Stasys Petrauskas 2018 m. gruodžio 14 d. 18:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje

Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.

G.Gudkovas.
Stasio Petrausko nuotr.
G.Gudkovas.
   
Kukliame Anglijos Market Harboro mieste įsikūrusioje "Brooke House College" Futbolo akademijoje studijuojantis ir nuo keturiolikos metų futbolą šios akademijos jaunimo komandose žaidžiantis aštuoniolikametis Gustas Gudkovas kiekvieną dieną kremta mokslus ir mėgaujasi futbolu šio žaidimo  tėvynėje. 

Buvęs šiaulietis nuolat rungtyniauja pagrindinės akademijos komandos sudėtyje pajėgioje Koledžų futbolo lygoje ir Anglijos Taurės turnyruose, tačiau Lietuvos jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nėra sulaukęs. Matyt šalies U19 rinktinės trenerių štabui aukšto sportinio meistriškumo krašto ar vidurio gynėjo, kurį peržiūrai kvietė net ir Anglijos "Championship" lygos klubas, paslaugos nėra įdomios, nepaisant to, jog pastarajame Europos čempionato atrankos turnyre prancūzai, belgai ir net Maltos atstovai mūsiškiams atseikėjo net ne po vieną įvartį.

Apie tai, kaip drąsus šiaulietis vienas pats nusprendė siekti savo futbolo svajonės Anglijoje, kalbamės su "Brooke House College" futbolo akademijos pagrindinės U19 komandos žaidėju G.Gudkovu.

Kaip atsidūrei šiame ramiame Lesteršyro grafystės miestelyje ir kada tai įvyko?
Turiu labai daug pažįstamų, kurie studijuoja Anglijoje. Labai norėjau žaisti futbolą profesionaliai, o Anglija ir yra tokia vieta, kur tai tikrai galima daryti. Lietuvoje su futbolu, nemanau, kad yra labai didelė perspektyva. 

Keturiolikos metų  atvykau į "Brooke House College" ir pradėjau studijuoti JCSC parengiamųjų studijų programoje.

Ir kaip tau sekėsi studijų pradžioje?
Atvažiavau čia prastai mokėdamas angliškai, bet po truputį įsivažiavau. Aišku, buvo žiauriai sunku pamokose, bet laikui bėgant pradėjau suprasti.

Kur tu žaidei futbolą Lietuvoje?
Pradėjau žaisti nuo šešerių metų Šiaulių futbolo akademijos komandoje. Pirmas mano treneris buvo Remigijus Vaišnoras, vėliau - Renatas Vestertas. Pirmus metus, kai buvau čia išvažiavęs, dar ryšius palaikiau, paskiau jie nutrūko. Noriu perduoti linkėjimus savo treneriams.

Ar čia atvykti padėjo Šiaulių FA administracija?
Ne. Yra tokia organizacija "Kalba.lt", jie ir pasiūlė "Brooke House College" akademiją, kadangi siekiau susirasti studijų vietą, kuri būtų susijusi su futbolu. Futbolas netgi buvo pirmoje vietoje lyginant su studijomis, kadangi norėjau ir vis dar labai noriu žaisti profesionaliai.

"Brooke House College" išsiskiria tuo, jog čia studijuojantys vaikinai turi puikią galimybę suderinti futbolo treniruotes ir studijas. O kiek naudos per tuos ketverius metus tau davė studijos ir kaip vertini jų kokybę?
Labai didelis pliusas, kad klasėse mažai žmonių. Jei kažkur kažko nesupranti, paklausi, prieina, paaiškina asmeniškai, viskas gerai. Ne taip, kaip Lietuvoje, kur labai daug žmonių klasėse, ir labai sunku su mokytoju pasišnekėti asmeniškai. Čia akivaizdžiai daug daugiau laiko skiria kiekvienam studentui asmeniškai. Manau, tai labai padeda. 

Kaip pavyko socializuotis, adaptuotis čia, išties tarptautinėje aplinkoje ("Brooke House College" studijuoja ir futbolą žaidžia vaikinai iš daugiau nei 40 šalių), vaikinui iš Lietuvos?
Gerai. Lietuvoje, jei ten bus koks vyresnis, tai nelabai norės bendrauti, o čia visi labai draugiški. Ir šiaip, čia viskas labai smagu.Tave treneriai ir komandos draugai apibūdina kaip itin draugišką. Ko reikia, kad tokį įvaizdį susikurtum?
Atvažiavęs anglškai kalbėjau išties prastai. Iš pradžių buvo sunkoka su visais susibendrauti, bet, aišku, aš ne vienas toks buvau, tai mes visi kartu, kuriems sunkiau buvo, taip pabendraudavome. Paskui, kai įsivažiuoji, pradedi žaisti toje pačioje komandoje, pradedi šnekėti, paskui ir susidraugauji. Per futbolą. Įmuši įvartį, visi džiaugiasi ir visi draugais tampa.

Kokioje komandoje žaidei tik atvykęs ir kaip sekėsi?
Pirmais metais žaidžiau akademijos U16 ekipoje. Metų pabaigoje man jau buvo penkiolika, patikau tam pirmos U16 komandos treneriui, tad paskutinius du mėnesius pirmoje komandą irgi žaisdavau.

Antrais metais man irgi žaidžiau U16 pagrindinėje komandoje.

Trečiais metais rungtyniavau pirmoje U17 ekipoje, dabar - pirmoje U19 komandoje.

Anglijos Koledžų futbolo lygoje žaidžia įspūdingas skaičius - per dešimt tūkstančių futbolininkų, tad atrodytų, konkurencija čia išties didžiulė. Kaip tu apibūdintum šios lygos žaidėjų meistriškumo lygį?
Neblogai. Atrodė, jog Lietuvoje pakankamai šiurkščiai žaidžiame, bet čia irgi šiurkštus futbolas. Atrodo, toks mažas žmogus, tačiau gali žaisti šiurkščiai. Yra prastesnių, bet yra ir tikrai labai stiprių žaidėjų, tai pakankamai stipri ir konkurencinga lyga...

"Brooke House College" futbolo akademija dažnai savo žaidėjus deleguoja į peržiūras profesionaliuose Anglijos klubuose. Ar tau pavyko kur nors nuvykti ir save parodyti?
Dar užpraeitais metais buvau peržiūroje "Championship" lygos klube "Northampton Town", bet, kadangi buvau truputį traumuotas, nepasisekė. O paskui būta daug rungtynių prieš stiprias "Premier" lygos jaunimo komandas, šiais metais jau prieš "Brightoną" žaidėme (U17), tad galimybių turi kiekvienas. Galimybių išties čia yra labai daug. 

Pavasarį ar vasaros pradžioje jau baigsi studijas "Brooke House College". Kaip galvoji, kur toliau pakryps tavo karjera? Ar tai bus futbolininko, ar jau profesinė karjera?
Jei su profesionaliu futbolu nieko nebus, koncentruosiuosi labiau į mokslus, nes kiekvienas universitetas čia turi savo futbolo komandą, tad, galbūt, vis tiek žaisiu futbolą universitete. Galbūt, ir pats bandysiu į peržiūras kažkokias važiuoti, jeigu pavyks.

Ar Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai nekvietė atvykti, nesiteiravo, kaip tau sekasi?
Buvau peržiūroje gal, bijau pameluoti, trylikos metų, bet tada nepakliuvau į nacionalinę akademiją. Po to kažkada dar su Šiaulių FA žaidėm prieš tą akademiją, tai treneriai sakė, jog mano technik buvo gera, bet nerimavo dėl mano antsvorio. Nes tuomet tikrai buvau daugiau priaugęs svorio, dabar pasitvarkiau (juokiasi). Tai toks vienas kontaktas ir tebuvo, bet dar tada, kai buvau Lietuvoje. 

Ar po to karto daugiau kontaktų nebuvo? 
Ne. Daugiau kontaktų nebuvo.

Ar pačiam  būtų įdomu atvykti, pasilyginti, koks rinktinės draugų lygis, ypač tų, kurie nuolat žaidžia Lietuvoje?
Tikrai važiuočiau. Būtų smagu.

Apibendrinant visą tavo buvimą čia,  koks įsimintiniausias įvykis tau buvo?
Pier pirmuosius dvejus metus buvau paminėtas kaip geriausias "Brooke House College" akademijos U16 komandos žaidėjas. Akademijoje konkurencija net tarp komandos draugų yra didžiulė, tad šis pripažinimas - smagus. O po to, tikriausiai, visi turnyrai laimėti.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" laimėjo Kėdainiuose
2019 03 25
LKL
LKL pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" rimčiau pasipriešinti Klaipėdos "Neptūnui" pajėgė tik vieną kėlinį.
Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai
2019 03 25
Tradicija
27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
 
V. Urbonas: „Žaidėjai parodė charakterį“
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
"Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą ir tai, ką jie pademonstravo aikštėje", - kalbėjo treneris V. Urbonas po Lietuvos rinktinės lygiųjų Azerbaidžane.
Jauniai pralaimėjo baltarusiams
2019 03 25
U-19
Pirmosios Lietuvos devyniolikmečių rinktinės rungtynės, vadovaujant naujajam treneriui Valdui Trakiui, baigėsi pralaimėjimu 0:2 baltarusiams.
Paguoda V.Urbonui - lygiosios Azerbaidžane
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
Jau antrus metus pralaiminti visus oficialius mačus Lietuvos futbolo rinktinė sugebėjo varžovams nenusileisti bent per draugiškas rungtynes.
Elčės maratone - devintoji pozicija
2019 03 25
Maratonas
R.Kančys įveikė Elčės (Ispanija) maratono distanciją per 1 val. 6 min. 38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
 
Lietuvė nusileido prancūzei
2019 03 25
Tenisas
Moterų turnyro „Santa Margherita di Pula“ pirmajame etape Joana Eidukonytė 3:6, 0:6 pralaimėjo prancūzei Margot Yerolymos.
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko 3 sekundėmis
2019 03 25
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje E. Šiškevičius užėmė 20-ą vietą ir pelnė 5 pasaulio reitingo taškus.
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Atsisveikinimui linkėjo išlaikyti pagreitį
2019 03 25
Kuluaruose
"Naujajam prezidentui ir būsimai jo komandai linkiu išnaudoti pakilimo metą automobilių sportui toliau stiprinti" - sakė buvęs LASF vadovas R.Austinskas.
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Alytaus kanupolininkai startavo sėkmingai
2019 03 25
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato I ture šeimininkų komandos pateko į abiejų divizionų finalus ir vieną jų laimėjo.
Lankininkai išsiaiškino taikliausius
2019 03 25
Šaudymas iš lanko
Atvirasis Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas pritraukęsė per 150 dalyvių, tame tarpe - svečių iš Latvijos.
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas