Ingvaras Butautas 2018 m. gruodžio 2 d. 15:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Reikia žiūrėti ne į C.Ronaldo, o į lietuvius

Futbolo treneris Valdas Dambrauskas: „Matyt ketvirta vieta būtų mūsų lubos. Bet norėtųsi, kad įkibtume į atlapus ir kokiai stipresnei komandai.“

Ištraukti Europos čempionato atrankos burtai.
LFF.lt nuotr.
Ištraukti Europos čempionato atrankos burtai.
Airijos sostinėje Dubline ištraukti 2020-ųjų Europos futbolo čempionato atrankos varžybų burtai Lietuvos rinktinei lėmė veikiančius žemyno čempionus portugalus, taip pat Ukrainos, Serbijos ir Liuksemburgo rinktines.
 
Rungtynės bus žaidžiamos 2019 metų kovo, birželio, rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais.

Visos grupės>>>
 
Dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos pateks į Europos čempionato pagrindinį etapą. Dar keturi kelialapiai į turnyrą bus pasidalinti per 2020 metų kovo mėnesį vyksiančias atkrintamąsias varžybas, kuriose dalyvaus 16 UEFA Tautų lygos divizionų grupių nugalėtojų. Jeigu grupės nugalėtojai jau bus išsikovoję vietą Europos čempionate per pagrindinę kitąmet vyksiančią atranką, jų vietą atkrintamosiose varžybose užims žemesnę vietą Tautų lygos grupėje užėmusi komanda.
 
Šiemet Lietuvos rinktinė su Serbais sužaidė dvejas Tautų lygos rungtynes. Vilniuje 1:0, o Belgrade 4:1 laimėjo serbai. Grupėje Serbija užėmė pirmąją, o Lietuva – paskutinę, ketvirtąją vietą.
 
Su Liuksemburgo ir Portugalijos rinktinėmis lietuviai oficialių susitikimų nėra žaidę.
 
Kažin ar atsirastų žmogus, kuris po pastarųjų metų tragiškų Lietuvos rinktinės rezultatų tikėtų jos galimybėmis patekti į Europos čempionatą.
 
Veikiausiai Lietuvos futbolo gerbėjams teks guostis tuo, kad jie turės galimybę savo akimis pamatyti bene didžiausią šių laikų futbolo žvaigždę portugalą Cristiano Ronaldo.


 
Kaip vertinate burtus? – paklausėme Rygos RFS komandą treniruojančio lietuvio  Valdo Dambrausko.
Negalima jų komentuoti be konteksto. O mūsų kontekstas yra pastarasis pasaulio čempionato atrankos turnyras ir Tautų lyga. Galime gauti burtais kokias nori komandas, bet privalome labiau žiūrėti į save. Klausti - kur tas mūsų kelias, kur tas mūsų progresas? Pastarieji turnyrai mums nebuvo geri. Mes grupėje turėjome Serbiją, Rumuniją ir Juodkalniją, dabar turim tą pačią Serbiją, kitas dvi pakeitė panaši Ukraina ir dar gavom stipresnius portugalus. Lietuvos rinktinės laukia dar daugiau sunkių rungtynių. Gerai yra tai, kad visas turnyras vyks ne tokį trumpą laiką, kaip Tautų lyga. Ilgesniame turnyre komandoms yra sunkiau išlaikyti sportinę formą. Šiemet mes visus mačus žaidėme rudenį, kai Europoje pats nacionalinių čempionatų įkarštis ir žaidėjai į rinktines atvažiuoja puikios formos. Dabar, kai atranka tęsis beveik visus metus, galbūt mums šansai bus didesni. Nors net Liuksemburgas, kuris buvo žemesniame krepšelyje nei mes, nėra daug silpnesnė rinktinė. Pastaruoju metu liuksemburgiečių rezultatai buvo labai neblogi.

Tad ko galima tikėtis iš mūsų rinktinės?
Pirmiausiai reikia nusistatyti – ko mes norime, kiek taškų mes privalome surinkti, kelintą vietą užimti? Manau, kad visi šiuo atveju sakys tą patį – aplenkime Liuksemburgą ir būsime savo vietoje. Vis tik mūsų rezultatai rodo, kad daugiau mes tikrai negalime. Matyt ketvirta vieta būtų mūsų lubos. Bet norėtųsi, kad įkibtume į atlapus ir kokiai stipresnei komandai. Gal kažkur sužaisti lygiosiomis, gal prie didelės sėkmės kažką nugalėti. Gal tai ir būtų pagrindinis tikslas šiam etapui – aplenkti vieną komandą ir dar atimti taškus iš kurios nors iš trijų grandų.
 
Užtat galbūt pamatysime Cristiano Ronaldo?
Gal pamatysime, o gal ir nepamatysime. Tautų lygos varžybas jis kažkaip praleido. O šiaip aš esu nusiteikęs prieš tą varžovų garbinimą: „O, atvažiuos C. Ronaldo ar atvažiuos Anglijos rinktinė“. Aš noriu eiti žiūrėti į savo rinktinę, į savus žaidėjus, noriu, kad būtų taip, kad Lietuvoje sakytume: „varom į futbolą, ten žais Domantas Šimkus, Justas Lasickas, gal mūsų futbolininkai duos į kaulus tam pačiam C. Ronaldo“. Aš galiu įsijungti televizorių ir pamatyti C. Ronaldo žaidžiantį su "Juventus" apranga. Žiūrėkime labiau į save, galvokime, ką mes galim portugalams priešpastatyti, kaip juos galime apgauti, kaip bandyti juos įveikti, o ne svajokime, kad į Lietuvą atvyktų  C. Ronaldo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - medaliai dviejose šalyse
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas