Marius Naruševičius 2018 m. gruodžio 8 d. 11:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą

Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.

Rugsėjį V. Žūsinaitė ištekėjo už baidarininko R. Nekriošiaus.
pliadisfoto.com nuotr.
Rugsėjį V. Žūsinaitė ištekėjo už baidarininko R. Nekriošiaus.
   
Nuo minčių apie rimtą pertrauką sportininkės karjeroje rugpjūtį iki vieno didžiausių karjeros laimėjimų lapkritį – štai taip vertėsi maratonininkės Vaidos Žūsinaitės-Nekriošienės gyvenimas. Libano sostinėje Beirute Lietuvos atstovė iškovojo bronzos medalį pasaulio kariškių maratono čempionate, 42 km 195 m distanciją įveikusi per 2 val. 38 min. 59 sek.

Į karinę tarnybą 30 metų bėgikė pasinėrusi visa galva – vos radusi laisvą akimirką, sezono laikotarpiu vyksta į įvairiausias pratybas, o bendraudama su „Sportu“ ji kuopoje ruošėsi žygiui, kurio metu per visą šalį nešama sausumos pajėgų vėliava. 

Svarsto apie profesionalės tarnybą

Lietuvos krašto apsaugos savanore V. Žūsinaitė-Nekriošienė tapo prieš kiek daugiau nei metus. Tada ji savanoriškai baigė bazinius karinius mokymus.
 
„Aš nuo mažens jaučiuosi Lietuvos patriotė – mane taip auklėjo tėvai. Mokyklos metais priklausiau Šaulių sąjungai, vėliau norėjau stoti į krašto apsaugos savanorius, bet tada treneris nepalaikė šios idėjos. Buvau visiškai atsidavusi sportui. Dabar radau tam laiko ir noriu savo svajonę įgyvendinti. O ateityje, jeigu bus galimybė, net norėčiau įstoti į profesionalią šalies kariuomenę“, – tapusi kariške „Sportui“ sakė maratonininkė.

Pasibaigus šiam sezonui, sportininkė patvirtino vis dar turinti tikslą tapti profesionalia kariške. Tiesa, kol kas yra ir kitas – truputį didesnis. 

„Artėja Tokijo olimpinės žaidynės, į kurias norisi patekti. Kol kas mintyse olimpiada, o būti krašto apsaugos savanore man tikrai užtenka. Profesionalės tarnybą paliksiu ateičiai“, – pasakoja sportininkė. 

Medalis atpirko kančias

V. Žūsinaitė-Nekriošienė į Libano sostinę vyko lydima dvejopų jausmų. Ji tikėjosi, kad pasaulio kariškių čempionate gali iškovoti medalį, bet kartu bijojo prognozuoti savo rezultatą. 
 
„Pastarieji dveji metai man tikrai labai nesėkmingi, o praėjęs Europos čempionatas Berlyne išvis buvo katastrofa. Buvo baisu ką nors prognozuoti. Beirute bėgau pagal savo galimybes, kad per daug nekentėčiau, kad būtų komfortiškas greitis. Bėgau ir nieko pernelyg nestrategavau“, – prisimena maratonininkė. 

Tačiau likus kiek mažiau nei 5 km iki finišo, Vaidos planai pasikeitė – pamačiusi tris varžoves priekyje ji suprato, kad yra per plauką nuo apdovanojimų pakylos. 

„Nutariau, kad privalau mėginti vytis ir pakovoti dėl medalio. Ketvirtoje vietoje likusią Kinijos sportininkę aplenkiau likus 200 m ir buvau labai arti lenkės, kuri finišavo antra. Ji, matyt, pamatė, kad aš artėju, ir pradėjo spurtuoti. Taip jos ir nepavijau, bet labai džiaugiausi iškovojusi medalį. Jau po finišo peržiūrėjusi rezultatus supratau, kad ir auksas buvo ne taip toli – čempionė Olha Kalendarova Ochal iš Lenkijos laimėjo tik 40 sek., palyginti su manimi“, – prisiminimais iš trasos dalijasi V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Medalis pasaulio kariškių čempionate bėgikei tapo savotiška reabilitacija po pastarųjų nesėkmingų startų. Ir, nors maratonininkė pripažįsta, kad jos pademonstruotas laikas Beirute yra kur kas prastesnis už tą, kurį ji gali parodyti, apdovanojimas atpirko visas pastarųjų metų kančias ir nesėkmes.

„Svarbiausia, kad pademonstravau geriausią laiką per pastaruosius kelerius metus. Labai džiaugiuosi tiek medaliu, tiek rezultatu“, – teigiamų emocijų neslepia sportininkė. 


Įsimintinos patirtys Beirute

„Mums vos atvykus į Beirutą, iškart krito į akis chaosas gatvėse. Tai, kaip žmonės ten vairuoja, sakyčiau, šokiravo“, – pasakoja V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 
 
Tačiau tai buvo ne vienintelis iššūkis, su kuriuo Libano sostinėje teko susidurti bronzą iškovojusiai sportininkei. Organizatoriai pasirūpino, kad maratonininkams kelyje netrūktų ir įkalnių, ir posūkių. 

„Sakyčiau, tai buvo antra pagal sudėtingumą trasa per visą mano karjerą. Sunkesnę teko įveikti tik Taivane. Tikrai buvo daug įkalnių, dar daugiau posūkių. Bet ir rezultatą pavyko parodyti tikrai neblogą“, – kalba bėgikė.

Dar vienas kiek neįprastas dalykas, su kuriuo susidūrė lietuvė Beiruto maratone, – starto laikas. Kariškiai prie starto linijos išsirikiavę buvo jau pusę septintos ryto. 

„Kėlėmės naktį – šiek tiek po trijų. Mus nuvežė į starto vietą, ten darėme mankštą. Bėgome pusiau miegantys. Manau, kad taip anksti viskas vyko dėl oro temperatūros. Įpusėjus distancijai ir pakilus saulei, darėsi tikrai karšta. Bet apskritai viskas buvo suorganizuota puikiai. Net juokėmės, kad esame kaip tarnyboje – tai atidarymas, treniruotė, varžybos, uždarymas. Praktiškai laisvos minutės neturėjome“, – įspūdžiais dalijasi Lietuvos atstovė. 

Įkvėpė vyras ir treneriai

Rugpjūtį Berlyne vykęs Europos čempionatas V. Žūsinaitei-Nekriošienei buvo ypač nesėkmingas. 43-ioji vieta iš 46 sportininkių, prastas rezultatas ir vizitas pas medikus vos kirtus finišo liniją kėlė daugybę minčių. Viena tokių – rimtesnė pertrauka kaip profesionaliai sportininkei. 

„Taip, buvo minčių apie tai. Bet gal tai buvo daugiau emocijos po finišo nei realūs ketinimai. Norėjosi ne savaitės, bet bent jau mėnesio be sporto. Tačiau laukė kariškių pasaulio čempionatas, keletas kitų varžybų, todėl negalėjau visko mesti“, – pasakoja lengvaatletė. 

Sportininkė pripažįsta, kad pastarosios vasaros pabaiga buvo tikrai sunki, tačiau reikiamu momentu jai pagalbos ranką ištiesė artimiausi žmonės. 

„Eidavau į treniruotes be jokio noro. Būdavo ateinu, bėgu, padarau, pasidžiaugiu treniruote, nes viskas pavykdavo gerai. Atrodydavo, rytoj atsikelsiu, bėgsiu, viskas bus gražu. Bet taip nebuvo. Iki pat pasaulio čempionato jaučiausi psichologinėje duobėje. Laimė, šalia turėjau artimiausius žmones – vyrą, šeimą, draugus, trenerius. Visi jie labai palaikė“, – atskleidžia V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Po santuokos – vidinė ramybė

Rugsėjo 29-oji bėgikei tapo viena svarbiausių dienų gyvenime – ji sumainė aukso žiedus su baidarininku Ričardu Nekriošiumi. Pasak sportininkės, santuoka jos gyvenime įnešė daugiau ramybės.

„Abu esame tikrai laimingi, viskas kol kas klostosi puikiai. Atsirado tokia vidinė ramybė, kur kas rimčiau kuriu ateities planus. Pasikalbame apie viską, tačiau dabar koncentruojamės į olimpiadą. O kaip viskas bus, pamatysime ateityje. Bet kokiu atveju šeima – svarbiausia“, – tvirtina V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 

Viena aišku – olimpiečių šeimos planuose tikrai yra minčių apie dar vieną jos narį. Tačiau kada pagausės Nekriošių šeima, pašnekovė neatskleidžia.

*  *  *
Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė Beirute maratono distanciją įveikė per 2 val. 38 min. 59 sek. ir tarp moterų kariškių nusileido tik lenkėms Olhai Kalendarovai Ochal (2 val. 38 min. 14 sek.) ir Aleksandrai Lisowskai (2 val. 38 min. 55 sek.). Septintąją vietą kariškių varžybose užėmė Rasa Drazdauskaitė (2 val. 45 min. 46 sek.). Tarp vyrų kariškių Mindaugas Čekavičius finišavo 34-as (2 val. 48 min. 58 sek.).
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" laimėjo Kėdainiuose
2019 03 25
LKL
LKL pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" rimčiau pasipriešinti Klaipėdos "Neptūnui" pajėgė tik vieną kėlinį.
Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai
2019 03 25
Tradicija
27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
 
V. Urbonas: „Žaidėjai parodė charakterį“
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
"Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą ir tai, ką jie pademonstravo aikštėje", - kalbėjo treneris V. Urbonas po Lietuvos rinktinės lygiųjų Azerbaidžane.
Jauniai pralaimėjo baltarusiams
2019 03 25
U-19
Pirmosios Lietuvos devyniolikmečių rinktinės rungtynės, vadovaujant naujajam treneriui Valdui Trakiui, baigėsi pralaimėjimu 0:2 baltarusiams.
Paguoda V.Urbonui - lygiosios Azerbaidžane
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
Jau antrus metus pralaiminti visus oficialius mačus Lietuvos futbolo rinktinė sugebėjo varžovams nenusileisti bent per draugiškas rungtynes.
Elčės maratone - devintoji pozicija
2019 03 25
Maratonas
R.Kančys įveikė Elčės (Ispanija) maratono distanciją per 1 val. 6 min. 38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
 
Lietuvė nusileido prancūzei
2019 03 25
Tenisas
Moterų turnyro „Santa Margherita di Pula“ pirmajame etape Joana Eidukonytė 3:6, 0:6 pralaimėjo prancūzei Margot Yerolymos.
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko 3 sekundėmis
2019 03 25
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje E. Šiškevičius užėmė 20-ą vietą ir pelnė 5 pasaulio reitingo taškus.
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Atsisveikinimui linkėjo išlaikyti pagreitį
2019 03 25
Kuluaruose
"Naujajam prezidentui ir būsimai jo komandai linkiu išnaudoti pakilimo metą automobilių sportui toliau stiprinti" - sakė buvęs LASF vadovas R.Austinskas.
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Alytaus kanupolininkai startavo sėkmingai
2019 03 25
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato I ture šeimininkų komandos pateko į abiejų divizionų finalus ir vieną jų laimėjo.
Lankininkai išsiaiškino taikliausius
2019 03 25
Šaudymas iš lanko
Atvirasis Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas pritraukęsė per 150 dalyvių, tame tarpe - svečių iš Latvijos.
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas