Marius Naruševičius 2018 m. gruodžio 8 d. 11:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą

Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.

Rugsėjį V. Žūsinaitė ištekėjo už baidarininko R. Nekriošiaus.
pliadisfoto.com nuotr.
Rugsėjį V. Žūsinaitė ištekėjo už baidarininko R. Nekriošiaus.
   
Nuo minčių apie rimtą pertrauką sportininkės karjeroje rugpjūtį iki vieno didžiausių karjeros laimėjimų lapkritį – štai taip vertėsi maratonininkės Vaidos Žūsinaitės-Nekriošienės gyvenimas. Libano sostinėje Beirute Lietuvos atstovė iškovojo bronzos medalį pasaulio kariškių maratono čempionate, 42 km 195 m distanciją įveikusi per 2 val. 38 min. 59 sek.

Į karinę tarnybą 30 metų bėgikė pasinėrusi visa galva – vos radusi laisvą akimirką, sezono laikotarpiu vyksta į įvairiausias pratybas, o bendraudama su „Sportu“ ji kuopoje ruošėsi žygiui, kurio metu per visą šalį nešama sausumos pajėgų vėliava. 

Svarsto apie profesionalės tarnybą

Lietuvos krašto apsaugos savanore V. Žūsinaitė-Nekriošienė tapo prieš kiek daugiau nei metus. Tada ji savanoriškai baigė bazinius karinius mokymus.
 
„Aš nuo mažens jaučiuosi Lietuvos patriotė – mane taip auklėjo tėvai. Mokyklos metais priklausiau Šaulių sąjungai, vėliau norėjau stoti į krašto apsaugos savanorius, bet tada treneris nepalaikė šios idėjos. Buvau visiškai atsidavusi sportui. Dabar radau tam laiko ir noriu savo svajonę įgyvendinti. O ateityje, jeigu bus galimybė, net norėčiau įstoti į profesionalią šalies kariuomenę“, – tapusi kariške „Sportui“ sakė maratonininkė.

Pasibaigus šiam sezonui, sportininkė patvirtino vis dar turinti tikslą tapti profesionalia kariške. Tiesa, kol kas yra ir kitas – truputį didesnis. 

„Artėja Tokijo olimpinės žaidynės, į kurias norisi patekti. Kol kas mintyse olimpiada, o būti krašto apsaugos savanore man tikrai užtenka. Profesionalės tarnybą paliksiu ateičiai“, – pasakoja sportininkė. 

Medalis atpirko kančias

V. Žūsinaitė-Nekriošienė į Libano sostinę vyko lydima dvejopų jausmų. Ji tikėjosi, kad pasaulio kariškių čempionate gali iškovoti medalį, bet kartu bijojo prognozuoti savo rezultatą. 
 
„Pastarieji dveji metai man tikrai labai nesėkmingi, o praėjęs Europos čempionatas Berlyne išvis buvo katastrofa. Buvo baisu ką nors prognozuoti. Beirute bėgau pagal savo galimybes, kad per daug nekentėčiau, kad būtų komfortiškas greitis. Bėgau ir nieko pernelyg nestrategavau“, – prisimena maratonininkė. 

Tačiau likus kiek mažiau nei 5 km iki finišo, Vaidos planai pasikeitė – pamačiusi tris varžoves priekyje ji suprato, kad yra per plauką nuo apdovanojimų pakylos. 

„Nutariau, kad privalau mėginti vytis ir pakovoti dėl medalio. Ketvirtoje vietoje likusią Kinijos sportininkę aplenkiau likus 200 m ir buvau labai arti lenkės, kuri finišavo antra. Ji, matyt, pamatė, kad aš artėju, ir pradėjo spurtuoti. Taip jos ir nepavijau, bet labai džiaugiausi iškovojusi medalį. Jau po finišo peržiūrėjusi rezultatus supratau, kad ir auksas buvo ne taip toli – čempionė Olha Kalendarova Ochal iš Lenkijos laimėjo tik 40 sek., palyginti su manimi“, – prisiminimais iš trasos dalijasi V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Medalis pasaulio kariškių čempionate bėgikei tapo savotiška reabilitacija po pastarųjų nesėkmingų startų. Ir, nors maratonininkė pripažįsta, kad jos pademonstruotas laikas Beirute yra kur kas prastesnis už tą, kurį ji gali parodyti, apdovanojimas atpirko visas pastarųjų metų kančias ir nesėkmes.

„Svarbiausia, kad pademonstravau geriausią laiką per pastaruosius kelerius metus. Labai džiaugiuosi tiek medaliu, tiek rezultatu“, – teigiamų emocijų neslepia sportininkė. 


Įsimintinos patirtys Beirute

„Mums vos atvykus į Beirutą, iškart krito į akis chaosas gatvėse. Tai, kaip žmonės ten vairuoja, sakyčiau, šokiravo“, – pasakoja V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 
 
Tačiau tai buvo ne vienintelis iššūkis, su kuriuo Libano sostinėje teko susidurti bronzą iškovojusiai sportininkei. Organizatoriai pasirūpino, kad maratonininkams kelyje netrūktų ir įkalnių, ir posūkių. 

„Sakyčiau, tai buvo antra pagal sudėtingumą trasa per visą mano karjerą. Sunkesnę teko įveikti tik Taivane. Tikrai buvo daug įkalnių, dar daugiau posūkių. Bet ir rezultatą pavyko parodyti tikrai neblogą“, – kalba bėgikė.

Dar vienas kiek neįprastas dalykas, su kuriuo susidūrė lietuvė Beiruto maratone, – starto laikas. Kariškiai prie starto linijos išsirikiavę buvo jau pusę septintos ryto. 

„Kėlėmės naktį – šiek tiek po trijų. Mus nuvežė į starto vietą, ten darėme mankštą. Bėgome pusiau miegantys. Manau, kad taip anksti viskas vyko dėl oro temperatūros. Įpusėjus distancijai ir pakilus saulei, darėsi tikrai karšta. Bet apskritai viskas buvo suorganizuota puikiai. Net juokėmės, kad esame kaip tarnyboje – tai atidarymas, treniruotė, varžybos, uždarymas. Praktiškai laisvos minutės neturėjome“, – įspūdžiais dalijasi Lietuvos atstovė. 

Įkvėpė vyras ir treneriai

Rugpjūtį Berlyne vykęs Europos čempionatas V. Žūsinaitei-Nekriošienei buvo ypač nesėkmingas. 43-ioji vieta iš 46 sportininkių, prastas rezultatas ir vizitas pas medikus vos kirtus finišo liniją kėlė daugybę minčių. Viena tokių – rimtesnė pertrauka kaip profesionaliai sportininkei. 

„Taip, buvo minčių apie tai. Bet gal tai buvo daugiau emocijos po finišo nei realūs ketinimai. Norėjosi ne savaitės, bet bent jau mėnesio be sporto. Tačiau laukė kariškių pasaulio čempionatas, keletas kitų varžybų, todėl negalėjau visko mesti“, – pasakoja lengvaatletė. 

Sportininkė pripažįsta, kad pastarosios vasaros pabaiga buvo tikrai sunki, tačiau reikiamu momentu jai pagalbos ranką ištiesė artimiausi žmonės. 

„Eidavau į treniruotes be jokio noro. Būdavo ateinu, bėgu, padarau, pasidžiaugiu treniruote, nes viskas pavykdavo gerai. Atrodydavo, rytoj atsikelsiu, bėgsiu, viskas bus gražu. Bet taip nebuvo. Iki pat pasaulio čempionato jaučiausi psichologinėje duobėje. Laimė, šalia turėjau artimiausius žmones – vyrą, šeimą, draugus, trenerius. Visi jie labai palaikė“, – atskleidžia V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Po santuokos – vidinė ramybė

Rugsėjo 29-oji bėgikei tapo viena svarbiausių dienų gyvenime – ji sumainė aukso žiedus su baidarininku Ričardu Nekriošiumi. Pasak sportininkės, santuoka jos gyvenime įnešė daugiau ramybės.

„Abu esame tikrai laimingi, viskas kol kas klostosi puikiai. Atsirado tokia vidinė ramybė, kur kas rimčiau kuriu ateities planus. Pasikalbame apie viską, tačiau dabar koncentruojamės į olimpiadą. O kaip viskas bus, pamatysime ateityje. Bet kokiu atveju šeima – svarbiausia“, – tvirtina V. Žūsinaitė-Nekriošienė. 

Viena aišku – olimpiečių šeimos planuose tikrai yra minčių apie dar vieną jos narį. Tačiau kada pagausės Nekriošių šeima, pašnekovė neatskleidžia.

*  *  *
Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė Beirute maratono distanciją įveikė per 2 val. 38 min. 59 sek. ir tarp moterų kariškių nusileido tik lenkėms Olhai Kalendarovai Ochal (2 val. 38 min. 14 sek.) ir Aleksandrai Lisowskai (2 val. 38 min. 55 sek.). Septintąją vietą kariškių varžybose užėmė Rasa Drazdauskaitė (2 val. 45 min. 46 sek.). Tarp vyrų kariškių Mindaugas Čekavičius finišavo 34-as (2 val. 48 min. 58 sek.).
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė - penkta
2019 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečių rinktinė 89:73 laimėjo Europos jaunimo krepšinio čempionato rungtynes dėl penktosiose vietos prieš turkus.
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
Pirmas A. Gudžiaus metimas - bronzinis
2019 07 21
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų disko metimo rungtyje pirmas Andriaus Gudžiaus metimas nulėmė jam trečią vietą.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
"Nemuno žiedą" užims motociklininkai
2019 07 22
Moto
Tikimasi,kad nemokamas renginys motociklininkams paskatins motociklų sporto dalyvių aktyvumą bei įtrauks į šį sportą tuos, kurie apie tai svajoja.
Po Rokiškio etapo intriga tik išaugo
2019 07 22
Moto
Lietuvos motociklų kroso čempionato etape atkakliai rungėsi MX1, MX2 klasių motociklininkai, motociklų su priekabomis ekipažai, veteranai ir jauniausieji.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
H. Žustautui  - 6 aukso medaliai
2019 07 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baigėsi tris dienas vykęs Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame varžėsi per 200 dalyvių.
Sąlygas buriuotojams diktavo taifūnas
2019 07 22
Buriavimas
Lietuvos buriuotoja V. Andrulytė tęsia kovą dėl kelialapio į 2020-ųjų Tokijo olimpiadą pasaulio čempionate.
Savi vandenys vėl atplukdė auksą
2019 07 21
F2
"Dukart iš eilės laimėti Europos čempionatą savo namuose yra kažkas nuostabaus“, – emocijų neslėpė vandens formulių F-2 pilotas Edgaras Riabko
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas