> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Asta Žukaitė, 15min.lt 2010 m. gruodžio 29 d. 21:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D.Šemiotas: "Boksas atgaus savo vardą"

Geriausias Lietuvos boksininkas Daugirdas Šemiotas - apie karjeros planus, norą žengti į politiką ir bokso situaciją Lietuvoje.

Alfredo Pliadžio nuotr.


Lietuvos bokso federacijos geriausiu šalies boksininku šiemet išrinktas Daugirdas Šemiotas džiaugiasi sulaukęs tokio įvertinimo, o ypač žiniasklaidos dėmesio. 27-erių kaunietis papasakojo ne tik apie savo karjeros planus, norą žengti į politiką, bet ir bokso situaciją Lietuvoje. Pasak sportininko, išauš diena, kai mūsų šalyje boksas vėl taps viena populiariausių sporto šakų.

Daugirdai, kaip vertini šį sezoną? Kas labiausiai per šiuos metus tave nudžiugino ir kas labiausiai nuvylė?

Kiekvieni metai – kaip naujas knygos puslapis, visą laiką randi ką nors naujo, įvertini per metus įgytas žinias, patirtį. Sporto metai buvo pakankamai geri, atsižvelgiant į įgautą sportinę formą, varžybų rezultatus, tačiau iki pagrindinio metų plano įgyvendinimo pritrūko šiek tiek sėkmės.
 

Kokia pergalė šiemet tau buvo pati svarbiausia?

Vertinant pergales ringe, sunku būtų išskirti konkrečią kovą, tačiau kartais nedidelės pergalės kovojant su savimi gali būti naudingesnės ir įsimintinesnės. Kalbu apie sąmonės ir pasąmonės perversmą, kai imiesi to, ko niekada nesi daręs, palauži save ir pasieki norimą rezultatą (pvz., boksavimosi stiliaus keitimas, technikos lavinimas ir pritaikymas ringe).


Kas per šiuos metus pasikeitė Lietuvos bokso padangėje? Lietuvos boksas eina į priekį ar stovi vietoje?

Apie Lietuvos bokso ateitį jau galime spręsti iš jaunųjų boksininkų rezultatų šiais metais. Iškovoti du aukso medaliai jaunimo olimpinėse žaidynėse iš tiesų įrodo, kad jaunoji karta yra  stipri, o treneriai visiškai prisitaikę prie naujų bokso taisyklių ir gali kelti bokso lygį Lietuvoje. Tarp suaugusiųjų taip pat buvo iškovota daug pergalių turnyruose. Ši sporto šaka laikui bėgant tikrai atgaus savo vardą. Vis dėlto apmaudu, kad dabartinei valdžiai sportas dažniausiai reiškia tik krepšinį – kartais jaučiame, kad nesame reikalingi arba kad dėl vietos po saule turime kautis ne ringe, o savivaldos koridoriuose... Tuo tarpu deputatai abstrakčiai kalba apie jaunimo užimtumo svarbą.
 

Koks, tavo nuomone, yra Lietuvos bokso veidas?

Lietuva visą laiką turėjo ir turi stiprių boksininkų, tik neturi galimybės žmonėms pateikti informacijos apie sportininkus, nuolat pasiekiamus rezultatus, apie boksą kaip sporto šaką. Kitaip tariant, nėra tinkamos vadybos bei lėšų tokiems dalykams. Dėl to vizualiai boksas suprantamas kaip sporto šaka, kurią pasirenka tik jaunuoliai, nesugebantys nieko, tik daužyti vienas kitam galvas. Tačiau pastudijavę šios sporto šakos subtilybes daugelis susidomi boksu kaip sporto šaka ir pradeda viską vertinti visiškai kitaip. Bokso šaknys Lietuvoje per daug giliai ir tvirtai įsitvirtinusios, kad boksas būų visiškai pamirštas. Ši sporto šaka buvo ugdoma dešimtmečius ir žinios perduodamos iš kartos į kartą, tad bokso lygis Lietuvoje gali tik augti.
 

Kiek dėmesio mūsų šalyje sulaukia ši sporto šaka?

Apie Lietuvos boksą ir šios sporto šakos atstovus iš tiesų žino tik maža dalelė Lietuvos gyventojų. Tačiau vis daugiau žmonių stengiasi jį atgaivinti ir prisidėti prie šios sporto šakos populiarinimo. Žmonės tikrai vertina sportininkų darbą, jų pasiektus ir siekiamus rezultatus. Pagrindinės bokso sporto bazės yra Kaune bei Vilniuje, tačiau taip yra ir dėl to, kad didmiesčiuose lengviau siekti užsibrėžto tikslo, tad iš įvairių mažesnių miestų bei miestelių stiprūs boksininkai atvažiuoja tobulėti į didmiesčius. Boksu užsiima įvairių specialybių žmonės. Tuo įsitikinau atidaręs savo bokso sporto klubą. Dauguma paklausti, kodėl sportuoja, atsako: pabandžiau ir tikrai nesinori rinktis kitos sporto šakos. Čia treniruojami visi kūno raumenys, jėga, ištvermė, greitis ir jaučiama relaksacija, atsipalaidavimas po darbo dienos.
 

Kokias tu turi sąlygas treniruotis? Ar kaip geriausias Lietuvos boksininkas turi išskirtinių sąlygų?

Manau, sąlygos visą laiką gali būti blogos, jei tingi sportuoti. Aš neturiu kuo skųstis, tik gal tinkamų partnerių trūkumas trikdo treniruotes ir pasirengimą. Geriausias Lietuvos boksininkas (šypsosi). Skamba gražiai, nors į šį titulą gali pretenduoti ne vienas Lietuvos boksininkas, bet, kad ir kaip būtų, aš laimingas, jog pelniau šį titulą. Kiekvienam malonu sulaukti skambučių, sveikinimų ir pagyrimų iš artimųjų, draugų bei pažįstamų, nors tai ir yra laikinas dalykas.
 

Ar niekada nesigailėjai pasirinkęs šią sporto šaką?

Manau, visiems žmonėms būna akimirkų, kai susimąsto, o kas būtų, jei būčiau pasirinkęs kitą gyvenimo kelią. Galbūt būčiau be galo turtingas ir laimingas, o gal atvirkščiai, ieškočiau, iš ko pasiskolinti pinigų maistui... Į tuos klausimus niekada nebus atsakymų, nes viskas, kas vyksta žmogaus gyvenime, yra planuojama kažkieno iš aukščiau. Tad jeigu taip yra, taip ir turi būti. Aš klausau savo širdies balso ir esu linkęs pasikliauti likimu. Jeigu taip yra, vadinasi, taip turi būti.
 

Boksas, sakyčiau, yra sporto šaka, kurią turėtų rinktis labai valingi, stiprūs tiek fiziškai, tiek morališkai ir psichologiškai žmonės. Jeigu prie šio asmens savybių derinio dar pridėtume kažkiek sveiko azarto, vikrumo, koordinacijos ir nuovokumo – turėtume labai perspektyvų sportininką.


 

Kaip tavo pasirinkimą būti profesionaliu boksininku vertina artimieji?

Artimieji tam ir yra artimieji, kad palaikytų visada: ir džiaugsmo, ir liūdesio akimirkomis.


Gyveni tik iš bokso ar turi ir kitą pragyvenimo šaltinį?

Šiuo laikotarpiu sunku beveik visoms sporto šakoms. Sportininkai, Lietuvos olimpinės rinktinės nariai, priversti ieškoti papildomų pajamų, nes iš suteikiamos stipendijos tikrai išlaikyti save bei šeimą neįmanoma. Priimti atitinkami sporto įstatymai dar labiau apsunkino sportininkų gyvenimą; sportininkas, išvykęs į varžybas ar stovyklą, netenka dalies savo maistpinigių ar stipendijos. Tai automatiškai skatina sportininkus vengti stovyklų ir taip sutrikdyti visavertį rengimąsi svarbioms varžyboms. Jau turime nemažai pavyzdžių, kai perspektyvūs sportininkai meta užsiėmimus ir dėl to, kad užsidirbtų duonos kąsniui, išvyksta dirbti į užsienį, o sportas lieka tik laisvalaikio užsiėmimas. Tokių problemėlių yra ir daugiau.
 

Sportas – nacionalinio pasididžiavimo įsikūnijimas, vienybės šaltinis ir tuo pačiu mechanizmas, naudojamas politiniams tikslams pasiekti, tiek konkrečioje valstybėje, tiek tarp skirtingų valstybių. Dėl to nusprendžiau  dalyvauti savivaldybės rinkimuose ir pataisyti sporto problemas. Pasirinkau Krikščionių partiją, nes ten subūrėme buvusių ir dabartinių sportininkų komandą, kurie palaiko mano nuomonę, mintis apie sportą. Labai tikiuosi, kad artėjantys savivaldų rinkimai lems galimybę realizuoti siekius. Be to, papildomų lėšų užsidirbu ir iš savo bokso klubo.
 

Kuo tave labiausiai žavi boksas? Ir kokia yra blogoji šio sporto pusė?

Tai yra individuali sporto šaka, kur padėti iš šono niekas negali. Atsakingas esi tik pats už save. Ugdomas žmogaus charakteris bei požiūris į gyvenimą, į kilusius sunkumus. Blogoji, reikalaujanti daug stiprybės pusė –  svorio metimas. Tai tikrai sunku. Kai sportininkas baigia profesionaliai sportuoti, daugumai labai sunku persiorentuoti į kitą sferą, kai esi įpratęs matyti tik sporto salę.


Ar Lietuvoje boksininkai turi šansų prasibrauti į pasaulio elitą?

Tikrai taip.


Ar tu turi tokių svajonių?

Žinoma, tik svajonės turi likti su manimi, nes kitaip niekada neišsipildys...


Kokie tavo, kaip boksininko, tikslai?

Pagrindinis tikslas šiuo metu yra iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes, o paskui kelsime kitus tikslus...

*  *  *
 

Daugirdo Šemioto laimėjimai:

Jaunių Lietuvos čempionas
Jaunimo Lietuvos čempionas
1999 m. pasaulio jaunimo čempionato 5 vietos nugalėtojas
2000 m. Europos jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtojas
5 kartus Lietuvos bokso čempionas
2005 m. pasaulio bokso čempionato 5 vietos nugalėtojas
2007 m. pasaulio bokso čempionato bronzos medalio laimėtojas
2008 m. olimpiados dalyvis
Daugelio tarptautinių turnyrų čempionas ir prizininkas
  

 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas