Marius Naruševičius 2018 m. gruodžio 8 d. 11:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą

Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.

Rugsėjį V. Žūsinaitė ištekėjo už baidarininko R. Nekriošiaus.
pliadisfoto.com nuotr.
Rugsėjį V. Žūsinaitė ištekėjo už baidarininko R. Nekriošiaus.
   
Nuo minčių apie rimtą pertrauką sportininkės karjeroje rugpjūtį iki vieno didžiausių karjeros laimėjimų lapkritį – štai taip vertėsi maratonininkės Vaidos Žūsinaitės-Nekriošienės gyvenimas. Libano sostinėje Beirute Lietuvos atstovė iškovojo bronzos medalį pasaulio kariškių maratono čempionate, 42 km 195 m distanciją įveikusi per 2 val. 38 min. 59 sek.

Į karinę tarnybą 30 metų bėgikė pasinėrusi visa galva – vos radusi laisvą akimirką, sezono laikotarpiu vyksta į įvairiausias pratybas, o bendraudama su „Sportu“ ji kuopoje ruošėsi žygiui, kurio metu per visą šalį nešama sausumos pajėgų vėliava. 

Svarsto apie profesionalės tarnybą

Lietuvos krašto apsaugos savanore V. Žūsinaitė-Nekriošienė tapo prieš kiek daugiau nei metus. Tada ji savanoriškai baigė bazinius karinius mokymus.
 
„Aš nuo mažens jaučiuosi Lietuvos patriotė – mane taip auklėjo tėvai. Mokyklos metais priklausiau Šaulių sąjungai, vėliau norėjau stoti į krašto apsaugos savanorius, bet tada treneris nepalaikė šios idėjos. Buvau visiškai atsidavusi sportui. Dabar radau tam laiko ir noriu savo svajonę įgyvendinti. O ateityje, jeigu bus galimybė, net norėčiau įstoti į profesionalią šalies kariuomenę“, – tapusi kariške „Sportui“ sakė maratonininkė.

Pasibaigus šiam sezonui, sportininkė patvirtino vis dar turinti tikslą tapti profesionalia kariške. Tiesa, kol kas yra ir kitas – truputį didesnis. 

„Artėja Tokijo olimpinės žaidynės, į kurias norisi patekti. Kol kas mintyse olimpiada, o būti krašto apsaugos savanore man tikrai užtenka. Profesionalės tarnybą paliksiu ateičiai“, – pasakoja sportininkė. 

Medalis atpirko kančias

V. Žūsinaitė-Nekriošienė į Libano sostinę vyko lydima dvejopų jausmų. Ji tikėjosi, kad pasaulio kariškių čempionate gali iškovoti medalį, bet kartu bijojo prognozuoti savo rezultatą. 
 
„Pastarieji dveji metai man tikrai labai nesėkmingi, o praėjęs Europos čempionatas Berlyne išvis buvo katastrofa. Buvo baisu ką nors prognozuoti. Beirute bėgau pagal savo galimybes, kad per daug nekentėčiau, kad būtų komfortiškas greitis. Bėgau ir nieko pernelyg nestrategavau“, – prisimena maratonininkė. 

Tačiau likus kiek mažiau nei 5 km iki finišo, Vaidos planai pasikeitė – pamačiusi tris varžoves priekyje ji suprato, kad yra per plauką nuo apdovanojimų pakylos. 

„Nutariau, kad privalau mėginti vytis ir pakovoti dėl medalio. Ketvirtoje vietoje likusią Kinijos sportininkę aplenkiau likus 200 m ir buvau labai arti lenkės, kuri finišavo antra. Ji, matyt, pamatė, kad aš artėju, ir pradėjo spurtuoti. Taip jos ir nepavijau, bet labai džiaugiausi iškovojusi medalį. Jau po finišo peržiūrėjusi rezultatus supratau, kad ir auksas buvo ne taip toli – čempionė Olha Kalendarova Ochal iš Lenkijos laimėjo tik 40 sek., palyginti su manimi“, – prisiminimais iš trasos dalijasi V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Medalis pasaulio kariškių čempionate bėgikei tapo savotiška reabilitacija po pastarųjų nesėkmingų startų. Ir, nors maratonininkė pripažįsta, kad jos pademonstruotas laikas Beirute yra kur kas prastesnis už tą, kurį ji gali parodyti, apdovanojimas atpirko visas pastarųjų metų kančias ir nesėkmes.

„Svarbiausia, kad pademonstravau geriausią laiką per pastaruosius kelerius metus. Labai džiaugiuosi tiek medaliu, tiek rezultatu“, – teigiamų emocijų neslepia sportininkė. 


Įsimintinos patirtys Beirute

„Mums vos atvykus į Beirutą, iškart krito į akis chaosas gatvėse. Tai, kaip žmonės ten vairuoja, sakyčiau, šokiravo“, – pasakoja V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 
 
Tačiau tai buvo ne vienintelis iššūkis, su kuriuo Libano sostinėje teko susidurti bronzą iškovojusiai sportininkei. Organizatoriai pasirūpino, kad maratonininkams kelyje netrūktų ir įkalnių, ir posūkių. 

„Sakyčiau, tai buvo antra pagal sudėtingumą trasa per visą mano karjerą. Sunkesnę teko įveikti tik Taivane. Tikrai buvo daug įkalnių, dar daugiau posūkių. Bet ir rezultatą pavyko parodyti tikrai neblogą“, – kalba bėgikė.

Dar vienas kiek neįprastas dalykas, su kuriuo susidūrė lietuvė Beiruto maratone, – starto laikas. Kariškiai prie starto linijos išsirikiavę buvo jau pusę septintos ryto. 

„Kėlėmės naktį – šiek tiek po trijų. Mus nuvežė į starto vietą, ten darėme mankštą. Bėgome pusiau miegantys. Manau, kad taip anksti viskas vyko dėl oro temperatūros. Įpusėjus distancijai ir pakilus saulei, darėsi tikrai karšta. Bet apskritai viskas buvo suorganizuota puikiai. Net juokėmės, kad esame kaip tarnyboje – tai atidarymas, treniruotė, varžybos, uždarymas. Praktiškai laisvos minutės neturėjome“, – įspūdžiais dalijasi Lietuvos atstovė. 

Įkvėpė vyras ir treneriai

Rugpjūtį Berlyne vykęs Europos čempionatas V. Žūsinaitei-Nekriošienei buvo ypač nesėkmingas. 43-ioji vieta iš 46 sportininkių, prastas rezultatas ir vizitas pas medikus vos kirtus finišo liniją kėlė daugybę minčių. Viena tokių – rimtesnė pertrauka kaip profesionaliai sportininkei. 

„Taip, buvo minčių apie tai. Bet gal tai buvo daugiau emocijos po finišo nei realūs ketinimai. Norėjosi ne savaitės, bet bent jau mėnesio be sporto. Tačiau laukė kariškių pasaulio čempionatas, keletas kitų varžybų, todėl negalėjau visko mesti“, – pasakoja lengvaatletė. 

Sportininkė pripažįsta, kad pastarosios vasaros pabaiga buvo tikrai sunki, tačiau reikiamu momentu jai pagalbos ranką ištiesė artimiausi žmonės. 

„Eidavau į treniruotes be jokio noro. Būdavo ateinu, bėgu, padarau, pasidžiaugiu treniruote, nes viskas pavykdavo gerai. Atrodydavo, rytoj atsikelsiu, bėgsiu, viskas bus gražu. Bet taip nebuvo. Iki pat pasaulio čempionato jaučiausi psichologinėje duobėje. Laimė, šalia turėjau artimiausius žmones – vyrą, šeimą, draugus, trenerius. Visi jie labai palaikė“, – atskleidžia V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Po santuokos – vidinė ramybė

Rugsėjo 29-oji bėgikei tapo viena svarbiausių dienų gyvenime – ji sumainė aukso žiedus su baidarininku Ričardu Nekriošiumi. Pasak sportininkės, santuoka jos gyvenime įnešė daugiau ramybės.

„Abu esame tikrai laimingi, viskas kol kas klostosi puikiai. Atsirado tokia vidinė ramybė, kur kas rimčiau kuriu ateities planus. Pasikalbame apie viską, tačiau dabar koncentruojamės į olimpiadą. O kaip viskas bus, pamatysime ateityje. Bet kokiu atveju šeima – svarbiausia“, – tvirtina V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 

Viena aišku – olimpiečių šeimos planuose tikrai yra minčių apie dar vieną jos narį. Tačiau kada pagausės Nekriošių šeima, pašnekovė neatskleidžia.

*  *  *
Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė Beirute maratono distanciją įveikė per 2 val. 38 min. 59 sek. ir tarp moterų kariškių nusileido tik lenkėms Olhai Kalendarovai Ochal (2 val. 38 min. 14 sek.) ir Aleksandrai Lisowskai (2 val. 38 min. 55 sek.). Septintąją vietą kariškių varžybose užėmė Rasa Drazdauskaitė (2 val. 45 min. 46 sek.). Tarp vyrų kariškių Mindaugas Čekavičius finišavo 34-as (2 val. 48 min. 58 sek.).
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ rungtynes baigė be trenerio
2019 01 23
Čempionų lyga
Sėkmingiau žaidę pirmoje Čempionų lygos“ rungtynių pusėje, „Lietkabelio“ krepšininkai nusileido Dižono JDA ekipai.
„Neptūnas“ įveikė Slovėnijos čempionus
2019 01 23
Čempionų lyga
Nuo pat susitikimo pradžios pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ Čempionų lygos rungtynėse nugalėjo Liublianos „Petrol Olimpija“ komandą.
Moksleiviai švęs „Žvaigždių dieną“
2019 01 23
MKL
Vasario 3 dieną į Jonavoje vyksiančią "Žvaigždžių dieną" rinksis geriausi "LIDL-Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkai.
 
„Trakai“ taps „Riteriais“
2019 01 24
A lyga
Futbolo klubas „Trakai“ Vilniaus apskrities futbolo sąjungos prašo jį perregistruoti nauju pavadinimu – FK „Riteriai“.
Lietuvos U19 rinktinė lieka be taškų
2019 01 23
U-19
Andora Jonavoje sutriuškino Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinę.
„Trakai“ stiprinasi R.Šveikausku
2019 01 23
Naujokas
Lietuvos U-21 rinktinės gynėjas Ričardas Šveikauskas sukirto rankomis su ketverius metus iš eilės prizininkais A lygoje tapusiu „Trakų“ klubu.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
R. Berankis iškopė į aštuntfinalį
2019 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis (ATP-110) sėkmingai pasirodė „Challenger“ serijos turnyro Prancūzijoje antrame etape.
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Sieks dirbti aukštesniu režimu
2019 01 23
Imtynės
Imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas: meistriškumo atotrūkį sumažintų sportinių klasių steigimas.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Startavo virtualus ralio čempionatas
2019 01 23
Virtualus sportas
Pirmame Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionate dalyvauja ir "ESmotorsport-LabasGas" komanda.
B. Bardauskas tęs gydymą namuose
2019 01 23
Dakaras
Balys Bardauskas labiausiai pasiilgo šeimos, motociklą teks pamiršti mažiausiai dvejiems metams.
Paskutinė ralio intriga - šeštadienį
2019 01 23
Ralis
"Winter Rally" šiais metais visas pastangas deda į atsinaujinimą, o nuo jų ne tiek ir daug atsilieka dalyviai.
 
„Kaunas Hockey“ iškovojo pergalę Vilniuje
2019 01 23
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ klubas išvykoje 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvė baigė pasirodymą Minske
2019 01 23
Dailusis čiuožimas
Čiuožėja Paulina Ramanauskaitė Europos čempionate liko 32-a.
Į Sarajevą – 12 sportininkų
2019 01 23
Olimpinis festivalis
Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve Lietuvos garbę gins penkių sporto šakų atstovai. Daugiausia – slidininkų ir biatlonininkų.
Sartai jau laukia sportininkų ir žiūrovų
2019 01 23
Pasiruošimas
Organizatoriai apsilankė šalia Dusetų esančiame hipodrome, kur vasario 2-ąją vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.
Iš Lenkijos - su krūva medalių
2019 01 23
Plaukimas
Savaitgalį Lenkijoje vykusiame antrajame atvirajame Baltijos plaukimo pelekais čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 26 medalius.
Lankininkai - ant nugalėtojų pakylos
2019 01 23
Šaudymas iš lanko
Lietuvos lankininkai Vladas Šigauskas, Vladimira Mosinas ir Aida Grigienė tapo Baltijos šaudymo iš lanko čempionais.
 
Daugiausia pinigų – fiziniam aktyvumui
2019 01 23
Pinigai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino sporto projektų finansavimo tvarką. Iš viso bus išdalinta 13,6 mln. eurų.
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas