ELTA 2018 m. gruodžio 5 d. 11:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Varžybas apkartino sunki baltarusio trauma

Elektrėnų ledo rūmai sulaukė šimto įvairaus amžiaus čiuožėjų. Čia pirmą kartą įvyko atvirasis Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas.

Paulina Ramanauskaitė su treneriu.
Čempionate dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Elektrėnų ir Visagino bei čiuožėjai iš Baltarusijos, Latvijos ir Prancūzijos.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė suaugusiųjų grupė, kurioje kovojo trys stipriausios solistės - Paulina Ramanauskaitė, Elžbieta Kropa ir Greta Morkytė. Lietuvos čempione pirmą kartą tapo 15-metė dar šiais metais jaunimo grupėje čiuožusi Paulina Ramanauskaitė. Trenerio Dmitrijaus Kozlovo auklėtinė surinko 137,04 taško. Sidabrą pelnė 2018 metų Europos dailiojo čiuožimo čempionato finalininkė, taip pat D. Kozlovo treniruojama Elžbieta Kropa (133,40 tšk.), bronzą - šiuo metu Italijoje besitreniruojanti praėjusių metų Lietuvos čempionė Greta Morkytė (125,56 tšk.).

Taip pat Lietuvos čempionato suaugusiųjų grupėje pasirodė ir svečias iš Baltarusijos Aleksandras Lebedevas, kuris dovanojo žiūrovams įspūdingą trumpąją programą, tačiau laisvojoje programoje patyrė sunkią traumą ir pasirodymo laisvojoje programoje tęsti nebegalėjo.

Jaunimo grupėje dominavo D. Kozlovo auklėtinės. Čempione tapo Selina Kaneda (110,39 tšk.), sidabro medalį pelnė Dominyka Molevičiūtė (104,52 tšk.), o trečiąją vietą užėmė Eva Jenifer Cater (94,84 tšk.).

Jaunių grupėje čempionės titulą iškovojo taip pat trenerio D. Kozlovo auklėtinė Jogailė Aglinskytė (91,96 tšk.). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Editos Dvarionienės treniruojamos Marija Brejeva (89,72 tšk.) bei Darja Reginevič (69,74 tšk.). Pirmenybėse ypač išsiskyrė trenerės Loretos Vitkauskienės auklėtinė Agnė Ivanovaitė, kuri, būdama vos dešimties, pademonstravo šuolius su 3 ir 2,5 apsisukimo.

Daugiausiai sportininkų - 37 - į čempionatą delegavo Kauno žiemos sporto mokykla „Baltų Ainiai“, o specialiu prizu už daugiausiai paruoštų čiuožėjų (net 12) apdovanota Elektrėnų savivaldybės sporto centro trenerė Ramunė Satkauskaitė.

Visiems prizininkams taures ir medalius įteikė Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis.