateinančiais metais kauniečių laukia ne viena smagi ir aktyvi pramoga. Anot jų, norisi įgyvendinti idėją, kuri jau senokai kirba mintyse – jau ateinančiais metais Kaune suorganizuoti slidinėjimo varžybas.
 
3 km moterys:
 
1 Karinauskaitė Greta Šiauliai 10:30,0
 
2 Sakalaitė Eglė I RUN LT, Kaunas 11:41,1
 
3 Liegutė Ugnė Kaunas 11:46,3
 
3 km vyrai:
 
1 Krivickas Gytis 9:04,3
 
2 Čekanavičius Aivaras Jonavos BK Maratonas, Jonava 9:05,5
 
3 Belečka Jonas Kauno Maratono klubas 9:19,0
 
6 km moterys:
 
1 Kergytė Dauskurdienė Remalda Stadija, Šiauliai 20:48,3
 
2 Vaidžiulytė Kamilė Stadija, Šiauliai 21:58,1
 
3 Akmanavičiūtė Gitana Bėgimo klubas, Kaunas 22:48,0
 
6 km vyrai:
 
1 Beržanskis Justinas COSMA, Šiauliai 18:04,2
 
2 Valinčius Giedrius Marijampolė 18:27,0
 
3 Skinulis Aurimas 18:58,2
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Su graikišku bagažu – vėl Kaune
2019 06 17
Sugrįžimas
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių.
„FIBA Europe“ – ir lietuviškos pavardės
2019 06 17
FIBA Europe
Tarp naujai išrinktų ir patvirtintų „FIBA Europe“ komisijų narių yra ir keturios lietuviškos pavardės.
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
 
Prienuose – geriausiųjų šešetas
2019 06 17
Paplūdimio futbolas
Savaitgalį Prienuose prasidėjo Lietuvos „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame šešios komandos pradėjo kovą dėl nugalėtojos titulo.
Viską reikės įrodyti aikštėje
2019 06 17
Burtai
„Riterių“ direktorius V. Lemežis prieš UEFA burtus: „Net patekus į skirstytųjų grupę sakau, kad mums lengvų varžovų nėra.“
„Kauno Žalgiris“ – Europos lygos atrankoje
2019 06 17
Atranka
LFF sulaukė oficialaus UEFA pranešimo, patvirtinančio, kad „Kauno Žalgirio“ klubas priimamas į 2019–2020 m. sezono UEFA Europos lygos atrankos varžybas.
Išbandymas šimtu kilometrų
2019 06 17
Bėgimas
Praėjusiais metais Lietuvos 100 km bėgimo čempione tapusi M. Gotcaitytė, šiemet vėl užsiregistavusi į šį bėgimą, sako: „Varžovės man yra bendražygės.“
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Lietuviai metė pirštinę lenkams
2019 06 17
Moto
„Pasiduoti lengva, o nepasiduoti sunku“, – pakomentavo Š. Pladas po varžybų Lenkijoje, kurias jis baigė sprogusiu duslintuvu ir jausdamas deginamą koją.
Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis
2019 06 17
Ralis
Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuvių rekordai ir nesutramdytas jaudulys
2019 06 17
Šaudymas iš lanko
Pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas lietuviams susiklostė dvejopai: nors užfiksuoti du Lietuvos rekordai, rimčiau pakovoti trukdė patirties stygius.
Ir Vilniuje liko stalo teniso medalių
2019 06 17
Stalo tenisas
Birželio 14–16 d. Vilniuje devintą kartą vyko Lietuvos jaunučių ir mini jaunučių atvirasis stalo teniso čempionatas, kuriame kovojo 12 šalių atstovai.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas