> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Asta Žukaitė, 15min.lt 2010 m. gruodžio 29 d. 21:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D.Šemiotas: "Boksas atgaus savo vardą"

Geriausias Lietuvos boksininkas Daugirdas Šemiotas - apie karjeros planus, norą žengti į politiką ir bokso situaciją Lietuvoje.

Alfredo Pliadžio nuotr.


Lietuvos bokso federacijos geriausiu šalies boksininku šiemet išrinktas Daugirdas Šemiotas džiaugiasi sulaukęs tokio įvertinimo, o ypač žiniasklaidos dėmesio. 27-erių kaunietis papasakojo ne tik apie savo karjeros planus, norą žengti į politiką, bet ir bokso situaciją Lietuvoje. Pasak sportininko, išauš diena, kai mūsų šalyje boksas vėl taps viena populiariausių sporto šakų.

Daugirdai, kaip vertini šį sezoną? Kas labiausiai per šiuos metus tave nudžiugino ir kas labiausiai nuvylė?

Kiekvieni metai – kaip naujas knygos puslapis, visą laiką randi ką nors naujo, įvertini per metus įgytas žinias, patirtį. Sporto metai buvo pakankamai geri, atsižvelgiant į įgautą sportinę formą, varžybų rezultatus, tačiau iki pagrindinio metų plano įgyvendinimo pritrūko šiek tiek sėkmės.
 

Kokia pergalė šiemet tau buvo pati svarbiausia?

Vertinant pergales ringe, sunku būtų išskirti konkrečią kovą, tačiau kartais nedidelės pergalės kovojant su savimi gali būti naudingesnės ir įsimintinesnės. Kalbu apie sąmonės ir pasąmonės perversmą, kai imiesi to, ko niekada nesi daręs, palauži save ir pasieki norimą rezultatą (pvz., boksavimosi stiliaus keitimas, technikos lavinimas ir pritaikymas ringe).


Kas per šiuos metus pasikeitė Lietuvos bokso padangėje? Lietuvos boksas eina į priekį ar stovi vietoje?

Apie Lietuvos bokso ateitį jau galime spręsti iš jaunųjų boksininkų rezultatų šiais metais. Iškovoti du aukso medaliai jaunimo olimpinėse žaidynėse iš tiesų įrodo, kad jaunoji karta yra  stipri, o treneriai visiškai prisitaikę prie naujų bokso taisyklių ir gali kelti bokso lygį Lietuvoje. Tarp suaugusiųjų taip pat buvo iškovota daug pergalių turnyruose. Ši sporto šaka laikui bėgant tikrai atgaus savo vardą. Vis dėlto apmaudu, kad dabartinei valdžiai sportas dažniausiai reiškia tik krepšinį – kartais jaučiame, kad nesame reikalingi arba kad dėl vietos po saule turime kautis ne ringe, o savivaldos koridoriuose... Tuo tarpu deputatai abstrakčiai kalba apie jaunimo užimtumo svarbą.
 

Koks, tavo nuomone, yra Lietuvos bokso veidas?

Lietuva visą laiką turėjo ir turi stiprių boksininkų, tik neturi galimybės žmonėms pateikti informacijos apie sportininkus, nuolat pasiekiamus rezultatus, apie boksą kaip sporto šaką. Kitaip tariant, nėra tinkamos vadybos bei lėšų tokiems dalykams. Dėl to vizualiai boksas suprantamas kaip sporto šaka, kurią pasirenka tik jaunuoliai, nesugebantys nieko, tik daužyti vienas kitam galvas. Tačiau pastudijavę šios sporto šakos subtilybes daugelis susidomi boksu kaip sporto šaka ir pradeda viską vertinti visiškai kitaip. Bokso šaknys Lietuvoje per daug giliai ir tvirtai įsitvirtinusios, kad boksas būų visiškai pamirštas. Ši sporto šaka buvo ugdoma dešimtmečius ir žinios perduodamos iš kartos į kartą, tad bokso lygis Lietuvoje gali tik augti.
 

Kiek dėmesio mūsų šalyje sulaukia ši sporto šaka?

Apie Lietuvos boksą ir šios sporto šakos atstovus iš tiesų žino tik maža dalelė Lietuvos gyventojų. Tačiau vis daugiau žmonių stengiasi jį atgaivinti ir prisidėti prie šios sporto šakos populiarinimo. Žmonės tikrai vertina sportininkų darbą, jų pasiektus ir siekiamus rezultatus. Pagrindinės bokso sporto bazės yra Kaune bei Vilniuje, tačiau taip yra ir dėl to, kad didmiesčiuose lengviau siekti užsibrėžto tikslo, tad iš įvairių mažesnių miestų bei miestelių stiprūs boksininkai atvažiuoja tobulėti į didmiesčius. Boksu užsiima įvairių specialybių žmonės. Tuo įsitikinau atidaręs savo bokso sporto klubą. Dauguma paklausti, kodėl sportuoja, atsako: pabandžiau ir tikrai nesinori rinktis kitos sporto šakos. Čia treniruojami visi kūno raumenys, jėga, ištvermė, greitis ir jaučiama relaksacija, atsipalaidavimas po darbo dienos.
 

Kokias tu turi sąlygas treniruotis? Ar kaip geriausias Lietuvos boksininkas turi išskirtinių sąlygų?

Manau, sąlygos visą laiką gali būti blogos, jei tingi sportuoti. Aš neturiu kuo skųstis, tik gal tinkamų partnerių trūkumas trikdo treniruotes ir pasirengimą. Geriausias Lietuvos boksininkas (šypsosi). Skamba gražiai, nors į šį titulą gali pretenduoti ne vienas Lietuvos boksininkas, bet, kad ir kaip būtų, aš laimingas, jog pelniau šį titulą. Kiekvienam malonu sulaukti skambučių, sveikinimų ir pagyrimų iš artimųjų, draugų bei pažįstamų, nors tai ir yra laikinas dalykas.
 

Ar niekada nesigailėjai pasirinkęs šią sporto šaką?

Manau, visiems žmonėms būna akimirkų, kai susimąsto, o kas būtų, jei būčiau pasirinkęs kitą gyvenimo kelią. Galbūt būčiau be galo turtingas ir laimingas, o gal atvirkščiai, ieškočiau, iš ko pasiskolinti pinigų maistui... Į tuos klausimus niekada nebus atsakymų, nes viskas, kas vyksta žmogaus gyvenime, yra planuojama kažkieno iš aukščiau. Tad jeigu taip yra, taip ir turi būti. Aš klausau savo širdies balso ir esu linkęs pasikliauti likimu. Jeigu taip yra, vadinasi, taip turi būti.
 

Boksas, sakyčiau, yra sporto šaka, kurią turėtų rinktis labai valingi, stiprūs tiek fiziškai, tiek morališkai ir psichologiškai žmonės. Jeigu prie šio asmens savybių derinio dar pridėtume kažkiek sveiko azarto, vikrumo, koordinacijos ir nuovokumo – turėtume labai perspektyvų sportininką.


 

Kaip tavo pasirinkimą būti profesionaliu boksininku vertina artimieji?

Artimieji tam ir yra artimieji, kad palaikytų visada: ir džiaugsmo, ir liūdesio akimirkomis.


Gyveni tik iš bokso ar turi ir kitą pragyvenimo šaltinį?

Šiuo laikotarpiu sunku beveik visoms sporto šakoms. Sportininkai, Lietuvos olimpinės rinktinės nariai, priversti ieškoti papildomų pajamų, nes iš suteikiamos stipendijos tikrai išlaikyti save bei šeimą neįmanoma. Priimti atitinkami sporto įstatymai dar labiau apsunkino sportininkų gyvenimą; sportininkas, išvykęs į varžybas ar stovyklą, netenka dalies savo maistpinigių ar stipendijos. Tai automatiškai skatina sportininkus vengti stovyklų ir taip sutrikdyti visavertį rengimąsi svarbioms varžyboms. Jau turime nemažai pavyzdžių, kai perspektyvūs sportininkai meta užsiėmimus ir dėl to, kad užsidirbtų duonos kąsniui, išvyksta dirbti į užsienį, o sportas lieka tik laisvalaikio užsiėmimas. Tokių problemėlių yra ir daugiau.
 

Sportas – nacionalinio pasididžiavimo įsikūnijimas, vienybės šaltinis ir tuo pačiu mechanizmas, naudojamas politiniams tikslams pasiekti, tiek konkrečioje valstybėje, tiek tarp skirtingų valstybių. Dėl to nusprendžiau  dalyvauti savivaldybės rinkimuose ir pataisyti sporto problemas. Pasirinkau Krikščionių partiją, nes ten subūrėme buvusių ir dabartinių sportininkų komandą, kurie palaiko mano nuomonę, mintis apie sportą. Labai tikiuosi, kad artėjantys savivaldų rinkimai lems galimybę realizuoti siekius. Be to, papildomų lėšų užsidirbu ir iš savo bokso klubo.
 

Kuo tave labiausiai žavi boksas? Ir kokia yra blogoji šio sporto pusė?

Tai yra individuali sporto šaka, kur padėti iš šono niekas negali. Atsakingas esi tik pats už save. Ugdomas žmogaus charakteris bei požiūris į gyvenimą, į kilusius sunkumus. Blogoji, reikalaujanti daug stiprybės pusė –  svorio metimas. Tai tikrai sunku. Kai sportininkas baigia profesionaliai sportuoti, daugumai labai sunku persiorentuoti į kitą sferą, kai esi įpratęs matyti tik sporto salę.


Ar Lietuvoje boksininkai turi šansų prasibrauti į pasaulio elitą?

Tikrai taip.


Ar tu turi tokių svajonių?

Žinoma, tik svajonės turi likti su manimi, nes kitaip niekada neišsipildys...


Kokie tavo, kaip boksininko, tikslai?

Pagrindinis tikslas šiuo metu yra iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes, o paskui kelsime kitus tikslus...

*  *  *
 

Daugirdo Šemioto laimėjimai:

Jaunių Lietuvos čempionas
Jaunimo Lietuvos čempionas
1999 m. pasaulio jaunimo čempionato 5 vietos nugalėtojas
2000 m. Europos jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtojas
5 kartus Lietuvos bokso čempionas
2005 m. pasaulio bokso čempionato 5 vietos nugalėtojas
2007 m. pasaulio bokso čempionato bronzos medalio laimėtojas
2008 m. olimpiados dalyvis
Daugelio tarptautinių turnyrų čempionas ir prizininkas
  

 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
Vitorijoje – įtikinamas „Žalgirio“ revanšas
2020 02 21
Eurolyga
Kovą po krepšiais dėl kamuolio varžovų arenoje net 43:22 laimėję „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę Eurolygoje.
 
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
 
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas