Stasys Petrauskas 2018 m. gruodžio 14 d. 18:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje

Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.

G.Gudkovas.
Stasio Petrausko nuotr.
G.Gudkovas.
   
Kukliame Anglijos Market Harboro mieste įsikūrusioje "Brooke House College" Futbolo akademijoje studijuojantis ir nuo keturiolikos metų futbolą šios akademijos jaunimo komandose žaidžiantis aštuoniolikametis Gustas Gudkovas kiekvieną dieną kremta mokslus ir mėgaujasi futbolu šio žaidimo  tėvynėje. 

Buvęs šiaulietis nuolat rungtyniauja pagrindinės akademijos komandos sudėtyje pajėgioje Koledžų futbolo lygoje ir Anglijos Taurės turnyruose, tačiau Lietuvos jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nėra sulaukęs. Matyt šalies U19 rinktinės trenerių štabui aukšto sportinio meistriškumo krašto ar vidurio gynėjo, kurį peržiūrai kvietė net ir Anglijos "Championship" lygos klubas, paslaugos nėra įdomios, nepaisant to, jog pastarajame Europos čempionato atrankos turnyre prancūzai, belgai ir net Maltos atstovai mūsiškiams atseikėjo net ne po vieną įvartį.

Apie tai, kaip drąsus šiaulietis vienas pats nusprendė siekti savo futbolo svajonės Anglijoje, kalbamės su "Brooke House College" futbolo akademijos pagrindinės U19 komandos žaidėju G.Gudkovu.

Kaip atsidūrei šiame ramiame Lesteršyro grafystės miestelyje ir kada tai įvyko?
Turiu labai daug pažįstamų, kurie studijuoja Anglijoje. Labai norėjau žaisti futbolą profesionaliai, o Anglija ir yra tokia vieta, kur tai tikrai galima daryti. Lietuvoje su futbolu, nemanau, kad yra labai didelė perspektyva. 

Keturiolikos metų  atvykau į "Brooke House College" ir pradėjau studijuoti JCSC parengiamųjų studijų programoje.

Ir kaip tau sekėsi studijų pradžioje?
Atvažiavau čia prastai mokėdamas angliškai, bet po truputį įsivažiavau. Aišku, buvo žiauriai sunku pamokose, bet laikui bėgant pradėjau suprasti.

Kur tu žaidei futbolą Lietuvoje?
Pradėjau žaisti nuo šešerių metų Šiaulių futbolo akademijos komandoje. Pirmas mano treneris buvo Remigijus Vaišnoras, vėliau - Renatas Vestertas. Pirmus metus, kai buvau čia išvažiavęs, dar ryšius palaikiau, paskiau jie nutrūko. Noriu perduoti linkėjimus savo treneriams.

Ar čia atvykti padėjo Šiaulių FA administracija?
Ne. Yra tokia organizacija "Kalba.lt", jie ir pasiūlė "Brooke House College" akademiją, kadangi siekiau susirasti studijų vietą, kuri būtų susijusi su futbolu. Futbolas netgi buvo pirmoje vietoje lyginant su studijomis, kadangi norėjau ir vis dar labai noriu žaisti profesionaliai.

"Brooke House College" išsiskiria tuo, jog čia studijuojantys vaikinai turi puikią galimybę suderinti futbolo treniruotes ir studijas. O kiek naudos per tuos ketverius metus tau davė studijos ir kaip vertini jų kokybę?
Labai didelis pliusas, kad klasėse mažai žmonių. Jei kažkur kažko nesupranti, paklausi, prieina, paaiškina asmeniškai, viskas gerai. Ne taip, kaip Lietuvoje, kur labai daug žmonių klasėse, ir labai sunku su mokytoju pasišnekėti asmeniškai. Čia akivaizdžiai daug daugiau laiko skiria kiekvienam studentui asmeniškai. Manau, tai labai padeda. 

Kaip pavyko socializuotis, adaptuotis čia, išties tarptautinėje aplinkoje ("Brooke House College" studijuoja ir futbolą žaidžia vaikinai iš daugiau nei 40 šalių), vaikinui iš Lietuvos?
Gerai. Lietuvoje, jei ten bus koks vyresnis, tai nelabai norės bendrauti, o čia visi labai draugiški. Ir šiaip, čia viskas labai smagu.Tave treneriai ir komandos draugai apibūdina kaip itin draugišką. Ko reikia, kad tokį įvaizdį susikurtum?
Atvažiavęs anglškai kalbėjau išties prastai. Iš pradžių buvo sunkoka su visais susibendrauti, bet, aišku, aš ne vienas toks buvau, tai mes visi kartu, kuriems sunkiau buvo, taip pabendraudavome. Paskui, kai įsivažiuoji, pradedi žaisti toje pačioje komandoje, pradedi šnekėti, paskui ir susidraugauji. Per futbolą. Įmuši įvartį, visi džiaugiasi ir visi draugais tampa.

Kokioje komandoje žaidei tik atvykęs ir kaip sekėsi?
Pirmais metais žaidžiau akademijos U16 ekipoje. Metų pabaigoje man jau buvo penkiolika, patikau tam pirmos U16 komandos treneriui, tad paskutinius du mėnesius pirmoje komandą irgi žaisdavau.

Antrais metais man irgi žaidžiau U16 pagrindinėje komandoje.

Trečiais metais rungtyniavau pirmoje U17 ekipoje, dabar - pirmoje U19 komandoje.

Anglijos Koledžų futbolo lygoje žaidžia įspūdingas skaičius - per dešimt tūkstančių futbolininkų, tad atrodytų, konkurencija čia išties didžiulė. Kaip tu apibūdintum šios lygos žaidėjų meistriškumo lygį?
Neblogai. Atrodė, jog Lietuvoje pakankamai šiurkščiai žaidžiame, bet čia irgi šiurkštus futbolas. Atrodo, toks mažas žmogus, tačiau gali žaisti šiurkščiai. Yra prastesnių, bet yra ir tikrai labai stiprių žaidėjų, tai pakankamai stipri ir konkurencinga lyga...

"Brooke House College" futbolo akademija dažnai savo žaidėjus deleguoja į peržiūras profesionaliuose Anglijos klubuose. Ar tau pavyko kur nors nuvykti ir save parodyti?
Dar užpraeitais metais buvau peržiūroje "Championship" lygos klube "Northampton Town", bet, kadangi buvau truputį traumuotas, nepasisekė. O paskui būta daug rungtynių prieš stiprias "Premier" lygos jaunimo komandas, šiais metais jau prieš "Brightoną" žaidėme (U17), tad galimybių turi kiekvienas. Galimybių išties čia yra labai daug. 

Pavasarį ar vasaros pradžioje jau baigsi studijas "Brooke House College". Kaip galvoji, kur toliau pakryps tavo karjera? Ar tai bus futbolininko, ar jau profesinė karjera?
Jei su profesionaliu futbolu nieko nebus, koncentruosiuosi labiau į mokslus, nes kiekvienas universitetas čia turi savo futbolo komandą, tad, galbūt, vis tiek žaisiu futbolą universitete. Galbūt, ir pats bandysiu į peržiūras kažkokias važiuoti, jeigu pavyks.

Ar Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai nekvietė atvykti, nesiteiravo, kaip tau sekasi?
Buvau peržiūroje gal, bijau pameluoti, trylikos metų, bet tada nepakliuvau į nacionalinę akademiją. Po to kažkada dar su Šiaulių FA žaidėm prieš tą akademiją, tai treneriai sakė, jog mano technik buvo gera, bet nerimavo dėl mano antsvorio. Nes tuomet tikrai buvau daugiau priaugęs svorio, dabar pasitvarkiau (juokiasi). Tai toks vienas kontaktas ir tebuvo, bet dar tada, kai buvau Lietuvoje. 

Ar po to karto daugiau kontaktų nebuvo? 
Ne. Daugiau kontaktų nebuvo.

Ar pačiam  būtų įdomu atvykti, pasilyginti, koks rinktinės draugų lygis, ypač tų, kurie nuolat žaidžia Lietuvoje?
Tikrai važiuočiau. Būtų smagu.

Apibendrinant visą tavo buvimą čia,  koks įsimintiniausias įvykis tau buvo?
Pier pirmuosius dvejus metus buvau paminėtas kaip geriausias "Brooke House College" akademijos U16 komandos žaidėjas. Akademijoje konkurencija net tarp komandos draugų yra didžiulė, tad šis pripažinimas - smagus. O po to, tikriausiai, visi turnyrai laimėti.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė - penkta
2019 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečių rinktinė 89:73 laimėjo Europos jaunimo krepšinio čempionato rungtynes dėl penktosiose vietos prieš turkus.
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
 
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Koją pakišo baudiniai
2019 07 21
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai, neįmušę dviejų baudinių rungtynėse ir dviejų - baudinių serijoje, nusileido baltarusiams pasaulio čempionato atrankoje.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
Pirmas A. Gudžiaus metimas - bronzinis
2019 07 21
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų disko metimo rungtyje pirmas Andriaus Gudžiaus metimas nulėmė jam trečią vietą.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
"Nemuno žiedą" užims motociklininkai
2019 07 22
Moto
Tikimasi,kad nemokamas renginys motociklininkams paskatins motociklų sporto dalyvių aktyvumą bei įtrauks į šį sportą tuos, kurie apie tai svajoja.
Po Rokiškio etapo intriga tik išaugo
2019 07 22
Moto
Lietuvos motociklų kroso čempionato etape atkakliai rungėsi MX1, MX2 klasių motociklininkai, motociklų su priekabomis ekipažai, veteranai ir jauniausieji.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
H. Žustautui  - 6 aukso medaliai
2019 07 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baigėsi tris dienas vykęs Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame varžėsi per 200 dalyvių.
Sąlygas buriuotojams diktavo taifūnas
2019 07 22
Buriavimas
Lietuvos buriuotoja V. Andrulytė tęsia kovą dėl kelialapio į 2020-ųjų Tokijo olimpiadą pasaulio čempionate.
Savi vandenys vėl atplukdė auksą
2019 07 21
F2
"Dukart iš eilės laimėti Europos čempionatą savo namuose yra kažkas nuostabaus“, – emocijų neslėpė vandens formulių F-2 pilotas Edgaras Riabko
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas