LTeam.lt 2018 m. gruodžio 13 d. 13:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė

Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.

Apie žiemos pramogas kalbėjo žvaigždės.
Apie žiemos pramogas kalbėjo žvaigždės.
Kone visi vaikystėje bandė vieną iš populiariausių žiemos pramogų – nusileidimą nuo kalno rogutėmis. Šiuo atveju svarbiausia užduotis – rasti tinkamą nusileidimui kalną, o reikiamas inventorius – rogutės gali būti pakeistos ir alternatyviomis priemonėmis.

Artėjant vasario 1-3 dienomis Druskininkuose vyksiančiam „LTeam olimpiniam žiemos festivaliui 2019“, tinklalapis LTeam.lt pasiteiravo Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio įžymybių apie vaikystėje išbandytas žiemos sporto rungtis.  

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas ir šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas irkluotojas Mindaugas Griškonis vaikystėje Vilniuje rogutes dažnai iškeisdavo į kitą, visiškai netradicinę priemonę žiemos sportui.

„Vaikystėje nebuvo geresnių rogučių nei dideli linoleumo dangos gabalai, kurios iš kažkur sugebėdavome gauti. Viršutinė linoleumo danga yra labai slidi, tad toks paviršius, jį klojant ant sniego, leisdavo įgauti didžiulį greitį. Čiuožinėdavome ant Žirmūnų kalnų (juokiasi). Ant linoleumo lipdavome ir ne po vieną, o po kelis, grupelėmis. Iš pramogos pasiimdavome maksimumą“, – šypsojosi M. Griškonis. 

Jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse aukso medalio laimėtoja 50 metrų krūtine distancijoje kaunietė Agnė Šeleikaitė, kaip ir M. Griškonis, į norą nusileisti nuo kalno kartais irgi pažiūrėdavo kūrybiškai ir vietoj rogučių panaudodavo paprastą pirkinių maišelį. 


„Mūsų šeima labai mėgsta slidinėti, tad ne vieną sykį keliavome į užsienį, esame buvę Austrijoje, kur slidinėjome vietinėmis kalnų trasomis. Nusileidimas nuo kalno su rogutėmis – daugiau vaikystėje buvusi pramoga. Prie namų Kaune turėjome nedidelių kalniukų, nuo kurių ir čiuoždavome žemyn. Žinoma, kad kartais rogučių neturėdavome, todėl esame čiuožę ir kitomis priemonėmis – vietoje rogučių naudodavome ir parduotuvės pirkinių maišelį ar liaudiškai „pašikniukais“ vadinamas čiuožynes“, – pasakojo plaukikė. 

Televizijos laidų vedėjas ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis užaugo Kaune, kur vaikystėje žiemos sezono pramogomis džiaugdavosi Dainavos parke. 

„Puikiai prisimenu, jog augdamas Kaune, vos tik iškritus pirmajam sniegui, su draugais bėgdavau į šalia buvusį Dainavos parką, kuriame ir čiuoždavome nuo kalno su rogutėmis. Turėjau medines roges, kurios puikiai tarnaudavo šiam tikslui. Kartais po užpakaliu pasidėdavome ir faneros gabalą, su kuriuo lygiai taip pat sėkmingai slysdavome. Kalbant apie kitas veiklas, prie mano senelių namų turėjome nedidelį tvenkinį, nuo kurio ledo žiemą nuvalydavome sniegą ir ilgai žaisdavome ledo ritulį“, – pasakoja E. Jakilaitis. 

Humoristas, televizijos laidų vedėjas ir rašytojas Paulius Ambrazevičius užaugo nedideliame Liepalotų miestelyje, kuriame, anot P. Ambrazevičiaus, rogučių keisti kitomis priemonėmis nereikėdavo. Tiesa, kartais vietoje nusileidimo nuo kalno P. Ambrazevičius su broliu rinkdavosi ir kitą pramogą – šuns traukiamas rogutes.  

„Prie mūsų namų Liepalotuose, kuriuose gyvenau iki šešerių metų, buvo kalniukas, nuo kurio leisdavomės rogutėmis. Rogučių nusileidimo kalnu tapo prie vieno daugiabučio likusios neišvežtos žemės. Viena kalno pusė buvo stati, kita – ne. Pamenu, jog nusileisti nuo stačios kalno dalies buvo labai baisu, tačiau šį iššūkį keliskart atlaikiau. Beje, su mumis kartu leisdavosi ir dabartinis Kauno „Žalgirio“ komandos treneris-skautas Evaldas Beržininkaitis. Jau kiek vėliau kartu su jaunesniu broliu turėjome kitą pramogą – mus rogutėmis tempdavo mūsų augintinė – Kaukazo aviganė Puma. Specialiai šiam tikslui tėtis Iš kažkur buvo gavęs šuniškus pakinktus“, – prisimena P. Ambrazevičius. 
 
Radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita prisiminė, jog augdama Pakruojyje bei keliaudama iš mokyklos rinkdavosi kelyje namų link buvusį kalniuką, nuo kurio čiuoždavo naudodama mokyklinę kuprinę.

„Tarp mano namų ir mokyklos buvo kalniukas, tad atėjus žiemai po pamokų mėgdavau juo nučiuožti žemyn. Į mokyklą rogių juk nesitempsi, todėl yra tekę vietoj rogučių panaudoti savo kuprinę. Net ir su knygomis“, – šypsojosi S. Albavičiūtė-Bandita. 

Savo kailiu išbandyti įvairias žiemos sporto šakas ir kitas pramogas visi norintys galės išbandyti Druskininkuose vasario 1-3 dienomis vyksiančio „LTeam olimpinio žiemos festivalio 2019“ metu. Festivalio metu lankytojų lauks ne tik sporto rungtys, bet įvairūs konkursai bei koncertai. Daugiau informacijos www.lteam.lt. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė - penkta
2019 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečių rinktinė 89:73 laimėjo Europos jaunimo krepšinio čempionato rungtynes dėl penktosiose vietos prieš turkus.
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
 
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Koją pakišo baudiniai
2019 07 21
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai, neįmušę dviejų baudinių rungtynėse ir dviejų - baudinių serijoje, nusileido baltarusiams pasaulio čempionato atrankoje.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
Pirmas A. Gudžiaus metimas - bronzinis
2019 07 21
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų disko metimo rungtyje pirmas Andriaus Gudžiaus metimas nulėmė jam trečią vietą.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
"Nemuno žiedą" užims motociklininkai
2019 07 22
Moto
Tikimasi,kad nemokamas renginys motociklininkams paskatins motociklų sporto dalyvių aktyvumą bei įtrauks į šį sportą tuos, kurie apie tai svajoja.
Po Rokiškio etapo intriga tik išaugo
2019 07 22
Moto
Lietuvos motociklų kroso čempionato etape atkakliai rungėsi MX1, MX2 klasių motociklininkai, motociklų su priekabomis ekipažai, veteranai ir jauniausieji.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
H. Žustautui  - 6 aukso medaliai
2019 07 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baigėsi tris dienas vykęs Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame varžėsi per 200 dalyvių.
Sąlygas buriuotojams diktavo taifūnas
2019 07 22
Buriavimas
Lietuvos buriuotoja V. Andrulytė tęsia kovą dėl kelialapio į 2020-ųjų Tokijo olimpiadą pasaulio čempionate.
Savi vandenys vėl atplukdė auksą
2019 07 21
F2
"Dukart iš eilės laimėti Europos čempionatą savo namuose yra kažkas nuostabaus“, – emocijų neslėpė vandens formulių F-2 pilotas Edgaras Riabko
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas