Stasys Petrauskas 2018 m. gruodžio 14 d. 18:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje

Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.

G.Gudkovas.
Stasio Petrausko nuotr.
G.Gudkovas.
   
Kukliame Anglijos Market Harboro mieste įsikūrusioje "Brooke House College" Futbolo akademijoje studijuojantis ir nuo keturiolikos metų futbolą šios akademijos jaunimo komandose žaidžiantis aštuoniolikametis Gustas Gudkovas kiekvieną dieną kremta mokslus ir mėgaujasi futbolu šio žaidimo  tėvynėje. 

Buvęs šiaulietis nuolat rungtyniauja pagrindinės akademijos komandos sudėtyje pajėgioje Koledžų futbolo lygoje ir Anglijos Taurės turnyruose, tačiau Lietuvos jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nėra sulaukęs. Matyt šalies U19 rinktinės trenerių štabui aukšto sportinio meistriškumo krašto ar vidurio gynėjo, kurį peržiūrai kvietė net ir Anglijos "Championship" lygos klubas, paslaugos nėra įdomios, nepaisant to, jog pastarajame Europos čempionato atrankos turnyre prancūzai, belgai ir net Maltos atstovai mūsiškiams atseikėjo net ne po vieną įvartį.

Apie tai, kaip drąsus šiaulietis vienas pats nusprendė siekti savo futbolo svajonės Anglijoje, kalbamės su "Brooke House College" futbolo akademijos pagrindinės U19 komandos žaidėju G.Gudkovu.

Kaip atsidūrei šiame ramiame Lesteršyro grafystės miestelyje ir kada tai įvyko?
Turiu labai daug pažįstamų, kurie studijuoja Anglijoje. Labai norėjau žaisti futbolą profesionaliai, o Anglija ir yra tokia vieta, kur tai tikrai galima daryti. Lietuvoje su futbolu, nemanau, kad yra labai didelė perspektyva. 

Keturiolikos metų  atvykau į "Brooke House College" ir pradėjau studijuoti JCSC parengiamųjų studijų programoje.

Ir kaip tau sekėsi studijų pradžioje?
Atvažiavau čia prastai mokėdamas angliškai, bet po truputį įsivažiavau. Aišku, buvo žiauriai sunku pamokose, bet laikui bėgant pradėjau suprasti.

Kur tu žaidei futbolą Lietuvoje?
Pradėjau žaisti nuo šešerių metų Šiaulių futbolo akademijos komandoje. Pirmas mano treneris buvo Remigijus Vaišnoras, vėliau - Renatas Vestertas. Pirmus metus, kai buvau čia išvažiavęs, dar ryšius palaikiau, paskiau jie nutrūko. Noriu perduoti linkėjimus savo treneriams.

Ar čia atvykti padėjo Šiaulių FA administracija?
Ne. Yra tokia organizacija "Kalba.lt", jie ir pasiūlė "Brooke House College" akademiją, kadangi siekiau susirasti studijų vietą, kuri būtų susijusi su futbolu. Futbolas netgi buvo pirmoje vietoje lyginant su studijomis, kadangi norėjau ir vis dar labai noriu žaisti profesionaliai.

"Brooke House College" išsiskiria tuo, jog čia studijuojantys vaikinai turi puikią galimybę suderinti futbolo treniruotes ir studijas. O kiek naudos per tuos ketverius metus tau davė studijos ir kaip vertini jų kokybę?
Labai didelis pliusas, kad klasėse mažai žmonių. Jei kažkur kažko nesupranti, paklausi, prieina, paaiškina asmeniškai, viskas gerai. Ne taip, kaip Lietuvoje, kur labai daug žmonių klasėse, ir labai sunku su mokytoju pasišnekėti asmeniškai. Čia akivaizdžiai daug daugiau laiko skiria kiekvienam studentui asmeniškai. Manau, tai labai padeda. 

Kaip pavyko socializuotis, adaptuotis čia, išties tarptautinėje aplinkoje ("Brooke House College" studijuoja ir futbolą žaidžia vaikinai iš daugiau nei 40 šalių), vaikinui iš Lietuvos?
Gerai. Lietuvoje, jei ten bus koks vyresnis, tai nelabai norės bendrauti, o čia visi labai draugiški. Ir šiaip, čia viskas labai smagu.Tave treneriai ir komandos draugai apibūdina kaip itin draugišką. Ko reikia, kad tokį įvaizdį susikurtum?
Atvažiavęs anglškai kalbėjau išties prastai. Iš pradžių buvo sunkoka su visais susibendrauti, bet, aišku, aš ne vienas toks buvau, tai mes visi kartu, kuriems sunkiau buvo, taip pabendraudavome. Paskui, kai įsivažiuoji, pradedi žaisti toje pačioje komandoje, pradedi šnekėti, paskui ir susidraugauji. Per futbolą. Įmuši įvartį, visi džiaugiasi ir visi draugais tampa.

Kokioje komandoje žaidei tik atvykęs ir kaip sekėsi?
Pirmais metais žaidžiau akademijos U16 ekipoje. Metų pabaigoje man jau buvo penkiolika, patikau tam pirmos U16 komandos treneriui, tad paskutinius du mėnesius pirmoje komandą irgi žaisdavau.

Antrais metais man irgi žaidžiau U16 pagrindinėje komandoje.

Trečiais metais rungtyniavau pirmoje U17 ekipoje, dabar - pirmoje U19 komandoje.

Anglijos Koledžų futbolo lygoje žaidžia įspūdingas skaičius - per dešimt tūkstančių futbolininkų, tad atrodytų, konkurencija čia išties didžiulė. Kaip tu apibūdintum šios lygos žaidėjų meistriškumo lygį?
Neblogai. Atrodė, jog Lietuvoje pakankamai šiurkščiai žaidžiame, bet čia irgi šiurkštus futbolas. Atrodo, toks mažas žmogus, tačiau gali žaisti šiurkščiai. Yra prastesnių, bet yra ir tikrai labai stiprių žaidėjų, tai pakankamai stipri ir konkurencinga lyga...

"Brooke House College" futbolo akademija dažnai savo žaidėjus deleguoja į peržiūras profesionaliuose Anglijos klubuose. Ar tau pavyko kur nors nuvykti ir save parodyti?
Dar užpraeitais metais buvau peržiūroje "Championship" lygos klube "Northampton Town", bet, kadangi buvau truputį traumuotas, nepasisekė. O paskui būta daug rungtynių prieš stiprias "Premier" lygos jaunimo komandas, šiais metais jau prieš "Brightoną" žaidėme (U17), tad galimybių turi kiekvienas. Galimybių išties čia yra labai daug. 

Pavasarį ar vasaros pradžioje jau baigsi studijas "Brooke House College". Kaip galvoji, kur toliau pakryps tavo karjera? Ar tai bus futbolininko, ar jau profesinė karjera?
Jei su profesionaliu futbolu nieko nebus, koncentruosiuosi labiau į mokslus, nes kiekvienas universitetas čia turi savo futbolo komandą, tad, galbūt, vis tiek žaisiu futbolą universitete. Galbūt, ir pats bandysiu į peržiūras kažkokias važiuoti, jeigu pavyks.

Ar Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai nekvietė atvykti, nesiteiravo, kaip tau sekasi?
Buvau peržiūroje gal, bijau pameluoti, trylikos metų, bet tada nepakliuvau į nacionalinę akademiją. Po to kažkada dar su Šiaulių FA žaidėm prieš tą akademiją, tai treneriai sakė, jog mano technik buvo gera, bet nerimavo dėl mano antsvorio. Nes tuomet tikrai buvau daugiau priaugęs svorio, dabar pasitvarkiau (juokiasi). Tai toks vienas kontaktas ir tebuvo, bet dar tada, kai buvau Lietuvoje. 

Ar po to karto daugiau kontaktų nebuvo? 
Ne. Daugiau kontaktų nebuvo.

Ar pačiam  būtų įdomu atvykti, pasilyginti, koks rinktinės draugų lygis, ypač tų, kurie nuolat žaidžia Lietuvoje?
Tikrai važiuočiau. Būtų smagu.

Apibendrinant visą tavo buvimą čia,  koks įsimintiniausias įvykis tau buvo?
Pier pirmuosius dvejus metus buvau paminėtas kaip geriausias "Brooke House College" akademijos U16 komandos žaidėjas. Akademijoje konkurencija net tarp komandos draugų yra didžiulė, tad šis pripažinimas - smagus. O po to, tikriausiai, visi turnyrai laimėti.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas