LTeam.lt 2018 m. gruodžio 13 d. 13:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė

Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.

Apie žiemos pramogas kalbėjo žvaigždės.
Apie žiemos pramogas kalbėjo žvaigždės.
Kone visi vaikystėje bandė vieną iš populiariausių žiemos pramogų – nusileidimą nuo kalno rogutėmis. Šiuo atveju svarbiausia užduotis – rasti tinkamą nusileidimui kalną, o reikiamas inventorius – rogutės gali būti pakeistos ir alternatyviomis priemonėmis.

Artėjant vasario 1-3 dienomis Druskininkuose vyksiančiam „LTeam olimpiniam žiemos festivaliui 2019“, tinklalapis LTeam.lt pasiteiravo Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio įžymybių apie vaikystėje išbandytas žiemos sporto rungtis.  

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas ir šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas irkluotojas Mindaugas Griškonis vaikystėje Vilniuje rogutes dažnai iškeisdavo į kitą, visiškai netradicinę priemonę žiemos sportui.

„Vaikystėje nebuvo geresnių rogučių nei dideli linoleumo dangos gabalai, kurios iš kažkur sugebėdavome gauti. Viršutinė linoleumo danga yra labai slidi, tad toks paviršius, jį klojant ant sniego, leisdavo įgauti didžiulį greitį. Čiuožinėdavome ant Žirmūnų kalnų (juokiasi). Ant linoleumo lipdavome ir ne po vieną, o po kelis, grupelėmis. Iš pramogos pasiimdavome maksimumą“, – šypsojosi M. Griškonis. 

Jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse aukso medalio laimėtoja 50 metrų krūtine distancijoje kaunietė Agnė Šeleikaitė, kaip ir M. Griškonis, į norą nusileisti nuo kalno kartais irgi pažiūrėdavo kūrybiškai ir vietoj rogučių panaudodavo paprastą pirkinių maišelį. 


„Mūsų šeima labai mėgsta slidinėti, tad ne vieną sykį keliavome į užsienį, esame buvę Austrijoje, kur slidinėjome vietinėmis kalnų trasomis. Nusileidimas nuo kalno su rogutėmis – daugiau vaikystėje buvusi pramoga. Prie namų Kaune turėjome nedidelių kalniukų, nuo kurių ir čiuoždavome žemyn. Žinoma, kad kartais rogučių neturėdavome, todėl esame čiuožę ir kitomis priemonėmis – vietoje rogučių naudodavome ir parduotuvės pirkinių maišelį ar liaudiškai „pašikniukais“ vadinamas čiuožynes“, – pasakojo plaukikė. 

Televizijos laidų vedėjas ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis užaugo Kaune, kur vaikystėje žiemos sezono pramogomis džiaugdavosi Dainavos parke. 

„Puikiai prisimenu, jog augdamas Kaune, vos tik iškritus pirmajam sniegui, su draugais bėgdavau į šalia buvusį Dainavos parką, kuriame ir čiuoždavome nuo kalno su rogutėmis. Turėjau medines roges, kurios puikiai tarnaudavo šiam tikslui. Kartais po užpakaliu pasidėdavome ir faneros gabalą, su kuriuo lygiai taip pat sėkmingai slysdavome. Kalbant apie kitas veiklas, prie mano senelių namų turėjome nedidelį tvenkinį, nuo kurio ledo žiemą nuvalydavome sniegą ir ilgai žaisdavome ledo ritulį“, – pasakoja E. Jakilaitis. 

Humoristas, televizijos laidų vedėjas ir rašytojas Paulius Ambrazevičius užaugo nedideliame Liepalotų miestelyje, kuriame, anot P. Ambrazevičiaus, rogučių keisti kitomis priemonėmis nereikėdavo. Tiesa, kartais vietoje nusileidimo nuo kalno P. Ambrazevičius su broliu rinkdavosi ir kitą pramogą – šuns traukiamas rogutes.  

„Prie mūsų namų Liepalotuose, kuriuose gyvenau iki šešerių metų, buvo kalniukas, nuo kurio leisdavomės rogutėmis. Rogučių nusileidimo kalnu tapo prie vieno daugiabučio likusios neišvežtos žemės. Viena kalno pusė buvo stati, kita – ne. Pamenu, jog nusileisti nuo stačios kalno dalies buvo labai baisu, tačiau šį iššūkį keliskart atlaikiau. Beje, su mumis kartu leisdavosi ir dabartinis Kauno „Žalgirio“ komandos treneris-skautas Evaldas Beržininkaitis. Jau kiek vėliau kartu su jaunesniu broliu turėjome kitą pramogą – mus rogutėmis tempdavo mūsų augintinė – Kaukazo aviganė Puma. Specialiai šiam tikslui tėtis Iš kažkur buvo gavęs šuniškus pakinktus“, – prisimena P. Ambrazevičius. 
 
Radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita prisiminė, jog augdama Pakruojyje bei keliaudama iš mokyklos rinkdavosi kelyje namų link buvusį kalniuką, nuo kurio čiuoždavo naudodama mokyklinę kuprinę.

„Tarp mano namų ir mokyklos buvo kalniukas, tad atėjus žiemai po pamokų mėgdavau juo nučiuožti žemyn. Į mokyklą rogių juk nesitempsi, todėl yra tekę vietoj rogučių panaudoti savo kuprinę. Net ir su knygomis“, – šypsojosi S. Albavičiūtė-Bandita. 

Savo kailiu išbandyti įvairias žiemos sporto šakas ir kitas pramogas visi norintys galės išbandyti Druskininkuose vasario 1-3 dienomis vyksiančio „LTeam olimpinio žiemos festivalio 2019“ metu. Festivalio metu lankytojų lauks ne tik sporto rungtys, bet įvairūs konkursai bei koncertai. Daugiau informacijos www.lteam.lt. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas