LTeam.lt 2018 m. gruodžio 13 d. 13:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė

Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.

Apie žiemos pramogas kalbėjo žvaigždės.
Apie žiemos pramogas kalbėjo žvaigždės.
Kone visi vaikystėje bandė vieną iš populiariausių žiemos pramogų – nusileidimą nuo kalno rogutėmis. Šiuo atveju svarbiausia užduotis – rasti tinkamą nusileidimui kalną, o reikiamas inventorius – rogutės gali būti pakeistos ir alternatyviomis priemonėmis.

Artėjant vasario 1-3 dienomis Druskininkuose vyksiančiam „LTeam olimpiniam žiemos festivaliui 2019“, tinklalapis LTeam.lt pasiteiravo Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio įžymybių apie vaikystėje išbandytas žiemos sporto rungtis.  

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas ir šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas irkluotojas Mindaugas Griškonis vaikystėje Vilniuje rogutes dažnai iškeisdavo į kitą, visiškai netradicinę priemonę žiemos sportui.

„Vaikystėje nebuvo geresnių rogučių nei dideli linoleumo dangos gabalai, kurios iš kažkur sugebėdavome gauti. Viršutinė linoleumo danga yra labai slidi, tad toks paviršius, jį klojant ant sniego, leisdavo įgauti didžiulį greitį. Čiuožinėdavome ant Žirmūnų kalnų (juokiasi). Ant linoleumo lipdavome ir ne po vieną, o po kelis, grupelėmis. Iš pramogos pasiimdavome maksimumą“, – šypsojosi M. Griškonis. 

Jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse aukso medalio laimėtoja 50 metrų krūtine distancijoje kaunietė Agnė Šeleikaitė, kaip ir M. Griškonis, į norą nusileisti nuo kalno kartais irgi pažiūrėdavo kūrybiškai ir vietoj rogučių panaudodavo paprastą pirkinių maišelį. 


„Mūsų šeima labai mėgsta slidinėti, tad ne vieną sykį keliavome į užsienį, esame buvę Austrijoje, kur slidinėjome vietinėmis kalnų trasomis. Nusileidimas nuo kalno su rogutėmis – daugiau vaikystėje buvusi pramoga. Prie namų Kaune turėjome nedidelių kalniukų, nuo kurių ir čiuoždavome žemyn. Žinoma, kad kartais rogučių neturėdavome, todėl esame čiuožę ir kitomis priemonėmis – vietoje rogučių naudodavome ir parduotuvės pirkinių maišelį ar liaudiškai „pašikniukais“ vadinamas čiuožynes“, – pasakojo plaukikė. 

Televizijos laidų vedėjas ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis užaugo Kaune, kur vaikystėje žiemos sezono pramogomis džiaugdavosi Dainavos parke. 

„Puikiai prisimenu, jog augdamas Kaune, vos tik iškritus pirmajam sniegui, su draugais bėgdavau į šalia buvusį Dainavos parką, kuriame ir čiuoždavome nuo kalno su rogutėmis. Turėjau medines roges, kurios puikiai tarnaudavo šiam tikslui. Kartais po užpakaliu pasidėdavome ir faneros gabalą, su kuriuo lygiai taip pat sėkmingai slysdavome. Kalbant apie kitas veiklas, prie mano senelių namų turėjome nedidelį tvenkinį, nuo kurio ledo žiemą nuvalydavome sniegą ir ilgai žaisdavome ledo ritulį“, – pasakoja E. Jakilaitis. 

Humoristas, televizijos laidų vedėjas ir rašytojas Paulius Ambrazevičius užaugo nedideliame Liepalotų miestelyje, kuriame, anot P. Ambrazevičiaus, rogučių keisti kitomis priemonėmis nereikėdavo. Tiesa, kartais vietoje nusileidimo nuo kalno P. Ambrazevičius su broliu rinkdavosi ir kitą pramogą – šuns traukiamas rogutes.  

„Prie mūsų namų Liepalotuose, kuriuose gyvenau iki šešerių metų, buvo kalniukas, nuo kurio leisdavomės rogutėmis. Rogučių nusileidimo kalnu tapo prie vieno daugiabučio likusios neišvežtos žemės. Viena kalno pusė buvo stati, kita – ne. Pamenu, jog nusileisti nuo stačios kalno dalies buvo labai baisu, tačiau šį iššūkį keliskart atlaikiau. Beje, su mumis kartu leisdavosi ir dabartinis Kauno „Žalgirio“ komandos treneris-skautas Evaldas Beržininkaitis. Jau kiek vėliau kartu su jaunesniu broliu turėjome kitą pramogą – mus rogutėmis tempdavo mūsų augintinė – Kaukazo aviganė Puma. Specialiai šiam tikslui tėtis Iš kažkur buvo gavęs šuniškus pakinktus“, – prisimena P. Ambrazevičius. 
 
Radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita prisiminė, jog augdama Pakruojyje bei keliaudama iš mokyklos rinkdavosi kelyje namų link buvusį kalniuką, nuo kurio čiuoždavo naudodama mokyklinę kuprinę.

„Tarp mano namų ir mokyklos buvo kalniukas, tad atėjus žiemai po pamokų mėgdavau juo nučiuožti žemyn. Į mokyklą rogių juk nesitempsi, todėl yra tekę vietoj rogučių panaudoti savo kuprinę. Net ir su knygomis“, – šypsojosi S. Albavičiūtė-Bandita. 

Savo kailiu išbandyti įvairias žiemos sporto šakas ir kitas pramogas visi norintys galės išbandyti Druskininkuose vasario 1-3 dienomis vyksiančio „LTeam olimpinio žiemos festivalio 2019“ metu. Festivalio metu lankytojų lauks ne tik sporto rungtys, bet įvairūs konkursai bei koncertai. Daugiau informacijos www.lteam.lt. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" laimėjo Kėdainiuose
2019 03 25
LKL
LKL pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" rimčiau pasipriešinti Klaipėdos "Neptūnui" pajėgė tik vieną kėlinį.
Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai
2019 03 25
Tradicija
27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
 
V. Urbonas: „Žaidėjai parodė charakterį“
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
"Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą ir tai, ką jie pademonstravo aikštėje", - kalbėjo treneris V. Urbonas po Lietuvos rinktinės lygiųjų Azerbaidžane.
Jauniai pralaimėjo baltarusiams
2019 03 25
U-19
Pirmosios Lietuvos devyniolikmečių rinktinės rungtynės, vadovaujant naujajam treneriui Valdui Trakiui, baigėsi pralaimėjimu 0:2 baltarusiams.
Paguoda V.Urbonui - lygiosios Azerbaidžane
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
Jau antrus metus pralaiminti visus oficialius mačus Lietuvos futbolo rinktinė sugebėjo varžovams nenusileisti bent per draugiškas rungtynes.
Elčės maratone - devintoji pozicija
2019 03 25
Maratonas
R.Kančys įveikė Elčės (Ispanija) maratono distanciją per 1 val. 6 min. 38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
 
Lietuvė nusileido prancūzei
2019 03 25
Tenisas
Moterų turnyro „Santa Margherita di Pula“ pirmajame etape Joana Eidukonytė 3:6, 0:6 pralaimėjo prancūzei Margot Yerolymos.
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko 3 sekundėmis
2019 03 25
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje E. Šiškevičius užėmė 20-ą vietą ir pelnė 5 pasaulio reitingo taškus.
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Atsisveikinimui linkėjo išlaikyti pagreitį
2019 03 25
Kuluaruose
"Naujajam prezidentui ir būsimai jo komandai linkiu išnaudoti pakilimo metą automobilių sportui toliau stiprinti" - sakė buvęs LASF vadovas R.Austinskas.
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Alytaus kanupolininkai startavo sėkmingai
2019 03 25
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato I ture šeimininkų komandos pateko į abiejų divizionų finalus ir vieną jų laimėjo.
Lankininkai išsiaiškino taikliausius
2019 03 25
Šaudymas iš lanko
Atvirasis Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas pritraukęsė per 150 dalyvių, tame tarpe - svečių iš Latvijos.
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas